Valentijnsactie PZC Weekbladen grandioos succes Oude allure terug op Middelburgse Markt Vanaf morgen wordt 't weer in Middelburg Delta College leidt medewerkers A P op De grootste goedkoopste Foto/Video Speciaalzaak van Zeeland Mfr(j C WOENSDAG 18 FEBRUARI 1998 JAARGANG 100 - NUMMER 8 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN ]SE BIBÜOj) FOTO VERSCHOORE i^ODELBO' De Valentijnsactie van de PZC Weekbladen De Faam-Vlissinger waarin de driehoek lezer-adver- teerder-krant zo duidelijk naar voren komt is zonder meer uniek te noemen. Dat de lezer die op zet begrijpt bleek andermaal tijdens de Valentijnsactie waarbij tegen de vierhonderd inzenders hun liefdevolle wens naar voren brachten door een bon in deze krant op te sturen. Veel aandacht voor de Valentijnsactie. Op twee speciale pagina's kunt u alle inzendingen van de actie lezen. Verder: alle evenementen op Walcheren overzichtelijk voor U gerangschikt, voorlichting van provincie en de gemeenten. Delta College Con tractactiviteiten, een onderdeel van het ROC Zeeland, heeft een contract afgeslo ten met de super marktketen A P om de opleidingen van de plaatsvervangend be drijfsleiders. Eerder verzorgde het insti tuut al de opleidingen voor de bedrijfsleiders zelf. PZC WEEKBLADEN faam/vilsMlïger r Hard Rock Wrapper Op de plaats waar ooit de sfeervolle Heerenso ciëteit De Vergenoeging stond hebben Martin Priem en Rob van Poepele de deuren van Café grill Brooklyn geopend. De herensociëteit brandde in de jaren dertig tot aan de grond toe af en het pand dat op de plaats van de eet- en drinkgelegenheid herrees had niets van de allu re die de sociëteit meer dan honderd jaar had uitgestraald. De nieuwe gevel van Brooklyn aan de Middelburgse Markt doet denken aan de sociëteit van weleer. Vijf jaar geleden overleed Miranda van der Veen (rechts) haar man. Ze was nog maar net 21 en negen dagen eerder was ze bevallen. Mevrouw Van Rijswijk (links) had er alle respect voor. FOTO'S JAAP WOLTERBEEK Mevrouw Carla Eikenaar voor mevrouw Bendeler (rechts): omdat ze nog zo actief is op Hof Popkensburg. Robert Buys houdt zoveel van zijn geliefde Barbra van der Lubbe dat hij haar ter ere van Valentijn en publique ten huwelijk vroeg. „Een heerlijke Valentijnsgedachte", oor deelden de aanwezigen. faam/ VLISSINGEN 0 Walstraat 109-1II. 0118-4i4081 O Schutterstraat „Eerlijk gezegd zijn we er best trots op", vertelt Marc Cor don, contractcoördinator van het Delta College. „Er zijn na tuurlijk nog veel meer oplei dingcentra in Nederland die deze trainingen kunnen ver zorgen. Het is dat toch mooi dat ze voor ons kiezen". Supermarktketen A P maakt deel uit van de Hermansgroep die onder meer bestaat uit de A P winkelketen, dranken handel Cheeers en de kleinere supermarktketen Masters. Het Delta College Contractactivi teiten verzorgde eerder al op- Oplage: 51.450 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113) 273000 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Jerry Tupanwel (0118) 484316 (privé (0118) 615044). Johnny Saija (0118) 484312 (privé (0118) 418686). A. Lammers-Van Otterdijk (0118) 484313 (privé (0118) 640277). Redactie: Ad Hanneman, (0118) 484275 en Joep Bremmers (a.i.), (0118) 484276 Redactie-adres: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen fax. nr.: (0118) 472404 Bezorging: (0118) 484216. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18,4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 12.00 uur PZC, Oost-Souburgseweg 10. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, tel. (0118) 484000 Faam/Vlissinger maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan- huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 180.947 ex. leiding voor de Hermans- groep en was betrokken bij de oprichting van het A P Col lege, een opleidingsinstituut voor personeel van de super marktketen. Vorige week werd het contract ondertekend tussen de Her mansgroep en het Delta Colle ge om ook de opleiding van de plaatsvervangend bedrijfs- Er is niets meer te herkennen van het voormalige bankge bouw aan de Markt in Middel burg. Eigenaars van Brooklyn Martin Priem en Rob van Poe- pele hebben een jaar lang ge dacht en verbouwd om te ko men tot een verrassend resul taat: een pand met allure waarvan de gevel is geba seerd op de oude vooroorlog se situatie. De boogvormige leiders van A P te gaan ver zorgen. „Het doel van de cur sus is om de plaatsvervan gend bedrijfsleiders zo te trai nen dat niet al het werk op de schouders van de bedrijfslei der komt", legt Bert Peene, communicatietrainer van het Delta College Contractactivi teiten uit. „De tijd dat de bedrijfsleiders ramen zijn terug van weg ge weest en het interieur van het pand is een ontdekkingsreis voor de bezoekers. In de rui me zaak staan talloze decora ties uit de verzameling van Priem en Van Poepele opge steld. Van reusachtig grote fo to's en een oude juke-box tot een complete Triumph motor. Het grootste pronkstuk uit de collectie, een Chevrolet pick- van A P voornamelijk hun handen uit de mouwen staken en het goede voorbeeld gaven is voorbij. Het zijn nu meer managers waar dagelijks een hoeveelheid extra werk op af komt. Omdat het gevaar be staat dat hij niet meer aan sommige dagelijkse werk zaamheden toekomt wordt de plaatsvervangend bedrijfslei der steeds meer ingescha keld". De trainingen van de plaats vervangend bedrijfsleiders worden op verschillende plaatsen gegeven en bestaat uit negen dagdelen. Mare Cor don en Bert Peene zijn blij dat de Hermansgroep voor het Delta College Contractactivi teiten heeft gekozen. Peene: „We maken de cursussen he lemaal op maat, dat aspect van onze werkwijze spreekt de Hermansgroep erg aan. We hebben natuurlijk ook al eer der met hun gewerkt dus we weten wat we van elkaar kun nen verwachten. Ze zochten eigenlijk niet alleen een oplei dingsinstituut maar een echte partner die de ontwikkelingen in het bedrijf op de voet volgt met flexibele trainers die zich betrokken voelen". up truck uit 1953, paste niet in de zaak en staat als blikvanger op de stoep geparkeerd. Martin Priem en Rob van Poe pele hebben zich bij de inrich ting van hun zaak laten inspi reren door de Hard Rock Cafés. Een keten cafés die oorspronkelijk in de Verenigde Staten is begonnen en inmid dels vestigingen over de hele wereld heeft. Kenmerkend aan de cafés is dat ze rijkelijk zijn gedecoreerd met memo rabilia uit de wereld van de rock and roll. Ook in Brooklyn kunnen mu ziekliefhebbers aan hun trek ken komen. Bijzondere persin gen van platen van onder meer The Rolling Stones en The Doors en een gouden plaat van John Lennon prijken aan de wand. Achter de bar is een portrettengalerij gemaakt waaruit coryfeeën als Ringo Starr, Willy Nelson en Frank Zappa de zaak inkijken. „Zeker voor Zeeland is een zaak als deze uniek", is Martin Priem van mening. „In Amerika en ook in de grotere Nederlandse steden heb je meer van dit soort zaken. Maar in Zeeland zijn we zeker de eerste". Priem en Van Poepele werken al jaren samen en liepen al geruime tijd met plannen rond om een nieuw soort zaak