INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 24 december 1997 FAAM/VLISSINGER 9 INFORMATIE r OVERHEID GEMEENT ^muT'W E POSTBUS 1 w p p f9 4370 AA KOUDEKERKE V C C IVT TEL.OI 18-555 444 1 FAX 0118-553 025 Artikel I8a van de Wet RO. Wij maken bekend dat er een aan vraag bouwvergunning is binnenge komen voor het vergroten van twee zomerwoningen op het perceel Dunopark 47 en 48 te Oostkapelle. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan voor deze aanvra gen vergunning te verlenen door toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In verband hiermee liggen de bouw en situatietekeningen m.i.v. 5 janu ari 1998 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen deze (bouw)plannen bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGS- PROCEDURE Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is inge diend voor het verbouwen/vergroten van een café-restaurant Dorpsstraat 18 te Oostkapelle. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in het bestemmings plan opgenomen mogelijkheid vrij stelling te verlenen. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening m.i.v. 5 januari 1998 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, locatie Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het uitbreiden van de woning Aagtekerkseweg 2; Domburg - voor het bouwen van een zomer woning en het slopen van een toi letgebouwtje V. Voorthuijsenstraat 5 Koudekerke - het verbouwen van een hotelka mer Westduin I; - het verbouwen van een woning Biggekerksestraat 7 Veere - het verbouwen kelders van een restaurant Kaai 25127 Vrouwenpolder - het uitbreiden van een woning Breezand 48; Westkapelle - het verbouwen van een woning Noordstraat 67; Zoutelande - het uitbreiden van een zomerhuis Westkapelseweg, kv 200 Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGENIMELDINGEN In de periode 15 december t/m 17 december 1997 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: Aagtekerke - het bouwen van een woning met garage Hereweg 6; Biggekerke - het vergroten van een zomerhuis De Ruiser 16; Gapinge - het bouwen van een veranda Schotsehoek 24; Meliskerke - het bouwen van een loods Molenweg 5a; - het slopen van twee bergingen en het bouwen van een loods G. Jaspersestraat 19; Vrouwenpolder - het bouwen van een berging Brouwershoofd 14; Zoutelande - het plaatsen van een dakkapel Bosweg 17. Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzending van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden inge diend en voorts worden onderte kend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling bouwen en wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur, telefo nisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. WET MILIEUBEHEER Melding verandering inrichting Vroondijk 2 te Westkapelle Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat bij hen een kennisgeving is ingediend op grond van de Algemene Maatregel van Bestuur (AmvB) Akkerbouw milieubeheer (artikel 8.40 en 8.41 Wet milieubeheer). Deze kennisgeving is ingediend door de heer M.P. Duvekot te Vrouwenpolder in verband met het uitbreiden van de inrichting Vroondijk 2 te Vrouwenpolder bestaande uit het uitbreiden van de inrichting met een toiletgebouw). De kennisgeving en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 29 december 1997 tot en met 26 januari 1998 tijdens kan tooruren voor een ieder ter inzage op de afdeling milieu, locatie Serooskerke, Gapingseweg I a en bij de afdeling voorlichting, locatie Koudekerke, Dorpsplein 28, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur en 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0118-597610) Melding Besluit opslag vuurwerk Brouwerijstraat 7 te Koudekerke Wij maken ingevolge artikel 8.41 lid 4 bekend dat een melding op grond van het Besluit opslag vuur werk milieubeheer is ingediend voor de inrichting Brouwerijstraat 7 te Koudekerke. De melding betreft het oprichten van een inrichting voor het bewaren van vuurwerk. De melding en de daarop betrek king hebbende stukken liggen tij dens kantooruren voor een ieder ter inzage op de afdeling milieu, locatie Serooskerke, Gapingseweg I a en bij de afdeling voorlichting, locatie Koudekerke, Dorpsplein 28, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (met uitzondering van vrijdag middag) en ook 's avonds na afspraak (tel.OI 18-597616). BEKENDMAKING Voorbereidingsbesluit buitengebied Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 18 december 1997 een voor bereidingsbesluit heeft vastgesteld voor gedeelten van het buitenge bied. Met dit