VAN DE MAAND VYYYY Tc neef Ü9H Langeviele, Geeregebied 2iiöhi\ De herinrichting van de Markt is - op de fontein na - voltooid. Dat is niet alleen een heuglijk feit voor de Markt zelf ook de omringende winkelstraten zijn gelukkig met de terugkeer van ruimtelijke sfeer in de binnenstad. De winkeliers in het Langevie- le/Geeregebied zijn in ieder geval blij dat het weer rustig is rond de Markt en dat de marktkoopmannen vanaf volgende week weer hun oude plek op het plein kun nen innemen. Het Langeviele/Geere gebied ontstond uit de vanouds gevestigde Langeviele met het in de jaren zestig gesaneerde en nieuw gebouwde Geeregebied. Het Middelburgs stadsdeel is goed voor om en nabij vijfenzestig ondernemers in detailhandel, horeca en een klein aantal kantoren. Een aantrekkelijk winkelgebied waarin, op een enke ling na, geen grootwinkelbedrijf is gevestigd. Hierdoor is een zeer gevarieerd winkel bestand ontstaan van middelgrote en kleine prima gesorteerde speciaalzaken, die aan de wensen van de moderne consument ruimschoots kunnen voldoen. Historisch gezien is de Langeviele al van vroeger een aanrij/loopstraat richting Markt. Na de herinrichting van de straat in 1979 is deze omgevormd tot winkelerf. Sinds enkele jaren nu een promenade, wel is fietsverkeer toegestaan in de richting van de Markt. Door die goede bereikbaarheid voor de fietsende consument, maar ook voor de automobilist die zijn wagen in de parkeerkelder van de Geere of op Plein 1940 (kort parkeren) kwijt kan, is het winkelgebied aantrekkelijk. Ook omdat er voor de dagelijkse boodschappen een ruime keuze in aanbod en mogelijkheden is. De in de jaren vijftig opgerichte winkeliersvereniging heeft altijd geprobeerd om voor de winkelende consument iets extra's te doen of te geven voor het bezoek aan de winkels. Door middel van acties op straat zoals looporkesten, een bloemetje voor moederdag of door acties met bonnen voor kindervoorstellingen in de Stadsschouw burg. Nu gebeurt dit de laatste jaren in samenwerking met de andere straatvereni gingen, ondergebracht bij de Stichting Evenementen Middelburg.Toch blijven de win keliers het belangrijk vinden om hun gebied voor de consument aantrekkelijk te houden en zo mogelijk te verbeteren. Klassieke mode voor dames en heren bij Lavooy Sport in de ruime zin van het woord WONEN EN DIEZIJN citybloem I 30 FAAM/VLISSINGER Woensdag 27 mei 1998 v|De sportzaak met hèt meest uitgebreide assortiment. Met topmerken Kj en actuele H sportmode. Kwaliteit bewijst zich al bijna 100 jaar. Een bewuste keuze voor je stijl van leven en voor je kleding. Lavooy Mode past daarbij! Jeans and casuals. G-star Levi's, T.R.P., Chipie, G-Sus, Cimaron, Fred Perry, Carhartt Dobber, Dockers SPORT 2000 Langeviele 33-37 0118-61 25 14 Middelburg jan jongepier Plein 1940 nr. 16-20 0118 - 61 25 08 Middelburg Langeviele 1 0118 - 63 70 03 Middelburg De nieuwe zomercollectie brillen en zonnebrillen hebben we weer in huis. v.d. REE BRILMODE Korte Geere 11-13 0118-61 58 60 Middelburg Voor alle trends in schoenmode. De schoenen speciaalzaak bij uitstek! Lavooy dames- en herenmode is al jarenlang een begrip in Middelburg en omgeving. De zaak bestaat over twee jaar een eeuw en werkt volgens het alom beproefde motto: kwaliteit en service. „Dat staat bij ons echt het hoogst in het