Provincie Zeeland OPENING BOUWMAN CADEAU Uw leren bankstel weer als nieuw!! BB Schaderegeling vernieuwd Giro 50500 \LE E R\ Welgelegen Statencommissies Hulp slachtoffers geweld Officiële Mededelingen BLIJ DAT HIJ BETER WORDT..." m Milieu Ontwerp-besluit wijziging vergunning Metaalhandel Tonny Leynse bv. te Middelburg Ontwerp-vergunning Sealake Terminal bv./Maral bv. te Middelburg Saneringsplan 'Veerse Poort' Middelburg m mmmmm Lepr&M Amsterdam OMDAT WIJ UIT ONö JA6JE GEGROEID ZIJN HETEN WIJ U VANAF VANDAAG VAN HARTE WELKOM IN 0N5 NIEUWE PAND OP DE HOEK MARKT/PLEIN 1940 IN MIDDELBURG. Voor de eerste 1000 klanten hebben we een leuke attentie iedereen leest de krant altijd en overal. Woensdag 18 maart 1998 FAAM/VLISSINGER 11 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws commissie en haar werkgroepen die alles moet beoordelen en de vinger aan de pols houdt, kost ruim dertigduizend gulden. Komende week vergaderen vijf commissies uit Provinciale Staten (PS). In de openbare vergaderingen laten de 'specialisten' van de fracties in PS hun licht schijnen over voorstellen van Gedeputeerde Staten (GS). h..bfrfe«*aL' Akkerbouwers, tuinbouwers en veetelers in en rond het Sloe- gebied kunnen ook in de toe komst rekenen op steun van fosforfabriek Thermphos (voorheen Hoechst) en alumi niumsmelter Pechiney in geval zij schade leiden door lucht verontreiniging vènuit deze twee bedrijven. Maar omdat voorkomen beter is dan gene zen, is nu ook de preventie geregeld in de vorige week ondertekende Schade- en pre ventieregeling luchtverontrei niging Sloegebied. De onder tekenaars zijn de twee indus triële bedrijven, de georgani seerde landbouw en de provin cie Zeeland. Niet nieuw Op het eerste oog is de schadere geling niet nieuw. Een dergelijke regeling bestaat al dik twintig jaar. In de jaren zeventig voorspelde de Gezondheidsdienst voor dieren in Zeeland dat binnen een straal van enkele kilometers van Hoechst en Pechiney geen econo misch rendabele veehouderij mo gelijk zou zijn. Onder meer die sombere voorspelling was voor de bedrijven reden om de uitstoot van boosdoener fluoride aan te pakken. In samenwerking met het provinciaal bestuur en het toen malige Landbouwschap is vervol gens een schadevergoedings regeling opgesteld. Doel hiervan was om zonder de tussenkomst van de rechter en ingewikkelde procedures eventuele schade snel en in alle redelijkheid te regelen. En zo geschiedde. Naarmate men meer ervaring met elkaar op deed en het wederzijds vertrouwen groeide, kwam er steeds meer aandacht voor pre ventie. Die preventie is nu in de hernieuwde overeenkomst for meel geregeld. De directe aanleiding om de rege ling te herzien en te bestendigen voor de toekomst lag eigenlijk in de naamsverandering van het Landbouwschap in LTO-Raad Zee land en in de naam Thermphos in plaats van Hoechst. En als je dan toch moet wijzigen is het maar beter gegroeide praktijken tegelijk ook formeel vast te leggen. Ruim een ton Thermphos en Pechiney steken jaarlijks ruim een ton in de preven tie die voortvloeit uit deze rege ling. De kosten van het regelmatig nemen van monsters en de ana lyse daarvan bedragen bijna der tigduizend gulden. Anti-fluorkor- rels voor het vee kosten jaarlijks rond de 35.000 gulden. Het leve ren van snijmaïs aan de boeren in plaats van bietenkoppen komt de bedrijven op een bedrag van tegen de 10.000 gulden en de De gemeente Tholen ontvangt wat GS betreft honderdduizend gulden subsidie voor het aanleggen van infrastructuur op het industrieter rein Welgelegen in Tholen. De infrastructuur is nodig voor een goede verkaveling van het terrein ten behoeve van de bedrijven die zich er willen vestigen. De gemeente had de ton subsidie al eerder, in 1992, toegezegd gekregen, maar dan voor het bedrijventerrein Slabbecoorn- polder. Het geld was destijds be doeld voor de aanleg van een stuk openbare weg op dat bedrij venterrein, bedoeld om de bedrij ven een goed ontsloten kavel te kunnen aanbieden. Maar de grond aan weerszijden van de weg is nu aangekocht door een bedrijf. Datzelfde bedrijf heeft de ge meente ook gevraagd de weg aan te kopen. Het gemeentebestuur heeft daar wel oren en heeft dus de subsidie van een ton niet meer nodig. De gemeente heeft de