voorbereidingsbesluit wordt beoogd: - het beperken van de intensieve veehouderij; - medewerking te verlenen aan wij ziging van het bouwplan voor Buitenplaats "Hof Breezand" aan de Fort den Haakweg te Vrouwenpolder; - medewerking te verlenen aan de bouw van een overdekte manege aan de Geschieresweg 5 te Aagtekerke; - een verruiming van de mogelijk heden voor uitbreiding van de in het buitengebied bestaande bur gerwoningen en de daarbij beho rende bijgebouwen; - medewerking te verlenen aan de realisering van het landinrich tingsplan voor de ruilverkaveling Walcheren, alsmede het tegen gaan van ontwikkelingen, die de uitvoering van het landinrichtings plan kunnen belemmeren; - het tegengaan van ontwikkelin gen, die de aanleg van rijksweg N57 en de rondwegen Koudekerke en Serooskerke, vol gens de vastgestelde tracés, kun nen bemoeilijken; - het verlenen van medewerking aan de bouw van een uitzichtto ren in het natuur- en duingebied "de Manteling van Walcheren" (Oranjezon); - mogelijk te maken, dat een inle- verstation voor huishoudelijk afval, alsmede een loods met opslagterrein voor de dienst Gemeentewerken, worden gere aliseerd nabij het bedrijfsterrein aan de Hondegemsweg te Serooskerke. Het besluit treedt in werking op 20 december 1997. Het raadsbesluit en de daarbij behorende tekening liggen ter inza ge in het bestuurscentrum, afdeling Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke en bij de sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke. Regeling sluitingsuur Oudejaarsnacht De burgemeester van Veere maakt bekend het sluitingsuur voor de vie ring van Oud- en Nieuwjaar 199711998 voor (deelnemende) horecabedrijven te hebben vastge steld op 04.00 uur. Van deze rege ling kunnen uitsluitend de horecabe drijven gebruikmaken die zich hier voor bij de gemeente hebben gemeld. De horecabedrijven die wensen deel te nemen aan deze regeling kunnen zich schriftelijk danwel telefonisch melden (0118- 565568). Achteraf zal een verreke ning van de leges plaatsvinden. Sluiting secretarie De loketten van de gemeente zijn op 29, 30 en 31 december voor het publiek gesloten m.u.v. de afde ling Burgerzaken te Meliskerke. In de Veerse krant is abusievelijk ver meld dat u op deze dagen alleen terecht kunt op Burgerzaken voor aangiftes van geboorte!overlijden. U wordt er op gewezen dat deze afdeling alle gebruikelijke diensten zal verrichten (dus ook de behande ling van aanvragen voor paspoor ten, rijbewijzen en in/uitschrijving bevolkingsadministratie). Koudekerke, 24 december 1997 Burgemeester en wethouders van Veere m BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het wijzigen van de achtergevel en het aanbrengen van een brandtrap Badhuisstraat 88 tlm 90 - het dichtzetten van het (nood)trappenhuis Boulevard de Ruijter 122 tlm 290 - het bouwen van een woning Nico Engelschmanlaan 2 - het verbouwen van de tonnen- berging Prins Hendrikweg 52 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas wor den ingediend nadat op de aanvra gen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJSTEL LINGSPROCEDURE BESTEM MINGSPLAN Wij maken bekend dat bouwplan nen zijn ontvangen die niet in over eenstemming zijn met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan (art. 19 WRO) en/of waarvoor het desbe treffende gebied een voorberei dingsbesluit van kracht is (art 50, lid 5 WW). Het gaat om: bouwaanvragen (art. 19 WRO en/of art. 50 lid 5 Woningwet): 1. C. Traas voor de uitbreiding van de winkel op de lokatie Bloemenlaan 28 2. B. Muller voor de bouw van een schuur op de lokatie Koudekerkseweg 120; Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art 50 lid 5 van de Woningwet. Voordat wij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 5 januari 1998 twee weken (dus tot en met 19 januari 1998) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de tweede verdieping). In die periode kan iedereen schrif telijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: - het in gebruik hebben als kamer verhuurpand Sottegemstraat 2-4 - het in gebruik hebben als kamer verhuurpand Paardenstraat 39 - het in gebruik hebben als kamer verhuurpand Kasteelstraat 219- 221 - het bouwen van 22 ondergrond se glas- of vuilcontainers De Visserstraat/ Pauwenburgweg, A. Gogelweg, Van Bossestraatl Dreesstraat, Hogeweg, Stenenbeer, Papegaaienburg win kelcentrum, Parklaan/ Nw Zuidbeekseweg, Padweg/Zeewijksingel, Wilgen straat/ Molenweg, Walenburg, Wijenburg, Boetselaerenburg, Batenburg, Sterkenburg - het wijzigen van de voorgevel Lange Zelke 28 - het wijzigen van de voorgevel Mendelssohnlaan 