Beste eierzoekers Kostuums VAN WESTEN Het Memisa-recept helpt óók in Malawi Makkelijk voor moederdag: Giffen Politiek Sporf Natuur/Milieu Onderwijs/Cursus 50+ Allerlei Lezing zo in de oven, Pestorolletjes. Heerlijk! Donderdag Vrijdag Zaterdag Woensdag pestorolletjes in braadzak mager rundergehakt varkensfilet gehakt hoh ƒ9,48 1 kgf procureurlapjes Hele week Maandag Dinsdag 7,98 katenspek *,IO kipschnitzels kipburgers l»79 ƒ5, OO gekookte gelderse worst gegrilde beenham 1 Steun de Memisa-werelddokters Memisa Rotterdam Giro 565/ Word maanddonateur voor 25,- per maand Nu bij aankoop van een kostuum overhemd* gratis Aktie loopt tot 31 mei '98 10 FAAM/VLISSINGER Woensdag 6 mei 1998 Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Snoezeltuin - De Koninklijke Marine heeft een bedrag van vijfduizend gulden aan de stich ting Arduin geschonken. Dit geld wordt gebruikt voor de 'snoezeltuin'. Deze stelt cliënten in staat om in een sfeervolle omgeving waarnemingen te kunnen beleven op het gebied van horen, zien, voelen, proe ven, ruiken en bewegen. Deltawerken - Het Zeeuws Museum in Middelburg heeft onlangs vijftien hoogdruk pren ten van de Detawerken gekre gen van de kunstenaar Lense El- zinga. Drie van deze prenten zijn in de hal van het museum opge hangen. De schenking vormt een waardevolle aanvulling op de verzameling van 'Deltakunst werken' van het museum. Werk van Elzinga was daarin nog niet vertegenwoordigd. Handwerken - Het bestuur van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging voor Autisme heeft een bedrag van vijftienhonderd gulden ontvan gen van de Vereniging voor Vrouwelijke Handwerken. Het bedrag is bestemd voor een 'in- fotheek' over autisme. Middelburg - De Middelburg se gemeenteraad vergadert maandag 18 mei om 19.30 uur in het hoofdstedelijke stadhuis. Op de agenda onder meer de beëdiging van raadslid A.H. Rots, de verkoop van Heren gracht 48 aan de stichting Ar duin, bedenkingen bouwplan Nieuwenhoven, heropening van het Jongerengebouw Poorters- hove en de vaststelling van de Verordening Marktwezen. Sportvrouw - Atlete Irma Heeren is tijdens het jaarlijkse Sportgala van de Zeeuwse Sportraad sportvrouw van het jaar geworden. Haar wereldtitel duatlon en vele nationale titels vormden de aanleiding tot deze uitverkiezing. Heeren werd ook in 1995 al eens Zeeuwse sport vrouw van het jaar. In de catego rie Sporttalent werd Yvonne Wisse eerste. Ook zij is atlete. Het Sportgala werd 24 april ge houden in de gemeente Tholen. Hemelvaartdag - De Middel burgse korfbalvereniging Swift houdt donderdag 21 mei voor de vijftigste keer een Hemel- vaartsdagtoernooi. Ook dit jaar vindt het toernooi plaats op sportpark De Voorborch aan de Breeweg. Inmiddels hebben zich dertig, veelal Zeeuwse ver enigingen aangemeld. De eerste ronde begint om 9 uur, de fina les worden vanaf 16.30 uur ge speeld. Dauwtrappen - Na het suc ces van vorig jaar houdt de Ver eniging Natuurmonumenten op nieuw een drietal 'dauwtrap' ex cursies in de Zepeduinen. Don derdag 7 mei kunnen liefheb bers het ontwaken van de na tuur meemaken tijdens de eer ste excursie. Om 6 uur ('s mor gens!) vertrekken zij samen met de beheerder bij de poort van het slot in Haamstede. Wie mee wil moet van te voren een kaart je halen bij WV in Haamstede. Het eerste deel van de excursie leidt door het slotbos, dat be kend