Skeelers nog steeds razend populair Tutjurken voor de oudere vrouw voorgoed verleden tijd 'QA "O Kwaliteitsschoenen in de Nieuwe Burg Geen gerotzooi met goedkope bruidsjurken Mode Lize weet van de hoed en de rand Nouveau in paassfeer Natuurlijk ook nieuwe voetbalshirts! De speciaalzaak in skeelers, in-line skates en aanverwante arti kelen Bebop is ver huisd naar een nieuw pand. De winkel van Rob Imanse zit niet langer op de boule vard maar is voortaan te vinden op de Nieu- wendijk in Vlissingen. „Dit pand is veel gro ter", vertelt Imanse. „Daarnaast heb je hier ook nog het voordeel dat er veel meer aan loop is. Ik heb het pri ma naar mijn zin ge had op de boulevard maar ik zat er toch wel een beetje ver stopt". Borrel Winkelstraat de Nieuwe Burg in Middelburg is een schoenenwinkel rijker. Onlangs opende Hans en Joke Wassink hun derde zaak: Gabin Schoenmode. In de winkel is de complete col lectie van het merk Gabor te koop. Momenteel heeft het Oostenrijkse merk alleen nog maar damesschoenen maar vanaf het najaar gaat de fabriek ook herenschoenen maken. Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: Stichting welzijn ouderen Vlissingen, kortweg Aktiva, organiseerde vorige week maandag een modeshow voor belangstellenden uit Oost- Souburg. In het verenigingsgebouw Rehoboth toonde Corrin's Mode uit Middelburg haar voorjaarscollectie aan het enthousiaste pu bliek. De presentatie was in handen van Wil van Son, geen onbekende voor wie regelmatig modeshows bezoekt. o.a. Manch. City Espariol Vasco da Gamma (Brasil) Athletico Madrid Marokko en nog veel meer... „We willen gewoon klasse bieden. Service en kwaliteit staat bij ons voorop, dus geen gerom mel met aanbiedingen en dergelijke. Je trouw dag moet dè dag zijn, dan ga je niet rotzooien met goedkope jurken", vinden Ruud en Conny Outermans van Bruidshuis Fiësta op de Dam in Middelburg. Onlangs hebben zij het Goese Sis sy Bruidsmode overgenomen. In de Segeersstraat in Middelburg is hoeden- speciaalzaak Mode Li- ze heropend. De nieu we eigenares Lydia Si mons is onder het hoedenminnend pu bliek geen vreemde. Simons heeft in Zee land al drie andere hoedenzaken. Voor haar was de ter over name aangeboden zaak Mode Lize een logische stap om haar ondernemerschap uit te breiden. Arbeids- en praktijk overeenkomst R0I Saabhoofdsteunen in de prijzen St Jacobspassage in Tatort Boek over Engelandvaarders Nieuw computer tijdschrift Scootmobiel wint in populariteit Hersenweek Woensdag 25 maart 1998 FAAM/VLISSINGER 11 Rob Imanse: „Ik heb hier veel meer ruimte". FOTO JAAP WOLTERBEEK Skeelers zijn nog steeds ra zend populair. De trend werd enkele jaren geleden gezet door de jeugd van de lagere school en ondertussen is het een echte sport geworden die niet meer aan leeftijd is ge bonden. „De markt is de laat ste jaren duidelijk verscho ven", vertelt Imanse. „De jeugd is inmiddels voorzien en nu ontdekken de ouderen de sport. Voordeel daarbij is ook dat je niet hoeft te be schikken over een geweldige conditie om snelheid te ma ken op skeelers. Daarom is het de recreatiesport bij uit stek. Na een paar uurtjes oefe nen kan iedereen er mee uit de voeten". Imanse verkoopt niet alleen skeelers maar is ook nog een promotor van de sport bij uitstek. „We geven in de zomermaan den ook les en verzorgen toer tochten. "Dat doen we ook steeds meer voor personeelsvereni gingen van bedrijven. We be schikken over een groot aan tal skeelers voor de verhuur en kunnen zo een compleet pakket met instructeurs en een toertocht bieden". De skeelers of in-line skates van Bebop zijn veelal profes sionele modellen die kwalita tief goed zijn en lang mee gaan. Imanse: „Het is niet zo maar een schoen op wieltjes. Van een goed paar skeelers kan je ja ren lang plezier hebben". De nieuwe zaak op de Nieuwen- dijk is veel groter als het oude pand op de boulevard. „Ik