Een tropische verrassing Maak van overnachting een spannend avontuur Seminole County biedt uitgebreid pakket voor 'groene' vakantie Alligators en adelaars vinden elkaar in en rond Lake Jesup redactie serulce weekbLaden Wegener FAAM/VLISSINGER WOENSDAG 20 MEI 1998 Co lofort Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 De grootste aantrekkingskracht van Seminole County is het geva rieerde aanbod in flora en fauna. Met name de tropische vegetatie en cypres moerassen maken dit gebied tot een paradijs voor de natuurlief hebber. Eén van de belangrijkste waterwegen van Seminole County is de St. Johns River. Met een totale lengte van 342 mijl is het bevaren van deze rivier een uitstekende manier om een beeld te krijgen van de bijzondere bomen en de vele vogelsoorten die langs en op de rivier te vinden zijn. De St. Johns River is tevens het thuisfront voor alligators, het hert, wilde zwijnen, wasberen, lynxen en zwarte beren. De zogenoemde Florida black bear is onlangs tot bedreigde diersoort uitgeroepen, dus de kans dat u deze inwoner te zien krijgt is niet bijzonder groot, maar ze zijn er wel, dus de kans is aanwezig... Ook bijzondere en met name inheemse plantensoorten zijn in dit gebied volop aanwezig, dus neem uw tijd om dit gebied te verkennen. U zult niet teleurgesteld worden! Minder dan een uur van Daytona Beach en Kennedy Space Center, zo'n drie kwartier van Walt Disney World en nog geen kwartier van Orlando Downtown verwijderd, is Seminole County een uitermate ge schikte locatie voor uw vakantie in Centraal Florida. Maar ook zonder deze toeristische trekpleisters heeft Seminole County veel te bieden. Dankzij de vele meren en rivieren heeft Seminole County een rustgeven de uitstraling en de inwoners onderstrepen dit door vanzelfsprekende gastvrijheid. De verschillende manieren waarop u de nacht kunt door brengen zijn niet op één hand te tellen, want of u nu in het wild wilt kamperen, wel eens wilt slapen op een huisboot, de geschiedenis wilt opsnuiven in een historisch pand of liever in een luxe hotel verblijft, Seminole Country heeft het. En wat dacht u van een overnachting in een echte blokhut? Big Oaks Ranch is een adres dat u in gedachten moet houden, want de beschikbare blokhutten hebben niet alleen allemaal een ander karakter, maar het is alsof u in een andere tijd bent binnengestapt. Dé plek voor alle Nederlandse cowboys! Paspoort voor geregeld avontuur wetse hayride (op een wa gen vol hooi) en zelfs line- dancing behoort hier tot de mogelijkheden Een stukje Wilde Westen in het zuiden van Amerika, dus. Voor nog meer 'cowboya- vontuur' kunt u terecht bij de Rock Springs Riding Stables. Op de rug van een paard - uiteraard in een westernzadel - wordt u door een uitgestrekt na tuurreservaat geleid waar enorme schilpadden, be ren, spinnen en diverse andere diersoorten hun thuis hebben gevonden. Het zal duidelijk zijn dat u dit gebied niet zonder gids mag betreden, maar als u eenmaal de afdruk van be- renpoten in het mulle zand heeft gezien, zult u dank baar zijn voor dit stukje ge organiseerde veiligheid. En als u eenmaal de na- tuursmaak te pakken heeft, mag u een bezoek aan het Statepark niet vergeten. Het Eco Passport biedt toe gang tot de 151 Stateparks die Florida rijk is, dus u kunt uw hart ophalen! En als Eco Passport-houder heeft u niet te maken met wachttijden of parkeerkos- ten. Dus als u dit jaar eens naar een vakantielocatie wilt waar nog niet veel mensen over kunnen meepraten en u niet uitgepraat over raakt, dan is Seminole County dé bestemming! 