Provincie Zeeland Statenvergadering REMIJN Plattelandsvernieuwing hypotheekrente bouwbedrijf 4 croissants voor 2,50 slagroomschnitt 6,75 GRATIS TAART!!! B. TULLENAAR In beroep Paasdijkweg «Officiële Mededelingen 3,5 -ULLLLI J verbouw nieuwbouw renovatie metselwerken 50 JAAR Ai Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Vrijdag 13 maart vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland. Zoals gebruikelijk is dat in het openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de debatten of een deel er van te volgen. Milieu Ontheffing MER-plicht baanverlenging vlieg veld M-Zeeland Verkeer en Vervoer Taxivervoer nog steeds v.a. (effectief 3,6* actietarieven voor nieuwbouw! Onafhankelijke adviseurs. Gratis en vrijblijvend advies. Ook voor administraties ^wijzigingen voorbehouden Hypotheken b.v. TAXATIES AD KOOMAN TAXATIEBUREAU AD KOOMAN 5,5% 5,8% 6,1% 's-Heerenhoeksedijk 20, 's-Heerenhoek Tel.: 0113-352098, Fax: 0113-352656 4 ^4 4 Vrijdag en zaterdag TJSL£KK£RVAMt>£ BAK.KSRN BAKK£R Vanaf dinsdag 2 maart TJJD-H JJJJJJJTJ £j bij 3 -Goes Want wij verhuizen binnenkort van Lange Vorststraat 51 naar L.V. 55 I Tegen inlevering van deze Wolfordbon i heeft u recht op een korting van 10% op alle Wolfordartikelen ook op de Body's. I G Woensdag 4 maart 1998 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij Nieuws De provincie heeft voor de derde en laatste subsidieronde van pro jecten op het gebied van platte landsvernieuwing elf projecten ge selecteerd. Bij het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visse rij is 326.500,— beschikbaar voor de projecten. In drie ronden worden in totaal veertig Zeeuwse projecten van de grond geholpen. Een van de voor waarden is dat ze allemaal voor 1 september klaar moeten zijn. Dit levert bij de initiatiefnemers van de projecten in alle provincies pro blemen op. De kans dat het minis terie de datum wat opschuift, is echter gering. Korte kennismaking Het Milieu-educatiecentrum en het Milieu-informatiecentrum op Walcheren willen een netwerk van wandelpaden ontwikkelen; niet alleen over bestaande wegen en fietspaden maar ook door het boeren land. Voor het laatste wil men contracten sluiten met boe ren. Onderdeel van het project is de aanleg van 30 kilometer wan delpad als eerste schakel in dat netwerk. De Nederlandse Vereniging voor Vrijetijdsruiters wil eendaagse en meerdaagse ruiterroutes op Walcheren uitzetten, inclusief pleisterplaatsen en overnachtings mogelijkheden voor ruiter en paard. Het Bureau voor Toerisme Zeeland (BTZ) heeft een overeen komst gesloten met organisaties op het gebied van natuur- en toe ristische recreatie over het ont wikkelen van projecten op het gebied van natuurgerichte recre atie. Het Bureau wil nu een consu mentenonderzoek laten doen naar natuur als toeristische trekker in Zeeland, het ontwikkelen en het geven van een cursus voor natuurgidsen en het opstellen van een standaardmodel van een bedrijfsnatuurplan voor recreatie- en kampeerbedrijven. Het Toeristische Bureau Zuid- Beveland wil komen tot vier wan delroutes over bestaande wegen en paden en door het boerenland. Onderdeel is een onderzoek naar de mogelijkheden van overnach ting bij de boer. Het BTZ wil in Zeeuwsch-Vlaan- deren een elfkrekentocht ontwik kelen voor fietsers en wande laars. Onderweg bestaat de mo gelijkheid boerenbedrijven en bezienswaardigheden te bezoe ken. Een volgend initiatief van het bureau is het opstellen van een programma en de uitwerking van arrangementen en dagactiviteiten op het gebied van natuurrecreatie tijdens de Zeeland Natuurmaand. De Stichting Zonnemaire Buiten gewoon wil 25 kunstwerken opstellen op bloeiende akkerran den onder de noemer: verrassen de gewassen. Zo ontstaat een drie kilometer lange beeldenroute in het landschap. Het Groene College Goes gaat in werkgroepverband een kleine, mobiele