Intensieve veehouderij JE HERSENEN... dat ben je zélf! Giro 860 Provincie Zeeland Opgeruimd staat netjes Gesloten Midden- Zeelandroute inOfficiële Mededelingen Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Gedeputeerde Staten hebben nieuwe regels gesteld voor de intensieve veehouderij. Daarvoor hebben zij een streekplanherziening opgesteld die ter inzage ligt. Inspraak Ruimtelijke Ordening Ontwerp-streekplan- herziening vestigings beleid intensieve veehouderij Diversen Pian jeugdhulp verlening Zeeland 1999-2002 Wet vervoer gevaarlijke stoffen/aanwijzing provinciaal net van wegen Milieu Saneringsplan 'Veerse Poort' Middelburg Ontwerp-vergunning Auto Unie Zeeland BV Melding AWZI- Walcheren Maar... als je opeens je zelf niet meer bent? Neem Nicole. Rijdend op haar fiets werd ze geschept door een automobilist. "Zwaar hersenletsel", zeiden de artsen. Weg VWO- eindexamen. De Hersenstichting Nederland vraagt opnieuw aandacht voor slachtoffers van hersen letsel. Of het nu komt door een ongeluk, beroerte of hersentumor hersenletsel verandert je leven. Door revalidatie kan men vaak wel iets van de schade herstellen. De Hersenstichting steunt het wetenschappelijk onderzoek en geeft daarnaast voor lichting. Helpt u? Voor nadere inlichtingen: (070) 360 48 16 Hersenstichting Nederland Woensdag 29 april 1998 FAAM/VLISSINGER 5 Abdij m Bijna vijf miljoen gulden rijksgeld heeft de provincie te besteden aan het zogeheten gebiedsgericht milieubeleid. Sinds 1996 heeft het rijk daarvoor een bijdragerege ling. Twaalf miljoen Het woord bijdrageregeling zegt het al. Het is niet de bedoeling dat de rijksoverheid projecten voor de volle honderd procent gaat betalen. Projecten die het goedkeuringsstempel van het rijk krijgen kunnen rekenen op een bijdrage van veertig procent. De overige zestig procent moeten andere partijen op tafel leggen. Een eenvoudig rekensommetje maakt duidelijk dat het volledig benutten van het beschikbare rijksgeld betekent dat er tot en met 1999 (tot zo lang loopt de regeling), ruim twaalf miljoen gulden wordt besteed aan gebiedsgericht milieubeleid. Anderhalfjaar Voor de komende anderhalf jaar zijn zes nieuwe projecten aan de bestaande lijst toegevoegd. Bij deze projecten ligt de nadruk op Schouwen Duiveland en de Kanaalzone Zeeuwsch Vlaanderen, twee gebieden in Zeeland die al jarenlang 'op de schop' liggen. Op Schouwen Duiveland gaat het om de uitkoop van recreatie- en fruitgaardbedrijven in de Kop van Schouwen. Deze bedrijven liggen in kwetsbare natuurgebieden. Als de bedrijven zijn uitgekocht is het vervolgens de bedoeling op de opgeleverde terreinen natuuront wikkeling te doen plaatsvinden. Verder gaat het op Schouwen (de Zuidkust) om het saneren van wegen en bouw- en kunstwerken en inrichten van het gebied als natuurgebied. Voor de Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen gaat om het drie projecten: een studie naar een tracé voor leidingen, een vervolg studie naar efficiënt energiege bruik door de industrie en de duurzame ontwikkeling van het bedrijventerrein Axelsche Vlakte/ Autrichepolder. Het laatste project gaat om permanent onderzoek voor het beleidsplan Westerschelde. Samenwerking Gebiedsgerichte benadering wil zeggen dat alle problemen in een bepaald gebied tegelijkertijd onder de loep worden genomen. Op die manier is het mogelijk zaken op te lossen zonder op een ander terrein nieuwe problemen te veroorzaken. Inhoudelijke samenhang en het werken aan oplossingen betekent ook dat er als regel sprake is van samenwer king tussen meerdere partijen. Die moeten elkaar kunnen vinden en dat betekent overleg. Bij de uitvoering van projecten zijn op die manier, behalve provincie en rijk, onder meer betrokken: gemeenten, waterschappen, recreatie, agrariërs en natuurbe schermers. Projecten die al eerder voor ondersteuning vanuit de