LEUKE MEID GOEDE KANS DAT ZE HAAR SCHOOL AFMAAKT INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN fGEMEENTE MIDDELBURG VEE™ Allerlei Lezing MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Vrouwen Gezondheid Politiek Sport UNICEF geeft ze toekomst. GIRO 121 DEN HAAG Woensdag 21 januari 1998 FAAM/VLISSINGER 13 NFORMAT E T OVERHEID llllliMIlllll WIJZIGING MANDATE- RINGSBESLUIT I997 Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 12 januari 1998 het Mandateringsbesluit I997 gewijzigd. Deze wijziging betreft de aanpassing van een aantal bevoegdheden van mede werkers van de gemeentelijke Dienst Maatschappelijke Zaken aan de binnen die dienst plaats gevonden herschikking van taken. Het wijzigingsbesluit treedt in werking ingaande 22 januari 1998. Het ligt voor iedereen ter inzage bij de sectie Communi catie, bezoekadres Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Daar kan men desgewenst tegen betaling een kopie van het besluit verkrijgen. WIJZIGING ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDE NING MIDDELBURG I997 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij besluit van de raad van die gemeente van 22 december I997 de eerste wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg I997 is vastgesteld. De wijziging heeft betrekking op: - aanpassingen als gevolg van het inwerkingtreden van nieuwe wettelijke regelingen en van nieuw gevormde jurisprudentie; - de mogelijkheid tot het stellen van nadere regels m.b.t. uitstal lingen op winkelerven; - de mogelijkheid tot het aanwij zen van wegen of gedeelten ervan waar het verboden is te rijden op skateboards en skee lers en waar het verboden is (brom)ftetsen te stallen buiten de fietsenstallingsplaatsen. Voorts heeft de raad de plaatsen aangewezen waar een stand plaats mag worden ingenomen met een kiosk. De volgende plaatsen zijn aangewezen: - Damplein I kiosk); - Koepoortlaan hoek Molenwater (I kiosk); - Molenwater I kiosk); - Meanderlaan I kiosk); - Rentmeesterlaan I kiosk); - Koningsbrug (2 kiosken); - Oosterscheldestraat hoek Maasstraat I kiosk); - Rotterdamsekaai I kiosk); - De Warande (Sint Laurens) I kiosk); - Van Akenstraat (Nw. en St Joosland) I kiosk). De exacte plaatsen zijn aangege ven op de door de raad vastge stelde tekening. De wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg I997 treedt met ingang van 24 januari I998 in werking. De wijziging ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadshuisstraat 2 te Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het uitbreiden van de woning op het perceel Oude Kleverskerkseweg 3; - het bouwen van een twee- onder-één-kapwoning op de percelen J Brasserstraat 8 en 10; - het wijzigen van de entreepui op het perceel Sint Pieterstraat I; - het uitbreiden van de opslag loods op het perceel Voltaweg 3; - het verbouwen van een pak huis op het perceel Oostkerkplein 22; - het bouwen van een berging op het perceel Koudekerkseweg 3; - het plaatsen van een gas-dis- trictsregelstation op een per ceel aan de Seisweg, achter het speelterreintje, noordoostelijk van het fietspad; - het vergroten van een dakka pel op het perceel Klokketoren 17. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 5 januari tot en met 9 januari 1998 zijn de vol gende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldin gen ingestemd: - het vernieuwen van een schuur op het perceel Seissingel 50; - het plaatsen van drie fietsen hokken op het perceel Gerbrandylaan 221180; - het bouwen van een sterren wachthuisje op het perceel Herengracht 52; - het wijzigen van een dakkapel op het perceel Westwal 26; - het verbouwen van het pand op het perceel Stadhuisstraat 6; - het bouwen van een woning op het perceel M.H. Boassonlaan 13. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VERGUNNING OP GROND VAN BOUWVERORDENING VOOR SLOPEN SPOORBRUG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op 12 januari 1998 aan NS Railinfrabeheer BV (regio zuid) te Eindhoven een vergunning onder een aantal voorwaarden hebben verleend als bedoeld in artikel 8.1.1. van de Bouwverordening, voor het slopen van twee enkel voudige draaibruggen inclusief landhoofden, remmingswerken en een brugpost, gelegen op de krui sing van het Kanaal door de Oude Arne met het railspoor Middelburg-Goes. Tegen deze sloopvergunning kan binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking schriftelijk bezwaar worden ingediend bij het college van burgemeester en wet houders, postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 4, lid 8 (het verkleinen van afstand bijgebouw tot de zij delingse perceelsgrens tot een afstand van 3 metervrijstelling te verlenen van het bestemmings plan Veersepoort voor het bou wen van een vrijstaande woning op het perceel C.W. Sturmstraat 10. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 23 januari 1998 gedurende 2 weken (tot en met 5 februari 1998) voor iedere belanghebbende ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 2 I. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan iedere belanghebbende schriftelijk en gemotiveerd beden kingen indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLANNEN vrijstellingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bouwplannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan. Het gaat om: - het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Arie van Driellaan 4; - het uitbreiden van de woning op het perceel Jan van Hoofkwartier 68. Zij willen positief beslissen op de aanvragen. Artikel 18a en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat zij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 23 januari 1998 twee weken (dus tot en met 5 februari 1998) ter inzage bij de dienst Stads ontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor ander gemeentelijke informatie de pagina van de Gemeente Middelburg in de FaamIVIissinger van vandaag en op Maximaal Text pagina 830. GEMEENT E POSTBUS I TEL. 0118 -555 444 4370 AA KOUDEKF.RKF. FAX 0118 -553 025 VRIJSTELLINGS PROCEDURE Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is inge diend voor: het vergroten van de woning Burg. v. Teijlingenpark 9 te Domburg. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruikmaking van de in het bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening m.i.v. 22 janu ari 1998 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, loca tie Gapingseweg la te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen het bouw plan bij het college in te dienen. BOUWISLOOP- AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet Aanvragen om bouw-lsloopver- gunning zijn ingekomen voor: Gapinge - het bouwen van een garage Dorpsstraat 10 Grijpskerke - het bouwen van een serre Dr. S.R. Beertastraat 5 Koudekerke - het plaatsen van een berging/garage Dishoekseweg 6A - het verplaatsen en veranderen van een garage Dishoekseweg I5A Oostkapelle - het slopen en bouwen van een schuur Beukenlaan 31 - het verbouwen van een garage tot praktijkruimte Orionstraat 19 Veere - het slopen van een noodwoning en plaatsen van een kantoor unit Landschuurweg 5 - het gedeeltelijk slopen en uit breiden van een woning Veerseweg 4 Westkapelle - het uitbreiden van een zomer huis met saunaruimte Joossesweg 163 - het bouwen van een tuinmuur Kon. Julianastraat 31 Zoutelande - het bouwen van 19 zomerhui zen Westkapelseweg Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/'sloopver gunning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUWVER GUNNINGEN/MELDINGEN In de periode van 9 januari 1998 t/m 12 januari 1998 zijn zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: Aagtekerke - het vergroten van een varkens stal Hereweg 4; - het plaatsen van 2 graanop- slagsilo's Hereweg 4; Koudekerke - het uitbreiden van een winter tuin/serre Westduin I Meliskerke - het plaatsen van een dakkapel Beukelmanstraat 7; - het uitbreiden van een pluim veestal Molenweg I; Oostkapelle - het vergroten en veranderen van een woning Ghrysantenlaan 8; Serooskerke - het uitbreiden van een werk plaats Hondegemsweg 6 Veere - het wijzigen van een reeds ver leende bouwvergunning voor het bouwen van een jongvee stal Veerseweg 103 Westkapelle - het uitbreiden van een garage Parkweg 8 Zoutelande - het bouwen van twee garage boxen Langendam 43 - het