SPONSORING EVENEMENTEN SEM KAN HEEL INTERESSANT ZIJN Groeneveld Opticiens Blommers j Sport Geloof Cultuur Allerlei 50+ Politiek Cursus Natuur/Milieu Beurs Collecte Ook mogelijkheid "adoptie" artiesten Woensdag 22 april 1998 13 Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Koersbal - De kersverse Koersbal Bond Zeeland presen teert zichzelf donderdag 23 april - in Motel Goes. Voorzitter J. de Kruijff gaat na de presentatie van het logo van de bond in op de plannen voor de toekomst. T. Kienhuis (Zeeuwse Sportraad) vertelt het een en ander over de ontwikkelingen van het koers- ballen in Zeeland. De bijeen komst begint om 14 uur. Bevrijding - De Middelburgse Turn Vereniging '69 (MTV '69) houdt zaterdag 9 mei een bevrij dingswandeltocht. Er kunnen af standen van vijf, tien, vijfentwin tig en veertig kilometer gelopen worden. Start- en finishpunt is de kantine van de MTV-sporthal De Zandkuil. Informatie: 0118 - 626 018. Sportgala - Het Zeeuwse Sportgala wordt vrijdag 24 april gehouden in sport- en gemeen schapscentrum Meulvliet in Tholen. Tijdens het galafeest worden de Zeeuwse sportprij- zen uitgereikt. Genomineerden voor Sporter van het Jaar zijn de atlete Irma Heeren, tafeltennis ser Kalun Yu en judoka Jessica van der Spil. In de categorie Ta lent voor de Toekomst komen de atleten Rutger Veerman en Yvonne Wisse en de ruiter Cris- tiaan van der Plasse in aanmer king voor een prijs. Tot slot is er de verkiezing tot Sportploeg van het Jaar. Deze titel wordt ge wonnen door tafeltennisvereni ging 't Zand, springploeg Forza Gymnastica of de dames zwem- groep van Koewacht. Het Zeeuwse Sportgala begint om 19.30 uur. Toertocht - De toerafdeling van Z.R.T.C. Theo Middelkamp houdt zondag 3 mei de Omloop van het Veerse Meer, een toer r tocht over de mooiste wegen van het gebied rond het Veerse Meer. De langste afstand voert de deelnemers tot langs de Oosterschelde. Vertrekpunt van de twee routes (zeventig en honderdtwintig kilometer) is Ho tel Royal in Wolphaartsdijk. Een dag eerder wordt de zogenaam de 'Partnertocht' gehouden. De ze is ongeveer vijftig kilometer lang en bedoeld voor partners van leden van de vereniging. Start is om 10 uur bij pannen koekenhuis De Vier Linden in Goes. 24 uur - De kerken in Neder land zijn een actie begonnen te gen wat zij noemen 'de gevaren van de 24-uurseconomie'. Bin nen anderhalve week zijn ruim 150.000 handtekeningen verza meld van mensen de zich zor gen maken over het menselijk patroon van werken, ontspan nen en rusten. Dat zou door de 24-uurseconomie (onder meer de verruiming van de Winkeltij denwet) verstoord worden. In Zeeland wordt de actie geleid door de Nederlands Hervormde Gemeente in Middelburg (tele foon: 0118-613 596). Rusland - In het kader van het Festival Cultureel Ge kleurd Zeeland brengt de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg- dit jaar Rusland in beeld. Naast een tentoon stelling op de begane grond is er donderdag 23 april een middag- en avondprogram ma dat Russische auteurs belicht. Er is een lezing van slavist en vertaler Arie van der Ent, een diapresentatie van een reis door Rusland en een gesprek met de Russi sche schrijfster Ljoedmila Oelitskaja. Informatie en toe gangskaarten zijn verkrijg baar bij de Zeeuwse Biblio theek: 0118 - 654 250. Harmonie - Koninklijke Har monie Ons Genoegen houdt zaterdag 25 april haar jaarlijk se uitvoering in sporthal Bas- kensburg II in