Leve de feestbeer! Winterwortel - gratin RAAS DAG E N Symboliek in een vaasje Paasgedachte in beeld Paasbest weekend vol sensatie Paasbrood en eitjes geven aanzet tot sfeervol weekend lentekriebels in nederland MM1! Bi Beertje Paddington is jarig! Dit jaar is het precies veertig jaar geleden dat het eerste Paddingtonboekje verscheen en sindsdien is het grappige beertje wereld wijd bekend èn geliefd. En natuurlijk wordt dit verjaar dagsfeest in stijl gevierd. Ingrediënten (2 personen): 100 gram aardappelen, 300 gram Hollandse winterwortelen, 1/8 liter vleesbouillon (blokjes), 100 gram prei, 20 gram geraspte vetarme kaas (30+) en 1 eetlepel gehakte peterselie. Als u het Paasweekend goed wilt beginnen, mag een uit gebreid Paasontbijt natuurlijk niet op het programma ontbreken. En of u nu kiest voor Paashaasjes op het ta felkleed of een wat luxere uitstraling: maak er iets aparts van. Het paasweekeinde is voor veel landgenoten een goed moment om eens een dagje (of langer) er tussenuit te gaan. Ons land beschikt over een groot aantal gezellig druk bezochte attractieparken. Ook in het Zeeuwse is van alles te doen. Als u maar één kleur zou mogen noemen die u zowel aan de lente als aan Pasen doet denken, zou u - en velen met u - hoogstwaarschijnlijk geel zeggen. Deze kleur symboliseert nieuw leven (denk maar aan eigeel) èn is een vrolijke noot na de don kere maanden. Ook in de Paasboeketten staat de kleur geel natuurlijk centraal: Wat voor betekenis Pasen voor u persoonlijk ook heeft, het blijft een feit dat deze feestda gen onlosmakelijk verbonden zijn met het Bij belse verhaal rond het overlijden en de weder opstanding van Jezus. Een verhaal dat inmid dels al op verschillende manieren verfilmd is. The Greatest Story Ever Told is daar kwalitatief één van de beste van. Voor wie er dit jaar in het Paasweek end er eens opuit wil, zijn er vele mo gelijkheden. Naast ontelbare speciale Paasactiviteiten in het hele land ope nen ook de meeste attractieparken in dit weekend hun poorten om u een onvergetelijk Pasen te bezorgen. We gingen daarom alvast een kijkje ne men bij de bekende en minderbeken de bestemmingen voor zo'n leuk Paasdagje uit. De Zeeuwse attracties laten we even buiten beschouwing. Aangenomen kan worden dat die be kend genoeg zijn. 4. Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal ii Woensdag 8 april 1997 FAAM/VLISSINGER 15 Zo wordt op dit moment de laatste hand gelegd aan een geheel nieuwe Pad dington televisieserie en brengt de PTT dit najaar een gelimiteerde Padding ton Telefoonkaart uit. Maar de jarige job kan ook persoonlijk gefeliciteerd worden. Zo is de beer eregast op de Grote Berenbos Dag op 17 mei in Ouwehands Dierenpark en ook tijden het Eigen Huis Tuin Evenement, dat van 1 tot 7 mei op het oude Flevo terrein plaatsvindt, is de feestbeer 'live' aanwezig om menig handje te schudden en verjaardagszoentjes in ontvangst te nemen. Tip: Als u winterwortelen koopt, let er dan op dat de wortelen ste vig zijn en niet buigzaam of taai. Dan zijn ze oud. Een sfeervol ontbijt begint natuurlijk bij een leuk versierde tafel. De traditio nele hoofdrol is voor de kleur geel weggelegd. Hoe u deze accenten aan brengt is natuurlijk een kwestie van smaak. U kunt de tafel