0 De prachtige vegetatie is één van de meest belangrijke kenmerken van Seminole County. O Pel zo'n tweeduizend zöèwaprmererf heldere heekjes en enkele grote 'rivieren Seminole County een uitstekend vakantieadres voor de waferitefhebbers. Op d verse plaatsen In het gebied =s het bijvoorbeeld moge lijk om kano's te huren. De ervaren kanoërs kunnen zeif op pad, maar ook als u (nog) niet zo behendig bent met de peddels, zijn er voldoende adressen waar u een geoefende peddelaar in uw boot kunt meekrijgen. Vraag tijdens de samen steil in gwsn uw persoonlijke Eco Pas sport eens naar de mogelijkheden, want ook een lunch of zelfs overnachting in de wildernis staat op het programma, Maar laat de kano in ieder geval met ongebruikt aan de kant staan, want bet is absoiuut een ongekende ervaring om rustig over het water re dobbe ren, terwijl de peddels, diverse vogels, een Ir- het water glijdende krokodil en de wind door de bladeren voor een rustgevend aebtergrondmuzjekje zorgen. De schitterende na tuur Seminole County is op diverse manieren te bewonderen. Ontspan nen vanaf het dek van een Rivership, pedde lend in een kano of op de rug van een paard is slechts een kleine greep uit de mogelijkheden. De Rock Springs Riding: Stables bieden dagelijks ritten door een prachtig natuurreservaat, waar de beren zich vaak verscho len houden en de spin nen juist graag op de voorgrond bungeien, Voor de spinhafers on der u: de gids is niet aüeén aanwezig om: eventuele nieuwsgierige wiide dieren op een af stand te houden, maar ook pm u te waarschu wen voor deze behoor lik uit de kluiten gewas sen achtpotige vrienden. Enige rij-ervaring is voor lit paardenavontuur trouwens niet echt noodzakelijk, maar het is wel raadzaam om vóór de rit bij de medewer kers van de Rock Springs Riding Stables uw rijkennis (of het ge brek hieraan) duidelijk te maken, zodat ze het ka rakter van het paard hierop kunnen afstem# men en u zonder zorgen kunt genieten van het natuurschoon. 1 'Krokodillen kijken in Florida' is eigenlijk onlosmakelijk verbonden met de Everglades, maar dit is uiteraard niet de enige plek waar deze dieren zich thuisvoelen. Ook in Seminole County steken zij veelvuldig de kop op. Als u wel eens in de Everglades bent geweest, zult u aangenaam verrast worden tijdens de airboat rit over Lake Jesup. Niet alleen is de natuur hier veel gevarieerder, maar ook het aanbod van wildlife is veel groter. Naast de eerder genoemde alligators is Lake Jesup namelijk ook de thuisbasis van de adelaar, de visarend en vele andere geveugelde vrienden. Zelfs de lynx en het wilde zwijn is in dit gebied kind aan huis. Kortom, u komt ogen te kort. En niet alleen de omgeving, maar ook de snelheid van de airboat zal uw adem ontnemen. Een ervaring dat u niet mag missen, dus. Gator Ventures biedt de mogelijkheid voor een rondrit van een uur, maar ook nachtelijke bezoekjes en vistrips zijn onderdeel van het programma. Vergeet dus bij het samenstellen van uw Naturally Florida Eco Passport niet om een bezoek aan Gator Ventures vast te leggen! 4 0 Op de Big Oaks Ranch kurieju- overnachten ingeen 'echte blokhui Voorzien van alk gemak, maar mei een sfeer oit vervlogen rijden. gaan genieten. De hotelka mer is geboekt, de tenten zijn opgezet, de kano ligt te wachten, de paarden staan te trappelen en de airboat is klaar voor vertrek. Alle benodigdheden voor de reis - inclusief kaarten, rou tebeschrijvingen en kor tingsbonnen - horen bij het pakket en bieden u de rust om op uw gemak de omge ving te verkennen. KROKODIL En een verkenningstocht zal het worden, want in. op en rondom de ongeveer tweeduizend zoetwaterme- ren en heldere beekjes en de rivieren St. Johns, Eco- nlockhatchee en Wekiva is een overvloed aan planten en dieren te vinden. Als u uw avontuur rustig wilt beginnen, kunt u een plekje op de Rivership Ro mance boeken. Tijdens een ontspannen tochtje over de St. Johns kunt u wennen aan de verscheidenheid aan flora en fauna die dit gebied te bieden heeft en met een beetje geluk komt u zelfs oog in oog te staan met een reusachtige kroko dil. Een gids vertelt u tij dens de route tevens inte ressante details over de ri vier en de directe omge ving. zodat u zich al snel een beetje thuis kunt voe len. Als u niet achterover wilt leunen, maar liever zelf over het water peddelt, bent u bij Katie's Wekiva River Landing helemaal op uw plaats. Zelfstandig of met een gids kunt u kennis maken met het tropische landschap dat de laatste duizend jaar niet is veran derd. Het is absoluut