redenering dat de toegezegde subsidie nodig was voor de vestiging van nieuwe bedrijven. En dat is goed voor de werkgelegenheid op het eiland. De Thoolse bestuurders voorzien dat ze nog dit jaar aan de slag moeten met het bedrijventerrein Welgelegen en hebben GS ge vraagd de subsidie daarvoor te mogen aanwenden. GS gaan ak koord, als ook de Statencom missies Economie en Algemeen Bestuur instemmen. Die nemen nog deze maand een beslissing. Voor personen of instanties die belang hebben bij voor stellen is het de laatste gele genheid invloed uit te oefenen op de besluitvorming. Dat is mogelijk door gebruik te maken van het spreekrecht. Gewoon de vinger opsteken als de voorzitter vraagt of iemand gebruik wil maken van het spreekrecht. Welzijn De Statencommissie Welzijn ver gadert maandag 23 maart, aan vang 09.30 uur. De agenda ver meldt de volgende onderwerpen: startnotitie provinciaal beleidska der preventie en hulpverlening aan slachtoffers van (seksueel) ge weld; startsubsidie cliëntenraden jeugdhulpverlening; voortgangs rapportage van de door de pro vincie gesubsidieerde AOB-projec- ten; uitvoering beleid ontwikke lingssamenwerking 1998; 4e en 7e wijziging begroting provincie Zeeland 1998. Waterstaat en Verkeer De Statencommissie voor Water staat en Verkeer komt maandag 23 maart, aanvang 13.30 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: jaarverslag Arbo- en milieuzorg PSD 1997 en plan nen voor 1998; overdracht taxi zaken; wegencategorisering; 4e wijziging begroting provincie 1998; deelname provincie in NV Westerscheldetunnel met over zicht reserve WOV en risicoana lyse; reservering budget voor op stellen actieplan goederenver voer; tussentijds verslag Zeeland Mobil pilots vervoersmanage ment. Economie De Statencommissie voor Econo mie schuift woensdag 25 maart, aanvang 15.30 uur, aan de verga dertafel. De volgende onderwerpen komen aan bod: subsidie aan de gemeen te Reimerswaal voor een onder zoek naar de haalbaarheid van het gebruik van restwarmte uit de glastuinbouw; subsidie proefboer- derij Rusthoeve; verkoop aande lenpakket Brabantse Biesbosch NV; rapport revitalisering werklo- katies. Ruimtelijke Ordening Vrijdag 27 maart, aanvang 09.30 uur, zijn de leden van de Staten commissie voor Ruimtelijke Orde ning te vinden in de vergader ruimte op het adres Het Groene Woud 1 in Middelburg. Ze gaan praten over de volgende onder werpen: rapport Vissers en de natuur; voorontwerp landinrich tingsplan Reuzenhoek -0 Zaam- slag; 4e wijziging begroting pro vincie 1998; rapport De Delta in de Delta; voorontwerp streekplan uitwerking windenergie en con cept MER; evaluatie herstructu rering Schouwen-west; rapport revitalisering bedrijfsterreinen. Ter kennisname zijn de volgende onderwerpen aangeboden: voorbeeldprojecten plattelands vernieuwing; advies over Natio naal Park Oosterschelde; brief minister VROM over het tempo van woningbouw buiten de Vinex- lokaties; 2e bedrijfswoning bij agrarisch bedrijf. Milieu Eveneens op 27 maart op het adres Het Groene Woud 1 in Mid delburg, maar dan vanaf 14.00 uur, vergadert de Statencommis sie voor Milieu. Geagendeerde onderwerpen zijn: privacyreglement milieuhandha ving; subsidies Milieufonds; sub sidie gemeente Reimerswaal voor het houden van een onderzoek naar de haalbaarheid van het gebruik van restwarmte uit de glastuinbouw; 4e en 7e wijziging begroting provincie 1998; budget afvalpreventie. Tenzij anders vermeld, vergade ren de Statencommissies in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De agenda's en bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg. De provincie gaat de hulpverle ning aan slachtoffers van geweld en van seksueel geweld stroom lijnen. Dat is nodig, want nu bie den veel instanties elk een deel van de hulp. Ook ondernemen zij ieder voor zich acties om geweld te voorkomen. Door een bunde ling kan de deskundigheid beter en doelmatiger worden ingezet dan nu en daarmee zijn de slacht offers gediend. Bijna de helft van de Nederlan ders is slachtoffer van huiselijk geweld. Dit blijkt uit onderzoek uit 1997 naar aard en omvang van huiselijk geweld en de hulpverle ning die daarop wordt geboden. Partners en gewezen partners, ouders, andere familieleden en huisvrienden