in Zeeland te introduceren. In spiratie deden de twee op in de Verenigde Staten en in gro te zaken in Nederland en Bel gië. Centraal in Brooklyn is de ko lossale trap die leidt naar de bovenste verdieping. Priem: De weekbladredactie selec teerde de wensen. Maar dat was geen makkelijke procedu re. Zo ongeveer een derde van de inzendingen had zo uitgenodigd kunnen worden voor de bijeenkomst vorige week donderdag in het PZC- restaurant in Vlissingen. Daar kregen twintig inzenders hun zin en verrasten iemand die het afgelopen jaar een hart onder de riem had verdiend. Lachen en huilen toonden de emotie. En dan was er natuur lijk nog een huwelijksaanzoek. Verder in deze krant de Wal- cherse inzenders, met de me dedeling dat de actie van zus- terblad De Bevelander even succesvol was als de Walcher- se. In het PZC-restaurant werden voor het negende achtereen volgende jaar de uitschieters van de Valentijnsactie in het zonnetje gezet. Tien Walcher- se en tien Bevelandse inzen ders werden naar voren ge roepen. PZC pr-functionaris Anita Schout leidde het festijn dat van toeters en bellen werd voorzien met koffie en gebak. „Het is vandaag weliswaar nog geen Valentijn, maar als uitgever loop je altijd een beetje vooruit", meldde me vrouw Schout. „Ik kan me voorstellen dat de mensen die iemand moesten uitnodigen toch een probleempje had den. Want hoe krijg je zo ie mand naar de PZC zonder arg waan te wekken. Want een va- lentijnscadeau is gestoeld op een verrassingseffect". En ze „We werden voor gek ver klaard toen we die grote trap zijn gaan bouwen. Maar hij staat eigenlijk als een meubel stuk in de zaak en nu het klaar is vindt iedereen het mooi". De reacties van het publiek zijn volgens Priem en Van Poepele allemaal enthousiast, „ledereen die binnenkomt vergaapt zich aan het interi eur", vertelt Van Poepele. „Wat dat betreft zijn we dan ook in onze opzet geslaagd. Het moet een zaak zijn waar iedereen naar binnen kan stappen om even wat te eten of te drinken tijdens het bood schappen doen. En 's avonds is het natuurlijk gewoon een gezellig café. Op de menukaart van Brook lyn prijken voornamelijk Ame rikaanse specialiteiten die was benieuwd naar de smoe zen die de aanwezigen had den verzonnen, zei ze vooraf. „Hoe bijzonder de mensen zijn die u heeft meegebracht zullen we in ieder geval nu te weten komen". Vervolgens werden de tien Walcherse en net zo veel Be velandse inzenders naar vo ren geroepen die zich in hun keuze voor een Valentijnsver- rassing volgens de jury duide lijk hadden hadden onder scheiden. Hieronder de Walcherse in zenders. Wim, Annelies, Rudi en An ne Blankers uit Gapinge voor de familie Langebeeke uit Gapinge. Omdat zij ons op 't boeren bedrijf al meer dan tien jaar bijstaan met raad en daad, en wij dat van hun overne men, ook al is het geen fa milie. Het cadeau: een taart van Bakkerij Tuilenaar. J. de Böck-Steenbergen uit Vlissingen voor Bep Taniha- tu uit Oost-Souburg. Omdat ze na vijftien jaar be stuurslid toch weer presi dente van de Nederlandse vereniging van Huisvrou wen wil blijven, waarmee ze 125 leden erg blij maakt. Het cadeau: een telefoon van Expert Kamperland in Mid delburg. P. van Damme uit Nieuw- Haamstede voor mevrouw G. Bosschaart uit Middel burg. Omdat deze mevrouw 93 jaar is, nog twee keer per daarnaast nog iets gemeen hebben: de porties zijn alle maal groot. Grote stukken vlees en grote salades. „Een gewone portie bij ons is meestal een grote portie in andere zaken", vertelt Van Poepele. „We serveren ook de wrappers, een nieuwe