VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN Woensdag 18 februari 1998 FAAM/VLISSINGER 15 GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE INFORMATIE OVERHEID UITVOERINGSBESLUIT ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING MIDDELBURG I997. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op 10 februari 1998 op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg I997 een uitvoeringsbesluit hebben genomen inhoudende dat het ver boden is op het Abdijplein op ska teboards en skeelers te rijden (art. 2.4.7b APV Middelburg I997). Dit besluit treedt in werking op 21 februari 1998 en ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging ontwerp beschikking Aanvraag en ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat bij hen een aanvraag om vergun ning in het kader van de Wet milieubeheer is ingediend door VDS Staal- en Machinebouw te Werkendam voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor metaal verwerking. De inrichting is gepro jecteerd aan de Kleverskerkseweg 73 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 485 (ged.). Inzage De aanvraag, de ontwerp-beschik- king, die gericht is op vergunning verlening onder voorwaarden, en andere relevante stukken liggen vanaf heden elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdag avond van I 7.00 uur tot 20.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op don derdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aange vraagd (tel.'67 52 41). Desgevraagd wordt er door de afdeling Milieuzaken een monde linge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Bedenkingen In de periode van 19 februari tot 19 maart I998 kunnen gemoti veerde bedenkingen tegen de ont- werp-beschikking schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend. Indien behoefte bestaat aan een gedachtewisseling over de ontwerp-beschikking kan daarom telefonisch worden verzocht. Tijdens deze bijeenkomst, waarbij de aanvrager in de gelegenheid wordt gesteld aanwezig te zijn, kunnen mondeling bedenkingen worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degene die beden kingen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de besluitvor ming straks afwijkt van het voor nemen. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders maken bekend dat ten behoeve van de doorstroming van het ver keer, op het industrieterrein Ramsburg de volgende verkeers maatregelen worden getroffen in de: a. Oostperkweg: tegenover de aansluiting met de Noordmonsterweg, wordt over een lengte van 30 meter een parkeerverbod ingesteld; b. Noordmonsterweg: - in de eerste bocht vanaf de Oostperkweg worden aan de noordzijde drie parkeervak ken verwijderd, waarbij het parkeren aldaar wordt verbo den; - vanaf de Oostperkweg tot na de eerste bocht wordt aan de zuidzijde een parkeerverbod ingesteld. Het volledige verkeersbesluit ligt van 19 februari tot en met I april 1998 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaar Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van bekendmaking van dit besluit bezwaarmaken door het indienen V-on een bezwaar schrift bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Het bezwaarschrift moet onderte kend zijn en ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het verbouwen van de woning op het perceel Breeweg 102; - het wijzigen van de gevel op het perceel Oranjeplaat 61 - het verbouwen van de garage tot woonkamer/berging op het perceel Teresastraat 10; - het bouwen van een serre op het perceel Koudekerkseweg '26; - het bouwen van een serre op het perceel P. Boddaertstraat 7; - het verbouwen van de keuken ruimte met portaal van het kerkgebouw op het perceel Onder den Toren/Groenmarkt. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 2 februari tot en met 6 februari 1998 zijn de vol gende vergunningen verleend en/of zijn met de volgende mel dingen ingestemd: - het bouwen plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Tarweakker I 7; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 8; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Cassinstraat I; - het bouwen van een woning op het perceel M.H. Boassonlaan I; - het bouwen van een garage op het perceel Oranje Nassaustraat 13; - het aanbouwen van een serre op het perceel Lodo van Hamelstraat 12; - het uitbreiden van de woning op het perceel Oranjeplaat 2. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat bouwplannen zijn ontvangen die niet in overeen stemming zijn met de voorschrif ten van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Het gaat om: - het verbouwen van de bijkeu ken op het perceel Hoge Stelle 18; - het bouwen van een serre op het perceel Johan Lesagestraat 7; - het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Noordweg 93; - het vergroten van de keuken op het perceel Veerseweg 70. Het college van burgemeester en wethouders wil positief beslissen op de aanvragen. Voordat zij dat doen liggen de bouw- en situatie tekeningen m.i.v. 20 februari 1998 twee weken (tot en met 5 maart 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. MONUMENTEN VERGUNNING Van 20 februari 1998 tot en met 5 maart 1998 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - het verbouwen van de keuken ruimte met portaal van een kerkgebouw op het perceel Onder den Toren/Groenmarkt; - het verbouwen van de woning op het perceel Breeweg 102. Gedurende bovengenoemde perio de kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 4, lid 8 (het verkleinen van de afstand bijgebouw tot de zijdelingse perceelsgrens) vrijstel ling te verlenen van het bestem mingsplan Veersepoort voor het bouwen van een woning op het perceel J. Brasserstraat 5. Het bouwplan ligt met ingang van vrij dag 20 februari I998 gedurende 2 weken (tot en met 5 maart 1998) voor iedere belanghebben de ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21 Gedurende bovengenoemde ter mijn kan iedere belanghebbende schriftelijk en gemotiveerd beden kingen indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de FaamIVIissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het verbouwen van een woning tot tweekamerappartementen Scheldestraat 35a - het uitbreiden van de woning Bachlaan 46 - het bekleden van de gevels Bosweg 4 - het wijzigen van de woning Mozartlaan 9 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan (art. 19 WRO) en/of waar voor het desbetreffende gebied een voor- bereidingsbesluit van kracht is (art. 50, lid 5 WW). Het gaat om: bouwaanvragen (art. 19 WRO en/of art. 50, lid 5, Woningwet): - Dhr. J. Wisse voor het ver plaatsen van het garagebedrijf uit de loods Bosschaartsweg 4 naar de loods Bosschaartsweg 6; Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Art. 17 en art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art 50 lid 5 van de Woningwet. Voordat wij beslissen liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. 19 februari 1998 twee weken (dus t/m 4 maart 1998) in het stadhuis ter inzage bij de sector stadsontwik keling, sectie bouwen en wonen (hal/tweede verdieping). Gedurende die periode kan ieder een schriftelijk zijn/haar bedenkin gen bij ons indienen. WET MILIEUBEHEER Wij maken bekend dat op grond van het Besluit horecabedrijven milieubeheer 1. op 26 januari 1998 een beschikking is verzonden waar bij aanvullende eisen zijn gesteld voor het horecabedrijf Van Dishoeckstraat 27 (café Stout) te Vlissingen. 2. op 6 februari 1998 een beschikking is verzonden waar bij aanvullende eisen zijn gesteld voor het horecabedrijf Groenewoud 70 (café de Concurrent) te Vlissingen. Informatie over deze beschikkin gen kunt u krijgen bij de sectie milieu in het gemeentehuis. Daar kan deze beschikking ook worden ingezien. ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING VOOR VLISSINGEN Wij maken bekend dat op grond van de Algemene wet bestuurs recht op 26 januari 1998 een beschikking is verzonden waarbij is bepaald dat de exploitanten een dwangsom verschuldigd zijn voor elke keer dat geconstateerd wordt dat in Café Stout, Van Dishoeckstraat 27 te Vlissingen na sluitingstijd nog bezoekers aanwe zig zijn. Informatie over deze beschikking kunt u krijgen bij de sectie milieu in het gemeentehuis. Daar kan deze beschikking ook worden ingezien. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging ontwerpbesluiten Wij maken bekend dat aanvragen om een actualiseringsvergunning (artikel 8.4) op grond van de Wet milieubeheer zijn ingediend door: 1. Petroplus Tankstorage Vlissingen b.v. te Vlissingen, wegens uitbreiding/wijziging van een inrichting voor op- en overslag van (brandbare) vloei stoffen aan de Westerhavenweg 6 te Vlissingen. 