heb van twee panden één winkel gemaakt", doet Imanse uit de doeken. „Ik heb nu een zee van ruimte tot mijn beschik king. De inrichting is nog lang niet klaar maar ik ben toch alvast open gegaan. Het ziet er nu nog een beetje uit als een fa briekshal maar dat kan het ar tikel best hebben". De zaak aan de Nieuwendijk heeft een oppervlak van twee honderdveertig vierkante me ter, bijna twee keer zo groot als de oude winkel op de bou levard. „Ik zit hier gewoon wat beter, er komen hier meer mensen langs lopen die dan gewoon even binnen stappen. Op de boulevard was het zo dat de klanten er echt speciaal naar toe moesten komen, verder zijn daar niet zoveel winkels. Dan is het ook nog zo dat je in dit gedeelte van de stad ook op zondag geopend mag zijn. Zeker in de zomer is dat han dig, het is tenslotte een recre atieve sport. Wat dat betreft zit ik hier in een betere omgeving met de jachthaven en het Arsenaal in de buurt". De bewoners van de flat boven de zaak reageer den enthousiast op de komst van Bebop. „In tegenstelling tot mijn entree op de boule vard eigenlijk", herinnert Imanse zich „Daar werd zeker in het begin toch wel een beetje wantrou wend tegen de zaak aangeke ken. Hier is het precies het te genovergestelde. Een van de bewoners heeft me zelfs ge holpen met het maken van lui ken over de kruipruimte. Ze zijn blij dat de panden na vier jaar leegstand eindelijk een functie hebben gekregen. Als de zaak klaar is zal ik ze dan ook maar eens uitnodigen voor een borrel". Hans Wassink: „Het merkartikel bewijst zichzelf". FOTO JAAP WOLTERBEEK Hans en Joke Wassink zitten allebei al vijftien jaar in de schoen mode. Na hun zaak Arend, eveneens op de Nieuwe Burg, en een winkel in Breda hebben ze nu hun derde zaak geopend. „We konden in onze andere winkel op de Nieuwe Burg niet meer uit breiden", verklaart Hans Wassink. „We hadden daar al een deel van de collectie van Gabor maar kunnen nu de hele collectie to nen". Behalve damesschoenen van het merk Gabor heeft Gabin Schoenmode ook herenschoenen. Kenmerkend aan alle schoe nen in het assortiment van de winkel is de kwaliteit. „We verko pen alleen kwaliteitsschoenen", vertelt Wassink. „De heren schoenen zijn van merken als Van Bommel, Clarks, Mefisto en Rockport". Het voordeel van kwaliteitsschoenen is volgens Was sink dat als je er eenmaal een keer op gelopen hebt je nooit meer iets anders wil. „Het is natuurlijk een bepaalde groep die altijd op kwaliteitsschoenen loopt", weet Wassink. „Maar als bij voorbeeld iemand die op massaschoenen loopt eens een keer een paar bij ons in de opruiming aanschaft, dan komt die klant waarschijnlijk later weer terug. Als je eenmaal het comfort van een kwaliteitsschoen gepast hebt dan neem je niet zo snel meer met minder genoegen. Het merkartikel bewijst zichzelf eigenlijk" l.zoogdier 13.binnenste 14.scheikundig element 15.rondhout 17.bevlieging 19.voorzetsel 20.heer (afk.) 21.spoedig 22.staket sel van bamboe 23.soort onderneming (afk.) 25.keukengerei 26.en anderen (afk.) 27.gevierd actrice 29.man van bepaalde stand 31.oase 33.verdrag 34.deel van het hoofd 35.omstandig heid 38.plaats in Duitsland 39.uitroep 41.treffen 43.gewicht (afk.) 44.soort boot 46.toevluchtsoord 47.strafwerktuig 48.uit spraak 50.klap 51.Spaans riet 52.zilt 54.oude maat 55.muurholte 56.tasto solo (afk.) 58.voorspoed 59.tijdperk 60.motorraces (afk.) 62.namelijk (afk.) 64.woonplaats 66.soortelijk gewicht (afk.) 67.zoogdier 70.bloem 72.in geestdrift brengen 1.knaagdier 2.persoonlijk voornaamwoord 3.Sociaal Economi sche Raad (afk.) 4.toespijs bij rijsttafel 5.om en bij 6.bijwoord 7.stuk hout 8.paradijs 9.muzieknoot 10.schamele woning 11.titel (afk.) 12.moedeloos 16.plantengeslacht 18.tijdperk 20.bevel tot stoppen 24.ruzie 25.koeienmaag 27.vreemde munt (afk.) 28.ge stold sap 30.kledingstuk 32.voorzetsel 36.mesthoop 