miitwyi iiiiiAiiiiMiiliiiiMi. 4 GEMEENTE MIDDELBURG Van de Perrestraat: verbete ringsplan 48 seniorenwoningen Uitvoering van Johannes Passion Nieuws uit de wijken Commissies Alleen om naar te kijken Directiekeet Rooien Middelburg vecht voor Intercity station Subsidies voor activiteiten rond welzijn, gezondheid en cultuur mryvl Week 11 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Bewoners gezocht voor de Wijktafel Zuid Tafeltje LU Dekje tgf Collecten Woensdag 11 maart 1998 FAAM/VLISSINGER 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Binnenkort worden in Middelburg weer de wijktafels gehouden. Hieronder volgt een kort overzicht van de onderwerpen die besproken worden. Algemeen Op alle wijktafels worden de volgende onderwerpen besproken: de ontwik kelingen van het wijkbeheer: de politiespreekuren en mogelijk andere nieu we ontwikkelingen. De evaluatie van het experiment wijkbeheer. Er wordt een uitvoerig verslag besproken met allerlei aanbevelingen om het wijkbe heer in de toekomst nog beter te kunnen uitvoeren. Er zal dan ook een reac tie van de gemeente beschikbaar zijn. Er is ook een overzicht beschikbaar van onderhoud aan wegen en riolen in 1998. Dit overzicht zal toegevoegd zijn aan de vergaderstukken. Op 17 maart a.s. wordt de wijktafel in Zuid gehouden. Onderwerpen die daar besproken zullen worden zijn o.a. de sluiting van Poortershove (het jeugdhonk), de nieuwbouwplannen van de scholen en het Zuider baken, en wordt er gekeken, hoe het wijkbeheer nog beter kan aanslui ten op de wensen van de bewoners (evaluatie experiment wijkbeheer). Ongetwijfeld belangrijke onderwerpen die nu en in de nabije toekomst in uw wijk gaan spelen. U weet inmiddels, dat de wijktafels gevormd worden door bewoners, vertegenwoordigers van de gemeente en verte genwoordigers van instanties (politie, woningbouwvereniging, SKWM, SWOM, etc.). Gezamenlijk probeert de wijktafel de leefbaarheid zo prettig mogelijk te maken en te houden in het gebied Zuid. Leefbaarheid is iets waar we allemaal mee te maken hebben. Onderwerpen die in de wijktafel be sproken worden hebben te maken met Wonen, Weten, Werk en Welzijn. Het gaat dus om een schone, veilige woonomgeving, waar kinderen fijn kunnen spelen en waar aandacht is voor alle inwoners. Dat is iets wat iedere bewoner in Zuid graag zou willen bereiken! Het gebied Zuid omvat Magistraatwijk, Erasmuswijk en Reijershove. Bewoners die in dit gebied wonen kunnen meepraten over de toekomst van hun wijk. De laatste tijd is het aantal bewoners dat deelneemt aan de wijktafel te ruggelopen. Dat vinden wij geen goede zaak. Vandaar een oproep aan inwoners uit Zuid om, geheel vrijblijvend, toch eens een keer te komen kijken bij een vergadering van de wijktafel. Wellicht vindt u deze bij eenkomst zo inspirerend, dat u voortaan als bewoner deel wenst te ne men aan de wijktafel. U bent welkom. Voor meer informatie over het wijkbeheer en over het verkrijgen van een aantal informatieve folders over het wijkbeheer kunt u contact opnemen met de coördinator dhr. H. Vergeer, Arnelaan 57, Middelburg, tel. 634611 of fax 634355. De wijktafel Arnemuiden houdt op 12 maart a.s. een discussie avond over het Vliegveld Midden Zeeland. Deze bijeenkomst wordt gehouden in Dorpshuis de Arne en begint om 20.00 uur. In december jl. heeft de wijktafel een informatieavond georganiseerd over het vliegveld. Tijdens deze avond gaven bezoekers te kennen een discussie te willen aangaan met ter zake deskundigen. De wijktafel heeft beloofd deze avond voor te bereiden. Inmiddels is duidelijk, dat de plannen m.b.t. het vliegveld veel stof doen opwaaien. Om wat meer duidelijkheid te krijgen in de plannen, de opvattingen en standpunten bent u welkom om deze avond te bezoeken. Het gaat immers over de leefbaarheid van Middelburg. Wijktafel West (Stromenwijk e.o.): maandag 16 maart. Kan toor SKWM, Arnelaan 57 Onderwerpen: er is de afgelopen periode hard gewerkt aan een cam pagne om in de Stromenwijk weer nieuwe initiatieven van de grond te