Alles voor de thuiskweker bij Grow Up Nieuwe verdieping restaurant Bleij Memories wordt Vantoen en Vannu Het GOEDKOOPSTE ABONNEMEMH Bosch «207 debitel' Zeeland op z'n mooist Als reizen met de bus niet meer lukt... Foto Verschoore M'burg: officieel Leica-dealerschap Winkelactie Oost-Souburg Studenten praten mee over toekomst van Vlissingen De tijd dat eenzame hippies gewapend met een schoffel en gieter in hun volkstuintjes hun eigen wietplantjes teelden ligt ver achter ons. Tegenwoordig bedient de thuiskweker zich met de meest geavanceerde apparatuur en de nieuwste groei- en bestrijdingsmiddelen. Kers verse middenstanders spelen listig op de vraag van de thuiskwekers in en de zogenaamde growshops springen als paddestoelen uit de grond. Professioneel Wet Foto Verschoore Mid delburg is onlangs be noemd tot officieel Leica-dealer voor zuid westelijk Nederland. In een speciale vitrine van de zaak aan de Lange Delft staat nu de meest prominente producten van de be kende Duitse fotofa brikant opgesteld. Solskin 01MM1 of 0113-221116 Hoppelpoppel Bleij-blauw, is de huiskleur van Restaurant Bleij op het Vlissingse Bellamypark inmiddels gaan heten. En met recht, want wie er ooit één keer geweest is, weet precies welke tint blauw be doeld wordt. Die kleur is belangrijk geworden voor eigenaar Bjarne Bleijenberg. „Ja, hij komt echt overal terug in het restaurant", vertelt hij. Dus ook op de onlangs geopende tweede ver dieping. Knipoog Lea Minnaar en Luck Nijboer zijn de nieuwe ei genaars van café Memories in de Middelburgse Vlasmarkt. De zaak is inmiddels heropend on der de naam Vantoen en Vannu en gaat door op een geheel nieuwe leest. Niet zo heavy Geslaagd? 'n Bloemetje! Glas tegen inbraak Brood Gasbarbecue Voorkom bekeuringen Wet Voorzieningen Gehandicapten siili per maand BEL 0870-33 22 11 Woensdag 27 mei 1998 FAAM/VLISSINGER 17 Zeeland laat zich in de komende maanden zien op z'n mooist. itóoote luchten, prachti ge vergezichten, weidse akkers, helderen stranden en een donkerblauwe zee... Menig amateurschilder beleeft veel plezier aan het vastleggen van de vaak zo typisch Zeeuwse beelden. De stichting Educatief Toerisme Zee land 'Oranjezon' in Oostkapelle houdt in juni verschillende schildéractiviteiten die het boeien de kustlandschap als inspiratiebron hebben. Zo is er 6 juni een buitenschiiderdag in Veere, van 8 tot 12 juni een vakahtïeschilderweek aan de kust en van 16 tot 18 juni een driedaagse workshop waarin schelpen en andere vondsten op het strand centraal staan. Van 22 tot en met 26 juni is er opnieuw een va- kantieschilderweek. Alle activiteiten van de stichting staan open voor zowel beginners als gevorderden. De bege leiding is in handen van ervaren beeldend kun stenaars. Ook Walcheren heeft sinds kort een eigen growshop. In de Middelburgse Sint Jan straat opende Edwin Kat de deuren van Growshop Grow Up. De aanwezige lectuur met klinkende namen als Highlife en het Marihuana Groeiboek verraden dat bij Grow Up niet draait om het verzorgen van geraniums. Grow Up is gespe cialiseerd in apparatuur voor het kweken van wiet. „Toch komen er ook andere liefheb bers bij ons", vertelt eigenaar Edwin Kat. „Zo hebben we in derdaad een klant die gerani ums kweekt. Maar het is wel zo dat het in eerste instantie om het kweken van hennep gaat". Het thuiskweken van de hen nep-planten met als einddoel het roken van wiet is de laat ste jaren enorm professioneel geworden. In de winkel van Kat staan luchtbevochtigers, grondbevochtigers, afzuigap- paratuur, speciale ventilatoren