Hakvoort Horeca presenteert nieuwe vestiging Kapperszaak Cosmo heeft nieuw interieur Prijsuitreiking kleurwedstrijd Voor 345 in één minuut aan boodschappen binnen Ondernemers en vrije tijd Woensdag 4 februari 1998 FAAM/VLISSINGER 15 Modelbouw show Zeeland hallen nu met Warhammer De Zeelandhallen in Goes zijn in het weekeinde van za terdag 14 en zon dag 15 februari het domein van de mo delbouwers. Daar naast houden scho lieren er Warham mer Verfwedstrij den, een nieuw strategisch getint fantasiespel. Frapo's Boulevard City Run uitgebreid met Bedrijvenloop Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: Acht jaar geleden begon J. de Kok in zijn eentje met een servicedienst van de hoofdvestiging van Hakvoort-Horeca, die in Emmeloord is ge vestigd. De zaken zijn sindsdien zo voor de wind gegaan bij Hakvoort Horeca-Zeeland, dat De Kok vrijdag 30 januari een nieuwe, grotere bedrijfsruimte aan de Bedrijfsweg op het indus trieterrein 'Vrijburg' in Vlissingen heeft kunnen openen. Kapper Roland de Wit heeft zijn kapperszaak aan de Zusterstraat in Middelburg van een nieuw interieur voorzien. Tijdens de twee we ken durende verbouwing hebben zijn kapsters de klanten van kapsalon Cosmo van een nieu we coiffure voorzien in een noodkapsalon. De verbouwing is inmiddels afgerond en de ver nieuwde zaak is heropend. 'Dagelijkse behoefte aan fiets' „Vandaag gebracht, dezelfde dag nog ge repareerd, dat is onze slogan", zegt Paul van Limbergen van de Rij wielcentrale Middel burg. Een paar weken geleden heeft hij een extra magazijn en een grotere werkplaats bij zijn zaak in winkelcen trum Dauwendaele in gebruik genomen, waardoor zijn winkel nu ook langs achter te bereiken is. Te grote jurk op zicht Decorette verbouwd Tijd en liefde Stemmen met een handicap Een trekje tegen roken Winkelsluitingen Veere Bij Warhammer zetten de spelers hun figuurtjes eerst in elkaar en daarna worden ze beschilderd. Vervolgens kan het spel nagenoeg eindeloos wor den gespeeld met steeds meer figuren. Warhammer is een uit Engeland over gewaaid spel dat in Neder land al een eigen club heeft. Bezoekers aan de modelbouwshow kunnen zich ter plaatse inschrijven voor het spel, dat in Goes wordt gepresenteerd door de importeur, Harskamp Hobby Centre uit Bergen op Zoom. De modelbouwshow in de Zeelandhallen gaat de zes de editie tegemoet en wordt gezien als de groot ste op zijn gebied. Meer dan zeshonderd leden van clubs uit Nederland, België en Duitsland bevolken de tienduizend vierkante me ter vloeroppervlakte van de hallen. De bedoeling is om meer mensen te inte resseren voor modelbouw. Ter plaatse kunnen daarom bouwpakketten worden gekocht. Maar er wordt vooral veel getoond. En er is een veelvoud. Ook hele grote modellen zoals de radiografisch bestuurde Renault Scania en een Vol vo Truck die beide zo'n 3,5 meter lang zijn en tegen de vierhonderd kilo wegen. De organisatie van de Frapo's Boulevard City Run in Vlissingen heeft een Bedrijvenloop toegevoegd aan het programma. Aan die recreatiewedstrijd kunnen alleen 'ongeorga niseerde' atleten deelnemen. De klassieker staat dit jaar gepland voor 21 maart. De atletiek- en duur sportvereniging Dynamica verwacht dat er zo'n vier honderd atleten aan de start verschijnen op de bou levard. Vaandeldrager Rein Swint van de Frapo's Boulevard City Run legt uit dat de Bedrijvenloop bedoeld is voor bedrijven, waar werknemers aan recreatiesport doen. „De atleten mogen absoluut geen lid zijn van de KNAU, omdat bedrijven dan in staat zouden zijn om atleten in te huren waardoor ze de wedstrijd met ge mak kunnen winnen", benadrukt Swint. Voor deel name dienen bedrijven een team van minimaal vier personen af te vaardigen die allen werkzaam zijn voor dat bedrijf. De teamleden worden niet alleen collectief beoor deeld; ook