zijn de daders van seksueel en andere lichamelijk en geestelijk geweld. Omgerekend naar Zeeland zou het om 16.000 mannen en 36.000 vrouwen gaan. Landelijk is ook nagegaan welke maatschappelijke kosten met de bestrijding van (seksueel) geweld zijn gemoeid: 332,6 miljoen gul den op jaarbasis. Daarvan is 72,8 miljoen gulden nodig voor politie en justitie, 15,5 miljoen gulden voor huisartsen en ziekenhuizen, 78,4 miljoen gulden voor psycho sociale hulp en 165,9 miljoen voor sociale uitkeringen, zoals algemene bijstand, huursubsidie en ziekteverzuim. De provincie wil lijn brengen in de hulpverlening en in de activiteiten ter voorkoming van geweld. De hulpverlening moet bovendien zo worden opgezet dat zij op maat wordt geleverd, rekening houdend met specifieke sociale eigen schappen van mannen en vrou wen. Onder voorzitterschap van de gedeputeerde voor welzijn wordt een stuurgroep samengesteld uit de zorgvragers (slachtoffers), zorgaanbieders en -verzekeraars en de gemeenten. De stuurgroep wordt ondersteund door een werkgroep met deskundigen uit het veld. De werkgroep moet inzicht gaan bieden in de inhoud, organisatie, het beleid en de finan ciering van het aanbod tot nu toe. De uitkomsten moeten leiden tot een beleidsnota seksespecifieke hulpverlening. Eind dit jaar moet de stuurgroep aan het provinciaal bestuur rap porteren. Verwacht wordt dat aan de hand van het rapport in maart 1999 een convenant tussen de diverse instellingen en organisa ties kan worden ondertekend. Het convenant is de basis waaruit de organisaties gaan werken. Gedeputeerde staten vragen de statencommissie welzijn met deze opzet in te stemmen. De commis sie vergadert maandag 23 maart, 9.30 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verzoek ontvangen van Metaalhandel Tonny Leynse BV te Middelburg tot wijziging van de vergunning Wet milieubeheer van 8 februari 1994. Het verzoek tot wijziging heeft betrekking op een tweetal punten. De verkoop van grond, een gedeelte van de inrichting, kadastrale nrs. M, nr. 486 (ged.485 203 en 204 is overgedragen aan Sealake Terminal BV en Maral BV. Deze gedeelten kunnen worden inge trokken. Als gevolg van deze ver koop is de geluidsruimte over beide bedrijven verdeeld en wordt verzocht de geluidsvoorschriften aan te passen aan het bij het ver zoek gevoegde akoestisch onder zoek. Gedeputeerde Staten willen aan dit verzoek gevolg gegeven. Het ontwerp-besluit ligt van 19 maart tot en met 15 april 1998 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkda gen van 8-17 en desgevraagd bui ten kantooruren en in gemeente huis Middelburg, dienst stads ontwikkeling, afd. milieuza ken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggend de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 16 april 1998 schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kgn worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 9 april 1998 kan een ieder verzoeken om een gedach- tenwisseling over het ontwerp besluit (0118-631773). Bij de gedachtenwisseling wordt de aan vrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mon delinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken.kunt u zich wenden tot dhr. P.Wattel, (tel. 0118-631773). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieu beheer van Sealake Terminal BV en Maral BV te Middelburg voor het oprichten en in werking heb ben van een inrichting, bestemd voor a. het op- en overslaan van goederen in de ruimste zin van het woord, zoals aluminium halffa brikaten, houtproducten, ferro- en non-ferrometalen en schroot (een lijst met mogelijke goederen is opgenomen als bijlage bij de aan vraag) Sealake BV en b. het recy clen van flessendoppen, Maral BV. De inrichting bestaat uit een 3-tal opslagloodsen, een loods waarin de flessendoppen gerecycled worden, een kantoor en een bui tenterrein met laad- en loskade en is gelegen aan de Kleverskerkse- weg 73 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nrs. 485, 203 en 204. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 19 maart tot en met 15 april 1998 ter inzage bij Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkda gen van 8-17 en desgevraagd bui ten kantooruren en in het ge meentehuis Middelburg, dienst stadsontwikkeling, afd. milieu zaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op don derdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 16 april 1998 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning in dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 9 april 1998 kan een ieder verzoeken om een gedach tenwisseling over de ontwerp- vergunning (0118-631773). Bij de gedachtenwisseling wordt de aan vrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mon delinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Wattel, (tel. 0118- 631773). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een nader onderzoeksrap port en saneringsplan ontvangen van de gemeente Middelburg met betrekking tot de bodemverontrei niging op de locatie "Veerse Poort" te Middelburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ernstig te beschouwen en met het sane ringsplan (artikel 39 Wet bodem beschermingen te stemmen. De ontwerp-beschikking ligt van 18 maart 1998 tot en met 15 april 1998 ter inzage bij Direc tie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in gemeentehuis van Middel burg, dienst stadsontwikke ling, afd. milieuzaken, werkda gen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag en de ontwerp-beschik king naar voren brengen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middel burg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot de heer G. Schrage (tel. 0118- 631736). H "Als je ziet hoe leprapatiënten hier leven, dan weet je dat het goed is dat de LepraStichting bestaat. En jaarlijks komen er ruim een half miljoen patiënten bij! Die kunnen met moderne medicijnen gered worden. Voor maar 50 gulden per patiënt. Daarom: help mee lepra te bestrijden. Gééf om lepra!" Hansje Bunschoten (KRO), Indonesië Hoek Markt/Plein 1940 (voorheen Radio '1 Westen) Middelburg BROUWERSHAVEN - vijf jaar geleden begon Marco Leer met een revolutionaire spuittechniek, met milieu vriendelijke zelf ontwikkeld leerverf, leren meubelen op te knoppen. Met een unieke aanpak kreeg het fenomeen kale en verschoten leren meubelen ineens een heel ander uilgangs- Eunt. Binnen twee weken ziet uw onkstel of fauteuil er weer helemaal als nieuw uit. Leren bankstellen zijn meestal duur. Na een aantal jaren wordt het leer vaal en sleetse plekken, 'ver armen' de inrichting. Of de kleur begint te vervelen. Een belletje naar Marco Leer is voldoende om de toekomst weer zonnig tegemoet te zien want bij Marco Leer krijgt uw bankstel of fauteuil een complete facelift in de oorspronkelijke of in een andere kleur en is daardoor weer jaren Ie gebruiken. Marco Leer is met tien zaken in heel Nederland vertegenwoordigd en daardoor zijn er steeds meer mensen die Marco Leer welen te vinden. Concept Het spuiten van Leer en met name leren meubelen is al jaren de gewoonste zaak van de wereld. Dit geldt ook voor het opnieuw spuiten van leer, alleen stuitte dit in net verleden op veel problemen. De opgebrachte verf kon Het resultaat mag er zijn: de verf va Marco Leer blad dert niet en geeft niet af. Een bank met een scheurtje wordt gerepareerd door een nieuw stuk leer in te zetten en daarna krijgt het meubelstuk opnieuw een prachtige kleur met de speciale leerverf. Marco Leer is de echte specialist eer van een en is in slaot elk type nieuwe laklaag Ie voorzien. gaan Diaaderen. Marco Leer heeft in de ofaelopen jaren een geheel nieuw concept ontwikkeld. '7 w Reparatie Wal kunt u doen? Een telefoontje naar Marco Leer en u wordt direct en deskundig geholpen. De versleten meubels worden bij u thuis opgehaald en als de klus geklaard is ontvangt u, na een dag of tien, de meubelen weer terug. Gemakkelijker kan niet. Slappe zittingen en kussens kunnen worden opgevuld, in combinatie met het spuitwerk. Als extra bewijs voor de geleverde kwaliteit van Marco Leer verlaat ieder bankstel de werkplaats met een jaar garantie. Alle klanten krijgen gratis onderhoudsmiddel van de eigen kleur mee naar huis om de nieuwe laklaag weer voor jaren in topconditie te houden. INFORMATIE? Bel voor een vrijblijvende prijsopgave: Marco Leer, Spuiwelcken 21a Brouwershaven Tel. 0111 - 695014 Wij zijn geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur Éfe

de Faam | 1998 | | pagina 11