2. Petroplus Tankstorage Vlissingen b.v. te Vlissingen, wegens uitbreiding/wijziging van een inrichting voor op- en overslag van (brandbare) vloei stoffen aan de Oosterhavenweg 14 te Vlissingen. Aan de vergunningen zullen voor schriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De aanvragen, de ontwerpbeslui ten en bijbehorende stukken lig gen van 19 februari tot en met 18 maart 1998 ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (2e ver dieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de stukken ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien wor den, telefoon 0118-487204. In bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen de ontwerpbeslui ten. Wanneer u daar een schriftelijk verzoek toe indient, gelijk met uw bedenkingen, worden uw persoon lijke gegevens niet bekend gemaakt Voor mondelinge inbreng of gedachtenwisseling kunt u contact opnemen met de sectie Milieu. Alleen wanneer u tijdig bedenkin gen hebt ingebracht tegen een ontwerpbesluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) bezwa ren in te brengen, of de besluitvor ming straks afwijkt van het voor nemen. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art. 4.5.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen) is ontvangen van: - de heer F.G.M. Taks voor het verwijderen van een iep en een Oostenrijkse den in de voortuin van de woning aan de Tobagolaan 15 te Vlissingen - de heer P.P. van der Tier voor het verwijderen van een esdoorn in de voortuin van de woning aan de Koudekerkseweg 160 te Vlissingen We zijn voornemens deze vergun ning te verlenen. Nadere informa tie over de kapaanvragen kunt u verkrijgen bij de sector Beheer, sectie Beplantingen, Vredehoflaan 50, telefoon 487373. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert in het openbaar op donderdag 19 februari 1998 om 19.30 uur in het stadhuis. De agenda en de voorstellen liggen ter inzage in het stadhuis (stafbureau Communicatie) en in de gemeen telijke wijkwinkels (voor Souburg/Ritthem: in de bibliotheek van Oost-Souburg; voor Paauwenburg: in wijkcentrum 'Open Hofvoor Groot Lammerenburg: in wijkcentrum 'Groot Lammerenburg'; voor het Middengebied: op Hogeweg 88 en voor het Centrum: in de Bibliotheek Vlissingen (Lange Zelke 91). Vlissingen, 18 februari 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informatiepa gina 'In den blauw geruiten kiel' in de FaamIVIissinger' van vandaag en teletekstpa gina 810 e.v. van Maximaal TV. GEMEEN T E POSTBUS 1 w -p p «jfl 4370 AA KOUDEKERKE VEE K I TEL. 0118 -555 444 1 FAX 0118 -553 025 VOORBEREIDINGS- BESLUIT. Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 5 februari 1998 met toepassing van het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft verklaard dat een herzie ning wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Kom Domburg t.b.v. de bouw van een recre atief appartementencomplex op het perceel Domburgseweg 11 te Domburg kadastraal bekend gemeente Veere, kaart Domburg, sectie F, nr. 77611739 één en ander zoals dit gebied op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Genoemd raadsbesluit treedt op 18 februari 1998 in werking en ligt met de bijbehorende stukken vanaf heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Vastgesteld bestemmingsplan "Uitbreiding Biggekerke" Wij maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad van Veere op 5 februari 1998 het bestemmingsplan "Uitbreiding Biggekerke" ongewijzigd heeft vastgesteld. Het vastgestelde bestemmings plan ligt met ingang van donder dag 19 februari 1998 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage op de locaties Serooskerke (Gapingseweg la) en Koudekerke (Dorpsplein 28) op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. o Het bestemmingsplan "Uitbreiding Biggekerke" voorziet in een uitbreiding van de woonbe bouwing van de kern Biggekerke. In het plan kunnen gefaseerd circa 27 woningen worden gebouwd. Tegen het ontwerp-bestemmings- plan "Uitbreiding Biggekerke" is geen zienswijze kenbaar gemaakt. Tijdens bovenvermelde termijn van ter inzagelegging kunnen schriftelijke bedenkingen tegen het bestemmingsplan worden ingebracht door een belangheb bende die aantoont dat hij rede lijkerwijs niet in staat is geweest om tijdig zijn zienswijze over het ontwerp bestem mingsplan "Uitbreiding Biggekerke" bij de gemeenteraad van Veere kenbaar te maken. De bedenkingen kunnen schrifte lijk worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Ontwerp-bestemmingsplan