VAN DE NATIONALE COLLECTE EPILEPSIEBESTRIJDING Giro 222.111 8-13 juni INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN GEZOCHT: BESCHERMVROUWE m/v f GEMEENTE MIDDELBURG Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten Tel. 0900-82 12 411 illniull. k MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Er is nog zoveel te doen. Uw steun is noodzakelijk. iedereen leest de krant altijd en overal. Woensdag 20 mei 1998 FAAM/VLISSiNGER 15 NFORMATIE OVERHEID lUllillÉAMIÉéll WIJZIGING REGLEMENT VAN ORDE RAADSVERGADERINGEN De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 20 april 1998 een wijziging vastgesteld van het Reglement van orde voor de ver gaderingen en andere werkzaam heden van de raad. De wijziging heeft betrekking op de wijze waarop het verslag van de raad wordt gemaakt Het besluit is inmiddels in werking getreden. Het ligt voor iedereen ter inzage bij de sectie Communicatie, bezoekadres Stadhuisstraat I, daar kan men tegen betaling ook een kopie ervan verkrijgen. WET MILIEUBEHEER Aanvraag en ontwerp-ver- gunning op hoofdlijnen Vitrite Fabriek Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat bij hen een aanvraag om vergun ning in het kader van de Wet milieubeheer is ingediend door de Vitrite Fabriek te Middelburg voor de inrichting gelegen aan de Elektraweg I, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 482. De aanvraag betreft een revisievergunning voor een inrich ting bestemd voor het vervaardi gen van lampvoeten en kleine metaalwaren. Inzage ontwerpvergunning op hoofdlijnen De aanvraag, het ontwerp-besluit, dat gericht is op verlenen van een zogenoemde vergunning op hoofdlijnen, en andere relevante stukken (gespreksverslagen voor overleg) liggen vanaf heden elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van I 7.00 uur tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd (tel. 67 52 41). Vergunnen op hoofdlijnen betreft een nieuwe vorm van vergunning verlening. In tegenstelling tot de traditionele vergunning worden, door koppeling van het bedrijfsmi lieuplan aan de vergunning, uit sluitend doelstellingen vastgelegd (hoofdlijnen). Desgevraagd wordt er door de afdeling Milieuzaken een mondelinge toelichting gege ven op de voornoemde stukken. Bedenkingen In de periode van 21 mei tot 18 juni 1998 kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp beschikking schriftelijk door een ieder bij het college worden inge diend. Indien behoefte bestaat aan een gedachtewisseling over de ontwerp-beschikking kan daarom telefonisch worden verzocht. Tijdens deze bijeenkomst, waarbij de aanvrager in de gelegenheid wordt gesteld aanwezig te zijn, kunnen mondeling bedenkingen worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degene die beden kingen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men rede lijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. WIELERRONDE VAN MID DEN-ZEELAND I DELTA PROFRONDE OP 23 MEI De Wielerronde van Midden- Zeeland Delta Profronde vindt plaats aanstaande zaterdag 23 mei. In verband met het passeren in de gemeente Middelburg van achtereenvolgens de publiciteitska- ravaan en de wielrenners zal die dag een aantal wegen voor korte tijd afgesloten zijn. De door de organisatie geplande passeertijden in de gemeente Middelburg zijn globaal als volgt: - publiciteitskaravaan: tussen 10.30 en 11.00 uur; - wielrenners: tussen 12.25 en 12.55 uur; De route van de publiciteits karavaan en wielrenners: komende vanaf Nieuwdorp: Jonker FransweglBinnendijk/Langeweg/ Oude Rijksweg/VeerstraatlNieuw- landseweg/Kanaalweg/Stations- bruglStationsstraat!Koningsbrugl Houtkaai/Turfkaai/Nieuwe Haven/ Hoogstraat/Koestraat/Het Groene Woud/Poelendaelesingel/Nieuwe Vlissingseweg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het vergroten van de woning op het perceel Wielingen 27 te Arnemuiden; - het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Noordweg 74; het verbouwen van de garage/berging tot verblijfsruim te op het perceel Ter Hoogestraat 16; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Oude Koudekerkseweg 34; het uitbreiden van de woonka mer en het plaatsen van een dakkapel op het perceel Vlissingse Molenstraat 30; het uitbreiden van de woning op het perceel Veersesingel 234; het maken van een tuinafschei- ding en afdak op het perceel Van Kleffenslaan 9; het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Klaproosstraat 31; het plaatsen van een overkap