Boekhandel Bruna ook in Dauwendaele Met Bruna naar Peter André Kama Man Woman voor jong en oud V Drie caravanstuntdagen Beauty Business voor schoonheidsbehandelingen Fietshandel in de lift Streeploos onderhoud roestvrijstalen Wantij over duistere zaken De videotheek en het postkantoor van Mike en Anita Mahassen in het winkelcentrum Dau wendaele in Middelburg zijn grondig ver bouwd. De postkantoorwinkel die bij het post agentschap was gevestigd bestaat niet meer en is vervangen door een vestiging van Bruna. Het assortiment van het postkantoor annex vi deotheek is daarmee ingrijpend gewijzigd. In de nieuwe zaak staan beduidend meer boeken, een complete sortering cd-roms, tijdschriften, kantoorbenodigdheden en nog meer videoban den dan voorheen. Info-point Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: In haar huis aan de Gerbrandystraat in Vlissin- gen heeft Jacky Heesakkers haar schoonheids salon Beauty Business geopend. Behalve voor normale schoonheidsbehandelingen geeft Heesakkers ook lichaamsbehandelingen als borstversteviging, anti cellulite en antistress massage. Heesakkers werkt in haar salon met veel producten uit de Dode Zee. „Daar werk ik al jaren mee", vertelt Heesakkers. „Het zijn na tuurlijke producten die zeer rijk aan mineralen zijn". Lichter met light? Sponsors voor Zuidwesters De dertienjarige Lieke Jansen uit Middelburg beleefde vrijdag de dag van haar leven toen zij haar idool Peter André in levende lijve mocht ontmoeten na diens optreden in de IJsselhal in Zwolle. Jansen won de ontmoeting met de populaire zanger in een wedstrijd van de Bruna boekwinkels. In oktober van het vorig jaar schreef de winkelketen een wedstrijd uit waar in jongeren werden opgeroepen om zo goed mogelijk aan te geven waarom juist zij het popidool zou moeten ontmoeten. Lieke Jansen maakte een Peter André-ganzenbord en won daarmee de hoofdprijs. De kledingzaak van Martin de Kam en Mientje Riemens in Domburg heet voortaan Kama Man Woman. De zaak is onlangs helemaal ver nieuwd: niet alleen het interieur van de winkel is gemoderniseerd maar ook de hele collectie is nieuw. „Je kunt het omschrijven als casual-kle- ding", licht Martin de Kam toe. „Het is allemaal wat moderner en we hebben nu ook herenkle ding. Onze doelgroep is heel breed: van jong tot oud". Woensdag 4 maart 1998 FAAM/VLISSINGER 11 Vier Zeeuwse bif de Bovag aangesloten Caravanbe- drïjven doen mee aan de landelijke actie, de nationale Bovag Occasion Stuntdagen. Het zijn Caravanbedrijf Bruinisse, Caravancentrum Gorter in Heinkenszand, Caravancentrum De Smokkelhoek in Kapetle en Me- chïelse Campeercentrum in Vlissïngen. De actie be gint vrijdag 6 maart en eindigt zondag 8 maart. Het is voor de eerste keer dat een dergelijke show wordt gehouden op landelijk niveau. Alleen niet merkgebonden dealers doen er aan mee. Wie - aldus de Bovag in Bunnik - een kwaliteitscaravan voor een acceptabele prijs wil aan sdhaffen doet er daarom goed aan tijdens de Stuntdagen een kijkje te gaan ne men om wellicht te kunnen profiteren van de actie. pAW/kyk eveM Mvea iK.wee<*1 VInr: trainer Hans de Mey, Inge Kooiman, Marjon van Schagen, Greetje Rav, faez de Schipper en Ina Zwartepoorte. Zittend: Je roen de Bree, Richard Ollefens, Leo Cannoo, Marco Kooiman en Maarten van Driest. De fietshandel heeft de wind in de rug. Afgelopen jaar wer den opnieuw 1.3 miljoen nieuwe fietsen verkocht. Daarmee werden de cijfers van afgelopen jaren gecontinueerd. Uit onder zoek van RAI, Bovag en NCBRM bleek ook dat de populariteit van de fietshandel enorm is gestegen. 