Vlissingen kiest 'Beste Buur' VVV pakt tuinafscheidingen aan Woensdag 25 februari 1998 FAAM/VLISSINGER 15 Allerlei Ouderen Cursus Vrouwen Sport Geloof Beurs Lezing Gevonden Wijk Politiek Natuur Een uitstapje voor het hele gezin! Wethouder P.M. Bruin- ooge heeftde eerste paal geslagen voor de bouw van acht woningen aan de Elzenlaan en Beuken laan in de Middelburgse wijk Griffioen. Hiermee is einde lijk een begin gemaakt met een nieuwbouwproject van de Stichting B.O.O.G., on derdeel van Woongoed Mid delburg, waarover jarenlang is gesteggeld door de ge meente en omwonenden. Bruinooge verrichtte de ce remoniële handeling onder bescheiden belangstelling. Ook bewoners van de Beu kenlaan waren aanwezig. „We staan wel te kijken, maar we zijn niet blij", liet bewoonster mevrouw J.Brakman weten. De Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting in Vliss ingen (VVV) gaat zestig woningen aan de Jan van de Capellelaan en de Irislaan in Vlissingen aanpassen. De bergingen van de wo ningen worden vervangen en de woningcorporatie grijpt de kans aan om meteen de brandgang een wat vriendelijker karakter te geven. Eenvoudige tuinafscheidingen moeten een eind maken aan de wirwar van schuttingen, heggen en andere barrières. Cactusshow - Een grote col lectie cactussen en vetplanten is van 25 tot en met 28 februari te bewonderen op de cactus show bij Intratuin in Koudeker- ke. De cactusshow is samenge steld door Intratuin en cactus vereniging Succulenta, regio Walcheren. Het assortiment be staat uit talloze soorten kleine, grote en zeldzame cactussen. Op woensdag, vrijdagmiddag en zaterdag is er bovendien iemand van de cactusvereniging aanwe zig die tekst en uitleg kan geven. P.J. Meertens - Het persoon lijk archief van dr. P.J. Meertens, dat in het bezit is van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, is uitgebreid met een waardevolle schenking door een neef van dr. Meertens. De schenking bestaat onder meer uit foto's van het promotiediner van P.J. Meertens, de uitreiking van de Zeeuwse prijs, zijn HBS- en gymnasium-rapporten en zijn bul van de Rijksuniversiteit in Utrecht. Een keuze uit deze schenking is toegevoegd aan de tentoonstelling over P.J. Meer tens' in de hal van de Zeeuwse Bibliotheek. Paling - In Kerkwerve wordt 30 mei het open Zeeuwse kam pioenschap palingroken gehou den. Alle deelnemers krijgen zes gemerkte wedstrijdpalingen uitgereikt waarvan er drie moe ten worden gerookt en ter be oordeling moeten worden inge leverd. De deelnemers zorgen zelf voor hun rookton en andere ■materialen. Om de kwaliteit van de gerookte palingen te waar borgen staat de wedstrijd onder toezicht van de Inspectie voor de Volksgezondheid. Stientje - In het gebouw Ami- citia in Aagtekerke wordt vrijdag 27 februari het toneelspel 'Chantage door Stientje' opge voerd. Het stuk wordt in Zeeuws dialect op de planken gebracht. Voorafgaande aan het toneelstuk is er een uitvoering van zangvereniging Nut en Ge noegen onder leiding van diri gent Marja van Keulen-Crucq. Ook accordeonvereniging Con certina verleent haar medewer king. De uitvoering begint om 19.30 uur. CZ groep - Het nieuwe ge bouw van de CZ groep in Goes wordt dinsdag 10 maart officieel geopend door de commissaris van de koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder. Het openings ceremonie van het nieuwe kan toor aan de Wulfaertstraat 25 begint om 14.30 uur. Om 15.15 uur wordt er onder leiding van Hans Böhm een ronde-tafeldis cussie gehouden over het on derwerp 'Verzekerd van part ners'. Modeshow - Ter afronding van de opleiding mannequin en dressman houden cursisten 'van Modellenbureau Aliènne zater dag 28 februari een modeshow in de concert- en gehoorzaal in Middelburg. De modeshow heeft als onderwerp dreams and fantasy en begint om 19.30 uur. Soli Deo Gloria - De christe lijke zangvereniging Soli Deo Gloria uit Souburg geeft 7 maart samen met het Smalstads Man nenkoor een concert in de Ne derlands Hervormde Kerk in Oost-Souburg. Het