ping op het perceel Noordsingel 142; het plaatsen van een berging op het perceel Veersesingel 202; het bouwen/uitbreiden van een schuur/berging op het perceel Vlissingse Molenstraat 8; het bouwen van een bedrijfshal op een perceel aan de Voltaweg; het verbouwen van een bedrijfs pand tot kartbaan op het per ceel Arnesteinweg 19; het verbouwen van een maga zijn op het perceel Zacharias Jansenstraat 31; het verbouwen van een woning en garage op het perceel Oude Rijksweg 4-6 te Nieuw- en Sint Joosland; - het uitbreiden van de beton- vloer t.b.v. een toekomstige uit breiding kontrolekamer; - het verbouwen van de woning op het perceel Seissingel 12a; - het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Frans Duwaerstraat 11; - het bouwen van een berging/schuur en muur op het perceel Sint Pieterstraat 2 7; - het bouwen van 6 garages op een perceel aan de Blindenhoek; - het bouwen van een vleesvee stal en een werktuigenloods op het perceel Langeweg 55 te Arnemuiden; - het bouwen van een veranda op het perceel Seisweg 28. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 6 mei tot en met 8 mei 1998 zijn de volgende ver gunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het uitbreiden van de woning op het perceel Zuidsingel 114; - het bouwen van een erfafschei- ding en een afdak op het per ceel Van Kleffenslaan 9; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Oude Koudekerkseweg 34; - het renoveren van het dak op het perceel Veersesingel 78; - het vergroten van een dakkapel op het perceel Vlissingse Molenstraat 30; - het verbouwen van een garage op het perceel Ter Hoogestraat 16; - het bouwen van een berging op het perceel Seispark 9; - het uitbreiden van de garage op het perceel Weerhaan 29; - het aanbouwen van een serre/veranda op het perceel Tussenmede 20; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Jan van Hoofkwartier 74. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij bouwplannen hebben ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van de ter plaatse geldende bestemmings plannen. Het gaat om: - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Willem Teellinckstraat 7; - het bouwen van een berging op het perceel Veersesingel 202. Zij willen op deze aanvragen posi tief beslissen. Artikel 18a en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 25 mei 1998 twee weken (tot en met 5 juni 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21 In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. KANTOREN GESLOTEN Op hemelvaartsdag donderdag 21 mei en op vrijdag 22 mei zijn de gemeentelijke kantoren gesloten. Op maandag 25 mei staan de gemeente-medewerkers weer voor u klaar. OPHAALDATUM HUISVUIL GEWIJZIGD Op hemelvaartsdag donderdag 21 mei wordt er geen huisvuil opge haald. De huisvuilzakken worden een dag later opgehaald namelijk vrijdag 22 mei. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830. G E M E E N T E POSTBUS 1 T 7 -p JÊm 4370 AA KOUDEKERKE V ÏL E IV L TEL. 0118 -555 444 FAX 0118 -553 025 Herinrichting gedeelte Vrouwenpolderseweg te Serooskerke. Binnenkort zal gestart worden met de herinrichting van een gedeelte van de Vrouwenpolderseweg te Serooskerke tussen het Smidswegje en de Molenweg. Er wordt naar gestreefd om de werkzaamheden voor de bouw vakvakantie af te ronden. De werkzaamheden zullen in grote lijnen uitgevoerd worden volgens het plan dat op de infor matie-avond d.d. 5 september 1996 aan de bewoners is gepre senteerd. Gedurende de werkzaamheden zal doorgaand verkeer niet moge lijk zijn. Wel blijven bedrijven en woningen behoudens korte onder brekingen bereikbaar. De klinkerverharding van de rij baan zal worden vervangen door een asfaltverharding. Ook zullen snelheidsbeperkende voorzienin gen worden aangebracht De aanliggende verhardingen van trottoirs en parkeerplaatsen zul len opnieuw worden herstraat De werkzaamheden worden uit gevoerd door aannemingsbedrijf J.D. Janse te Middelburg. Het toezicht namens de gemeen te is in handen van de heer W.P.L Minnaard, tel. 0118- 597626. OPHALEN HUISVUIL EN GROF VUIL In verband met Hemelvaartsdag worden de routes voor het opha len van huisvuil en grof vuil gewij zigd. De route voor het ledigen van de duobakken in Veere, Gapinge, Grijpskerke, Meliskerke en Serooskerke buitengebied wordt i.p.v. donderdag 21 mei op zaterdag 23 mei a.s. gereden. De route voor het ophalen van het grof vuil in Westkapelle, Domburg en Oostkapelle