3 - het in gebruik hebben als kamer verhuurpand Scheldestraat 66 - het wijzigen van de voorgevel Van Hogendorpweg 156 - het in gebruik hebben als kamer verhuurpand Wilhelminastraat 81 tlm 93 - het in gebruik hebben als kamer verhuurpand Van Der Manderestraat 13 - het slopen van de woning Dongestraat 6 7 - het in gebruik hebben als ka merverhuurpand Wolstraat 46 - het in gebruik hebben als kamer verhuurpand Achter De Kerk 7- 7a Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Wij maken bekend dat de gemeen teraad een besluit heeft genomen tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening voor Vlissingen 1993, te weten: op 27 november 1997 inzake de sluitingstijden van de horeca. De wijzigingen treden, overeenkom stig het bepaalde in de Gemeentewet (art. 142), in wer king met ingang van de achtste dag na die van deze bekendma king. Het raadsbesluit met de tekst van de verordening ligt ter inzage bij de sectie milieu, kamer 212 en de balie van Stadsontwikkeling. Telefonische informatie over dit besluit kunt u inwinnen op het tele foonnummer 0118-487204 (dhr. Kruit). ALGEMENE ONTHEFFING HORECA-SLUITINGSTIJD TOT 04.00 UUR De burgemeester deelt mee, op verzoek van de Vereniging Horeca Vlissingen, besloten te hebben ont heffing te verstrekken van de alge mene sluitingstijd in de nacht van vrijdag 24 december 1997 op zaterdag 25 december 1997 (kerstnacht) en in de nacht van woensdag 31 december 1997 op donderdag I januari 1998 (oude jaarsnacht) tot 04.00 uur aan alle horecaexploitanten voor zover zij aan de volgende voorschriften voldoen: 1In het bezit zijn van een geldige exploitatievergunning en in deze exploitatievergunning geen vroe gere sluitingstijden zijn opgeno men dan de algemene sluitings tijd. 2. In het bezit zijn van een geldige vergunning voor het horecabe drijf of een verlofvergunning om spijzen en/of alcoholvrije drank te verstrekken voor gebruik ter plaatse. 3. Tijdens het ten gehore brengen van muziek en/of zang geduren de de ontheffingsuren moeten ramen en deuren gesloten wor den gehouden, behoudens voor het onmiddellijk doorlaten van personen. Het gedurende deze uren in geopende stand laten staan van deuren en ramen is verboden. 4. Horecabezoekers in de omge ving van hun inrichting, voor zover nodig, wijzen op hun ver antwoordelijkheid om overlast naar de omgeving te voorko men. Allereerst wijst hij er op dat mocht blijken dat bepaalde inrichtingen voor onacceptabele overlast zorgen, in afwijking van het vorenstaande met onmiddellijke ingang bepaald kan worden dat de betreffende inrichting geen gebruik meer mag maken van deze algemene ont heffing. Ten tweede wijst hij er op dat het voor kan komen dat bedrijven geen gebruik kunnen maken van deze ontheffing omdat zij op grond van andere regelgeving eerder dienen te sluiten. Dat kan bijvoorbeeld zijn op grond van een nadere eis of vergunning Wet milieubeheer. Ten derde wijst hij er op dat het niet is toegestaan levende muziek ten gehore te brengen op terrassen van horecainrichtingen gezien het verbod daartoe in het Besluit hore cabedrijven milieubeheer. Ten vierde wijst hij er op dat als exploitanten niet aan de voorschrif ten voldoen, gehandeld wordt zon der toestemming en dat hiertegen procesverbaal kan worden opge maakt. VOORBEREIDINGS- BESLUITEN Wij maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 18 december 1997 heeft verklaard dat wordt voorbe reid: - het bestemmingsplan Westerscheldemond; - een herziening van het bestem mingsplan Baskensburg II, gedeelte KoudekerksewegISIoeweg; - een herziening van het bestem mingsplan Bonedijke, gedeelte Koudekerkseweg 106 tot en met 126; - een herziening van het bestem mingsplan Bloemenlaan, gedeelte Bloemenlaan 28. Deze voorbereidingsbesluiten liggen met bijbehorende tekening, waarop het gebied is aangegeven waarvoor het betreffende besluit geldt, met ingang van 5 januari 1998 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage in het stadhuis, sector stads ontwikkeling (in de hal op de twee de verdieping). De besluiten treden op de dag na de openbare bekendmaking in wer king. SLUITING STADHUIS GEMEENTE VLISSINGEN Het stadhuis is gesloten van don derdag 25 december 1997 tot maandag 5 januari 1998. Er is echter wel beperkte dienstverlening. Raadpleeg hiervoor de huis-aan- huis verspreide brief, de gemeente lijke pagina 'In den blauw geruiten kiel' in De Faam/Vlissinger of Maximaal teletekst pagina 811. Vlissingen, 24 december 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLIS SINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informatiepagi na 'In den blauw geruiten kiel' in de Faam/Vlissinger' van van daag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. tflMlkhMtfélnilliliittlK. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging beschikking Beschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet milieubeheer hebben verleend aan de heer W.L. Sturm te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting ten behoeve van het bedrijfsmatig houden van 59.800 legkippen, overeenkom stig het stalsysteem met gecertifi ceerd Groen labelnummer BB 93.06.008. De inrichting is gele gen aan de Golsteinseweg (ong.) te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie T, nr. 320. Inzage De beschikking en alle relevante stukken liggen tot 26 januari 1998 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd tel. nr. (0118) 67 52 41. Desgewenst wordt er door de afdeling Milieuzaken een mon delinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Er wordt op gewezen dat de beschikking is gewijzigd ten opzichte van het eerder ter inza ge gelegde ontwerp van de beschikking. Beroep Van 29 december 1997 tot 9 februari 1998 kan beroep wor den ingesteld door degene die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit, dege nen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht alsmede belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit De beschikking worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van deze afdeling. Informatie Nadere informatie over de beroepsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Milieuzaken verkregen worden. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een woning met garage op het perceel J. Brasserstraat 31 - het uitbreiden van de keuken op het perceel Generaal Eisenhowerlaan 27; - het plaatsen van een hekwerk ter afsluiting van de Joodse begraafplaats aan de Jodengang 19-23; - het verbouwen/uitbreiden van het pand op het perceel Stadhuisstraat 6; - het verbouwen/uitbreiden van de woningen op de percelen Spinhuisweg 103 en 105; - het bouwen van een bedrijfs pand op het perceel Siloweg I. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 8 december tot en met 12 december 1997 zijn de volgende vergunningen ver leend en/of zijn met de volgende meldingen ingestemd: - het bouwen van een duivenhok op het perceel Meanderhof 167; - het bouwen van drie kantoren aan de Buitenruststraat; - het aanbouwen van een schuur en kantoor op het perceel Torentrans 217; - het verbouwen/uitbreiden van de woning en garage op het perceel Kerklaan 9; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 602; - het verbouwen en uitbreiden van het kantoorpand op het perceel Roozenburglaan 89A; - het verbouwen van de winkel en woning op het perceel Langeviele 65; - het bouwen van een garage op het perceel Achter de Kerk 22a; - het wijzigen van een reeds ver leende vergunning voor het ver bouwen van een werkplaats tot woonhuis op het perceel Veerseweg 34; - het wijzigen van een reeds ver leende vergunning voor het ver bouwen van de woning op het perceel Jacob Gatsstraat 34; - het bouwen van een bijkeuken op het perceel Veerseweg 61; - het verbouwen van de voor- en zijgevel van het pand op het perceel Dampoortstraat 12; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Jacob Gatsstraat 40. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BESLUIT RIJKSSUB SIDIËRING RESTAURATIE MONUMENTEN 1997 Op grond van het Besluit Rijkssubsidiëring Restauratie Monumenten 1997 (BRRM 1997) kan een eigenaar van een rijksmonument subsidie krijgen voor het herstel of restauratie van het casco (gevels, daken, balkla gen) van zijn monumentale pand. Voordat subsidie kan worden ver strekt moet de gemeenteraad een restauratie-uitvoeringspro gramma vaststellen. Op dit moment wordt een restauratie- uitvoeringsprogramma voor de jaren 1998-2003 opgesteld. Een aantal monumenten -is daarvoor reeds aangemeld. Om een inzicht te krijgen in de restauratieplan nen en een indicatie in de kosten die daarmee gemoeid zijn, vragen wij alle eigenaren die plannen hebben om de komende tien jaar hun monument te restaureren, nu een schriftelijke vooraanmelding te doen bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. De termijn van aanmelding sluit op 16 januari 1998. Aangemelde plan nen zullen afhankelijk van aard en prioriteit worden opgenomen in een voorstelling van een res tauratie-uitvoeringsprogramma aan de gemeenteraad. Een aan melding biedt overigens geen absolute garantie op rijkssubsidie, omdat de rijkssubsidiemogelijkhe den niet onbeperkt zijn. Informatie over