Family Family Brunch Family Buffet Zuider^uiN Brunch Buffet k k Sport Allerlei Gevonden Carnaval Geloof Cursus Lezing Bijeenkomst Ouderen Natuur Politiek 37,50 per persoon 49,50 per persoon Woensdag 18 februari 1998 FAAM/VLISSINGER 17 Omdat je al meer dan acht maanden mijn beertje bent. Hanna Reijnhoudt uit Westkapelle voor Elizabeth Reijnhoudt-Kaland uit Westkapelle. Ze is bijna veertig jaar actief betrokken bij de zon dagsschool Westkapelle. G.J. de Ridder uit Oost-Souburg voor Renate de Ridder uit Oost-Sou burg. Omdat zij drie weken lang 's nachts bij haar oma heeft gewaakt en heeft afgelegd. Ook moest ze schoolwerk doen en examens. Zij wordt 14 februari 23 jaar. Ook heeft ze voor het gezin van haar buur vrouw gekookt toen deze in het ziekenhuis lag. Carofien de Ridder uit Arnemuiden voor Jacco de Ridder uit Arne- muiden. Omdat hij voor mij de liefste, gevoeligste man is, in voor- en in tegen spoed. Wat wij hebben is echte liefde. Gerda de Ridder uit Vlissingen voor Barry van de Klundert uit Vlissin- gen. Omdat het gewoon een aardige vent is (niet origineel hè). Annemarie de Ridder-Christiaansen uit Vlissingen voor mijn dappere broer Jan Christiaansen uit Rotterdam. Omdat mijn broer al vijftien weken met een open buik in Dijkzigt ligt. Door een medische fout. Jan Riemens uit Middelburg voor Adri L. van Sighem uit Middelburg. Omdat het een hardstikke fijne vent is en mijn beste vriend. M. Riemens uit Middelburg voor familie P. Riemens uit Serooskerke. omdat ze een heel erg spannend en druk jaar achter de rug hebben. Anne Roben uit Middelburg voor Martin van de Velde uit 's-Graven- polder. Omdat hij zo ontzettend lief is voor mij en mijn kinderen, on danks alle narigheid die hij heeft meegemaakt door toedoen van z'n ex-vrouw. En omdat ik hoop als allermooist Valentijnscadeau dat zijn kinderen hem toegewezen worden. J.J. Roelofsen-Wouters uit Koudekerke voor de heer J.F. Roelofsen uit Koudekerke. Omdat hij al bijna 34 jaar de liefste en trouwste man en vader is. L.A. Roelse uit Westkapelle voor Daan en Marije de Pagter uit West kapelle. Omdat ze samen 14 februari jarig zijn (vader en dochter). Daniël Roemeratoe uit Vlissingen voor Fatma Abarkan uit Middel burg. Omdat ik zielsveel van haar houd en haar erg mis. M.L. van Roggen uit Middelburg voor M.G. van Roggen-Berthuis uit Vlissingen. Omdat ze een hele lieve oma is van 84 jaar. G. Rommers-Scherbeijn uit Vlissingen voor Rudy en Karin Dourlein uit Vlissingen. Omdat ze samen de draad weer zo goed oppakken na de hersenbloeding van Karin (28 jaar) na de geboorte van hun zoon tje Nick. Margret Roodbeen (18 jaar) uit Middelburg voor Hans Kollen (31 jaar) uit Middelburg. Omdat ik heel trots op mijn vriend Hans ben, dat hij al die zeer moeilijke jaren zo hard tegen zijn problemen heeft gevoch ten en dat hij er weer bovenop is. Dat hij wel een Valentijnscadeau vol liefde verdient. C.N.R. Roodenburg-van Hoorn uit Middelburg voor E.T. v.d. Willigen- Roodenburg uit Middelburg. Omdat we naast bijna elf jaar vriend schap ook nog schoonzussen zijn en omdat ik van haar hou. Mevrouw W.l. Rooze uit Veere voor Karin de Rijke uit Middelburg. Omdat ze consequent een sociaal bewogen en sympathieke zieken- verzorgster is, ondanks complexe persoonlijke problemen. De heer W.A. Roskam uit Oost-Souburg voor Sylvia Roskam uit Oost- Souburg. Omdat ze voor mij en de kinderen de liefste vrouw en moe der is, en omdat ik vijf weken ga varen en dus op Valentijnsdag er niet ben. Mevrouw J. de Rijke uit Vlissingen voor Dana Nanuru uit Vlissingen. Omdat mijn dochter (16) vorig jaar een ernstig auto-ongeluk heeft ge had (gebroken nek), toch examen heeft gedaan in het ziekenhuis en is geslaagd. Ben je dan een kanjer of niet? Johan en Lucy van Rijswjjk uit Oost-Souburg voor Miranda v.d. Veen- van Rijswijk uit Oost- Souburg. Omdat wij haar zeer bewonderen hoe ze probeert na het overlijden van haar man, vijf jaar geleden toen ze nog maar 21 jaar was en net negen dagen moeder was geworden van een prachtige zoon, die nu vijf jaar is, de draad weer probeert op te pakken. Mevrouw E.C. v.d. Sande-Davidse uit Veere voor de heer L. Davidse en mevrouw S. Davidse-de Kam uit Vlissingen. Omdat toen mijn man ziek was en overleed, tieeft hij bij hem gewaakt dag en nacht. Susanne Schaap-van Oppen uit Vlissingen voor Bart Schaap uit Vlis singen Omdat ik zeker weet dat hij met zijn vaardigheden dit jaar ein delijk een andere baan zal krijgen, zoniet hout