VAN DE DE GROOTSTE SHOWROOM VAN NEDERLAND Maas towWéffifK INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN VEE'W MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Cursus Allerlei Sport Lezing Woensdag 14 januari 1998 FAAM/VLISSINGER 19 INFORMATIE OVERHEID G E M E E N T E POSTBUS I TEL. 0118 -.555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118 -553 025 Vastgesteld bestemmingsplan "Uitbreiding Hof Domburg". Wij maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad van Veere op 18 december I997 het bestemmingsplan Uitbreiding Hof Domburg ongewijzigd heeft vast gesteld. Het bestemmingsplan voorziet in de aanleg van een zomerwoningenterrein op een perceel hoek BabelwegIPrinseweg te Domburg. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van donderdag 15 januari I998 tijdens de- kantooruren gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het Bestuurscentrum, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Informatie over de planvorming is verkrijgbaar bij de sector Grondgebied, Gapingseweg la te Serooskerke. Gedurende de ter inzagelegging kunnen schriftelijke bedenkingen tegen het bestemmingsplan wor den ingebracht door hen die tijdig hun zienswijzen omtrent het ont- werp-bestemmingsplan "Uitbreiding Hof Domburg" bij de gemeenteraad van Veere hebben kenbaar gemaakt, alsmede door belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs daartoe niet in staat zijn geweest. De bedenkingen kunnen schrifte lijk worden ingebracht bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bouwverordening Wij maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 18 december I997 de eerste serie wijzigingen van de bouwverorde ning van de gemeente Veere heeft vastgesteld. De wijzigingen hebben betrekking op: de voorschriften omtrent het verwijderen van asbest; de voorschriften omtrent bouw en sloopafval; de voorschriften omtrent brand veiligheid; enkele kleine wijzigingen. Het besluit tot wijziging van de bouwverordening ligt vanaf heden gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en op de locatie Gapingseweg la te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Tegen betaling van kosten kan een afschrift daarvan worden ver kregen. Na deze periode liggen het besluit tot wijziging van de bouwverordening en de tekst van de gewijzigde bouwverordening tijdens kantooruren ter inzage op de locatie Gapingseweg I a, Serooskerke. Het besluit tot wijziging van de bouwverordening treedt in wer king op de achtste dag na die waarop het is afgekondigd. VRIJSTELLINGS PROCEDURE Wij maken bekend dat: 1. het in verband met de ber ging van het oppervlaktewater in het bestemmingplan Bouwlust IIIte Aagtekerke noodzakelijk is enkele bestem- mingsgrenzen enigszins te ver schuiven. 2. een aanvraag om bouwvergun ning is ingediend voor het uit breiden van een woning op het perceel Duinstraatje 8 te Zoutelande. Het bouwplan vol doet niet geheel aan het ter plaatse geldende bestem mingsplan Wij zijn van plan om met gebruikmaking van de in de bestemmingsplannen opgenomen mogelijkheden vrijstelling te verle nen. In verband hiermee liggen m.b.t. punt Ide aan de nieuwe situatie aangepaste plankaart en m.b.t. punt 2, de bouw- en situ atietekening m.i.v. 15 januari I998 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage op de afde ling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid om schrif telijke bedenkingen tegen de (bouw)plannen bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet Aanvragen om bouw-lsloopver- gunning zijn ingekomen voor: Domburg - het aanleggen van een tennis baan met bijkomende bouw werken Bijenkotsweg I; Oostkapelle - het bouwen van een paarden stal Grijpskerkseweg 3; - het uitbreiden van een zomer huis met serre Burgvliet 16a; - het bouwen van een schuur voor de kinderboerderij Landmetersweg I; - het verplaatsen van een stal Landmetersweg I; Vrouwenpolder - het aanleggen van een par keerruimte Vroondijk: Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloop- vergunning geen bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN In de periode van 31 december I997 t/m 7 januari I998 is met de volgende melding ingestemd: Veere - het plaatsen van een tuinhuisje Markt 12. Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzen ding van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemoti veerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling bouwen en wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg la te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur, telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. Wegomlegging Domburg Maandag 19 januari a.s. wordt de Singel afgesloten voor door gaand verkeer. De afsluiting duurt tot 30 mei 1998. Verkeersmaatregelen: Het verkeer uit Westkapelle rich ting Oostkapelle volgt de route Schelpweg - Weststraat - Markt - Ooststraat - Domburgseweg. Het verkeer uit Oostkapelle richting Westkapelle volgt de route Badstraat - Badhuisweg - P.J. Eloutstraat - Van Voorthuijsenstraat - Schelpweg. De werkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd. Bedrijven, woningen etc. blijven bereikbaar. Aanwonenden en aanliggende bedrijven worden nader geïnfor meerd. Openbare voorbereidings procedure beheers- verordening begraafplaatsen Veere 1998 Uitvoeringsbesluit graven en asbezorging Uitvoeringsbesluit grafbedekkingen Burgemeester en wethouders zul len de gemeenteraad voorstellen om de Beheersverordening begraafplaatsen Veere 1998 vast te stellen. In de Beheersver ordening worden voorschriften gegeven met betrekking tot o.m. de openstelling, orde en rust op de begraafplaatsen, de indeling en uitgifte van graven, de tijden van begraven, grafbedekkingen en onderhoud. Het beheer en onderhoud van de gemeentelijke begraafplaatsen gebeurt nu op grond van de regelgeving zoals die van kracht was in een aantal van de oude gemeenten of op grond van het door de jaren heen gevoerde beleid. Ten behoeve van de rechtsgelijkheid en de rechtsze kerheid is het wenselijk om in de nieuwe gemeente met één unifor me regeling te werken. Daarbij wordt wel zoveel mogelijk reke ning gehouden met de plaatselij ke gebruiken en gewoonten. Daarnaast zijn burgemeester en wethouders voornemens om op grond van de Beheersverordening nadere regels vaststellen m.b.t de indeling van de graven en het plaatsen van grafgedenktekens in respectievelijk het Uitvoeringsbesluit graven en asbe zorging en het Uitvoeringsbesluit grafbedekkingen. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Inspraakverodening. liggen de con- cept-Beheersverordening en de concept-Uitvoeringsbesluiten voor iedere belanghebbende 4 weken ter inzage. De stukken liggen op werkdagen tussen 09.00 uur en 12.00 uur en tussen 14.00 uur en 16.00 uur ter inzage bij: - Voorlichting, locatie Dorpsplein 28 te Koudekerke - locatie Markt I te Domburg; - locatie Dorpsstraat 3 te Meliskerke; - locatie Markt 95 te Westkapelle; - locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Iedere belanghebbende kan zijn zienswijze op de concept- Beheersverordening en de con cept-Uitvoeringsbesluiten kenbaar maken. U kunt uw zienswijze schriftelijk indienen bij burge meester en wethouders van Veere Postbus I te 4370 AA Koudekerke. U kunt uw mening ook mondeling geven. Daartoe kunt u een afspraak maken met de heer C.M. Filius tel. 0118- 565574. De inspraakreacties zul len bij de definitieve besluitvor ming worden betrokken. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging vergunning uitbreiding inrichting Hondegemsweg 6 te Serooskerke Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat zij een nieuwe, de gehele inrichting omvattende veranderingsvergun ning krachtens de Wet milieube heer hebben verleend aan de Meijers Staalbouw B.V., met betrekking tot de inrichting Hondegemsweg 6 te Serooskerke (kadastraal bekend gemeente Veere, kern Serooskerke sectie G nr. 29 (ged), 30 en 1422 (ged) voor een staalconstructiebedrijf. De betreffende stukken liggen vanaf 16 januari 1998 tot en met 27 februari 1998 voor een ieder ter inzage op de afdeling milieu, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij de afdeling voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur en 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0118 - 597610). Tot en met 27 februari 1998 kan beroep ingesteld worden bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning; - de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; - degenen die bedenkingen heb ben tegen de wijzigingen die bij het verlenen van de ver gunning tèn opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbenden aan wie rederlijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 28 februari 1998, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de ver gunning danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage). VERGADERINGEN RAADSCOMMISSIES Alle vergaderingen vinden plaats in het bestuurscentrum Dorpsplein 28 te Koudekerke. Als u van het spreekrecht gebruik wilt maken, wordt u verzocht dit vooraf kenbaar te maken aan de secretarissen van de commissies. Commissie Algemeen Bestuur en Financiën Woensdag 21 januari 1998 om 19.30 uur. Agendapunten: 4. Financiële verordeningen op grond van artikel 212 en 213 Gemeentewet. 