concert staat onder leiding van dirigent Johan Ruysink en begint om 20 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. Pesten - Op de School voor Praktische Vorming in de Verwe- rijstraat in Middelburg wordt donderdag 5 maart de theater voorstelling Game Over van theatergroep Benjamin uit Gro ningen opgevoerd. Game Over gaat over pesten en is ontwik keld in het kader van het Natio naal Onderwijs Protocol tegen pesten. De voorstelling is een directe confrontatie voor leerlin gen van de onderbouw van het voortgezet onderwijs. In het drie kwartier durende stuk wordt de opbouw van plagen tot pesten neergezet. Rollen zijn wegge legd voor de pester, het slacht offer, de meeloper en de zwij gende middengroep. Hiswa - Het Bureau voor Toe risme Zeeland wil op de Hiswa, de belangrijkste watersport- beurs in Nederland, het imago van Zeeland als watersportpro vincie versterken. Met de slo gan 'dè watersportprovincie, Zeeland, nodigt u uit' bieden ze ven samenwerkende Zeeuwse jachthavens, de bezoekers een speciaal welkomstarrangement om hen te interesseren voor een watersportvakantie in Zee land. De Hiswa wordt van 21 fe bruari tot en met 1 maart ge houden in de RAI in Amster dam. CNV Walcheren - De CNV af deling Walcheren houdt dinsdag 3 maart en algemene ledenver gadering in de Morgenster, Ad- riaen Lauwereyszstraat 6 in Middelburg. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 22 uur. Tij dens de vergadering kunnen de leden vertellen hoe zij het toe- komstitg CNV-beleid willen in vullen. De uitkomsten van de al gemene ledenvergadering wordt meegenomen naar het Nationaal Congres dat 14 mei wordt gehouden. Zuid-Afrika - Zuid-Afrika staat centraal tijdens de Verre Reizen- dagen die 27 februari tot en met 1 maart in het ANWB reisbu reau in Middelburg worden ge houden. Kenners van Zuid-Afri ka van Rotunda Tours vertellen hun reistips en andere wetens waardigheden. Ook worden er videofilms over vakantiemoge lijkheden in Zuid-Afrika ver toond. Kinderhulp - De afdeling Zee land van de Stichting Kinderhulp Europa is op zoek naar gastou ders die in de zomermaanden enkele weken een kansarm kind uit Engeland, Frankrijk, Duits land of Nederland willen opvan gen. De kinderen tussen de zes en de twaalf jaar zijn m verschil lende redenen aan een vakantie toe en voor hun wordt een lief devol plekje in een gastouders- gezin gezocht. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 9118-616839. Subsidies - De Stichting de Godshuizen is ontstaan uit chari tatieve instellingen die zich al sinds de vijftiende eeuw met de gezondheidszorg op Walcheren bezig houden. De stichting heeft eind 1997 een bedrag be schikbaar gesteld voor projec ten in de gezondheidszorg die ten goede komen aan de Wal- cherse samenleving. Het totaal bedrag van zeventigduizend gul den is onder meer verdeeld on der de Thuiszorg Walcheren, de Klimopschool, het Activiteiten centrum Middelburg, Streekzie kenhuis Walcheren, het Laatste Kans Project van de Stichting Emergis en de Stichting voor Telefonische Hulpverlening. Swindle - In de eerste week van maart komt de lang ver wachte cd van de punkband Swindle uit. De cd is geprodu ceerd door Theo Vogelaars van de Trockener Kecks en is opge nomen in Studio 2 in Ouwer- kerk. Twaalf songs en twee bo nustracks staan op de cd, één van de nummers isv live opgeno men bij Omroep Zeeland. Swindle speelt 8 maart in het Theatercafé in Middelburg. Woonzorgcentrum - De Vrouwen Advies Commissie (VAC) Vlissingen is bezig met een onderzoek naar- het woon- gerief van de bewoners van het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen, De VAC heeft de be woners gevraagd hoe zij over de woningen van het woonzorg centrum denken. Het doel. van het onderzoek is te proberen om woningen te realiseren die steeds beter aansluiten bij de verlangens van de bewoners. NS-kaartjes - Omdat automa tisering soms problemen geeft voor ouderen houdt de Vlissingse afdeling van de Protestants Chris telijke Ouderen Bond