Walcheren viert verjaardag Koningin Oplossing Paaspuzzel Van oudsher wordt de verjaardag van de Ne derlandse vorstin uitbundig gevierd in de Wal- cherse steden en zeker ook in de dorpen. De Oranjeverenigingen hebben ook dit jaar weer een gevarieerd aanbod aan evenementen. Hier onder volgt een bloemlezing. Arnemuiden Biggekerke n hapjes theater DINNER MUSIC SHOW Op zaterdag 13 juni in het theater van 'De Parel'. Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: Domburg Grijpskerke Meliskerke Middelburg Sint Laurens Westkapelle Koudekerke Serooskerke Sint Laurens Oostkapelle Oost-Souburg Veere-Zanddijk Vlissingen Zoutelande Nieuwe Laguna Nieuwe naam pannenkoekenhuis Tapijt per vierkante meter Persoonlijke financiële planning Markant Nederland Van alle markten thuis ISO-certificaat voor Hillebrand 25 jaar Massa Schoen Dagje uit met Libelle Alles over huisdieren 0115-613641 of 0113-221116 Woensdag 29 april 1998 FAAM/VLISSINGER 17 Arnemuiden is 30 april omge doopt tot Oranjemuiden. De festiviteiten beginnen 's mor gens vroeg als om 7.45 uur enkele blazers van Arne's Ge noegen de reveille vanaf de kerktoren blazen. De inwoners van Arnemuiden die daar niet wakker van worden, worden om 8.20 uur gewekt als diver se harmonieën door de stra ten van 'Oranjemuiden' trek ken. Het gemeentebestuur van Middelburg neemt om 9.40 uur een aubade af waarna de ballonnenwedstrijd voor de jeugd begint. Arne's Genoe gen geeft van 11 tot 12 uur een concert op het Haven plein. Op hetzelfde plein is de hele dag de Jeugdbrandweer Middelburg aanwezig die di verse demonstraties verzorgd. In Tuindorp worden van 11 tot 12 uur de stepwedstrijden ge houden. Het centrum van Arnemuiden is verder opgesierd met een loterij, schiettent, schmink- stand, paardenracebaan, bier- pulschuiven, boemerang ke gelbaan en een Kop van Jut. Kinderen vanaf 8 jaar kunnen in de Burgemeester Hack- straat hun sportieve kunnen op een stormbaan bewijzen. Op het Arnekanaal worden roeiwedstrijden gehouden waarvan om 16 uur de finales plaatsvinden. Koninginnedag in Arnemuiden wordt om 19.30 uur in de Arne afgeslo ten met een grote bingo avond. Koninginnedag in Biggekerke begint om 9.15 uur met de tra ditionele lawaaioptocht. Om 9 uur verzamelen de kinderen zich bij de basisschool en dan maken de jongelingen een rondgang door het dorp.Het Kerkplein is voor de gelegen heid omgetoverd tot een heus sprookjesland. Ook voor de volwassenen in Biggekerke staat Koninginne dag in het teken van sprook jes. Negen ploegen gaan de strijd met elkaar aan in spelle tjes met klinkende namen als 'de wolf en de zeven geitjes', 'Assepoester' en 'Repelsteel tje'. Het laatste onderdeel van de spelenmiddag vindt om 19.30 uur plaats in Café Juliana. Alle deelnemende ploegen bren gen een sprookje tot leven en worden door een jury beoor deeld op originaliteit en uit voering advertentie) Ö4/Vs NVU$KSH°Ï DE. PAREL, Babttwê# 2. Iximburx Voor u treden op Los Chumbitos,Yakki Famirie en Maribelle. De presentatie is in handen van Biselo. U kunt vanaf 19.00 uur genieten van diverse artiesten en van het koud- en warmbuffet voor 49,50 p.p. incl. welkomstcocktail. De volgende Dinner Music Show is op 10 oktober a.s. Reserveer snel, vol vol De oplossing van de Paaspuzzel die in de Faam/VHssinger van woensdag 8 april stond luidt: Gezellige Paasdagen. Uit de goede inzen dingen (315) zijn de volgende prijswinnaars ge trokken: Els Siereveld uit Arnemuiden, Ineke Matjaars-de Buck uit Utfestkapelle, S.J. de Vries uit Middelburg, G. de Feijter uit Middelburg, J. Lammers uit Oost-Souburg, P. Jobse-Dingeman- se uit Veere. Zij ontvangen binnenkort een VVV-bon ter waar de van vijfentwintig gulden. 