ilsttiiiÉ lUAl GEMEENTE MIDDELBURG Informatie bijeenkomst Veersepoort In gesprek met Hilde Blank De Tafel van Tien... Korting 100,- op de gemeentelijke aanslag 1998 Nieuwe verkeers situatie Markt Commissievergaderingen "Projectleider integratie" Middelburg 2030 EEN TWEEDE RONDE BURGERPARTICIPATIE OVER SCENARIO'S VOOR MIDDELBURG uw Afsluiting Spijkerbrug Carillon Verkiezings avond in stadhuis Collecten Rooivergunningen Week19 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje "DE TOEKOMST KRIJGT MEER VORM" Er worden openbare debatten in het stad huis gehouden voor mensen uit het bedrijfsleven: dinsdag 19 mei van 13.30 tot 15.00 uur; voor vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties: dinsdag 19 mei van 15.30 tot 17.00 uur; voor de raadsfracties: dinsdag 19 mei van 20.00 tot 22.00 uur; voor de jongeren: woensdag 20 mei van 10.30 tot 12.00 uur; voor de ambtenaren: woensdag 20 mei van 13.30 tot 15.00 uur; voor "lokaal deskundigen: woensdag 20 mei van 15.30 tot 17.00 uur; voor de inwoners van de gemeente Middelburg: woensdag 20 mei van 20.00 tot 22.00 uur. Woensdag 6 mei 1998 FAAM/VLISSINGER 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op dinsdag 12 mei vindt er in de Burgerzaal van liet stadhuis vanaf 19.30 uur een informatiebijeen komst plaats over de Veersepoort. Indien u-belangstelling heeft voor de bouw van een vrijstaande wo ning in Middelburg en met name in de Veersepoort, dan bent u van har te welkom. Het bestemmingsplan Veersepoort bevat twee woongebieden, te weten Prooijenspark en de rest van de Veersepoort. De Veersepoort zal in fasen worden bebouwd. Inmiddels zijn alle kavels in het Prooijenspark verkocht of in optie uitgegeven. Nu wordt dan ook overgegaan tot het bouwrijp maken en de verkoop van bouwgrond in het volgende plan- deel. Dit deel heel eerste fase Veerse poort. Hierin komen onder andere ongeveer 38 kavels, waarop vrij staande woningen kunnen worden gebouwd. Tijdens de bijeenkomst zullen verschillende sprekers infor matie geven over onder andere: de bestemmingplanvoorschriften. na dere eisen omtrent het bouwen van een vrijstaande woning, de plan ning, de verkoopprocedure en de procedure voor het verkrijgen van een bouwvergunning. Tevens bestaat de mogelijkheid om vragen te stellen over de vrije ka vels. Met de uitgifte van de vrije kavels zal ongeveer medio dit jaar worden begonnen. De kavels zullen in eerste instantie worden aangebo den aan particulieren, die zich hier voor hebben aangemeld. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer H.L. Groutars, 0118-675277. Foto: Ruben O reel Met dagtekening 30 april 1998 is de gecombineerde aanslag gemeente lijke heffingen opgelegd. Een bijzonderheid is dat op deze aanslag apart een korting van 100,- wordt vermeld. Iedere inwoner die voor belasting jaar 1998 een aanslag onroerende- zaakbelaslingen gebruik heeft ont vangen voor zijn woning heeft recht op een korting van 100,- op zijn totale aanslag. Dit is het resultaat van de maatregel die het Kabinet heeft genomen om de lokale lastendruk voor dit jaar te verminderen. Geen korting op uw aanslagbiljet Er zijn een aantal mogelijkheden waarbij er geen korting wordt vers trekt op uw aanslag. a. U bent na 1 januari op uw huidig adres komen wonen. b. Het pand dat u in Middelburg ge bruikt is geen woning. c. U heeft een bezwaarschrift tegen de beschikking Waardering On roerende Zaken (W.O.Z.) inge diend. d. De eigenaar (bijv. de woning bouwvereniging) heeft een be zwaarschrift tegen de beschik king W.O.Z. ingediend. In de gevallen a. en b. heeft u geen recht op korting. In de gevallen c. en d. heeft u wel recht op korting maar zal u deze pas krijgen op het moment dat de aanslag OZB gebruik 1998 wordt opgelegd. Deze aanslag wordt pas gestuurd als er uitspraak is gedaan op het be treffende bezwaarschrift W.O.Z. Negatieve aanslag Tenslotte is het mogelijk dat de kor ting van 100,- groter is dan het to taalbedrag van de aanslag 1998. U hoeft dan niets te ondernemen want dan stort de gemeente Middelburg automatisch het bedrag op uw bank- of girorekening. