RHC Zeeland wil werkgelegenheid veilig stellen Kattententoonstelling Campings boeken bij de VVV Beatrix in Zeeland Praktische levenslessen in cursus Gestalt Swingende disco op Vlissings bevrijdingsfestival Proef met AH Bonus kaart onder medewerkers Milieu vriendelijke koekjes Modezaak sponsort derde Jong Ambon Autobedrijf steekt Walcheren in het nieuw Nieuwe namen op t-shirts Domburg Nieuwe outfit voor Serooskerke c1 Edah introduceert nieuwe chipcard Woningbouwcorporaties fuseren De twee Vlissingse woningbouwverenigingen Basco en VVV gaan fuseren. De twee verhuur ders zijn van mening dat elkaar beconcurreren op de huidige Vlissingse woningmarkt alleen verliezers oplevert. De corporaties bespreken daarom hoe ze aan het eind van 1998 zo ratio neel mogelijk kunnen gaan opereren onder één naam en één organisatie. De kersverse praktijk voor Gestalt en psycho- synthese in de Breestraat in Middelburg geeft vanaf zaterdag 19 januari de cursus 'liever le ren dan afleren'. De cursus is geënt op het ge lijknamige boek van Bruno-Paul De Roeck en Joos van den Abeele. De cursus handelt over de kunst van het leven, de kunst van het mens zijn en over de uniciteit van de cursist. Omschrijving horizontaal: Omschrijving verticaal: Het Zeeuws Docu mentatiecentrum toont ter gelegenheid van de zestigste ver jaardag van Koningin Beatrix een selectie foto's van de bezoe ken die ze aan Zee land heeft gebracht. De Regionale Horeca Commissie (RHC) Zeeland presenteerde in december het Regioplan Visie 2000. Ze deed dat passend aan Johan van Rooijen, voorzitter van Arbeidsvoorziening Zeeland. De RHC Zeeland heeft dat plan opge steld in verband met de ontwikkelingen op de horeca-arbeidsmarkt in de Zeeuwse regio. Met hulp van de ruim vijftigduizend medewer kers houdt Albert Heijn een grootschalige proef met de AH Bonus kaart, de nieuwe klanten kaart van Albert Heijn. Deze nieuwe klantenkaart - die overigens los staat van de inmiddels beëindigde test met de Ah la Carte - geeft vaste klanten van Albert Heijn te zijner tijd recht op allerlei kortingen en speciale aanbiedingen. Op het bevrijdingsfes tival in Vlissingen gaat dit jaar The Royal Dutch Disco Philhar monic in première. Het gezelschap be staat naast een basis bezetting uit een bla zers- en strijkerssec tie. Musici met een klassieke achtergrond spelen samen met muzikanten uit de Zeeuwse popwereld. Het gezelschap heeft zich toegelegd op het uitvoeren van disco hits uit de jaren ze ventig. Woensdag 14 januari 1998 FAAM/VLISSINGER 17 Zeeuwse Vlegel heeft een conctract afgeslo ten met Sandee Van Broek Services uit Kamperland voor de distributie van eier koeken en roomboter- koekjes naar zo'n tweehonderd winkels in Zeeland. De koeken worden gemaakt van tarwe die op milieu vriendelijke wijze is geteeld en ambachte lijk gemalen op Zeeuwse windmolens. De ondertekening van het contract moet vol gens Zeeuwse Vleger de verkrijgbaarheid van haar producten aanmerkelijk verbete ren. Door een frequen te belevering van de winkels heeft de con sument gegarandeerd een vers product. De eierkoeken en room- boterkoekjes worden bij banketbakkerij De Cock in Hulst en INlipi- us Banket in Ouddorp gebakken. Katten in alle soorten en maten in de Kruitmolen. In de Kruitmolen aan de Kruit- molenlaan in Middelburg wordt zondag 18 januari een grote internationale katten tentoonstelling gehouden. Tijdens de tentoonstelling zijn talloze soorten katten te be wonderen zoals de Perzische langhaar, Maine Coons en de teddybeer onder de katten: de Britse Korthaar. De tentoon stelling is georganiseerd door Felikat, de oudste kattenver eniging van Nederland. Van elk ras dat op de tentoonstel ling aanwezig is staat er ook een kraam van de rasclub. De rasclubs weten