stoutenbeek Compleet wonen Allerlei Bijeenkomst Beurs Cursus Sport Jongeren Excursie Lezing Ouderen Politiek hapjes theater n 0/% DINNER MUSIC SHOW Op zaterdag 14 maart in het theater van 'De Parel'. 6 FAAM/VLISSINGER Woensdag 11 maart 1998 Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Intercity - De Vereniging Plat form Zeeuwse Vrouwenraad heeft een brief aan minister Jor- ritsma van Verkeer en Water staat geschreven, waarin zij pro test aantekent tegen de plan nen om de intercitylijn in Zee land op te heffen. Het opheffen van de intercitylijn zou volgens de vereniging van Zeeland een onaantrekkelijke provincie maken om te wonen en wer ken. Postkantoor - Het postkan toor in Oost-Souburg is donder dag 12 maart gesloten vanwege de installatie van nieuwe balie computers. Klanten worden ge adviseerd gebruik te maken van de kantoren in Vlissingen of Middelburg. Conny Palmen - Schrijfster Conny Palmen is vrijdag 13 maart te gast bij boekhandel Fanoy in Middelburg. Tijdens een extra koopavond van 19.30 tot 21.30 uur signeert zij haar nieuwe roman I.M., over haar relatie met Ischa Mei|er. De sig neersessie in Middelburg is één van de twee sessies die zij houdt ter promotie van haar nieuwe boek. Modeshow - Modellenbureau Aliènne uit Vlissingen heeft on langs haar twaalfeneenhalfjarig bestaan gevierd met een groots opgezette jubileumshow in de Concert- en gehoorzaal in Mid delburg. Tevens presenteerde de examenkandidaten van de mannequin/dressman opleiding zich. Onder het aanwezige pu bliek werden loten verkocht waarmee prijzen gewonnen konden worden als een arrange ment in een beautyfarm. Toneel - Op uitnodiging van de Oranjevereniging Zoutelande voert toneelvereniging Seroos- kerke zaterdag 21 maart het stuk 'Deze vrouw is... uw man' op in zaal Middendorp in Zoute- landen. De voorstelling begint om 20 uur en tijdens de pauze is er een grote verloting. De zaal gaat open om 19.30 uur. Kaar ten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Linda Koppejan, Zwinstraat 14. Toerfietsen - De Nederlandse Toer Fiets Unie (NTFU) heeft haar programma tot en met fe bruari 1999 rond. Hierin staan al le zesduizend fietstochten die door de bij de NTFU aangeslo ten verenigingen zijn georgani seerd vermeld. Het programma is tegen vergoeding verkrijgbaar bij de secretaris van het ditrict Zeeland, Hanzestraat 12 Aar denburg, tel. 0117-491963. Kleurplatenwedstrijd - De winnaars van de kleurplaten- wedstrijd rond de Nehalennia- tentoonstelling, die de ABN- AMRO-bank vorig jaar had uit geschreven in samenwerking met het Zeeuws Museum, zijn Erik Janse, Margot de Nennie en Patrick van Heteren. Zij kre gen 18 februari hun prijzen over handigd door directeur Lamper van de ABN-AMRO in het kan toor van de bank in Middelburg. Arnon Grunberg - Schrijver van het boekenweekgeschenk Arnon Grunberg is dinsdag 17 maart Te gast in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Vic van de Reijt van uitgever Nijgh Van Ditmar praat vanaf 20 uur met de schrijver in de aula van de bibliotheek. Kaarten zijn ver krijgbaar bij boekhandel Fanoy op de Nieuwe Burg in Middel burg en de Zeeuwse Biblio theek. Voorleeswedstrijd -In de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg wordt woensdag 11 maart de Walcherse Voorleesdag ge houden. Tussen 14 en 16.30 tre den de voorleeswi'nnaars van de deelnemende scholen voor het voetlicht met een fragment uit een zelf gekozen kinderboek. De beste kandidaat gaat naar de provinciale finale, die in april wordt gehouden. Dansavond - De Middelburg se wijkvereniging Zuid houdt 14 maart een dansavond in het Zui derbaken aan de Rentmeester laan in Middelburg. De dans avond begint om 20 uur met een gratis dansles waarin onder meer de basis van de quick step en de Engelse wals worden ge leerd. Walcheren 2010 - De Heem kundige Kring Walcheren houdt woensdag 11 maart om 20 uur een bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg rond het thema 'Walcheren in 2010'. Tijdens deze avond zullen amb tenaren en mensen uit het be drijfsleven hun visie geven op zaken als landbouw, recreatie, verkeer en wonen in de komen de jaren. Ierland - Verhalenvertelster Letja de Goede vertelt zondag 15 maart verschillende Ierse verhalen in Celtic Pub The Duke aan de Vlasmarkt in Middelburg. De Goede woont sinds 1970 in Ierland waar ze regelmatig gas ten uit de hele wereld ontvangt om ze kennis te laten maken met de bijzondere Ierse cultuur en natuur. De pub gaat open om 15 uur en vanaf 16 uur vertelt Letja de Goede haar verhalen. Borstvoeding - Borstvoeding organisatie La Leche League houdt woensdag 18 maart een informatie-avond met als onder werp 'het oplossen en voorko men van problemen bij borst voeding'. Moeders en vaders, met of zonder baby, die hierover willen meepraten zijn vanaf 20 uur welkom aan de Jacob Cats- straat 62 in Middelburg. Inlich tingen, tel. 0118-633038. Meditatie - Elke woensdag avond wordt er in de Praktijk voor Kerntherapie aan het Hof plein 6 in Middelburg een medi tatie-avond gehouden. Elke woensdag wordt er aandacht besteed aan een bepaalde vorm van meditatie. Vanaf 18 maart staat een aantal weken energe tische meditatie centraal. Dit is een mengeling van de klassieke zitmeditatie die zich richt op het bewustzijn en de meer dynami sche meditatievormen die geba seerd zijn op energie. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 623129. Glorify - Het interkerkelijk jeugdkoor 'Glorify' viert dit jaar haar eerste lustrum. Om dit heuglijk feit te vieren geeft het koor 21 maart een lustrumcon cert in het kerkelijk centrum 'De Hoeksteen'. Onder de titel 'Route 66' wordt de luisteraar meegenomen op een twee uur durende muzikale reis door de bijbel. Aanvang 20 uur, zaal open om 19.30 uur. Reisvereniging - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Christelijke reisvereniging houdt dinsdag 17 maart haar jaarlijkse bijeenkomst annex dia-avond, in ontmoetingscentrum Dauwen- daele in Middelburg. De dia-pre sentatie is in handen van P. Ma- rinussen uit Kloetinge en gaat over zijn reizen naar Canada en Zuid- Afrika. Verder wordt er af scheid genomen van voorzitter C.J. van der Maas en J.J. van de Kreeke en worden hun op volgers bekend gemaakt. Aan vang 19.30 uur. Toegang gratis. Ontmoetingsavond - Vrien denkring Kapasi houdt zaterdag 14 maart een gezellige dans- en ontmoetingsavond voor alleen staanden vanaf 25 jaar. De bij eenkomst vindt plaats in wijk centrum De Spinne in Goes. Aanvang 21.30 uur. Sing In - In de Christelijk gere formeerde kerk aan de Kasteel straat in Vlissingen wordt zon dag 15 maart een Sing In ge houden. De zangavond heeft als thema 'een echte vriend'. Gos pelkoor Inspiration verleent haar medewerking en de meditatie wordt verzorgd door J. van de Wal. De Sing In begint om 20 uur. Modeltreinen - In De Vroone in Kapelle wordt zaterdag 14 maart van 10 tot 15.30 uur een modeltreinruilbeurs gehouden. Behalve dat er gelegenheid is om modelbaan accessoires te ruilen en ideeën uit te wisselen met mede-hobbyisten, worden er ook video's over het onder werp vertoond. De Vroone be vindt zich op loopafstand van het NS-station Kapelle-Biezelin- ge. Rommelmarkt - Voetbalver eniging Middelburg houdt zater dag 14 maart van 9 tot 12 uur een rommelmarkt in het club huis aan de Nadorstweg. De meest interessante artikelen worden om 9.30 uur per opbod geveild. Hobbymarkt - De activiteiten commissie van Ter Valcke houdt zaterdag 14 maart een hobby- markt. Een vijftiental hobbyisten zullen de bezoeker kennis laten maken met hun vrijetijdsbeste dingen, waaronder poppen, bab belaars en kaarsen maken, handwerken en bloemschikken. Verder zijn er muziek en koffie en worden er poffertjes gebak ken. De opbrengsten komen ten goede aan de bewoners van Ter Valcke. De