wordt i.p.v. donderdag 21 mei op woensdag 20 mei a.s. gereden. Vergeet niet dat door een andere volgorde van de routes het kan zijn dat de ophaaldienst veel eer der of later dan normaal langs komt Zet uw duobak en grof vuil op tijd buiten: vanaf 7.00 uur. Heeft u vragen dan kunt u op werkdagen tussen 8.00 en 12.00 uur contact opnemen met de informatielijn, tel.nr.: 0118 - 597 697. Afsluiting projectmatige aanpak woningverbetering Bigge kerke. De voormalige gemeente Valkenisse is in 1996 gestart met een project gericht op het met subsidie verbeteren van perma nent door de eigenaar bewoonde woningen in Biggekerke. Daarvoor werd extra geld beschikbaar gesteld. Een aantpl eigenaren maakt gebruik van de mogelijk heid om extra subsidie te krijgen voor het verbeteren van de woning. Wij maken bekend dat van de verruimde subsidiemogelijkheid nu geen gebruik meer kan worden gemaakt Wel bestaat uiteraard de mogelijkheid om subsidie aan te vragen op grond van de gewo ne subsidieverordening voor het verbeteren van eigen woningen. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is inge diend voor: - een landbouwloods op het per ceel Middelburgseweg 18 te Grijpskerke; - het uitbreiden van een zomer woning op het perceel Pompstation 3 te Biggekerke. De bouwplannen voldoen niet geheel aan het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in de bestem mingsplannen opgenomen moge lijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. heden gedurende 4 weken gedu rende de openingstijden voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUW/SLOOPAANVRAGEN. (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Serooskerke - het plaatsen van een propaan- installatie tank Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. In de periode van 28 april tlm 14 mei 1998 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd. Koudekerke - het plaatsen van een tuinhuisje Dommelrode 20; Oostkapelle - het verbouwen van een woning Brouwerijstraat 8; - het plaatsen van een tuinhuis Oosterpark 107; - het geheel vernieuwen van een schuur Domburgseweg 55a; Zoutelande - het verbouwen van een zomer huis Stroming 31; - het vernieuwen van een bijge bouw bij de woning Langendam 15; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzen ding van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden inge diend en voorts worden onderte kend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling Bouwen en Wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en (behalve op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur. Telefonisch bereikbaar onder nummer 0118-597635. Bekendmaking Burgemeester en wethouders Veere maken bekend dat zij voor nemens zijn om een beleid vast te stellen met betrekking tot het beschikbaar stellen van gemeente lijke materialen ten behoeve van evenementen. De notitie ligt met ingang van 25 mei 1998 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 09.00 uur en 12.00 uur en, behoudens op vrij dag, tussen 14.00 uur en 16.00 uur bij:Voorlichting, locatie Dorpsplein 28 te Koudekerke; locatie Markt I te Domburg; locatie Dorpsstraat 3 te Meliskerke; locatie Markt 95 te Westkapelle; locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Iedere belanghebbende kan zijn/haar zienswijze kenbaar maken. U kunt uw zienswijze schriftelijk indienen bij de burge meester van Veere Postbus I te 4370 AA Koudekerke. U kunt uw mening ook mondeling geven. Daartoe kunt u een afspraak maken met tel. 0118 - 565568. Sluitingstijden rond de feestdagen :ln verband met hemelvaartsdag, zijn alle diensten van de gemeen te Veere op donderdag 21 en vrij dag 22 mei 1998 gesloten even als 2 e pinksterdag I juni en 3e pinksterdag 2 juni 1998 Koudekerke, 20 mei 1998. Burgemeester en wethouders van Veere. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het bouwen van een pauwenver- blijf Bosweg 4 - het realiseren van een geluid- sluis tussen carrousel en theater Arsenaalplein 3 - het bouwen van een schutting Van Bossestraat 30 - het plaatsen van een dakkapel Jacob Isaac Sandersestraat 15A - het uitbreiden van een sportin stituut Westerzicht 388 - het bouwen van een garage en een schutting Willem- Alexanderstraat 25 - het plaatsen van een dakkapel Steengrachtstraat 19 - het plaatsen van een roldeur in de aanbouw Bloemenlaan I - het wijzigen van de draagcon structie Scheldestraat 84-86 - het plaatsen van een tuinhekje Coosje Buskenstraat 41 - het verbouwen van de woning Kalffstraat 9 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om: meldingen (art. 18a WRO) - J.M. Schuiling voor het uitbreiden van de garage op de locatie Oudstraat 5; - W.J. Manz voor het bouwen van een serre op de locatie Cirkel 13; bouwaanvragen (art. 19 WRO) - A.Kooman voor het uitbreiden van de woonkamer op de locatie Kalffstraat 6; - R.B. Eversdijk voor het uitbreiden van de woning op de locatie Kalffstraat 9. Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art. I 7 en art 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en lof art. 50 lid 5 van de Woningwet en art 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) bieden daar toe de mogelijkheid. Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. 25 mei 1998 twee weken (dus t/m 8 juni 1998) in het stadhuis ter inzage bij de sector stadsontwikkeling, sectie bouwen en wonen (hal/tweede verdieping). Gedurende die periode kan ieder een schriftelijk zijn/haar bedenkin gen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het plaatsen van een tuinhuisje President Rooseveltlaan 20 - het bouwen van een schuurtje Spaarnestraat 46 - het plaatsen van een kantoorunit met verbindingssluis naar het hoofdgebouw Piet Heinkade 24 - het bouwen van een bedrijfs pand met woning Handelsweg 15 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGADERINGEN VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE: 11 juni en 9 juli 1998. Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN KOOPMANSVOETPAD Wij maken op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en afd. 3:4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat vanaf 25 mei 1998 voor een ieder gedurende vier weken (t/m 22 juni 1998) op het stadhuis, sector stadsontwikkeling (hal/2e verdieping) ter inzage ligt het ontwerp van het bestem mingsplan Koopmansvoetpad met bijbehorende toelichting en voor schriften. Dit ontwerp-bestemmingsplan voorziet in de planologische rege ling van het sportcomplex ten westen van het Koopmansvoetpad en de ten noorden daarvan gepro jecteerde woonwijk. Het plange bied wordt globaal omsloten door de hoek Spoorstraat/Burge meester Stemerdinglaan, het Koopmansvoetpad, het landelijk gebied ten zuiden van Grote Abeele en de spoorweg. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze om trent het ontwerp-bestemmings plan schriftelijk kenbaar maken bij de gemeenteraad. ONTWERP- BESTEMMINGSPLAN LAMMERENBURG, Ie uitwerking Wij maken op grond van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en afd. 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat vanaf 25 mei 1998 voor een ieder gedurende vier weken (t/m 22 juni 1998) op het stadhuis, sector stadsontwikkeling (hal/2e verdieping) ter inzage ligt het ontwerp van de I e uitwerking van het bestemmingsplan Lammerenburg met bijbehorende toelichting en voorschriften. Deze uitwerking voorziet in de planologische regeling van de I e en 2e fase van het woongebied Lammerenburg, waarvoor nu de globale, uit te werken, bestem ming stadsuitbreiding geldt. Gedurende bovenvermelde termijn kunnen belanghebbenden hun bedenkingen schriftelijk kenbaar maken bij het college. Vlissingen, 20 mei 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen) Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informatiepa gina 'In den blauw geruiten kiel' van Faam/Vlissinger' van vandaag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. van vogelvrij naar kogelvrij! Als er ooit noodzaak was om onze in het wild levende dieren bescherming te bieden is het nu wel. Samen kunnen we ervoor zorgen dat de wetgever dieren eindelijk gaat beschermen tegen de invloedrijke jagerslobby. Help mee in de strijd tegen de meedogenloze vossenjacht, de middeleeuwse drijfjacht op wilde zwijnen, de massale jacht op zwanen en ganzen en alle misstanden die nu nog straffeloos in bos en veld kunnen plaatsvinden. Elk jaar worden miljoenen dieren voor de lol doodgeschoten. Hoe lang nog? Ik steun het streven van De Faunabescherming om de plezierjacht uit te bannen Q Noteer mij als donateur voor een bedrag van Naam: fl(minimaal fl. 30,-) per jaar. Stuur mij geheel vrijblijvend nadere informatie Straat: over De Faunabescherming. Postcode en plaats: Stuur deze bon vandaag nog naar De Faunabescherming, Antwoordnummer 260, 6860 VE Renkum. Een postzegel graag maar hoeft niet. Bellen kan ook (020) 641 07 98 of faxen (020) 647 37 00.

de Faam | 1998 | | pagina 15