Warenhuis Dekker heeft nieuw gezicht Goedkope kleding bij Dress for Less Verhuizing vooruitgang voor caravancentrum The Unknown gaat de boer op Overname treintaxi zonder problemen EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Chinees-restaurant 'De Lange Muur' geopend ,,'T ziet er mooi uut!"f roept een mevrouw voordat ze de deur van Warenhuis en leerate lier Dekker in Koudekerke achter zich dicht trekt. Wilma en Jasper Dekker van Warenhuis en leeratelier Dekker in de Schuttestraat in Koudekerke horen het de laatste dagen wel va ker. Het ondernemers-echtpaar heeft onlangs hun winkel heropend nadat de zaak van een nieuw interieur is voorzien. Ook het assorti ment van het warenhuis is enigszins gewijzigd: meer kinderkleding en een speciale hoek voor het maken van pasfoto's. De Vlissingse ondernemers Esther Verweij en Thaner Akyol hebben naast hun Buurtsuper De Singel een kledingzaak geopend. Het assorti ment van de winkel die Dress for Less heet, be staat louter uit goedkope kleding. Het meren deel van de artikelen in de winkel kost tussen de tien en de vijfendertig gulden. Het is de der de winkel die Verweij en Akyol het laatste half jaar hebben geopend. De verhuizing van haar caravancentrum naar het terrein aan de Van Cittersweg in Arnemui- den betekent een enorme vooruitgang voor ei genaresse Ada Westbroek en partner. Van twaalfhonderd naar negenduizend vierkante meter bedrijfsoppervlak, waarvan veertienhon derd overdekt, geeft haar bedrijf veel meer mo gelijkheden dan op de oude locatie, op het Mid delburgse bedrijventerrein Arnestein. Een nieu we locatie betekent ook een nieuwe naam; Ca ravancentrum Arnestein is Caravancentrum Ar- nemuiden geworden. De overdracht van de treintaxi in Vlissingen aan de Taxi Centrale Vlissingen is geruisloos verlopen. De Vlissingse band The Unknown is de komen de maanden in tal van Walcherse café's en an dere gelegenheden te zien en te horen. De band is een jaar geleden opgericht en bracht onlangs geruisloos haar debuut-cd op de markt. „En daar gaan we nu wat aan doen", vertelt gitarist en zanger Hans Kempkes. „We hebben de komende maanden zo'n tien optre dens en willen nu naar buiten komen met onze muziek". „Er is heel veel veranderd. We hebben een nieuwe chef-kok aangesteld en de zaak is zo wel van binnen als van buiten geheel ver bouwd", vertelt eigenaar Weirong Ying van Chinees restaurant 'De Lange Muur' in het win kelcentrum aan de De Visserstraat. Hij heeft de eetgelegenheid die voorheen als 'Rose Garden' bekend was kort geleden overgenomen. Woensdag 25 februari 1998 FAAM/VLISSINGER 17 Niets verzwijgen bij verzekering! Eindelijk is het zover. Na drie jaar sparen kan mevrouw S. weer een auto kopen. En daar hoort natuurlijk ook weer een au toverzekering bij. Jakkes, wat een uitgebreid aanvraagformulier krijgt ze daarvoor toegestuurd! Wat?! Moet ze ook invullen of ze wel eens een aanrijding heeft gehad? Ja, een jaar of vier gele den is dat inderdaad gebeurd, maar zou dat nou echt genoteerd moeten worden? 't Is alweer zo'n tijd geleden en het was zo'n vreselijk dom ongelukje... Mevrouw S. vindt dat het voorval nie mand wat aangaat en beantwoordt de vraag met 'neen'. Met een sierlijk gebaar zet ze haar handtekening onder het formu lier. Zo, dat kan op de bus. Alles is geregeld! Nietsvermoedend neemt ze nu een enorm risico. Duimen maar dat ze haar autoverzekering nooit hoeft aan te spreken. Want als de verzekeringsmaatschappij erachter komt dat ze bij het in vullen van het aanvraagformulier iets heeft verzwegen, kan hij de verzekering ongeldig verklaren. Dan heeft de verzekering ge woon nooit bestaan en draait mevrouw S. zelf op voor eventu ele schade... Of het nu om een autoverzekering, een inboedelverzekering of een