0 In veel moderne keukens wordt tegenwoordig roestvrijstaal verwerkt. Het geeft een keuken stijl en allure. Alleen het streep loos op glans houden van dit exclusieve materiaal zou wel wat eenvoudiger mogen. Voor het reinigen van grote roestvrijstalen oppervlakten, zoals bijvoorbeeld de schouw of een paneel, heeft HG international de HG roestvrijstaal 'snel' glans ontwik keld. Slechts licht met dit middel over het oppervlak wrijven en een streeploze glans is voor vele weken een feit. Ook voor roestvrijstalen, koperen of aluminium pannen is er goede oplossing van HG. HG staalpolish heeft namelijk een drie in één formule die pannen reinigt, op glans brengt en be schermt. Door de polijstende werking worden oxidatie en/of vuile aanslag verwijderd. Deze HG producten zijn verkrijgbaar bij uw drogist, doe-het-zelf zaak of bouwmarkt. HG roestvrij staal 'snel' glans kost fl. 9,95 per 125 ml. en HG staalpolish fl. 8,95 per 250 ml. De Zwaakse kreekrest bij 's Gravenpolder is een mooi natuur- gebeid waar veel geld voor is uitgegeven om de waterkwaliteit te verbeteren. Maar een boer gooit steeds roet in het eten.. Maar een onwelwillende boer slaagt er steeds in om het water te verzieken. De gemeente Borsele stond er bij en keek er naar. Boetes hielpen niet. Het milieutijdschrift Wantij besteedt in het maart nummer onder meer aandacht aan deze zaak en voelt ambtenaren aan de tand. Mike en Anita Mahassen be gonnen in elf jaar geleden met een videotheek in het winkelcentrum in Middelburg zuid. „We huurden toen een klein stukje van een super markt", herinnert Mike Ma hassen zich. „We begonnen daar met tweehonderd films, toen was het eigenlijk alleen nog maar een leuke hobby". Anita en Mike hielden het niet bij tweehonderd videofilms. Na anderhalf jaar verhuisde ze naar een groter eigen pand en in 1991 kochten ze de video theek in winkelcentrum Dau wendaele uit en vestigden zich daar. „De zaak in Middel- burg-zuid hebben we toen op geheven", vertelt Anita Ma hassen. „We hebben ons toen permanent in Dauwendaele gevestigd en later is er ook het postagentschap bij geko men". Het postagentschap werd opgericht nadat het postkantoor in het winkelcen trum haar deuren sloot. „De PTT wilde het postkantoor sluiten en er een postagent schap voor in de plaats heb ben", doet Anita Mahassen uit de doeken. „Geen van de an dere winkels had eigenlijk veel trek in het agentschap maar wij zagen het wel zit ten". In de videotheek van het echtpaar Mahassen werd een hoek ingericht voor het agent schap. „Toen we het agent schap goed en wel hadden werden we geconfronteerd met het fenomeen postkan toorwinkel. We verkochten niet alleen postzegels en an dere artikelen die je van ouds her op een postkantoor kan 0 Anita en Mike Mahassen in hun vernieuwde zaak. kopen maar ook wenskaarten, kantoorbenodigdheden en tijdschriften". Nadat de postkantoorwinkels begin dit jaar werden gesloten werden Mike en Anita Mahas sen voor de keus gesteld om of op eigen gelegenheid door te gaan of om zich aan te slui ten bij winkelketen Bruna. De Middelburgse ondernemers besloten om zich aan te slui ten bij Bruna en in vier dagen tijd werd de hele zaak van een gloednieuw interieur voor- FOTO JAAP WOLTERBEEK zien. „Onze vaste klanten wis ten niet wat ze zagen toen de verbouwing achter de rug was", vertelt Anita Mahassen. De zaak is veel overzichtelijker geworden en oogt veel rui mer. Het linker deel van het pand is nu ingericht als Bru- na-winkel, het rechter deel is videotheek en achterin de zaak is het postagentschap gevestigd. „Het assortiment is flink uitgebreid", meldt Ma hassen. „We hebben veel meer tijdschriften, kantoorbe nodigdheden, een collectie cd-roms en vooral heel veel boeken". Boeken en cd-rom's die niet direct leverbaar zijn in de Bruna-winkel kunnen via een info-point worden be steld. Via het beeldscherm kunnen bestanden worden ge raadpleegd waarin tachtigdui zend titels van Nederlandse boeken, vierduizend Engelse boeken en