5. Invulling ruimte nieuw beleid begroting 1998. 6. Begroting 1998, wijziging gemeenschappelijke regeling en aanwijzing vertegenwoor digers) in het algemeen bestuur Recreatieschap Veerse Meer. 7.Begroting 1998 Stichting Badplaatsbelangen Domburg. 8. Begroting 1998 Stichting Dorpscentrum Biggekerke. 9. Aanvullend krediet ad f89.857,- i.v.m. overschrij ding herindelingskredieten. 10. Begroting 1998 en Ie begro tingswijziging 1998 GGD Zeeland. 11. Krediet ad f 60.000,- ten behoeve van optimaliseren verkeerssituaties in Oostkapelle en Domburg. 12. Aanvullend krediet ad f21.000,- ten behoeve van bodemsanering Jacob Catsstraat 2 te Grijpskerke. 13. Verstrekken van een ouderen- bijdrage ad f 16.000,- aan de Woningstichting Walcheren. 14. Richtlijnen VZG begrotingen 1999 gemeenschappelijke regelingen. 15. Delegatiebesluit met betrek king tot het vaststellen van de CARIUWO en de wijzigingen daarop alsmede het vaststel len en wijzigen van overige lokale rechtspositionele veror deningen. 16. Krediet ad f 79.000,- res tauratiewerkzaamheden aan de molen "De Noorman" te Westkapelle. I 7Krediet ad f 199.500,- res tauratiewerkzaamheden aan de molen "De Lelie" te Koudekerke. 18. Krediet ad f22.850,- het vervangen van de aanschijn- verlichtings-installatie bij de toren en Nederlandse Hervormde Kerk in Domburg en Oostkapelle. 19. Krediet ad f 100.000,- de invoering van het LAGO-func- tie-waarde-ringssysteem. 20. Legesverordening.' 21. Deelname Innovatie- coörporatie Walcheren. 22. Verordening winkeltijden Veere 1998. 23. Herfinanciering van een lening van f 44 miljoen. 24. Beheersverordening begraaf plaatsen Veere 1998 en Verordening Lijkbezorgingsrechten 1998. Commissie Economische Zaken en Recreatie Toerisme Dinsdag 20 januari 1998 om 16.00 uur. Agendapunten: 4. Voorstel tot het vaststellen van de begroting 1998 van de gemeenschapelijke rege ling recreatieschap Veerse Meer, de wijziging van de gemeenschappelijke regeling alsmede de benoeming van vertegenwoordigers in het Algemeen Bestuur. 5. Voorstel inzake de begroting 1998 van de Stichting Badplaatsbelangen Domburg. 6. Voorstel tot het vaststellen van de verordening winkeltij den Veere 1998. 7. Voorstel inzake de oprichting van en deelname in de Innovatie Coöperatie Walcheren. Commissie Openbare Werken Maandag 19 januari 1998 om 16.00 uur. Agendapunten: 4. Aanpassing verkeersmaatre gelen kernen Domburg en Oostkapelle. 5. Vaststelling Beheersverordening begraaf plaatsen Veere 1998 en wijzi ging van de Verordening lijk bezorgingsrechten. 6. Raamplan werkstations en dependances. 7. Informatie over bouw gemeentehuis. Commissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting en Milieu Donderdag 15 januari 1998 om 19.30 uur. Agendapunten: Vaststellen verslagen. 1Krediet voor het uitvoeren van restauratie-werkzaamhe den aan de molen "De Lelie" te Koudekerke. 2. Krediet voor het uitvoeren van restauratiewerkzaamhe den aan de molen "De Noorman" te Westkapelle. 3. Vaststellen van gronduitgifte- criteria. 4. Bestemmingsplan "Uitbreiding Biggekerke". Commissie Welzijn, Sociale Zaken, Onderwijs, Sport/Volksgezondheid Dinsdag 20 januari 1998 om 19.30 uur. Agendapunten: 5. Aanwijzingsbesluit ex artikel 8 Wet Inschakeling Werkzoekenden 6. Begroting 1998 en Ie wijzi ging begroting 1998 GGD 7. Verordening Kinderopvang Veere 1998. 8. Begroting 1998 Stichting Dorpscentrum Biggekerke. 9. Welzijnsprogramma 1998. Koudekerke, 14 januari 1998 Burgemeester en wethouders van Veere Autoi NU OVERAL TE KOOP! r TTfe - r Wat te melden? Postbus 18, 4380 AA Viissingen Paardenhouderij - Het Groen College Goes geeft vanaf half ja nuari vijf cursussen op het ge bied van paardenhouderij. De cursussen zijn bedoeld voor fok kers en gebruikers van (sport)paarden en zijn praktisch van inhoud en worden gegeven door docenten die nauw bij de paardenhouderij zijn betrokken. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0113-272251. Kunsteducatie - In februari worden in het Centrum voor Kunsteducatie in Viissingen en kele korte cursussen gegeven. Vanaf 2 februari beginnen de cursussen tekenen en schilde ren van het landschap, kunstbe schouwing, beeldhouwen en kindercursussen tekenen, schil deren en ruimtelijk werken. Het Centrum voor Kunsteducatie is gevestigd in het Theo van Does burgcentrum aan de Brouwe- naarstraat. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-414928. Huisdieren - Omdat ook huis dieren betrokken kunnen raken bij een ongeluk verzorgd het Groen College Goes vanaf dins dag 27 januari een cursus EHBO bij huisdieren. In de cursus wordt praktisch geoefend met het aanleggen van verbanden en spalken, reanimatie en kunstma tige ademhaling en het hanteren en vervoeren van een ziek dier. De cursus bestaat uit drie les sen. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0113-272251. Volksuniversiteit - Bij de Zeeuwse Volksuniversiteit be ginnen deze maand weer een aantal nieuwe cursussen. Vanaf 19 januari worden wekelijks de cursussen 'cultuurfilosofie: cul tuur en tegencultuur' en 'dro men, een weg tot zelfkennis' gegeven. De workshop 'bio-rele- ase' wordt donderdag 22 januari gegeven en een week later be gint de cursus 'vroege schilder kunst in de Nederlanden'. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-634800. Groene geschiedenis - Het Micmec Walcheren begint in maart met een cursus groene geschiedenis. Cursisten krijgen inzicht hoe er vroeger met na tuur en landschap werd omge gaan, waarom dit zo gebeurde en hoe huidige beheersmaatre gelen zijn ontstaan. De cursus wordt gegeven op dinsdag avond 3, 10, 17, 24 en 31 maart in het Milieu-Educatie-Centrum aan de Korenbloemlaan in Viiss ingen. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-417039. Politiek - Met het oog op de komende gemeenteraadsverkie zingen van 4 maart geeft het Educatief Centrum Walcheren, een afdeling van het ROC-Zee- land, een cursus 'Politiek... Jij kan kiezen'. In vijf avonden wordt aan de stemgerechtigde allochtone inwoners van Wal cheren uitleg gegeven over het stemmen, politieke partijen, de gemeentepolitiek en het functio neren van de gemeente. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-417819. Rozenkruis - De School van het Gouden Rozenkruis geeft donderdag 15 januari om 20 uur een lezing in het Theo van Doesburgcentrum aan de Brou- wenaarstraat in Viissingen. De lezing wordt gegeven door B. Booi en heeft als titel 'de gees telijke schat van de Katharen'. Maandag 19 januari begint in het Theo van Doesburgcentrum de cursus 'wijsbegeerte en praktijk van de universele Gno sis'. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 078-6732205. Tuincursus - Het Micmec Wal cheren in Viissingen geeft vanaf februari verschillende cursussen over milieuvriendelijk tuinieren. Maandag 9 februari start de cur sus gezond fruit telen. De biolo gische moestuin staat centraal in de cursus die 4, 11 en 18 maart wordt gegeven. Tuinarchi tect Peter Verhoef verzorgd de cursus natuurvriendelijke moes tuin die 30 maart begint. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-417039. Aquaslank - Het sportfond- senbad in Viissingen geeft vanaf dinsdag 20 januari een tien we ken durende cursus aquaslank. De cursus bestaat uit de af- slankcursus van Reduce in com binatie met aquajogging en aquarobics. De spierversterken- de oefeningen zijn er speciaal op gericht om buik, billen, borst en bovenbenen te trainen. In lichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-417442. Theezakjes - In Creativiteits centrum Multi Colour aan de To- renweg in Middelburg wordt za terdag 17 januari een 'doe-dag' gehouden. Van 10 tot 16 uur worden er dan onder leiding van Lenie Pieper theezakjes gevou wen. Donderdagavond 15 janu ari begint de nieuwe cursus kal ligrafie voor beginners. Zaterdag 7 februari staat het centrum in het teken van de creatieve mid- wintermarkt. Java - Java is een nieuwe zui ver object georiënteerde pro grammeertaal voor computers. De Open Universiteit