de antwoor den op vragen over een be paald soort katten. De show duurt van 10 tot 18 uur. Het derde elftal van Sportvereniging Jong Ambon is sinds kort in sportkleding van Didi Fashion gekleed. Op de foto staan van links naar rechts: elftalleider Frans Waisapy, Noes Tuhule- ruw, Willem de Jong, sponsor Pertra von Eugen, Ben de Lima, Frederiek van de Veeren, Agus Latumeten en Ron Telussa. Op de voorgrond zitten: Nico Lopulissa, Eric van Zweden, Hendrik Ririhena, Perros Mual, Karei Pattiasina, Onny Sinay en Rob Tienpond. Het Vlissingse Autobedrijf Joosse heeft voetbalteam Walche ren C1 voorzien van nieuwe sportkleding. In de nieuwe gele shirts op de foto staan van links naar rechts: trainer Adrie de Nooyer, Floor Pop, Koen van Spaandonk, Juliaan Fey, Vito Blauw, Sjoerd Reynhoudt, leider Ton Slager, sponsor Joosse. Op de voorste rij staan van links naar rechts: Jeroen Fruytier, Ricardo van Lunteren, Sjoerd Stienstra, Gijs van Bakel, Rico Witsenburg, Erik Delfos, Stephan Verschuren en Mohammed Lasfar. Voetbalvereniging Domburg heeft drie nieuwe sponsors. De spelers van het eerste elftal dragen voortaan de naam van res taurant De Walcherse Dolphijn op de voorkant van hun shirt. Op de rug prijkt Dolphijn's Keukery en de trainingspakken zijn bedrukt door de horeca van 't Groentje. Op de voorste rij zitten van links naar recht: Ko Brand, Micha Bernard, Edwin Dellebe- ke, John Provoost, Ramon Vader, Robert-Jan Provoost, Wilco van Eijzeren en Gert-Jan de Kok. Achter hun staan: grensrechter Krien Brouwer, Rutger Wondergem, Ko Uiterhoeve, trainer Geert Bouwman, Patrick Provoost, sponsors Karin Dolk, Ferdi Dolk en Koos Dieleman, Jeffry Vader, Wim Houweling, Marcel Blok, Frans van Veenendaal en begeleider Adri van Eijzeren. Het cl-elftal van voetbalvereniging Serooskerke is het nieuw gestoken door sponsor Sinke Schoenmode uit Serooskerke. Het elftal komt uit in de eerste klasse van district Zuid 1 van de KNVB. Op de foto staan van links naar rechts Peter Tahitu (trainer), Ar nold Schrey, Alex de Visser, Rudolf van de Heyden, Wilco Lou- werse, Hans de Nooyer, Jeroen Geerse, Ivo Besuyen, Pieter den Hollander (leider) en Jacco Pleune (sponsor). Zittend: Benjamin Sanderse, Adriaan Wattel, Ronald .Ridderbos, Robin Vos, Frede- rik den Herder en Patrick van de Putte. Sinds het begin van dit jaar kunnen bij het VVV-kan- toor in Vlissingen kampeer- en caravanreizen worden geboekt. Via de Camping Centrale Europa kunnen plaatsen op tweehonderdvijftig campings in veertien landen in Europa worden geboekt. De Camping Cen trale Europa is een initiatief van de ANWB en VrijUit. Alle campings waaruit gekozen kan worden zijn met zorg uitgekozen en vooraf gecontroleerd. In de Cam ping Centrale Europa kunnen niet alleen staplaatsen worden uitgezocht maar ook comfortabele tenthuis jes, stacaravans en bungalows. Een reservering via de Camping Centrale Europa garandeert dat de standplaats wordt vrijgehouden. De Edah in Vlissingen staat zaterdag 17 januari in het teken van de Edah ChipCard. Deze nieuwe gratis chipcard vervangt de huidige klantenkaart van de supermarktketen waarvan er zo'n anderhalf miljoen in omloop zijn. Met de nieuwe kanten- kaart kunnen elektronisch punten worden gespaard. Zegeltjes plakken behoort daardoor tot het verleden. In de winkel worden enkele informatiezuilen geplaatst, zoge naamde CardBoxen. Klanten kunnen hier informatie opvragen en speciale aanbiedingen bekijken. Ook levert de CardBox in formatie over het aantal gespaarde punten op de ChipCard. Klanten die nog niet in het bezit zijn van een spaarkaart kun nen in de winkel een aanvraagformulier invullen. De nieuwe woningbouwver- van Walcheren inzetten. Voor- eniging die uit Basco en VVV dat de fusie kan worden