vaandel", vertelt eigenaar Frank Lavooy. „En ik durf gerust te zeggen dat we het ook waarmaken". Frank Lavooy is het vierde geslacht uit zijn familie die in de zaak werkt. Sinds vijf jaar is de winkel gevestigd aan het Plein 1940. Sporthuis jan Jongepier in de Langeviele heeft alles voor de spor ter. „Van biljartkrijtje tot ski", vertelt Jongepier. „Verder natuurlijk veel sportkleding en sportschoenen". Momenteel doen volgens Jongepier de merken Fila en Nike het erg goed. Australia loopt iets terug en Adidas doet het juist weer veel beter als een paar jaar ge leden. DE LEEUW SCHOENMODE Langeviele 2 0118-65 02 49 Middelburg De voetbalschoenen van Nike en Adidas die de komende zomer tijdens het wereldkampioenschap voetballen in Frankrijk worden gedragen heeft Jongepier ook in huis. „Dat is eigenlijk het enige wat met het WK te maken heeft. Verder doe ik niet zo mee aan die Oranje-gekte". „We staan bekend als een klassieke zaak", weet Frank Lavooy. „En dat is ook zo. Het wil alleen niet zeggen dat klassiek niet vlot kan zijn. Kijk maar eens rond, dan zie je dat klassiek niet meer allemaal zo stijfjes hoeft te zijn". De kleding die Lavooy verkoopt voldoet allemaal aan één criterium: kwaliteit. „Als iemand een pak wil hebben om naar zijn werk te dragen en daar vijf jaar mee wil doen, dan moet dat kunnen. De cofectiepakken zijn tegenwoordig qua maatvoering en pasvorm zo goed dat het helemaal niet nodig is om een maatpak te kopen als je goed gekleed wilt gaan", is Lavooy van mening. Lavooy steekt ook complete groepen in het nieuw. „Dat is eigenlijk niet zo bekend", vertelt Lavooy. „Maar we zijn al jaren gespecialiseerd in het kleden van groepen. Bijvoorbeeld voor bedrijven en scholen. Zo is de brandweer al jarenlang een trouwe klant van ons en kleden we ook de leerlingen van de horeca-afdeling van het Delta College. We kunnen groepen aan van zeg maar tien tot tweehonderd personen". The image you like. Timberland, Cinque, Esprit, Rosner, Part Two, Collum, Milestone en Mare O'polo Cher fashion, Forest Fields, Dutch, B. Antognini. Speciaalzaak voor broeken in korte lengtematen. Voor alle trends in haarmode, zowel kinderen, dames als heren moet u bij de Kapper zijn. W&tottv Naast sportkleding heeft Jongepier ook veel andere sportartikelen in zijn assortiment Zo zijn de tennisrackets sterk vertegenwoor digd en zijn er hockeysticks in allerlei soorten en maten. Complete fitnesstoestellen verkoopt Jongepier ook. „Voornamelijk hometrai ners en andere niet te grote toestellen". De winkel van jan jongepier bestaat al sinds 1913. „Mijn grootva der is ermee begonnen", doet jongepier uit de doeken. „Het is nog steeds een familiebedrijf, mijn zoon Sjoerd werkt ook in de zaak en zal de winkel op termijn overnemen". Pottenmarkt 13 0118 - 64 07 73 Middelburg Langeviele 24 0118 - 63 86 27 Middelburg Lange Geere 10 0118 - 63 3^ 88 Middelburg M60/t 6' HHtA VISSER ART Langeviele 27 0118 - 62 73 17 Middelburg Langeviele 29 0118-61 50 40 Middelburg Brooymans van de Gruiter De muziekzaak voor de ware muziekliefhebber, met alle soorten genres. MUSIC O HOUSE Eindelijk de markt open. Dus nu gauw uw jack gaan kopen. Deze week alle dames- herenjacks 10% korting Langeviele 36 0118 - 64 31 74 Middelburg Langeviele 61 0118 - 62 46 85 Middelburg FINSE WINKELTJE Langeviele 69 0118 - 62 95 23 Middelburg Hèt adres voor Scandinavische mode van o.a. de merken: Finn Fashion, Himalaya en Marimekko. Verfijnde chic voor exclusieve lingerie, onder en nachtmode. Geniet van uw kopje koffie, lunch of feest I in onze serre of rustieke stadstuin. Zondag geopend. Middelburgs I KOFFIEHUIS Tuinterras is weer open De betere kindermode met j o.a. de merken: Miniman, Babymini Jean Bourget, Öilily Cakewalk, i Esprit, IKKS, Flummelsheim, Red Blue, Chipie Pepe, O'Neiil etc. j Bij ons staat het verse product centraal. In een eigentijdse, modische omgeving. Citybloem bloemdecora- teurs, altijd de moeite waard! bloemdecorateurs trends in huis en tuin W ,V\i /A\ -W W I Geheel verzorgde kinder-thema- feestjes - Ook poffertjes f en Zeeuwse I Smouters. - 3-Gangen pancake-diner voor party's. H Carlife De Vroedl Hooftman De Tamboer Wijnhandel Hildernisse In De Bolle Baaf Portobello Stomerij Veldman Lavooy Caresse Zipper Schoonenberg Boetiek My Way v.d. Ree brilmode Kurkcentrum Kapper de Kapper Brasserij de Kluizenaar Dus Toch Diezijn Fiederelsje Combi Back Bakkerij Bliek Lichtland Verlichting Interes Woonwinkel De Charlatan 2x Zo Leuk Hummels Duijfhuizen lederwaren Jeans Inn Sjiep hifi Livera Holland International Peter Christ mode Outfit menswear De Schietsspoel Henk Sies Weer Wind Café de Kreukel De Leeuw schoenmode Kindermode Robbemijn Verspassage Smith Kaas Punch jeanswear Le Rendezvous Saluti De Bruijn meubelen Lin Cherie Mol meubelen Blankenburgh Bakkerij Maljaars Tweewielercentrum Zeeland De Platenbaas Café de Herberg Martino's Schrauwen Geere Passage 6-10 01 18 - 62 31 78 Middelburg I Lange Geere 12 4331 LX Middelburg Tel.: 0118 - 62 96 58 Fax:0118- 61 69 93 Lange Geere 5 0118-62 40 73 Middelburg Lange Geere 151 0118 - 64 02 69 Middelburg KINDER EN TIENERBOETIEK Lange Geere 7 0118 - 63 92 55 Middelburg Geerepassage 14 0118 - 61 23 23 Middelburg Korte Geere 19 0118 - 61 38 90 Middelburg Voor al uw kunstschilder- en tekenmaterialen, aquarelleren. Bob Ross en Allart dealer. Speciaalzaak voor Midden- Noord Zeeland Totaal inrichtingen Kleuradviezen Inrichtings adviezen Citybloem Decorette Jan Laban Adecco Mieke Petiet NB BS reizen Tence uitzendburo Viduet Rabobank De Spiegel Bouwman Cadeau Café American Restaurant Koperen Ketel Lady's service Valeria's Cruydenbuydel Modehuis City Firma Senneh La Vaca v.d. Dongen parket Finse Winkeltje De Wolboog Middelburgs koffiehuis Café de Geere Croissanterie Soli de France Sport 2000 Jan longepier Visser Art Brooymans van de Gruiter wonen Vanilla Just be Thomas Basics More More NoNo Rags Salty Dog Bird Dog Uitzenden, Detacheringen, f Werving en Selectie. Outplacement, Interimmanage- T ment en Juridisch personeelsadvies. i i u iLzendb u reau 1 Plein 1940 nr. 2-4 0118 - 61 25 60 Middelburg De grootste speciaalzaak in verlichting. Ook garderobe artikelen zoals kapstokken en spiegels. Trendy wandklokken van o.a. Jan des Bouvrie Geere Passage 12 0118 - 63 50 02 Middelburg Op zoek naar eigentijdse woon- en sfeerideeën Decorette heeft het antwoord! Langeviele 26-34 0118-61 36 54 Middelburg Oók voor Lloyd's Loom, repro-teak, I rotan, verlichting én blank houten- en cadeau artikelen. Diesel Replay Girbaud Guess? In wear Matinique Palladium Pottenmarkt 5-7 0118-61 36 52 Middelburg

de Faam | 1998 | | pagina 30