uitbreiden van een stalling Werendijke 11 Kunstkring - De Zeeuwse Kunstkring exposeert van 31 ja nuari tot en met 10 maart in Weert. De expositie wordt ge houden op uitnodiging van het vernieuwde Kunstcollege in de Limburgse plaats. De Zeeuwse Kunstkring is een vereniging van professionele beeldend kunste naars. In totaal exposeren twaalf Zeeuwse kunstenaars uit verschillende disciplines een se lectie van hun werk. Lingo - Twee docenten van de Stedelijke Scholengemeen schap Scheldemond uit Vlissin gen komen dinsdag 27 januari in het televisieprogramma Lingo op Nederland 3. Wiskundeleraar Arie Kammeraat en gymleraar Hans van Slooten zijn, gesteund door leerlingenvereniging Flesj, Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzen ding van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schrifte lijk bij burgemeester en wethou ders van de gemeente Veere wor den ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw L.M. Louwerse, afdeling bouwen en wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur, telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging aanvraag en ontwerp-beschikking tot weigering vergunning voor het oprichten van paarden-houderij/pensionstal aan de Braamweg 10 te Koudekerke. Wij maken bekend, gelet op de desbetreffende bepalingen van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Wet Milieubeheer, dat voor iedereen met ingang van 23 janu ari 1998 tot en met 20 februari 1998 op de afdeling Milieu, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij de afdeling Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, van maandag tot en met donder dag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, op vrij dag van 9.00 tot 12.00 uur en 's avonds na telefonische afspraak (0118-597616), ter inzage ligt de aanvraag om een oprichtings vergunning ingediend door de heer J. de Pagter voor de inrich ting Braamweg 10 te Koudekerke (kadastraal bekend gemeente Veere kern Koudekerke sectie K nr. 50), alsmede de ontwerp beschikking tot weigering van de gevraagde vergunning. De terinzagelegging duurt tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aan vraag. Desgevraagd wordt er een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. 10 november naar Hilversum getogen om aan het populaire spelletjesprogramma mee te doen. Ondanks de zenuwen is het tweetal als een stoomtrein tot de finale doorgedrongen. Humanisme - De gemeen schap Walcheren van het Hu manistisch Verbond verzorgd maandag 26 januari een lezing over humanisme en atheisme. De lezing wordt gegeven in de aula van het Jacob Roggeveen huis in Middelburg en begint om 19.30 uur. In de periode van 23 januari 1998 tot en met 20 februari 1998 kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp-beschikking schrif telijk door een ieder bij het colle ge worden ingediend (Postbus I, 4370 AA Koudekerke). De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijke bedenkin gen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het ver zoek daartoe moet tegelijkertijd met de bedenkingen worden inge diend. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 19 februari 1998 over het ontwerp van de beschik king van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) beden kingen in te dienen danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Verkeersbesluit afsluiten Markt Veere vanwege His torische toeristische dagen Wij hebben besloten medewer king te verlenen aan het organi seren van een aantal Historische Toeristischedagen in de kern Veere. In verband hiermee zal de Markt gedurende een zestal dins dagen in de periode van 14 juli tot en met 18 augustus 1998 voor alle verkeer in beide richtin gen worden afgesloten tussen 12.00 en I 7.00 uur. Tegen deze beslissing kan ieder belanghebbende op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij hun college, Postbus I, 4370 AA KOUDEKERKE. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van de genoemde wet, de President van de Arrondissementsrechtbank ver zoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Dit verzoek dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA MID DELBURG. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Gedurende die termijn ligt het onderhavige besluit ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, en op de lokaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt ISerooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95; op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur en behalve op vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. Kapvergunning Er is een kapvergunning verleend voor het rooien van de bomen op de grondwal, gelegen in de vijver' "de Halve Maan" te Oostkapelle. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de sector Grondgebied, afdeling civiel- en cultuurtechniek, telefoon 0118-597628, Gapingseweg la te Serooskerke. Verkeersbesluiten kernen Domburg en Oostkapelle Wij hebben in onze vergadering van 14 januari 1998 besloten tot het vaststellen van verkeersbeslui ten als bedoeld in het Reglement verkeersregels en verkeerstekens voor de kernen Domburg en Oostkapelle. De verschillende besluiten houden in het vastleg gen van alle in het verleden aan gebrachte verkeerstekens. Tegen deze besluiten kan ieder belanghebbende op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij hun college, Postbus I, 4370 AA KOUDEKERKE. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van de genoemde wet, de President van de Arrondissementsrechtbank ver zoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Dit verzoek dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA MID DELBURG. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Gedurende die termijn liggen de onderhavige besluiten ter inzake bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, en op de lokaties: Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Serooskerke, Gapingseweg I a en Westkapelle, Markt 95; op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur en (behalve op vrijdag) van 14.00 tot 16.00 uur. Bekendmaking De gemeenteraad heeft tijdens de openbare vergadering van 18 december 1997 besloten tot vast stelling van de Algemene Subsidieverordening Veere 1998. In het kader van het te voeren subsidiebeleid voor 1998 en vol gende jaren staan in deze veror dening de spelregels waaraan zowel de gemeente als de vereni gingen en instellingen moeten vol doen om voor subsidie in aanmer king te komen. De regeling voldoet aan een aan tal uitgangspunten van gemeente lijk welzijnsbeleid welke door de raad van de gemeente Veere zijn vastgesteld. De verordening treedt in werking met ingang van I janu ari 1998 en ligt ter inzage bij de afdeling Welzijn van de gemeente Veere, locatie Westkapelle, Markt 95 te Westkapelle tijdens werk dagen van 9-12 uur en van 14 tot 16 uur behalve op vrijdagmid dag. Dorpskernavond Grijpskerke Op woensdag 28 januari is er een dorpskernavond in Grijpskerke. Het doel van deze avond is een kennismaking met het gemeente bestuur en de gemeentelijke orga nisatie. De avond wordt gehouden in "Het Dorpshuis" aan de Kerkring I te Grijpskerke en de aanvang is om 20.00 uur. Spreekuren wijkagenten Domburg/Oostkapelle en Aagtekerke/Grijpskerkel Melis kerke/Westkapelle Het spreekuur van Henk van der Linden, wijkagent voor Domburg/ Oostkapelle en Anton Gideonse, wijkagent voor Aagtekerke/Grijps kerke /Meliskerke/Westkapelle gaat veranderen. Tot op heden was het spreekuur op donderdag van 16.00 tot 19.00 uur. Met ingang van I februari 1998 is het spreekuur voortaan elke woensdag van 16.00 tot 19.00 uur. Het wijkburo in Domburg is nog steeds gevestigd naast de VVV, op het adres Schuitvlotstraat 32, tele foon 0118-581586. Ook is dhr. Van der Linden te bereiken via een semafoon waar op berichten en/of telefoonnum mers kunnen worden ingegeven. Het semafoonnummer is 06- 65070454. Koudekerke, 21 januari 1998 Burgemeester en wethouders van Veere BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het aanbrengen van een oprol bare overkapping t.b.v. het ter ras Spuistraaat 59 - het bouwen van een bedrijfsge bouw Zandweg 40 - het plaatsen van een kantoor unit Fort de Ruyterweg - het plaatsen van een kantoor unit Berlagestraat I Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het verbouwen en