ik toch nog veel van hem. J Schepens uit Vlissingen voor de heer A. Hooglander uit Vlissingen. Mede door Adri ben ik nog in leven. Op 29 maart 1997 had ik een hartstilstand, hij heeft mij beademd en gereanimeerd tot de trauma wagen er was. Sabrina Scheijbeler (10 jaar) uit Middelburg voor Dion Mes (9 jaar) uit Middelburg. Omdat ik verkering met hem heb, en ik vind hem lief. Mevrouw G. Schiltkamp uit Middelburg voor mevrouw M. Schijve- riaars uit Middelburg. Omdat zij haar gewicht in goud waard is. Jerry Scholten uit Middelburg voor Stephan van Es uit Oost-Sou burg. Omdat ik van hem hou. K. van der Schoor-Joosse uit Vlissingen voor A. Joosse-Bommeljé uit Koudekerke. Omdat hoe druk ze het ook heeft, voor haar kinderen en kleinkind zet ze alles opzij. Staat altijd voor ons klaar (ziekte, oppas). A.W.J. Schout uit Middelburg voor mevrouw Schout uit Middelburg. Omdat zij de liefste moeder en oma en oppas is, zij staat altijd voor ons klaar, voor echt alles. R.J. Schreuder uit Middelburg voor mevrouw J. Blankenburgh uit Goes. Omdat mijn moeder al jaren alleen van haar kinderen cadeau's krijgt. Ze verdient meer. Gerda Sentrop uit Vlissingen voor Wilma Hack uit Vlissingen. Omdat ze heel hele goede vriendin is. Mevrouw M.T. Siereveld uit Oost-Souburg voor de heer P. de Visser uit Oost-Souburg. Omdat hij ontzettend veel voor mijn ouders doet. En omdat ik van hem hou. Jolanda van Sluijs uit Oost-Souburg voor Matty Marteyn uit Oost- Souburg. Omdat ik haar eens in het zonnetje wil zetten, dat heeft ze verdient. Jo van Sluijs-Minderhoud uit Westkapelle voor Jacoba Hendrikse-van Sluijs uit Westkapelle. Omdat ze vele jaren thuis zeer liefdevol en toe gewijd haar ziek man met MS verpleegt. Ineke Smallegange uit Koudekerke voor Jan Ewalds uit Tegelen. Om dat je nog steeds meevalt. Kobi Smit uit Hellevoetsluit voor tante Cathrien de Winter-de Witte (89 jaar) uit Oost-Souburg. Omdat ze toch zo sterk blijft nadat haar twee mannen en zoon overleden zijn. Ik wil haar zo graag op deze manier verwennen. Evelien Smits uit Vlissingen voor Nico Siereveld en de kinderen Mi chel, Arthur en Janique uit Vlissingen. Omdat ze mij onvoorwaarde lijk steunden tijdens mijn 4-jarige studie HBO-SPH. Ik had zonder hun hulp in het huishouden nooit dit papiertje kunnen halen. Het was een zware combinatie twee part-time banen en de studie, maar door hun overname van het huishouden ben ik in juni 1997 geslaagd. Ik wil ze op deze manier laten weten dat ik super-mega-tro^s op ze ben. Vivian Snijders uit Serookerke voor Theo Pleune uit Serooskerke. Ik moet zo lang wachten tot Theo mij ten huwelijk vraagt. Theo weet niets origineels. Mevrouw A. Spanier uit Oost-Souburg voor Albert Vermeulen uit Middelburg. Omdat Albert altijd op Arduin heeft gewoond en nu voor het eerst zelfstandig. Rineke van Splunder-Vermeulen uit Vlissingen voor Adrie Vermeulen uit Vlissingen. Na zeven jaar 'oppas oma' gaat de jongste nu naar school. Een dikke zoen van de oppas kinderen. W.J. Sponselee uit Vlissingen voor mevrouw M. van Oosten uit Oost- Souburg. Omdat mevrouw Van Oosten in april een herseninfarct .heeft gehad en hard moet vechten voor herstel en ook nog zo nu en dan moet plat liggen voor een dreigende hernia. Louise Stam uit Vlissingen voor Jan Stam uit Vlissingen. Mijn man zorgt al vijf jaar voor mij, en omdat ik zwaar gehandicapt ben, ook voor het huishouden. En dit is de eerste keer in die vijf jaar dat ik hem kan bedanken op een originele manier. Hij is voor mij de aller liefste man die er bestaat. Daniëlle Steenbeek uit Arnemuiden voor mevrouw N.A. Steenbeek uit Arnemuiden. Omdat ze een hele lieve moeder is. Die altijd voor me klaar staat, ondanks dat ze erg ziek is en altijd veel pijn heeft. De heer A. Sterken uit Middelburg voor Adrien en Johan Klok uit Middelburg. Omdat ze zich volledig inzetten voor een paar gezinnen in het buitenland in dienst van de mensheid. Ze zich inzetten volledig belangeloos onderander voor mijn zoon en gezin die binnenkort voor de MAF (vliegende hulpverleners) vertrekken naar Uganda, en nu nog in training zitten in Engeland. J. Stok uit Vlissingen voor mevrouw N. de Jonge uit Oost-Souburg. Omdat deze mevrouw al jaren boodschappen doet voor ons, daar ik moeilijk te been ben, geheel belangeloos. A. Sturm-v.d. Dorpel uit Veere voor P. Sturm uit Middelburg. Als oud ste van de negen kinderen, omdat ze allemaal zo lief voor ons zijn. Hetty Strobos uit Oost-Souburg voor Nel Roskam uit