1.vervoermiddel (pop.) 6.afwerking op iets 11.roofvogel 12.knel lend vastzetten 13.speelgoed 14.schaap 16.voornaamwoordelijk bijwoord 18.kenmerkend 19.woonboot 21.Europeaan 23.op schudding 25.grond 26.keukenmeubilair 29.alcoholische drank 31.Grieks snaarinstrument 32.ploegsnede 33.een lied ten geho re brengen 36.financiële beloning 39.pijn 40.sluis 42.hoofdtel woord 43.schriftelijk stuk 44.adellijk landgoed in Friesland 45.Duitse champagne 47.Verenigde Staten (Eng.afk.) 49.het cij fer 1 met 9 nullen 51.stapelgek (pop.) 53.touw om dieren vast te houden 54.koopwaar 55.redenaar (mv.) 1.plaats waar brood wordt gemaakt 2.piramidevormige zuil 3.moeder 4.plaats in Gelderland 5.Frans schilder (hist.) 6.one venwichtig 7.bloeiwijze 8.uitgewoond huis 9.toneelspelen 10.zeer populair 15.deel van het hoofd (mv.) 17.landelijk 20.reeks van artikelen 22.toevlucht 24.tuinkamer 27.wier 28.voorzetsel 29.speelgoed 30.hert 33.paddestoelen 34.hache- lijk 35.steekvlieg 37.onderwijzer 38.aanklampen 40.beoefening van vak in onderwijs 41.werkweigeraar 46.bevel tot stoppen 48.verharde huid 50.koordans 52.ontkenning Er ontstaat de naam van een koele plaats wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 11.26.28.40.44.51. De oplossing van de puzzel uit de FaamA/lissinger van woens dag 22 april luidt: Drenthe. Het thema voor Koninginne dag in Domburg is 'oosters'. Nadat om 9 uur de klokken worden geluid en er trompet geschal over de straten van Domburg klinkt begint om 10 uur de specerijen-zoektocht vanaf de feesttent aan de Roosjesweg. Domburgse kinderen worden om 11 uur getrakteerd op mu ziek en iets lekkers bij Ter Mantelinge. Om 11.45 uur wordt er een muzikale optocht gehouden door het dorp en een uur later beginnen de kin derspelen. Van 14 tot 17 uur wordt er een kamelenrit ge houden voor kinderen en van af 14.30 uur zijn er ook ver schillende spelen voor vol wassenen. In de namiddag zijn er een rodeostier en een playbackshow in het centrum van Domburg. In de feesttent begint om 20 uur de grote feestavond. Het Grijpskerkse Oranjefeest begint om 8 uur met klokgelui. Een uur later is er een optocht met verklede kinderen op de fiets. Het muziekcorps EMM uit Ser- ooskerke verleent muzikale medewerking aan deze op tocht. Om 10 uur beginnen de kin derspelen voor kinderen van vier tot en met tien jaar. Deze spelen staan in het teken van het circus. Aan het begin van de middag is er een vierkamp, om 16 uur een optreden van acro- en springgroep Duo. 's Avonds is er een playbackwedstrijd voor jong en oud. Het Oranje feest wordt afgesloten met een optreden van de muziek band Borderline in de feest tent. Koninginnedag in Meliskerke begint met kinder-zanghulde aan de koningin voor het ge meentehuis. Tot 11 uur is er een kinderpro gramma, om 13 uur begint het middagprogramma bij Ons Huis. Hier zijn twaalf Vlaamse volks spelen opgesteld. Als klapstuk is er van 14 tot 16 uur een ro deostier opgesteld, waarop met name jongeren kunnen laten zien hoe lang zij er op kunnen blijven zitten. Om 16.30 uur begint het touwtrek ken door ploegen van zes mannen, zeven vrouwen of tien kinderen, 's Avonds is de zaal van Ons Huis open voor het Oranjebal met rad van avontuur. De muziek wordt verzorgd door de band Take a Break uit Roosendaal. In de Zeeuwse hoofdstad be gint de verjaardag van de vor stin met het hijsen van de vlag op de Markt door leden van de Middelburgse scouting groepen. Aansluitend houdt burgemeester L.B.H. Spahr van Hoek een toespraak en wordt een aubade afgeno men. Anders dan gebruikelijk vindt de rest van de viering van Ko ninginnedag niet plaats op de Markt. Vanwege de herinrichting van de Markt wijken de activiteiten uit naar het Abdijplein en de Dam. Het Abdijplein staat van 10 tot 12 uur in het teken van kinderspelen voor de leerlin gen van het basisonderwijs. Daarnaast is er de hele dag een rommelmarkt voor kinde ren op het historische Abdij plein. De Dam staat in het teken van ringrijden. De ringrijdersver- enigingen uit Middelburg, Nieuw-en Sint Joosland en Kapelle strijden om de ere plaatsen. Sportverenigingen MTV '69, VTV en Uit het Volk- Voor het Volk geven een spec taculaire demonstratie op het