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een wamie maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 11 tot en niet 17 mei Maandag Gehakt in pepersaus, sperziebo nen. aardappelen Dinsdag Reepjes varkensvlees in room saus. wortelen, aardappelen Woensdag Runderlapje, bloemkool, broccoli. aardappelen Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten en rijst Vrijdag Gepaneerde visfilet, gemengde groenten, aardappelen in becha- melsaus Zaterdag Spaghetti bolgonese Zondag Wat de pot schaft In verband met onderhoudswerk zaamheden zal de Spijkerbrug van 11 tot en met 15 mei en van 25 tot en met 29 mei afgesloten zijn. In verband met onderhoudswerk zaamheden zal hel carillon van de Abdijtoren Lange Jan van 6 mei tot en met 5 juni op onregelmatige tij den spelen. Vanavond, woensdag 6 mei, wordt de Burgerzaal in het stadhuis vanaf 19.45 uur opengesteld voor wie de Middelburgse uitslag van de Twee de Kamerverkiezingen "heet van de naald" wil volgen. De landelijke berichtgeving is op een televisiescherm te volgen, er is koffie, thee en fris, kortom: iedereen is van harte welkom! Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat in verband met de herinrichting van de Markt, de ver keerssituatie als volgt wordt gewij zigd. 1De geslotenverklaring op de Markt en op het gedeelte van de Lange Noordstraat tussen de Markt en de Stadhuisstraat/Bach- tensteene, zal gelden van 12.00 - 06.00 uur (voorheen 12.00 - 18.00 uur). 2. Het gedeelte van het Zusterplein tussen de Markt en het parkeer terrein op het Zusterplein, zal over een lengte van circa 20 me ter in beide richtingen worden geslotenverklaard (voorheen een richtingsverkeer). 3. Deze geslotenverklaringen zullen worden ondersteund met: a. elektronische toegangspoorten - in de Lange Noordstraat ten zuiden van de aansluiting met de Stadhuisstraat/Bachtensteene; - in de Gravenstraat ten noorden van de aansluiting met de Zuster straat; - op de Nieuwe Burg bij de aan sluiting met de Groenmarkt; b. uitneembare palen: - in de Keldermansstraat bij de aansluiting met de Markt: - op het Zusterplein bij de aan sluiting met de Markt: c. vaste palen met een aantal uit neembare: - op de Markt bij de aansluiting met de PottenmarkL/Vlasmarkt. In een nog op te stellen toegangsre geling zal worden geregeld welke categorieën voor ontheffing van de ze geslotenverklaringen in aanmer king komen. Het volledige verkeersbesluit ligt van 30 april tot en met 10 juni 1998 ter inzage bij de dienst Stadsont wikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaar Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van be kendmaking van dit besluit be- zwaarmaken door het indienen van een bezwaarschrift bij het college van burgemeester en wethouders van Mddelburg, Postbus 61. 4330 AB Middelburg. Het bezwaarschrift moet onderte kend zijn en ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de in diener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende da gen: De Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur vergadert in mei niet. Commissie Sociale Zaken, Econo mische Zaken en Cultuur, maandag 11 mei om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531. Onder meer wordt behandeld (on der voorbehoud): subsidie-aanvraag 1998 Zeeuwse Volksuniversiteit, vaststelling verordening marktwe zen Middelburg. Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Financiën, woensdag 13 mei om 19.30 uur. Se cretaris is mevrouw C.E. Vermast, telefoon 675289. Onder meer wordt behandeld (on der voorbehoud): verkoop Heren gracht 48 aan Stichting Arduin, plan van aanpak herziening bestem mingsplannen. Zalmsnip, bijdrage zorgcomponent 60 huurwoningen Veldzigt. Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 12 mei om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675434. Onder meer wordt behandeld (on der voorbehoud): presentatie Halt bureau. Commissie Welzijn, Personeelsza ken en Milieu, woensdag 13 mei om 16.00 uur. Secretaris is me vrouw J.P. de Nooijer. telefoon 675531. Onder meer wordt behandeld (on der voorbehoud): Poortershove. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Communi catie en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 18 mei om 19.30 uur. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend om in de komend eperiode een huis-aan-huis-collccte te houden: Nationaal Fonds Kinderhulp van 4 tot en met 9 mei; Nederlands Astmafonds van 11 tot en met 16 mei; Prins Bernhardfonds/Anjerfondsen van 25 tot en met 30 mei. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per lokatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 6 poulieren en 2 iepen aan de Sandberglaan. Je wordt omschreven als de pro jectleider integratie Middelburg. Wat houdt dat nou precies in? "De "projectleider integratie" is verantwoordelijk voor de inhoud van het project. Aan de visie op Middelburg werkt een team van deskundigen, zowel mensen van ex terne bureaus als gemeente-ambte naren. Zij bestrijken de vakgebie den toerisme en cultuur, welzijn, economie, stedenbouw, natuur en landschap, verkeer en vervoer, wo nen en financiën. De projectleider integratie zorgt er- voor dat de verschillende visies goed op elkaar worden afgestemd. Dat er een samenhangend project ontstaat dat meer is dan een weer gave van de meningen vanuit de verschillende sectoren. Natuurlijk heb ik regelmatig overleg met pro fessor Riek Bakker, de supervisor voor het project, en die overleggen zijn zeer inspirerend. Wat mij erg opvalt is dat zowel de externe adviseurs als de amtenaren gedreven en enthousiast aan het project werken. Er is een grote be reidheid om naar eikaars argumen ten te luisteren en open te staan voor nieuwe ideeën. Dat maak ik wel eens anders mee." BVR is nu ruim 2 maanden be zig; kun je uitleggen wat jullie zo al aan het doen zijn? "De eerste maand zijn we vooral bezig geweest met het analyseren van de bestaande situatie. Bijvoor beeld: wat zijn de ontwikkelingen op het gebied van wonen en werk gelegenheid, zijn er veranderingen te constateren op het gebied van de recreatie, wat is de kwaliteit van het landschap. Daarbij hebben we ons niet beperkt tot Middelburg maar geheel Wal cheren in ogenschouw genomen. Er is een eerste ronde stadsdebatten gehouden: bijeenkomsten met maatschappelijke organisaties, be drijfsleven, politiek en burgers. Dit heeft belangrijke informatie voor de analyse opgeleverd. De afgelopen maand zijn we bezig geweest met het ontwikkelen van scenario's. Scenario's zijn mogelij ke toekomstbeelden voor Middel burg. Hierbij moet je je voorstellen dat we een beeld schetsen hoe Middel burg en Walcheren zich gaan ont wikkelen wanneer de bevolking niet of nauwelijks groeit. Of wel groeit maar met een sterke nadruk op de ontwikkeling van de natuur. Of dat we alles inzetten op een enorme echonomische groei. Zo maakt het bijvoorbeeld voor het toekomstig voorzieningenniveau van Middelburg nogal uit of je veel of weinig inwoners hebt en hoe de bevolking is samengesteld. Ouderen hebben vaak andere verlangens dan de jongere medebewoners. Op verschillende kaarten laten we zien wat dit alles betekent voor het ruimtelijk beeld van Middelburg en Walcheren in de toekomst." Binnenkort worden er openbare bijeenkomsten gehouden over de scenario's; wat moet ik me daar bij voorstellen? "We hebben in de analysefase al een ronde stadsdebatten gehad en dit willen wc herhalen maar dan speciaal gericht op de scenario's. We hebben een debat toegevoegd, namelijk met de jeugd. Tijdens deze bijeenkomsten, met een publieke tribune!, presenteer ik de verschil lende scenario's waarna we een re actie van de zaal vragen. Het is heel nadrukkelijk niet de be doeling dat er voor één scenario ge kozen moet worden. We proberen ze zo extreem te