vijfentwintighon derd cd-roms zijn opgeslagen. De klant kan zich op deze ma nier informeren over welke boeken en cd-roms er besteld kunnen worden. „Binnen een week hebben we het bestelde artikel dan in huis", aldus Ani ta Mahassen. Ook de sorte ring van de videotheek is uit gebreid: er zijn meer films en in de toekomst wil Mike Ma hassen ook video-abonne menten gaan verkopen. „De klant betaalt dan per maand een abonnement", doet Mike Mahassen uit de doeken. „De huur van een videofilm kost dan een rijksdaalder. In de praktijk komt het er op neer dat de klant al na het huren van twee films het abonne ment heeft terug verdiend". 1.nette man 4.omlijsting 8.kledingstuk 12.vlaktemaat 14.verbin- ding 16.dikke boterham 17.neon (afk.) 18.enzovoort (afk.) 20.on derdeel in een voertuig 22.muzieknoot 23.grondig bespreken 26.soort onderneming (afk.) 28.evenzo (Lat.afk.) 29.een weinig 30.onmeetbaar getal 31.vlaktemaat 33.water bij Amersfoort 34.vaas 35.opsomming 37.oude lengtemaat 38.muzieknoot 40.tocht 41 .veilig (Eng.) 42.lied 43.deel van een schip 45.laatst leden (afk.) 47.telegramtekst (afk.) 48.voorgebergte 51.hoofdtel woord 53.ik (Lat.) 55.gevangenis 56.namelijk (afk.) 57.grond bij een boerderij 59.geneeswijze 62.persoonlijk voornaamwoord 63.beroep 65.getij 67.nieuw (voorvoegsel) 68.zendgemachtigde (afk.) 69.voorzetsel 70.strafwerktuig 72.Engels café 74.hemelli chaam 75.gewricht 76.geeuwen 77.vuurkoord. 1.sport 2.lof 3.water in Friesland 5.bijwoord 6.nette vrouw 7.loofboom 9.voorzetsel 10.nachtdier 11.vleesgerecht 13.weg voor een garage 15.derde toon vanaf de grondtoon 18.gelofte 19.schaakterm 20.zoogdier 21.snijwerktuig 24.eind 25.godin van lagere rang 27.onbelemmerd 30.voorkeur (Lat.) 32.plaats in Duitsland 34.mineraal 36.100 eiketakken 37.soort bier 39.bloei- wijze 40.klap 43.onderscheidingsteken 44.klein 46.verdriet 47.In dische winkel 49.sociale wet (afk.) 50.aanwezig 52.wijd 54.wind- vrije plaats 57.hoofdtelwoord 58.ongedierte 60.tijdmaat 61.op schudding 64.gewricht 66.bekeuring 69.vat 71.hoenderproduct 72.familielid 73.geluid van een dier 74.op die wijze. Er ontstaat de naam van een provinciehoofdstad wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 1.12.28.33.42.55.76. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 25 februari luidt: Haarlem. Twee jaar geleden verhuisde Jacky Heesakkers naar Vlissin- gen. Daarvoor woonde ze in Brabant waar zij haar B-diplo ma schoonheidsspecialiste haalde en een specialisatie in de behandeling van acne. „Ik ben toen aan huis begonnen met het geven van schoon heidsbehandelingen", doet Heesakkers uit de doeken. „Ik had er toen nog een baan als verkoopster bij". Binnenkort doet Heesakkers examen voor haar A-diploma schoonheids specialiste. „Het was al jaren een wens van me om een ei gen schoonheidssalon te ope nen. In dit huis was de ruimte er voor en mijn vriend heeft de inrichting van de salon ge maakt". Schoonheidssalon Beauty Business is gevestigd in de achterkamer van haar huis aan de Gerbrandystraat. In de ruimte klinkt klassieke muziek en een grote behan- delstoel staat midden in de kamer. „De klanten moeten zich op alle manieren op hun gemak voelen", is Heesakkers van mening. „Ik pas de mu ziek aan op de persoon die in de stoel zit, of ik zet de muziek juist uit als de klant dat liever heeft". De cliëntèle van Heesakkers is zeer gevarieerd. Niet alleen vrouwen komen in haar salon maar ook mannen en jongens die zich bijvoorbeeld voor ac ne willen laten behandelen. „Het is niet meer zo dat er al leen maar vrouwen in een schoonheidssalon komen", vertelt Heesakkers. „Ook jon gen mannen vinden tegen woordig steeds vaker de weg naar een schoonheidsspecia liste. Bijvoorbeeld voor de be handeling van acne. Daar heb ik een speciaal diploma voor en dat gaat veel verder dan een mee-eter uitknijpen. Er kunnen bijvoorbeeld speciale massage technieken worden toegepast, of juist niet. Zo mag je een actieve acne nooit masseren". De behandelingen tegen acne kunnen worden toegepast in een enkele be handeling of een serie van be handelingen. Een schoonheidsbehandeling kan bij Jacky Heesakkers ook als cadeau worden weggege ven. Heesakkers: „Er heb spe ciale bonnen die hier als ca deaubon worden gekocht. De persoon die de bon krijgt mag zich dan voor een bepaald be drag laten behandelen". 