krijgen. Deze campagne gaat "Stroomopwaarts" heten. Allerlei nieuwe initiatieven zullen binnen kort georganiseerd worden (o.a. hondendag. dikke bandenrace. een prestatieloop. De Nationale straat- speeldag, een wijkschouw en nog meer leuks). Er wordt teruggeko men op de ontwikkelingen bij hel nieuwbouwproject de Hooge Plaat- Wijktafel Zuid: dinsdag 17 maart, Zuiderbaken Onderwerpen: de sluiting van Poor tershove. Het jeugdhonk is onlangs gesloten omdat het geld op is om een beheerder in dienst te houden. Wat nu? De scholen in de Magi straatwijk gaan fuseren en hebben nieuwbouwplannen. Deze plannen omvatten ook een mogelijk slopen van het Zuiderbaken en op deze plek een nieuwe accommodatie re aliseren. Wijktafel Arnemuiden: woensdag 18 maart. Dorpshuis de Arne Onderwerpen: De wijkbeheergroep gaat een peiling houden in Arne muiden m.b.t. het vuilnisinzame- lingssysteem. Dat wijkt af van de wijze waarop in Middelburg het huisvuil wordt opgehaald. De wijk wethouder zal een onderwerp in brengen m.b.t. de dodenherdenking die in deze kern gehouden wordt. Een belangrijk onderwerp vormt ook de aanwending van middelen om in Arnemuiden voorzieningen voor jeugdigen en jongeren te tref fen. Wijktafel Noord (N\v. Middel burg e.o.): dinsdag 24 maart, WOP Nieuw Middelburg, Zacha- rias Janssestraat Onderwerpen: Het jongerenwerk in Nieuw Middelburg en in het Tref punt: ook hier zijn problemen om De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 1999 gestart. Welke activiteiten? Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsidie van de gemeente Mid delburg. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de ge meente. Ter illustratie van de activiteiten die voor subsidie in aanmer king komen, kunt u het subsidievoorstel 1998 raadplegen. Dit subsidie- voorstel ligt ter inzage bij de sectie Communicatie (Stadhuisstraat 2). Voor wie? Aan de organisaties die al een subsidierelatie met de gemeente Middel burg hebben, zijn inmiddels de aanvraagformulieren voor de subsidie 1999 gestuurd. Ook organisaties die nog geen subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, kunnen voor 1999 een subsidie-aan vraag indienen. Wanneer? Alle subsidie-aanvragen voor 1999 moeten vóór 10 april 1998 bij de gemeente (sectie WVC) zijn ingeleverd. Resultaat? Het indienen van een subsidieverzoek geeft geen garantie op het ver krijgen van subsidie. Het indienen van een subsidieaanvraag betekent dat deze wordt opgenomen in de subsidieprocedure 1999. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toege kend. Informatie? Wilt u meer weten over de voorwaarden waaronder subsidie wordt ver strekt? Heeft u vragen over de subsidieprocedure 1999? Wilt u voor 1999 een subsidieverzoek indienen? Voor informatie kunt u contact op nemen met de afdeling Maatschappelijke Zaken, sectie Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur, tel. 675679. U kunt hier ook de Algemene Sub sidieverordening Welzijn en/of de (financiële) richtlijnen opvragen. Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur, maandag 16 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.R de Nooijer. telefoon 675531. Besproken wordt onder meer (onder voorbehoud):Veersemeer- schap, nieuwsbrief binnenstad, nieuwsbrief Sociale Zaken. Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 17 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Communicatie en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecre taris. De gemeenteraad vergadert op maandag 23 maart om 19.30 uur. De flat aan de V.d. Perrestraat vlak na de "aftopping". Foto: R. Oreel De Koninklijke oratorium vereniging "tot oefening en uitspanning" te Middelburg voert op 28 maart 1998 in de concertzaal te Middelburg de Johannes Passion uit onder leiding van Jo Ivens. Aanvang 20 uur. Solisten zijn: Christa de Meulder sopraan, Marianne Koopman, alt. Jan van Elsacker Evangelist, Frank Fritschy tenor aria's, Bas Ramselaar bads Christus Partij, Math Dirks bas aria's, Tijn van Eijk orgel continuo, Roosmary Cooimans