donderdag 12 maart een bijeenkomst over de NS-kgartjesautomaten. In samen werking met NS-reizigers wordt tijdens de bijeenkomst uitleg ge geven over de werking van de au tomaten. Er wordt een demon stratie gegeven en informatie ge leverd over alle kaartsoorten die in de automaat verkrijgbaar zijn. De bijeenkomst wordt gehouden in het jeugdgebouw van de Petrus- kerk aan de Dr. Ottestraat in Vliss ingen en begint om 14.30 uur. Verkeerscursus - Speciaal voor vijftig-plussers geeft de af deling Middelburg en omstre ken van Veilig Verkeer Neder land vanaf 10 maart een ver- keersopfriscursus. De cursisten worden op de hoogte gebracht van alle veranderingen die voortvloeien uit het nieuwe Re glement Verkeersregels en Ver keerstekens van 1990. De cur sus wordt gegeven in vereni gingsgebouw De Spil in Gapin- ge. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-614496. Paardoes - In Manege Paar- does aan de Bosweg in Vlissin gen wordt dinsdag 3 maart een open dag gehouden. De mane ge is een onderdeel van de Stichting Arduin uit Middelburg. Er worden rondleidingen door het complex gegeven, de kin derboerderij en uitspanning kun nen worden bezcht en gehandi capten kunnen een gratis proef les paardrijden volgen. De open dag wordt van 10 tot 21 uur ge houden. Pleegzorg - De Stichting Pleegzorg Zeeland uit Middel burg heeft de Pleegzorg studie gids uitgegeven. In de gids geeft de Voorziening voor Pleegzorg Zeeland informatie over voorbereidings- en selec tieprogramma's voor mensen die het pleegouderschap over wegen, thema-bijeenkomsten en activiteiten op het gebied van deskundigheidsbevordering in 1998. De gids is verkrijgbaar bij de Stichting Pleegzorg Zee land, tel. 0118-628555. Lamsvlees - De Stichting Edu catief Toerisme Zeeland Oranje zon in Oostkapellé houdt 14 maart een kooksessie met als thema lamsvlees. De koksessie wordt gehouden in de leskeu- ken van het Toeristisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle. De kooksessie duurt van 10 tot 15 uur en er staan drie gerechten met lamsvlees op het menu. In lichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-581507. Senioren - P>De Hogeschool Zeeland verzorgt voor de Stich ting Zeeuwse Senioren Acade mie in maart en april vijf cursus sen voor ouderen. De onder werpen van de cursussen varië ren van 'de wereld van Johan nes Brahms' en filosofie tot ver schillende computercursussen voor beginners en gevorderden. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-489151 ('s morgens van 11 tot 12 uur). Origami - In de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg wordt woensdag 4 maart van 19.30 tot 21.30 uur een workshop ori gami gehouden. De workshop wordt gegeven door Loes Scha kel, docente van de Origami So ciëteit Nederland. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 627287. Tsjechisch - In tien avonden .verzorgt de Zeeuwse Volksuni versiteit een cursus Tsjechisch. Niet alleen de Tsjechische taal komen in de cursus aan bod maar de cursisten maken ook kennis met de cultuur en de ge schiedenis van het land. De eer ste les wordt dinsdag 17 maart gegeven en begint om 19.30 uur in het ZVU-bureau aan de Spanjaardstraat in Middelburg. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-634800. Koken - Bij het Toeristisch Centrum Oranjezon in Oostka pelle wordt 18 en 25 maart en 1 en 8 april een cursus koken voor gevorden voor heren van vijfenvijftig jaar en ouder gehou den. De lessen worden gehou den van 10 tot 13 uur, tussen de middag worden de zelf gekook te maaltijden genuttigd. Naast koken wordt er ook aandacht besteed aan voedingswaarde en productkennis. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 581507. Zuid-Afrika - 'Zuid-Afrika: mo dern imperialisme' heet de cur sus die vanaf woensdag 11 maart door de Zeeuwse Volks universiteit in Middelburg wordt gegeven. De cursus geeft een historisch, cultureel en politiek overzicht vanaf de Middeleeu wen tot nu. Tijdens de vijf cur susavonden komen ook bezoe kers van Zuid-Afrika, bewoners en andere deskundigen aan het woord. De cursus wordt gege ven in het ZVU-bureau aan de Spanjaardstraat in Middelburg. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-634800. Vrouwendag - Jn het MFC in Zierikzee wordt zaterdag 7 maart een 'groot gevarieerd multicultureel vrouwenfeest' gehouden. Het feest begint om 19.45 uur en duurt tot 00.01 uur 's nachts. De organisatie is in handen van het 8-maart team Schouwen-Duiveland die het evenement vor de derde keer organiseerd op de vooravond van de internationale vrouwen dag. Amusement tijdens het feest is er in de vorm van DJ La dy, het Koor Akkoord en muzi- kante Stien Mennema. Hockeyschool - Hockey- school Zeeland heeft een twee de groep jongeren geselecteerd die naast hun eigen clubtraining bij de hockeyschool twintig ex tra veldtrainingen van anderhalf uur krijgen. De extra trainingen worden gegeven door Juul Ver- beem. De hockeyschool wordt gesponsord door Arbo Unie Zeeland. Boogschieten - In samenwer king met handboogsportvereni ging d'Eendracht uit Vlissingen en de Nederlandse Handboog sportbond begint de Zeeuwse Sportraad een stimuleringspro ject 'handboogschieten voor vijftig-plussers'. Woensdag 4 maart houdt de sportraad van 14 tot 16 uur een informatie middag in het gebouw van de SWO Vlissingen aan de Brou- wenaarstraat. Dinsdag 10 maart is er van 14 tot 17 uur een open middag in het gebouw van d'Eendracht aan het Basken- burgplein in Vlissingen en de cursus begint dinsdag 24 maart bij d'Eendracht. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 640700. Wereldgebedsdag - Wereld gebedsdag wordt dit jaar 6 maart gehouden. De liturgie is samengesteld door vrouwen uit Madagascar. In de kerkzaal van Ter Reede in Vlissingen wordt om 19 uur een gebedsdienst gehouden waar onder meer het koor Triphonia aan mee werkt.Wereldgebedsdag is de eerste oecumenische samen werking ter wereld en wordt jaarlijks georganiseerd door vrouwen. Kledingbeurs - In peuter speelzaal De Paddestoel aan de Van Ginkelstraat in Oost-Sou burg wordt woensdag 18 maart een kinderkledingbeurs gehou den. Behalve kinderkleding wor den er ook bedden, boxen en buggy's verkocht. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor de peuterspeelzaal. De in name van geprijsde en schone voorjaars- en zomerkleding vindt dinsdag 17 maart van 19 tot 19.30 uur plaats. De beurs wordt 18 maart van 19 tot 20 uur gehouden. Capri - De Italiaanse vereniging Dante Alighieri verzorgt woens dag 25 februari om 19.30 uur een lezing in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg met als on derwerp 'Capri, canto di una Si- rena'. De lezing wordt gegeven door Carlo Visco uit Vlissingen en gaat over de mythen en ge schiedenis van Capri, het eiland der Sirenen. De lezing wordt ge geven in het Italiaans en is voor zien van dia's en muziek. Onderwijs - Met als titel 'Hoe gaat het onderwijs naar de 21ste eeuw?' houdt Chr. Wie- gert 4 maart een lezing in de Vrije School in Middelburg. De lezing begint om 20 uur. Chr.' Wiegert is leerkracht aan de Vrije School in Den Haag en voormalig bestuurslid van de vereniging van Vrije Scholen. Vijvers - In het verenigingsge bouw aan de Herengracht in Middelburg houdt E. Dijsst vrij dag 27 februari een lezing over vijvers. De lezing wordt gehou den op uitnodiging van de aqua riumvereniging Barbus Concho- nius uit Middelburg. De zaal gaat open om 19.30 uur en de lezing begint om 20 uur. Humanisme - Het Humanis tisch Verbond gemeenschap Walcheren houdt donderdag 26 februari een lezing in de aula van het Jacob Roggeveenhuis, ingang Gerbrandylaan in Middel burg. De lezing gaat over religi eus humanisme en wordt gege ven door Albert Nieuwland. De lezing begint om 19.30 uur. TabakzakBij de politie in Vliss ingen zijn in de periode van 21 januari tot en met 12 februari de volgende gevonden voorwerpen aangegeven. Enkele leesbrillen, zonnebril, fototoestel, tabakzak met zware shag, ronde hanger, enkele horloges, cyperse