maken dal de the ma's goed aan bod komen en dat de gevoelens van de mensen naar bo ven komen. Na de discussie over de scenario's maken we het eindadvies dat zeer realistisch van aard zal zijn en ge richt op uitvoerbaarheid. Op basis van het eindadvies van BVR zal uil eindelijk de gemeenteraad van Mid delburg zich uitspreken over de ge wenste ontwikkeling tot 2030. Mogelijk wordt er ook een slotcon- ferentie georganiseerd waar geïnte resseerde burgers aan mee kunnen doen." Wal vind je zelf nu het allerleuk ste aan dit project? "Middelburg is een prachtige stad en Walcheren een bijzonder eiland. Er liggen voldoende mogelijkheden 0111 de bestaande kwaliteiten van dit gebied in te zetten bij nieuwe ont wikkelingen en deze uit te breiden met nieuwe initiatieven. De grootste uitdaging is om de juis te keuzen voor te leggen en hier voor zoveel mogelijk mensen en thousiast te maken. Deze uitdaging waar te maken is niet eenvoudig, maar ik vind het wel het leukste aan dit project." Een platform van ruim veertig on derwijsorganisaties heeft onlangs tien eisen opgesomd die weliswaar vanzelfsprekend zijn, maar (nog) niet op de prioriteitenlijst van de re gering staan. Enkele "eisen" uit de tafel van tien zijn: onderwijs moet voor iedereen betaalbaar blijven, studiekosten en studiefinanciering mogen niet bepalend zijn voor de keuze van een (vervolg-)oplciding. minder voortijdige schooluitval, goede faciliteiten zoals moderne schoolboeken en schone gebouwen. Het nieuwe Kabinet zal liet onder wijsbeleid weer verder vorm moe ten geven, keuzes maken en daar mee moeten aangeven of en zo ja welke tafels aandacht verdienen. Onderwijsbeleid krijgt echter niet alleen op landelijk niveau vorm. Ook de gemeente heeft belangrijke taken en verantwoordelijkheden op het gebied van hel lokaal onderwiis. Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg heeft zich vanaf de stait van het nieuwe college (januari 1997) evenzeer op onderwijsgebied ingespannen. Soms is het goed om terug te blik ken op die inspanningen, om ook de "Middelburgse Tafel van Tien" te toetsen. Een overzicht van het geen het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad hebben gedaan: Samen met Vlissingen en Veere is een start gemaakt met het on derzoek naar de verzelfstandiging en bestuurlijke schaalvergroting van het openbaar basisonderwijs; de Stedelijke Scholen Gemeen schap Middelburg (voortgezet onderwijs) is verzelfstandigd en heet nu: Nehalennia: het besluit is genomen om de noodlokalen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (voortgezet onderwijs) te vervan gen; er is een samenwerkingsovereen komst gesloten tussen de ge meente en het bestuur van de ba sisschool De Lonneboot ener zijds en anderzijds tussen de ge meente en het bestuur van de ver. Christelijk Onderwijs Middel burg, waardoor de basisschool in Nieuw en Sint Joosland behou den kan worden: de openbare basisschool Hel Vierschip te Arnemuiden is ge huisvest op een uni-locatie in de wijk Brakenburg; voor de management- en school organisatorische vraagstukken van de openbare basisschool De Uiienburch zijn de nodige maat regelen getroffen; er is een begin gemaakt mét het op vrijwillige basis rouleren van leerkrachten van het openbaar basisonderwijs over de Middel burgse scholen; unanieme instemming is verkre gen bij de besturen van alle Mid delburgse scholen (zowel basis als voortgezet onderwijs) om pri oriteit te geven aan de huisves tingsproblematiek van de basis scholen De Cypressenof en de Leeuwenburch in de wijk Mid delburg-Zuid; er is een start gemaakt met het opstellen van een plan voor hel lokaal achterstandenbeleid. Inmiddels is een aantal 'stap'- projecten wegens succes geconti nueerd en zijn er nieuwe gestart; met alle Zeeuwse gemeenten zijn afspraken gemaakt over de toe komstige financiering van de schoolbegeleidingsdienst Regio naal Pedagogisch Centrum Zee land (RPCZ). Foto: Ruben Oreel

de Faam | 1998 | | pagina 3