opvrolijken met grappige servetten en eierdopjes, maar ook de luxere uitstraling is weer he lemaal 'in' en hoeft echt niet ook meteen duur te zijn. Met een stijl wit tafel kleed, gele accessoires en een mooi Paasstukje of -boeket tovert u al snel stijlvol decor voor uw Paasontbijt tevoorschijn. Met een mooi gedekte ont bijttafel bent u er natuurlijk nog niet. Er moet immers ook nog gegeten wor den. Bij uw bakker kunt u ook dit jaar weer terecht voor een gevarieerd aan bod in lekkere broodjes en natuurlijk mag ook het Paasbrood niet ontbreken. En wat is Pasen zonder een eitje? Gekleurd of neutraal...als u ze in een rieten mandje op tafel zet, zal de Paasstemming er al meteen inzitten. Goed begin is het hal ve werk. Een gezellig Paasontbijt is dan ook een passende start van een bijzonder Paas weekend. Op Paasvisite en op zoek naar een passende binnenkomer of ge woon uw eigen woning extra Paassfeer geven? Het Paasboeket vol doet aan uw eisen, want de prachtige bloemen - waarbij echte bood schappers van de lente als tulpen en narcissen natuurlijk een hoof drol spelen - passen in ieder interieur en vormen echte blikvangers. Als u uw Paasboeket nog een extra dimensie wilt geven, dan moet u niet te licht denken over de keuze van de vaas. Natuurlijk past een gele vaas prima in het plaatje, maar als u beetje creatief bent aange legd, kunt u de vaas zelf beschilderen met een decor die u ook op enkele eieren laat terugkomen. Als u die eieren vervolgens in een leuk mandje onder de vaas zet, zal uw Paasdecoratie niet alleen sfeer, maar ook de nodige bewon dering brengen! Met een Paasboeket kunt u niét alleen bij iedereen aankomen, maar ook uw eigen interieur in de juiste sfeer brengen. Deze klassieker uit de jaren zestig, die voor het eerst op video verschijnt en vanaf 25 maart te koop is, is een Hollywoodversie van het leven en lijden van Jezus waar sterren als Charlton Hes ton, Sidney Poitier, John Wayne en Telly Savalas voor in de rij stonden om een rolletje in mee te mogen spelen. Dus als u de Paasgedachte eens wilt onderstrepen, is dit dè film om in huis te halen. Misschien zelfs gratis! Want om de video première van deze film te vieren, mogen wij zes video's verde len. Als u in aanmerking wilt komen voor één van deze banden, dient u vóór 19 april een briefkaartje te sturen naar Redactie Service Weekbladen Wegener, t.a.v. Paasactie, Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam. Noteer op deze briefkaart zo kort (en origi neel!) mogelijk waarom u deze film graag in uw bezit wilt heb ben en wie weet bent u straks één van de gelukkige winnaars! De klassie ker The Grea test Story Ever Told is op video ver schenen en is dè filmtip voor de Paas dagen. Op de grens van Voorburg en Leids- chendam ligt het Fa miliepark Drievliet, waar dit jaar de feest stemming centraal staat. Het park, dat van een speeltuin uitgroeide tot een volwaardig en zeer populair at tractiepark, bestaat namelijk zestig jaar en viert dit met een behoorlijke uitbrei ding van de grondop- pervlakte en (dus) het aantal attracties. At tracties die in het te ken staan van de the ma's Romeinen, boerderij en ruimte vaart en die absoluut het uitproberen waard zijn. Familie park Drievliet is vanaf 10 april van 10 