kat, halsketting, herenbroek, diverse handschoenen, zwarte nylon jas, regenpak, t-shirt met boekje en gymschoenen, sjaal, beugel, fietsstoel, wieldoppen, brom fiets, diverse fietsen, diverse portemonnee's, ring, schoenen, diverse sleutels en sleutelbos sen, motorkoffer en verschillen de tassen. De voorwerpen kun nen worden afgehaald tijdens kantooruren en worden drie maanden bewaard. Schildersbuurt - Het comité Schildersbuurt-Noord uit Vlissin gen vergadert donderdag 26 fe bruari om 19.30 uur in het ge bouw van speeltuinvereniging De Schommelaer aan de Iri slaan. Er wordt onder meer ver gadert over het plan speelvoor- zieningen in de Schildersbuurt- Noord, de herinrichting van de. President Rooseveltlaan en het bunkerterrein aan de Bossen- burgweg in Vlissingen. VVD Zeeland - De VVD Zee land houdt met het oog op de naderende verkiezingen vrijdag 27 februari een grote verkie zingsbijeenkomst in De Prins van Oranje in Goes. Om 20 uur worden de lijsttrekkers van Noord- en Zuid-Beveland gepre senteerd, waarna minister Gerrit Zalm een toespraak houdt. Daarna volgt een zaalgesprek met de minister en de Tweede Kamerleden Jan-Hendrik Klein Molenkamp, Jan te Veldhuis en de Zeeuwse kandidaat voor de Tweede Kamer Jan Geluk. D 66 - Met als thema 'nieuwe perspectieven voor Vlissingen' houdt D 66 Vlissingen maandag 2 maart een bijeenkomst in Ho tel Royal aan de Badhuisstraat. De Zeeuwse Euro-parlementa riër Johanna Boogerd-Quaak geeft haar visie op het thema. Daarna kunnen inwoners van Vlissingen ieder, drie minuten het woord krijgen over het on derwerp. De bijeenkomst begint om 20 uur en vooraf kunnen geïnteresseerden zich telefo nisch opgeven bij Tom Aalfs, tel. 0118-416243. Boswachter - Wie regelmatig op de Bloemdijken van de Ver eniging Natuurmonumenten wandelt, ziet vaak iets bijzon ders, of vindt iets onbekends. Om deze vragen te kunnen be antwoorden houdt Natuurmonu menten in het informatiecen trum van de Schaapskooi in Heinkenszand tweemaal in de maand op woensdagmiddag een boswachterspreekuur. Het eerste spreekuur wordt woens dag 11 maart gehouden. Van 15 tot 16 uur is er een boswachter in de Schaapskooi aanwezig om alle vragen te beantwoorden. Neeltje Jans - Naast het druk bezochte Waterland Neeltje Jans ligt een rustig natuurge bied, dat bijna net zo oud is als de Oosterscheldekering zelf. Zodra de kering klaar was zijn de werkeilanden met vereende krachten omgetoverd in een duinterrein. Het voorjaar op Neeltje Jans kan zondag 1 maart met een gids worden be keken. De excursie begint om 14 uur bij het naambord van de natuurorganisaties aan de Oos- terschelde-kant van de parkeer plaats van Waterland Neeltje Jans. Kleurrijke bloemen en planten en decoraties voor huis en tuin Tuinideeën bij de gespecialiseer de stands en in de modeltuinen Tuingereedschap, -machines en accessoires Verzorgingsartïkelen voor en informatie over dieren Keuringen, demonstraties en shows van diverse veesoorten Voor de kinderen: workshops en voorbrengwedstrijd van kalfjes OPENINGSTIJDEN: donderdag t/m zaterdag van 11 tot 22 uur zondag van 11 tot 18 uur Begin gemaakt met nieuwbouw in Griffioen De blije gezichten waren dan ook voornamelijk bij de vertegenwoordigers van Woongoed en de gemeente waar te nemen. Het terrein waar de woningen, in de prijsklasse van 325 tot 345 duizend gulden, worden gebouwd was eerst een speelveld. „Wij hadden graag gezien dat de woningen, net als die van ons, drieëneenhalve meter uit de trottoirband kwamen te staan, en dat hebben we de gemeente ook laten weten", zegt mevrouw Brakman. Ze vindt het jammer dat daar geen reke ning mee is gehouden. „Maar we hebben niets tegen de mensen die hier ko men wonen, hoor", laat ze weten. Tegen de bouwplannen voor deze locatie is vanaf het begin in september 1994 oppositie vanuit de buurt geweest. Sommi ge omwonenden hebben bezwaarschriften tegen de plannen ingediend bij de gemeente. „We hebben heel veel overlegd met omwonenden, laat Carla Minderhoud we ten. Zij is