voor geurafzuiging en meet- en regelinstrumenten uitge stald. „Alles is erop gericht dat de thuiskweker een zo goed mogelijk resultaat be haald", vertelt Kat. „Daar zijn ook talloze gespecialiseerde boeken en bladen voor. De thuiskweker kan met vragen ook bij ons terecht". Groei- en bestrijdingsmiddelen zijn in alle soorten en maten verkrijg baar. De onlangs in opspraak gekomen chemische prepara ten die als lastig neveneffect het schadelijk gevolg voor de gezondheid hebben probeert Kat zoveel mogelijk te vermij- Eigenaar van de Middelburgse growshop Edwin Kat. den. Kat: „Ik heb die middelen bijna niet in huis. Er zijn ge noeg vriendelijke manieren om bijvoorbeeld spint aan te pakken. De kweker kan bij ons de natuurlijke vijanden van talloze insekten bestellen. Dan krijg je bijvoorbeeld de vijand van de spint toegestuurd, die zet je uit en je bent binnen de kortste keren van de spint af". De grootste vijand van de wietplanten blijkt echter nog FOTO JAAP WOLTER BEEK steeds de wet te zijn. Officieel is het kweken van wietplanten verboden. Echter net als in de handel in soft-drugs is ook voor het zelf vervaardigen van geestverrui mend rookwaar een gedoog beleid ingesteld. „Niemand weet eigenlijk hoeveel planten je nu thuis mag hebben", ver telt Kat. „Wij verkopen daarom geen wietplantjes. Daarin zijn we overigens geen uitzondering, dat doen alle growshops in het land". Om toch enigszins zijn apparatuur te demonstre ren heeft Kat enkele bakken met courgette plantjes in zijn zaak staan. Edwin Kat is niet de enige die niet exact weet hoe het nu zit met de regelgeving. Voorlich ter van politie Leo Kuijl heeft ook geen antwoord voorhan den. „De politie heeft er eigenlijk geen bemoeienis mee", ver telt Kuijl. „Wij treden pas op als er sprake is van duidelijke over last". Voor wat het beleid ten aanzien van thuiskwekers speelt Kuijl de bal door naar de gemeente. Ook daar ontbreekt het aan duidelijke antwoorden. „De gemeente trekt pas bij de poli tie aan de bel als er sprake is van verstoring van de openba re orde", vertelt beleidsmede werker Martin Frensel van de gemeente Middelburg. „Een concreet beleid is niet vastge steld in Middelburg. Maar ook de kleine huisteelt blijft in principe verboden". Arjan Boot met het certificaat van de Leica-academie. Zowel voor reflexcamera's als meetcamera's zijn objectieven en accessoires op voorraad le verbaar. Zo nodig levert ver koopleider Arjan Boot binnen twee dagen op bestelling. Boot liep voor het dealer schap een speciale stage in de Leicafabriek van het Duiste stadje Wetzlar. In deze Leica- academie worden vakmensen vertrouwd gemaakt met de producten en specificaties van het merk. Arjan Boot legt uit: „Leica is nog steeds een volledig hand gemaakt product. Tijdens het productieproces worden voortdurende kwaliteitscon troles uitgevoerd. De camera's staan dan ook bekend om hun betrouwbaarheid en kwaliteit, zowel optisch als mechanisch. Het resultaat is dan ook duide lijk zichtbaar op foto of dia". Foto Verschoore heeft als één van de eerste zaken in Neder land de Leica M6 H.M. op voorraad en dat zal, volgens Boot, zeker de (semi)beroeps- fotografen aanspreken. Dobbel je 'n Daewoo. Zo heet de actie die de Oost-Sou- burgse winkeliers deze maand hielden. Klanten krijgen - overigens nog tot en met zaterdag 30 mei - bij aankoop van een bepaald bedrag of producten, kleine kraskaart- jes. Daar kunnen 30 mei tijdens de jaarmarkt maar liefst zeven Dae woo Lano's mee gewonnen worden. De kraskaartjes zijn voor zien van twee krasvlakken, waaronder