tot 18 uur te bezoeken. Niet ver van het jari ge park ligt het even eens inmiddels zeer bekende Duinrell en ook dit attractiepark heeft dit jaar weer veel nieuws in petto. Zo wordt medio 1998 de Batflyer geopend en deze voor Europa unieke attractie doet menige achtbaan verbleken. Vanaf het hoogste punt van Holland suis je als een vleermuis naar beneden! En natuur lijk staan ook de spet terende Splash, de Kikker-8-baan, de griezelige Waterspin en de rodelbanen weer klaar om deze Paasdagen sensatio neel te maken. Duin rell is vanaf 10 april weer geopend. Wellicht iets minder bekend, maar zeker niet minder sensatio neel, is het familie pretpark Koningin Juliana Toren aan de rand van Apeldoorn. Het park biedt voor iedere leeftijd een opwindend dagje uit. Een zenuwslopend bezoekje aan de acht baan (langs een fon tein!), een ritje in één van de twee vluchtsi mulators, genieten van een wervelende show vol muziek en muizen, even een kijkje nemen in ka bouter-wonderland of draaien in het reu zenrad? Het zijn slechts enkele voor beelden van de vele mogelijkheden. Voor meer informatie over de openingstij den van Koningin Ju- lianatoren kunt u bel len met 055-3552015. Op zoek naar een sprookjesachtig Pa sen? Dan moet u na tuurlijk in de Efteling zijn. Het bekende en magische familiepark biedt u vanaf 27 maart van 10 tot 18 uur weer de gelegen heid om weg te dro men of juist de gren zen van uw zenuwen te bereiken. Fantasie en spanning kunnen in ieder gewenste do sering worden inge nomen en voor iede re leeftijd zijn er ge noeg attracties om aan één dag eigenlijk niet genoeg te heb ben. Ook Walibi Flevo is er vanaf 10 april van 10 tot 17 uur weer helemaal klaar voor om u en uw gezin tij dens de Paasdagen op een aangename manier bezig te hou den. Het park wat de 'win terslaap' zelfs benut om een nieuwe at tractie te verzinnen en deze komische kindershow, die de naam Jerommeke in het Kietelbos heeft gekregen, is niet al leen leuk, maar ook heel educatief. Op zoek naar avon tuur tijdens de Paas dagen? Avonturen- park Hellendoorn weet precies wat u zoekt. Ook dit park, dat vanaf 10 april van 10 tot 17 uur weer te bezoeken is, heeft dit jaar iets nieuws in petto. En alleen de naam van de attractie Mon tezuma's Revenge, maakt al duidelijk dat ook hier avontuur bo venaan staat. De compleet op het Aztekenrijk geïnspi reerde nieuwkomer zet letterlijk je wereld op zijn kop! Een attractie voor sterke magen en sta len zenuwen. Voor de waterliefheb bers is een bezoekje aan Maritiem Attrac tie Centrum Het Arse naal in Vlissingen een absolute must. In dit zee-pretpark, dat vanaf 1 april van 10 tot 20 uur open is, kun je oog in oog met haaien komen te staan, roggen aanra ken, de Titanic en de Rainbow Warrior be kijken, in de schoe nen van piraten gaan staan en diverse spelletjes spelen. Verveling is er dus ook in dit park niet echt bij. Natuurlijk ken u Ma- durodam, maar heeft u 'Limburg in minia tuur' wel eens met een bezoekje ver eerd? Niet? Dan kunt u dit tijdens de Paas dagen 'goedmaken', want het Limburgse Miniatuur Museum in Sint Geertruid, dat het hele jaar door van 10 tot 16 uur ge opend is, is dat be zoekje meer dan waard. Zo'n tachtig Limburg se gebouwen, van kasteel tot kermis, zijn van