projectleider nieuwbouw bij de Stichting B.O.O.G., een meer op pro jectontwikkeling gericht onderdeel van Woongoed Middelburg. „Oorspronkelijk wilden we er een woonzorgcentrum bouwen, maar dat vonden de omwonen den te massaal. Het paste ook niet in het stedebouwkundig ontwerp. Daarna kwamen wij met een plan voor twaalf twee-onder-een kapwoningen. Dat stuitte ook weer op be zwaren omdat men bang was dat dat teveel parkeerdruk zou geven." Bij de bestaande en nieuw te bouwen woningen is weliswaar een eigen oprit aanwezig, maar mensen die in de omgeving werken, parkeren hun auto wel Op uitnodiging van woningbouwverenigin gen Basco en VVV in Vlissingen kunnen huur ders hun behulpzame buurman of buurvrouw nomineren voor de titel 'Beste Buur'. Vlis singse huurders worden gevraagd een brief te schrijven over hoe behulpzaam hun buren zijn. Uit de inzendingen kiezen Basco en VVV de 'Beste Buur'. Tijdens de lokale burendag die zaterdag 21 maart wordt gehouden, wordt bekend gemaakt wie de 'Beste Buur' is. De woningbouwverenigingen hebben de lokale burendag in het leven geroepen om te kijken of er onder de huur ders genoeg animo is om in volgende jaren mee te doen aan de landelijke burendag. De landelijke burendag wordt gehouden op ini tiatief van de Stichting Humanitas en de Na tionale Woningraad. Bij 'Beste Buur' denken de verhuurders bijvoorbeeld aan buren die eikaars tuin verzorgen, boodschappen voor elkaar doen of op eikaars kinderen passen. vaak in de Elzen- en Beukenlaan. In de directe nabijheid bevinden zich de ge- bouwen van de scholengemeenschap CSW. Uiteindelijk werd het aantal nieuw te bouwen woningen bepaald op acht stuks, ook omdat de gemeente niet zo veel woningen op deze locatie wilde hebben. Dat een aantal bewoners toch niet content is met de gang van zaken, vindt Carla Minderhoud wel jammer. „Mensen wonen daar en rekenen erop dat ze hun leven lang recht hebben op het uitzicht op een speelveldje. Maar er zijn ook wel bewoners die zich erbij hebben neergelegd dat ze niet het onder ste uit de kan hebben gekregen, en nog naar de borrel na de plechtigheid zijn gekomen." Het waardevolle van deze woningen is volgens Minderhoud dat ze geschikt zijn voor alle leeftijdsgroepen. De grote garage is ook om te bouwen tot slaapkamer of studeerkamer. „Ook als je ouder wordt kun je hier blijven wonen, dat was ons idee hierachter. Er zijn al zeven van de acht woningen verkocht, waarvan een aan een familie met een gehandicapt kind. Voor hen was de optie om de garage aan te passen tot slaapkamer heel belangrijk, en ze konden bijna nergens anders terecht." Zij vindt de prijs-kwaliteitverhouding ook heel gunstig. De verkoop van de wonin gen is in handen gegeven van make-laardij Orisant in Middelburg. De Stichting B.O.O.G heeft nog geen concrete plannen om elders in Middelburg soortgelijke woningen te c^aan bouwen, al wordt dé Veerse Poort als mogelijke bouwlocatie bekeken. Een impressie zoals de achterkant van de woningen aan de Jan van de Capellelaan en de Irislaan er volgens de l/\/l/ uit moet ko men te zien. Volgens de VVV wordt het woongenot in veel wijken aangetast door een wirwar van schuttingen en andere tuinafscheidingen die een straat omtovert in een aaneenschakeling van kleine fortjes. De woningbouwvereniging wil deze fortjes in de Jan van de Capellelaan en de Irislaan nu gaan slechten door zelf voor eenvoudige tuinafscheidingen te zorgen. Op deze manier wil de VVV meer openheid in de wijk krijgen hetgeen de leefbaarheid ten goede moet komen. Het plan van de woningbouwvereniging behelst de nieuwbouw van bergingen waarbij meteen de achterliggende brandgang breder wordt gemaakt. In de nieuwe brandgang wordt beplanting aangebracht om zo tot een soort overgangsgebied naar de tuinen ta komen. Ook wordt er ver lichting aangebracht om de veiligheid voor bewoners te vergroten. Het slaan van de eerste paal voor de nieuwbouw gebeurde onder bescheiden belangstelling. Foto Jaap Wolterbeek

de Faam | 1998 | | pagina 15