Bijdrageregeling gebiedsgericht milieubeleid in aanmerking kwa men zijn: het in kaart brengen van de vegetatie van de vroongebie- dën op Schouwen Duiveland; monitoringsonderzoek op de vroongronden van Schouwen Duiveland; het Schelde Informatie Centrum; stimuleren van toe komstgerichte landbouw; herstel van vochtige vroongronden bij Westkapelle; verbetering van de waterkwaliteit en de natuurwaar den van de Zwartenhoekse kreek; Flauwers- en Weversinlaag; Herinrichting Galgepolder West; ecologische verbindingszone Isabellekanaal en het Projectbureau voor de gebiedsge richte benadering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Brochure Onder de titel Opgeruimd staat netjes, is een brochure versche nen over het gebiedsgerichte milieubeleid. Alle projecten staan er in beschreven.De brochure is verkrijgbaar bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Nieuws Uitbreiding van intensieve veehouderij kan in Zeeland al leen als neventak van het agrarisch bedrijf gestalte krij gen en dan nog alleen binnen zekere grenzen in de gebie den, waarvoor de agrarische ontwikkeling richtinggevend is. In het streekplan zijn zij aangeduid als gele gebieden. In kwetsbaarder gebieden, zoals die waar agrarische belangen nevengeschikt zijn aan die van de natuur, het landschap en de recreatie is de intensieve veehouderij taboe. Het zijn de bruine gebieden in het streekplan. Uitsluitend agrarische bedrijven in de bruine gebieden die al een neventak intensieve veehouderij hebben, maar waarvan de opper vlakte nog geen 1.000 vierkante meter is, krijgen de mogelijkheid hun huidige bedrijfsvloeroppervlak met ten hoogste 20 procent uit te breiden. De voortgang van het bedrijf moet de uitbreiding nood zakelijk maken. Ook milieumaatre gelen kunnen tot zo'n uitbreiding nopen. In de gele gebieden is de ruimte wat groter, zij het ook niet onge breideld, want ook daar blijven landschappelijke waarden en recreatief medegebruik, hoewel zij ondergeschikt zijn, een rol spelen. Gedeputeerde staten stellen evenwel dat de agrarische sector daar het primaat heeft en daarom kan de intensieve veehouderij als neventak worden opgepakt om de grondgebonden bedrijven lonend te houden of weer te krijgen. Per agrarisch bebouwingsvlak wordt ruimte voor de neventak geschapen. Hoe groot die ruimte is, is afhankelijk van de diersoort en het te hanteren stalsysteem. De maximale grootte is bepaald op 1.600 vierkante meter. Die maat is noodzakelijk om een rendabele neventak voor vleesvar kens te ontwikkelen. Wie meer ziet in de kippenbranche, leghen nen in een batterij bijvoorbeeld, zal met een kleiner oppervlak genoegen moeten nemen: 750 vierkante meter. Nieuwvestiging en omschakeling worden alleen in de gele gebie den toegestaan als aan sane ringsproblemen het hoofd moet worden geboden, bij voorbeeld bedrijfsverplaatsing vanuit een natuurontwikkelingsgebied of door uitbreiding van een dorp of stad. Voor alle bestaande agrarische bedrijven die intensieve veehoude rij als hoofdtak hebben, wordt eenmalig per vestigingslocatie een uitbreiding toegestaan van maximaal 20 procent van het bestaande bedrijfsvloeroppervlak. Die mogelijkheid is er niet als dat vloeroppervlak al 5.000 vierkante meter is. In die situatie wordt het maximum op 10 procent gesteld. Deze regeling geldt dus ongeacht de plaats van vestiging binnen de provincie. Het ontwerp van de streek planherziening intensieve veehouderij ligt van 1 mei tot en met 26 juni ter inzage bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, en bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, beide in Middelburg. Binnen dezelfde termijn kun nen schriftelijke en mondelin ge zienswijzen tegen de streekplanherziening worden ingediend bij Provinciale Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen en de openingstijden van het informatiecentrum