Statenvergadering ■sisnii A drem t Voortvarend Zeeland Reageer nü. dan betaalt u morgen honderden minder Besparing per maand f1.465,50 Rente vanaf 3,9°/o I a il In beroep Officiële Mededelingen f-s wij repareren alle merken NAAIMACHINES naaioentrum Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Vrijdag 15 mei, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de debatten of een deel ervan te volgen. Milieu Vergunning Sealake Terminal bv/Maral bv Middelburg Wijziging vergunning Metaalhandel Tonny Leynse bv Middelburg Saneringsplan Siloweg 1 Middelburg Gebruik de overwaarde van uw woning! Hypotheek f 175.000,- maandlast f 1.448,- Lening f 15.000,- maandlast f 300,- Kredietbehoefte* f 20.000,- maandlast f 400,- Hypotheek U ontvangt in handen Uw nieuwe maandlast wordt Totale maandlast f2.148,- f 210.000,- f 20.000,- f 682,50 Bel voor een vrijblijvende offerte! 0341 - 25 10 40 I V I I I SINGER - PFAFF - HUSQVARNA - ELNA WSDDDVliet Goes Opril Grote Markt 9 Tel. 0113-227982 LEWENSTEIN - PFAFF - ELNA - SINGER Woensdag 6 mei 1998 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij pr°vin^eiand Nieuws De leden van het dagelijks provin ciebestuur besteden de komende weken nog meer tijd dan anders aan hun Haagse contacten en aan het kennismaken met nieuwe beleidsmakers in de regerings- stad. Doel van deze tochten is steun te verwerven voor een aan tal Zeeuwse projecten waarvoor de steun van "Den Haag" nodig is. En die projecten willen de Zeeuwse bestuurders zo rond de verkiezingen en de aanstaande kabinetsformatie hoog op de agenda hebben van de huidige ministers en staatssecretarissen, die op dit moment ook kandidaat- Kamerlid zijn en straks mogelijk wederom minister of staatssecre taris worden. Een andere belang rijke doelgroep vormen de Kamerleden van politieke partijen die nu niet in de regering zitten. Maar wie weet, strak misschien wel. Na zes mei is de samenstelling van de nieuwe fracties bekend: nieuwelingen in de Kamer kunnen rekenen op een kennismakingsbe zoek en een duidelijk verhaal over Zeeuwse wensen. En, niet onbelangrijk: ambtelijke sleutelfiguren op de verschillende ministeries kunnen ook op een be zoekje rekenen van een of meer dere provinciebestuurders. Deze ambtenaren immers overleggen veel met de bewindslieden en be reiden de besluitvorming van een minister of van een kabinet voor. Brochure Om te zorgen dat 'de boodschap overkomt' heeft de provincie sa men met het havenschap een fraaie brochure vervaardigd: Voor tvarend Zeeland. In het kleurrijke boekwerkje van nog geen twintig bladzijden, verduidelijkt met (lucht)foto's en een overzichts kaart, staat uitgelegd en opge somd waar Zeeland de komende kabinetsperiode behoefte aan heeft. Het draait allemaal om een duurzame ontwikkeling en even wicht tussen de belangen van economie en milieu, tussen stad en platteland en de verschillende regio's in de provincie. Kansen benutten Zeeland wil haar mogelijkheden en kansen benutten, luidt het motto. En investeringen die in het verle den zijn gedaan of plannen die op het punt staan uitgevoerd te wor den, brengen meer op als een aantal andere zaken worden aan gepakt, is de redenering. Tunnel Zo vraagt de aanleg van de Westerscheldetunnel als verbin dende schakel tussen de twee haven- en industriegebieden om een aanpak van de infrastructuur: de bouw van een tunnel onder het Kanaal van Gent naar Terneuzen bij Sluiskil, de aanleg van de spoorlijn Axel-Zelzate, de bouw van een terminal in de Braakman haven, verbetering van het ruimte gebruik in het Sloegebied, aan passing van de Sloespoorlijn met inbegrip van de aansluiting op de spoorlijn Bergen op Zoom - Antwerpen en om de aanleg van een pijpleiding voor propyleen. Om de steden aantrekkelijk te houden zoeken GS steun voor de aanpak van het stationsgebied in Middelburg, het Scheldeterrein in Vlissingén en het opknappen van een bedrijventerreinen. Wat nieu we impulsen voor het landelijk gebied betreft gaat de aandacht uit naar de reconstructies op Schouwen-Duiveland, Walcheren en West Zeeuws Vlaanderen en verbetering van het Veerse Meer. Verder is hulp nodig bij de ontwik keling van glastuinbouw op Zuid- Beveland en de vestiging van een energiekenniscentrum. Bij elkaar kosten de plannen het rijk ruim 1,1 miljard gulden. Zeeland zelf is in staat bijna een half miljard op tafel te leggen. Provinciale Staten (PS) vergade ren in de Statenzaal van het pro vinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Zij nemen besluiten over voorstel len van het dagelijks provinciebe stuur, Gedeputeerde Staten (GS). GS hebben voor deze vergadering 10 voorstellen op tafel gelegd. Water De provincie Noord-Brabant wil de reglementen van haar water schappen wijzigen. Twee