GEMEENTE MIDDELBURG Tien projecten: een strategie voor de toekomst van Middelburg Bouw Veldzigt van start Afvalproblemen bij hoogbouw RIO Walcheren Commissievergaderingen Herinrichting Markt vordert Extra gemeenteraad Tennis Collecten Wegwerkzaamheden Afsluiting Jodengang Rooien Week 10 MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 woningbouw Verkeer Groene structuur Wonen Centrale wooncluster De randgebieden Gestapelde bebouwing Duurzaam wonen Nieuw indicatie-meldpunt Tafeltje Dekje industrieterreinen schouwburg infrastructuur stadskantoor stationsgebied woningbouw scholen culturele infrastructuur zwembad Woensdag 4 maart 1998 FAAM/VLISSINGER 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op vrijdag 27 februari heeft wethouder P.M. Bruinooge om half acht 's avonds de officiële handeling verricht voor het project Veldzigt. Bruinooge gaf de aanzet voor een spectaculaire vuurwerkshow. Hier mee werd de houw van het appartementencomplex van Woongoed Middelburg in gang gezet. Het betreft 60 sociale huurappartemcnten die ook geschikt zijn voor bewoning door senioren. Het complex be staat uit twee gebogen gebouwen met een open atrium in het midden dat overdekt wordt door een glazen kap. In de eerste fase worden te vens 45 koopwoningen gebouwd. Het betreft twee-onder-een-kap wo ningen, vensterwoningen (met atelier) en ruime eengezinswoningen met drie volledige woonlagen. In totaal zullen er 235 woningen en ap partementen gebouwd worden. De koop-/ontwikkelingsovereen- komst met de gemeente werd op 15 december 1997 getekend. Het plan is tot stand gekomen door een intensieve samenwerking tus sen IBC Vastgoed, de gemeente Middelburg, Arcadis/Heidemij, In- bo Architecten en bouwbedrijf De Delta. De samenwerkende partijen hebben met hun visie een integraal plan ontwikkeld dat borg staat voor behoud en terugkeer van de in het gebied aanwezige landschappelijke elementen. Zo zijn architectuur en infrastructuur op elkaar afgestemd en er wordt veel aandacht besteed aan de groen- en watervoorziening. Er zullen zeldzame bomen geplaatst worden en de krekenstructuur wordt opnieuw aangelegd en aange sloten op nog bestaande waterpar tijen. Ook het landhuis Veldzigt heeft een plaats gekregen in de plannen. Het gebied wordt ontsloten via een ringvormige hoofdstructuur met een hoofdaansluiting op de Boreel- straat en een tweede (halve) aan sluiting op de Schroeweg. Deze halve aansluiting, alleen het plange bied in, is met name voor de kanto- renstrook van belang. Voor lang zaam verkeer worden minimaal twee aansluitingen op de Oude Vlissingseweg gerealiseerd. In prin cipe wordt daarbij gebruik gemaakt van de bestaande oprijlaan naar het landhuis. Bij de ontsluiting wordt rekening gehouden met de moge lijkheid voor aanleg van vrijliggen- de fietspaden. De verkoop is gestart op 20 december 1997 en de eerste woningen zullen eind 1999 worden opgeleverd. De hoofdopzet van de nieuwe wijk wordt in grote mate bepaald door de groenstructuur. In het plan wordt de groene/open ruimte gebundeld tussen de entree van de wijk en de Oude Vlissingseweg, met een uitlo per naar de kantorenstrook. In grote lijnen onfstaat zo een groene ver binding tussen het Erasmuspark en het Meiveld, beide kernen van een groene long. Door de min of meer centrale ligging en de goede zicht baarheid kan het groen optimaal functioneren voor de buurt. Het be slaande landhuis is gesitueerd op een prominente, goed zichtbare plek in het groengebied. Het nieuwe woongebied kan wor den opgedeeld in: - de "centrale wooncluster"; - de randgebieden grenzend aan de ÓJiemolensprenck en de Oude Vlis singseweg; - de "gestapelde bebouwing" bij de hoofdontsluiting en bij de Oude Vlissingseweg. Bij de centrale