37.zware bijl 40.kindertaal 42.nierontsteking 43.kleine kinderen 44.medi- cus 45.graafschap in Engeland 47.muzieknoot 49.bijwoord 50.paardenkracht (afk.) 52.vrucht 53.noodsein 57.teleurstellend 61.uitroep van afkeer 63.onderricht 65.aanwijzend voornaam woord 67.karaat (afk.) 68.soort onderwijs (afk.) 69.Chinese maat 71.de oudere (Lat.afk.) Er ontstaat de naam van een provincie wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 6.14.23.28.35.48.55.62.70. De oplossing van de puzzel uit de FaamA/lissinger van woens dag 18 maart luidt: Maastricht. Het bleek een gezellige boel in feestzaal Rehoboth. De mo dellen die de collectie show den waren voor velen uit het publiek bekenden. Compli mentjes en opmerkingen wa ren die middag dan ook niet van de lucht. Een serie regen en zomermantels beten het spits af. Vooral de nimmer ontbrekende binnenzak met knoop of rits werd door van Son meerdere malen ge noemd. „Vooral tegenwoordig een be langrijk onderdeel van de jas", doelend op zakkenrol lers. Het publiek kon niet an ders dan dit beamen. Japon nen bleken populair en drie delige sets: rok, top en jasje van dezelfde stof als van de rok. Veelal met een ceintuur dat tot grote hilariteit van pu bliek en modellen telkens aan- en uitgetrokken moest wor den. 'Want', zo verklaarde van Son, 'een ceintuur in de taille kan breder maken". Men nam de proef op de som. Dat de oudere dame er deze zomer vrolijk bij mag lopen bleek wel uit de talloze des sins die blouses, rokken maar ook sportieve t-shirts sierden. Stoffen waren voornamelijk katoen, viscose of linnen met een percentage polyester, dan hoeft er niet zo driftig gestre ken te worden. Voor korte jasjes en mantels een nieuw high-tech vezel ge naamd Tencel dat het uiterlijk heeft van suède. Aan de stof fen werd door het publiek kieskeurig gevoeld. De door modellen gemaakte opmer king 'het zit zo heerlijk' was niet van de lucht. Voor warme zomerse dagen is de piraten- broek populair. Een broek die net over de knie valt met zij- spitten. Daarop een fraai shirt met een kantaccent of v-hals. Geel is de mode-kleur deze zomer naast grasgroen en kobalt blauw. Deze kleuren kwamen zowel in de sportieve kleding als in een klassiekere geklede lijn te rug. Onder het mom 'met een bla zer ben je altijd gekleed' volg de een serie broekpakken. Lichte crème kleur en bruinen met soms hele kleine ruitjes. Dat Corrin's Mode zich gespe cialiseerd heeft in grote ma ten, zelfs tot maat zestig, maar zeker in kleding voor de oude re vrouw was onder het pu bliek inmiddels wel bekend. Dat de oudere vrouw er zelfs nog trendy in spijkerbroek en doorgestikte bodywarmer goed uit kon zien was voor ve len een aangename verras sing. „En als de maat niet he lemaal goed is dan hebben wij een uitstekende coupeuse die alles naar wens ver maakt", legt eigenares Cor Westdorp op de valreep nog snel even uit. Dat de middag een succes was bleek uit de vele lovende opmerkingen tij dens en na de show. Terwijl velen voldaan op de fiets huiswaarts keerden zoemde de opmerking 'veel mooie dingen gezien, zeg' nog na. St. Janstraat 20A, Middelburg 0118-637137 Conny Outermans nam Bruidshuis Fiësta twaalf jaar geleden over. Daarvoor was de zaak wel al in de familie. De overname van Sissy aan de Voorstad in Goes stelt hen in staat twee ver schillende collecties te voeren. „Hebben we iets in Middelburg niet, dan kunnen we de klant doorverwijzen naar Goes", ver klaart Ruud Outermans. Hij is van mening dat Bruidshuis Fiësta in geen enkel opzicht onderdoet voor bruidswinkels in de rand stad. „Er komen hier wel eens meisjes die zeggen 'goh, je hebt hier hetzelfde als in Rotterdam'. Maar het is niet altijd zo dat wat je van ver haalt ook lekkerder is en duurder zijn we ook niet", zegt Outermans. Bruidshuis Fiësta kan bruidsjurken geheel naar wens op maat maken. In Goes wordt