in Middel burg verzorgt donderdag 15 ja nuari van 19 tot 21 uur een de monstratie Java en Internet in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Tijdens de demonstra tie wordt getoond welke moge lijkheden Java biedt voor het in ternet en wordt ingegaan op de nieuwe cursus en het gebruik van de visuele omgeving. Zeehonden - Het gaat goed met de zeehondenpopulatie in de Zeeuwse Delta. In 1980 wa ren er nog slechts enkele, in 1994 werden er vierentwintig geteld en dit jaar waren er nog zevenentachtig. Tot welk aantal de zeehonden zich uiteindelijk kunnen vermeerderen is ondui delijk. Wel is duidelijk dat de mens daar grote invloed op heeft. Componistenwedstrijd - De Vlissingse muzikant Leo van de Ketterij heeft de liedjeswedstrijd van de stichting Conamus ge wonnen. In de categorie pop won Van de Ketterij uit meer dan honderd inzendingen. De tekst van het liedje 'Mijn hart kan dat niet aan' werd geschre ven door zanger Huub van der Lubbe van De Dijk. De muziek is geschreven door Leo van de Ketterij. Het nummer wordt 7 ja nuari opgenomen voor een pro- motie-cd die door Conamus wordt uitgegeven. Kunstbende - Kunstbende is een wedstrijd waarbij jongeren tussen de dertien en negentien jaar hun creativiteit kunnen laten zien. De regionale voorronde voor Zeeland wordt gehouden op 26 april in de Schouwburg van Middelburg. De winnaars van deze voorronde gaan door naar de landelijke finale die 20 juni wordt gehouden in Muziek centrum Vredenburg in Utrecht. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-634800. Lammetjes - In de Schaaps kooi bij Heinkenszand zijn de eerste lammetjes alweer gebo ren. Tijdens de open dagen die 17, 18, 24 en 25 januari worden gehouden zijn de lammetjes in volle glorie te bewonderen. De Schaapskooi is te vinden aan de Nieuwkamerseweg 3 in Hein kenszand. Rode Kruis - Het Rode Kruis organiseert vakanties voor ge handicapten in Nederland en in het buitenland. De locaties waar de vakanties worden gehouden zijn prachtig gelegen en de ac commodaties zijn goed aange past. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-629492 (na 18 uur). Schoolvoetbal - Voetbal teams van scholen in de dorpen op Walcheren kunnen zich voor zondag 1 februari inschrijven voor het jaarlijkse schoolvoetbal- toernooi. Het toernooi wordt woensdag 8 april gehouden op de sportvelden van Westkapel le. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-571520. Sportraad - Tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst die de Zeeuw se Sportraad 16 januari houdt toont het orgaan haar nieuwe gezicht voor de komende jaren. Frisse heldere kleuren zijn ver werkt in het nieuwe logo, waar mee ook de hele huisstijl van de Zeeuwse Sportraad en dochter organisatie Sportieva wordt ver nieuwd. De nieuwjaarsbijeen komst wordt gehouden in het gebouw van de Delta Nuts aan de Anthony Fokkerstraat 8 in Goes en begint om 19.30 uur. Spinoza - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg wordt dinsdag 20 januari de lezing 'Spinoza tegenover Pascal? Het godsbeeld in de moderniteit' gehouden. De le zing wordt gegeven door Angela Roothaan, werkzaam als post doc onderzoeker aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. De lezing handelt over de verschil lende opvattingen van de twee filosofen en begint om 20 uur. Absint - Oprichter van het Musée de I' Absinth in Auvers sur Oise, Marie-Claude Dela- haye, geeft vrijdag 23 januari een Franstalige lezing over de drank absint. Absint werd aan het einde van de achttiende eeuw voor het eerst gestookt en werd daarna populair in Frankrijk en omstreken. De drank bevatte zeventig tot tach tig procent alcohol en werd in 1907 verboden. Momenteel is absint bezig aan een comeback. In 1997 belandde een man na het drinken van absint in het zie kenhuis. De receptuur voor de bereiding van de drank had hij van Internet. De lezing wordt gegeven op uitnodiging van de Alliance Frangaise en begint om 20 uur. Meditatie - De spirituele so ciëteit Zeeland heeft haar domi cilie voorlopig in de bioscoop van het Schuttershof in Middel burg. De sociëteit houdt zondag 18 januari om 10.30 uur een le zing over de kracht van medita tie. De lezing wordt gegeven door dr. Mehdi Jiwa, patholoog anatoom en als filosoof kenner van de advaita vedanta.

de Faam | 1998 | | pagina 19