hun individuele prestatie telt in de tien kilometerloop. „Daardoor kunnen ze individueel in de prijzen vallen", legt Swint uit. Voor het overige blijft de succesformule van de Fra po's Boulevard City Run gehandhaafd. Het succes - zo benadrukt Swint - heeft onder meer iets te ma ken met de „unieke leeftijdsindeling". Per vijf jaar zijn de categorieën en prijzen gelijk. Dat geldt voor de afstanden tien en twintig kilometer, maar ook voor de Bedrijvenloop. Overigens heeft Dynamica de inschrijving voor de loop in maart al geopend. Volgens Swint is dat ge daan om de atleten ruim de mogelijkheid te geven op tijd in te schrijven. Want inschrijven op de dag zelf kan, maar kost meer geld. 1.spanning bij elektriciteit 7.danslied 13.tijdperk 14.zoogdier 15.lokmiddel 16.kledingstuk 17.persoonlijk voornaamwoord 19.deel van het hoofd 22.openbaar vervoerbedrijf (afk.) 23.dwaas 25.buidel 26.stap 27.voorzetsel 29.mannetjesbij 31.modern scheldwoord 32.voegwoord 33.bijwoord 35.lekkernij 38.droog -van wijn- 39.kleur 41.model 42.toespraak 43.bijwoord 44.woonplaats 45.bergplaats 47.geordende lijst 51.jong zoog dier 54.zangstem 55.keeper -sport- 57.hoofdtelwoord 58.klein kind 59.welgesteld 60.uitholling 62.hij -spreektaal- 63.pluk haar 64.hoofd 66.vaas 67.persoonlijk voornaamwoord 69.zangstuk 71.rund 72.uitroep 74.aanwijzend voornaamwoord 75.zwaar 77.vlaktemaat 78.toren van een moskee 79.ravotten 1.openbare verkoop 2.walvis 3.muzieknoot 4.slee 5.verlaagde muzieknoot 6.verharde huid 7.werkgever 8.zoogdier 9.aanhef boven een brief (afk.) 10.ten bedrage van 11.voegwoord 12.ster- ke smaakstof 18.oude lap 20.planeet 21.persoon 24.smakeloos 26.hoofddeksel 28.Noach 30.cilindervormig gereedschap 31.ein de dienstverband 32.gelofte 34.onstoffelijk deel van de mens 36.deel van een Franse ontkenning 37.overblijfsel 38.soort auto 40.Europeaan 42.deel van een vaarwater 45.snoepgoed 46.zwemvogel 48.aartsbisschop (Lat.afk.) 49.ongekleed 50.titel (afk.) 52.traag 53.verpakkingsmateriaal (mv.) 55.waterkering 56.beker 59.soort vis 61.zuignap 64.zwemvogel 65.behaarde dierenhuid 68.profeet 69.Chinese vermicelli 70.voorzetsel 71.vreemde munt 73.voegwoord 74.titel (afk.) 76.bordspel 77.uitroep Er ontstaat de naam van een hoofdstad van een provincie wan neer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volgorde plaatst: 7.16.17.23.32.41.42.58.67.69. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 2? februari luidt: Leeuwarden. J. de Kok van Hakvoort Horeca-Zeeland. „Wij bieden horecainrichting in de breedste zin van het woord. Bedden, keukens, ho telinrichting. Maar ook sport clubs en kerkgenootschappen behoren tot mijn klanten kring", zegt De Kok, die in de Zeeuwse vestiging de directie voert. In zijn ogen is er in deze regio geen vergelijkbaar be- FOTO JAAP WOLTERBEEK drijf. „We hebben een eigen technische dienst, die 24 uur per dag, zeven dagen per week klaar staat. Ook de be zorging doen we zelf, we hou den het allemaal in eigen hand." Zoals gezegd begon De Kok acht jaar geleden in Middel burg, als servicedienst van Hakvoort-Horeca. Het bedrijf heeft vijf volledig zelfstandige vestigingen in Nederland. De Zeeuwse vestiging is inmid dels uitgegroeid van een een manszaak tot een bedrijf dat aan 28 mensen werk biedt. De oude bedrijfsruimte aan de Kuipersweg in Middelburg heeft Hakvoort Horeca inmid dels verlaten. In de nieuwe bedrijfsruimte is een showroom van 1200 vierkante meter, terwijl de totale opper vlakte zesduizend vierkante meter beslaat. Hakvoort Hore ca-Zeeland biedt nu werk aan 28 mensen. Deze week is de zaak van maandag tot en met vrijdag buiten de gewone openingstij den, elke avond van 20.00 tot 21.00 uur geopend voor be langstellenden. ledereen is welkom, want, zegt De Kok: „je weet nooit of er toevallig iemand tussen zit die