een ongekende ervaring om rustig over het water te dobberen, terwijl de ped dels, diverse vogels, een in het water glijdende kroko dil en de wind door de bla deren voor een rustgevend achtergrondmuziekje zor gen. Zoals gezegd kunt u van te voren zelfs afspreken dat u enkele dagen in deze wilde omgeving wilt blijven. Uw tent staat dan voor u klaar, waarna u volledig op uzelf bent aangewezen, zodat u de rust op u in kunt laten werken. Bent u niet op zoek naar rust, maar wilt u juist uw adrenaline voelen borre len? Bij Gator Ventures we ten ze precies wat u be doelt. Met een airboat schiet u over het water en door het moerasgebied van Lake Jesup en de naam van het bedrijf doet al ver moeden waar de tocht om draait. Inderdaad....kroko dillen. Levende wezens in hun natuurlijke omgeving laten zich natuurlijk niet dwingen, maar de mede werkers van Gator Ventu res rusten niet voordat ze enkele exemplaren van deze indrukwekkende die ren hebben kunnen laten zien. Er staat tevens enkele 'zijweggetjes' op het pro gramma die u een kijkje geven op de vliegende be woners van dit gebied. Dit is een ervaring die niet in uw' Eco Passport mag ont breken! COWBOYAVONTUUR Bij het samenstellen van uw Passport zou u ook bij het horen van de naam 'Big Oaks Ranch' de oren moe ten spitsen, want als u op zoek bent naar een 'anders dan anders' vakantieavon- tuur is dit uw adres. Ook hier kunt u zich in een kano door een ander schitterend stukje van Seminol County bewegen, maar ook een echte cookout, een ouder- Tekst en foto's: Sylvia Honders Allerlei hoofddeksels met grote zwarte oren, felgekleurde plastic tasjes en uitpuilende tassen. Het is op Orlando Airport geen onbekend beeld, want deze locatie is nou eenmaal onlosmakelijk verbonden met dé toeristentrekker van Centraal Florida: Walt Disney World. Als u echter denkt dat dit gedeelte van Florida alleen maar pretparken te bieden heeft, kunt u er niet verder naast zitten. Als u vanuit Orlando - in plaats van naar het zuiden - namelijk naar het noorden rijdt, belandt u in een hele andere wereld. Een wereld waar natuur, rust en avontuur hand in hand gaan. Een wereld waar de tijd stil lijkt te zijn blijven staan en waar massa toerisme (nog) niet is doorgedrongen. Een wereld vol verrassingen. Welkom in Seminole County! Als u Orlando de rug toe keert en de auto richting het noorden stuurt, wordt u al opvallend snel opgeslokt door een omgeving waar het toerisme nog geen dui delijke stempel op heeft ge drukt en waar de natuur onaangetast voor het grij pen ligt. Hoewel het gebied (helemaal voor Amerikaan se begrippen) niet zo groot is -Seminole County be slaat een oppervlakte van 881 vierkante kilometer, vergelijkbaar met de Utrechtse Heuvelrug - is de enorme hoeveelheid na tuurlijk schoon overweldi gend genoeg om even door de bomen het bos niet meer te zien. Waar moet u uw ontdekkingsreis begin nen? Wat is er te zien, te doen en te beleven? En, ook niet onbelangrijk, waar kunt u eten en overnach ten? ECOTOERISME Zowel voor de echte avon turiers als de meer 'regel matige' toerist is de oplos sing gevonden in het Natu rally Florida Eco Passport. Het paspoort bevat een combinatie van tegoedbon nen en kortingen voor eco- toerisme die u helemaal op uw eigen wensen kunt af stemmen. Wilt u in het wild kamperen of kiest u liever voor een traditioneel hotel met ontbijt? Bent u geïnte resseerd in historie of gaat uw voorkeur uit naar een supersnelle tocht op een airboat? Of wilt u het mis schien allemaal wel eens meemaken? Het Eco Pas sport maakt het mogelijk. Voordat u afreist naar Se minole County kunt u dit Passport samenstellen, zo dat u bij aankomst eigenlijk alleen nog maar hoeft te Zowei voor de echte avonturiers als de meer 'regelmatige' toerist Is het Naturally Florida Eco Pas sport een uitkomst. Het paspoort bevat een combina tie van tegoedbonnen en kortingen voor ecotoerisme die u helemaal op uw eigen wensen kunt afstemmen. 'Voor meer Informatie Kunt j contact opnemen met WRC Reizen, 020-6267705.

de Faam | 1998 | | pagina 5