rage. Het zijn zeg maar een soort gevulde pita-broodjes. Qua populariteit heeft de snack in Amerika de hamburger zelfs al ingehaald". De keuken is tot 22 uur geopend, daarna wor den er alleen nog maar borrel hapjes geserveerd, 's Avonds is Brooklyn een café waarbij de nadruk op muziek ligt. Op verschillende videoschermen worden geregeld videoclips vertoond en één keer per maand is er live-muziek van huisband The PER. week gaat volksdansen en zo'n verdriet heeft dat haar vriendin is overleden. Ze waren 62 jaar bevriend met elkaar. Een unieke vrouw. Het cadeau: een fraaie bos bloemen van De Boeketterie in Middelburg. Carla Eikenaar-Mantel uit Middelburg voor Mies Ben- deler-Septer uit Middelburg. Omdat zij nog steeds (op 87-jarige leeftijd) actief deel neemt aan de werkzaamhe den bij de Woongemeen schap van ouderen 't Hof Popkensburg. Het cadeau: een bos bloemen van Bloe- menhuis Minnebreuker-van Leuven in Vlissingen. Nely Louwerse uit Seroos- kerke voor Ada de Rijke uit Vrouwenpolder. Zij startte (met veel inzet) het Tjernobylproject. Dertig kinderen, een juf en gastou ders hadden daardoor acht onvergetelijke weken. Het cadeau: een beeldje van De Gulle Gever in Vlissingen. Y. Nooy uit Vlissingen voor Corrie de Jong uit Vlissin gen. Omdat zij mijn leven heeft gered, ondanks dat zij haar zoon heeft verloren en zij zorgt ook al twintig jaar voor allerlei pleegkinderen. Het cadeau: een dinerbon van restaurant Rhodos in Middelburg. Johan en Lucy van Rijswijk uit Oost-Souburg voor Mi randa v.d. Veen-van Rijswijk uit Oost-Souburg. Omdat wij haar zeer bewon deren hoe ze probeert na het overlijden van haar man, vijf jaar geleden toen ze nog maar 21 jaar was en net negen dagen moeder was geworden van een prachtige zoon, die nu vijf jaar is, de draad weer op te pakken. Het cadeau: een at tentie van Parfumerie Jan Laban in Middelburg. J Schepens uit Vlissingen voor de heer A. Hooglander uit Vlissingen. Mede door Adri ben ik nog in leven. Op 29 maart 1997 had ik een hartstilstand, hij heeft mij beademd en gereanimeerd tot de traumawagen er was. Het cadeau: een fles cham pagne van Traiterie De Ape- broodboom in Serooskerke. Els Francke uit Koudekerke voor K. Francke uit Bigge- kerke. Omdat hij ondanks dat er kanker geconstateerd was, zo positief is van: „al les komt goed". Het cadeau: een attentie van Sporthuis Jan Jongepier in Middel burg en Het Paard van Troye in Goes. Barbara Harpe uit Vlissin gen voor Ria Dierkx uit Oost-Souburg. Ik draag haar een warm hart toe omdat zij altijd haar hart open zet voor anderen, ter wijl ze het zelf zo moeilijk heeft. Ze heeft een slopende ziekte (MS), heeft twee ge adopteerde dochters (India), waarvan de oudste Polio heeft gehad zodat die heel moeilijk loopt. Haar jongste dochter heeft een geestelij ke achterstand en hun vader heeft hen verlaten. Ik heb nog nooit zo'n dapper mens ontmoet met zo'n groot hart. Het cadeau: een ca deaubon van Livera in Mid delburg. De grote brand in de jaren dertig betekende het einde voor Heerensociëteit De Vergenoeging. FOTO ZEEUWS DOCUMENTATIECENTRUM R.A.P.M. Crielaers van de Hermansgroep en Mare Cordon van het Delta College Contractactiviteiten (zittend) ondertekenen het contract. Op de achtergrond staan A. Lemson en C. Zuiddam van het Delta College Contractactiviteiten en A.G.A. Hilhorst, personeelsmanager van de A P. (v.l.n.r.). Eigenaars Rob van Poepele (links) en Martin Priem voor hun nieuwe zaak Brooklyn. FOTO JAAP WOLTERBEEK lachen Zie elders in deze krant '8-

de Faam | 1998 | | pagina 1