lid is van een kantinecom missie of in een of ander be stuur zit." Mevrouw Bruurs weet meteen waar de duurdere producten zijn te vinden om in één minuut zoveel mogelijk te boodschap pen. In het midden Mars-vertegenwoordiger M. van de Nieu- wenhuize en rechts assistent bedrijfsleider C.J. Schipper van Konmar in Middelburg. FOTO JAAP WOLTERBEEK Mevrouw Bruurs uit Veere heeft in één minuut tijd voor 345 gulden gratis geboodschapt in Konmar Superstore in Middelburg. De Veerse had deelgenomen aan een wedstrijd van het chocolademerk Mars bij de Middel burgse zaak. Om deel te nemen aan die wedstrijd moes ten drie repen Mars worden gekocht. De kassabon fun geerde als deelnamebewijs. Eigenlijk denken ondernemers te weinig aan hun vrije tijd. Dat was voor'de Rabobank aanleiding om de onderne mers in het midden en kleinbedrijf een avondje voor te schotelen waar ze zo'n beetje met de neus op het belang van die vrije tijd werden gedrukt. Cabaret, muziek en een toespraak met adviezen vormden de ingrediënten voor de avond. Aan het slot kregen de ruim tweehonderd aanwezigen de gelegenheid om hun wensen op een papiertje in te vullen en via een ballon (foto) de lucht in te laten gaan. De avond over vrije tijd organiseerde de Rabobank in Vlissingen als alternatief op de Nieuwjaarsreceptie. heeft een ware face-lift onder gaan. Vijftien knipstoelen staan in de zaak opgesteld. De traditionele spiegels zijn ver vangen door grote ingelijste spiegels die de zaak een ruim telijke indruk geven. „En we hebben een geavanceerde air conditioning", vertelt De Wit. „De temperaturen kunnen hier vooral 's zomers nogal eens oplopen. Niet alleen door het mooie weer maar de föhns leveren daar ook hun bijdrage aan. Met dit nieuwe systeem is de temperatuur hier zowel in de zomer als in de winter behaaglijk". Kapper Roland de Wit is tevreden met het resultaat van zijn verbou wing. De Wit: „Hiermee kun nen we wel vooruit tot het jaar tweeduizend, en nog ver der natuurlijk!". Opvallend in het nieuwe inte- deren zitten niet op de tradi- rieur van kapperszaak Cosmo tionele kappersstoel maar op is de speciale kinderhoek. Kin- een groot knuffeldier, daar- naast kijken de peuters en kleuters niet naar hun eigen hoofd in de spiegel maar naar een video. „Het is nog steeds zo dat veel jonge kinderen bang zijn voor de kapper", vertelt Roland de Wit. „Uit onderzoek is geble ken dat het daarom beter is om de kinderen naar bijvoor beeld een videofilm te laten kijken". Hoe het komt dat jon ge kinderen nogal eens angst hebben voor de kapper weet De Wit niet precies. „Ik heb het idee dat het meestal voor komt bij kinderen die toch een beetje een traumatische erva ring hebben gehad bij de dok ter of in het ziekenhuis. Maar gelukkig groeien ze er vrij snel overheen". Niet alleen de kin derhoek van Cosmo is ver nieuwd maar de hele zaak De bedoeling van de uitbrei ding aan de achterzijde, is dat het winkelcentrum zoveel mo gelijk ontlast wordt van fiets- verkeer. Maar dat is niet het enige. „Dat we de ter repara tie afgeleverde fietsen of bromfietsen zo snel mogelijk weer aan de klant wilden meegeven, was ook ingege ven door ruimtegebrek." In de bijna vijf jaar dat de Rij-, wielcentrale Middelburg hier is gevestigd, zijn de zaken goed gegaan. Volgens Van Limbergen is dat mede te danken aan zijn dealerschap pen voor Batavus- en Gazelle- fietsen. „Hiervoor hebben er ook een paar fietsenzaken in dit winkelcentrum gezeten. Die hielden het echter nooit lang uit, omdat ze alleen maar onbekende merken konden le veren, en daar red je het te genwoordig niet meer mee." Van Limbergen wil benadruk ken dat zijn zaak volledig los staat van de rijwielcentrale Vlissingen. In 1993 opende hij de winkel in Middelburg voor zijn broer, die eigenaar is van de Rijwielcentrale Vlissingen, om