KQUMar POELZICHT Voor aanpassingen in de auto... GIRO 145 ELFSTEDENTOCHT Geef hun ook een vakantie de zonnebloem Net zwanger? P R I J S W I OCCASIONS Allerlei Cursus Bijeenkomst Natuur Sport Beurs Wet Voorzieningen Gehandicapten GEBRUIKTE CARAVANS off. dealer van KNAUS en BEYERLAND Caravancentrum Autobedrijf van Liere-Louisse Havenweg 1,4455 AL Nieuwdorp Tel. 0113-612315 b.g.g. 0113-351655 KWIK-FIT HEEFT AL BANDEN VANAF49: KLAAR TERWI|L U WACHT. 6 DAGEN PER WEEK GEOPEND Maandag t/m vrijdag 08.00-17.30 uur Zaterdag 08.00 -17.00 uur ACCU'S, APK, BANDEN, OLIE VERVERSEN, REMMEN, SCHOKDEMPERS, TREKHAKEN EN UITLATEN. ii OP ALLE ONDERDELEN BETER De volgende filialen zijn gëopend van 08.00-20.00 uur, zat. tot 17.00 uur: 8 FAAM/VLISSINGER Woensdag 4 maart 1998 Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Huidverzorging - Bij Natuur- voeding Bellamy aan het Bella- mypark in Vlissingen geeft een specialiste van het merk Anne- marie Börlind vrijdag 6 maart huidverzorgings adviezen. De producten van Annemarie Bör lind bestaan alleen maar uit na tuurlijk ingrediënten, zonder dierlijke bestanddelen en zijn dierproefvrij. Kaarten - In creativiteitscen trum Multi Colour aan 'de Toren- weg in Middelburg wordt zater dag 7 maart een workshop kaar ten maken gehouden. Er wor den bij het maken van de kaar ten verschillende technieken als 3-d techniek en embossing ge bruikt. De workshop wordt ge houden van 10 tot 16 uur. Jantje Beton - In Middelburg en Arnemuiden gaan de komen de weken vrijwilligers op pad om te collecteren voor Jantje Beton. De collectanten zijn lid van verschillende verenigingen als scouting en wijverenigingen. De helft van de opbrengst is voor de verenigingen zelf be doeld, de andere helft gaat naar algemene projecten in Neder land. Kleding - De vereniging Sa men Strijden Tegen Reuma houdt 12 en 13 maart een inza meling van gebruikte kleding, schoeisel en huishoudtextiel in Vlissingen. Enkele dagen voor de inzameling worden er gele plastic zakken in Vlissingen ver spreid waar de gebruikte kle ding in kan worden aangebo den. De vereniging verkoopt de kleding daarna en de opbrengst is bestemd voor de financiële steun aan reuma-patiënten. Volkssterrenwacht - Wie nog nooit met eigen ogen een krater op de maan heeft gezien, of een planeet, een sterrenstel sel, een sterrenhoop, een nevel of andere fraaie astronomische objecten kan 6 en 7 maart te recht bij de Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen aan de Herengracht 52 in Middelburg. De volkssterrenwacht is dan vanaf 20 uur geopend voor pu bliek. Er worden dan lezingen gehouden en uitleg gegeven over diverse astronomische on derwerpen. Als het weer het toelaat kunnen met de opge stelde telescopen diverse objec ten worden waargenomen. Monoloog - Van dinsdag 3 maart tot en met vrijdag 6 maart speelt Jan van Seters de mono loog Voorbeeld/Nabeeld in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg Van Seters is lid van de Stichting voor Literatuur en Theater Het Zeemaneffect. De voorstelling begint steeds om 20 uur en is geschreven naar aanleiding van de tentoonstel ling La Fée Verte van beeldend kunstenaar Tien Heestermans. La Fée Verte, de groene fee, staat voor de hallucinatieve en verwoestende drank absint die in de vorige eeuw haar slacht offers eiste in Frankrijk. Kaarten voor de voorstelling zijn verkrijg baar aan de zaal. Frisse lucht - De actie Frisse Lucht is een vrijwilligers project van de Vereniging Humanitas voor kinderen in sociaal-econo misch moeilijke omstandighe den, die zelf nooit op vakantie gaan. Humanitas biedt deze kin deren een week een zorgeloze vakantie aan bij gastgezinnen in Zeeland. De gastgezinnen zor gen zelf voor de dagindeling van de