f GEMEENTE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN lliliftkidll li lltüliilklftiiiriélll llkiiiKlI. k MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE 12 FAAM/VLISSINGER Woensdag 18 maart 1998 INFORMATIE OVERHEID OPENBARE BEKEND MAKING VESTIGING VOORKEURSRECHT BUITENGEBIED (artikel 4 lid I Wvg) Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken op grond van artikel 4 lid I van de Wet voorkeursrecht gemeen ten (Wvg) bekend dat de Raad van de gemeente Middelburg op 10 maart I998 heeft besloten om met toepassing van de artike len 2 en 8 Wvg, gronden die gelegen zijn in het gebied, dat wordt omsloten door de" Nieuwlandseweg (N57), Rijksweg A58, de Schroeweg en de Torenweg alsmede het gebied dat wordt omsloten door de Torenweg, de Reijerssprink, de Zuidersluiswatergang en de Schroeweg begrensd door de gemeentegrenzen), aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10 tlm 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. Het besluit van de Raad, alsmede het raadsvoor stel en de bijbehorende kadastra le kaart en lijst met daarop de aangewezen percelen, de namen van de eigenaren c.q. rechtheb benden, alsmede overige relevan te gegevens liggen voor een ieder kosteloos ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Het raadsbesluit is op 12 maart BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het bouwen van 2 garages/ber gingen Koudekerkseweg I24 en I26 - het bouwen van een carport Weyevlietweg 21 - het wijzigen van de achtergevel Spaarnestraat 40 - het plaatsen van drie dakkapel len Spuistraat 6 - het bouwen van een bibliotheek met detailhandelvoorzieningen Oude Markt 3-9 Kerkstraat 7- 9 Spuistraat 6 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse 1998 in werking getreden. Met dit raadsbesluit is de aanwij zing waartoe het College van Burgemeester en Wethouders op 20 januari 1998 heeft besloten, binnen de wettelijke termijn bestendigd. Tegen het raadsbe sluit staat ingevolge de Algemene wet bestuursrecht (Awb) bezwaar open. Belanghebbenden kunnen gedurende een termijn van zes weken, te rekenen vanaf 12 maart I998, een bezwaarschrift indienen bij de Gemeenteraad van Middelburg, Postbus 6000 te 4330 LA Middelburg. Indien tegen ons besluit van 20 januari 1998 betreffende het, voorkeursrecht reeds een bezwaarschrift is ingediend, hoeft niet opnieuw bezwaar te worden gemaakt De bezwaren gericht tegen het besluit van 20 januari 1998 en het daarin vervatte raadsvoorstel, worden thans geacht gericht te zijn tegen het raadsbesluit. Degene(n) die een bezwaarschrift heeft/hebben ingediend, kan/kun nen tevens op grond van artikel 8:81 van de Awb aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg (Sector Bestuursrecht, Postbus 5012, 4330 KA Middelburg) verzoeken een voor lopige voorziening te treffen, indien de betrokken belangen dit met onverwijlde spoed vereisen. geldende bestemmingsplan (art. 19 WRO) en/of waar voor het desbetreffende gebied een voor bereidingsbesluit van kracht is (art. 50, lid 5 WW). Het gaat om: bouwaanvragen (art. 19 WRO enlof art. 50, lid 5, Woningwet 1. Z.F. Guo voor het uitbreiden van de woning op de 3e ver dieping op de locatie Kleine Markt 13 2. W.S. de Vries voor de bouw van een garag een een berging op de locaties Koudekerkseweg 124 en 126. Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art 17 en art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening enlof art. 50 lid 5 van de Woningwet bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 19 maart 1998 twee weken (dus tlm I april 1998) in het stadhuis ter inzage bij de sector stadsontwikkeling, sectie bouwen en wonen (hal/tweede verdie ping). Gedurende die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. DONDERDAGAVOND NEWROZVIERING MET OPTOCHT, EN FEEST OP DAMPLEIN. De Culturele Vereniging Mesopotamië organiseert donder dag aanstaande 19 maart) een Newrozviering (viering begin van de lente). De burgemeester heeft vergunning verleend voor het hou den van een optocht tussen 18.00 en 18.45 uur langs de volgende route: NS-station (verzamelplaats), Stationsbrug, Stationsstraat, Koningsbrug, Houtkaai, Segeersstraat, Lange Delft, Korte Delft, Damplein. De burgemeester heeft tevens ver gunning verleend om na aan komst van de optocht van 19.00 tot 21.00 uur het Newrozfeest te vieren op het Damplein. Dit houdt in dat het middengedeelte van het Damplein aansluitend aan de warenmarkt tot 21.00 uur niet beschikbaar is voor parkeren. WET GELUIDHINDER MOLENWATER IE FASE Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijn over te gaan tot indiening van een verzoek om vaststelling van een hogere grens waarde op grond van de Wet Geluidhinder voor het bouwen van een aantal appartementen aan het Molenwater. Deze apparte menten maken deel uit van het bouwplan Molenwater Ie fase. Als gevolg van het verkeer gaat de geluidsbelasting aan de gevels van genoemde appartementen de in de Wet Geluidhinder genoemde voorkeurswaarde te boven. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een bedrijfsge bouw Transportweg 5 - het bouwen van 4 woningen Weststraat 3 tlm 9 - het bouwen van een woning Weststraat 11 - het wijzigen van de reclame aanduiding Scheldestraat 7 - het aanbrengen van verlichting t.b.v. een reclamebord Arsenaalplein 11 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. ALGEMENE WET BESTUURSRECHT: bouw woningen terrein voor malige Marechausseekazerne Boterbloemlaan Basco Stichting Projecten heeft een verzoek ingediend voor het bouwen van 14 woningen op het terrein van de voormalige Marechausseekazerne aan de Boterbloemlaan. De bouwaan- vraag is echter in strijd met het geldende bestemmingsplan Bloemenlaan. De gronden waarop gebouwd gaat worden hebben de bestemming 'openbare en bijzon dere doeleinden'. Op grond van Het ontwerp-verzoek, en het daarbij behorende akoestisch onderzoek, ligt met ingang van vrijdag 20 maart 1998 gedurende twee weken ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder met betrekking tot dit onderwerp schriftelijk zijn/haar zienswijze kenbaar maken. Op maandag 30 maart 1998 om 16.00 uur zal in het gemeente kantoor aan de Vlissingsestraat een openbare hoorzitting worden gehouden, waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld monde ling zijn/haar zienswijze over het ontwerp-verzoek kenbaar te maken. Om organisatorische rede nen worden diegenen, die deze openbare zitting wensen bij te wonen, verzocht zich daarvoor uiterlijk vrijdag 27 maart 1998 aan te melden (0118-675236/675243). MOLENWATER IE FASE De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat burgemeester en wethouders danwel de gemeenteraad van Middelburg voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht voor het bouwen van 48 appartementen en 14 stadswoningen, inclusief de daarbij behorende infrastructurele werken, aan de Zuidsingel. In het bouwplan is een parkeerkelder opgenomen. Dit bouwplan vormt de eerste fase van het door de Zweedse architect Erskine opge stelde Masterplan Molenwater en deze bestemming mag hierop geen woningbouw plaatsvinden. Het verzoek van Basco hebben wij dan ook tevens aangemerkt als een verzoek om vrijstelling van het geldende bestemmingsplan. Wij willen medewerking verlenen aan het bouwplan. Daartoe overwegen wij de gemeenteraad, op grond van arti kel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor te stel len een voorbereidingsbesluit vast te stellen. Op basis van dit besluit is het mogelijk, na een verkregen verkla ring van geen bezwaar van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vrijstelling te verle nen van het geldende bestem mingsplan ten behoeve van het ingediende bouwplan. Voordat wij de gemeenteraad een voorstel doen, stellen wij, op grond van afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuursrecht, belanghebbenden in de gelegen heid hun zienswijze naar voren te brengen gedurende de hierna genoemde termijn. Het plan (tevens vrijstellingsver- zoek) en het ontwerp-besluit lig gen met ingang van donderdag 19 maart 1998 ter inzage in het stadhuis bij de sector Stadsontwikkeling (in de hal op de tweede verdieping) tijdens kan tooruren tot en met woensdag 15 april 1998. heeft betrekking op het perceel van de voormalige Streekschool. Tevens zijn burgemeester en wet houders voornemens met toepas sing van artikel 50, lid 5 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 20 maart 1998 gedurende twee weken ter inzage 'bij de sec tie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder die bedenkingen heeft tegen bovengenoemde voornemens, deze schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een garage/berging op het perceel Dokstraat 5 te Middelburg; - het uitbreiden van een woning op het perceel Buitenhove- laan 223; - het bouwen van een serre en het verlengen van een garage op het perceel Segeerssingel 13; - het verbouwen van een woning op het perceel Boterbloem straat I 7; - het uitbreiden van een bar-bow- ling op het perceel Kruitmo- lenlaan 127; - het verbouwen van een appar tement tot winkelruimte op het perceel Turfkaai 33; WET MILIEUBEHEER Wij maken bekend, dat op grond van het artikel 8.19 van de Wet milieubeheer meldingen zijn ont vangen van 1. Shell Nederland Verkoopmaatschappij b.v. in verband met het tijdelijk plaat sen van een zuiveringsinstalla tie voor zuivering van grondwa ter dat bij bodemsanering vrij komt op het perceel Pres. Rooseveltlaan 743/745. (De inrichting kan omschreven wor den als een zelftankstation voor het wegverkeer). 