wooncluster wordt gedacht aan 3 lagen appartementen op een half verdiepte parkeerkelder. De architectonische uitwerking dient uiteraard te worden afgestemd op hel landhuis. Het resterende deel van deze cluster kan worden inge vuld met diverse typen laagbouw- woningen waarbij de verkaveling kan worden aangepast aan de wo ningtypen. Bij de Oliemolensprenck kan een beperkt aantal bungalows worden gerealiseerd. De hoogte van de be bouwing is beperkt tot één bouw laag met het oog op de woningen aan de overzijde van de watergang. Langs de Oude Vlissingseweg kan een drietal villa's worden gereali seerd in aansluiting op de bestaande villa's. Daarbij wordt gedacht aan bebouwing van 2 lagen met kap, zodat compacte, kloeke bouwvolu mes ontstaan, en een groot deel van de kavel onbebouwd kan blijven. De gestapelde woningen zijn alle gesitueerd langs of in de groen structuur. Het gaat hierbij om een locatie bij de Oude Vlissingseweg, waar een gebouw van 6 it 7 lagen is geprojecteerd, en een locatie bij de hoofdentree van de wijk, waar een gebouw van 6 lagen is geprojec teerd. Ook wordt voorgesteld een deel van de wand langs de centrale wooncluster in te vullen met gesta pelde bebouwing. De gemeente Middelburg is mede ondertekenaar van het Zeeuwse Convenant Duurzaam Bouwen. In dit convenant worden eisen gesteld ten aanzien van de te gebruiken bouwmaterialen en installaties. De gemeente verplicht zich in haar ei gen werkzaamheden te voldoen aan de gestelde eisen (bijvoorbeeld bij de aanleg van wegen), en zal van de ontwikkelaars van Veldzigt eisen dat wordt voldaan aan het conve nant. Duurzaam bouwen/milieu is een van de aspecten die tijdens het ontwerpproces van het stedenbouw kundig plan een rol speelt, naast as pecten als financiële haalbaarheid, ruimtelijke kwaliteit etc. Foto: Johan Sinke Het verzamelen en ophalen van afval verloopt in Middelburg over het algemeen zonder veel proble men. Er is echter een ongunstige uit zondering hierop: het afvalpro bleem bij de hoogbouw. Bij de containers aan de Meander laan, Driewegenhof, Rentmeester laan en de van Reigersbergstraat is het vaak een gigantische bende. De verzamelcontainers voor restaf val en GFT zijn geplaatst in beton nen cocons. Deze zijn uitsluitend bestemd voor bewoners van de hoogbouw. De afgelopen weken is er door de politie en de Stadsreiniging gecon troleerd in de Rentmeesterlaan en de van Reigersbergstraat. De volgende problemen zijn gecon stateerd: a dat er veel zakken naast de co cons worden gezet; b. er wordt veel grofvuil naast de cocons gezet; c. de containers zijn niet vol; d. er wordt veel gebruik gemaakt van deze containers door omwo nenden van de laagbouw en soms door mensen die daar niet eens in de buurt wonen (Vlissin- gen, Oost-Souburg). Voor deze overtredingen zijn 38 proces-verbalen opgemaakt. Maatregelen: De controles door de politie en de Stadsreiniging zullen ook in de Me anderlaan en de Driewegenhof plaats gaan vinden. De containers worden 5 keer per week geledigd door de Stadsreini ging. Er wordt, mede door inzet van wop- ploegen. dagelijks geveegd en ge reinigd in de omgeving van de con tainers, nadat deze zijn geledigd. Er zijn bordjes op de cocons beves tigd met de tekst: "Verboden huisvuil of grofvuil naast of op de containers te zetten. Alleen bestemd voor bewoners hoogbouw". U zult begrijpen dat deze maatrege len hoge kosten met zich meebren- DUS ZET GEEN AFVAL/GROFVUIL NAAST DE COCONS. Raadpleeg voor de afvalregels in Middelburg uw afvalkalender of bel met de infolijn van de Stadsreini ging: 0118-675322. Een betere afstemming, minder wachttijd, een goede bereikbaar heid en een onafhankelijke, zorg vuldige beoordeling. Dat zijn de voordelen van het nieuwe