beurs duurt van 10 tot 16.30 uur. Kinderkleding - In peuter speelzaal De Vrolijke Keet in Serooskerke wordt vrijdag 13 maart een kinderkledingbeurs gehouden. De beurs duurt van 15.15 tot 16.30 uur en de op brengst is bestemd voor de speelzaal. Kleding en speelgoed kunnen dinsdag 10 maart van 10.45 tot 11.30 uur worden in geleverd. Grotere artikelen als kinderwagens, boxen, bedjes en buggy's kunnen vrijdag 13 maart van 13.30 tot 14.30 uur worden ingeleverd. Artemis - Artemis, bureau voor vrouwenhulpverlening, geeft vanaf 31 maart een speci aal voor vrouwen geschreven cursus 'Van offeren naar inves teren'. Vrouwen leren hun eigen kwaliteiten kennen en hoe ze daar ten volle gebruik van kun nen maken. Meditatie - In het Transcen dente Meditatie Centrum Zee land in 's-Heer Abtskerke wordt vanaf maandag 16 maart een cursus transcendente medidatie gegeven. De cursus bestaat uit zeven bijeenkomsten waarin de cursisten leren hoe men zonder moeite tot een zeer diepe rust en ontspanning kan komen. Na afloop van de cursus is men ge heel zelfstandig in staat om twee maal per dag zelf thuis te mediteren en er dagelijks de vruchten van te plukken. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0113-316317. Visserij - De visserijschool aan de Deltahaven in Stellendam houdt zaterdag 21 maart van 10 tot 14 uur een open dag. Tijdens deze open dag is informatie ver krijgbaar over de twee verschil lende beroepsopleidingen voor de visserij en kan er kennis wor den gemaakt met de docenten, de leermiddelen en de praktijk lokalen van de visserijschool. Volgens het Productschap Vis wordt er in de toekomst een groot tekort aan gekwalificeerde vissers verwacht. Hogeschool - In het atrium van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen wordt donderdag 12 maart van 19 tot 21.30 uur een open avond gehouden. Er wordt informatie gegeven over de op leidingen van de hogeschool, studiefinanciering. openbaar vervoer en studentenverenigin gen. Themacursus - Speciaal voor vijfenvijftig-plussers houdt het Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland een themacursus van twaalf bijeenkomsten. In de cur sus worden actuele onderwer pen aangesneden als verkiezin gen, opkomend fascisme, ge weld en onveiligheid. De eerste bijeenkomst wordt dinsdag 24 maart gehouden. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 616278. Opvoeding - 'Opvoeding in de waagschaal' is het onderwerp van de cursus die het Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland vanaf 25 maart geeft. De cursus is bedoeld voor ouders van kin deren van zes tot zestien jaar. In de cursus wordt bekeken welke waarden en normen de opvoe der hanteert, hoe het normbe sef van de kinderen kan worden beïnvloed en welk normbesef er bij welke leeftijd hoort. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 616278. Moderne gemakken - On langs veranderde de Zekatel een aantal frequenties en moest iedereen opnieuw deze zenders in t.v. en video pro grammeren Voor menigeen bleek dit geen eenvoudige klus te zijn. Moeilijkheden met deze en andere moderne gemakken worden behandeld in de cursus 'omgaan met moderne appara ten' die het Regionaal Opleidin gen Centrum Zeeland vanaf 25 maart verzorgt. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 616278. Geheugen - Het Educatief Centrum Walcheren in Middel burg begint woensdag 25 maart een cursus 'Beter omgaan met geheugen'. In de cursus leren de cursisten dat vergeten bij el ke leeftijd hoort en zeker niet verward moet worden met de mentie. Met oefeningen en ezelsbruggetjes leren de cursis ten hoe je het geheugen kan trainen en 'onderhouden'. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-616278. Sportleider - De Zeeuwse Sportraad begint deze maand een cursus recreatie sportleider voor ouderen (RSL-O). De oplei ding bestaat uit dertig lesuren en vijftien stage-uren. Centraal in de opleiding staat het verant woordelijk leiding geven aan ou deren op het gebied van sport en bewegen. Inschrijven is mo gelijk tot 20 maart. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 640700. Driebanden - In dorpshuis 't Trefpunt in Ovezande worden van 13 tot en met 15 maart de ditrictskampioenschappen drie banden gespeeld. Acht deelne mers hebben zich geplaatst voor deze eindstrijd. De wed strijd van 13 maart begint om 19 uur, en 14 en 15 maart om 12.30 uur. Zondag 15 maart zal ook de finale worden gespeeld om 16 uur. Jokermarathon - In wijkcen trum Jan Ligthart aan de Berg weg in Goes wordt zaterdag 21 maart een jokermarathon van 12 uur gehouden ten bate van de Cliniclowns Nederland, le dereen vanaf 18 jaar kan hieraan deelnemen. Inschrijvingen voor 12 maart bij N. Mes, M.D. de Grootstraat 40 in Goes. PR-training - De Zeeuwse Sportraad begint binnenkort met een pr-training voor sportvereni gingen. PR staat voor het stel selmatig bevorderen van weder zijds begrip tussen een organi satie en haar publieksgroepen. In deze training wordt onder an dere aandacht geschonken aan voorlichting, in- en externe be trekkingen, publiciteit en pers contacten. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-640700. Mosseltocht - Het Neder lands-Belgisch Wandelcomité, aangesloten bij de Zeeuwse Wandelsportbond, houdt 21 maart de Mosseltocht in en om het Zeeuws-Vlaamse stadje Phi lippine. Philippine staat in bin nen- en buitenland bekend om zijn mosselen. De tocht is uitge zet over drie afstanden: 7, 14 en 20 kilometer. De routes lopen over landelijke wegen en oude dijken in en om Philippine. De start van de tocht vindt plaats bij Hotel au Port tussen 9 en 15 uur.' De wandelaars worden ge acht om voor 18 uur weer terug te zijn. Pannenkoektocht - Wandel sportvereniging 'Willen is kun nen' uit Vlissingen houdt 14 maart haar jaarlijkse pannen koektocht. Er kan gekozen wor den tussen routes over afstan den van vijf, tien en vijftien kilo meter. Inschrijving is mogelijk van 11 tot 14 uur in het startbu reau in het wijkcentrum aan de Adriaan Coortelaan in Vlissin gen. Inlichtingen, tel. 0118- 416295. Studiefinanciering - Bij het Jongeren Advies en Informatie Bureau (JAIB) in de Hoogstraat in Middelburg staat de hele •maand maart het onderwerp studiefinanciering centraal. Er wordt antwoord gegeven op vragen als 'op welke studie beurs heeft een jongere recht?' en 'hoeveel mag een jongere bij verdienen?'. Het JAIB is maan dag tot en met vrijdag geopend van 11 tot 17 uur. Zoutelande - De Koninklijke Natuurhistorische Vereniging gaat dinsdag 17 maart de dui nen van Zoutelande verkennen, onder leiding van Maaike Boom stra. Belangstellenden voor de ze excursie moeten zich om 14 uur verzamelen bij de trap naar de Boulevard in Zoutelande. Prunussen - Onder leiding Kees Wisse van de Koninklijke Natuurhistorische Vereniging gaan kinderen zaterdag 21 maart prunussen rooien in het waterwingebied Oranjezon in Oostkapelle. Deelnemers moe ten zelf gereedschappen mee nemen. Verzamelen om 9 uur bij het pompstation van het wa terleidingbedrijf. Westhove - Het Zeeuws Bio logisch Museum verzorgt in sa menwerking met Staatsbosbe heer de rondleiding 'Met de boswachter op pad' in het bos gebied Westhove. De rondlei ding begint om 14 uur bij het museum en duurt tot 15.30 uur. Vooraf aanmelden is noodzake lijk. Bunkers - Bunkerspecialist Hans Sakkers uit Koudekerke verzorgt maandag 16 maart een lezing over bunkers in de Ge vangentoren in Vlissingen. De lezing begint om 20 uur en wordt gehouden op uitnodiging van de Stichting Vesting Vlissin gen. Sakkers gaat in zijn mono loog onder meer in op het Land- front Vlissingen en de bunkers bij Baskenburg in Vlissingen. De lezing is voorzien van dia's die Sakkers maakte tijdens zijn zwerftochten langs de kust van West-Europa. Spoor- en tramweg - De Ne derlandse Vereniging van