Verfijnde gerechten bij restaurant De Vissershaven Winnaars van de honderd-puzzel Eerste paal Segeerstraat geslagen Eindejaarsactie winkeliers Vlissingen succesvol Grotere werkplaats Rijwielcentrale Middelburg Verzekeraar Axent sponsort Marathon Jeugd Ondo in het nieuw Winkeliers Segeerstraat geven prijs weg Coco Wear sponsort RCS-E1 De Rijwielcentrale Middelburg, in het win kelcentrum Dauwendaele aan de de Mid delburgse Vrijlandstraat, heeft onlangs zijn bedrijfsruimte aanzienlijk uitgebreid. „Het was hard nodig", zegt bedrijfsleider Paul van Limbergen. „We kunnen de klan ten nu veel beter helpen. We hebben er nu een extra magazijn en een wat grotere werkplaats bij gekregen." Eén van de oudste restaurants van Vlissingen heeft sinds het begin van dit jaar een nieuwe eigenaar. Theo Verstegen zwaait samen met twee compagnons de scepter in restaurant De Vissershaven op de hoek van de Nieuwendijk en het Bellamypark. De nieuwe eigenaars heb ben grote plannen met de zaak. De oude sfeer moet bewaard blijven maar de menukaart wordt wat meer verfijnd. „Klanten moeten van heinde en ver hier komen eten", is Theo Verste gen van mening Hotel Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: Oplossing van de honderd-puzzel uit de Faam/Vlissinger van dinsdag 30 december 1997 luidt: 'De Faam/Vlissinger, elke week ver rassend actueel!' Het aantal inzendingen dat de redactie heeft ontvangen was opmerkelijk groot. La Gare: Hollands en Mexicaans Met een prijsuitreiking in etablissement Pa naché is de eindejaarsactie van de Vlissingse winkeliersvereniging afgesloten. Vrijdag 9 ja nuari zijn de prijzen van de verloting uitgereikt in lunchroom Panaché in de Walstraat. In totaal is er een geldbedrag van vijfenzeventighonderd gulden verloot en vijftig gezinskaarten voor Po nypark Slagharen. De Vlissingse winkeliersver eniging is tevreden over het verloop van de ac tie. Wethouder P. Bruin- ooge heeft vorige week vrijdag de eerste paal geslagen van het nieuw te bouwen win kel- en appartemen tencomplex aan de Segeerstraat in Mid delburg. Het gebouw komt op de plaats te staan waar voorheen de kerk van de Gerefor meerde Gemeente van Middelburg stond. De voormalige kosters woning blijft staan en wordt geïntegreerd in het complex. In de Middelburgse Segeerstraat is voor de twee de keer een etalagewedstrijd gehouden. Dit keer stond er in de Faam/Vlissinger een foto van de deurklink van parfumerie Jan Laban. Lezers die de plaats waar de foto is gemaakt hadden her kend maakten kans op vijfhonderd gulden aan waardecheques. Woensdag 21 januari 1998 FAAM/VLISSINGER worden gezocht. Daarboven komen drie luxe appartemen ten van het zogenaamde A-ty- pe, die aan de achterzijde een galerij en een ter ras krijgen. De vier appartemen ten van het B-ty pe, die weer daarboven ko men te liggen, kennen twee ver diepingen en twee kamers meer dan het A- type. Het com plex, dat ontwor pen is door Rot huizen Van Doorn 't Hoofd Architecten uit Middelburg, staat op histori sche grond. Het ligt op een van de drie kreekrug gen waarop Mid delburg ont staan is. De bouw zal worden uitgevoerd door Kanters Pro jectontwikkeling b.v. uit Put- tershoek. De verkoop van de apparte menten en de verhuur van de winkelruimten is in handen van Makelaardij Faasse Faasse uit Goes. m Pin.