Uitbreiding Hof Domburg Wij maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 20 februari 1998 gedurende vier weken bij de Afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uur voor iedereen ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan Uitbreiding Hof Domburg. Het betreft hier een hernieuwde tervisie-legging welke noodzakelijk is geworden omdat niet aan de wettelijk voorgeschre ven publicatie-plicht was voldaan. Het ontwerp-bestemmingsplan voorziet in de aanleg van een zomerhuizenterrein op een per ceel hoek Babelweg/Prinseweg te Domburg. Gedurende deze termijn van vier weken kan iedereen zijn zienswij ze omtrent het ontwerp schriftelijk kenbaar maken bij de gemeente raad van Veeré, Postbus I 4370 AA Koudekerke. Bij de Afdeling Bouwen en Wonen kan nadere informatie over het plan worden verkregen. VRIJSTELLINGS PROCEDURES Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is inge diend voor; 1. het aanbrengen van een bal- lenvanger rond een tennisbaan Bijenkotsweg I te Domburg; 2. het vergroten van de woning J. Brasserstraat 37 te Westkapelle; 3. het geheel vervangen van een strandpaviljoen "De Piraat" te Oostkapelle De bouwplannen voldoen niet geheel aan het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in de bestem mingsplannen opgenomen moge lijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 19 februari 1998 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg la te Serooskerke. Tijdens deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen de bouwplan nen bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN. (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet Aanvragen om bouw-/sloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het plaatsen van een dakkapel op het pand Zuidweg 4; Domburg - het uitbreiden van de woning Singel 39; Grijpskerke - het uitbreiden van een woning Poppendamseweg 6; - het bouwen van een serre dr. S.R. Beertastraat 5; Koudekerke - het bouwen van een schuur Kaapduinseweg 9; Oostkapelle - het plaatsen van een dakkapel op het pand Duinweg 6 7; Vrouwenpolder - het uitbreiden van een carport Kon. Julianalaan 11 - het plaatsen van een stuurhut op Neeltje Jans; Westkapelle - het bouwen van een toiletge bouw Joossesweg 3; - het verbouwen van een woning Koudorpstraat 42 Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN. In de periode van 5 t/m 12 februari 1998 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: Aagtekerke - het plaatsen van een blokhut Roosjesweg 2; Grijpskerke - het bouwen van een werktui- genloods Jacob Catsweg 5; Koudekerke - het bouwen van een open kap- schuur Middelburgsestraat 122; - het vergroten van een woning Biggekerksestraat 71; Oostkapelle - het uitbreiden dan een woning Lantsheerstraat 16; - het verbouwen van een garage tot praktijkruimte Orionstraat 19; Serooskerke - het vernieuwen van een serre Torenstraat 8; Vrouwenpolder - het uitbreiden van een zomer huis Breezand 48; Westkapelle - het slopen van diverse gebou wen Prelaatweg 9; Zoutelande - het uitbreiden van een woning Swaalingestraat 54; - het bouwen van een woning Borné I 7; - het wijzigen van een reeds ver leende bouwvergunning voor het plaatsen van prefab-units Duinweg 123a Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzen ding van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schrifte lijk bij burgemeester en wethou ders van de gemeente Veere wor den ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling bouwen en wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg la te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en (behoudens op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur, telefo nisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. UITGIFTE BOUWGROND IN BIGGEKERKE Wij maken bekend dat op 5 februari 1998 de inschrijving is gestart voor de uitgifte van kavels bouwgrond in het plan "Uitbreiding Biggekerke". Er zullen maximaal 13 kavels bouwgrond worden uitgegeven. De inschrijving eindigt op 5 maart 1998. Bij de uitgifte van de kavels bouw grond worden bindingseisen gehanteerd. Dit houdt in dat uit sluitend bouwgrond zal worden toegewezen aan gegadigden die een binding hebben met de kern Biggekerke. Er kan uitsluitend ingeschreven worden met een inschrijfformulier dat onderdeel uit maakt van een informatie brochure. Deze brochu re kan worden