en de Directie wordt verwezen naar de officiële mededelingen onder dit AbdijNieuws. De stukken kunnen ook opge vraagd worden bij het informatie centrum, tel. 0118-631400. Donderdag 30 april, Koninginne dag, en vrijdag 1 mei zijn de kantoren van de provincie geslo ten. Bestuurders en ambtenaren hebben die dagen vrij. Ze hebben trouwens een extra lang weekend want ook de daarop volgende dagen, maandag 4 en dinsdag 5 mei blijven de deuren van de provinciale kantoren op slot. Woensdag 6 mei zijn de provincia le bestuurders en ambtenaren weer bereikbaar. Ingenieurs- en Architectenbureau Haskoning heeft in opdracht van de provincie onderzoek gedaan naar de verkeersproblemen op de route Goes - Zierikzee. Op deze route is sprake van een hoge graad van onveiligheid voor het verkeer; oponthoud van het openbaar vervoer in de zomer en op hoogtijdagen ondanks de ingestelde bloktijdenregeling bij de Zandkreekbrug. En tot slot raakt de route verstopt in de zomer en tijdens hoogtijdagen. Belangrijke oorzaken voor deze verstopping zijn de beperkte capaciteit van de Zandkreekbrug en van de kruisin gen met de Deltaweg en de Langeweg. Oplossingen Om de problemen op te lossen zonder afbreuk te doen aan de maximumsnelheid van 100 km/u, lijkt de bouw van een tweede Zandkreekbrug voor de hand te liggen evenals het ongelijkvloers maken van de kruisingen. Maar voor het zover is, stelt het bureau voor een aantal maatregelen te nemen voor de korte termijn. Daarbij gaan de gedachten uit naar onder meer een inhaalverbod en een maximumsnelheid van 80 km/u, de aanleg van een vrije busbaan, verkeerslichten op het kruispunt met de Langeweg en elektronische snelheidsbewaking. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 21 april 1998 de ontwerp- streekplanherziening vestigings beleid intensieve veehouderij vastgesteld. In de ontwerp-streekplanherzie- ning wordt het provinciale vesti gingsbeleid met betrekking tot intensieve veehouderij geformu leerd. Aangegeven wordt in welke gebieden en onder welke omstan digheden nog een verdere ontwik keling van intensieve veehouderij mogelijk is. De herziening vormt tevens de basis voor de provincia le beoordeling van gemeentelijke bestemmingsplannen. Het ontwerp ligt van 1 mei tot en met 26 juni 1998 ter inzage bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en van 13.30-16.30 uur, de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de afdeling ruimtelijke ontwikkeling, dhr.L.Caljouw tel. 0118-631922) en bij de gemeen tesecretarie van de Zeeuwse gemeenten, op werkdagen tijdens openingsuren. Een ieder kan tot en met 26 juni 1998 schriftelijke of mondelin ge zienswijzen tegen de ontwerp-herziening indienen bij Provinciale Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Voor mondelinge zienswij zen kunt u bellen naar dhr. L. Caljouw tel.0118-631922. De ontwerp-herziening kan gratis worden opgevraagd bij het provinciaal informatiecentrum (tel. 0118-631400). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een voorontwerp van het Plan jeugdhulpverlening 1999- 2002 vastgesteld. In het plan is vermeld welke uit voerders van regionale voorzie ningen voor jeugdhulpverlening in 1999 voor bekostiging in aanmer king komen, hoeveel subsidie zij maximaal zullen ontvangen en, wanneer van toepassing, welke capaciteit zij hiervoor moeten leveren. Voor de jaren 2000, 2001 en 2002 wordt in het beleidsplan aangegeven welke wijzigingen hierin worden voorzien. Het voorontwerp ligt vanaf 29 april tot 10 juni 1998 ter inzage in het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, Middelburg, van 9.30-12.30 en 13.30 -16.30 uur. Een ieder kan tot 10 juni 1998 schriftelijk op de inhoud van het voorontwerp reageren bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middel burg. In het kader van artikel 16 van de Wet vervoer gevaarlijke stoffen