0 'Heeft u ook light producten?', vraagt Nancy aan de filiaal chef in de super markt. 'Ja zeker', is het antwoord. 'Ik loop wel even met u mee.' Samen staan ze voor de schap pen. 'Goh, dat is ook snel gegaan', roept de chef verrast uit als hij de lege plek ken ziet. 'Tja me vrouw, helaas is er momenteel niet zo heel veel keuze. Het lijkt wel of iedereen wil afvallen. Maar ik zal ervoor zorgen dat de voorraad zo snel mogelijk wordt aangevuld.' Als de man weg loopt, ziet Nancy dat een wat oudere vrouw haar nieuws gierig opneemt. De vrouw is prachtig slank. 'U gebruikt zeker veel light?', flapt Nancy eruit. De vrouw kleurt en aarzelt even. 'Nou, eerlijk gezegd helemaal niet', zegt ze. 'Tenminste niet meer. Ik heb wel eens gedacht dat light het wondermiddel voor de slanke lijn was, maar daar ben ik van teruggekomen. Als ik zo vrij mag zijn om u te adviseren, dan zou ik er maar niet al te veel van verwachten, van die light producten.' De vrouw heeft gelijk. Veel mensen denken dat ze kunnen af slanken door zo veel mogelijk light te gebruiken. Light frisdran ken, light-rookworsten en light-chips bijvoorbeeld, die bevatten immers minder suiker en vet dan hun gewone broertjes en zus jes. Maar pas op: minder van veel kan nog steeds (te) veel zijn! Een zak light-chips van 175 gram bevat bijvoorbeeld nog altijd zo'n 45 gram vet en dat is beslist niet weinig. Ga maar na: een vrouw van 40 jaar heeft bij matige activiteit 70 gram vet per dag nodig. Als die zo'n zak light-chips leeg knabbelt, heeft ze me teen meer dan de helft van haar dag portie vet binnen. En daar mee ook nog eens een kwart van haar dagelijkse behoefte aan energie. En wie meer dan z'n dag portie aan energie binnen krijgt, wordt (nog) dikker. Alleen light frisdrank, dat is een slim me vervanger van gewone frisdranken. Die gewone versies zit ten barstensvol suiker, terwijl de light varianten geen suiker en dus geen calorieën bevatten. Overigens, afslanken met een superstreng dieet is over het al gemeen geen goed idee. Je kunt er wel snel een paar kilo's mee kwijtraken, maar als je daarna weer op dezelfde manier gaat eten als voordat je ging 'diëten', zitten die kilo's er binnen de kortste keren weer aan. En je moet trouwens in de gaten hou den of je met zo'n streng dieet wel genoeg voedingsstoffen bin nenkrijgt. Sommige diëten zijn echt slecht voor je gezondheid. Wie slank(er) wil worden - èn blijven! - kan het beste anders eten. Je moet andere producten kiezen. Liever zoute stokjes dan (light) chips en liever een kipfilet dan een (light) rookworst bijvoorbeeld. En als je dan ook nog meer beweegt, zullen de ki lo's langzaam maar zeker verdwijnen. En niet meer terugko men! 0 Zowel Zuidwesters 3 als de jeugd van Zuidwesters B1 heb ben een sponsor. Het derde seniorenteam kreeg van Richard Ol- lefers RVS-verzekeringen een injectie en de jeugd werd onder meer in een nieuw tenue gehezen door Raab Karcher Bouwstof fen. VInr: trainer Jacco Boer, Rob Poelman, Erik Cevaai, René van Mourik, Marco Mersie, Arnold Barentsen, Sanders Slagboom en trainer RudyToens. Zittend: Judith Meerman, Maureen Zwar tepoorte, Christy van Schijndel en Jorien Buijs. de dankzij hun adviezen zijn we gekomen tot de zaak