van deze waterschappen, Hoogheem raadschap West-Brabant en Het Scheldekwartier, voeren het beheer over een gebied dat voor een heel klein deel in Zeeland ligt. Vandaar dat de reglementen ook de goedkeuring behoeven van PS van Zeeland. De wijzigingen heb ben te maken met onder meer het invoeren van kiesrecht voor de categorieën gebouwd en ingeze tenen, het invoeren van een kies drempel en de introductie van stemmen per brief. De waterschappen Het Vrije van Sluis, De Drie Ambachten en Hulster Ambacht gaan per 1 janu ari op in het nieuwe waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Vandaar dat PS voor dat waterschap een reglement moet vaststellen. Wat de reglementen betreft is het enige wat echt verandert, de samenstelling van het bestuur. De algemene vergadering zal gaan bestaan uit 30 hoofdingelanden verdeeld over vijf categorieën: 11 voor de ingezetenen, gebouwd en ongebouwd leveren elk 6 leden, 5 voor bedrijfsgebouwd en 2 voor de pachters. Een dijkgraaf en vijf gezworenen vormen het dagelijks bestuur. De gezworenen zijn afkomstig uit vier categorieën: 2 voor de ingezetenen en de cate gorieën ongebouwd, gebouwd en bedrijfsgebouwd mogen elk één gezworene leveren. Uit de Wet op de waterkering vloeit voort dat PS een verorde ning (provinciale wet) op de water kering moeten vaststellen. De ver ordening regelt het wettelijk toe zicht van GS op de belangrijkste (primaire in de vaktaal) waterkerin gen. Wegen De provincie kan jaarlijks rekenen op een rijksbijdrage voor verbete ren en onderhoud van wegen. Gebundelde Doeluitkering (GDU) heet dat in het ambtelijk jargon. Dit jaar gaat het om een bedrag van tenminste 4,5 miljoen gulden. Maar misschien komt er nog zeven ton bij. Voor de verdeling van het geld zijn GS, in samen spraak met de wegbeheerders, uitgegaan van 4,5 miljoen gulden: herinrichting Van Hertumweg/ Ruijterlaan in Goes, 500 duizend gulden; reconstructie Molenvlietse weg Tholen, 100 duizend gulden; reconstructie Goesestraatweg Kapellé, 200 duizend gulden; reconstructie Molendijk Borsele, 200 duizend gulden; reconstruc tie Haneweg Schouwen-Duiveland, 50 duizend gulden; herinrichting route Poortvliet - St. Annaland, 22.500 gulden; herinrichting Stromenwijk en Dauwendale in Middelburg, 600 duizend gulden; herinrichting Bloemenlaan in Vlissingén, 600 duizend gulden; verbeteren verkeerssituatie Domburg en Oostkapelle, 30 dui zend gulden; fietspad Mariekerk- seweg - Blauwpoortseweg op Walcheren, 600 duizend gulden; fietspad Tragel - Hulst - Heikant, 335 duizend gulden; fietsschakels Hughersluis en Oesterput Terneu zen, 175 duizend gulden; fietspad Rijksgrens Retranchement, 48.500 gulden; fietspad Honte- nissestraat, 185 duizend gulden; fietspad Hulsterweg, 250 duizend gulden; kust fietsvoorzieningen gemeente Oostburg, 54 duizend gulden; fietspad Terhole, 50 dui zend gulden; project De Ruit in Zeeuwsch-Vlaanderen, 500 dui zend gulden. Diversen GS vragen de Staten in te stem men met een gewijzigd reglement voor de gemeenschappelijke regeling (GR) voor het Haven schap Zeeland Seaports. De belangrijkste wijziging geldt die voor de garantiestelling bij het afsluiten van leningen. Behalve de provincie maken ook de gemeen ten Vlissingén, Borsele, Terneu zen en Sas van Gent deel uit van het bestuur van het havenschap. Vandaar dat het nieuwe reglement ook de goedkeuring behoeft van de Raden van die gemeenten. Het is aan de Staten de jaarstuk ken van het Zeeuws Participatie fonds goed te keuren. Het fonds verstrekt risicodragende leningen aan (door)startende ondernemers met vernieuwende producten of diensten. Vaak gaat het 'klein schalige' initiatieven waarvoor de grote geldverstrekkers geen belangstelling hebben. De finan ciers van het fonds zijn de provin cie Zeeland en ABN AMRO. Verder leggen GS de jaarrekening 1997 en de begroting 1997 van het Interprovinciaal Overleg (IPO) ter goedkeuring voor. Bij PS leeft de wens om een stra tegische visie voor de provincie op te stellen. Een dergelijke visie is als het ware een overkoepeling en verbinding van bestaande beleidsnota's als onder meer streekplan, milieubeleidsplan en sociaal-economisch beleidsplan. GS hebben nu een voorstel gemaakt over de manier waarop een dergelijke visie tot stand zou kunnen komen. Het is in ieder geval de bedoeling de visie te for muleren in nauw overleg met belanghebbenden en de visie iedere vier jaar bij te stellen. Ter inzage De agenda voor de Statenver gadering en de stukken die daar bij horen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Dinsdag 12 mei is er een zitting van de commissie bezwaarschrif ten. Om 14.00 uur gaat het om twee bezwaarschriften van Maral BV tegen legesbesluiten van GS. Omdat het om een