Oost-Souburg. Omdat Nel me al drieëntwintig jaar in alles steunt en nu wil ze als we vijfentwintig jaar bij elkaar zijn trouwen. I.E. Swartelé uit Vlissingen voor familie C. van de Velde uit Oost-Sou burg. Omdat het zulke lieve mensen zijn, die mij altijd helpen. Ze staan altijd voor mij klaar, schatten gewoon. De heer A. Tange uit Vlissingen voor mevrouw W.A. Tange uit Vlissin gen. Ik hou heel veel van mijn supervrouw. Alex Telehala uit Oost-Souburg voor Maria Telehala uit Oost-Sou burg. Omdat zij al jaren voor de club 3c Torna zorgt. Tevens wassen voor drie teams en ondersteuning in het gezin. A. Thomassen-Holavacki uit Vlissingen voor de kinderen Jurko en vriendin en Maroesja en zoontje uit Vlissingen. Omdat onze zoon en vriendin, zowel als onze dochter met zoontje een extraatje een bijzon der welkom zullen vinden. PG. Tilroe-Kempe uit Vrouwenpolder voor C.A. Kempe-Leendertse uit Kamperland. Omdat ze alleen is, slecht ter been, en zich toch kranig weet te redden. Jeroen Timmerman en Daryl Heiligers uit Middelburg voor opa Bert en oma Nel den Hamer uit Middelburg. Omdat opa Bert en oma Nel altijd voor onze papa en mama klaarstaan om klusjes te doen, en wij het zo fijn vinden om bij opa en oma te komen. Ingrid Timmermans uit Vlissingen voor Janny Kleff uit Vrouwenpol der. Omdat ze zo verschrikkelijk lief is en zo goed is voor een ander, terwijl ze zelf alleen maar pech, ellende en ziekenhuizen heeft gehad. Dakota Titiheru uit Middelburg voor Joyce Tïtiheru uit Middelburg. Lieve moeder: Langs deze weg willen wij haar bedanken. Als (stief)moeder vijf jaar voor haar acht (stief)kinderen met aanhang en veertien kleinkinderen met aanhang en twee achterkleinkinderen, met hand en spandiensten en raad en daad staat ze altijd voor ons klaar. Wij houden van haar. Erika Toutenhoofd uit Westkapelle voor Monique Hendrikse uit West kapelle. Omdat ze ondanks haar moeilijke ziekte altijd optimistisch en vrolijk blijft. F. Tran uit Oost-Souburg voor A. Semou uit Oost-Souburg. Omdat we al heel lang goede, beste vrienden zijn. N.M. Troye uit Vlissingen voor Ineke en Daan Hardenberg uit Vlissin gen. Omdat ze tijdens mijn ziekte (zes opnames) steeds voor m'n hond zorgden. A. van der Veer uit Middelburg voor mevrouw Pol uit Vlissingen. On danks dat het niet altijd even makkelijk is, staat zij toch altijd met veel liefde voor iedereen klaar. Mevrouw Veldman uit Middelburg voor mevrouw T. Veldman uit Oost-Souburg. Omdat mijn schoonzus zelf moeilijkheden heeft en toen ik problemen had stond ze voor me klaar met raad en daad. Ze cijfert zich dan voor een ander weg. Dit mijn kans om haar eens te huldigen. Marja v.d. Ven uit Middelburg voor Evelien van Velse uit Middelburg. Omdat ze het echt verdient. Omdat zij zich heeft ingezet om een Country Line Dance groep op te zetten, die voor vele mensen einde lijk is opgericht in ons mooie Zeeland. Dus nu dan de Cowboy hoe den en laarzen uit de kast. Mevrouw Y.R. Vercauteren uit Vlissingen voor mevrouw L. Vercaute- ren-v.d. Voorde uit Vlissingen. Omdat ze het de laatste tijd niet mak kelijk heeft in verband met ziekte en reuma. Ze zit in de put. Ramona Verdonk (11 jaar) uit Middelburg voor Lia Guilliet uit Middel burg. Omdat het mijn moeder is en ze geeft veel aan ons en nu geeft ik wat aan haar. Ik hou veel van haar. Sylvia Verlinde uit Middelburg voor oma Toos van den Ouden uit Middelburg. Omdat opa na een heel kort ziektebed is gestorven en oma best een opsteker verdient omdat ze zo'n lieve oma is voor ie dereen. M. Verlinden uit Goes voor mevrouw M. Pankow uit Goes. Zo je lief de kroont, zo kruist zij je ook. W. Vermeulen uit Middelburg voor mevrouw Hendrikse uit Westka pelle. Mevrouw Hendrikse zorgt dag en nacht voor haar man (MS-pa- tiënt) die zich geen milimeter kan verroeren (sinds ongeveer 1971). Met zoveel liefde dat een ieder, artsen plus familie zich verwonderen over deze liefde. Natasja Verwijmeren uit Vlissingen voor Richard Nowak uit Vlissin gen. Ik hoop dat hij bij mij terug komt en niet voorgoed bij me weg gaat. Sieger Visser uit Arnemuiden voor Dineke Luschen uit Enschede. Omdat we na dertig jaar op elkaar wachten eindelijk een paar zijn ge worden. R. de Visser-de Vos uit Veere voor P.G. de Visser uit Veere. Omdat hij voor het eerst pappa moet worden op 14 februari 1998. Joël en Ivo de Visser uit Aagtekerke voor Annie Honnekes uit Aagte- kerke. Je bent een lieve juf en hopen dat je weer snel beter wordt. Joël en