aanvullende verzekering van het ziekenfonds gaat, het is van het grootste belang dat u bij de aanvraag alle vragen zorg vuldig, volledig en eerlijk beantwoordt. Denk nooit dat iets niet belangrijk is of alweer zo lang geleden plaatsvond dat het niet meer telt. Sommige informatie moet u zelfs geven zonder dat ernaar gevraagd wordt. Als u een auto verzekert waarvan uw zoon de hoofd gebruiker is bijvoorbeeld. Stel dat u daar niets over meldt, dan kan de verzekering later - bijvoorbeeld bij scha de! - ongeldig verklaard worden, met alle narigheid vandien. Trouwens, u blijft altijd zelf verantwoordelijk voor de juistheid van de gegeven informatie, ook al laat u het aanvraagformulier door een tussenpersoon invullen. Lees het formulier dus heel goed na voordat u uw handtekening eronder zet! Slager geeft geld terug Wie de komende zes maanden vlees koopt bij Slagerij Veer- sesingel maakt kans het bestede bedrag in contanten terug te ontvangen. Met de actie probeert Arianne van Sluys van de Middelburgse slagerij inzicht te krijgen in het klantenbestand „waardoor wij onze service steeds verder kunnen verbeteren". De actie is eigenlijk heel eenvoudig. Nadat de klant een kas sabon heeft gekregen deponeert hij die voorzien van naam en zovoorts in - wat genoemd wordt - de schatkist in de winkel. Aan het eind van de maand worden kassabonnen uit de hoop gehaald tot een maximum van f 250,-. De namen van de klanten worden vervolgens op een lijst genoteerd die in de winkel wordt opgehangen. De gelukkigen op die lijst krijgen het be drag in contanten uitgekeerd. Handremkabel Vectra wordt vervangen De Opel dealers in Nederland gaan de handrem kabels van de Opel Vectra B die werden geproduceerd voor juli 1997 gratis vervangen. De handrem kabels vertonen namelijk vroegtijdige slijtage bij meer dan gemiddeld gebruik. Dat is gebleken uit duurtesten en informatie van klanten. De eigenaren van betrok ken auto's zijn schriftelijk benaderd. Rita Kok even hoofdredacteur Rita Kok, echtgenote van premier Wim Kok, heeft voor één keer aan het hoofdredacteurschap mogen proeven. Het vrou wen weekblad Margriet had haar daarvoor uitgenodigd. Mar griet viert dit jaar het zestigjarige jubileum onder de titel 'Vier het leven met Margriet'. Rita Kok liet voor haar nummer Karin Bloemen portretteren. Dochter Carla Kok ontwierp exclusief voor Margriet-lezers een combinatie van japon, jas en rok. Rita Kok bekijkt de foto's, daarbij geholpen door Margriet chefredacteur Anneiies Bergman. Fotowedstrijd Fruitteeltmuseum Amateurfortografen kunnen meedoen aan een fotowedstrijd van het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Het mogen kleur- en zwart-witfoto's met een afmeting van 30 bij 45 cm. De foto's worden overigens geëxposeerd in het museum en dienen voor 4 april te worden ingeleverd. Het thema is - uiteraard - fruit. Fo to's van fruit worden fruito's genoemd. Nat bellen Regen en sneeuw zijn fu nest voor de mobiele tele foon. Daarom komt Halfords met een beschermhoes voor de zogenaamde 'handy's'. Het is een Engels fabrikaat dat tevens bescherming biedt tegen extreme temperaturen. De beschermde 'handy' van Halfords. Bedrijfsleidster Cathy Maas bij de Kodak Image Magie. Tuin en Vee '98 De beurs Tuin en Vee '98 die van donderdag 26 februari tot en met zondag 1 maart wordt gehouden in de Zeelandhallen in Goes moeten een voorproefje zijn voor het echte voorjaar be gint. Zowel voor de professionele veehouder als voor de tuin- liefhebbers is er van alles te zien. Voor kinderen is er een teken en kleurwedstrijd. De openingstijden: donderdag tot en met za terdag 11 tot 22 en zondag 11 tot 18 uur. Twee jaar geleden hebben Wil ma en Jasper Dekker het wa renhuis in Koudekerke overge nomen. „Het leeratelier had