2. Alleghany Warehouse Europe b.v. in verband met het niet meer binnen de inrichting opslaan van afgewerkte olie en smeerolie op het perceel Engelandweg I (De inrichting kan worden omschreven als een opslagin richting voor tabak en het in conditie houden daarvan). 3. Aannemingsbedrijf Stegink b.v. in verband met het niet meer gebruiken van een loods aan de Oude Industrieweg 10. Dit betreft "loods 6". (De inrichting kan worden omschreven als een aanne mersbedrijf gelegen aan de Paul Krugerstraat 263/Oude Industrieweg). 4. Mechielsen Gassen b.v. wegens het wijzigen van de LPG- en Propaanopslag waardoor de - het bouwen van een kantoor unit op het perceel Van Gitters- weg 2B; - het bouwen van een garage op het perceel Laan der Verenig de Naties I e; - het uitbreiden van een woning op het perceel Seisweg 44. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 2 maart tot en met 6 maart 1998 zijn de volgen de vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen inge stemd: - het bouwen van' een bedrijfswo ning met loods op een perceel aan de Van Gittersweg; - het plaatsen van dakkapellen op de woning Moerland 3 (be treft wijziging van bouwplan waarvoor reeds eerder bouw vergunning is verleend); - het bouwen van een draaibrug over het Arnekanaal (betreft wijziging van bouwplan waar voor reeds eerder bouwvergun ning is verleend); - het bouwen van twee woningen onder één kap op de percelen J. Brasserstraat 8 en 10; - het plaatsen van een kap op een garage op het perceel Oostgat 36; - het uitbreiden van een woning op het perceel Teresastraat 10; - het uitbreiden van een woning op het perceel Noordweg 141. Tegen deze besluiten kan binnen totale opslag aan propaan/LPG 35 m3 kleiner wordt op het perceel Gildeweg 35 (De inrichting kan omschreven worden als een tankstation voor het wegverkeer/gas- en caravanhandel). 5. Pfauth Vlissingen bv wegens het plaatsen van een koelunit een koe/aggregaat in een opslagloods aan de Engelandweg 9-11. (De inrichting kan worden omschreven als een op- en overslaginrichting voor diverse goederen w.o. gevaarlijke stof fen). De meldingen liggen van 19 maart tot en met 15 april 1998 ter inzage bij de Sector Stadsontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de meldingen ook op woensdagavond van I 7.15 uur tot 20.15 uur worden ingezien. Voor informatie over deze meldin gen kunt u contact opnemen met sectie milieu in het gemeentehuis (tel: 0118-487204). Daar kan deze beschikking ook worden ingezien. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging beschikking Wij maken bekend, dat we een vergunning op grond van de Wet milieubeheer hebben verleend aan: Forke Europe b.v. te Den Haag zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij een bouwplan hebben ontvangen dat niet in overeenstemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan. Het gaat om: -het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Willem Teellinckstraat 11. Burgemeester en wethouders wil len op deze aanvraag positief beslissen. Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situatieteke ningen m.i.v. 20 maart 1998 twee weken (tot en met 2 april 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. AANVRAAG MONUMEN TENVERGUNNING Van 20 maart 1998 tot en met 2 april 1998 liggen op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het verbouwen van een appartement tot winkelruimte op het perceel Turfkaai 33. Gedurende bovengenoemde perio wegens het oprichten en in wer king hebben van een inrichting voor opslag, onderhoud en ver koop van (grondverzet-)machines op het perceel Engelandweg 24 te Vlissingen-Oost De vergunning is als gevolg van ingediende bedenkingen enigszins gewijzigd ten opzichte van het eerder ter inzage gelegde ont werp. De beschikking en alle relevante stukken liggen van 19 maart tot en met 29 april 1998 ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de stukken ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien wor den, telefoon 0118-487204. Desgewenst wordt er door de sec tie Milieu een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stukken. In bovengenoemde periode kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door: degenen die bedenkingen inge bracht hebben tegen de ont werpbeschikking; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; degenen die bedenkingen heb- de kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat een bouwplan is ontvangen dat niet in overeen stemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is. Het gaat om het verbouwen van een pand op het perceel Arnesteinweg 19, ten behoeve van het vestigen van een recreatieve cartbaan. Het college van burgemeester en wethouders wil op deze aanvraag positief beslissen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen, liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. 