expositie van streekeigen Bevelandse producten opzetten en laten rouleren. De expositie is een uitvloeisel van de bewustwor dingscampagne voor het platte- landstoerisme. De Stichting Schouwse Camping Lodge in oprichting richt zich op het gezamenlijk ontwikkelen en op de markt brengen van een grote re, luxere en speelsere trekkers hut met een typisch Schouwse vormgeving. De Stichting Schouwse Country Hostl ziet mogelijkheden in het gezamenlijk ontwikkelen en op de markt brengen van een Schouwse groepsaccommodatie rond het thema country and western. De provincie Zeeland tenslotte wil een goede informatievoorziening op gang brengen voor alle projec ten en ontwikkelingen in het gebiedsgerichte project Schouwen-West. PS vergaderen in de Statenzaal van het provinciehuis. De ingang is te vinden op het adres Abdij 10 in Middelburg. De bijeenkomst begint om 09.30 uur. Gedeputeerde Staten (GS) hebben zeven voorstellen gedaan waar over de Statenleden een besluit moeten nemen. Als de meerder heid van de Statenleden akkoord gaan kan het dagelijks provincie bestuur, GS, de uitvoering ter hand nemen. De Medianota 1998 - 2000 is het eerste onderwerp dat aan bod komt. Zo stellen GS voor opnieuw een zendmachtiging aan te vra gen voor Omroep Zeeland. Een dergelijke machtiging is vijf jaar jaar geldig. Omroep Zeeland is een zogeheten publieke omroep. Dat betekent dat ze wat de inhoud van de programma's betreft vol strekt hun eigen gang kunnen gaan, maar dat de overheid er op moet toezien dat er voldoende variatie in het aanbod zit: nieuws, achtergronden, cultuur, vermaak zijn daar voorbeelden van. Wat er bij een publieke omroep gebeurd moet als het ware herkenbaar zijn voor diverse stromingen in de Zeeuwse samenleving. Vandaar ook dat Omroep Zeeland een be stuur heeft van 21 personen. Zo is de agrarische sector vertegen woordigd door de LTO-raad, is de milieufederatie lid van het bestuur, zijn de kerken vertegenwoordigd, de ouderen, het bedrijfsleven en de vakbond. Het geld dat nodig is voor de regionale omroep leggen de Zeeuwen voor een deel op tafel door de provinciale opslag op de omroepbijdrage. De opbrengst daarvan is bij lange na niet genoeg. De rest wordt aange vuld door het Rijk. En verder heeft Omroep Zeeland inkomsten uit reclame. Vac De Vrouwen Advies Commissie (Vac) voor de woningbouw in Zeeland krijgt jaarlijks 2.500,- meer subsidie, stellen GS voor. De jaarlijkse bijdrage komt daar mee op 8.700,—. De verhoging is nodig om de administratiekos ten van het werk van deze vrijwilli gers te kunnen betalen. Jeugdzorg Cliëntenorganisaties van de jeugd zorg, de financiers, instellingen en overheden zijn met elkaar om tafel gaan zitten om het eens te worden over een efficiënte aan pak van de jeugdzorg in Zeeland. Het resultaat staat verwoord in de zogeheten Regiovisie Jeugdzorg Zeeland 1998-2001. Afstemming en samenwerking zijn sleutelwoorden in het beleidsdo cument. Dat geldt niet alleen de jeugdhulpverlening maar ook de gezondheidszorg voor jeugdigen, jeugdbescherming en het lokale preventieve jeugdbeleid. Behalve deze voorstellen over de inhoud van het beleid willen GS ook de huisvesting van de Stichting Jeugdzorg Zeeland aan pakken. Daar is jaarlijks een bedrag mee gemoeid van 40 dui zend gulden. Voor het verwijderen van asbest en vervuilde grond is eenmalig een bedrag nodig van ruim 187 duizend gulden. Juridisch De tijd dat er veren voeren onder het gezamenlijk regime van de provincies Noord-Brabant en Zeeland ligt al lang achter ons. Vandaar dat GS voorstellen het Noord-Brabants/Zeeuws Veren reglement op te heffen. Dat kan nu pas omdat in het verenregle ment ook onderwerpen zijn gere geld die nu door landelijke wety- geving is opgepakt Al eerder hebben PS besloten de aandelen van de provincie in de NV Waterwinningbedrijf Brabantse Biesbosch (WBB) te verkopen aan