ZO LANG MOGELIJK ZELFSTANDIG BLIJVEN MET WVG KALENDER VOOR EVENEMENTEN 1998 PLAKPLAATSEN STEMMEN IN EEN ANDER STEMBUREAU FORT RAMMEKENS VANAF 4 APRIL OPEN GROEN HOEKJE IN 'T BOLWERK OPHALEN HUISVUIL TWEEDE PAASDAG SPELREGELS VOOR BOUWEN EN VERBOUWEN Informatiepagina van de gemeente Vlissingen Redactie: Stafbureau Communicatie, stadhuis Vlissingen telefoon (01 18) 487335 WAAR EN WANNEER ZIJN WIJ BEREIKBAAR: EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER DE KEIJZER Woensdag 8 april 1998 FAAM/VLISSINGER 5 In de Wet voorzieningen ge handicapten (WVG) is vastge legd dat de gemeenten moe ten zorgen voor bepaalde woon- en vervoersvoorzie ningen voor hun gehandicap te inwoners. Mensen van alle leeftijden kunnen een voor ziening aanvragen; de WVG kent geen leeftijdsgrens. Het aaat daarbij grofweg om een drietal zaken: voorzieningen voor wonen, voor vervoer en om rolstoelen. Gehandicapten hebben in alle Wal- cherse gemeenten volgens dezelfde voorwaarden recht op dezelfde voorzieningen. De uitvoering van de WVG is opgedragen aan Maat schappelijke zorg Walcheren (MZW). Het Regionaal Indicatie Or- gaan-Walcheren (RIO-Walcheren) voert een belangrijk deel van de werkzaamheden uit. De aanvragen moeten daar dus ook worden inge diend. WOONVOORZIENINGEN Woonvoorzieningen stellen indivi duele gehandicapten in staat zoveel mogelijk normaal gebruik te maken van hun woning. Deze woonvoor zieningen kunnen van bouwkundige of niet-bouwkundige aard zijn. niet-bouwkundige woon voorzieningen verhuizing naar en inrichting van een nieuwe woning; - als een handicap een verhuizing nodig maakt kan de hoofdbewoner in aanmerking komen voor een te gemoetkoming in de verhuis- en in richtingskosten van fl. 6.000,-; - vertrekt een gehandicapte uit een aangepaste woning, dan kan aan de achterblijvende huisgenoten ge vraagd worden de woning vrij te maken voor een andere gehandi capte. Zij kunnen een eenmalige te gemoetkoming in de verhuiskosten van fl. 6.000,- krijgen; rolstoelvast tapijt of woningsane ring in verband met CARA; onderhoud, keuring en reparatie van lift- en beweegbare voorzienin gen; tijdelijke huisvesting en huurder- ving; verwijderen van voorzieningen. bouwkundige woonvoorzie ningen Het is mogelijk dat een verhuizing naar een aangepaste woning niet binnen een redelijke termijn kan plaatsvinden. Als een bouwkundige woningaanpassing een goedkopere oplossing vormt, wordt hiervoor ge kozen. Als u in een huurwoning woont hebt u vanzelfsprekend toestemming van de verhuurder nodig voor de aan passingen. ten voorwaarde is altijd dat de te maken kosten minder dan 45.000,- bedragen. Als de kos ten van de aanpassing hoger uitval len dan 45.000,- aan moet een aanvraag worden gericht aan de Ziekenfondsraad. In de gemeente Vlissingen zijn diverse plakplaatsen voor affiches. Er zijn spe ciale borden voor de affi ches van politieke partijen die deelnemen aan de ver kiezingen. Er zi[n ook oude gen op land 21 partijen mee. Elk van deze partijen Krijgt één plakvak driehoekige zuiltjes waar op iedereen zijn (niet com merciële) boodschappen mag plakken. Plakken op andere plaatsen is verbo den. VERKIEZINGSBORDEN Aan de Tweede Kamerverkiezin- 6 mei as. doen in Zee- n rr ijgt op de verkiezingsoorden die de gemeente neerzet. Per locatie zijn 21 plakvakken naast elkaar beschikbaar. Deze verkiezings borden staan op de volgende zes plaatsen: - President Rooseveltlaan (oprit Boulevard Evertsen) - President Rooseveltlaan (kruising Koudekerkseweg) - President Rooseveltlaan (kruising Irislaan) - Zuidbeekseweg (kruising Weyevlietweg) - Lekstraat (bij de vijver) - Zandweg (bij Lambrechtsenstraat). DRIEHOEKZUILTJES De vrije plakplaatsen zijn de zo genoemde driehoekzuiltjes. Dit zijn oude zuiltjes van ae firma Publex die op diverse plaatsen in de gemeente staan en die niet meer worden gebruikt voor recla me. De gemeente heeft ze aangewe zen als vrije plakplaatsen voor iedereen. Er mag op geplakt worden, als het maar geen recla me is. Hier staan de driehoek zuiltjes: - Nieuwendijk (t.o. VVV) - C. Buskensfraat (oprit) - Zeemanserve (P-terrein) - P. Krugerstraat (stadhuis) - Prins Hendrikweg (bij HZ) - Koudekerkseweg (ziekenhuis) -Pr. Rooseveltlaan/Bloemenlaan -Pr. Rooseveltlaan /Burg. van Woelderenlaan - Paauwenburgweg (winkelcentrum) - Bossenburg Bossenburghweg - Flamingoweg (Papegaaienburg) - Westerzicht (ringweg) - Marnixplein/Nw.Vlissingseweg - Kanaalstraat - Oranjeplein Nadere informatie over de plak plaatsen en de plakregels is ver krijgbaar bij: sector Beheer mevrouw D. Daniëlse Vredehoflaan 50 telefoon 48 75 75. MggraMHMMMgfêSH Gemeente Vlissingen Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen telefoon: 0118-487000, fax: 0118-410218 stadhuis: ma f/m vr: 08.30 - 17.00 uur. sectie Burgerzaken: ma t/m wo en vr: 08.30 - 15.00 uur, do tot 19.00 uur. Kas: ma t/m vr: 08.30 - 1 2.30 uur en 13.30 - 16.00 uur sectie Sociale zaken: (Dokter Gallandatsfraat 1) ma f/m do: 08.30 - Ï2.30 uur en 13.30 - 16.00 uur en vr: 08.30 - 12.30 uur. telefonisch spreekuur: ma t/m vr: 09.00 - 10.00 uur, tel. 441700. sectie Wegen (Stadhuisplein 2): ma t/m vr: 07.30 - 12.00 uur, en 12.30 - 16.00 uur. sectie Afvalverwijdering (Edisonweg 9): ma t/m vr: 07.30 - 12.00 uur, en 12.30- 16.00 uur. secties Beplantingen en Accommodaties {Vredehoflaan 50): ma t/m vr: 08.00 - 16.30 uur. andere belangrijke nummers: ombudscommïssie (tel. 487205 487438), het SOR-team (487464) Voor meer informatie zie de gemeentegtds "Kijk op Vlissingen" en Maximaal TV, feletekstpag. 8 T.O VERVOERSVOORZIENINGEN De vervoersvoorzieningen kunnen worden ingedeeld in twee hoofdca tegorieën: net collectief vervoer met taxi, minibus of rolstoelbus en de verstrekking van rolstoelen en scoot ermobielen. collectief vervoer Er is de mogelijkheid tot vervoer met taxi's, minibusjes en rolstoelbusjes. Het bereik van het collectief vervoer is geheel Zeeland, met uitzondering van Tholen. In de vervoersregio wordt de reisaf stand in zones uitgedrukt. Als een aanvraag voor ven/oer wordt toegekend, krijgt u een ver- voerspas. Op vertoon daarvan kunt u bonnen tegen gereduceerd tarief kopen. Met één bon kunt u één zo ne reizen. U kunt gebruik maken van het col lectief vervoer op zeven dagen van de week tussen 08.00 en 24.00 uur tegen één bon per zone. Tussen 24.00 en 08.00 uur kunt u ook met het collectief vervoer manier reizen, maar dan is het taximetertarief van. toepassing. Per jaar ontvangt u als tegemoetko ming in de kosten hiervan en voor ven/oer buiten de vervoersregio een vervoerskrediet. Verdere bijzonderheden over het gebruik van het collectief vervoer krijgt u bij het indienen van de aan vraag. De bonnenboekjes zijn verkrijgbaar bij: - Thuiszorg Walcheren, op de adressen Breestraat 15 in Middel burg en Noordweg 