de dato 12 oktober 1995 (Staats blad 1995, 525) dienen Provincia le Staten een provinciaal net van wegen aan te wijzen voor het ver voer van (routeplichtige) gevaarlij ke stoffen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het voornemen aan Pro vinciale Staten voor te stellen een provinciaal net van wegen voor het vervoer van gevaarlijke stof fen aan te wijzen bestaande uit: - alle provinciale wegen; - alle wegen in beheer bij de waterschappen De Drie Ambachten en Hulster Ambacht in de categorie PI zijnde wegen van overwegend lokaal belang met een verkeersfunctie en wegen voor doorgaand verkeer in landelijk gebied; - alle wegen in beheer bij water schap Het Vrije van Sluis van de categorie erftoegangswegen type A, alsmede de Driesprong- weg, de Maaidijk, Scherpbier en de Scherpbierseweg; - alle wegen in beheer bij water schap Zeeuwse Eilanden van de categorie PO, zijnde wegen met een regionale verkeersfunctie en wegen voor doorgaand ver keer en wegen van de categorie PI zijnde wegen van overwe gend lokaal belang met een verkeersfunctie en wegen voor doorgaand verkeer in landelijk gebied. De aanwijzingen door het rijk (op 23 juli 1997) respectievelijk de provincie impliceren dat voor de routering door de gemeenten wegen in beheer bij het rijk, de provincie of de waterschappen kunnen worden gebruikt. Alleen de gemeentebesturen hebben de bevoegdheid om te routeren. Het ontwerpbesluit ligt met de bijbehorende stukken van 6 mei tot en met 2 juni 1998 ter inzage bij de provincie Zeeland, afdeling Kabinet, Juridische Zaken en Bestuursonder- steuning (kamer B109), Abdij 6, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur. Voor inlichtingen en inzage na kantoortijd, kunt u contact opne men met de heer J.S. Jongepier, telefoon 0118-631670, de heer L.M. Minnaar, telefoon 0118- 631978 of de heer J.C. de Haan, telefoon 0118-631506. Schriftelijke reacties tot en met 3 juni 1998 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Het is de bedoeling dat Provin ciale Staten het besluit 10 juli 1998 vaststellen. Voor 23 juli 1998 zal het besluit worden gepubliceerd in de Staatscourant. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bo demverontreiniging op de locatie "Veerse Poort" te Middelburg ern stig is en hebben met het sane ringsplan (art. 39 Wet bodembe scherming) ingestemd. De beschikking ligt van 29 april tot en met 10 juni 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefo nische afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 10 juni 1998 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieu beheer van Auto Unie Zeeland BV voor het oprichten en in werking hebben van de inrichting gelegen aan de Hermesweg 11 te Vlissin- gen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 6 mei tot en met 2 juni 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en bij het ge meentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 3 juni 1998 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 26 mei 1998 kan een ieder verzoeken om een gedach- tenwisseling over de ontwerp- vergunning (0118-631071). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid ge steld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage ge legde stukken kunt u zich wenden tot P. Beijaard, (tel. 0118 631071). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 14 april 1998 een melding ontvangen van Water schap Zeeuwse Eilanden voor diverse veranderingen op de AWZI-Walcheren te Ritthem. De melding ligt ter inzage van 6 mei tot en met 2 juni 1998 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30- 15.00 uur en (na telefonische af spraak 0118-487204) op woens dagavond van 17.15-20.15 uur. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P. Beijaard (tel. 0118 631071). Korte Houtstraat 10 - 2511 CD 's-Gravenhage

de Faam | 1998 | | pagina 6