uitbreiden van de woning Ritthemsestraat 49 - het bouwen van een tuinhuis Sottegemstraat 106 - het verbouwen van de tonnen- berging Prins Hendrinkweg 52 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. ONTWERP 'NADERE REGELS KINDEROPVANG 1998' Van 14 januari tot 16 februari ligt de ontwerp-verordening Kinderopvang Vlissingen in het stadhuis ter inzage. Artikel 11.2 van die verordening kent aan het college van burgemeester en wet houders de bevoegdheid toe nadere regels te stellen waaraan een kindercentrum, de houder en de in het kindercentrum werkza me functionarissen moeten vol doen. Met het oog daarop heeft het college een eerste ontwerp "nadere regels kinderopvang 1998" opgesteld. Dit eerste ont werp ligt ter inzage bij de sectie welzijn volksgezondheid en cul tuur in het stadhuis. Tot 18 februari bestaat voor belangheb benden de mogelijkheid op het eerste ontwerp te reageren. Na 18 februari wordt bezien in hoe verre, mede naar aanleiding van reacties, bijstelling van het eerste ontwerp voor de nadere regels wenselijk is. Daarna zal het colle ge van burgemeester en wethou ders de nadere regels - op voor waarde dat de raad door vaststel ling van de verordening de daar voor vereiste bevoegdheid toekent - definitief vaststellen. Vlissingen, 21 januari 1998 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informatiepa gina 'In den blauw geruiten kiel' in de FaamIVIissinger' van vandaag en teletekstpa gina 810 e.v. van Maximaal TV. Artemis - Bij het bureau voor vrouwenhulpverlening Artemis in Middelburg begint 6 februari een onder het motto gehoord en gezien worden, een assertivi- teitstraining. De cursus wordt gegeven in het gebouw van Ar temis aan de Koudekerkseweg 133. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-642979. Bewegingsleer - Tai Chi is een eeuwenoude Chinese be wegingsleer die zich onder scheidt van andere lichaamsoe feningen door de gracieuze en natuurlijke bewegingen. De vorm van Chinese gymnastiek versoepelt de gewrichten, ver sterkt en harmoniseert de wer king van de organen en draagt bij tot een algehele ontspanning van lichaam en geest. In De Ruimte aan de Herengracht in Middelburg wordt 25 januari om 10 uur een workshop gegeven ter kennismaking met de Tai Chi. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-636054. Stress - Mensen die last heb ben van stress of een te hoge werkdruk kunnen terecht bij het energetisch centrum Kaivalya in Gapinge. In het centrum wor den yoga en meditatie beoe fend. Inlichtingen, tel. 0118- 593831 Dorpsraad - De Dorpsraad van Biggekerke houdt woens dag 21 januari een openbare vergadering in het Dorpshuis in Biggekerke. De vergadering be gint om 19.30 uur. Er wordt on der meer gesproken over de jaarvergadering. Supercross - In de Zeeland hallen in Goes wordt 23 en 24 januari de grootste indoor mo torcross van Nederland gehou den. Vrijdag 23 januari staat het open Zeeuws kampioenschap indoor motorcross op het pro gramma voor de klassen 80 cc, juniorklasse en de open super klasse. Zaterdag 24 januari wor den de open Nederlandse kam pioenschappen gehouden in de klassen 80, 125 en 250 cc. Vrij dag beginnen de wedstrijden om 19.30 en zaterdag om 15 uur. "Waarom zou ze 'm niet af maken?" Nou, ze zou bijvoorbeeld geen mogelijk heid meerkunnen hebben om naarschool te gaan. Omdat ze moet werken, met haar ouders. Om in het onderhoud te kunnen voorzien. Terwijl scholing daarbij juist zo belangrijk is. Geld om haar lessen te laten volgen is er bovendien niet. En de kennis om zelf enig basisonderwijs te kunnen geven ontbreekt bij de plaatselijke bevolking. UNICEF geeft opleidingen voor onder wijzers, bouwt scholen en levert les materialen. Binnen deze onderwijs programma's wordt veel aandacht besteed aan voorlichting over voeding, gezondheidszorg en de eigen leefomge ving. Daardoor hebben al duizenden kinderen kennis opgedaan, die ze helpt bij het opbouwen van een volwaardig bestaan. Zodat we kunnen spreken van verbeterde levenskansen in de honderd achtentwintig gebieden waar UNICEF werkt. En dat willen we graag zo houden. Steun UNICEF. Bel 070 - 3339300.

de Faam | 1998 | | pagina 13