Ivo de Visser uit Aagtekerke voor Paula Stroosnijder uit Oost- Souburg. Omdat ze gewoon een hele lieve juf is. Joël en Ivo de Visser uit Aagtekerke voor Paula de Visser uit Oostka- pelle. Omdat je moeder is overleden en de kinderen veel ziek ge weest zijn. Joël en Ivo de Visser uit Aagtekerke voor Koos Lievense uit Aagteker ke. Omdat we zo dikwijls pannekoeken mogen komen eten. Kees, Pedro, Eelco, Joël en Ivo de Visser uit Aagtekerke voor mama uit Aagtekerke. Omdat we je zomaar willen bedanken. J.J. de Visser-Geertse uit Aagtekerke voor moeder PJ. Geertse-Leijn- se uit Grijpskerke. Omdat ze drie maanden lang iedere dag mijn/onze vader opzocht in het ziekenhuis. Nel de Vlieger uit Vlissingen voor Annie van der Made uit Vlissingen. Ze heeft versleten gewrichten en zit in een rolstoel, maar zorgt voor een kind die verstandelijk gehandicapt is. Altijd staat ze voor iedereen klaar. Mijn kinderen mogen altijd bij haar logeren en omdat ze altijd alles voor anderen doet wil ik met mijn drie dochtertjes haar eens in het zonnetje zetten. Anita Volmer uit Vlissingen voor Sjannie van Beek uit Vlissingen. Omdat wij dit jaar al twintig jaar hartsvriendinnen zijn en nog nooit geen ruzie hebben gehad. Ze staat voor iedeen klaar, zelfs 's nachts. En dat terwijl zij hetzelf ook vaak moeilijk heeft. Kort gezegd een kan jer van een vriendin. Anita, Jan, Robbin en Matthijs de Voogd uit Vrouwenpolder voor Pa en Ma De Visser uit Oostkapelle. Omdat ze elke zaterdag met verse bolussen komen en voor iedereen klaar staan. Elly de Voogd uit Aagtekerke voor Anita Lous uit Oostkapelle. Omdat wij al twintig jaar vriendinnen zijn. Het afgelopen jaar kreeg ze te ho ren dat ze de ziekte M.S. heeft, maar toch nog zo optimistisch blijft. Ik hoop dat we nog heel lang vriendinnen mogen blijven. Ineke de Vos uit Middelburg voor Judith de Vos uit Middelburg. Om dat ondanks dat zij bijna dagelijks wordt gekweld door hoofdpijn, toch met veel inzet probeerd haar examenjaar te volbrengen. Linda Vos uit Koudekerke voor Andy Adriaanse uit Koudekerke. Om dat mijn moeder is gescheiden en wij hebben nog regelmatig last van mijn vader (stalker). Ze verdient het, ze doet alles voor ons. Peter Vossen uit Middelburg voor Trees Lutgerink uit Middelburg. Omdat ze zo'n lieve, maar toch hardwerkende moeder is. H.C. de Vries-van Duin uit Vlissingen voor André van de Broek uit Vlissingen. Hij is tweeëneenhalf jaar geleden zelf een zaak begonnen met zijn vrouw en is veel ziek geweest. Desondanks heeft hij mij ont zettend veel geholpen met verhuizen. Sandra Vulin-Santic uit Vlissingen voor Marleen Vaders uit Vlissin gen. Omdat Marleen geen geluk in de liefde heeft wil ik langs deze weg laten weten dat wij (ons gezin) veel van haar houden. Diane van der Waal uit Middelburg voor Cees van der Waal uit Mid delburg. Omdat ik wil laten zien dat ik van hem hou. Rian Wagenaar uit Vlissingen voor Norman en Savanna. Omdat ik al drie jaar ellende heb meegemaakt en ze helpen steeds, steunen hun moeder enorm. Nu pas gaat het weer de goede kant op. M.J. Walhout uit Vlissingen voor mevrouw T. Poppe uit Vlissingen. Omdat mijn schoonmoeder vier dagen in de week op mijn zoontje past en hier nooit wat voor wilt hebben. Monique Weezepoel uit Oost-Souburg voor Pa en Ma Weezepoel uit Oost-Souburg. Omdat ze altijd voor ons klaar staan, ook al hebben ze het druk in de winkel. Arlette Willems uit Middelburg voor Co en Will van Aartsen uit Arne muiden. Omdat woorden altijd te kort schieten als ik mijn ouders wil laten weten hoeveel ze voor me betekenen. C.L. de Wit uit Oost-Souburg voor Djelai en Michael van de Bliek uit Oost-Souburg. Omdat ze het afgelopen jaar zoveel te verwerken heb ben gehad, onder andere het verlies van hun beste vriend en omdat ze het verdienen. We hebben ook een hele hechte vriendschap. Adeline Wijkhuijs uit Meliskerke voor Peter Wijkhuijs uit Meliskerke. Omdat hij er altijd voor me was en is. We hebben al veel meege- 'maakt maar Peter steunt me overal in, er mag ook aan hem gedacht worden. Marjanne Wijkhuys uit Vrouwenpolder voor Heieen de Pagter uit Mid delburg. Omdat zij m'n beste vriendin is op dit moment en wij willen dezelfde vervolgopleiding gaan volgen, waar maar weinig plaats is. Marjanne Wijkhuys uit Vrouwenpolder voor Wietze Zwemer uit Ser ooskerke (W). Omdat ik zo ontzettend veel van hem hou en omdat hij dit jaar havo-examen moet doen. Wendy Wondergem uit Oost-Souburg voor Erni ten Have uit