Vlissingen. Hier treden het Harmonie-or kest, het Leerlingenorkest, de blokfluitgroepen en de Deltaband in het voetlicht. De uitvoering begint om 20 uur. Inlichtingen: 0118 - 410 028. Ontslagvergunning - Het aantal ontslagaanvragen bij de Zeeuwse Arbeidsbureaus is de laatste jaren fors teruggelopen. Arbeidsvoorziening Zeeland ver wacht dat deze trend zich de ko mende jaren doorzet. Het aantal ontslagaanvragen in 1993 be droeg 1800. Dit jaar wordt een totaal van 900 ontslagaanvragen verwacht: een daling van vijftig procent. Aandachtspunten voor Arbeidsvoorziening Zeeland zijn het hoge aantal vrouwen dat ontslagen wordt en het toene mend aantal werkgevers dat ou dere - in hun ogen minder flexi bele - werknemers af moeten vloeien. Ook in de rest van Ne derland wordt steeds minder een ontslagvergunning aange vraagd. Riksja - Vijfentwintig gespon sorde riksja's fietsen gaan de komende weken door Neder land om steun te bieden aan een armoede-bestrijdingsproject in Haïti. De tocht begint zater dag 25 april bij de Eben-Haezer- school in Oostkapelle. Burge meester De Bruijn geeft daar om 13 uur het startschot. Kindervakantie - De stich ting Europa Kinderhulp is dringend op zoek naar gast gezinnen. Jaarlijks organi seert deze stichting vakan ties in Zeeland voor kinderen uit krottenwijken in Enge land, Duitsland, Frankrijk en Nederland. De kinderen wor den geselecteerd door in stanties als het Leger des Heils en Riagg. Gastouders dienen vooral over geduld en begrip te beschikken. Infor matie: 0118 - 616 839 (Ma rion Snijder). Postkantoor - Het postkan toor van Serooskerke is vrijdag 1 mei beperkt geopend. Door installatie van nieuwe baliecom puters kunnen klanten er die dag alleen terecht voor postze gels, boncadeau's, strippenkaar ten en staatsloten. Het dichtst bijzijnde postkantoor dat wel volledig geopend is, is het kan toor in Oostkapelle. Israël - De Joodse Gemeen schap en Kerk en Israël Zeeland herdenken 30 april de stichting van de staat Israël, nu vijftig jaar geleden. In de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg spreken rabbijn Lody van de Kamp en dr. Simon Schoon. André Kappert en Heieen Pasma schuiven bij hen aan voor een forumdiscus sie. Het Israël-symposium be gint om 19.30 uur. Actiedag Roemenië - De af deling dienstverlening en eco nomie van de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren (CSW) houdt donderdag 23 april een actiedag ten behoeve van een ziekenhuis in Roemenië. Daarnaast is het de bedoeling om een ernstig ziek meisje uit dat ziekenhuis naar Middelburg te halen. Haar ziekte kan hier mogelijk genezen worden. De actiedag bestaat uit een aantal sportieve, gesponsoorde activi teiten. Parkeerbeheer - De Middel burgse parkeerwachters heb ben sinds vorige week vrij dag een nieuw onderkomen. PvdA-wethouder Piet Brak man opende het nieuwe kan toor aan de Stadsschuur 8. Gezelschapsaquaria - Het houden van een gezelschap saquarium is niet eenvoudig. Daarom komt de Arnhem mer H. Koolwaay naar Mid delburg om geïnteresseer den uitleg te geven over de verschillende zaken die ko men kijken bij het houden van vissen. De lezing wordt verduidelijkt met behulp van dia's. De avond is georgani seerd door aquariumvereni ging Barbus Coninchus en wordt gehouden in het ver enigingsgebouw aan de He rengracht 52. De lezing be gint om 20 uur. Promotieteam - Het Smith Promotieteam doet 25 april Middelburg aan om in het