hem na een jaar hard wer ken zelf over te nemen. Hij hoopt in mei het vijfjarig be staan van zijn zaak te kunnen vieren. Naast fietsen en bromfietsen, verkoopt Van Limbergen sinds september vorig jaar ook scooters. Hij is ook betrokken bij het Slim-project dat ter promotie van scooters bij ou deren is opgezet, met als slo gan 'Uren in de file, geen par keerplaats? Bij ons binnen staat de juiste oplossing'. Volgens Van Lim bergen is de scooter op dit moment nog vooral een jeugdartikel. Klanten kunnen verder bij hem terecht voor bemiddeling bij het afsluiten van fiets- of bromfietsverzeke ringen en voor het leasen van scooters. Voor dat laatste heeft hij overeenkomsten af gesloten met de Finatabank en PrimeLine. Maar fietsen blijven belangrijk voor Van Limbergen. „Men sen hebben een dagelijkse be hoefte aan hun fiets. Als dat niet zo was, had ik mijn winkel niet hoeven uitbreiden." Kapper Roland de Wit in het vernieuwde interieur van zijn zaak. FOTO JAAP WOLTERBEEK De clown Joli Jolig heeft de prijzen uitgereikt van een kleurwedstrijd, die Vobis in Vlissingen had georgani seerd voor kinderen tot en met twaalf jaar. De kinderen die hadden deelgenomen aan de wedstrijd waren alle maal uitgenodigd. Ze kregen een kleine attentie, maar drie van hen werden extra in het zonnetje gezet. De eer ste prijs, een joystick, ging naar Peter de Bruyne uit Vlissingen. De tweede prijs, was een software-pakket, dat naar Annika Goorsenberg uit Koudekerke ging en de derde prijs, eveneens een software-pakket, was voor Marouscha Meerman uit Vlissingen. De prijsuitreiking ging vergezeld van een optreden van de clown Joli Jolig. FOTO JAAP WOLTERBEEK De nieuwbouw bij Rijwielcentrale Middelburg biedt ruimte aan een extra magazijn en een werkplaats. FOTO JAAP WOLTERBEEK (Van de Consumentenbond) De twee buurvrouwen zijn samen aan de koffie. Bij buur vrouw links, want die is moeilijk ter been en verlaat haar huis niet zo makkelijk. Halverwege het tweede kopje wordt een pak ketje van een postorderbedrijf bezorgd. Opgewonden maakt de gastvrouw het open. Dat zal de nieuwe jurk zijn die ze had besteld. Leuk dat buurvrouw rechts er net is. Maar minder leuk dat de jurk veel te groot blijkt te zijn. Een ko misch gezicht, dat wel. Maar daar is alles mee gezegd. Buurvrouw rechts heeft nog nooit iets via een postorderbedrijf gekocht. Voor een moeilijk lopend iemand is het natuurlijk een uitkomst, maar zij gaat liever gewoon naar de winkel. 'Het lijkt me zo'n gedoe', zegt ze. 'Wat moet je nou als zo'n jurk niet past? Of als je 'm eigenlijk toch niet mooi vindt? Als de kleur tegenvalt of het model je niet staat?' 'Geen enkel probleem', is het antwoord. Buurvrouw links legt uit dat je je bestelling altijd een paar dagen op zicht krijgt. 'En als het niet bevalt, kun je het zo weer terugsturen. Meestal zonder dat het je iets kost.' 'Meestal, dus niet altijd?', wil buur vrouw rechts weten. 'Nee, dat verschilt per bedrijf', legt buurvrouw links uit. 'Soms moet je de kosten voor het terugsturen wel zelf betalen. Als je daar pas achter komt op het moment dat je iets terug wilt stu ren, sta je raar te kijken natuurlijk. Iets om in de gaten te hou den dus. En wat je ook in de gaten moet houden is dat je de spullen op tijd terugstuurt. Laat je de zichttermijn verstrijken, dan zit je aan de koop vast. Ook als je toevallig op vakantie was, want daar hebben ze bij het postorderbedrijf natuurlijk geen boodschap aan.' 'Maar stel nou dat je die jurk terugstuurt en dat hij kwijtraakt bij de post, wat dan?', vraagt buurvrouw rechts, die altijd heel praktisch is. 'Dan zeggen zij dat je 'm hebt gehouden en je kunt niet bewijzen dat dat niet zo is.' 'Jawel, dat kan ik wel bewijzen', antwoordt buurvrouw links zelfverzekerd. 