afge- moet ontstaan heeft als voor- sloten moeter nog een sociaal naamste taak de huisvesting statuut met garanties voor de van de verschillende doel- werkgelegenheid worden op- groepen. Daarnaast gaat de gesteld. Daarnaast hebben de nieuwe organisatie zich bezig- twee woningbouwverenigin- houden met de betaalbaarheid gen gelijkwaardigheid en het en kwaliteit van het woningbe- belang van huurders en wo- zit en verbreding en keuzevrij- ningzoekenden hoog in het heid van de huurders. Hierbij vaandel. Samen met verschil- wordt extra gelet op de leef- lende maatschappelijke orga- baarheid in de wijken. Hoewel nisaties gaan de gefuseerde het werkgebied van de wo- bedrijven specifieke vormen ningcorporatie voornamelijk van dienstverlening ontwikke- Vlissingen is gaat de nieuwe len voor bijzondere doelgroe- verhuurder zich ook op de rest pen. De praktijk voor Gestalt en onderkent, maar er ook een psychosynthese is opgericht belangrijke plaats aan toekent door Jenny van Dam en Rijna in het bewustwordings- en Witte. Gestalttherapie is erop groeiproces, gericht om mensen te helpen De cursus die de praktijk voor door het contact met zichzelf Gestalt en psychosynthese en hun omgeving te verbete- vanaf 19 januari geeft is een ren. De therapie geeft mensen ontdekkingsreis naar de unie- de kans om hun gevoelens, ke mens die achter de cursist verlangens, ideeën, gedach- schuilt. Er komen thema's aan ten en handelingen beter op bod als omgaan met idealen, elkaar af te stemmen. Hierbij jezelf in kaart brengen vanuit kan gebruik worden gemaakt je geschiedenis, keuzes ma- van verschillende expressieve ken en macht en onmacht. De werkvormen als spelen met cursus bestaat uit acht lessen stem en lichaam, tekenen, die steeds op maandagavond schrijven en kleien. Psycho- worden gegeven. Aanmelden synthese is een richting in de kan bij de praktijk voor Gestalt psychologie die de spirituele en psychosynthese, Bree- kant van de mens niet alleen straat 83 in Middelburg. 1.grasland 4.nachtvogel 6.kafferdorp 9.rund 10.brood van rog gemeel 12.kiosk 14.muzieknoot 15.gasvormig element 18.rijst- drank 21.loot 22.hemellichaam 23.werktuig om dieren te van gen 24.lieflijk 27.kleinhandel 29.soort onderwijs (afk.) 30.bele zen 33.voorzetsel 34.overblijfsel 36.schande 38.getij 40.bewoor ding 41.zwemvogel 42.de oudere (Lat.afk.) 44.toverkunst 48.fa- milieiid 49.rund 51.zaligmaker 53.boksterm (afk.) 54.Russische titel (mv.) 56.betrouwbaar 59.gedicht 60.wederkerig voornaam woord 61.watering 62.putemmer 64.schrander 65.samarium (afk.) 67.plaksel 69.Turkse titel 70.ten bedrage van 71.derde toon vanaf grondtoon (muz.) 72.soort vis 73.graansoort 1.rivier in Rusland 2.boom 3.gemoedsbeweging 4.klein kind 5.muzieknoot 6.licht oorlogsvaartuig 7.slee 8.soepel 11.voorzet sel 13.bijdehand meisje 15.wreed heerser (hist.) 16.eind 17.deel van een wielerwedstrijd 19.bloeiwijze 20.kleefkruid 25.bijwoord 26.gebrom van dieren 27.op geen enkele plaats 28.ontkenning 31.internationale organisatie (Eng.afk.) 32.hij (spreektaal) 34.lok middel 35.keurig 37.nauw 39.halsbont 43.paard 45.uitroep 46.zachte schittering 47.geluid van een dier 48.oude lap 50.bij bels figuur 51.gelukzalig 52.vreemde munt 53.eerste spruit uit zaad 54.heildronk (Eng.) 55.welgesteld 57.steensoort 58.muziek stuk 63.reeks 64.soortelijk gewicht (afk.) 66.persoonlijk voor naamwoord 68.familielid 69.bijwoord 70.nv (Duits) Er ontstaat de naam van de hoofdstad van een provincie wan neer u Je letters uit de hokjes met de volgende nummers op de juiste wijze rangschikt: 11.15.26.27.35.37.41.59.60. De tentoonstelling opent met de voorpagina uit de Middel burgse Goesche Courant van 1 februari 1938 met de kop: 'Een vorstenkind gebo- ren!' In 1955 en 1973 