133 te Ser- ooskerke - Thuiszorgcentrum Zeeland, Bad huisstraat 104 te Vlissingen - de afdeling burgerzaken van de gemeente Veere, Dorpstraat 3 te Meliskerke. rolstoelen en scootermobielen MZW verstrekt ook rolstoelen. Hier bij valt te denken aan duwrolstoe- len, handbewogen of aangedreven rolstoelen en sportrolstoelen. Ook aanvragen voor een scootermobiel, een driewielfiets en vergoedingen voor de aanschaf van een aange paste fiets of tandem vallen onder deze regeling. Wat de auto betreft is er een moge lijkheid voor een bijdrage in de aanpassingskosten daarvan. AANVRAAG INDIENEN Wie denkt in aanmerking te komen voor één of meer van de genoemde voorzieningen, kan een aanvraag indienen bij het RIO-Walcheren, Koudekerkseweg 143, 4335, SM Middelburg. Aanvraagformulieren kan men daar persoonlijk afhalen of telefonisch of per post aanvragen. Na het indienen van een aanvraag om een vervoersvoorziening volgt er een aanvraaggesprek (intake) en wordt beoordeeld of er een sociaal- medisch onderzoek moet plaatsvin den. Bij afwijzing van een aanvraag wordt altijd vermeld welke mogelijk heden voor bezwaar en beroep er zijn. INFORMATIE EN SPREEKUREN Voor informatie over de WVG, het indienen van een aanvraag, of het maken van een afspraak kunt u te recht op bij de WVG-intake van het RIO-Walcheren te Middelburg, Kou dekerkseweg 143, tel. 670800. Over de MZW-reaeling zijn boven dien drie verschillende folders ver krijgbaar op bovenstaande adres sen en bij de afdeling Voorlichting van de gemeente Veere (Dorpsplein 28, Koudekerke), de sectie Commu nicatie van de gemeente Middel burg (Stadhuisstraat 2) en het stafbu reau Communicatie van de gemeente Vlissingen (Stadhuisplein LET OP II! Aanvragen die worden gedaan na dat voorzieningen zijn aangeschaft of nadat bijvoorbeeld een verhui zing heeft plaatsgevonden moeten altijd worden afgewezen. Soms kan met het aanschaffen of met de ver huizing niet gewacht worden tot het aanvraaggesprek of tot het sociaal- medisch onderzoek. Het is dan ver standig direct telefonisch of monde ling contact op te nemen met het RIO-Walcheren. Het RIO-Walcheren kan dan namens MZW voor deze spoedeisende aanvragen afspraken met u maken. Woensdag 6 mei 1998 zijn de verkiezingen voor ae Tweede Kamer. U ontvangt hiervoor binnenkort een oproepingskaart. Daarmee kunt u gaan stemmen in het stembureau dat daar op aangegeven is. Maar wat als u elders werkt en tussen de middag wilt stemmen in uw werkaemeente? Of u ver blijft op de daa van de stemming voor zaken of wegens vakantie buiten uw woongemeente in Ne derland? Dan kunt u als u wilt ook in een ander stembureau gaan stemmen. In de bovenstaande gevallen kunt u uw oproepingskaart laten omzetten in een kiezerspas. Een kiezerspas is geldig in alle stem bureaus in het gebied waarvoor de verkiezing wordt gehouden. U kunt op twee manieren een kiezerspas in u bezit krijgen: 1U kunt tot uiterlijk 1 mei (door beperkte openstelling alleen tussen 9.00 en 1 1.00 uur) zelf met de oproepingskaart naar het gemeentehuis, sectie Burgerzaken, komen en uw oproepingskaart laten omzet ten in een kiezerspas. 