- 0 Tekening van de huizen en winkelpromenade die in de Segeerstraat moe ten komen. Door de toename van de verkoop van scooters en brommers heeft de rijwiel handel zijn klantenbestand sinds de oprichting, vijf jaar geleden, aanzienlijk zien groeien. De speciali teit van de Rijwielcentrale Middelburg is het zelf sa menstellen van mountain bikes, al naar gelang van de wens van de klant. Maar ook gewone fietsen van de bekendere merken behoren tot het assorti ment. De winkel is van maandag tot en met zaterdag geo pend van 8.30 tot 18.00 uur. Het El-team van RCS speelt dit seizoen in een tenue van sponsor Coco Wear Achterste rij vlnr: Raymond van Leeuwen (leider), Jan Cornelisse (sponsor), Huib Cornelisse (sponsor) en Peter Andriessen (leider). Middelste rij vlnr: Arjan de Voogd, Hidde Rolff, Ricardo Zweedijk, Sander Vader en Casper van So meren. Zitten vlnr: Leon Beekman, Josimar Pattinama, Jan- Kees Blaasse en Shurendel Cornelia. De Badmintonvereniging van V.S. V Marathon in Vlissingen wordt sinds december gesponsord door verzekeringsmaat schappij Axent. Deze verzekeraar is een dochteronderneming van Aegon. Behalve nieuwe sportkleding gaat Axent ook een nachttoernooi financieren. Twee jeugdploegen van korfbalvereniging Ondo (Op IMaar De Overwinning) zijn onlangs in het nieuw gesto ken door sponsors. Zo speelt de c2-ploeg sinds deze maand in shirts met de opdruk 'Konstructiebedrijf Hille- brand bv - Middelburg'. De e-ploeg is voortaan te zien in shirts van Kaasboerderij Schellach uit Middelburg. Hotel-restaurant De Vissersha ven bestaat al meer dan hon derd jaar. Een inwoner van Goes begon de zaak onder de naam Hotel Goes. „Het was toen eigenlijk echt een Goese aangelegenheid", doet Theo Verstegen uit de doeken. „Er kwamen toen veel marktkoop lieden naar Vlissingen. Het zag er hier toen nog wat an ders uit. Voor de deur stopte de tram en hier tegenover was de vismijn gevestigd. Als de Goese handelaren de kost ver diend hadden kwamen ze hier de pot verteren". De kracht van restaurant De Vissersha ven is'volgens Verstegen altijd het unieke punt geweest. „De ligging van de zaak is schitte rend", is de Vlissingse onder nemer van mening. „In de zo mer heb je aan twee kanten terras met volop zon, wat wil je nog meer". Overigens is Verstegen geen onbekende in de Vlissingse horeca-wereld. De gevierde kok begon zijn loopbaan bij Hotel Britannia en is sinds viereneenhalf jaar eigenaar van restaurant De Vergeten Balk op de Nieuwen dijk in Vlissingen. „Mijn vader was als marineman in Vlissin gen gestationeerd", vertelt Verstegen. „Toen hij is gestopt met varen is hij bij Britannia gaan werken als chef-techni sche dienst en toneelmeester. Ik zat op de LTS maar spijbel de regelmatig om naar Britan nia te kunnen. Daar mocht ik allerhande klusjes opknappen en toen kon ik er op een gege ven moment komen werken als kok of kelner. Ik heb toen voor kok gekozen". Via de Stichting Vakdiploma's Horeca haalde Verstegen zijn papieren en begon een loop- Theo Verstegen (tweede van rechts) met zijn compagnons. FOTO: JAAP WOLTERBEEK baan als kok waarbij hij in keukens over de hele wereld in de pannen roerde. De keus om een eigen zaak in Vlissin gen te kopen was eigenlijk noodgedwongen. „Mijn vrouw wilde graag weer in Vlissingen wonen", legt Ver stegen uit. „Maar er is hier geen enkele zaak die het zich kan permitteren om iemand met mijn inkomen in dienst te nemen. In Amerika werkte ik in hotels met vierhonderd ka mers, en dat waren dan nog relatief kleine hotels. Ik heb toen dus min of meer noodge dwongen de Vergeten Balk ge kocht". Een van de eerste din gen die Theo Verstegen van plan is met hotel-restaurant De Vissershaven is het woord hotel uit de naam schrappen. „We hebben wel acht kamers die op zich heel aardig zijn", legt Verstegen uit. „Maar het is niet genoeg om het echt een hotel te noemen. We blij ven die kamers gewon verhu ren maar verder richten we ons op het restaurant". Overi gens is Verstegen niet bang dat De Vissershaven gaat con curreren met zijn eigen Verge ten Balk. „De