ik ai langer", vertelt Wilma Dek ker. „Daar ben ik tien jaar gele den al mee begonnen. Nadat we het warenhuis erbij heb ben gekocht heb ik het leerate lier achter de zaak gevestigd. Daar verzorg ik lessen en maak ik maatkleding". Het wa renhuis in de Schuttestraat in Koudekerke is al jaren lang een begrip op Walcheren. De zaak bestaat al sinds de jaren zestig en was hard toe aan een nieuw interieur. „De klant wil graag een overzichtelijke win kel", legt Dekker uit. „En aan gezien het niet echt, meer overzichtelijk was hebben we nu een heel nieuw interieur gebouwd. In anderhalve week tijd is er een nieuwe vloer ge legd en hebben we de zaak grondig gemoderniseerd". Het warenhuis is van alle markten thuis. Klanten kunnen er te recht voor kleding, fournitu ren, huishoudelijke artikelen, speelgoed, tijdschriften, kran ten en huishoudelijke artike len. Daarnaast is Warenhuis Dek ker ook depot voor stomerij Palthe, een fotoservice en een schoenservice. Schoenen die ter reparatie worden aangebo den worden binnen vieren twintig uur gerepareerd waar na ze weer opgehaald kunnen worden. „We hebben het assortiment nog een klein beetje aange past", doet Wilma Dekker uit de doeken. „We hebben nu nog meer kinder- en dames kleding. De vertrouwde artike len die men van ons gewend is verkopen we ook nog steeds". Dekker doelt hiermee op de werkkleding en stoffen voor de traditionele dracht waarvoor men van heinde en ver naar het warenhuis komt. „Er zijn niet veel zaken meer die nog de stoffen voor de kle derdracht in huis hebben", weet Dekker. „Wij verkopen de stoffen voor de mutsen en de schorten. De hoogwaardige overals hebben we ook nog steeds in huis".Een speciale hoek in Warenhuis Dekker is ingericht voor het maken van pasfoto's. In de toekomst wil len Wilma en Jasper Dekker ook portretfoto's gaan maken. Wilma Dekker: „Jasper volgt op dit moment een opleiding in fotografie want daar willen we ons in de toekomst nog wat meer op gaan toeleggen. We gaan dan ook portretfoto's maken en het is altijd wel han dig om er wat meer vanaf te weten omdat we ook een foto service hebben". Omschrijving horizontaal: 1.kampeerwagen 6.ouderdom 11.soort papegaai 12.ontkenning 13.inhoudsmaat (afk.) 15. waterdamp 17.hoenderproduct 18.sprookjesfiguur 19.tuingereedschap 20.glansloos 22.wilde haver 23.onder andere (afk.) 24.tweetal 25.trek 27.heilige (afk.) 28.reuzengestalte 30.plantengeslacht 32.opgeworpen hoogte 33.toespijs 34.spraak 35.man 37.zeer vermoeid 39.zoolganger 41.meubelstuk 43.eenvoudig 45.muzieknoot 47.stel 48.register 49.nv (Duits) 50.omheining 51.hemellichaam 53.voorschrift 54.uitroep 55.voorzetsel 57.deel van de vinger 59.bijwoord 60.aanwijzend voornaamwoord 62.voor (Lat.) 64.projectiel 65.kleiner worden Omschrijving verticaal: 1.gemak 2.rondhout 3.vlaktemaat 4.familielid 5.rekening 6.me taal 7.voegwoord 8.vurig 9.voorzetsel 10.trio 14.bijbels persoon 15.rails met liggers 16.bijbels figuur 17.gravure 19.onbenullig man 21.energiek 24.afsluiter 26.keurig 28.dagblad 29.zwaard 30.ontevreden man 31.versterker voor elektromagnetische stra ling 35.ondervraging 36.buidel 37.bouwmateriaal 38.vis 39.schel 40.besturen 42.Marokkaans hoofddeksel 44.been 46.water in Utrecht 49.Engels bier 52.roep 53.deel van het jaar 56.brood van roggemeel 58.ledemaat 60.muzieknoot 61.getij 62.onmeetbaar getal 63.voorzetsel Er ontstaat een naam van een provinciehoofdstad wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers op de juiste wij ze rangschikt: 6.11.13.33.49.50.59. De oplossing van de puzzel uit de FaamA/lissinger van woens dag 7 7 februari luidt: Arnhem. Het gaat Esther Verweij en Thaner Akyol voor de wind. Een half jaar geleden opende ze de deuren van hun Buurt super De Singel en in januari begonnen