2. U kunt de kiezerspas ook schriftelijk aanvragen. Vraag hiervoor, eventueel telefo nisch, een formulier aan bij hef gemeentehuis, sectie Bur gerzaken. Dit formulier vult u in en stuurt u samen met de oproepingskaart (voor zover in uw bezit) terug naar het gemeentehuis. Het formulier moet uiterlijk 22 april 1998 vóór de dag van de stemming op het gemeentehuis ontvangen zijn. INVALIDEN Gehandicapten kunnen kiezen voor een stembureau dat toegan kelijk is voor rolstoelgebruikers. Dat kan een ander stembureau zijn dan op uw oproepingskaart staat. U moet net als in boven staande voorbeelden uw oproe pingskaart om laten zetten in een kiezerpas. U kunt dan gaan stemmen in een stembureau naar keuze dat wel toegankelijk is voor rolstoelen. Van de volgende stembureaus zijn de met een gemerkte loca ties toegankelijk voor invaliden: 1. Hal stadhuis, Stadhuisplein 2 2. Lokaal speeltuinvereniging 'De Oude Stad', Paardenstraat 68 3. Gymnastiekzaal 'De Branding', Grote Markt 1 4. Aula school 'De Branding', in gang Verkuijl Quakkelaar- straat 5. Lokaal Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt, ingang van de Spie gelstraat 6. Lokaal 'Sint Jozefschool', Hya- cinthenlaan 3 7. Lokaal voormalige 'Rembrandt- school', Rembrandtlaan 1, in gang Hogeweg 8. Bejaardencentrum 'Ter Reede', Koudekerkseweg 81 9. Dienstencentrum 'Bachten Ree- de', Vredehoflaan 42 10.'CSW' afd. M.A.V.O., Adria- en Coortelaan 5 11. Lokaal R.O.C. Zeeland, sector M.D.G.O., ingang van Bos- sestraat 12. Lokaal voormalige kleuter school 'De Vliedberg', ingang De Savornin Lohmanïaan 13. Dependance 'Theó Thijssen- school', Troelstraweg 475 14. Gymnastiekzaal school 'De Houtuvn', Slangenburg 3 15. Lokaal basissaiool 'De Vlie ger', Westerzicht 64 16. Lokaal basisschool 'Franciscus- school, Flamingoweg 51 17. Lokaal 'Graaf Jan van Nas- sauschool', van Doornlaan 40 18. Lokaal korfbalvereniging 'Ani mo', Koopmansvoetpad 77 19. Bejaardencentrum 'De Zoute Viever', Dongestraat 1 20. Lokaal basisschool 'Het Kom pas', Molenweg 55 21 .Verenigingsgebouw 'Reho- both', Rehobothstraaf 2 22. Lokaal voormalige kleuter school 'Kleuterdroom', Braam straat 3 23. Lokaal wijkgebouw 'De Zwaan', Kromwegesingel 1 24. Wijkgebouw 'Ons Dorpsle ven', Dorpsstraat te Ritthem De stemlokalen op de locaties De Branding, de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, de voormalige Rembranatschool, de Theo Thijs- senschool en korfbalvereniging Animo zijn dus moeilijk toegan kelijk voor minder validen. Invali de kiezers op die stembureaus dienen hun oproepingskaart dus om te zetten in een kiezerspas. De gemeente zal voor deze groep kiezers bovendien voor zieningen treffen voor het ver voer naar het stembureau. Op deze pagina wordt u binnenkort geïnformeerd over hoe dat zal gebeuren. In verband met de tijdige vaststelling van de evene mentenkalender van open luchtactiviteiten verzoekt de sector beheer van de gemeente Vlissingen orga nisatoren hun activiteiten voor 21 april kenbaar te maken. Het gaat daarbij met name om activiteiten in het gebied Bellamypark, Nieuwendijk, Zeilmarkt, Beursplein en de Boule vards. Zoals in de notitie 'Evaluatie slui tingstijden horeca' reeds is aan gegeven, wil het College van Burgemeester en Wethouders overgaan tot het jaarlijks vaststel len van een evenementen kalen der. Dit is om betrokkenen tijdig inzicht te kunnen geven over de aard van en het aantal geplande evenementen. Organisatoren van evene menten moeten hun ge plande activiteiten vóór 21 april kenbaar maken. Brie ven kunnen onder vermel ding van 'evenementenka lender' worden gericht aan de directeur van de sector Beheer, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Fort