Vergeten Balk is gewoon een spare-ribs zaak, en daar is ook niets mis mee. Hier wil ik de kaart toch wel wat meer verfijnen en meer creatieve gerechten op het menu zetten". Bij verfijnde gerechten denkt Theo Verstegen aan het pro duct waar De Vissershaven om bekend staat: vis. „We hebben hier een prima chef kok en ik denk dat ik in de zo mermaanden ook zelf in de keuken ga staan. Het restau rant heeft al een goede naam maar het kan natuurlijk altijd nog beter. Ik zit te denken aan gerechten met kreeft, zeedui vel, roggenvleugels en oes ters". Verder wil Verstegen sa men met zijn compagnons Ruud Verstegen en Arnaud Mareshal de service van het restaurant verder perfectione ren. „Het belangrijkste is een goed team", is de onderne mer van mening. „Het is nog steeds vaak zo dat alles voor de baas is maar zo werkt het niet. Je moet echt met een ge degen team werken met als fi losofie het verlenen van servi ce. Alleen dan kan het sla gen". Verstegen heeft in de toekomst nog meer plannen met zijn twee compagnons. „Het is niet ondenkbaar dat we binnen of buiten Zeeland nog meer zaken overnemen", besluit Verstegen. 1.drinkgerei 5.plaats in Duitsland 8.menigte 13.bloedvat 14.klein be drag 16.borstelig 17.knaagdier 18.pootgoed 19.honing 20.voorteken (Lat.) 22.gever 23.botervat 24.koeiemaag 26.keurig 27.trog 29.bij bels figuur 31.Europeaan 33.uitholling 35.snoer 38.gravure 40.hen nepplant 41.kwaad 42.rivier in ons land 43.afdruk van een voertuig 47.papegaai 48.snijwerktuig 49.hoofddeksel 52.keukengerei 53.deel van het hoofd 55.pluis 58.doeltreffend 60.bekend zijn met 62.ruim tevaartorganisatie (afk.) 64.bijwoord 65.begunstigen 66.zwemvogel 67.beschonken 69.alletwee 70.toestand van rust 71.veel (muz.) 72.heilige (Fr.afk.) 73.omlijsting 1.adellijke titel 2.plaats in Noord-Holland 3.keukengerei 4.bijwoord 5.algemene naam voor organische stoffen 6.zeilsteen 7.duw 9.slee 10.Zuid-Europese boom 11.tooi 12.politieman 14.pony 15.sociaal economisch raad (afk.) 21.buitendijks land 23.voertuig 25.van me ning doen veranderen 27.wensen 28.riskeren 30.persoonlijk voor naamwoord 31.voorzetsel 32.krachtig 33.bittere stof 34.deel van een boom 36.buidel 37.hervormd Esperanto 38.bijbels figuur 39.groente 44.lekkernij 45.verering 46.voorzetsel 48.tam 50.vat 51.Grieks eiland 52.landelijk district (hist.) 53.schrijfkosten 54.deel van de rug 56.zoogdier 57.vroedvrouw 59.god van de oorlog (my th.) 60.weefsel van een dier 61.ontkenning 63.winters voertuig 68.tantalium (afk.) 70.familielid Er ontstaat de naam van de hoofdstad van een provincie wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers in de juiste volg orde plaatst: 20.24.42.60.64.65. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 14 januari luidt: Groningen. Ondo c2. Staand: Christiane Hoefkens (trainer), Imke Lans, Miranda Gideonse, Hanna den Hollander, llona van Belzen, Ma- riëlle Abrahamse en Ellen van Belzen (sponsor). Zittend: Robert Brouwer, Erik de Visser, Corné den Hollander, Dennis Korstanje en Cees van Belzen (sponsor). 0 Ondo e. Zittend:Charlotte Geerse, Josie Vogel, Nienke van Oosten, Rosa Nieuwenhuize en Stefanie Abrahamse. Staand (eerste rij): Arjen Mesu, Erwin Mesu en Kevin Dekker. Tweede rij: Jannie Kwekkeboom, Marja Kwekkeboom (sponsors) en Thea van Schaik (trainer). Uit de ruim zevenhonderd in zendingen hebben wij de vol gende prijswinnaars getrok ken: J. Koetsier-v.d. Linde uit Vlissingen, C. de Best uit Oost-Souburg, A. Willemse uit Middelburg, R. Stroo uit Mid delburg, M. Willemse-Pleijte uit Vrouwenpolder, Z. Koene uit Oostkapelle, D.A.J. Geldof- v.d. Burgt uit Middelburg, L. de Kam-Walraven uit Sint Lau rens, D. Riemens uit Arnemui- den en C. v.d. Bosse uit Nieuw en St. Joosland. Zij krijgen een VVV-bon ter waarde van vijfentwinig gulden toege stuurd. Aan de Kanaalstraat in Oost- Souburg werd afgelopen weekeinde een nieuw café restaurant geopend. 