zoals die nu is". Wat bij binnenkomst bij Karna Man Woman direct opvalt is de Portugese tegelvloer in de entree van de winkel. In het nieuwe interieur is verder veel hout verwerkt en Italiaanse design-lampen zorgen voor een sfeervolle verlichting. „We zijn vier weken bezig ge weest met verbouwen", ver telt De Kam. „De zaak heeft nu een veel frissere en moderne re uitstraling. We hebben echt afscheid genomen van de ou de winkel en de oude collec tie. Noem het maar gerust een nieuwe start". De collectie dames- en heren kleding van Kama Man Wo man bestaat uit vrijetijdskle- ding. „We zitten tenslotte in een badplaats", zegt Mientje Riemens. „We hebben dus ook de wat sportievere kle ding in de zaak". De prijzen van de kleding van Karna-be vinden zich in de midden moot. Maandelijks zijn er spe ciale aanbiedingen die voor interessante prijzen de deur uit gaan. Nog meer korting kunnen klanten krijgen met de klantenkaart. Bij iedere aan koop vanaf tien gulden wordt een stempel op de kaart gezet. Als de kaart na zestien stem pels vol is kan er met een aan trekkelijke korting gewinkeld worden. De Kam: „We houden ons klantenbestand ook bij in de computer. Onze vaste klan ten ontvangen met hun ver jaardag een leuke kaart van ons waarmee ze ook nog eens vijftien procent korting krij gen". Martin de Kam en Mientje Rie mens hopen met de nieuwe opzet van hun zaak een jonger publiek aan te trekken. Rie mens: „Want... wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Middelburgse Lieke Jansen en haar vriendin Cathelijne Burgs werden onlangs door Freek Verdoes van boekhandel Bru na in Middelburg ontvangen om de hoofdprijs van de Peter André-wedstrijd in ontvangst te nemen. De inzending van Jansen was gekozen uit honderden ge dichten, fotocollages en brie ven die waren ingestuurd in de landelijke wedstrijd. Ver does trakteerde de meisjes op een echte Peter André-taart en maakte bekend dat het duo naar hun idool mocht. De win- nenden inzending van Lieke Jansen bestond uit een gan zenbord spel dat het verhaal vertelt van het moment dat Peter André 'in haar leven kwam' tot en met het verschij nen van zijn laatste cd. „Ik ben nu zo'n anderhalf jaar fan van Peter", vertelt Lieke. „Aan het ganzenbord spel heb ik iets van twee weken gewerkt, 0 Winnares Lieke Jansen (midden) en Cathelijne Burgs nemen een Peter André-taart in ontvangst uit handen van Freek Ver does van boekhandel Bruna Loek in Middelburg. FOTO JAAP WOLTERBEEK maar niet onafgebroken". Lie ke Jansen was in de zevende hemel met het bezoek aan André in het vooruitzicht. „In mei heb ik hem in Ahoy ge zien, maar natuurlijk niet van zo dichtbij". De ontmoeting tussen de zanger en de twee i Middelburgse meisjes vond plaats na een optreden van André, afgelopen vrijdag in Zwolle. Lieke Jansen en Cat helijne Burgs werden als VIP's behandeld en mochten ook nog overnachten in een Zwols hotel. Martin de Kam kwam in 1966 in het familiebedrijf Karna. „Het bedrijf was opgericht door mijn grootouders", ver telt De Kam. „Ze hadden een soort winkel van sinkel, we verkochten van alles". Twee jaar nadat De Kam zijn entree in het bedrijf maakte nam hij de zaak over. De Kam: „Het was toen een winkel met tex tiel, speelgoed, dames-, he ren- en kinderkleding en wo ninginrichting. Later hebben we daar een damesmodezaak van gemaakt". Omdat de omzet van de da mesmodezaak terug liep be sloten Martin de Kam en Mientje Riemens de zaak eens flink op de schop te nemen. „We waren toe aan een radi cale vernieuwing", verduide lijkt Mientje Riemens. „Geluk kig stond onze inkooporgani satie vierkant achter ons. Me- 0 Mientje Riemens en Martin de Kam van Kama Man Wo man. FOTO JAAP WOLTERBEEK 0 Jacky Heesakkers in haar schoonheidssalon. FOTO JAAP

de Faam | 1998 | | pagina 11