een afbeelding van een worp met twee dobbelstenen is verborgen. Hoe meer kras kaartjes beschikbaar zijn, hoe groter de kans wordt op één van de zeven te winnen auto's. Van 10 tot 17 uur is er elk uur een spelshow waarin één auto van eigenaar verandert. Omschrijving horizontaal: 2.geluidsapparatuur 12.rund 14.keukenhulp 15.teug 16.familiel- id 17.zeedier 19.rondhout 21.voorzetsel 22.dwaas 23.loofboom 24.schade aan een schip 27.praatvogel 28.toekomstig (Lat.) 29.legerafdeling 31.ivoor 33.internationale organisatie (afk.) 35.bedrog (barg.) 36.gevangenishok 38.muzieknoot 40.klein 42.stalafdeling (Eng.) 43.loofboom 44.trio 45.polsboord 46.voor- middag (Lat.afk.) 47.aanwijzing 49.rund 50.muzieknoot 51.Noor se godheid (myth.) 52.afgemat 54.plaats in Noord-Brabant 56.deel van een boom 58.snoepgoed 61.duw 63.deel van een schip 64.theaternaam 65.omslag 66.afgelegen 67.slee 68.titel (afk.) 70.troefkaart 72.voorzetsel 73.dagtekening (lat.mv.) 75.on bepaald voornaamwoord 77.later 78.wijziging Omschrijving verticaal: l.raamscherm 3.nummer (afk.) 4.plaaggeest 5.Russische titel 6.waterstand (afk.) 7.aanhef boven een brief (afk.) 8.steeds 9.ge sloten 10.persoonlijk voornaamwoord 11.laagte 13.voorgerecht 16.uiteinde 18.verlegen 20.schrijfkosten 22.part 25.orgaan van een vis 26.snel 28.militair 29.modezaak 30.beroep 32.geestelijke 34.geen enkel ding 37.buitensporigheid 39.ledemaat 41.stuk stof 42.gevangenis (fam.) 43.gelofte 48.evenzeer 51.putemmer 52.gewicht 53.ik (Lat.) 55.tweetal 57.levenslucht 59.kransslag ader 60.voorzetsel 62.toegankelijk 66.roofdier 67.bloeiwijze 69.koordans 71.jong zoogdier 73.lidwoord 74.voorvoegsel 75.persoonlijk voornaamwoord 76.aanhef boven een brief (afk.) Er ontstaat de naam van een provincie wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 1.7.11.20.33.40.48.51.63.74.77. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissïnger van woensdag 20 mei luidt: bankstel. Studenten en scholieren kunnen donderdag (28 mei) meepra ten over het toekomstig gemeentebeleid van Vlissingen op het gebied van werken, wonen, welzijn en verkeer. Om jongeren nog eens aan te sporen om vooral te komen, zijn er tussen de workshops optredens van de welbekende Walcherse band Bief. Het debat met de jongeren vindt plaats in de Hogeschool Zee land en maakt deel uit van de serie 'Stadskoers Vlissingen 2010'-publieksdebatten. Net als in voorgaande debattten wordt er gepraat over verschillende onderwerpen. Studenten en. scho lieren krijgen aan de hand van thema's stellingen voorgelegd in workshops. Deze stellingen vormen de basis voor discussie en het ontwikkelen en uitwerken van ideeën, conclusies of aanbe velingen. Deze worden - als advies - aan de gemeente Vlissin gen doorgestuurd. voor degene die in de keuken staat. Zo raak je het koken ook niet snel beu". Twee jaar geleden opende Bjarne Bleijenberg zijn zaak aan het Bellamypark in Vliss ingen. Toen was hij al geen nieuwkomer in de horeca: „Mijn vader is een echte hore- caman. Hij had de Stationsrestauratie hier in Vlissingen in de tijd van het onbeperkt mosselen eten daar. En een paar jaar geleden ben ik, samen met mijn ouders en tweelingbroer, Solskin op de boulevard begonnen. Maar ik vond het tijd om voor mezelf te beginnen. Dus dat heb ik gedaan", besluit hij. advertentie) Schakel nü de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. door de week zal de muziek dus niet zo heavy zijn", vertelt Lea Minnaar. Zij en partner Luck Nijboer voorzagen de kroeg van een nieuwe uitstraling. „Een ander kleurtje, meer ruimte. Daar naast hebben we de oude deuren weer in ere hersteld. Die kunnen dus weer open". Op termijn is het de bedoeling dat Minnaar en Nijboer behal ve drankjes ook een snelle hap kunnen serveren. „Sateh uit eigen keuken hebben we nu al, maar straks wil ik ook Hoppelpoppels gaan serve ren", zegt Lea Minnaar. Hoppelpoppels??? Ze legt uit: „Ik heb heel vroeger een keer in een restaurant in Utrecht gegeten en daar kreeg ik een hoppelpoppel. 