20 maart 1998 twee weken (tot en met 2 april 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. Gedurende deze periode kan iedereen schrif telijk zijn/haar bedenkingen bij haar college indienen. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag en op Maximaal Text op pagina 830. ben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Het ver zoek tot het treffen van een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Als beroep wordt ingesteld moet griffierecht worden betaald. Informatie hierover kunt u verkrij gen bij de Raad van State. (tel. 070-3624871). Vlissingen, 18 maart 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen) Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informatiepa gina 'In den blauw geruiten kiel' van Faam/Vlissinger' van vandaag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. GEMEENT E POSTBUS 1 \7 P Si 4370 AA KOUDEKERKE V JD E, IV JL s TEL.01I8 -555 444 FAX 0118 -553 025 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING BESTEMMINGSPLAN Wij maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 20 maart 1998 het bij raadsbesluit van 3 juli 1997 nr. 85 vastgestelde bestemmingsplan Brouwerijweg Domburg ter inza ge zal liggen op het bestuurscen trum Dorpsplein 28 te Koudekerke (Voorlichting) en de Afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg la te Serooskerke, geopend maandag tlm donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Het bestemmingsplan voorziet grotendeels in de uitbreiding van de woonfunctie van de kern Domburg en is gedeeltelijk goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 19 december 1997 nr. 9710781142318. Tegen dit besluit van Gedeputeerde Staten is geen beroep ingesteld dan wel een ver zoek om een voorlopige voorzie- ning ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, respectievelijk bij de Voorzitter van genoemde Afdeling. Het bestemmingsplan Brouwerijweg heeft derhalve rechtskracht gekregen. VRIJSTELLINGS PROCEDURE Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is ont vangen voor het vergroten van de woning Brouwerijstraat 8 te Oostkapelle. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruikmaking van de in het bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee ligt de bouw- en situatietekening vanaf heden gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage op de afde ling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen het bouw plan bij het college in te dienen. MONUMENTENWET (AANVRAAG VERGUNNING) Wij maken bekend dat is ontvan gen de aanvraag om vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor het slopen van de schoorsteen van het pand Kaai 63 te Veere. De aanvraag ligt vanaf heden gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur bij de afdeling Bouwen Wonen, Gapingseweg la te Serooskerke. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder eventuele zienswijzen schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Veere, Postbus I, 4370 AA, Koudekerke. WONINGWET (BOUW/SLOOPAANVRAGEN). (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Biggekerke - het bouwen van een opslag loods, Hogelandseweg I; Domburg - het bouwen van een schuur annex hobbyzolder Kanonweistraat 9; Grijpskerke - het bouwen van een garage/tuinberging, Schuitvlotstraat 20 - het slopen van een loods incl. fundering, Loodholseweg 10; - het bouwen en slopen van een garage, Mariekerkseweg 41; - het bouwen van een serre, Bergwei 8; Meliskerke - het bouwen van woning met garage,Jan Vaderstraat 24; - het bouwen van een opslag ruimte voor machines/aardap pelen Rapenburgweg 18; Oostkapelle - het slopen van een golfplaten- dak, Burgvliet 73; - het uitbreiden van een zomer huis, Oosterpark 82; Veere - het slopen van een woning met bijgebouwen, Lepelstraat 17 - het uitbreiden van een sanitaire voorziening, Jachthaven Oostwatering; Vrouwenpolder - het bouwen van een loods Lepelstraat 5a; - het uitbreiden van een bestaan de carpoort, Kon. Julianalaan li; Westkapelle - het bouwen van vakantieverblij ven, Poppekerkseweg 1-3-5; - het slopen en uitbreiden van een werkplaats en showroom Achillesweg 2; - het uitbreiden van Duinzicht vakantieverblijven, Poppekerkeseweg I Zoutelande - het uitbreiden van de woning garage Langendam 59; - het uitbreiden van Beach Hotel