het BRRM 1997 en over het restauratie-uitvoe ringsprogramma kan worden ver- kregen bij de heer J.A. Rooze, tel. 675282, werkzaam bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling. HORECA JAARWISSELING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat op woensdag 31 december 1997 de volgende horecabedrijven vanaf 22.00 uur geopend mogen zijn: Bar American, Plein 1940, nr. 7-9 2. Café Miller Time, Vlasmarkt 16-18 3. Café 't Schuttershof, Schuttershofstraat 1 4. Café la Liberté, Plein 1940, nr. 3 5. Café Tympaan, Markt 83 6. De Rooie Oortjes, Kromme Weele 5 7. Café Memories, Vlasmarkt 39-41 8. Electro, Markt 79 9. Café De Herberg, Pottenmarkt 2 10. Café 't Hoekje, Pottenmarkt 24 II. Stadsdanszaal, Beddewijkstraat 15 12. Café Solo, Damplein 46 13. Café Plexat, Reigerstraat 7 14. Café Het Hart van Middelburg, Zusterstraat 18- 20 15. Café Entree, Damplein 50 16. Café Seventy Seven, Markt 77 I 7. Café Rock Desert, Damplein 20/22 18. Café-restaurant La Pampa's, Vlasmarkt 13 19. Clubhuis rugbyclub Oemoemenoe, sportcomplex Nadorstweg Op woensdag 31 december 1997 mogen vanaf 20.00 uur geopend zijn: 1Café De Zwarte Ruiter, Dam 33 2. Café De Schuur, Varkensmarkt 15 3. Café Kanaalzicht, Stationsstraat 32 4. Café Dampoort, Neder- straat 24 5. Café 't Boven, Molenweg 1-3, Arnemuiden 6. Café De Vriendschap, Nieuwstraat 19, Arnemuiden 7. Het Dorpshuis, Veerstraat 2, Nieuw- en St. Joosland 8. Café De Nieuwe Hoop, Veerstraat 6, Nieuw en St. Joosland 9. Café-wegrestaurant De Roode Leeuw, Veerstraat 25, Nieuw en St. Joosland. GEMEENTELIJK BELEID TIJ DELIJKE WOONVERBLIJ VEN OP BOUWTERREINEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in hun vergadering van 16 december 1997 het hierna vol gende beleid hebben vastgesteld: Ten aanzien van verzoeken om vergunning tot het plaatsen van een tijdelijk woonverblijf (woonke ten, stacaravans e.d.) op een per ceel, bestemd voor de bouw van (een) woning(en), waarbij de plaatsing van het tijdelijk woon verblijf in strijd is met de voor schriften van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan, zal in het algemeen géén medewerking worden verleend aan een vrijstel ling als bedoeld in artikel I 7 Wet op de Ruimtelijke Ordening, zowel ingeval van bouw van (een) woning(en) in zelfwerkzaamheid als bij bouw door een aannemers bedrijf. Het college zal van geval tot geval beoordelen of een uitzonde ring op deze gedragslijn zal wor den gemaakt voor bouwers in zelfwerkzaamheid die buiten de provincie Zeeland of in Zeeuws- Vlaanderen woonachtig zijn. Indien in casu een uitzondering wordt gemaakt, zal een vrijstel ling c.q. (bouw)vergunning worden verleend voor een termijn van maximaal 9 maanden. De vastgestelde beleidsnota ligt voor een ieder ter inzage bij de informatiebalie van de dienst Stadsontwikkeling aan de Vlissingsestraat 21. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedure De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat een bouwplan is ontvangen die niet in overeen stemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan (art. 18a WRO). Het gaat om het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Seispark 11. •Het college van burgemeester en wethouders wil positief beslissen op de aanvraag. Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maakt dit mogelijk. Voordat zij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 29 december 1997 twee weken (tot en met 15 januari 1998) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingse straat 21. In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. MONUMENTEN VERGUNNING Van 29 december 1997 tot en met 15 januari 1998 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aan vragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het plaat sen van een hekwerk ter afslui ting van de Joodse begraafplaats aan deJodengang I9-23; Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele beden kingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. AANGEVULD BEKOSTI GINGSBESLUIT PLAN DE HOOGE PLAATEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 22 december 1997 een aangevuld bekostigingsbesluit heeft vastgesteld met betrekking tot het in bouwexploitatie bren gen van enkele percelen grond, gelegen aan/nabij de Maasstraat/Westerscheldestraat (locatie van de voormalige groot handel P.C. Koole) te Middelburg. Dit besluit heeft betrekking op het verhalen van de gemeentelij ke kosten op de grondeigenaar/exploitant en treedt in werking op 25 decem ber 1997. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830.

de Faam | 1997 | | pagina 9