'La Gare' van eigenaren Ron Pulles en Berty Kleijnen serveert een Hollandse pot, maar ook een Mexicaanse maaltijd behoort tot de mogelijkheden. „Het Mexicaanse menu is nog niet zo heel uitgebreid. We willen eerst eens kijken hoe of het loopt", zegt Pulles. Er is ook een kleine kaart. Voordat Kle ijnen en Pulles de 'La Gare' overnamen was het een jon- gerencafé. Het café-restaurant is, behalve op maandag, de hele week geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Ron Pulles en Berty Kleijnen. FOTO JAAP WOLTERBEEK In de maand december kreeg het winkelend publiek in Vliss ingen bij besteding van tien gulden een lot voor de grote eindejaarsloterij. In de binnen stad stonden drie bussen waar de loten konden worden ingeleverd. De actie werd al leen gehouden door winke liers die aangesloten zijn bij de winkeliersvereniging. „De actie is goed verlopen", ver telt Wim Smits van de evene mentencommissie van de Vlissingse winkeliersvereni ging. „We hebben honderd duizend loten laten drukken en het grootste gedeelte heb ben we weer terug gekregen. De Vlissingse bevolking blijkt nog steeds van dit soort acties te houden". Aan het begin van dit jaar trok notaris A.J. Sauer uit de duizenden loten de winnaars. „De hoofdprijs van de eindejaarsactie was duizend gulden", legt Smits uit. „Die worden uitbetaald in cheques die bij de aangeslo ten winkeliers kunnen worden uitgegeven. De tweede tot en met vierde prijs bestonden uit respectievelijk zevenhonderd vijftig, vijfhonderd en twee honderdvijftig gulden". De ac tie van de winkeliersvereni ging werd gesponsord door de Rabobank in Vlissingen. Behalve de geldprijzen zijn er ook nog vijftig gezinskaarten voor Ponypark Slagharen ver loot. De hoofdprijs van duizend gulden is in de wacht gesleept door mevrouw De Nood uit Oost-Souburg. S. van der Vecht uit het Zeeuws-Vlaamse plaatsje Spui kon zich verheu gen op een cheque van zeven honderdvijftig gulden. F. Brac- ke uit Vlissingen en J. Dinge- manse uit Oost-Souburg gin gen respectievelijk met vijf honderd en tweehonderdvijf tig gulden naar huis. „Nu gaan we weer nadenken over de actie van 1998", vertelt Wim Smits. „We proberen toch om ieder jaar weer iets origineels te bedenken". Ove rigens heeft de evenementen commissie van de Vlissingse winkeliersvereniging al heel wat op het programma staan voor het nieuwe jaar. Smits: „In ieder geval elke maand een muzikaal optreden in de binnenstad. En verder hebben we weer plannen voor de old timer-rit, willen we meedoen met Small Sail 1998 en na tuurlijk onze eigen Ruyterfees- ten". 0 Prijswinnaars S. van der Vecht, F. Bracke en J. Dingemanse (vJ.n.r.). FOTO: JAAP WOLTERBEEK Op de begane grond komen een drie winkels, waarvoor op dit moment nog gegadigden Dit keer was Carla Hubregtse de gelukkige winnares die de prijs van de winkeliers uit de Segeerstraat in ontvangst mocht nemen. Hubregtse doet regelmatig mee aan prijsvragen en heeft al meer dere malen een prijs in de wacht weten te slepen. De vijfhonderd gulden zijn uitge keerd in cheques van vijfen twintig gulden die alleen bij de winkeliers in de Segeer straat kunnen worden uitge geven. „Ik denk dat ik al weet wat ik ermee ga doen", zegt Carla Hubregtse. „Ik ga eens kijken naar grenen meubelen, schoe nen, bonbons en trendy kle ding. Dat is hier in de straat allemaal te vinden". Carla Hubregtse neemt de prijs in ontvangst uit handen van de winkeliers. FOTO: JAAP WOLTERBEEK

de Faam | 1998 | | pagina 15