kinderen. De vakantieweek is gepland van 25 juli tot en met 1 augustus. Humanitas is nog op zoek naar gastgezinnen. In lichtingen en/of aanmelding, tel. 0113-382660. Zeeuws licht - Door de eeu wen heen hebben kunstenaars zich laten inspireren door het vermaarde Zeeuwse licht. In Ga lerie De Vier Gemeten aan de Kousteensedijk in Middelburg wordt van 1 maart tot en met 26 september een tentoonstel ling gehouden met als titel 'Schilderen in Zeeland'. Op de expositie zijn werken te bewon deren van onder meer Piet Bul thuis, Jos But, Maurice en Sari- ka Göth, Wim Helder en Louis Heymans. Galerie De Vier Ge meten is geopend op zaterdag van11 tot 17 uur en op afspraak. Sterrenwacht - De afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging houdt dinsdag 10 maart een excursie naar de volkssterrenwacht op de Heren gracht in Middelburg. Jan Min- derhoud en Ton Moens vertel len over de maan, ons zonne stelsel en haar sterren. Met dia's wordt het ontstaan en ver gaan van sterren uitgelegd. Bij goede weersomstandigheden kan er ook het een en ander met de telescoop van de ster renwacht worden waargeno men. Deelnemers aan de excur sie moeten zich vooraf opge ven, tel. 0118-501885. Zakenblad - In het gebouw van Publibom Media in Goes is zaterdag een nieuw zakenblad voor Zeeland gepresenteerd. Het blad De Zeeuwse Za@k is een vakblad voor iedereen die zaken doet in Zeeland. Het blad verschijnt in een oplage van tienduizend en wordt uitgege ven door Zeeuwse Mediapro- ducties uit Goes. Museumhaven - De muse umhaven Zierikzee krijgt een nieuwe aanwinst. Vrijdag 27 fe bruari wordt het motorschip Zuidvliet in de Oude Haven wel kom geheten. De Zuidvliet was ooit het eerste motorschip dat voor de Provinciale Stoomboot diensten in Zeeland dienst deed als veerboot. Het schip werd in 1914 op het traject Wolphaarts- dijk-Kortgene ingezet. De Zuid vliet wordt tussen 15.15 en 15.30 uur in Zierikzee verwacht, om 16 uur meert het schip af aan de steiger van de museum haven in de Oude Haven. Kwijtschelding - Doordat de aanslagen van het Waterschap Zeeuwse Eilanden dit jaar een maand eerder in de bus zijn ge vallen zijn veel minima's ner veus geworden. De eerste bet aling moet namelijk voor 31 maart worden overgemaakt. De Bibliotheek Vlissingen, het Acti viteitencentrum Vlissingen, het In-en Uitloophuis Vlissingen, de diakonie van de kerken Paau- wenburg en Lammerenburg en het Open Huis Oost-Souburg houden daarom van 21 tot en met 24 arpil een actie waarbij hulp wordt geboden bij het in vullen van de kwijtscheldings formulieren gemeentelijke be lastingen en waterschapslasten. Met het Waterschap Zeeuwse Eilanden is overleg gevoerd en de eerste betaling is uitgesteld tot 31 mei. Economische zaken - Bij de gemeente Middelburg is drs. F. Faber uit Coevorden aangesteld als medewerker economische zaken en acquisitie. Faber stu deerde geschiedenis in Gronin gen en was daarna werkzaam in een vergelijkbare functie bij de gemeente Coevorden. In Coe vorden heeft Faber zich met na me verdienstelijk gemaakt met het aantrekken van verschillen de bedrijven naar de stad In Middelburg gaat hij zich bezig houden met de verkoop van in dustrieterrein en de ontwikke ling van de Mortiere als hoog waardig bedrijventerrein. Oosterscheldeziekenhuis - De Stichting Oosterscheldezie- kenhuizen geeft vanaf 1 maart een nieuw magazine voor pa tiënten, bezoekers en overige belangstellenden van beide zie kenhuizen in Goes en Zierikzee uit. Naast redactionele artikelen over actuele medische zaken, bevat het magazine alle informa tie rond de opname van patiën ten in de beide ziekenhuizen. Het blad vervangt het oude op nameboekje en verschijnt vier keer per jaar. Italiaans - De Zeeuwse Volks universiteit in Middelburg ver zorgd vanaf dinsdag 17 maart een cursus Italiaans op reis. De cursus bestaat uit tien lessen die worden gegeven in het ZVU- bureau in de Spanjaardstraat. De opzet van de cursus is om inzicht te verschaffen in de meest elementaire grammatica, zodat het mogelijk is de op bouw van de taal te begrijpen en eenvoudige gesprekken te voeren. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-634800. Spaans - Vakantiegangers die hun zinnen op Spanje hebben gezet maar de taal nog niet on der de knie hebben kunnen woensdag 18 maart om 9.30 uur terecht bij de Zeeuwse Volksuniversiteit in Middelburg. Er wordt dan een kennisma- kings bijeenkomst gehouden voor de cursus Spaans die woensdag 25 maart begint. De cursus bestaat uit acht lessen van anderhalf uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 634800. Hartezorg - Patiëntenvereni ging voor- en nazorg bij hartziek ten Hartezorg Midden-Zeeland houdt dinsdag 17 maart haar jaarlijkse algemene ledenverga dering in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. De verga dering begint om 19.30 uur. Na het huishoudelijke gedeelte geeft J.W. Heppe-de Meester, diëtist van de Nederlandse Hart stichting, een lezing met als on derwerp 'heb hart voor uzelf'. Zilveruitjes - De Veerse to neelvereniging Tot Leringhe en- de Vermaek voert zaterdag 7 maart het stuk 'Zilveruitjes en augurken' op in de Couburg in Koudekerke. De voorstelling is een klucht in drie bedrijven en wordt geregiseerd door Leon Baijens. De voorstelling begint om 20 uur en de zaal gaat om 19.30 uur open. Kaarten zijn ver krijgbaar bij A. Ardonne aan de Kleiweg 38 in Koudekerke, tel. 0118-552746. Grote Kerk - SDe toekomst van de Grote Kerk in Veere staat centraal tijdens de informatie bijeenkomst die maandag 9 maart wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan de Ou destraat 9 in Veere. De ge meente Veere en de Rijksge bouwendienst geven vanaf 19.30 uur nadere informatie over de toekomst van het ge bouw. Naast de gemeente en de Rijksgebouwendienst zijn de Samen-op-weg gemeente Vee re en Marx en Steketee archi tecten aanwezig. Voedselallergie - De Neder landse VoedselAllergie Stichting houdt maandag 9 maart een contactavond in peuterspeelzaal 't Speeltreintje aan de Benelux- laan in Middelburg. De bijeen komst staat in het teken van 'met allergie op vakantie' en be gint om 20 uur. Klucht - De Oranjevereniging Grijpskerke houdt vrijdagavond 6 maart haar jaarlijkse toneel avond in het Dorpshuis in Grijps kerke. Toneelvereniging Seroos- kerke voert de klucht 'Deze man is... uw vrouw' op. De voorstel ling begint om 20 uur. Manteling - Staatsbosbeheer heeft in de Manteling van Wal cheren een tijdelijke wandelrou te uitgezet door de buitenplaat sen Westhove, Berkenbosch en Duinbeek. Bij de wandeling licht de nadruk op de in het gebied voorkomende stmzenplanten. Stinzenplanten, of stinzen-flora, zijn oorspronkelijk niet-inheem- se plantensoorten, die zich in de loop van de tijd hebben aange past aan de milieuomstandighe den en zo zijn verwilderd. Bij de balie van het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle is de route verkrijgbaar. Middelplaten - Zaterdag 7 maart houdt de Vereniging Na tuurmonumenten om 10 uur een vogelexcursie naar de Mid delplaten langs het Veerse Meer. De excursie begint bij het infopaneel van Natuurmonu menten aan de Muidenweg tus sen Arnemuiden en Wolphaarts- dijk. De vogels, die nu foerage- ren bij het Veerse Meer, hebben het koudste deel van de winter doorgebracht in het zuiden. Ze zijn nu weer op weg naar het noorden en rusten uit bij de Middelplaten, waar heel veel voedsel te vinden is. Sjoelen - Sjoelvereniging Schijf '83 uit Souburg houdt 14 maart een open toernooi