ze een telefoonwin kel in de Scheldestraat. Nu is het de beurt aan een kleding zaak in de Scheldestraat. „Wij richten ons speciaal op de consument met de wat kleine re beurs", vertelt Esther Ver weij. „Er zijn natuurlijk al ont zettend veel kledingzaken in Vlissingen maar de meeste za ken zijn voor veel mensen te duur. Bij ons kan iemand die bijvoorbeeld van een bij standsuitkering moet rondko men ook eens een leuk truitje kopen". Verweij en Thaner kwamen op het idee om de kledingzaak te openen nadat ze het magazijn van hun buurtsuper hadden uitge ruimd. Verweij: „We gebruikte de ruimte eigenlijk alleen maar als een soort opslaghok. Op deze manier benutten we de ruimte beter en het is ei genlijk een beetje een proef om te kijken hoe het loopt. Als het aanslaat verhuizen we misschien wel naar een ander pand in de Scheldestraat en maken we er een echte winkel van". De eerste reacties die Verweij en Thaner op hun ini tiatief hebben gehad zijn over wegend positief. Met name de lage prijzen van de kleding stukken worden door de con sument gewaardeerd. „Het duurste wat we in ons assorti ment hebben is een trainings pak voor vijfendertig gulden. De kleding is afkomstig van restantpartijen, daarom kun nen we de prijzen laag hou den", legt Verweij uit. Behalve kleding heeft Dress for Less een uitgebreide collectie oor bellen, kettingen, armbanden en broches. Er zijn veel dieren te zien tijdens Tuin Vee '98. Wilma Dekker in het vernieuwde interieur van Warenhuis en leeratelier Dekker in Koudekerke. FOTO JAAP WOLTERBEEK „We moesten veel te vaak 'nee' verkopen aan mensen die bij ons kwamen voor be middelingsverkoop. Boven dien hebben we nu veel meer overdekte ruimte voor het houden van grote voorjaars- en najaarsshows. Op de vorige locatie waren we daarvoor volkomen afhanke lijk van het weer. Verder heb ben we nu een koffiehoek, een accessoireshoek en een voor- tentenhoek. We zijn er gewoon enorm op vooruitgegaan", vertelt Ada Westbroek. Het bedrijf be- stond al een jaar. Ook de omgeving van het be drijf is nu veel vriendelijker; van het weinig representatie ve Middelburgse bedrijventer rein, naar het groen van een voormalig tuincentrum, op een route naar de dichtstbij zijnde recreatiegebieden aan het Veerse meer. Caravancen trum Arnemuiden ligt direct aan de rijksweg A 58. Het bedrijf biedt een zeer uit gebreid pakket aan producten en diensten. Westbroek en partner zijn dealer van aan- 0 De nieuwe locatie biedt meer ruimte voor voor- en najaars shows. FOTO JAAP WOLTERBEEK hang- en bagagewagens van het merk Franc, en verkopen verder alles van vouwwagens, caravans, campers tot voor tenten en andere camping-ac cessoires. Met hun collectie Hartman tuinmeubelen en tuinbeelden richten ze zich op de bezitters van sta-caravans, maar ook op tuinliefhebbers in de om geving. „En als we iets niet hebben, kunnen we het bestellen", zegt Westbroek. Daarnaast bemiddelt Caravan centrum Arnemuiden zoals gezegd bij de verkoop door particulieren, en verhuurt zij campers en caravans. The Unknown houdt het puur en simpel. mer hebben we niet", vertelt Hans Kempkes. „We spelen voorlopig ook alleen maar akoestisch. Dat heeft ook als voordeel dat we dan sneller aan optredens komen. Kroeg bazen hebben tegenwoordig met strenge eisen ten aanzien van geluidsoverlast te maken, als akoestische band heb je dus meer kans om aan de bak te komen". Het eigen werk van The Unknown is geschre ven door Hans en Ria Kemp kes. „Daar waren we gewoon met z'n tweeën aan begon nen", vertelt Ria Kempkes. „We hadden eigenlijk hele maal niet de bedoeling om daar ook mee naar buiten te treden maar dat gaat dan nu toch gebeuren". De teksten van Hans en Ria gaan over al ledaagse dingen. „Uit het le ven gegrepen", noemt Hans