bezocht zij de werf de Schelde in Vlis singen, verder zijn er foto's van het kennismakingsbezoek samen met prins Claus in sep tember 1965. Drie panelen geven een aardi ge indruk van het driedaags bezoek aan Zeeland dat Prin ses Beatrix en Prins Claus in september 1972 brachten, in Baarland kregen zij drie zelf gemaakte draglines aangebo den, voor elk prinsje één. Ver der foto's van het bezoek aan Hulst in 1980, de Nationale Viering Bevrijding 1984 in Middelburg en het werkbe zoek aan Zeeuwsch-Vlaande- ren in 1985. De bescheiden tentoonstelling sluit af met de viering van Ko ninginnedag 1996 in Sint Maartensdijk. De expositie is te zien tot en met 28 februari 1998 in het Zeeuws Documentatiecen trum op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Het plan werd passend gepresenteerd. FOTO FRANK VIERGEVER De belangrijkste doelstelling die de RHC met dit plan heeft, is het veiligstellen van de per soneelsvoorziening binnen de bedrijfstak horeca in Zeeland. Om deze doelstelling te reali seren streeft RHC Zeeland on der meer naar een naadloze aansluiting van het Voorberei dend Beroepsonderwijs (VBO) op het secundaire horecabe- roepsonderwijs, een groei van het aantal beroepspraktijkvor mingplaatsen en naar verster king van het imago van het gastheerschap. Voorbeelden van activiteiten die de RHC Zeeland gaat uitvoeren, zijn ondersteuning bij voorlidhting en werving van leerlingen, overleg met Regionale Oplei dingscentra (ROC's) en over leg met de drie stuurgroepen in Zeeland (Zeeuws-Vlaande- ren, Noord-Zeeland en Mid den-Zeeland). Bij het uitvoe ren van deze activiteiten zal rekening gehouden moet wor den met de wensen van het horecabedrijfsleven, de moge lijkheden van de opleiders en met het aanbod van leerlin gen. Tevens zal jaarlijks een marktgericht sectorplan hore ca opgesteld moeten worden. De RHC Zeeland wordt ge vormd door een afgevaardig de van de werkgeversorgani satie Koninklijke Horeca Ne derland en door een afgevaar digde namens de werkne mersorganisaties Horecabond FNV en de CNV Bedrijven- bond. Het secretariaat is in handen van SVH Onderwijs centrum. Sinds de oprichting van RHC Zeeland in 1991 wordt structureel overleg ge pleegd met het Regionaal Bu reau Arbeidsvoorziening Zee land over personeelsvoorzie ningsprojecten en de uitvoe ring van het doelgroepenbe leid van sociale partners. Bezoek van prinses Beatrix aan De Schelde in Vlissingen bij de doop van het marineschip Tromp. The Royal Dutch Disco Phil harmonic is een initiatief van Cor de Jonge, Hans Notebaart en Ad Osté. Het gezelschap is nu bezig om een anderhalf uur durende show in te stude ren waarbij disco-hits uit de jaren zeventig ten gehore The Royal Dutch Disco Philharmonic. worden gebracht. Op de voor- mers van onder meer Earth, and the Pips, Randy Crawford lopige playlist prijken num- Wind Fire, Gladys Knight en de Dolly Dots. Doel van de huidige proef is niet alleen de medewerkers kennis te laten maken met de voordelen die aan de AH Bo nus kaart verbonden zijn, maar ook om hen te leren om gaan met dit voor Albert Heijn nieuwe medium. Daarnaast worden de ervaringen van de medewerkers meegenomen bij de definitieve invulling van de kaart. Naast de AH Bonus kaart ont vangen zij ook twee handige sleutelhangers die dezelfde fa ciliteiten bieden als de kaart zelf. Gedurende de proefperiode kunnen de betrokken mede werkers gebruik maken van honderd speciale aanbiedin gen die in een folder staan vermeld. Met het door de caissière simpel scannen van de AH Bonus kaart of de sleu telhanger wordt de korting au tomatisch verrekend. De tota le korting wordt uiteindelijk op de kassabon vermeld. De AH Bonus kaart wordt in de loop van 1998 landelijk geïntroduceerd.

de Faam | 1998 | | pagina 17