Rammekens is dit sei zoen net als vorig jaar weer toegankelijk voor pu bliek. Vanaf zaterdag 4 april tot en met 2 novem ber is het fort van dinsdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur geo pend. De wandelmogelijkheden rond om het fort en in het aanpalende bosgebied zijn dit seizoen sterk uitgebreid. In het najaar is de uit dieping van de kreek bij Ramme kens afgerond en is er door Staatsbosbeheer een extra wan delroute aangelegd. Nieuw daarin is de 'gluurmuur'. Een fol der met wandelroute is verkrijg baar bij het fort. Het fort is cïit jaar voor het eerst ook geheel vanaf de buitenkant te bezichti gen. Dankzij de medewerking is nu ook de dijk rondom het fort geo pend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Stedelijk Museum Vlissin gen (412498) en vragen naar de heer Kossen of de heer Weber. Sinds eind maart zijn op Walcheren verschillende zogenaamde 'Groene hoekjes' in gebruik. Deze hoek|es moeten de bevol king aan de hand van fol ders nader informeren over natuur- en milieuza ken. In de eerste fase ruimt het Mic- Mec Walcheren vijf groene hoekjes in. In Vlissingen is een milieuhoekje in wijkcentrum 't Bolwerk aan de Lindeijerlaan 8 geplaatst. Verder wordt ook in formatiepunt ingericht in Arne- muiden en de gemeente Veere. Als de actie goed loopt, volgen er mogelijk meer soortgelijke in formatiepunten. Vrijwilligers van het MicMec Walcheren zullen er voor zorgen dat de groene hoekjes regelma tig voorzien worden van net al lernieuwste foldermateriaal op het gebied van natuur en milieu. Op tweede paasdag worden er door de Sectie Afvalverwijdering geen bakken geleegd. Bewoners van Paauwenburg kunnen hun grijze afvalbakken daarom aan bieden op dinsdag 14 april! Op goede vrijdag haalt de sec tie Afvalverwijdering wel nor maal het afval op. Voor informatie kunt u terecht op telefoonnummer 487452. ST. JACOBSKERK GERESTAUREERD Het belangrijkste monument in Vlissingen is wel de St. Ja- cobskerk in de oude binnen stad. Onlangs is die geheel gerestaureerd opgeleverd, e restauratie van de kerk vond plaats onder verant woordelijkheid van de Kerk voogdij. Die heeft met mede werking van veel vrijwilligers ook veel aan dacht besteed aan de toe gankelijkheid en inrichting (nieuw meubilair, verwar ming). De kerkruimte kan straks behalve voor kerk diensten ook gebruikt wor den voor culturele activitei ten, zoals optredens van koren en orkesten. De ge meente Vlissingen is eige naar van de toren en wij 'te kenden' daarom voor de restauratie daarvan, inclusief de trans, spits, en het speel werk van het carillon. De restauratie van de gehele kerk kostte in totaal vier mil joen gulden. Een fors be drag, maar het monument staat er nu weer pico bello bij en kan er zeker weer en kele tientallen jaren tegen. BELLAMYPARK 9-11 Naast Frapo's, op de hoek van het Bellamypark en de Heilebardierstraot, staan al enige tijd twee woonhuizen in ae steigers. Het gaat hier om een paar heel interessan te huizen met lijstgevels, die volgens de Monumentenlijst uit ae 18e eeuw stammen. Bij het restauratiewerk kwa men heel oude houtconstruc ties zoals vloer- en balkla gen en trappen tevoorschijn die er op wijzen dat de hui zen in oorsprong misschien wel helemaal van hout zijn geweest en teruggaan tot de zestiende eeuw. WILLEM IH-KAZERNE Binnenkort start de restaura tie van de Willem Hl-kazerne aan