daarom een aparte afdeling bruidsstof- fen ingericht. Ook combinaties van verschillende jurken beho ren tot de mogelijkheden. Belangrijk aan Bruidshuis Fiësta is volgens Outermans hem dat ze aangesloten zijn bij Bruidsmode Selectief No 1. Dit is een samenwerkingsverband van vijfen twintig bruidsmodezaken in het hele land, die een zekere mate van uniformiteit zijn overeengekomen op het gebied van prij zen, het vermaken van jurken en leveringsvoorwaarden. Daar naast is Bruidshuis Fiësta lid van het Mitex-garantiefonds, de branche-organisatie van kledingzaken in Nederland. Dat bete kent dat de klant ook in geval van bijvoorbeeld brand of faillis sement niet met lege handen komt te staan. „Een uitgegroeide hobby", noemt Simons het zelf. Het hoedenvak is in haar eigen huiskamer ontstaan. „Daarna ben ik samen met een vriend in een kleine verkoop in zaal tjes gaan organiseren". Dat deze initiatieven uitgroeiden tot een aantal winkels is vol gens Simons 'in een stroom versnelling gegaan'. Voor haar winkels in 's Gravenpol der, Oud-Beijerland, Tholen, Middelburg maar ook in het Gelderse Aalst houdt zij zich bezig met de inkoop van fa brieksmatig vervaardigde hoeden. „In het begin van het seizoen is het wel behoorlijk druk om al deze zaken te be zoeken en de inkoop te rege len", vervolgt Simons. „Maar alle winkels zijn goed bemand dus daar hoef ik me geen zor gen om te maken". Als modiste is ze inmiddels ook vakbekwaam geworden in het vervaardigen en versieren van hoeden. Zij weet inmid dels alles van de hoed en de rand. „Hoeden maken is een arbeidsintensief vak. De hoe den die ik maak in opdracht zijn vaak bruidshoeden. De aanstaande bruid neemt dan meestal een stukje stof van haar japon mee en ik maak daar dan een passende hoed Lydia Simons (links) en medewerkster Riekie Dijkers van Mo de Lize. bij. Maar het gebeurt ook wel dat klanten in de winkel wel een leuke hoed zien maar ze willen er net een andere band, lint of garnering op en die passen we dan zelf aan". Het dragen van hoeden zit vol gens Simons de laatste twee jaar weer in de lift. „Je ziet in het straatbeeld steeds meer hoeden. Het zijn dus niet al leen de kerkgangers die bij ons een hoed komen uitzoe ken". Haar medewerkster Riekie Dijkers voegt daar la chend aan toe: „Twee jaar ge leden kwam de Koningin hier in Middelburg op bezoek en toen moest iedereen ineens een hoed". Bij Mode Lize han gen nu vooral zomerse hoe den gemaakt van stro, sisal en cinamé dat heel transparant is. „Maar ook zijde en polyes ters zijn populair", legt Si mons uit. „En in de winter is het natuurlijk vilt". Naast een zeer ruime collectie hoeden, alleen voor heren, zijn er in de zaak ook regen hoedjes, herenpetten, kinder hoedjes en zonnekleppen. „Verder verkopen we ook sjaals, lint, hoedenspelden en panties", vertelt Simons tot slot. René van Dijk uit Oostkapelle heeft als eerste een arbeids- en praktijkovereenkomst getekend van het ROI (Regionaal Oplei- dingsbedrijf Installatietechniek). Hij bindt zich nu voor twee jaar aan het Installatiebedrijf 'Middelburg' dat een breed pakket in de markt aanbiedt. De twintigjarige Walchenaar volgt tegelijker tijd een opleiding bij het ROC in Vlissingen. Na de twee jaar le ren en werken maakt hij kans op een vaste baan bij het installa tiebedrijf. René van Dijk ontvangt de overeenkomst van H. Jobse van Installatie bedrijf 'Middelburg' Het automerk Saab is in twee landen bekroond voor zijn hoofdsteunen. In Australië kregen de veiligheidsattributen van de Scandinavische mobiel de prestigieuze Windscreens O'Brien Safety Award en in Engeland de prince Michael Road Safety Award. De beide hoofdsteunen van Saab zijn ontwikkeld om het risico van een whiplash bij een kop-staart-botsing zo klein mo gelijk te maken. Scenes voor de Duitse crimiserie Tatort worden maandag 30 maart opgenomen in de St