opgehaald bij de sector Grondgebied, afdeling Bouwen Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke of bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Voor nadere informatie over het bovenstaande kunt u contact opnemen met de heer J. Muizelaar van de afd. Bouwen Wonen, tel. (rechtstreeks) 0118 597634. VERORDENING WINKELTIJDEN VEERE Wij maken bekend dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 5 februari 1998 de Verordening winkeltijden Veere heeft vastgesteld. Op grond van de verordening kunnen wij maxi maal 12 zon- en feestdagen aan wijzen waarop de winkels in de gemeente, of een deel daarvan, geopend kunnen zijn 12-dagenre- geling). Daarnaast geldt er een vrijstellingsregeling voor toerisme. Op grond van de verordening geldt de 12-dagenregeling niet voor de kernen Aagtekerke, Biggekerke, Grijpskerke en Meliskerke. Omdat de 12-dagen regeling niet tot doel heeft om de blokopenstelling van de vrijstel lingsregeling voor toerisme aan te vullen of hiervoor in de plaats te treden, zullen wij de zon- en feestdagen verspreid (in de regel één per maand) over het jaar per kern aanwijzen. Voor de kernen waarop de vrijstellingsregeling voor toerisme van kracht is, worden door ons maximaal 5 zon- en feestdagen aangewezen. Op de aangewezen zon- en feestdagen kunnen de winkels van 12.00 tot 18.00 uur geopend zijn. De ondernemersvereniging kan een aanvraag tot het aanwijzen van één of meerdere zon- en feestda gen bij ons indienen. Op grond van de verordening is gedurende de periode I april tot I november een vrijstellings-rege- ling voor toerisme van kracht. Deze geldt voor de kernen Domburg, Veere, Westkapelle en Zoutelande van 12.00 tot 18.00 uur, strandpaviljoens van 09.30 tot 20.00 uur en zomer-huizen- terreinen en kampeerterreinen van 09.00 tot 21.00 uur. Als de Paas- en/of herfst-vakantie in Nederland of de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen buiten genoemde periode valt wordt de vrijstellingsperiode verlengd met deze Vakantieperiodes. Voor de kern Domburg geldt een over gangsregeling. Deze houdt in dat de openstellingstijd in drie jaar terug gebracht wordt. In 1998 van 09.00 tot 18.00 uur, in 1999 van 10.00 tot 18.00 uur, in 2000 van 11.00 tot 18.00 uur. De verordening treedt in werking op de achtste dag na de bekend making hiervan. De verordening treedt in plaats van de Verordening winkeltijden Domburg, Verordening winkelslui ting Valkenisse, Verordening win keltijden (oud) Veere en de Verordening winkelsluiting Westkapelle. De verordening ligt ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locaties: Meliskerke; Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95 op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (met uitzondering van de vrijdagmiddag). OPENBARE VOORBEREIDINGSPROCE DURE Wegenwet, onttrekking gedeelte Babelweg te Domburg aan open bare bestemming (gedeelte tussen de Prinseweg en de Krommeweg). Wij zullen de gemeenteraad voor stellen om het gedeelte van de Babelweg, gelegen tussen de Prinseweg en de Krommeweg, op grond van de Wegenwet aan de openbare bestemming te onttrek ken. Het onderhavige gedeelte van de Babelweg maakt onder deel uit van de plannen voor de uitbreiding van het Hof Domburg. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Inspraakverordening ligt het voor stel vooraf voor iedere belangheb- bende 4 weken ter inzage. De stukken liggen op werkdagen tus sen 09.00 uur en 12.00 uur en behoudend op vrijdag tussen 14.00 uur en 16.00 uur ter inza ge bij: Voorlichting, locatie Dorpsplein 28 te Koudekerke; locatie Markt I te Domburg; locatie Dorpsstraat 3 te Meliskerke; locatie Markt 95 te Westkapelle; locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Iedere belanghebbende kan zijn zienswijze over het voorstel aan de raad tot onttrekking van het genoemde weggedeelte aan de openbare bestemming kenbaar maken. U kunt uw zienswijze schriftelijk indienen bij burgemeester en wet houders van Veere, Postbus I te 4370 AA Koudekerke. U kunt uw mening ook mondeling geven. Daartoe kunt u een afspraak maken met de heer R. Waverijn van de afdeling Algemene en eco nomische zaken (tel. 0118- 565570). De inspraakreacties zullen met het definitieve voorstel aan de gemeenteraad van Veere aange boden worden. Koudekerke, 18 februari 1998 Burgemeester en wethouders van Veere t s:

de Faam | 1998 | | pagina 15