de Oranjestraat. Dit voor Vlissingers bekende pand heeft er zo'n anderhal ve eeuw opzitten. Het heeft al talloze gebruikers gekend en is nu toe aan een nieuwe fase, waarbij BASCO er ap partementen in zal realiseren met atelierruimte. Daarmee wordt een mogelijkheid ge boden aan beeldend kunste naars om zich in Vlissingen te vestigen en er te wonen èn te werken. Verder is het de bedoeling in het gebouw een speetvoorziening te re aliseren voor de Zeeuwse Komedie, die het Vestzak theater aan het Bellamypark moet verlaten. Ook hier is sprake van een beeldbepa lend monument dat door res tauratie weer in oude luister zal worden hersteld. WOOLDHUIS Een ander markant huis, dat door een particuliere eige naar wordt gerestaureerd is het Wooldhuis. Door de aan wijzing van dit pand tot mo nument kon sloop worden voorkomen. Inmiddels zijn de werkzaamheden zover gevorderd dat het voor de zomer gereed zal zijn. Het belooft een schitterend ge heel te worden waarbij alles zoveel mogelijk in authentie ke staat wordt terugge bracht. De eigenaar zal het Wooldhuis opnieuw als woonhuis georuiken. KOMENDE RESTAURATIES Er is de komende jaren nog veel geld nodig om een aan tal andere markante panden te restaureren. Ik noem u het Lampsinshuis aan de Nieu wendijk, waarin een Zeeuws Maritiem Museum zal wor den gerealiseerd. Als het Vestzaktheater het gebouw 'Edenburgh' verlaat en ook het Stedelijk Museum de mo numentale huisvesting aan het Bellamypark zal verla ten, zullen ook die panden een restauratiebeurt moeten ondergaan. Ik ben er voor stander van daar geheel of gedeeltelijk de oorspronkelij ke woonfunctie weer in te rug te brengen. Mogelijk zijn bepaalde andere functies op de begane grond ook denk baar, zoals kantoor- en praktijkruimten. Het gemeentebestuur is er veel aan gelegen om onze bestaande monumenten in stand te houden. Ze staan vaak op markante plaatsen in de binnenstad en leveren een bijdrage aan het be schermd stadsgezicht. We hebben er niet zo veel van, dus zijn we er heel zuinig op! wmmm mmm b «iihmiiiiiii mmm Voor het bouwen of ver bouwen van bouwwerken gelden spelregels. In vier weken zetten we op deze pagina nog eens dui delijk de regelt|es voor u op een rijtje. Vandaag deel II. In het artikel van vorige week werden de regels beschreven die gelden bij het (ver)bouwen van bouwwerken waarvoor geen ver gunning hoeft worden aange vraagd en waarvoor geen mel dingsplicht geldt. In dit artikel de bouwwerken waarvoor wél een meldingsplicht maar géén ver gunning noodzakelijk is. Bouwwerken die vallen onder de 'meldingsplicht' vormen over het algemeen geen enkel probleem, maar de gemeente houdt toch graag een vinger aan de pols. Dat geldt bijvoorbeeld voor een garage, een berging, sommige dakkapellen of een serre. Voor de volgende bouwwerken geldt zo'n meldingsplicht: a.Een gebouw op een zij- of achtererf van een woning of ander gebouw c.q. stand plaats dat dient voor een gro ter gebruiksgenot. Voorwaar den: inhoud maximaal 50 m3; breedte/diepte maximaal 3 meter; (kleinste mast) hoogte vanaf aansluitend ter rein maximaal 2,70 meter; afstand tot de voorgevelrooilijn minimaal 3 meter ('terugsprin gen' ten opzichte van de voor gevel); net oorspronkelijk terrein mag maximaal voor 50% bebouwd zijn. Voorbeeld: schuur, garage. b.Een aan- of uitbouw aan de zij- of achtergevel van een wo ning of ander gebouw. Voor waarden: inhoud