Be langstellenden in het Spoor- en tramwegwezen houdt vrijdag 13 maart om 19.45 uur haar maan delijkse bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, Tijdens deze bijeenkomst worden dia-lezingen gegeven over Zeeuwse spoorwegen en stoomritten in binnen- en bui tenland. Tel. 0118-582620. Dorpen - De gemeente-archi varis van Veere Peter Blom, houdt zondag 15 maart om 14.30 uur een lezing in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelan- de. De lezing is getiteld 'Verbor gen stukken', en gaat over de bewoningsgeschiedems van de Walcherse dorpen. Psychosynthese - Therapeu te Jenny van Dam van de Prak tijk voor Gestalt en Psychosyn these houdt maandagavond 17 maart een lezing over psycho synthese. ledereen die belang stelling heeft voor deze in Zee land nog vrij onbekende vorm van therapeutische begeleiding en zelfontplooiing is van harte welkom. De lezing heeft plaats in de praktijkruimte aan de Bree- straat en begint om 20 uur. Rozenkruis - De School van het' Gouden Rozenkruis geeft donderdag 12 maart om 20 uur een lezing in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brou- wenaarstraat 2 in Vlissingen. De lezing heeft als titel Hermeti sche Gnosis en wordt gegeven door N. Steenhoff. Inlichtingen, tel. 078-6732205. Christelijk denken - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg geeft prof.dr, H.E.S. Wol- dring donderdag 19 maart om 20 uur een lezing over 'Christe- lijk-sociaal denken als uitda ging' Woldring studeerde socio logie en filosofie in Groningen en Amsterdam. Momenteel is hij hoogleraar politieke filosofie aan de Faculteit der Wijsbegeer te van de Vrije Universiteit in Amsterdam, Spoorwegen - De Algemene Nederlandse Bond voor Oude ren houdt woensdag 11 maart een themamiddag in Bachten Reede in Vlissingen, Onderwerp is:'Wat hebben de spoorwegen te bieden?' Aansluitend is er nog bingo. Aanvang 14 uur, zaal open 13.30 uur. Koersbal - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissin gen een bijdrage toegekend van achthonderd gulden. Het geld is bedoeld voor de aanschaf van een nieuwe koersbalmat. Het Juliana Welzijn Fonds onder steunt projecten die mensen betrekken bij hun eigen omge ving. Milleniumprobleem - De CDA-fractie van Middelburg heeft bij het college van burge meester en wethouders vragen gesteld over het milleniumpro bleem dat zich voordoet bij computers. Het CDA maakt zich zorgen over de moeilijkheden die de problematiek kan opleve ren voor de gemeente Middel burg. De CDA wil van het colle ge weten of men op de hoogte is van het debacle en welke maatregelen er al zijn getroffen of nog getroffen moeten wor den. .PAREL, BjbchvcR 2. RomhurK Voor u treden op Sociéte Poubelle d'or, Dance Trax, Biselo magic balloons en zangduo Ronny Nadia. L kunt vanaf 19.00 uur genieten van zowel de muziek als van het koud- en warmbuffet voor 49,50 p.p. incl. welkomstcocktail. Reserveer snel, vol vol l voor reservering of informatie: 0113-374200 Wij komen graag bij u thuis. "Oké, wij zijn lastig en veeleisend." Wij (van Pot Stoutenbeek) zijn altijd vreselijk nieuwsgierig naar hoe u eet, drinkt, slaapt, luiert, leest, luistert. Naar hoe u vrienden ontvangt, studeert, zingt, puzzelt en knutselt. Naar hoe u bezig bent. Omdat we alles in huis hebben om daar het ideale decor voor te bouwen. Fauteuil Giorgetti 63790 n Fauteuil Gigi van Fauteuil Balou van ieolux Mensen kijken is heerlijk. Daarom zitten op zonnige dagen de terrassen zo vol. Maar mensen die meubels kijken, zijn rond uit fascinerend. Sommigen demonstreren meteen een uitge sproken smaak, hebben al beslist voor ze binnenkomen. Kruk Sarapis van Espaces Lignes Kan Colombo van Casre/ijn Pot Stoutenbeek. llieuwendijk 89, Axel, Zeeuws-Vlaanderen. Telefoon (0115) 56 20 10. SieMatic keukenstudio 1e verdieping. Elke zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur.

de Faam | 1998 | | pagina 6