winkelcentrum proefzakjes Cream Chives uit te delen. Deze nieuwe chips van Smith hebben de smaak van crème fraiche en bieslook. Bevrijdingsfeest - De Stich ting Welzijn Ouderen Vlissingen houdt woensdag 6 mei een be vrijdingsfeest voor vijftig-plus sers. Het Twin Duo zingt hier 'Liedjes van Oranje', een senio ren-theatershow met liedjes en sketches uit de vijftiger en zesti ger jaren. Het feest begint om 13.30 uur in de kerkzaal van Open Hof aan de Alexander Go- gelweg 59 in Paauwenburg. Kaarten en informatie o.a. bij Stichting Welzijn Ouderen Vlissin gen aan de Brouwenaarstraat 2. Postzegels - Het comité Oude- renpostzegels heeft weer plaats genomen in het Ziekenhuis Wal cheren en de hal van de Miro. Naast ouderenpostzegels ver koopt het comité wenskaarten en kalenders. Van de bijslag die op de ouderenzegels betaald wordt, worden projecten voor ou deren in de eigen omgeving be taald. Het comité is 21, 22, 28 en 29 april en 5 en 6 mei te vinden in de hal van het Ziekenhuis Wal cheren. Het Miroterrein wordt 24 en 25 april, 1, 2, 8 en 9 mei be zocht. Gilde Walcheren - De stich ting Gilde Walcheren heeft on langs haar jaarverslag over 1997 uitgebracht. Via het Gilde Wal cheren kunnen ouderen kennis en ambachten overdragen aan de jongere generatie. Het jaarver slag is verkrijgbaar bij het Gilde. Jaarverslag - Ook de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren is klaar met het jaarver slag van vorig jaar. De Stichting maakte in 1997 kennis met haar nieuwe bestuursvorm en advies raad die de cliënten van de stich ting vertegenwoordigd. Het ver slag is verkrijgbaar bij de Stichting Welzijn Ouderen Plat teland. Intercity - D66 ijvert 29 april voor het behoud van de interci ty-trein in Zeeland. D66 vertrekt om 6.75 uur per trein vanuit Vlissingen. Aan boord behalve leden een sympathisanten de D66-'prominenten' Joke Jorrits- ma en Johanna Boogerd. In Den Haag biedt D66 Zeeland een pe titie aan. Hart - Onder het motto 'Een hart voor mensen' houdt de RPF donderdag 23 april een dis cussiebijeenkomst in De Mor genster in Middelburg. Hier gaat Cees van Bruchem in op de speerpunten van de RPF voor de komende verkiezingen. Aan de orde komen de normen en waarden, de 24 uurseconomie, het belastingstelsel, huwelijk en gezin etc. De discussiebijeen komst begint om 20 uur. Reanimatie - De Stichting Ambulancevervoer Walcheren en de Nederlandse Hartstichting geven de dinsdagen 28 april en 12 mei een cursus hartreanima- tie in de Vlissingse Brandweer kazerne. De cursus bestaat uit een praktijk- en een theoriege deelte. Informatie en aanmel ding: 0118 - 417 967 (tussen 17 en 18 uur). Vetplanten - De Zeeuwse cactussen- en vetplantenvereni- ging Succulenta houdt zaterdag 25 april open dag. Geïnteres seerden kunnen tussen 10 en 16 uur een kijkje nemen in ver schillende kassen en rotstuinen. Deelnemers op Walcheren zijn de cactuskassen van T. de Rijke uit Middelburg (Noordweg 444), J. Mesu uit Middelburg (Nachte gaalstraat 12) en B. de Nooijer uit Zoutelande (Boudewijnsker- ke 15), en de cactuskassen met rotstuinen van D Anthuinisse uit West-Souburg (Marmxplein 17), Familie van de Vrede uit Oost-Souburg (Braamstraat 34) en R. Wondergem uit Biggeker- ke (Dorpstraat 38). Milieustraat - In Vlissingen is vorige week een milieustraat geopend door wethouder L.C. Poppe-De Looff. De kersverse milieustraat bevindt zich op het industrieterrein De Buitenhaven. Natuurtuin - In het MilieuEdu- catieCentrum aan de Vlissingse Korenbloemlaan wordt zaterdag 25 april een natuur-tuinmarkt gehouden. Behalve informatie over de natuurrijke tuin is er een demonstratie schuttingvlechten van snoeihout, een vrijmarkt met tuinspellen en zaden, een inzameling van kunststof bloem potten, tuinadvies, etc. De na- tuurtuinmarkt begint om 10 uur. Koninginnedag - Een koning innedag lang genieten van het voorjaar. Dat kan 30 april op de Oosterschelde. Een boot van Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap vertrekt in Zierikzee en legt rond lunchtijd aan op Neeltje Jans. Deze ex cursie wordt zondag 3 mei her haald. Aanmelding: 010 - 265 0296. Zondag 3 en woensdag 6 mei is er een wandelexcursie op het natuureiland Neeltje Jans. Deze begint om 14 uur bij het naambord van Natuurmonu menten aan de Oosterschelde- kant van de parkeerplaats van Waterland Neeltje Jans (voor heen Delta Expo). Rommel - Buurtvereniging Van Duyvenvoorde uit Oost-Souburg houdt zaterdag 25 april een rommelmarkt in buurthuis De Schuur. Verkooptafels kosten 3,50 maar zijn gratis voor kin deren. Opgave en informatie bij Paul Reyns: 0118-460 361. Kunstbende - De Zeeuwse voorronde van De Kunstbende wordt zondag 26 april gehouden in de Middelburgse Stads schouwburg, Jongeren van der tien tot negentien jaar vertonen hier hun kunsten op het gebied van muziek, dans, theater, taal, ontwerpen, fotografie en video. Publiek kan vanaf 13.30 uur te recht om het jonge Zeeuwse ta lent aan het werk te zien. De Amsterdamse dansformatie The Force (één van de finalisten van vorig jaar) luistert de pauze op met een spetterend optreden. Presentatie is in handen van Do minique van Vliet (Onderweg naar Morgen) en Thomas Sia- haya (Omroep Zeeland). Jamsessie - Popmuzikanten (beginnend en gevorderd) tus sen twaalf en vijfentwintig jaar kunnen vier zaterdagen terecht in jongerengebouw Stromen- wijk in Middelburg. Hier worden namelijk 2, 16 en 30 mei en 13 juni professionele jamsessies gehouden. Zaterdag 27 juni is er een eindpresentatie tijdens het popfestival 'Midbeats' in Mid delburg. Backline en instrumen ten zijn aanwezig en zowat alle muziekstijlen komen aan bod. Organisatoren van de sessies zijn Jongerenwerk Middelburg en de stichting Ujung. Inlichtin gen: 0118 634 468 (Dris Alexan der). Vogelopvang - De Mikke houdt van 27 april tot 3 mei een collecte in verschillende plaat sen op Walcheren. Van de op brengst wil het vogel- en egel opvangcentrum een ruimte in richten voor reeënopvang. De medewerkers van De Mikke zijn nog op zoek naar nieuwe collec tanten. Geïnteresseerden kun nen zich melden bij Yvonne Boomsma: 0118 - 628 288. BEL: (0113) 56 37 72 VAKWERK ISO 9001 GECE) Postbus 90, 4460 AB Goes GARAGES BERGINGEN CLUBGEBOUWEN LOODSEN Beton- en Systeembouw b.v. /M De Run 2182 5503 LE Veldhoven 07 Tel- 040 2547612 *4fca) Capelseweg 34 BBS I 1 2907 XB Capelle a/d iJssel fl Tel. 010 4420339 Bel vrijblijvend voor uitgebreide documentatie, of bezoek onze showtuinen PAARDENSTALLEN W.G. Hypotheken Nfderi and B.V. Pensioen Groet Nederland B.V. Vis Wesdorp Financïie Diensten B.V. Wesuorp Assuradeuren Juridisch Adviesbureau Wesdorp Wesdorp Vastgoed B.V. W.G. HYPOTHEKEN NEDERLAND B.V. Hypotheekrente 10 jaar v.a. 15 jaar v.a 20 jaar v.a De Stichting Evenementen Middelburg (SEM) organiseert al vele jaren grote en kleinere evenementen in het winkel centrum van de Zeeuwse