Zoutelande, Duinweg 97 - het uitbreiden van de woning, Langendam 17; - het veranderen van een winkel woning Langstraat 7; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. In de periode van 6 t/m II maart 1998 zijn de volgende vergunnin gen verleend enlof is met de vol gende meldingen ingestemd. Biggekerke - het bouwen van een opslag loods tb.v producten voor voe ding van varkens, Hogelandseweg 1-3; Domburg - het vergroten van de woning Singel 39; - het gedeeltelijk slopen en ver bouwen van een woning Burg. van Teylingenpark 9; Oostkapelle - het slopen van asbesthoudende golfplaten van een berging Noordweg 9; - het slopen van een werkplaats Lijdijkweg I; Veere - het bouwen van een berging Zwanenlaan 7; Vrouwenpolder - het slopen van asbesthoudende vloerbedekking Breezand 48; Westkapelle - het uitbreiden van een zomer huis met saunaruimte Joossesweg 163; Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzen ding van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schrifte lijk bij burgemeester en wethou ders van de gemeente Veere wor den ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling bouwen en wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg la te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en (behoudens op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur, telefo nisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. OPENBARE VOORBEREIDINGS PROCEDURE Nota Accommodatiebeleid sport- en welzijnsaccommo- daties Het college van burgemeester en wethouders zal de gemeenteraad voorstellen om de Nota Accommodatiebeleid sport- en welzijnsaccommodaties vast te stellen. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Inspraakverordening ligt het voor stel met een toelichting voor iede re belanghebbeqde 4 weken ter inzage. De stukken liggen op werkdagen tussen 09.00 uur en 12.00 uur en tussen 14.00 uur en 16.00 uur (uitgezonderd op vrijdagmiddag) ter inzage bij: - Voorlichting, locatie Dorpsplein 28 te Koudekerke; - locatie Markt I te Domburg; - locatie Dorpsstraat 3 te Meliskerke; - locatie Markt 95 te Westkapelle; - locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Iedere belanghebbende kan zijn zienswijze op het voorstel aan de raad tot vaststelling van de Nota Accommodatiebeleid sport- en welzijnsaccommodaties, kenbaar maken. U kunt uw zienswijze schriftelijk indienen bij burgemees ter en wethouders van Veere, postbus I te 4370 AA Koudekerke. U kunt uw mening ook mondeling geven. Daartoe bestaat gelegenheid tijdens de vol gende openbare inspraakbijeen komsten: binnensportaccommodaties en verenigingsgebouwen: maandag 30 maart 1998, aan vang 19.30 uur in verenigings gebouw "Amicitia", Agathastraat I te Aagtekerke. buitensportaccommodaties: maandag 6 april 1998, aan vang 19.30 uur in verenigings gebouw "De Zandput", Zandput 5 te Serooskerke. tenniscomplexen: woensdag 15 april 1998, aan vang 19.30 uur in verengingsge bouw "Ons Huis", Burgemester Adelaarstraat 26 te Meliskerke. De inspraakreacties zullen met het definitieve voorstel aan de gemeenteraad van Veere aange boden worden. APV (OPHOKPERIODE DUIVEN) Wij maken bekend dat wij met toepassing van de Algemene Politieverordening Veere een OPHOKPERIODE voor post duiven hebben vastgesteld. Daarmee handelen wij overeen komstig het advies van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten d.d. 11 februari 1998. Het ophokgebod geldt voor de periode van 3 april tot en met 22 mei 1998 van 10.00 tot I 7.00 uur. Het ophokgebod geldt niet voor de in de bovengenoemde periode vallende zater-, zon- en feestda gen. Tevens geldt het verbod niet voor jonge duiven. WEGENVERKEERSWET (VERKEERSBESLUIT) Wij hebben besloten over te gaan tot het intrekken van het op 29 augustus 1995 vastgestelde besluit tot het instellen van een stopverbod voor een gedeelte van beide zijden van de Polredijk te Veere. Tegen deze beslissing kan ieder belanghebbende op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij hun college, Postbus I, 4370 AA KOUDEKERKE. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van de genoemde wet, de President van de Arrondissementsrechtbank ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. Dit verzoek dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Gedurende die termijn ligt het onderhavige besluit ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, en op de lokaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95; op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur en behalve op vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Koudekerke, 18 maart 1998 Burgemeester en wethouders van Veere.

de Faam | 1998 | | pagina 12