't Is eigenlijk bedoeld om restjes mee op te maken, het is van alles door elkaar heen, maar dan ontzet tend lekker". Veel meer wil ze er niet over kwijt. „Maar het is echt heel bijzonder. Ik garandeer je, daar komen mensen voor te rug". zo één-twee-drie worden ver kocht. „Wij werkten toen ei genlijk al mee in de zaak, maar waren nog niet van plan om alles over te nemen. Uit eindelijk hebben we dat dus toch maar gedaan". En daar heeft het tweetal nog geen spijt van. „Deze zaak is de laatste jaren van hand tot hand gegaan, dat weten we. Maar we zijn ervan overtuigd dat het hier moet lukken, op deze lokatie. En we gaan er dus iets heel anders van ma ken dan het tot nu toe was". Door de opening van een bo venverdieping kan Bleijenberg twee keer zoveel gasten ont vangen dan voorheen. En dat was hard nodig. „Vooral in het weekend moest ik veel men sen 'nee' verkopen", vertelt de restaurateur. „Dat is natuurlijk jammer. Juist omdat je het hier toch het meest van het weekend moet hebben, 't Was op 't laatst zelfs zo erg, dat ik zelfs mensen die wilden reser veren teleur moest stellen. Samen met zijn personeel sloeg hij aan het schilderen en verbouwen. „De inrichting bo ven is zo veel mogelijk in de stijl van de begane grond ge houden. Trendy dus, met een knipoog naar het rustieke", licht Ble ijenberg toe. De keuken van Restaurant Ble ij is heel gevarieerd. Bleijen berg, die eigenlijk kok is en tot januari dit jaar zelf de scepter voerde in zijn keuken, om schrijft de kaart als 'heel creatief'. De basis is toch wel Frans, legt hij uit, maar hij en zijn kok maken regel matig een cu linair uitstapje naar Italië of andere lan den. Boven dien wisselt gastheer Ble ijenberg gere geld van kaart. „Iedere acht weken weer com pleet anders", vertelt hij. „Dat is leuk Bjarne Bleijenberg in de nieuwe verdieping die hij aan zijn restaurant voor de gas- toevoegde. FOTO JAAP WOLTERBEEK ten, maar ook Luck Nijboer en Lea Minnaar in hun pas geopende café Van toen en Vannu. FOTO JAAP WOLTERBEEK Het moet een café worden voor jong en voor oud, licht het duo toe. Helemaal nieuw zijn ze overigens niet in het pand, want het vorige eige naarsduo bestond uit Lea Min naars dochter en schoonzoon. „Die waren het beu", vertelt Minnaar. De zaak liep niet goed meer, maar kon ook niet Dat betekent géén harde mu ziek meer, want daar houden de buren niet van. „Ik vind dat je daar best rekening mee kunt houden. Bovendien was het toch niet onze bedoeling om er een vrijdagavond café van te maken". Er wordt - zoals de naam al een beetje doet vermoeden - muziek van toen en van nu ge draaid. Stampende house hoef je er zeker niet te ver wachten. „En we draaien ook niet zo hard dat je elkaar niet meer kunt verstaan. Zeker Daarom heb ik een extra kok aangetrokken en de bovenver dieping, die voorheen mijn huis was, erbij getrokken". Met een boeket bloemen slaag je altijd. Een spannende tijd is aangebroken voor de scholieren uit de laatste klassen van het middelbaar onderwijs. De eindexamens zijn begonnen en dat brengt spanning met zich mee. Wanneer eindelijk de