het. „De nummers zijn thuis allemaal op een akoestische gitaar geschreven en lenen zich dus uitstekend voor een akoestische band". Kenmer kend aan de muziek van The Unknown is de vierstemmige zang. „Daardoor komen de nummers goed tot hun recht", is Hans van mening. „We hou den het heel puur en simpel, geen virtuoze grappen. Dat is meestal toch alleen maar leuk voor de muzikant en minder voor het publiek". Het eerst volgende optreden van The Unknown is 1 maart in strand paviljoen Panta Rhei in Vlis singen. Sinds 1 januari heeft dit be drijf de uitvoering van het treintaxisysteem in Vlissingen overgenomen van de Taxi Centrale Middelburg. De re sultaten van Treintaxi in heel Nederland zijn bemoedigend. In 1997 maakten 3,8 miljoen passagiers gebruik van de treintaxi, wat een stijging van honderdduizend ten opzichte van 1996 betekent. Transvision, het NS-dochter- bedrijf dat verantwoordelijk is voor de marketing en exploi tatie van Treintaxi, meldt ook dat de waardering van de pas sagiers voor deze vorm van vervoer hoog is. Uit onder zoek door de Consumenten bond kwam naar voren dat de treintaxi gemiddeld met een ruime zeven wordt beoor deeld. Transvision is ook het bedrijf dat de contracten met lokale taxi-ondernemers af sluit, over de uitvoering van het treintaxisysteem. Per 1 oktober is het de trein taxibiljet, dat voorheen slechts te koop was bij de con ducteur of aan het NS-loket, ook te verkrijgen bij kaartjes automaat. Inmiddels wordt twintig procent van de trein taxikaartjes via de automaat verkocht. Transvision is voor nemens om dit jaar bij alle NS-stations waar de treintaxi staat zogenaamde 'schuilzui- len' te plaatsen voor wachten de treintaxipassagiers. Mo menteel staan deze al bij hon derdvier stations. De treintaxi rijdt nu vanaf honderdelf NS- stations in Nederland en be dient meer dan zevenhon derdvijftig woonkernen. Het repertoire van The Un known bestaat uit eigen num mers, aangevuld met een aan tal covers. „Maar daar maken we compleet andere versies van", verduidelijkt zangeres Ria Kempkes. „We zouden net zo lief alleen eigen nummers spelen maar zaaleigenaren horen nu eenmaal graag co vers. Bij de keuze van de co vers hebben we er wel op ge let dat het alleen maar num mers zijn die we echt allemaal leuk vinden". Behalve Hans en Ria Kempkes bestaat The Unknown uit bassist Leon Ca- ron en toetsenist Frank En gels, beiden uit de band In Geval van Noot. „Een drum- Op de prestaties van de chef kok heeft hij veel goede reac ties gehad, zegt de nieuwe ei genaar. Voor de heropening, begin de ze maand, had de nieuwe kok een speciaal lopend buffet sa mengesteld, waarover de ge nodigden zeer te spreken wa ren. Ying sluit niet uit dat er in de nabije toekomst een wekelijks terugkerend lopend buffet is. Maar op dit moment is er eigenlijk niet voldoende ruim te beschikbaar voor een der gelijke activiteit, vindt hij. Ver der is er een aantal nieuwe specialiteiten op de kaart ge zet en een groot aantal be staande gerechten geheel ver anderd. Op dit moment wer ken er vier mensen in vaste dienst bij 'De Lange Muur', maar als het erg druk wordt kan Ying nog een beroep 0 Het echtpaar Ying in hun nieuwe zaak. FOTO JAAP WOLTERBEEK Nieuwe afdruk zonder negatief De Sprint Photo zaken in Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg en Vlissingen hebben het Image Magie systeem geïnstalleerd waardoor foto's kun nen worden afgedrukt of vergroot zonder dat een negatief voorhan den is. Ook andersoortige afbeel dingen kunnen worden geko pieerd. Verder kan er met deze magische machine ook een deel uit een foto of afbeelding op gelij ke kwaliteit worden afgedrukt. Het systeem is in de Sprint Photo-ves- tiging in Roosendaal uitvoerig ge test.

de Faam | 1998 | | pagina 17