Oost- Souburg. Omdat ik heel erg veel van Erni hou, mijn Valentijn. En dat doe ik al bijna negen jaar. Simon v.d. Wulp uit Vlissingen voor Angelique Hadee uit Vlissingen. Weet je wel, weet je niet, weet je nog niks. Lily de Wijze uit West-Souburg voor chauffeur Gerard en busbege leidster Tonny uit Middelburg. Omdat ze al ruim 2,5 jaar de vaste per sonen in de bus van onze kinderen zijn. Ze brengen hen veilig naar school in Goes. Ook de goede sfeer in de bus is grandioos. C. Yard uit Waalwijk voor Denia Hanenberg uit Waalwijk. Omdat ze voor iedereen klaar staat, jong, oud, ziek of gezond. Ria Yzelenberg uit Middelburg voor Nicolle de Keyzer uit Kloetinge. Ze zorgt voor iedereen en werkt heel hard en is heel lief daarom is ze nu overspannen. W. de Zwarte uit Vlissingen voor Mujiyati de Zwarte uit Vlissingen. Omdat zij haar vaderland en familie heeft moeten verlaten om samen met mij eên nieuw 'thuis' te stichten. Corry Zwemer-Hanegraaf uit Middelburg voor meneer en mevrouw Hanegraaf uit Middelburg. Omdat mijn ouders 3 maart 1998 55 jaar getrouwd zijn, en ik ze graag in het zonnetje zou willen zetten. Sportleider - De Zeeuwse Sportraad begint in maart met een opleiding Recreatie Sportlei der voor Ouderen (RSL-O). Cen traal in de opleiding staat het verantwoord leiding gegeven aan ouderen op het gebied van sport en bewegen. De recreatie ve benadering van sport en spel is daarbij een uitgangspunt. De opleiding bestaat uit dertig les uren en vijftien stage-uren. In 'Ons Dorpshuis' in Kruiningen wordt 24 februari vanaf 19.30 uur een informatie-avond over de nieuwe opleiding gehouden. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-640700. Wandelen - Elke derde woensdagmiddag van de maand houdt wandelsportvereniging Willen is kunnen uit Vlissingen een wandeltocht over vijf of tien kilometer. De wandelingen zijn geschikt voor jong en oud en ie dereen bepaalt zijn eigen tem po. Na afloop is er koffie, thee of frisdrank in het clublokaal aan de Adriaan Coortelaan in Vlissin gen. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-416295. Korfbal - Korfbalvereniging Swift uit Middelburg houdt op Hemelvaartsdag, 21 mei, haar jaarlijkse Hemelvaartstoernooi. Zo'n tweehonderd teams van dertig verenigingen treden aan op de velden van sportpark De Voorborch aan de Breeweg in Middelburg. De wedstrijden worden op vijfentwintig velden gespeeld. Glogow - De Stichting Middel- burg-Glogow organiseert activi teiten op het gebied van onder wijs, economische zaken, medi sche zaken en cultuur om op die manier de bevolking van Middel burg en het Poolse Glogow na der tot elkaar te brengen. De stichting heeft een subsidie van tienduizend gulden van de ge meente Middelburg ontvangen. De zusterstad-verbinding be staat sinds 1990. Politie - Om de dienstverlening naar burgers te kunnen verbete ren houdt de politie Walcheren tussen 16 februari en 7 maart een schriftelijke enquête onder inwoners van Walcheren die in 1997 aangifte hebben gedaan van woninginbraak. De enquête wordt uitgevoerd door Leny van de Ketterij. Ze doet dit in het ka der van een afstudeeropdracht van de HEAO in Vlissingen. Aan leiding tot het houden van de enquête is een zelfevaluatie van het politiedistrict Walcheren. Daarin kwam onder meer naar voren dat er geen gegevens be kend waren over klantvriende lijkheid. Blue Spirit - Blue Spirit Drum Bugle Corps uit Middelburg heeft een uitnodiging ontvangen om deze zomer een zevendaags optreden te verzorgen op het Britse eiland Jersey. In augustus wordt op het eiland een interna tionaal muziekfestival gehou den. De optreden worden ge houden in de week van 8 tot 15 augustus. Arnestein - De gemeente Middelburg gaat de toegang van het industrieterrein Arnestein verbeteren. De Torenweg ter hoogte van het viaduct Arne- poort wordt ongeveer een halve meter verlaagd zodat de doorrij- hoogte groter wordt. De belang rijkste toegangsweg naar het in dustrieterrein loopt onder dit via duct door. Museum - Het Zeeuws Muse um in Middelburg houdt 26 fe bruari een discussie-avond over een eventuele uitbreiding van het museum. De directie van het museum heeft haar oog la ten vallen op de huidige locatie van het rijksarchief die vrijkomt als het archief naar de oude rechtbank verhuisd. Beeldend kunstenaar Pieter Slagboom heeft een visie ontwikkeld om trent uitbreiding van het muse um. Slagboom is beeldend kun stenaar en heeft zich gespeciali seerd in ruimtelijke en stede- bouwkundige projecten. Kapasi - Vriendenkring Kapasi houdt zaterdag 21 februari een dans- en ontmoetingsavond voor alleenstaanden vanaf vijf entwintig jaar. De bijeenkomst wordt gehouden in wijkcentrum De Spinne in Goes en begint om 21.30 uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0113-230616. Musical - De musicalgroep van de Stichting Majoraat in Vlissin gen brengt dinsdag 24 januari de musical 'Hoezo... anders?' op de planken van Rehoboth in Oost-Souburg. De voorstelling begint om 14 uur en de zaal gaat om 13.30 uur open. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij de beheerder van Bachten Poorte in Oost-Souburg. Haaien - Onder de noemer 'met de familie naar de haaien' houdt het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle 25 fe bruari een familie-activiteit. Rondom de tentoonstelling 'Naar de haaien' zijn er verschil lende activiteiten voor kinderen met hun vaders, moeders, op a's, oma's of andere familiele den. Het programma duurt van 13.45 tot 16 uur. Opgeven voor 24 februari via telefoonnummer 0118-582620. Ondernemers - De gemeente Middelburg heeft een subsidie van vijfendertigduizend gulden beschikbaar gesteld voor de Ver eniging Ondernemers Middel burg. Het geld is bedoeld voor activiteiten als lentemuziek, mo depresentatie, oldtimerdag, boe kenmarkt, Harley Davidsondag, Pasar Asean, boerenmarkt, mosselfeesten en een kerst markt. De Vereniging Onderne mers Middelburg draagt zelf ook bij aan de kosten voor het orga niseren van deze en andere acti viteiten. Soop - De Stichting Arduin uit Middelburg opent 20 februari haar Zeepziederij Soop in Goes. Soop is een productiebedrijf dat zeepproducten maakt. Het be drijf draait al een maand proef en heeft zo'n twintig verschillen de producten in haar assorti ment waaronder badschuim, zeepjes met verschillende geu ren en speciale geschenkver pakkingen. Er werken negen verstandelijk gehandicapte cliën ten in het bedrijf dat is geves tigd in de bedrijvenhal van de Stichting Arduinse Bedrijvemaan de Verrijn Stuartweg 45 in Goes. Vastenactie - De Walcherse parochies van de Room-Katho- lieke kerk houden tijdens de veertigdagentijd een vastenactie waarvan de opbrengst bestemd is voor boomkwekerijen voor herbebossing door boerenge meenschappen in Noord-Ghana. Het project geeft voorlichting over de gevolgen van het plat branden van de velden en draagt alternatieven aan. Racisme - De Stichting Neder land Bekent Kleur houdt van 14 tot en met 21 maart een actie week tegen racisme. Tijdens de Internationale Dag tegen Racis me van de Verenigde Naties die 21 maart wordt gehouden wordt er vanaf 12 uur een landelijke demonstratie tegen racisme in Amsterdam gehouden. De Zandput - Tegen camping De Zandput in Vrouwenpolder is vorige week proces verbaal op gemaakt. Op het terrein van de camping is door een aanne mersbedrijf een oude rioolbuis met asbesthoudend materiaal en ongebroken puin in een kuil gestort. Op grond van de milieu wetgeving is dit verboden. Het asbest wordt nu onder toezicht van de arbeidsinspectie verwij derd. Sleutelkast - In de maand ja nuari zijn bij de politie in Middel burg de volgende gevonden voorwerpen aangegeven. Een fietscomputer, rieten fietsmand, zwart spiraalslot, zwart kabel- slot, bankpas Stadtssparkasse, Europas Rabobank, Europas VSB, paarse portemonnee met giromaatpas en busabonne ment, groene trui, zwarte linnen tas CSW, diverse sjaals, bruine haarband, diverse paraplu's, bei ge gehoorapparaat, beige muts, diverse handschoenen, donker-' blauwe bril, GSM-toestel, zwar te semafoon, groene rugzak met gymspullen, rugzak met sportschoenen en broodtrom mel, bankbiljetten, gouden da meshorloge, Quartz horloge, do cumentatiemap, drie kinderbroe ken, diverse sleutels en sleutel bossen, metalen sleutelkast met sleutels, fietsen, zwarte portemonnee, autoradio, gou den trouwring, mes met bruin heft, fietstassen en een patchw ork handtas. De voorwerpen worden drie maanden bewaard en kunnen worden afgehaald tij dens kantooruren. Literatuur - In de periode van 1 februari tot en met 13 februari zijn bij de politie in Middelburg de volgende gevonden voorwer pen aangegeven. Twee gouden armbanden, zilvere bedelarm band, zwarte portemonnee, overzicht Nederlandse literatuur, boek Frontaal, pasfoto's, bor duurpatroon, rood overhemd, kinderschoenen, wit spuugdoek- je, kindertasje met portemon nee, veiligheidsbril, zonnebril, bankbiljet, langspeelplaat, c.d.'s, bootpas PSD, handschoenen, witte