langverwachte dag aanbreekt dat de directie be kend kan maken wie het wel, en wie het niet gehaald heeft, barst in de meeste gezinnen het feestgedruis los. En daar hoort, zeker volgens het Bloemenbureau Holland, een zomers boeket in felle kleuren bij. Één ding is in elk geval duidelijk: met een boeket bloemen slaag je altijd. Inbrekers weten feilloos de zwakke schakel in de beveili ging van een huis te vinden. Met het steeds betere hang en sluitwerk blijken dat in veel gevallen de ramen te zijn. Het intikken van een ruitje is ech ter niet meer zo gemakkelijk wanneer er een laagje SecuS- hield glas-beveiligingsfilm op is aangebracht. Het glas kan weliswaar nog steeds barsten, maar de onzichtbare verster kende laag geeft het zo'n ruggengraat, dat zelfs hamer of bak steen er niet meer tegenop kunnen. De film is glashelder en verkleurt niet. Secu geeft een standaard kwaliteitsgarantie van acht jaar. De SecuShield glas-beveiligingsfilm is te vinden bij doe-het-zelf- en ijzerwarenzaken. Nederlanders eten steeds minder vaak brood aan de eigen keu kentafel. Toch wordt er niet beduidend minder brood verkocht. De oplossing ligt in de horeca: daar wordt namelijk hoe langer hoe meer brood geconsumeerd. En alhoewel wit brood jaren lang favoriet was, lijkt de populariteit van de bruine variant toe te nemen. Het Voorlichtingsbureau Brood verwacht dat deze trend zich de komende jaren voort zal zetten. Of het nu voorjaar, hartje zo mer of mooie herfst is: iedere droge dag leent zich om te barbecuen. De Broil King gas barbecue is met zijn gelijkma tige warmteverdeling en ge makkelijk te reinigen roosters onbetwist de Rolls Royce on der de barbecues. Hij is uiterst veilig in gebruik omdat het systeem werkt op keramische briketten. Dit in tegenstelling tot andere gasbarbecues, waarbij met lavastenen ge werkt wordt. Het nadeel van stenen is dat lava poreus is en daardoor vet opneemt. Kera mische briketten nemen geen vet op maar verdampen het, waardoor de echte barbe- cuesmaak de boventoon voert. Meer informatie is verkrijgbaar 417. De Rolls Royce onder de gasbarbecues. bij Markt Holland: 0294 - 417 Hoe vaak komt het niet voor dat een goedwillende automobilist bekeurd wordt omdat zijn parkeerbonnetje vanaf het dashboard op de grond is gewaaid? Maar als het aan Defa Europe ligt, is deze ergernis voorgoed verleden tijd. Het bedrijf ontwikkelde de P-Clip, die met een zelfklever op de autoruit bevestigd wordt. Achter het transparante venster van de clip kan het bonnetje geschoven worden, dat op deze manier netjes op zijn plek blijft liggen: in het zicht van de parkeerwachter. De P-Clip is verkrijg baar bij autoshops, tankstations, autodealers en garages. advertentie Voor informatie, bel {0118) 670800 mAAïscHAPPEujKE iff maandag t/m vrijdag zorg van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30"tot 14.30 uur. (advertentie) 14£9 Informeer noor hel Mobiline plus abonnement op hel P.T.T. network Piekuren ƒ1,75 Daluren ƒ0,99 Weckend ƒ0,69 Abonnementskosten 14,95 p/m. Enlreckoslen 108,69. U dient bij aankoop een geldig en recent bankafschrift, plus uw paspoort of rijbewijs, Ie overleggen. Voor bedrijven bovendien een geldig uittreksel van do K.v.K. Vlissingen Goes Terneuzen Steenbergen Helmond Dordrecht Rotterdam-Centrum Rotterdam-Hoogvliet Rotterdam-Zuid Schiedam-Centrum 'tVce^fc-rjijk. in bcrcikbssrhciJ' Druk- en zetfouten voorbehouden. Alle prijzen zijn inclusief BTW. officieel doolor li u i I* ptt ui.com Hiermee vervallen alle vorige aanbiedingen.

de Faam | 1998 | | pagina 17