GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE MIDDELBURG lihi MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE v Woensdag 29 april 1998 FAAM/VLISSINGER 21 INFORMATIE OVERHEID VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders maken bekend dat in verband met de herinrichting van de Markt, de verkeerssituatie als volgt wordt gewijzigd. 1. De geslotenverklaring op de Markt en op het gedeelte van de Lange Noordstraat tussen de Markt en de Stadhuisstraat/Bachtensteene, zal gelden van 12.00 - 06.00 uur (voorheen 12.00 - 18.00 uur). 2. Het gedeelte van het Zusterplein tussen de Markt en het parkeerterrein op het Zusterplein, zal over een lengte van circa 20 meter in beide richtingen worden gesloten ver klaard (voorheen eenrichtings verkeer). 3. Deze geslotenverklaringen zul len worden ondersteund met: a. elektronische toegangspoor ten: - in de Lange Noordstraat ten zuiden van de aanslui ting met de Stadhuisstraat/ Bachtensteene; - in de Gravenstraat ten noorden van de aansluiting met de Zusterstraat; - op de Nieuwe Burg bij de aansluiting met de Groenmarkt; b. uitneembare palen: - in de Keldermansstraat bij de aansluiting met de Markt; - op het Zusterplein bij de aansluiting met de Markt; c. vaste palen met een aantal uitneembare: - op de Markt bij de aan sluiting met de Pottenmarkt/Vlasmarkt In een nog op te stellen toegangs regeling zal worden geregeld welke categorieën voor ontheffing van deze geslotenverklaringen in aanmerking kunnen komen. Het volledige verkeersbesluit ligt van 30 april tot en met 10 juni 1998 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaar Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van bekendmaking van dit besluit bezwaarmaken door het indienen van een bezwaar schrift bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Het bezwaarschrift moet onderte kend zijn en ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders heb ben besloten het parkeren te ver bieden op een voor het perceel Mortierestraat 16 en voor het perceel Roozenburglaan 46 gele gen parkeervak, behalve voor de invaliden waarvoor de parkeervak ken zijn bestemd. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 11 juni 1998 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet, de President van de Arrondissementsrechtbank ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven. De volledige verkeersbesluiten lig gen bij de Sectie Interne en Juridische Zaken van de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21 te Middelburg ter inzage. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een garage en berging op het perceel Korenbloemlaan 56; - het verbouwen van het pand op het perceel Rotterdamsekaai 59; - het uitbreiden van de woning met een slaapkamer en een berging op het perceel Amnestylaan 69; - het uitbreiden van de woning op het perceel Biesbosstraat 31; - het uitbreiden van de dakkapel op het perceel Stadhouders laan 49; - het bouwen van een schuur/ber ging op het perceel Van Kleffenslaan 207; - het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Nieuwepoortstraat 13; - het plaatsen van een woonwa gen op het perceel Veldmaarschalk Montgomerylaan 43. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 14 april tot en met I 7 april 1998 zijn de volgen de vergunningen verleend en/of zijn met de volgende meldingen ingestemd: - het bouwen van een woning met garage op het perceel M.H. Boassonlaan 21; - het aanbrengen van markiezen op het perceel Markt 15; - het bouwen van een veranda op het perceel Akkerlaan 4; - het uitbreiden van de woning op het perceel Wolstraat 11; - het bouwen van een carport op het perceel Benensonstraat 32; - het bouwen van een woning op het perceel C.W. Sturmstraat 18; - het bouwen van een woning met garage op het perceel M.H. Boassonlaan 23; - het uitbreiden van de woning op het perceel Seisweg 109; - het plaatsen van een kap op de woning op het perceel Helmkruidstraat 2; - het bouwen van vier garages op een perceel aan de Eduard Vetermanstraat; - het aanbrengen van reclame aan het pand op het perceel Banckertstraat 2; - het aanbrengen van reclame aan het pand op het perceel Lange Delft 26; - het wijzigen van de gevel op het perceel Oranjeplaat 61; - het verbreden van de dakkapel op het perceel Veerseweg 171; - het vervangen en verplaatsen van dakkapellen op het perceel Penninghoeksingel 11; - het bouwen van een garage/berging op het perceel Dokstraat 5. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat bouwplannen zijn ontvangen die niet in overeen stemming zijn met de voorschrif ten van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Het gaat om: - het uitbreiden van de woning op het perceel Schoutstraat 81 en - het plaatsen van een dakop- bouw op de garage op het per ceel Roompot 18. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief beslissen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 6 mei 1998 twee weken (tot en met 19 mei 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 20 april 1998 heeft verklaard dat wordt voorbereid een herziening van de bestemmingsplannen: - Beschermd Stadsgezicht (Sint Pieterstraat 2 7); - Brakenburg II (Roompot 18); - Recreatiegebied Oranjeplaat- West (Oranjeplaat 56); - Prinsenhove (Schoutstraat 81); - Sprencklaan (Hof Ter Veste); - Stromenwijk (Maasstraat 74). De voorbereidingsbesluiten liggen met bijbehorende tekening, waar op het gebied is aangegeven waarvoor het betreffende besluit geldt, met ingang van 6 mei 1998 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 Het besluit treedt in werking op I mei 1998. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 4, lid 7 (het verkleinen van de afstand van het gebouw tot de zijdelingse perceelsgrens) vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Veersepoort voor het bouwen van woningen op de percelen J. Pouwerstraat 2 t/m 10. Het bouwplan ligt met ingang van woensdag 6 mei 1998 gedurende 2 weken tot en met 19 mei 1998) voor iedere belanghebben de ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. KANTOREN GESLOTEN De gemeentelijke kantoren zijn in de komende weken gesloten: - op donderdag 30 april (Koninginnedag) en - vrijdag I mei (ADV-dag); - op maandag 4 mei (Dodenherdenking) en - dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag). Op vrijdag I mei is de afdeling Burgerzaken, Stadhuisstraat 2, geopend van 08.00 tot 13.00 uur uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte of overlijden en verkiezingen. Op maandag 4 mei is de afdeling Burgerzaken geopend van 09.00 tot 10.00 uur uitsluitend voor het doen van aangifte van geboor te en overlijden en Burgerlijke Stand. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de FaamIVIissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830. m BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het vergroten van de berging Nieuwstraat 45 - het bouwen van een serre Wilh. Druckerlaan 62 - het bouwen van een berging Vrijburgstraat 7 - het plaatsen van een reclame zuil Gildeweg 20 - het bouwen van een garage Handelsweg 10 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het slopen van hotel met bijbe horende bedrijfsgebouwen Koudekerkseweg 2 en 4 - het bouwen van 23 woningen met parkeergarage Koudekerkseweg 2(a t/m I) en 4(a t/m k) - het plaatsen van een dakkapel De Kempenaerstraat 32 - het bouwen van een tuinhuis Suze Groeneweglaan 96 - het vergroten van een dakka pel Van Hallstraat 93 - het bouwen van een prieel Burg. Stemerdinglaan 44 - het bouwen van een schuurtje Dijkstraat 31 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. EERSTVOLGENDE VERGA DERINGEN VAN DE WEL STANDSCOMMISSIE: 14 mei er 11 juni 1998. Uw plan moet tenminste 2 dagen voor de vergaderdatum bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. NATIONALE HERDENKING De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat: - op maandag 4 mei in het kader van de nationale herden king op de Noorderbegraafplaats (President Rooseveltlaan) een herdenkingsbijeenkomst wordt gehouden. Belangstellenden worden verzocht uiterlijk 19.45 uur bij het monu ment op de begraafplaats aanwe zig te zijn. Voorafgaand aan de herdenking ligt een