hoofdstad. Gericht op een breed publiek, gratis toegan kelijk en daardoor laagdrem pelig. De SEM organiseert jaarlijks die evenementen als een bijdrage in het positief naar buiten brengen en leven dig houden van de stad. Het is immers belangrijk voor alle betrokkenen, waaronder de ondernemers, dat er veel mensen naar Middelburg ko men omdat ze zich daar pret tig voelen en het nodige kun nen beleven. Ook de inwo ners moeten zich natuurlijk in hun eigen stad thuis voelen. En nogmaals gezegd, de SEM hoojpt daartoe een steentje bij te dragen door de organisatie van evenementen met kwaliteit. De kosten daar voor worden betaald uit deel name gelden, subsidie van de Vereniging Ondernemers Mid delburg (VOM) en een finan ciële bijdrage van de gemeen te. Maar de laatste tijd zijn er gelukkig ook steeds meer be drijven en organisaties die evenementen van de SEM sponsoren of artiesten "adop teren". Gelukkig omdat hier mee de voortgang van de evenementen zeker wordt ge steld en de kwaliteit op z'n minst kan worden behouden, of zelfs verbeterd. de genoemde duizend gul den. Sympathisanten Het komt ook voor dat particu lieren vragen uit sympathie voor het evenement een be drag te mogen storten. Dat kan natuurlijk, we zijn met el ke bijdrage blij. Sympathisan ten van de SEM-evenemen- ten kunnen hun geld anoniem storten op rekening van het gekozen evenement of kun nen hun naam vermeld krij gen in deze rubriek. Naar keuze met of zonder het over gemaakte bedrag. Voor meer informatie en/of af spraken over sponsoring en "adoptie" kunt u contact opne men met Arend de Jonge, PR-bestuurslid SEM. Tel: GSM 06 53571251. Fax: 461929. Ook de Pasar Asean leent zich voor sponsoring en "ad optie" (Foto: Anda van Riet) onder meer een verantwoorde naamsbekendheid kan berei ken. De SEM is ook daar pro fessioneel op ingesteld. Het sponsorpakket Afhankelijk van het beschik bare sponsor bedrag, of men hoofd-of subsponsor wil zijn, kan in overleg met de SEM een sponsor pakket/communi catie pakket worden samen gesteld. Daarbij kan men den ken aan naamsvermelding op de SEM-affiches, in de SEM- advertenties en in de eigen evenementen kranten die de SEM bij de meerdaagse eve nementen uitbrengt in samen werking met het huis- aan/huisblad de FaamA/lissin- ger. In het laatstgenoemde medium kan ook redactionele aandacht aan de sponsor of het product worden besteed door middel van een adverto rial. Naamsvermelding is ver der mogelijk in de door de SEM geplaatste radio/en tele visie boodschappen bij onder meer Stadsradio Maximaal, en tijdens de evenementen zelf kan live een aantal recla meboodschappen worden uit gesproken. Tevens kunnen we in deze tweewekelijkse SEM rubriek melding maken van onze sponsors. Zie het bericht van de sponsor Unive Verzekeringen Zeeland uit Middelburg, elders in deze ko lommen. Is een organisatie of bedrijf hoofdsponsor dan kan ook een podium van logo's en teksten worden voorzien. Kortom: de SEM kan spon sors met een bijdrage vanaf 1.000,-- aantrekkelijke te genprestaties bieden. Het zal duidelijk zijn dat de inhoud van een communicatie/spon sor pakket afhankelijk is van de hoogte van het bedrag. Adoptie artiesten Nu is het natuurlijk niet voor alle ondernemingen en orga nisaties mogelijk sponsor be dragen van f 1.000,- of meer beschikbaar te stellen. Voor hen is er de mogelijkheid tij dens een SEM-evenement een artiest of optreden te "adopteren". Dat betekent dat