staat om de vele zangvo gels. Daarna neemt de beheer der de groep mee de duinen in. Open Universiteit - Het Mid delburgse gemeentebestuur liet van 9 januari tot en met 13 fe bruari een onderzoek doen on der de studenten van de Open Universiteit. De gemeente wilde in kaart brengen hoe deze stu denten tegenover de lokatie van het studiecentrum staan. De deelnemers bleken in grote meerderheid van mening dat de verhuizing van het studiecen trum van de Zeeuwse Biblio theek naar de Hogeschool Zee land een slechte optie is. Argu menten hiervoor zijn de bereik baarheid van de lokatie en de toegevoegde waarde van de bi bliotheek. Ruim zeventig pro cent van de studenten is tegen een dergelijke verhuizing. Commerciële economie - De opleiding Commerciële Eco nomie van de Hogeschool Zee land wordt vanaf het nieuwe studiejaar in een nieuw jasje ge goten. In het nieuwe program ma wordt sterk de nadruk ge legd op de praktijk. Zo zullen studenten beter in staat zijn om de juiste beroepshouding aan te leren. 'Nieuwe' afstudeerders zullen bovendien meer kennis hebben van organisatie en be drijfsvoering. Ook zullen ze be ter om kunnen gaan met nieu we technologie. Ziekenfondswet - De Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen (Anbo) heeft een bro chure samengesteld waarin alle informatie over de per 1 januari dit jaar gewijzigde Ziekenfonds wet op een rijtje is gezet. Bij veel ouderen leven nog altijd veel vragen over de wijzigingen. De samenstellers gaan in op het verschil tussen particulier of zie kenfonds verzekeringen, de ei gen bijdrageregeling, de alge mene voorwaarden en het ver strekkingenpakket. De brochure is te bestellen door 10 (niet-le- den) of 6 (leden Anbo) over te maken op postrekening 412424 t.n.v. Anbo Verkoopartikelen. Bestelnummer is P4502. Donor - De laatste tijd is er veel te doen om het donor schap: het afstaan van organen en weefsel voor transplantatie na het overlijden. Het Rode Kruis kent nog een andere vorm van doneren: het bloeddonor schap. Dinsdag 12 mei wordt er weer bloed afgenomen in de Morgenster-kerk aan de Middel burgse Lauwereyszstraat 6. Tus sen 18.30 en 21 uur kan ieder een zich melden om bloed te geven. Dit bloed wordt gebruikt voor levensreddende behande lingen. Dak kerk - Het dak van de Evangelisch Lutherse Kerk aan de Middelburgse Zuidsingel is nodig aan reparatie toe. Om hiervoor geld bij elkaar te bren gen, staan leden en sympatisan- ten van de kerk donderdag 7 mei met een kraam in de Lange Delft om handwerken en zelfge maakte kaarten en kaarsen te verkopen. De opbrengst is uiter aard bestemd voor de reparatie van het dak. Opvang - De nieuwbouw voor het Centrum voor Maatschappe lijke Opvang Maresaete (CMO) is vorige week geopend door de Vlissingse burgemeester J.C.Th, van der Doef. Maresaete is een samenwerkingsverband tussen Agogische Zorgcentra Zeeland en Emergis. Het herbergt de voormalige opvangcentra Court Oxhooft (Middelburg) en De Meerpaal (Vlissingen). CMO Ma resaete richt zich op opvang en begeleiding van mannen en vrouwen die in een crisissituatie van psycho sociale aard verke ren en daarbij niet thuis kunnen blijven wonen. Kunstreis - Het Centrum voor Kunsteducatie in Vlissingen houdt 21 en 22 mei een kunst reis naar verschillende plaatsen in Duitsland. Zo wordt een be zoek gebracht aan museum In- sel Hombroich in Neuss: een uniek museumpark met archi tectonisch interessante pavil joens waarin moderne en oude kunst tentoongesteld worden. Daarnaast wordt ook het Nord- rhein-Westfalen Museum in Dusseldorf bezocht. Rondleidin gen worden verzorgd door Nico Out, docent kunstbeschouwing. Belangstellenden kunnen te recht in het Theo van Doesburg centrum in Vlissingen. Familie-uitbreiding - AFS In terculturele Programma's Ne derland is dringend op zoek naar nieuwe gastgezinnen. De we reldwijde organisatie laat al vijf tig jaar jongeren van overal van daan kennis maken met de Ne derlandse cultuur en gewoon ten. Gastgezinnen kunnen reke nen op gedegen begeleiding. Meer informatie: 076 - 541 3410. Maffia - De Italiaanse vereni ging Dante Alighieri houdt don derdag 13 mei een lezing voor leden en belangstellenden. Tere sa Oving-Russo uit Hilversum spreekt vanaf 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek over het hedendaags Italië. De laatste tien jaar is veel duidelijk gewor den over de maffia, een organi satie' die eerst met geheimzin nigheid omgeven was. Teresa Oving spreekt in het Italiaans, maar er is Nederlandse uitleg voorhanden. De winnaars van de Burgbonnen Alexandra Wagenaar, Saskia Stelpstra en Klaas Landsman met Steven Klatte en Margreet Rotte van de winkeliersvereniging Nieuwe Burg. De winkeliers van de Middelburgse Nieuwe Burg be steedden zaterdag 11 april extra aandacht aan de toen naderende paasdagen. Het hoofdthema 'bloemen' werd ingevuld door schilder- en bloemschikdemonstraties. Voor de kinderen was er een eierzoekwedstrijd. In de etalages op de Nieuwe Burg lagen paaseieren met letters die in de goe de volgorde gelegd-moesten worden. Uit de inzenders werden drie winnaars getrokken. Die wonnen Burgbonnen ter waarde van 25, 50 en 100 gulden. Deze Burgbonnen zijn bij alle leden van de winkeliersvereniging in te wisselen. 3 stuksF,SO ,kg f9,98 500 gram 500 gram 100 gram 100 gram 5 stuks 250 gramZ,08 uit eigen keuken, 100 gram. 3,4*9 Uit eigen keuken: ASPERGESOEP per bak SLAGERIJ VAN MOURIK Papegaaienburg 14 - Vlissingen Tel. 0118-479137 Bel voor meer informatie de afdeling Communicatie: oio - 206 46 66 (*Van Westen "huismerk" shirt t.w.v. 79,90) LangeVorstsiraat 98-02. 4461 JR Goes. Tel.:(0113) 270160. Fax:(0113) 27 01 70. E-mail vanwesien@zcelandnei.nl GELUKKIG BESTAAT ER OOK NOG ZOIETS ALS COMMERCIAL ONDERBREKENDE RECLAME. Een kram knigt maar weinig gelegenheid om even K een verstokte lezer eenmaal in t krantte verdiept. De lezer stelt het wel op pms als een advertentie lees ie per slot van rekening x oor het echte nieuw s Voor plat op de bank te liggen ledereen vmdï immers wei de dan worden de advertenties met overgeslagen Integen een verrassend reclame idee bevat. Zon idee dat spran al het andere kun ,e net zo goed de TV weer aanzetten, tnd om er eens goed voor te gaan zitten. Flensde deel eejrgoede dagbladadvertentie wordt behoorlijk kelt. ie aan het denken zet I en Ie/er wil door de adver- ECHT EEN BAND MET JE KLANT? lunch op de zaak bijvoorbeeld ol v avonds thuis als senéus genomen Een prett.g idee voor de adveneerders teerder graag als een weldenkend mens behandeld DAT MAG WEL IN DE KRANT. desivelnlm weer eens wordt onderbroken die met langer de kamer uitgezapt willen worden worden .Men w.l de echte argumenten zien Wam de krant Cebuco

de Faam | 1998 | | pagina 10