mergel en cement in het klein nagemaakt en in de kelder is er een grote verzameling fossie len, mineralen en ge reedschappen uit het Stenen Tijdperk te vinden. We noemden de at tractie net al even tussen neus en lip pen door, maar na tuurlijk verdiend ook Madurodam een plaatsje in deze -be perkte - opsomming van tips voor een Paasbest dagje weg. Aan de rand van de H IB t de beste Meren (tig.) 7.vreugdevuur in deze tijd (trad.) 13 ih oprichting (alk.) 14 sprookjesfiguur 15,slot van een muziekspel (6 kleverige stof 17.landbouwwerktuig I9.deei van een schip 20.ij zerhoudende grond 21.persoontijk voornaamwoord 23 modegek 24 deel van het alfabet 28.kpfie tijd 30.bijdehand meisje 3" damierm 33.pertode m het jaar 35.arbeidzaam 37 voorzetsel 38 plaats in Bel gië 39.ade<n 41 ,yu ng 42reeds 4?,tocht 44jfflium (afk.) 46 omheining 48.muzieknoot 49 vreemde munt (afk.),50.deel van de nek oTvarken 53.afsiu.ter 55 meterton (afk.) STmuzieknpot 58 hoenderpro duct (mv.) 60.water in ons land 82.fam.iiehd 64.pla neet 65 pakken 8? ontkennmg 69 bezwaard 70 groep sporters 71 .opgewekt 72.vrucht 75,profeet Tg.oude maat ?7.dwstere organisatie 79.gebj:ed 82,tasto solo (alk.) 83.bruine waterverf 84,voorzet sel 86 voertuig (afk.) 87.Verenigde Staten (afk.) 88 regeringsreglement 3fk..i 89.kudde dieren 91 uitroep 92.aangehaald wefk (lik.) 93.bevestiging 94.nakomeiing 9ö.soort halsdoek 98 bijbels per soon 101.maanstand (afk.) I03.ioo» 104 plaats in bef Midden-Oosten 105 heilige (afk 166.evenzo 1Öf;tuingereedschap 109 .hetzelfde 1 ttyoorjsars- bioerr* lf5.godendrank ii6.groente 117.plaats waar vee bijeengedreven wordt 118.wapen ii9.ioot 120.onmeëtbaar getal 122.zijdeüngse blik toewer pen I25.legerafdeling (afk126.met bestemming (afk.) 128.plaats m Drenthe 131 hemellichaam 132 aanwijzing 134.vreemde munt (afk.i 135.ee;- waarde heer (lat afk 1 137.vogel 139.vreemde munt (afk.) 14Ó.korf 141 legerafdeling (afk.) 142.deel van het hoofd I44.een weinig 146.weegtoestel I47.fami~ lielid l4S.dr.nkgeid 150.verhaaltjesfiguur 153 wijze 155.slee 156 hoendereigenschap 153.piek 159.open piek in het bos I60.te uwent (afk161-oude lap 162.spoedig 163-hij {spreektaal.' 165.bijbels per soon 166 hoofdtelwoord {mv I68.0r.ited Slates of America (afk.) 170.voorzetsel 171.opvallend (fig.) I72.fiefde voor zichzelf Scheveningse Bosjes is ons land in één dag te overzien. Het Paleis op de Dam, de Deltawer- ken. Als een reus kun je er op neerkijken en zodra de zon plaats maakt voor de maan (Madurodam sluit om 22 uur, dus in het Paasweekend kunt u hier letterlijk op wachten) gaan er 50.000 lichtjes aan. Dat moet u gezien hebben! Het Omniversum in Den Haag, het Ruim tetheater in Dwinge- loo, het Sprookjes bos Valkenburg, het Verkeerspark Assen, Autotron in Rosma len. Als u zich laat in formeren zult u tot de ontdekking komen dat ons land bol staat van spannende, leer zame en ontspannen de mogelijkheden om van de Paasda gen een feest te ma ken. We wensen u dan ook een vrolijk Pasen. De oplossing van de puzzel dient voor zater dag 18 april in ons bezit te zijn. De oplossing dient te worden gestuurd naar de redactie van dit blad. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. On der de goede in zendingen verlo ten we een aan tal VVV-bonnen ten waarde van 25,- 1.nachtspiegel 2 klaar 3aoor! voertuig 4 hlp ö.stannum (afk.j 6.natoyriijke begaafdheid .vreemde ibifit 8.5ijwoord 9.druppel lO.huid- bëiièedsei van vogels 1|,kleim kmd :i2 mu zieknoot 13,bloem 18.voldoende gekookt beemdigd 23 vereerder 24.deöf van een cl- Wm mera 25 motorraces (afk.) 26. voorzetsel 27.graansoort 29.lichaam 30.soorl stof 32.wa terdier 33.middeleeuws iied 34.beschadiging 36 doorvoed 38 gezicht 40:genn8 43.fondhout 44 watering 45 tijdmaat 47.nikkei (afk.) 49 ver dikking 50.geluid van een dier 51.onstoffelijk deel van een levend wezen 52.erbarmen 54 fa milielid 53piezieÉ5ei2lgé|57.sippig 58.plaats ons Thd SÉÏröefkaart Sl.steör H Er ontstaat een wens wanneer u de letters uit de hokjes met de vólgende nljrnmers achter elkaar plaatst: 38.58.51.70.86.101 144.148.68 - 120.104,155.105 118.98.130.109 115. 63.gebied in Noord-8ra|ant 64 onderdes* in een machine 66.richtmg 68 verharde huid kerkelijke viering i|;; dez#tjjd 74 periode:; 77 richting 78.mededingster 80.vervelende S»« tualie 8?.periode m geologisch tijdvak 83:!soorl gebate 85 heider 86 soatt jpndekw.js iafk.) 90 bijwoord 95.at de Ütoemen vap een boom; waterdier 99 oorzaak lOO.onderdeei in een voertuig 102-fris 105 tweetal 107. bevallig 108 geluid HO gerecht 111.gevangenishok 112.zu»velproduct 113 plaats in ons land 114.Japanse munt 115.middel yan bestaan 121 voorzetsel 123,grappenmaker mtoüei- ge=ei *-25 militaire rang (afk.) 127 familielid 129 voorzetsel 130.zeevts i32.knaagdier 133-neodymium (afk.) t&.koper 136.dwafS 138 pas MO.water «n ons land 141 militair op- ield-ngscentrum (alk t 143.biltere stof 145.groel 146,veerkrachtige massa van ka- toenvezels 147 bid (alk.) i4S.voget:: I49;öèei van een gebouw i51,ö.v (Fr.) 152 uitroep-, 153 Indische toespijs 154.voorjaarsbloem 1S7.doel (Eng.) 159 kunstgreep 164 boom 165 Chinese maat 166 aanhef bovel eehbnef (afk) 167. later ,169. overblijfsel 170.uitroep 1É1I Bereiding: kook de aardappe len gaar en haal de schil eraf. Schrap de winterwortelen, snijd ze in de lengte in acht plakken en laat ze 10 minu ten lang in de vleesbouillon garen. Voeg na zeven minuten de schoongemaakte, gewassen en in plakjes gesneden prei toe. Schik in een platte, hittebe stendige schaal de aardappe len, prei en winterwortelen en giet de bouillon erover. Bestrooi dit met de geraspte kaas en gratineer deze schotel gedurende circa 10 minuten in een oven van tweehonderd °C. Doe daarna de peterselie erover en u kunt uw gerecht op dienen. Eet smakelijk! Het Paasweekend is voor veel landgenoten een goed mo ment om er eens een dagje (of langer) tussenuit te gaan. Ons land beschikt over een groot aantal attractieparken die in (of iets vóór) de Paas dagen hun deuren weer ope nen. Van ballenbakken tot sensationele achtbanen, van leerzaam tot puur vermaak...de mogelijkheden zijn niet alleen veelzijdig, maar ook nog eens over het hele land verspreid. Dus infor meer eens naar de wellicht iets minder bekende attracties bij u in de buurt of maak er een echt 'dagje uit' of 'week endje weg' van en ontdek juist eens een ander gedeelte van Nederland. U zult onge twijfeld tot de conclusie ko men dat ons eigen land veel Paasplezier te bieden heeft!

de Faam | 1998 | | pagina 15