programma gereed in de aula van de begraafplaats. - maandag 4 mei de exploitatie van de horecabedrijven zodanig dient te geschieden dat het ver makelijkheidsaspect tussen 19.30 en 20.30 uur zoveel mogelijk ontbreekt De burgemeester van Vlissingen verzoekt de inwoners van Vlissingen voorts: - maandag 4 mei van 18.00 uur tot zonsondergang (21.10 uur) de vlag halfstok te hangen; - maandag 4 mei van 20.00 uur tot 20.02 uur overal een alge mene stilte in acht te nemen. DIENSTVERLENING GEMEENTE ROND KONINGINNEDAG EN 5 MEI Het stadhuis, de sectie Sociale zaken en de sector Beheer van de gemeente Vlissingen zijn GESLOTEN van donderdag 30 april 1998 tot en met dinsdag 5 mei 1998. Uitsluitend voor aangifte van geboorte en overlijden en voor verkiezingszaken kunt u terecht in het stadhuis op: vrijdag I mei van 09.00 - 11.00 uur maandag 4 mei van 09.00 - 11.00 uur. Het huisvuil in de donderdagwij- ken wordt opgehaald op vrijdag I mei. Het huisvuil in de dinsdagwijken wordt opgehaald op maandag 4 mei. Voor informatie over huisvuil kunt u bellen: 48 74 52. Vlissingen, 29 april 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informa tiepagina 'In den blauw geruiten kiel' van FaamIVIissinger' van vandaag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. GEMEENTE POSTBUS 1 4370 AA KOUDEKERKE TEL. 0118 -555 444 FAX0118 -553 025 WIJZIGING BOUWVEROR DENING Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 23 april 1998 de tweede serie wijzigingen van de bouwverordening van de gemeente Veere heeft vastge steld. De wijzigingen houden verband met de aanscherping per I janu ari 1998 van de energieprestatie- coëfficient (EPC) voor de woning bouw en de per I januari 1998 in werking getreden derde tran che van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Energieprestatiecoëffcient. Per I januari jl. is de in het Bouwbesluit opgenomen EPC voor woningbouw aangescherpt van 1,4 naar 1,2. Daardoor is de zogenaamde vereenvoudigde methode die toegepast kon wor den voor de berekening van de EPC niet langer bruikbaar. In de voorschriften van de bouwveror dening over de indieningsvereisten voor bouwaanvragen wordt deze methode dus geschrapt. In de praktijk blijkt echter dat bij de gemiddelde woning deze EPC behaald kan worden door aan de onderstaande eisen te voldoen: a. De warmteweerstand (Rc) van buitenmuren, begane grond- vloer en dak minimaal 3 K/W is. b. De warmtedoorgangscoëffi- ciënt (U-waarde) van het glas ten hoogste 1,2 is. Dit kan worden bereikt door toepas sing van hoogrendementglas (HR-glas). c. Een hoogrendement combike tel (HR-ketel) wordt toegepast d. De woning niet voorzien is van luchtverwarming of geba lanceerd ventilatiesysteem. e. De woning niet buitengewoon veel glasoppervlakte heeft (max. 25% van de gebruikers oppervlakte). Wanneer uit de aanvraag nadrukkelijk blijkt dat aan het bovenstaande voldaan wordt, kan een EPC-berekening achterwege blijven.Bij twijfel zal een volledige EPC-berekening worden geëist Vooralsnog zullen de bouwaan vragen op deze praktische wijze worden getoetst. Derde tranche van de Algemene wet bestuursrecht Als gevolg van de inwerkingtre ding van de derde tranche van de Awb en een wijziging van de Woningwet is het artikel van de bouwverordening gewijzigd waarin is geregeld in welke gevallen en op welke wijze de bouw stilgelegd kan worden indien wordt gebouwd in strijd met de bij of krachtens de Woningwet gegeven voorschriften. Het besluit tot wijziging van de bouwverordening ligt vanaf heden gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locatie Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van maandag tot en met donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. Tegen betaling van kosten kan een afschrift daarvan worden ver kregen. Het besluit tot wijziging van de bouwverordening treedt in werking op de derde dag na die waarop het is afgekondigd. VRIJSTELLINGS PROCEDURE Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is inge diend voor het plaatsen van een dakkapel op het pand Wagenaarstraat 53 te Veere. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruikmaking van de in het bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening m.i.v. heden gedurende 4 weken voor iedereen ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en (behalve op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen het bouw plan bij ons in te dienen. BOUW/SLOOP- AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: Domburg - het plaatsen van een tunnelkas Trommelweg 10; - het plaatsen van een schuifhek Badhuisweg I; - het plaatsen van een fietsen stalling Badhuisweg I; - het plaatsen van een uitneem bare verkeerspaal Badhuis weg I; - het plaatsen van 4 figuren op het dak van het Badpaviljoen, Badhuisweg I; - het plaatsen van een helling- baan Badhuisweg I; - het plaatsen van 4 trampolines Badhuisweg I; Koudekerke - het bouwen van een woning met garage Koudekerkseweg 21; - het bouwen van een volière Lange Voorhout 10; Meliskerke - het bouwen van een stal Krommehoekseweg 2; - het uitbreiden van een garage Burg. Huijmanstraat I 7; Oostkapelle - het plaatsen van een sanitaire unit Westhovenseweg 7; Serooskerke - het bouwen van een kap op de garage De Meijstraat 13; Vrouwenpolder - het uitbreiden van een zomer huis Macquetshoofd 3; - het uitbreiden van een zomer woning Fort den Haakweg 22a; Westkapelle - het slopen van een asbesthou dend plafond c.v.ketels Molenwal 68; - het uitbreiden van een woning Molenweg 28; Zoutelande - het geheel vernieuwen van een zomerwoning Bosweg 25; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloop- vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN In de periode van 15 t/m 22 april 1998 zijn de volgende ver gunningen verleend en/of is met de volgende meldingen inge stemd. Aagtekerke - het uitbreiden van de woning Agathastraat 15; Grijpskerke - het wijzigen van de vergunning voor het bouwen van 10 woningen aan de Molenstraat; Meliskerke - het bouwen van een woning met garage J. Vaderstraat 67; Oostkapelle - het bouwen van een uitkijkto ren aan de Oranjezonweg; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzen ding van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemoti veerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling bouwen en wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg la te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en (behalve op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur. Telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. Beheersverordening begraafplaatsen Veere 1998; Verordening lijkbezorgings- rechten 1998; Legesverordening 1998. Uitvoeringsbesluit graven en asbezorging; Uitvoeringsbesluit graf bedekkingen Wij maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 maart 1998 heeft beslo ten tot vaststelling van de volgen de verordeningen: de Beheersverordening begraafplaat sen Veere 1998, de Verordening lijkbezorgingsrechten 1998 en de Legesverordening 1998. Deze verordeningen treden in werking op I april 1998. Op grond van de hiervoor genoemde Beheersverordening begraafplaatsen hebben wij het Uitvoeringsbesluit graven en asbe zorging en het Uitvoeringsbesluit grafbedekkingen vastgesteld. Ook deze uitvoeringsbesluiten treden in werking op I april 1998. De verordeningen en de uitvoe ringsbesluiten liggen ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, en op de locaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95 op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (met uitzon dering van de vrijdagmiddag). Tegen betaling van de kosten kan een afschrift van de verordenin gen en de uitvoeringsbesluiten verkregen worden. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging aanvraag en ontwerp-beschikking uit breiding inrichting Achillesweg 2 te Westkapelle Wij maken bekend, gelet op de bepalingen van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Wet Milieubeheer, dat voor iedereen met ingang van vrijdag I mei 1998 gedurende 4 weken op de afdeling Milieu, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij de afdeling Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en maandag tot en met donderdag van 14.00 tot 16.00 uur, en 's avonds na telefonische afspraak (0118 - 597610), ter inzage ligt de aanvraag om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver anderingsvergunning krachtens de Wet milieubeheer ingediend door Steenhouwerij gebr. Dominicus voor de inrichting Achillesweg 2 te Westkapelle (kadastraal bekend gemeente Veere, kern Westkapelle sectie F, voorheen nrs 1362 en 1363 en nu 1719,1721,1802 en 1845) voor een natuursteen- en tegelhandel, steenhouwerij met machinale natuursteen- bewerkingsinrichting alsmede de ontwerp-beschikking tot vergunningverlening. In de periode van I mei 1998 tot en met 29 mei 1998 kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp beschikking schriftelijk door een ieder bij ons worden ingediend (Postbus 1,4370 AA Koudekerke). De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkin gen hebben ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Het ver zoek daartoe moet tegelijkertijd met de bedenkingen worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 29 mei 1998 over het ontwerp van de vergun ning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) beden kingen in te dienen dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. DODENHERDENKING 4 MEI 1998 GAPINGE: 19.45 uur: Vertrek stille tocht vanaf N.H. kerk naar begraafplaats aan de Schellachseweg Toespraak wethouder LP.C. Wisse Declamatie door mevr. Sturm- Dominicus 20.00 uur: Twee minuten stilte met aanslui tend de "Last Post" 20.05 uur: Leggen van bloemen door de wet houder, vertegenwoordigingen van verenigingen, scholen, kerken en particulieren. 20.15 uur: Einde herdenking. OOSTKAPELLE: 19.20: Bij de N.H.kerk te Oostkapelle 19.30 uur: Zeeuws Volkslied door Brassband Crescendo. Welkomstwoord van de heer P. Bouwense. 19.35 uur: Declamatie door de her Drs. H.W. Hietkamp 19.40 uur: Voorlezen "Memorandum" door leerlingen van de Eben-Haëzer- school 19.45 uur: Koraalmuziek door Brassband Crescendo 19.50 uur- Declamatie door leerlingen van de Eben-Haëzer-school 19.55 uur: Koraalmuziek door Brassband Crescendo 19.58 uur: "The Last Post" 20.00 uur: Twee minuten stilte. 20.03 uur: Vlag hijsen en Wilhelmus I e en 6e couplet gevolgd door bloem- legging. Slotwoord door mevr. G. Janse- Bimmel SEROOSKERKE: 19.45 uur: Leggen van bloemen bij bevrij dingsmonument bij de N.H. Kerk Vertrek stille tocht naar begraaf plaats aan de Vrouwenpolderse- weg Toespraak door de burgemeester, mevr. A.C. de Bruijn Declamatie door mevr. H.R.C. Maas 20.00 uur: Twee minuten stilte met aanslui tend het spelen van de "Last Post" gevolgd door het Wilhelmus 20.05 uur: Leggen van bloemen door de bur gemeester, vertegenwoordiging van verenigingen, scholen, kerken en particulieren, onder het spelen van koraalmuziek door muziek vereniging E.M.M. 20.15 uur- Einde herdenking. VEERE: 19.30 uur: Vertrek stille tocht vanaf VVV- kantoor naar de oude begraaf plaats aan de Zanddijkseweg. 19.45 uur- Toespraak wethouder J. Houmes Koraalmuziek door muziekvereni ging Veere's Genoegen Declamatie door mevr. L Meulenberg-Flipse 20.00 uur- Twee minuten stilte met aanslui tend het spelen van de "Last Post" gevolgd door het Wilhelmus. 20.05 uur- Leggen van bloemen door de wet houder, vertegenwoordigers van verenigingen, scholen, kerken en particulieren, onder het spelen van koraalmuziek. 20.15 uur: Einde herdenking. VROUWENPOLDER: 19.55 uur- Herdenking bij het oorlogsmonu ment op de begraafplaats aan de Zoekweg Toespraak door de wethouder mevr. M. Brouwer-te Roller Declamatie door mevr. M. Pennekamp 20.00 uur: Twee minuten stilte met aanslui tend het spelen van de "Last Post" gevolgd door het Wilhelmus. 20.05 uur- Leggen van bloemen door de wet houder, vertegenwoordigingen van verenigingen, scholen, kerken en particulieren. 20.15 uur- Einde herdenking. Op 4 mei zal er van 18.00 uur tot 21.10 uur worden gevlagd met de vlag halfstok. Alle inwoners worden nadrukke lijk verzocht genoemde tijdstippen in acht te nemen. Koudekerke, 29 april 1998 Burgemeester en wethouders van Veere voornoemd

de Faam | 1998 | | pagina 21