in wijk centrum De Zwaam aan de Kromwegesingel in Oost-Sou burg. De deelnemers spelen in een jeugdklasse tot en met zes tien jaar en bij de dames en he ren zijn er vijf klassen. De zaal gaat open om 10 uur en de wedstrijden beginnen om 11 uur. Tot 11.30 uur kunnen deel nemers zich laten inschrijven aan de zaal. Volleybal - De Liptonice Be ach Volleyball Series 1998 trekt de komende zomer langs de Nederlandse kust met een groots beachvolleybal toernooi. Het evenement dat voorheen het Dutch Beach Volleyball Circuit heette komt 27 en 28 juni naar het strand van Vrouwenpolder. Rommelmarkt - In Hotel Vre- debest in Wemeldinge wordt zaterdag 14 maart een hobby beurs met rommelmarkt gehou den. Zo'n veertig hobbyisten ge ven demonstraties van onder meer het maken van tiffani, glasetsen en sieraden maken. De rommelmarkt is georgani seerd door de vrijwilligers van de Wieken Omroep Stichting uit Zierikzee De beurs en rommel markt worden gehouden van 10 tot 16 uur. Boeken - In Ontmoetingscen trum Dauwendaele aan de Vrij landstraat in Middelburg wordt zaterdag 14 maart een grote an- tiquariatische en tweedehands boekenbeurs gehouden. Veel standhouders zijn gespeciali seerd in onderwerpen als mari tieme boeken, kinderboeken of historische boeken. De beurs wordt gehouden van 10.30 tot 16.30 uur. EEN KLEINE MOEITE VOOR ZO'N GROOT GELUK Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 0800-022 80 70, of je informatrice: Mevr. P. Minnaar tel. 0118-61 15 47 Mevr. L. de Jong tel. 0113-22 08 90 Voor informatie, bel (0118) 684000 itiaatschappeujke iff maandag t/m vrijdag zorg van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur. De prijswinnaars in de door Konmar Middelburg georganiseerde Elfstedentocht voor consumenten kregen vorige week vrijdag weer een bomvolle winkelwagen boodschappen aangeboden. Ook trakteerde de superstore op een bosje bloe men. De winnaars van vorige week zijn: G. Castelijns uit Vrouwenpolder, A. Cyvat uit Koudekerke. M. Pattenier uit Vlissingen, J. van de Bulck uit Middelburg en J. Vogel uit Serooskerke. Verrijn Stuartweg 4 (Industrieterrein de Poel 1), Goes. Telefoon 0113-223277 Duizenden langdurig zieken en zwaar lichamelijk gehandicapten gaan dit jaar op een Zonnebloem-vakantie. U kunt ook helpen! Bij voorbaat hartelijk dank. "Ook ik help mee" Houder van het keurmerk 11 -96 van het Centraal Bureau Fondsenwerving Postbus 2100, 4800 CC Breda - Telefoon (076) 560 20 60 Opel Kadett 1.8i 4-drs zwartmet. 19899.750,- Opel Corsa 3-drs wit trekhaak 1987 3.750, Opel Kadett 1.3 3-drs blauw 1986 1.850,- Subaru Justi 3-drs 1986 1.350, Ford Escort 1.8 CLX zilvermet. incl. CV, trekhaak, slechts 79.000 km, zeer mooi, 1972 14.750,- Renault 19 TR 3-drs rood 1991 8.900,- Renault 19 GTL 5-drs d.grijsmet. 19896.750,- Renault 21 TL Nevada 19908.900,- Renault Nevada 7-pers. blauwmet. aut. incl. dakrail, cruise-control 19886.900,- Diesels Renault 21 GTD 4-drs d.grijsmet. incl. trekh. schuifdak stuurbekr. 1992 actie nu:12.250,- Renault 19 RL diesel 5-drs rood 1993 12.900,- Opel Kadett 1.7 diesel 5-drs wit incl. trekh. 19918.250,- Prijzen incl. montage, garantie en btw. Bandenprijzen exd. balanceren, ventielen en verw. bijdrage. Geldig van 4 tot en met 10 maart 1998. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Kwik-Fit Goes (A/R) Klein Frankrijk 27, 0113-220837. Middelburg (R) Kanaalweg 4/6, 0118-633686. Terneuzen (R) Rooseveltlaan 1,0115-614520. Vlissingen (A/R) Pres. Rooseveltlaan 735,0118-417810. Roosendaal (A/R) Jac.Vosstraat 6,0165-535762. Koopavond geopend tot 20.00 uur. Bergen op Zoom (A/R) Van Konijnenburgweg 20,0164-257964. (a>=apk (R)=remservice BEL UW DICHTSTBIJZIJNDE KWIK-FIT DIRECT: 0900-8698 p/m

de Faam | 1998 | | pagina 8