Abdijplein. Turners en turnsters springen niet alleen over elkaar heen maar springen ook over een levend paard. Het traditionele concert wordt op het Abdijplein gehouden door het Middelburgs Muziek korps, Humoreske en de Christelijke Brassband Onda. Vanaf hetzelfde plein vertrekt om 19 uur een ballonoptocht met muzikale begeleiding. Koninginnedag wordt in Mid delburg afgesloten met de vertoning van een open lucht film op het Abdijplein door Ci nema Middelburg om 21.30 uur. Het open jongerencentrum Midgard heeft een eigen pro gramma op Koninginnedag. Vanaf 15 uur kunnen jongeren er terecht om te tafelvoetbal len of te tafeltennissen. Om 16 uur speelt de alternatieve roek-band Nimbus in het cen trum aan de Bachtensteene waarna er om 17.30 uur een super-jamsessie wordt gehou den. D.J. Huphro en D.J. Rien- ko luiden het avondprogram ma in om 20 uur. De grootbeeldfilm Don't Be A Menace heeft als ingrediënten rap, hiphop en r b en begint om 20.30 uur. Ook Wijkvereni- ging Zuid in Middelburg-Zuid viert de verjaardag van de ko ningin. Om 9 uur is er een versierde fietsenwedstrijd en van 10 tot 12 uur worden er kinderspelen gehouden op het schoolplein van de Leeuwenberg aan de Oude Vlissingseweg. Ook in Sint Laurens begint Ko ninginnedag om 8 uur met het luiden van de klokken. Om 9.10 uur worden er vaderland se liederen gezongen waarna een optocht van versierde fiet sen door het dorp trekt. Van 10.15 tot 11.30 uur worden er kinderspelen gehouden rond de kerk. 's Middags is er een zeskamp voor kinderen vanaf 14 jaar. 's Avonds wordt het feest verder gevierd in het Dorpshuis. Om 19 uur is er Dezelfde band gaat om 9.30 uur in optocht door het dorp. De kinderspelen en zeskamp voor de jeugd begint om 10.30 uur. De zeskamp voor volwassen gaat om 13 uur van start als de deelnemende ploegen in optocht door het dorp gaan en de wisselbeker ophalen. The Original Zealand Streetparade Jazzband zorgt tijdens de rondgang voor een vrolijke noot. De zeskamp zelf begint om 13.30 uur en een half uur later zijn er lang-de-lijn spelen voor kinderen vanaf 12 jaar, jue des boules voor volwassenen en een kindervoorstelling. De prijzen van de zeskamp we derom 17 uur uitgereikt. Om 19.30 uur is er in Oostka- pelle een playbackshow. Groot feest is het 's avonds etablissement aan het Betje Wolfplein. Het Walcherse kustdorp West kapelle staat de hele koningin nedag in het teken van sprookjes. Alle activiteiten vinden plaats Koningin Beatrix tijdens een van haar bezoeken aan Zeeland. een kinderbingo en vanaf 21 uur het Oranjebal met verlo ting. Ook in Koudekerke bruist het zoals gebruikelijk van de festi viteiten op Koninginnedag. Hoogtepunt voor muzieklief hebbers zal dit jaar ongetwij feld het optreden van Blpf op het Dorpsplein zijn. Het optreden van de befaam de Zeeuwse band begint om 21.30 uur en de toegang is bo vendien gratis. Blpf maakte ondanks landelijk furore met de hit 'Liefs uit Londen'. In middels heeft de groep de single 'Aan de kust' uitge bracht die mogelijk het succes van de eerste hit van Bl0f gaat evennaren. Als ouverture tot de echte Ko ninginnedag in Serooskerke wordt woensdagavond tussen .zeven en negen uur een kin derdisco gehouden in De Zandput voor de leeftijds groep tot dertien jaar. Het optreden komt voor reke ning van Joy Rock. Peuters, kleuters, scholieren en de wat oudere jeugd, ze komen alle maal aan bod in het altijd feestelijke en onstuimig Ser ooskerke. Uiteraard is er 's avonds weer volop feest nadat een Familie- Bingo de feestavond heeft in geluid. Het Duo Twice verzorgt de muzikale omlijsting. Sint Laurens viert dit jaar Ko ninginnedag met als thema pi raten. In het dorp worden kin derspelen gehouden en een optocht door muziekvereni ging E.M.M. uit Serooskerke. 