afhankelijk van de program mering van het evenement een artiest of optreden geko zen kan worden die het best bij het imago van het bedrijf of organisatie past. U verbindt uw naam dus daaraan en voor die "adoptie" betaalt u dan een door u zelf te bepa len bedrag. Afhankelijk van de hoogte zorgt de SEM dan voor naamsvermelding in de evenementenkrant en/of noemt uw naam bij het optre den van de artiest en/of uw reclameboodschap wordt tij dens het evenement een aan tal malen gratis live uitgespro ken. In de praktijk kan het zijn dat u met meerdere onderne mers een optreden "adop teert". Die worden dan allen genoemd. Wilt u een artiest helemaal alleen aan uw naam verbinden, dan is de door de SEM te betalen gage het "ad optie bedrag". En dat kan bij top artiesten hoger liggen dan Te sponsoren evenementen zijn in ieder geval: BRADERIE EN PODIUM FESTIVAL (18,19 en 20 juni): PASAR ASEAN (3,4, en 5 juli); SJEESJESRIJDEN (16 juli); RINGRIJDEN TE PAARD (20 augustus) en KERSTMARKT (18,19 en 20 december). Klei nere evenementen op aan vraag. Als particulier kunt u uw bij drage storten op rekening nummer 68.041.28.83 t.n.v. SEM. Vermeld even welk eve nement u financieel steunt. Het feit dat met name de gro te evenementen in toenemen de mate worden gesponsord heeft zeker te maken met de goede naam van de Stichting Evenementen Middelburg (SEM) en de al meerdere ma len genoemde kwaliteit van de activiteiten. Dit is belang rijk voor bedrijven en organi saties die willen sponsoren. Immers, de tijd van uit vrien delijkheid of sociale bewogen heid geld "weggeven" is voor bij. Men wil waar voor de sponsor bedragen zien. Een voudig gesteld: het evene ment moet passen bij de iden titeit en het imago van de sponsor en er moet van de zijde van de organisator een goede tegenprestatie tegen over staan. Een communica tie pakket waarmee het bedrijf of de organisatie die sponsort UNIVE ZEELAND HOOFD SPONSOR BRADERIE-EN PODIUM FESTIVAL De verzekeringsmaatschappij UNIVÈ ZEELAND uit Middel burg is hoofdsponsor van het Braderie-en PODIUM FESTI VAL Middelburg op 18,19 en 20 juni a.s. De SEM is met UNIVÉ Verzekeringen ZEE LAND een uitgebreid commu nicatie pakket overeengeko men. Zo zal onder meer tij dens het PODIUM FESTIVAL het podium op de Markt het "Univé podium" zijn, zowel vi sueel als programmatisch. De Stichting Evenementen Mid delburg (SEM) is erg blij met deze nieuwe sponsor en hoopt dat er nog vele (sub)sponsors zullen volgen, waarbij een onderlinge af stemming wel gewaarborgd is. Bij Groeneveld Opticiens zijn nu brillen compleet met enkelvoudige glazen op uw sterkte verkrijgbaar in drie vaste prijsklassen. Deze drie prijsklassen kunt u bij ons in de winkel duidelijk herkennen aan de gebruikte kleurvakken. Rood staat voor monturen met glazen voor de vaste prijs van 10)9, geel voor■fJr7j^Sen blauw voor KT^Hb Kom eens kijken. Dan kunnen we meteen even gratis een oogmeting bij u doen.Tot ziens bij Groeneveld Opticiens. cr\ CA+ meeK c\ cx ja ca ca I\+ VLISSINGEN, Walstraat 97, tel. (01 18) 415 05 I Deze informatierubriek valt inhoudelijk en redactioneel onder verantwoordelijkheid van de werkgroep PR en Publiciteit van de Stichting Evenementen Middelburg (SEM) en verschijnt -afhankelijk van het nieuwsaanbod -eenmaal in de twee weken in de Faam/Vlissinger. Redactieadres SEM: A.J. de Jonge, Reggestraat 1, 4388 RP Oost souburg. GSM 06 53486860.

de Faam | 1998 | | pagina 13