Delta nutsbedrijven. Voordat dat gebeurt moeten eerst de statuten van de WBB worden gewijzigd. Vandaar het voorstel van GS de statuten te wijzigen. De belastingbepalingen in de Provinciewet zijn door het Rijk onder de loep genomen, waar nodig gewijzigd en opnieuw vast gesteld. Dat maakt een herziening van de provinciale belastingveror dening noodzakelijk. Het laatste woord is aan de leden van Provin ciale Staten. Ter inzage De agenda van de vergadering en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De Hoorcommissie Bestemmingsplannen komt woensdag 18 maart, 09.15 uur bijeen voor een openbare hoorzit ting in het kantoor van de provin cie Het Groene Woud 1 in Middelburg. Kijkuit Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland en inwoners van Zonnemaire zijn het niet eens met de 8e herziening van het bestem mingsplan Buitengebied. Ze heb ben bedenkingen tegen het reali seren van landschapscamping Kijkuit. Zo vinden de bezwaarma kers dat er sprake is van een te sterke aantasting van natuur en landschap; de polder zou onge schikt raken als leefgebied voor vogels die afhankelijk zijn van een open landschap. Bezwaarmakers en gemeentebe stuur zijn uitgenodigd hun visie te geven. De Paasdijkweg in Poortvliet is vanaf 9 maart vier weken afgeslo ten voor het verkeer. Woningen en bedrijven aan de weg blijven bereikbaar via een omleidingsrou te over Scherpenisse - Veerdijkseweg, Krokkeweg, Bitterhoekseweg, Bram Groenewegeweg- noordkant Poortvliet. Rondweg De Paasdijkweg krijgt een aanslui ting op de oostelijke rotonde in de rondweg Poortvliet. Voor de werk zaamheden is het nodig het kruis punt Paasdijkweg-Lageweg buiten gebruik te stellen. En daarmee is de Paasdijkweg automatisch afge sloten. De weg is begin april weer beschikbaar voor het verkeer. Eind april moet de rondweg hele maal klaar zijn. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan de minister van Verkeer en Waterstaat ontheffing verleend van de plicht tot het maken van een milieu-effectrap port (m.e.r.) voor baanverlenging op het vliegveld Midden-Zeeland. In het besluit tot ontheffingverle ning is een aantal tekstuele wijzi gingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft het voorgeno men besluit met betrekking tot de geluidszonering Midden-Zeeland aanwijzing ex artikelen 27 juncto 24 van de Luchtvaartwet, inhou dende wijziging van het aangewe zen luchtvaartterrein Midden- Zeeland alsmede vaststelling van de geluidszone, aan de Tweede Kamer ter kennis gesteld. Onderdeel van het voorgenomen besluit is het verlengen van de bestaande start- en landingsbaan met 200 meter in oostelijke rich ting. De Wet milieubeheer geeft Provinciale Staten (PS) de moge lijkheid activiteiten aan te wijzen die belangrijke nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu. PS hebben dit in Kerend Tij Twee en in de Provinciale milieuverorde ning (PMV) vastgelegd. In de PMV is aangegeven dat het hierbij onder meer gaat om een verlen ging van een start- of landings baan. De bepalingen in de PMV zijn in werking getreden per 1 maart 1995. Een overgangsrege ling is niet getroffen, zodat de bepalingen ook werking hebben ten aanzien van besluitvormings processen die wel in gang waren gezet maar nog niet afgerond waren. De bepalingen van de PMV zijn daarom ook van toepassing op het ontwerp-besluit van de minister. De Wet milieubeheer geeft gede puteerde staten de mogelijkheid ontheffing te verlenen van de plicht tot het maken van een m.e.r. indien de voorbereiding van de activiteit of van het besluit op het tijdstip waarop die aanwijzing in werking treedt, reeds zover is gevorderd, dat het maken van een m.e.r. naar het oordeel van gedeputeerde staten niet meer kan worden verlangd. De voorbereidingen voor het opstellen van het ontwerp-besluit zijn reeds in 1992 gestart. De op grond van artikel 21 Luchtvaartwet