's Middags strijden zes teams in een meerkamp om de eer ste prijzen. Het festijn staat in het teken van piraten en er zijn prijzen voor het beste team en de ori gineelste stijl, 's Avonds zijn er achtereenvolgens een kin derdisco, jeugddisco en een Oranjebal met rad van avon tuur. Oostkapelle begint de viering van Koninginnedag met klok gelui gevolgd door muziek vanaf de kerktoren door Cres cendo. vanaf 21 uur als de Oranje feestavond wordt gehouden. De Discoboys en discotheek 't Hoefijzer verlenen hun mede werking aan de feestavond. Koninginnedag wordt in Oost- Souburg gevierd met om 10.30 uur muziek bij de Schuur. Een kwartier later be ginnen de spelen voor kinde ren van 4 tot 7 jaar. Om 11.15 uur versiert de jeugd van Sou burg haar fietsen die om 13 uur in optocht door de witte wijk rijden. Om 15 uur is er speciaal voor de jonge inwo ners van het dorp een kinder circus. 's Avonds worden er twee optochten gehouden in de straten van Oost-Souburg. Om 17.30 uur de lawaaiop tocht die om 19.15 uur wordt gevolgd door de lampionop tocht. Om 20.30 uur begint het Oran jebal met live-muziek in de Schuur. Ook in buurthuis de Zwaan wordt vanaf 20 uur een bal ge houden. Veere-Zanddijk begint 's mor gens om tien uur met kinder spelen en 's middags om twee uur is er een fiets-puzzeltocht. Het Oranjebal met Passe Par- tout moet een feestelijk slot worden van de Koninginne dag in Veere-Zanddijk. In Vlissingen is volop actie. Zowel in verenigingsverband als op initiatief van particulie ren hebben talrijke groepen van alles georganiseerd. Be ginnen we met de St. Jacobs- kerk. Daar concerteert Jos Vogel op het orgel en begeleidt tegelij ker tijd - vanaf 15 uur - de sa menzang, voorafgegaan door de Torenblazers van muziek vereniging Ceacilia. Ook de wijk Rosenburg viert volop feest. Vanaf 's morgens tot in de na middag wordt er van alles ge houden rond een feesttent, waarbij vooral de jeugd aan bod komt. Vlaggetjes en feestmutsen kunnen 's morgens om negen uur al worden verkocht. Hoog tepunt is ongetwijfeld De Juist of mis kwis voor de jeugd van vier tot twaalf jaar. Café Gommert heeft de Miles Browning Band uitgenodigd. Die speelt vanaf 17 uur in het FOTO JAAP WOLTERBEEK in en rond de feesttent van het Abraham Calandplein bij de Zeedijk. Burgemeester van Veere A.C. de Bruijn opent de dag om 9.30 uur, waarna de kleinste inwoners van Westka pelle ballonnen oplaten. Een half uur later is er een muzikale rondwandeling door het dorp door de plaatselijke muziekvereniging OKK. Vanaf 10.45 uur is er de zogenaamde Truusje Trap race: een hinder niswedstrijd op trapfietsen voor de jeugd. De clown Jolie Jolig treedt op in de feesttent. Om 13.30 uur is er een skeelerwedstrijd voor de jeugd. De hele middag is er een Oranjemarkt in de Zuidstraat (richting Zeedijk), kinderspe len in de feesttent en zeskamp in de Nieuwe Dijkstraat. Tussen 17 en 19 uur is er de traditionele jeugdplayback- show. Na 20.30 uur is het swingen in de feesttent met de band Hard to Handle. Zoutelande heeft een heel feestelijke OVC (Oranjevereni ging Courant) uitgegeven. Daarin wordt gewag gemaakt van het programma en er staat een aantal verhaaltjes in. Hoogtepunt van de dag moet evenwel de Miss Travestie Verkiezing worden. Vanaf half tien 's avonds worden de he ren in damesgoed beoor deeld. De ochtend en de middag is voor de jeugd, hoewel de dweilband die er vanaf 's mid dags door de straten zwalkt ook voor volwassen het nodi ge vertier zal verzorgen. Floepie en Flapzak ('s mor gens) een kinderrommel markt, de knock out show en een grote loterijshow zijn de programmaonderdelen die de jeugd zeker zullen aanspreken. 