Regio naal Indicatie Orgaan Walche ren. Het Regionaal Indicatie Or gaan Walcheren is opgericht door de drie Walcherse gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Het RIO is met de werkzaamhe den op 1 maart 1998 van start ge gaan. Dit betekent dat er vanaf die datum één centraal meld- en informatie punt is voor de toewijzing van - opname in een verpleeg- of ver zorgingshuis; - gezinszorg en wijkverpleging; - of hulpmiddelen/aanpassingen in het kader van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten. Dit centrale meldpunt zal de toe gang tot de zorg, die de inwoners van Walcheren nodig hebben, ge makkelijker maken. Naast het RIO blijft Thuiszorg Walcheren bestaan als een van de uitvoerders van de zorg. Als er iemand wordt bezocht "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 9 tol en met 15 maart Maandag Gekruide gehaktschijf, savooi enkool, aardappelpuree Dinsdag Runderlapje in rode wijnsaus, bloemkool/broccoli, aardappe len Woensdag Gekruid gehakt, snijbonen, aardappelen Donderdag Witlofschotel, ham, aardappe len Vrijdag Vis, groente, aardappelen Zaterdag Spaghetti bolognese Zondag Wat de pot schaft voor een indicatie en tijdens het huisbezoek blijkt nog andere zorg nodig te zijn, dan wordt dat voor taan automatisch gecoördineerd. Mensen die zorg nodig hebben hoe ven niet meer zelf te gaan "winke len". De heer C.M.J. Lambermont na mens het Klaverblad, de overkoepe lende organisatie van gebruikers van zorg- en dienstverlening: "Hiermee gaat een wens van ons in vervulling. We hebben altijd gepleit voor een betere onderlinge afstem ming en dal wordt nu werkelijk heid." Het Regionaal Indicatie Orgaan Walcheren is gevestigd op het vol gende adres: Koudekerkseweg 143, 4335 SM Middelburg. Heeft u vra gen of wilt u iemand aanmelden voor zorg, belt u dan het telefoon nummer 0118-670800. Het RIO Walcheren is een onafhan kelijke Stichting. Het bestuur be staat uit: mevrouw J.C. van Dijk- Sturm (voorzitter), de heer C.M.J. Lambermont namens het Klaver blad, mevrouw J. de Leeuw namens de zorgaanbieders, de heer M. Weststrate namens de regionale huisartsen Walcheren en de heer R. Schunselaar namens de CZ-groep. Foto: Anda van Riet Op dinsdag 10 maart 1998 wordt om 19.30 uur, voorafgaande aan de vergadering van de Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Financiën, een extra ge meenteraadsvergadering gehouden. Het enige agendapunt is "Toepas sing Wet Voorkeursrecht gemeenten voor de Mortierepolder en het Ar duinterrein". U kunt de stukken inzien bij de ge meentelijke sectie Communicatie, op het adres Stadhuisstraat 2. Wethouder Van Dijk en de heer Kollaart, toekomstig directeur van het RIO Walcheren, in het nieuwe kantoor va het RIO Op 1 april 1998 start het nieuwe tennisseizoen op de gravelbanen van het sportcomplex "Nas- saulaan". Het tennistarief per sei zoen bedraagt 185,-. Hiervoor kunt u gedurende een periode van ca. 20 weken 1 uur per week ten nissen. Inschrijven en/of inlichtingen is vanaf heden mogelijk bij de ge meentelijke afdeling Accommoda ties, tel. 675343 of 675342. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de ko mende periode een huis-aan-huis- collecte te houden: Leger des Hei Is van 23 februari tot en met 7 maart; Nationaal Jeugdfonds van 9 maart tot en met 14 maart; Nationaal Reumafonds van 16 tot en met 21 maart; Simavi van 23 tot en met 28 maart. De wegen op het traject President Rooseveltlaan tot en met Koepoortbrug worden heringericht. Het ligt in de bedoeling met de werkzaamheden te starten op 8 maart 1998. Er zal begonnen worden met de Generaal HakewillSmithlaan vanaf de aan sluiting met de President Rooseveltlaan. Het gehele werk is verdeeld in 3 fasen, te weten: le fase: President