door de provincie ingestelde commissie, die de ingediende bezwaren heeft beoor deeld, heeft in oktober 1994 advies uitgebracht aan de minis ter. De minister heeft vervolgens in 1996 het voornemen tot het geven van een aanwijzing ter ken nis gesteld van de Tweede Kamer (art. 36 lid 2 Wet Ruimtelijke Ordening). Op grond hiervan kan worden gesteld dat de genoemde ontheffingsmogelijkheid in dit geval van toepassing is. Het besluit ligt van 5 maart tot en met 15 april 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 9-17 uur, en desgewenst buiten kantooru ren, en in de gemeentehuizen van Veere, Goes, Noord- Beveland en Middelburg (voor nadere informatie over de terin- zagelegging bij de gemeenten kunt u telefonisch contact opne men met dhr. Provoost: 0118- 631769). Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 15 april 1998 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Het besluit wordt 16 april 1998 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot dhr. B. Maring (tel. 0118- 631953). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aantal vergunningen voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. Taxi Blaakman B.V. te Vlis- singen heeft uitbreiding gekregen met 4 auto's voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 19 auto's). Taxi de Keijzer te Burgh- Haamstede mag 30 auto's extrp inzetten uiterlijk tot 1 januari 2001 (was ten hoogste 7 auto's). De verleende vergunning aan Firma DMB C.V. te Borssele met 2 auto's in te trekken en aan Fa. de Muynck C.V., Quisten- burg 8 te Borssele voor onbe paalde tijd vergunning te verlenen voor het verrichten van taxiver voer binnen en vanuit de provincie Zeeland met ten hoogste 3 auto's (was ten hoogste 1 auto). De besluiten liggen van 4 maart tot en met 14 april 1998 ter inzage bij de Directie infra structuur en vervoer, Abdij 6, Kamer C003, Middelburg (tijdens kantooruren). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Vestigingen in: Barneveld, Emmen, Heerjansdam, Oosterland. Halsteren en Sint Maartensdijk. Tel. 0166-662454 Fax. 0166-664382 (buiten kantooruren: 0166-603246 of 0166-663042) voor een goede objectieve taxatie bij aan- en verkoop EERST NAAR DE VAKMAN Beëdigd makelaar-taxateur o.g. gediplomeerd W.O.Z. taxateur Ruim 30 jaar ervaring Geen binding met makelaars c.q. verkoopkantoren. VASTE PRIJZEN: geen bijkomende kosten m.u.v. 17,5% BTW Taxatiekosten zijn: tot 150.000 250,- van 150.000,- tot 250,000,- 275,- van 250.000,- tot ƒ400.000,- 300,- van 400.000,- en hoger 500,- Gespecialiseerd in bedrijfstaxaties, ook agrarisch: uit gebreid rapport met taxatieopbuw: prijs op aanvraag. Voor al uw taxaties naar tel. 0113-343460 Dijkwelsestraat 23 4421 AE Kapelle W O O Pi O Q C/3 W - W.G. HYPOTHEKEN' NEDERIAND B.V. - Pensioen Groep Nederland B.v. - Vis Wesdorp Financiële Diensten B.V. Wesdorp Assuradeuren Juridisch Adviesbureau Wesdorp Wesdorp Vastgoed B.V. BEL: (0113) 56 37 72 W.G. HYPOTHEKEN NEDERLAND B.V. Hypotheekrente 10 jaar v.a. 15 jaar v.a 20 jaar v.a. Postbus 90,4460 AB Goes GRATIS TAART!!! Wordt u in de week van 30/3-4/4 dan krijgt u van ons een gratis fototaart. Breng een foto van de jarige een bewijs en wij maken er een mooie taart van. paul krugerstraat 65 vlissingen telefoon: 412859 i ar Met kortingen van 10 tot 50% op: Panty's, kousen. Herensokken, Dames- en kindersokjes Fantasiepanty's, maillots Steunpanty's-kousen en massagepanty's Damesondermode 10 - 50% korting Restanten B.H.'s Gossard van 79,95 nu 2 voor 69,95 Badmode: - Wolford - Little Kiss - Hot Brasil 10 - 50% korting. I Op alle niet afgeprijsde artikelen 10%, zoals OROBLU, nieuw STAR WAY, KUNER T. FALKE, DD, BURLINGTON. BI, HUDSON, BONNIE DOON en WOLFORD. Tot ziens op dinsdag 2 maart. ■O al 30 jaar uw beenmodespeciaalzaak 3 Lange Vorststraat 51-Tel. 0113 - 228763

de Faam | 1998 | | pagina 13