'De markante voorzijde van de nieuwe Laguna. Renault introduceert half mei een geheel vernieuwde Laguna. De succesvolle wagen is op een aantal punten aangepast. Zo is de voorzijde voorzien van een markanter vormgegeven bumper en high tech koplampen. Ook de vorm van de achterkant is op subtiele wijze verfraaid. De nieuwe Laguna wordt in vijf nieuwe metallic lakkleuren. De Pannenkoekenbakkerij in Oostkapelle is druk bezig met verbouwen. Het nieuwe restaurant komt in het teken van de vis serij te staan. Het kind dat een nieuwe naam voor de pannen koekenbakker Oostkapelle verzint, maakt kans op een gratis maaitijd met het hele gezin. Inlichtingen bij de Pannenkoeken bakker, Domburgseweg 75 in Oostkapelle. Bij TMC in Middelburg, Goes en Kruiningen wordt tapijt voor taan ook per vierkante meter verkocht. Voordeel is dat alleen de werkelijk gelegde meters betaald hoeven te worden. Snijverlies is voor rekening van TMC. Alhoewel het bij tegels, laminaat en parket al wel bijna overal gebruikelijk is om per vierkante meter af te rekenen, is TMC het eerste bedrijf dat dit systeem toepast bij tapijt. TMC is Koninginnedag geopend. Slechts weinig mensen heb ben een volledig overzicht van hun financiële situatie. De risi co's bij overlijden, arbeidson geschiktheid, werkloosheid, scheiding en het niet goed op bouwen van een pensioen zijn bijna niet te overzien. Toch is het belangrijk om een finan cieel plan te maken. Daarover gaat het Consumentenbond boek 'Persoonlijke financiële planning', dat onlangs uit kwam bij Kosmos-Z&K Uitge vers. In twaalf hoofdstukken worden alle aspecten die ko men kijken bij het maken van een financieel plan belicht. Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandel. Alle aspecten rond financiële planning in één boek. 'Markant Nederland' is de titel van een informatief reisboek dat zojuist verscheen bij Strengholt's Boeken. Het belicht de tal rijke bezienswaardigheden en attracties die Nederland rijk is. Het boek behandelt dertien verschillende onderwerpen: Neder land in het algemeen en Nederland per provincie. Het is ver krijgbaar bij de boekhandel. De campagne 'De markt, van alle markten thuis' wordt dit jaar verder uitgewerkt. De slogan, het vignet en de statements bren gen de veelkleurigheid, de gezelligheid en het verrassend brede aanbod van de markt tot uitdrukking. Nieuwe statements zijn bijvoorbeeld: 'Voor de laatste mode hoeft u echt niet naar Pa rijs' en 'Voor de beste zalm hoeft u niet naar Noorwegen'. Daar naast is er een nieuw begrip geïntroduceerd: 'het buitenkansje'. Hiermee kunnen de markthandelaren aandacht vestigen op spe ciale aanbiedingen. Het Middelburgse constructiebedrijf Hillebrand heeft onlangs het kwaliteitscertificaat NEN en ISO 9001 gekregen. Deze inter nationale norm in kwaliteitszorg heeft betrekking op het ont werpen, toeleveren en repareren van waterbouwkundige wer ken, staalconstructies, bordessen, fundaties, kunstwerken, bruggen en bedrijfsgereedschappen. Massa Schoen en Mode bestaat vijfentwintig jaar. Door acties die letterlijk en figuurlijk in het teken staan van het getal 25 wordt de rest van het jaar het ene na het andere supervoordeel aangeboden. De succesformule is gebaseerd op een grote keu ze, lage prijzen en klantvriendelijk personeel. Daarnaast wordt snel ingespeeld op de allerlaatste modeontwikkelingen. Slenteren door historisch Am sterdam of een bezoekje brengen aan Schevenin- gen... Libelle brengt deze maand een extra thema-nummer uit met 150 dag jes uit. Het is een handi ge doe-gids met bijzondere en ori ginele uitjes. De special is - samen met de gewone Libelle - verkrijg baar bij super markt en boek winkel. Honderdvijftig tips voor een dagje uit. In de Utrechtse Jaarbeurs wordt 1, 2 en 3 mei de Mani festatie Huisdieren gehou den. Bezoekers worden op aan gename en verrassende wij ze geconfronteerd met alle aspecten rond het verant woord houden van huisdie ren. In vijf paviljoens wordt aandacht besteed aan de meest uiteenlopende huis dieren. Honden, katten, knaagdie ren, maar ook vogels, aqua ria en terraria komen aan bod. Kaarten zijn verkrijg baar bij de kassa. Op alle NS-stations zijn bovendien Railldee kaarten te koop: ge combineerde treinreis toe gang. (advertentie) Airco? ga niet over één nacht ij§ Schakel nü de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: Zeeuwse Verwarmings Unie B.V.

de Faam | 1998 | | pagina 17