'Kijk maar, er zit een speciale kaart bij de bestel ling. Die kan ik op het postkantoor laten afstempelen. Soms doen ze er geen kaart bij, maar een sticker. Zo'n kaart of sticker dienen als bewijs dat je het pakket hebt teruggestuurd. En zit er geen kaart of sticker bij het pakketje, dan kun je op het postkan toor vragen om een bewijs van ongefrankeerde verzending. Geen centje pijn.' Buurvrouw rechts raakt geïnteresseerd. 'Is het trouwens waar dat je heel gemakkelijk op afbetaling kunt kopen bij postorder bedrijven?'. 'Zeker', bevestigt de gastvrouw. 'Maar zelf zou ik dat niet zo gauw doen. Ik heb begrepen dat zo'n postorderkrediet aan de dure kant is. Als je het geld écht niet hebt, kun je beter ergens anders een persoonlijke lening of een doorlopend krediet ne men en daarmee het postorderbedrijf in één keer betalen.' ALS 'M TERUG SrUU£T Hm De er in levez 6EUAL GÉÉN P05T26GEL MEER ÓPTE POEN-1. Decorette Middelburg toont donderdag 5 februari het resul taat van de verbouwing die een tijdje heeft geduurd. De zaak ging vier jaar geleden open en voldoet nu nog beter aan de ei sen van de tijd. Decorette luisterde de afgelopen periode goed naar de klanten, alvorens de verbouwingsplannen definitief te verklaren. Zesduizend vrouwen uit 21 landen hebben meegedaan aan een onderzoek naar tijd en liefde. De uitkomsten van dat onder zoek zijn vastgelegd in het Romantiek Rapport. Harlequin, de uitgever van romantisch fictie, gaf opdracht voor het onder zoek. De uitgever doet jaarlijks een dergelijk onderzoek met het oog op Valentijnsdag. Elders in deze krant een verslag. De Stichting het Klaverblad Zeeland heeft in een brief aan de colleges van b en w van de Zeeuwse gemeenten, de Zeeuwse Waterschappen en de werkgroepen Gehandicaptenbeleid ge pleit om goed toegankelijke stemlokalen. Het gaat daarbij niet alleen voor een goede bereikbaarheid van het gebouw, maar ook van de stemlokalen en de stemhokjes. Voor blinden wil de stichting kieslijsten op een geluidscassette en voor slechtzienden lijsten in groot letterschrift. Het Klaver blad schreef die brief met het oog op de verkiezingen voor de Tweede Kamer, gemeenteraadsverkiezingen en verkiezingen voor de waterschappen, die allemaal dit voorjaar worden ge houden. Nicotine verslaafden hebben er weer een afkick methode bij. Nicorette ontwikkelde een ontwenningskuur voor mensen die niet zonder een sigaret in hun vingers kunnen. Volgens de fabri kant is het een aanvulling op de bestaande nicotine pleisters of - kauwgom, waarmee echter de kans op succes groter is gewor den. De methode bestaat uit een pijpje waarin een patroon kan wor den gedaan die een kleine hoeveelheid nicotine in de mond laat komen. Bij het recept van de huisarts hoort een aantal patronen waar mee het op een sigaret lijkende pijpje kan worden gevuld. Het nieuwe afkick systeem kost vijftig gulden en is - zoals gezegd - met een recept van de huisarts bij de apotheek af te halen. De nieuwe inhaler van Nicorette. De gemeenteraad van Veere bespreekt donderdag 5 februari de openstelling van winkels in de gemeente op zon- en feestda gen. Burgemeester en wethouders hebben daarvoor een aangepast voorstel ingediend. Veere, Domburg, Westkapelle en Zoutelan- de mogen in de periode van 1 april tot 1 november op zondag geopend zijn tussen 12 en 18 uur. Voor Domburg is dat een ach teruitgang, daarom heeft het college een overgangsregeling voorgesteld. Die komt er op neer dat dit jaar Domburg op zondag als van ouds om negen uur open mag. De komende jaren moet Dom burg dan afbouwen naar de tijden die in andere kernen van de gemeente Veere gelden. In de kernen Meliskerke, Aagtekerke, Biggekerke en Grijpskerke kunnen de winkels op zondag niet open. In de overige kernen kunnen twaalf zon- en feestdagen worden aangewezen voor winkelopeningen.

de Faam | 1998 | | pagina 15