Rooseveltlaan tot Generaal Eisenho- werlaan; 2e fase: Generaal Eisenhowerlaan tot Gerbrandylaan; 3e fase: Gerbrandylaan tot Koepoort. De derde fase begint op 15 mei. als de Bealrixbrug weer voor het verkeer berijdbaar is, en zal medio sep tember 1998 gereed zijn. Het directieverblijf zal een plaats krijgen op het par keerterrein aan de Eduard Vetermanstraat. Voor de gemeente zal de heer R.P. Baarends dit werk gaan begeleiden. Als er over deze werkzaamheden vragen zijn kunt u te lefonisch met hem in contact treden. Het telefoonnum mer is 06-53748909. Ter afsluiting van de restauratie van de joodse begraaf plaats aan de Jodengang zal een nieuw hekwerk met bronzen toegangspoorten geplaatst zal worden door Appie Drielsma, een nationaal en internationaal beken de kunstenaar. Het werk zal aanvangen op 5 maart en behoudens on voorziene omstandigheden duren tot en met 5 april 1998. Tijdens de werkzaamheden zal de straat ter plaat se van de begraafplaats niet toegankelijk zijn voor auto verkeer. Bij de uitvoering zal getracht worden het verdere onge mak tot een minimum te beperken. Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de heer E.E.L. Goedbloed. telefoonnummer 675260. In het algemeen is voor het rooien van bomen een ver gunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en voor bomen met een stamdiameter minder dan 25 cen timeter (gemeten op 1.30 boven maaivejd. maximaal 3 bomen per lokatic). Een aanvraag voor een rooivergunning is binnengeko men voor: I populier aan de Seisdam; 1 esdoorn aan de Herengracht; 2 linden aan de Noordweg/Ooststraat. Voor informatie over rooivergunningen kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster, afdeling Groenbcheer, tele foon 675312. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Welzijn, Personeelszaken en Milieu, maandag 9 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531. Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Financiën, dinsdag 10 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw C.E. Vermast, telefoon 675289. Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur, donderdag 12 maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf. telefoon 675304. Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 17 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije. telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Communicatie en bij de commis siesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 23 maart om 19.30 uur. Wethouder M.L. Strous heeft be gin dit jaar het startschot gege ven voor de herinrichting van de- Middelburgse binnenstad. De markt wordt momenteel grondig vernieuwd. De herinrichtingswerk zaamheden, die moeten leiden tot een verbetering van het economisch functioneren van het centrum van Middelburg, zullen ongeveer vijf jaar in beslag nemen. Nieuwe toe voegingen op de markt zijn onder andere kiosken en een fontein voor het stadhuis. De werkzaamheden aan de Merkt vorderen gestaag. Ui terlijk 21 mei moet deze klus ge klaard zijn. Een van de onderdelen van de werkzaamheden betreft het veilig stellen van archeologische vondsten. Op de plaats waar nu de Markt is. stond tot 1575 de grote Westmonster- of Sint Maartens kerk. In de fundamenten van die kerk, die nog steeds aanwezig zijn, bevindt zich een grafkelder die on derzocht is door een archeoloog. Na de vondsten te hebben opgetekend en gefotografeerd, is het geheel weer bedekt met een laag zand. De plannen voor de herinrichting van de Markt voorzien ook de plaatsing van een fontein voor het stadhuis. Hoe de fontein er uit komt te zien. is nog niet bekend. Foto: Johan Sinke Ondertekenening safrienw. overeenk. IBC-Vastgoed Veldzigt, 15 december 1997

de Faam | 1998 | | pagina 5