maximaal 50 m3; breedte/diepte maximaal 3 meter; kleinste maat hoogte vanaf aansluitend ter rein maximaal 2,70 meter; afstand tot de voorgevelrooilijn minimaal 3 meter ('terugsprin gen') ten opzichte van de voor gevel); net totale bebouwde oppervlak mag maximaal 15% groter zijn dan wat het bestemmings plan aangeeft als maximaal bebouwingsoppervlak. Voorbeeld: uitbreiding achterzij de woning. Let op: Bij bouwplan nen waarvoor een constructieve ingreep nodig is, is altijd sprake van een vergunningplicht! c. Een dakkapel op het achter- dakvlak. Voorwaarden: AANMELDING Om een bouwplan aan te mel den is bij Bouw- en Woningtoe zicht een speciaal formulier ver krijgbaar. U moet het ingevulde formulier inleveren, samen met andere relevante stukken, zoals een eenvoudige bouwtekening en gegevens over degene die het bouwwerk uitvoert. Bouw- en Woningtoezicht kijkt of het plan past in het bestemmings plan en of het voldoet aan 'rede lijke eisen van welstand'. Dit laatste wordt beoordeeld door de welstandscommissie. bezwaren tegen het bouwplan in te dienen. Na afloop van deze procedure ontvangt u automa tisch bericht. Normaal gesproken ontvangt u binnen 5 weken bericht of u mag gaan bouwen. Die toestemming is afhankelijk van het feit of uw plan past binnen het bestem mingsplan en of de welstands commissie akkoord gaat. Als in het kader van het bestemmings plan een vrijstelling nodig is, is de termijn uiteraard waf langer dan een maand. Heeft u binnen 5 weken geen en kel bericht ontvangen, dan mag u ook gaan bouwen. In dat ge val is er volgens de wet namelijk sprake van 'fictieve toestemming' en heeft u dus zonder meer toe stemming om te bouwen. Als u de toestemming eenmaal in huis heeft, moet u wel binnen 1 3 weken beginnen met de bouw werkzaamheden. (m.u.v. toe stemming GS.). Wacht u daar langer mee, dan loopt u het risi co dat de hele procedure op nieuw moet worden doorlopen. niet breder dan de helft van de breedte van het dakvlak; bovenzijde tenminste 0,5 me ter onder de nok; onderzijde in het dakvlak (te rugspringen ten opzichte van de dakgoot). Let op: een dakkapel op hef voordakvlak is altijd vergun- ningplichtig! d.Een schotelantenne met een doorsnede tussen 1 meter en 2 meter en een maximale hoogte van 3 meter, gelegen op net achtererf. e. Een zonwering of rolluik. BESTEMMINGSPLAN Een probleem kan zich voordoen als het bouwplan niet past in het bestemmingsplan. Dan moet de gemeente vrijstelling verlenen. Of dat gebeurt, is uiteraard af hankelijk van de situatie. In zo'n geval wordt uw melding overi gens meteen gezien als een ver zoek om vrijstelling. U hoeft dus geen extra actie te ondernemen. Als de gemeente in principe vrij stelling wil verlenen, dan wordt hef plan ter inzage gelegd om andere belanghebbenden (bv. de buren) gelegenheid te geven Bouwwerkzaamheden, die worden uitgevoerd aan of nabij een monument zijn altijd vergunningplichtig. Een en ander geldt niet voor werkzaamheden die behoren tot het normale onderhoud. Dit blijft ver- gunningvrij. Volgende week deel III van de 'spelregels voor bou wen en verbouwen'. Daar in komen de regels rond om het (ver)bouwen veraunningplichtige bouw werken aan de orde. De volledige 'spelregels voor bouwen en verbou wen' zijn in de vorm van een brochure verkrijgbaar in de gemeentelijke infor- matiehoeken en bij het stafbureau Communicatie.

de Faam | 1998 | | pagina 5