Jacobspassage in Vlissingen. De winkeliers is verzocht daar medewerking aan te verlenen. De opnames vinden plaats tussen 13 en 17 uur. Dat gebeurt overi gens geheel in kerstsfeer, zodat aan de winkeliers is verzocht hun pui enige summiere kerstversiering op te hangen. Uiter aard wordt de straat verder helemaal in kerstsfeer omgetoverd. De spelers worden in het pand van Gabbertje gekleed en ge schminkt. Vanaf eind maart ligt het boek 'Vrijheid achter de hori zon' in de boekwinkels. Het boek is min of meer een eer betoon aan de honderden die in de Tweede Wereldoorlog probeerden aan de tirannie van de bezetter te ontkomen door naar Engeland te vluch ten. Ruim honderd missies worden beschreven, ook de mislukten. Voor het onderzoek en de teksten is vooral Jan Bruin verantwoordelijk. Hij is zelf Engelandvaarder geweest. Jan van der Werff, journalist van het Noordhollands Dag blad zette de verhalen op toe gankelijke wijze op papier. Computer Idee is het nieuwe tijdschrift waarmee VNU Busi ness Publication en VNU Tijdschriften vanaf deze week op de markt komen. De opzet is om actueel en betrouwbaar nieuws te brengen uit de computerwereld en verschijnt elke twee weken. Ook moet het nieuwe tijdschrift toegankelijk zijn voor ieder lid van het gezin. Computer Idee is elke twee weken te vinden in winkels, warenhuizen, tabaks- en tijdschriftwinkels of benzine stations. Het kennismakingsnummer kost één gulden. De vol gende nummers moeten voor f 2,95 worden aangeschaft. Hersenletsel is het centrale thema tijdens de Nationale Hersenweek die wordt gehou den van 5 tot en met 11 april. Belangrijk om bij dat onder werp stil te staan, meent di recteur Jan Kriekels van de Hersenstichting Nederland. Wetenschappelijk gezien zijn hersens de meest ingewikkel de materie en er ging vorig jaar ruim 22 miljoen gulden op van het gezondheidsbud get aan de behandeling van mensen met een hersenaan- doening. Verwacht wordt dat dat be drag de komende jaren alleen maar hoger wordt. Omslag van het boek dat vanaf eind deze maand in de winkel ligt. Jan Kierkels van de Hersen stichting Nederland. rwz, Het april nummer van het glossy vrouwenmaandblad Nouveau staat helemaal in het teken van Pasen (12 en 13 april). Op acht pagina's wor den paastips gegeven en wordt met behulp van ge kleurde eieren, versierde tak ken en vrolijke voorjaarsbloe men getoond hoe het huis in een vrolijke voorjaarssfeer is om te toveren. Op het aprilmenu staat een Russische lente lunch, samen met 24 andere tot lekkernij be stempelde producten. Nou veau is vanaf 20 maart te koop. m I CKlcUJv SPECIAL STOf fifj BEÜAffG De scootmobiel is de laatste jaren steeds meer opgerukt in het straatbeeld. Begrijpelijk, want zo'n handig vervoermid del is voor veel ouderen een uitkomst. Dankzij de scootmo biel trekken ook zij er op een mooie voorjaarsdag op uit. Voor familiebezoek, gezellig winkelen in de stad of gewoon een lekker ritje in de buurt. Scootmobielen zijn eenvoudig te bedienen. Je hebt geen rij bewijs nodig. Ze zijn wend baar, geruisloos en milieu vriendelijk door de elektrische aandrijving. De accu's worden via het stopcontact opgela- den. Tegenwoordig kun je bij De scootmob.el hand,g voor meer dan 30 Welzorg-winkels ouderen om ™h 'e oplaat- terecht voor deskundig advies sen' over scootmobielen. Welzorg voert een ruim assortiment mer ken en typen en kan snel leveren, vaak binnen een dag. Maar ook de voordelige gebruikte scootmobielen van de Welzorg Huis selectie zijn voor veel mensen een aantrekkelijk alternatief voor nieuwe. Ook op gebied van andere hulp- en comfort pro ducten kan Welzorg helpen, met relaxfauteuils, hoog/laag bed den en handige hulpjes voor dagelijkse handelingen. Voor een gratis informatiepakket en het adres van de dichtstbijzijnde Welzorg-winkel is er een gratis nummer (0800-0224900).

de Faam | 1998 | | pagina 11