bromfiets, rode racefiets, medaille vierdaagse, goudkleuri ge oorbel, zilveren broche, twee beren, wollen trui, twee sjaals, oranje haarband en een kalender van 1998. De gevonden voor werpen worden drie maanden bewaard en kunnen worden af gehaald tijdens kantooruren. Arduin - De bewoners van de Stichting Arduin uit Middelburg gaan donderdag 19 februari car naval vieren met de Carnavals stichting Oost-Souburg. Zo'n vier- tot vijfhonderd cliënten worden dpor touringcars en een speciaal rolstoeltransport naar danssportcentrum Good Times in Vlissingen. Tijdens de feest avond zijn er optredens van di verse landelijk bekende arties ten, Braziliaanse danseressen en een dweilorkest. 's-Heerenhoek - Onder het motto 'Me ze in oalle kleuren' barst van 20 tot en met 23 fe bruari in 's-Heerenhoek weer een groots carnavalsfeest los. Het hoogtepunt van het drie da gen durende feest is de grote optocht die zondagmiddag 22 februari wordt gehouden. Vanaf 14 uur trekt er een bonte stoet van versierde wagens door de stad. Speciaal voor de jeugd is er zaterdag om 14.30 uur een kinderoptocht. Majoraat - De Stichting Majo raat in Vlissingen houdt zaterdag 21 februari een carnavalsmiddag voor senioren. Het feest begint om 13.30 uur in Campus de Ruyter aan de Van Hogendorp- weg in Vlissingen. Tijdens het carnavalsfeest wordt er een bin go gehouden die wordt opge vrolijkt door Prins Carnaval en zijn Raad van Elf. Samenzang - De commissie Zingen in Middelburg houdt za terdag 21 februari een koor- en samenzangavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg, De medita tie wordt verzorgd door ds. L. Wüllschleger en de christelijke zangvereniging Sursum Corda uit Moerkapelle verzorgd de mu ziek. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Vlissingen zingt - In de Pet- ruskerk aan de Vlissingse Paul Krugerstraat wordt zondag 22 februari vanaf 19 uur een inter kerkelijke samenzang-avond ge houden. Het thema van de bij eenkomst is Kom en zie!. Me dewerking wordt verleend door kerkkoor Lammerenburg, brass band Walcheren en de Vlissing se organist Tm Bouwsma. Glazuren - ledereen die zich in de wondere wereld van het gla zuren wil begeven kan vanaf 12 maart terecht bij het Middel burgs Instituut voor Kunstzinni ge Vorming in de Kuiperspoort in Middelburg. Het instituut ver zorgd dan een acht lessen du rende cursus glazuren. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 634711. Ouderen - De Hogeschool Zeeland verzorgt voor de Stich ting Zeeuwse Senioren Acade mie in maart en april vijf cursus sen voor ouderen. De onderwer pen van de cursussen variëren van 'de wereld van Johannes Brahms' en filosofie tot verschil lende computercursussen voor beginners en gevorderden. In lichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-489151 ('s morgens van 11 tot 12 uur). Babymassage - In de praktijk voor Chinese geneeskunde in Middelburg wordt vanaf maan dag 2 maart een cursus baby massage gehouden. De cursus staat onder leiding van een fy siotherapeute. Cursisten leren door middel van aanraking te communiceren met hun baby. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-636054. lepziekte - In het Milieu Edu catie Centrum aan de Koren bloemlaan in Vlissingen wordt vrijdag 6 maart om 20 uur een lezing gehouden over de iep ziekte. Veel bomen op Walche ren 'zijn aangetast door deze ziekte. Henny Ketelaar van de stichting Bronnen uit Heilig Landstichting bij Nijmegen gaat in op vragen over de ziekte. Emigratie - Wetenschappelijk medewerker van het Roosevelt Study Center in Middelburg, dr. J.L. Krabbendam, geeft 11 en 18 maart lezingen over de emi gratie van Zeeuwen naar Ameri ka. De ervaringen van honder den Zeeuwen worden gevolgd in hun beslissing om te emigre ren, hun reis, de keuze voor een bestemming en de eerste erva ringen. Filmbeelden van de mas sale landverhuizing in het begin van deze eeuw, een documen taire over het huidige dorp Zee land in Michigan en voorwerpen illustreren de schokkende mo menten in het leven van de landverhuizer. De lezingen wor den gehouden in het Roo'sevelt Study Center in de Abdij 9, 's avonds van 19.30 tot 21.30 uur. Filosofie - De Spirituele Socië teit Zeeland houdt een lezingcy clus praktische filosofie in ont moetingscentrum Dauwendaele in Middelburg. In de lezingen, die bedoeld zijn voor mensen die zich spiritueel willen ontwik kelen. Het praktische gedeelte bevat oefeningen die een ver binding leggen met meditatie wat een harmonischer leven tot gevolg heeft. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0416-391323. Gezondheidszorg - Het lan delijke comité tegen de tweede ling in de zorg 'Zorg voor ieder een' houdt maandag 23 februari een bijeenkomst in Middelburg. Het comité is opgericht door de Socialistische Partij en roept op tot een gezamenlijke stellingna- me: voor de georganiseerde so lidariteit en tegen de tweede ling. Het comité houdt vanaf 20 uur een openbare bijeenkomst in de Stadsschouwburg. Paranormaal - In het Vlissing se Arsenaaltheater wordt zater dag 21 februari een paranormale beurs over inzicht en spirituali teit gehouden. De beurs duurt van 11 tot 17 uur en het aanbod is gevarieerd. Er is informatie onder meer over cursussen, amuletten, kruiden, edelstenen, tarot, reiki en gidsen. Activiteitenkrant - De Stich ting Welzijn Ouderen Vlissingen heeft de vijfde Activiteitenkrant het licht doen zien. Via deze krant kunnen vijftig-plussers met elkaar in contact komen om met elkaar hobby's te beoefe nen of gezellige dingen te doen. De krant kan worden afgehaald bij de Activiteitenwinkel aan de Vredehoflaan 42 in Vlissingen. Westenschouwen - De Ko ninklijke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging houdt zater dag 28 februari een excursie naar de bossen van Westen- schouwen. De excursie staat onder leiding van Staatsbosbe heer en vertrekt om 13 uur van de parkeerplaats van het station Middelburg. Om 13.30 uur be gint de excursie bij de schuur van Staatsbosbeheer bij de ro tonde Westenschouwen. D 66 - D 66 houdt 20 februari een openbare politieke bijeen komst in het Vestzaktheater in Vlissingen. Vanaf 19.30 uur wor den de politieke actualiteiten na der belicht door staatssecretaris Ad Nuis en Monique Schoonen, lijsttrekker van D 66 in Vlissin gen. Om 20.15 uur wordt het thema 'cultuurhistorisch toeris me in Vlissingen' aangesneden. Voorzitter van de Raad voor Kunst en Guituur van Vlissingen J.B. Ventevogel en directeur van het Provinciaal Bureau voor Toe risme in Zeeland, ing. R H. ter Heide verzorgen een inleiding waarna het publiek in de gele genheid wordt gesteld om over het onderwerp te discussiëren. Debat - Op uitnodiging van de FNV afdeling Walcheren debat teren de lijsttrekkers van de poli tieke partijen in Vlissingen dins dag 24 februari vanaf 19.30 uur in het Arsenaaltheater in Vlissin gen. Er wordt onder meer inge gaan op de prangende vraag of de politiek iets gaat verbeteren aan het sociale armoedebeleid in de gemeente Vlissingen. Alle partijen krijgen tien minuten om hun verkiezingsprogramma na der toe te lichten. Na 20.15 uur wordt er gedebatteerd met het publiek. Kunst - In het kader van de ge meenteraadsverkiezingen heeft de kunstuitleen in Vlissingen een expositie samengesteld met kunstwerken uit de huizen van de lijsttrekkers van de poli tieke partijen. Van 20 februari tot en met 20 maart is de tentoon stelling in de hal van het stad huis te bewonderen. Veere - De gemeenteraad van de gemeente Veere vergadert 18 februari vanaf 20 uur in het gemeentehuis in Koudekerke. Op de agenda staan onder meer een voorstel voor een extra bud get ter verbetering van de ener gie-prestatiecoëfficiënt van het nieuwe gemeentehuis. De raadsvergadering begint om 20 uur. Vlissingen - De raad van de gemeente Vlissingen vergadert 19 februari vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis van Vlissin gen. Er wordt onder meer ge sproken over de bestrijding van de duivenoverlast aan het Schel- deplein, het open houden van de Marinekazerne in Vlissingen, de herinrichting van de entree van het Streekziekenhuis Wal cheren en de verstrekking van een krediet voor de restauratie van schilderijen. Tussen Westkapelle en Zoutelande, aan de duinrand van Nederlands enige echte zuiderstrand, vindt u één van de mooiste hotels van Zeeland Hotel Zuiderduin. Bijzonder in alle opzichten. Nèt als onze Family Brunch en Family BufFet met een keur van koude-, warme- en dessertgerechten, inclusief l glas champagne! Om-de-week op zondagmiddag van 12.00-14.00 uur (kinderen betalen naar lengte) Om-de-week op zaterdagavond, aanvang 18.30 uur (kinderen van 3-12 jr. 50% korting, tot 2 jaar gratis) De gerechten van de Family Brunch BufFet wisselen maandelijks van samenstelling, dus steeds wacht u weer een aangename verrassing! Bel voor onze uitgebreide brochure of uw reservering: (0118) 56 18 10 HOTEL De Bucksweg 2, 4361 SM Westkapelle v V V

de Faam | 1998 | | pagina 17