belastingzaak gaat, vindt behandeling plaats achter gesloten deuren. Om 14.30 uur krijgen inwoners van Borssele de gelegenheid hun bezwaren toe te lichten op het besluit van GS een gedoogbe- schikking af te geven aan de NV EPZ. De derde zaak, 15.00 uur, gaat om een bezwaar van een inwoner van Poortvliet tegen het besluit van GS voor 10% bij te dragen aan de restauratie van molen "De Korenaar". In de laatste zaak, 15.30 uur, draait het om de vaststelling van de provinciale bijdrage 1995 voor verzorgingshuis Mariaoord. Behalve de eerste, zijn de zittin gen openbaar. Ze zijn in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. wmmmmmMfflBfflM Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Sealake Terminal BV en Maral BV te Middelburg een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescher ming van het milieu verleend voor het oprichten en in werking heb ben van een inrichting, bestemd voor a. het op- en overslaan van goederen, in de ruimste zin van het woord, zoals aluminium halffa brikaten, houtproducten, ferro- en non-ferrometalen en schroot (een lijst met mogelijke goederen is opgenomen als bijlage bij de aan vraag) Sealake BV en b. het recy clen van flessendoppen, Maral BV. De inrichting bestaat uit drie opslagloodsen, een loods waarin de flessendoppen gerecycled worden, een kantoor en een bui tenterrein met laad- en loskade en is gelegen aan de Kleverskerkse- weg 73 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nrs. 485, 203 en 204. De vergunning ligt van 7 mei tot en met 17 juni 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stads ontwikkeling, afd. milieuzaken, werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ont- werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen tot en met 18 juni 1998 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De vergunning wordt 19 juni 1998 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouwvergunning nog niet is ver leend. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. P.Wattel (tel. 0118-631773). WHHI Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het wijzigen van de vergunning Wet milieubeheer van 8 februari 1994 van Metaalhandel Tonny Leynse BV te Middelburg. De reden voor deze wijziging heeft betrekking op twee punten. De verkoop van grond, een ge deelte van de inrichting, kadastra le nrs. M, nr. 486 (ged.) 485, 203 en 204, is overgedragen aan Sealake Terminal BV en Maral BV. Deze gedeelten kunnen worden ingetrokken. Als gevolg van deze verkoop is de geluidsruimte over beide bedrijven verdeeld en wordt verzocht de geluidsvoorschriften aan te passen aan het bij het ver zoek gevoegde akoestisch onder zoek. De beschikking en overige stuk ken liggen ter inzage van 7 mei tot en met 17 juni 1998 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1Mid delburg, werkdagen van 8-17 uur, en desgevraagd buiten kantoor uren, en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stads ontwikkeling, afd. milieuzaken, werkdagen van 8-12 en 13-16 uur, en (na telefonische afspraak 0118-675241) donderdagavond van 18-21 uur. Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over het ont werpbesluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit kunnen tot en met 18 juni 1998 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het besluit wordt 19 juni 1998 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek tot het treffen van een voorlopige .voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. P.Wattel (tel. 0118-631773). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een bodemonderzoeks rapport en een saneringsplan ont vangen van L. Timmerman en Zonen B.V. te Middelburg met betrekking tot de bodemverontrei niging op de locatie Siloweg 1, Middelburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ernstig te beschouwen en met het sane ringsplan (artikel 39 Wet bodem bescherming) in te stemmen. De ontwerpbeschikking ligt van 6 mei tot en met 3 juni 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur, en desgevraagd bui ten kantooruren, en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, werkdagen van 8-12 en 13-16 uur, en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). COES: NOBELWEG 2-30/2-38 naast Zeelandhallen 0113-240700 TERNEUZEN: HAVENSTRAAT 28 tegenover de Hema 0115-616121 BINNENKORT OOK IN MIDDELBURG EN ROOSENDAAL!^ 'Bijvoorbecld voor keuken, badkamer, kinderkamer, etc. Stelt u zich eens voor wat u allemaal kunt doen met het geld dat u bespaart!!! Bereikbaar van 8:00 tot 22:00 uur Oók op zaterdag! J^^Financieel Adviesbureau Seringweg 25, 8072 EK Nunspeet (U 4— O <u -C I I I -O i I C- I I .E Z Li. E IV "o o 5 L" co .- CO -T C C O O CL E O E f-ï-l loim

de Faam | 1998 | | pagina 13