cello continuo en het Dordts kamer orkest. Gegadigden (minimum inkomen) kunnen op donderdag 26 maart voor de prijs van een dubbeltje een kaart be komen bij de receptie van de Sociale Dienst, Simpel- huisstraat I. Foto: E. Engel. Woensdag 18 maart a.s. vindt de viering plaats van het hoogste punt van de woningen aan de J.A. van de Perrestraat (Magistraatwijk. Mid delburg-Zuid). Op dit moment zijn de werkzaamheden halverwege de uitvoering van het verbeteringsplan. Door het plaatsen van een vlag geeft wethouder P.M. Bruinooge een officieel tintje aan het hoogste puilt. Na de plaatsing van de vlag zullen de wethouder en de heer On- derdijk, directeur Woongoed Mid delburg een korte toelichting hou den in het Zuiderbaken tijdens een feestelijke afsluitende borrel. Het complex aan de J.A. van de Perrestraat bestaat uit 48 senioren- woningen. Het betreft een onge veer 10 jaar geleden tot 5 bouwla gen 'afgetopt' hoogbouwcomplex. De woningen voldeden niet meer aan de eisen van deze tijd. Het project omvat werkzaamheden betreffende: het opplusscn van de woning, dat wil zeggen het geschikt maken van de woning voor ouderen en minder validen; isolatie; ventilatie; onderhoud. Huisvesting van ouderen zal in de toekomst in hoofdzaak moeten plaatsvinden in de bestaande wo ningvoorraad. Woningen die niet geschikt zijn voor ouderen zullen geschikt gemaakt moeten worden. Dit aanpassen van de bestaande woningvoorraad noemt men "op- plussen". Criteria hiervoor zijn ontwikkeld door de Stuurgroep Ex perimenten Volkshuisvesting in sa menwerking met ouderenorganisa- ties. Gekozen is voor een pakket be staande uit voorzieningen met het doel ongevallen in en om de wo ning te beperken. Zoals voorko men van struikelen bij de voordeur, betere verlichting bij voor- en ach terdeur. voorkomen van struikelen en uitglijden in de woning of op de binnentrap, goede zekerheid van ventilatie en lichtschakelaars. Za ken die eigenlijk voor alle 55+ plussers gelden. Deze leeftijdsgrens sluit aan bij het landelijke opplus- project van de SEV. Woongoed wil in totaal 1000 wo ningen gaan opplussen. In 1997 is gestart met 52 woningen, waaron der 48 woningen aan de J.A. van de Perrestraat. In 1998 zullen bijna 200 woningen volgen (waaronder: Maas/Oosterscheldestraat, Baljuw laan en Vreedcnburg). Hiervoor zijn bijdragen van SEV en gemeen te ontvangen. In 1998 verwacht Woongoed een bijdrage van de Pro vincie. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 16 tot en met 22 maart maandag vleesballetjes, witlof, aardap pelpuree dinsdag dunne plakken rundvlees, spina zie, aardappelen woensdag gebraden varkensvlees in saus met appeltjes, rode kool, aard appelpuree donderdag kip. aardappelen, groente vrijdag visfilet in milde mosterdsaus, gemengde groenten, aardappe len zaterdag nasi rames zondag wat de pot schaft De directiekeet voor de werkzaamheden aan het traject President Roo- seveltlaan-Koepoortbrug, wordt geplaatst aan de Churchilllaan, hoek Na- dorstweg. Deze plaats is centraal gelegen voor de werkzaamheden en beter bereikbaar dan de eerder aangegeven plek aan de Vetermanstraat. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: De kleuren van de crocussen en de narcissen (paasle- lies!) kondigen al enige weken de na derende lente aan. De medewerkers van Groenbeheer hebben er door heel Middelburg heen een feestelijk palet van gemaakt. Het komt echter voor dat deze bloe men zonder enig pardon worden ge plukt, of dat zelfs de bollen uit de grond worden ge haald. Daarom deze op roep: laat ze staan, dan heeft iedereen er wat aan Foto: Anda van Riet. Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur, donderdag 12 maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675304. vanuit deze accommodatie goed jongerenwerk uit te voeren. De wijktafel zal overleggen welke mo gelijkheden of maatregelen noodza kelijk zijn. Zoals gebruikelijk wordt ook de stand van zaken in de overi ge wijken van dit gebied besproken. Wijktafel Dauwendaele; maan dag 30 maart 1998, OC Dauwen daele aan de Vrijlandstraat 51 Onderwerpen: Er zijn inmiddels plannen om hel OC te verplaatsen en om een nieuw onderkomen voor de jongeren te gaan bouwen. De wijkwethouder zal toelichten hoe ver de plannen nu staan. Verder ko men er nog wat vragen aan de orde m.b.t. geluidsoverlast Schroeweg en komt er antwoord op enkele vragen die door de wijktafel aan de ge meente zijn gesteld. Zoals gebruikelijk beginnen alle wijktafels om 20.00 uur en zijn ze uiterlijk om 23.00 uur weer afgelo pen. De bijeenkomsten zijn open baar. Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid een onderwerp ter sprake te brengen, dan verzoeken wij u dat bij de voorzitter te mel den. De wijktafel houdt zich bezig met de grote lijnen van uw wijk. Heeft u vragen over allerlei details, dan kunt u uiteraard contact opne men met het WOP in uw buurt. Wenst u meer informatie, dan kunt u terecht bij uw WOP in de buurt of bij de coördinator wijkbeheer, dhr. H. Vergeer, tel. 634611. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, maxi maal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 1 linde aan de Van Akenstraat 5 elzen aan de Biesbosstraat 1 eik en 1 esdoorn aan de Greve- lingenstraat 3 abelen aan de Populieren laan I es aan de Olmenlaan I wilg aan de Boekweitstraat 1 sierkers aan de J.H. Huyssen- straat 2 kastanjes aan de Dorpsstraat Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de af deling Groenbeheer, 01 18-675312. Foto: Anda van Riet Het kabinet heeft een conceptvi sie uitgebracht onder de naam "De derde eeuw spoor" over de markt voor het openbaar perso nenvervoer per spoor vanaf 2000. In deze visie worden de haltes voor het intercity-netwerk van de Neder landse Spoorwegen in Nederland aangewezen. In Zeeland bestaan in deze visie geen intercitystations meer. De Zeeuwse lijn Vlissingen- Middclburg-Roosendaal, die deel uitmaakt van het landelijk kernnet, zou geheel een regionale lijn wor den. Door burgemeester en Wethouders is aan de volgende instellingeu toe stemming verleend om in de ko- mense periode een huis-aan-huis- collecte te houden: Nationaal Jeugdfonds van 9 maait tot en met 14 maart; Nationaal Reumafonds van 16 tot en met 21 maart; Simavi van 23 tot en met 28 maart. Tegen deze visie wordt van alle kanten met klem geprotesteerd, ook vanuit de NS zelf. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben in een brief aan de Minister gewezen op de zeer nadelige effec ten van het verdwijnen van de inter- citylijn: ernstige schade aan de kwaliteit van het openbaar vervoer en verhoging van het aantal autoki lometers. Ook wethouder infrastructuur en verkeer P. Brakman is namens het gemeentebestuur in hel geweer ge komen. Er is onmiddellijk overleg gevoerd met gedeputeerde de heer Hennekeij. Middelburg heeft grote belangen bij de handhaving van de intercity- status van het Middelburgse NS- station. Het verdwijnen hiervan brengt de belangen van reizigers van en naar de Randstad en Mid delburg ernstig onder druk. Daar door heeft het gevolgen voor de so ciaal-economische structuur en de werkgelegenheid van de stad. Bovendien wordt er momenteel ge werkt aan een ontwikkelingsplan voor hel stationsgebied. Daarin neemt de inrichting van een modern adequaat busstation, aansluitend op het vervoer per intercitylijn. een prominente plaats in. Vrijdag jl. is er overleg geweest tussen de wethouder en de Neder landse Spoorwegen. In dit gesprek is door NS Reizigers aangegeven dat: het kabinetsplan schadelijk is voor het treinverkeer van en naar Zeeland omdat de samenhang in het spoorwegennet van en naar Zeeland onderbroken wordt in Roosendaal: Zeeland daardoor in een geïsoleerde positie komt; het openbaar vervoer in Zeeland hierdoor negatief wordt beïn vloed; NS Reizigers de reactie van het provinciebestuur ten zeerste on derschrijft. Wethouder Brakman heeft in dit ge sprek toegezegd contact te zullen leggen met zijn collega's van Vlis- singen. Goes en Bergen op Zoom om gemeenschappelijk in actie te komen.

de Faam | 1998 | | pagina 5