ider project Openingstijden gemeentekantoren gelijkgesteld en verruimd Monument n Telefoon brandweer Archief Ophaaldata anders Rooivergunningen Lange Noordstraat Sluiting tijdens feestdagen Week 52 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Uitnodiging Open Tafel *j4 Tafeltje Dekje f/(e/ bestuur e/i c/e mec/etoerfers aan c/e^ (jejneenfe/Ztc/c/e/ótuHj (oe/fse/t a//e i/uo oners een oret/kj ferstfeest en a//e^ (joex/s ooor /et nieutoe/aar Woensdag 24 december 1997 FAAM/VLISSINGER 11 Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg nodigen inwoners, bedrijven en relaties in Middelburg en 'om geving graag uit voor de traditionele Open Tafel (nieuwjaars receptie) op maandag 5 januari 1998 in de Burgerzaal van het stadhuis (ingang via het bordes aan de Markt). De Open Tafel is een gelegenheid voor liet gemeentebestuur en inwoners, vertegenwoordigers van verenigingen en instel lingen. bedrijven en organisaties om in een informele sfeer en met een gezamenlijke eenvoudige maaltijd het nieuwe jaar te openen. De bijeenkomst op maandag 5 januari 1998 begint om 17.30 uur en sluit om 19.30 uur. Het stadhuis is geopend vanaf ,yv 17.00 uur. Zoals ieder jaar wordt een kleine bijdrage in de kosten van de maal tijd gevraagd van vijf gulden per persoon. Dit bedrag kan worden voldaan bij binnenkomst in het stadhuis. Als u het gemeentebestuur en uw stadge noten persoonlijk de beste wensen voor een goed nieuwjaar wil geven, dan is de Open Tafel daarvoor dé gelegenheid! Zoals eerder bekend is gemaakt worden 5 appartementenblokken van de Woningbouwvereniging aan de Maasstraat, Westerscheldestraat en Nieuwe Vlissingseweg gesloopt om plaats te maken voor het nieuw bouwproject Hoge Platen. Nog enkele appartementen worden be woond, voor deze bewoners zal vervangende woonruimte worden ge vonden. In januari kan dan met de sloop begonnen worden. Deze duurt ongeveer een maand. WAT IS VUURWERK: Vuurwerk behoort tot de groep van explosieve stoffen zoals munitie en springstof. Vuurwerk ontploft gemakkelijk, door wrijving. Het kan daarom zelfs in je broekzak ontploffen. De samenstelling van vuurwerk moet zodanig zijn dat er geen gevaar kan ont staan. In de fabriek wordt zorgvuldig bepaald: a. de soort en hoeveelheid van de lading b. het juiste zwaartepunt c. de lengte en de afbrandsnelheid van de lont d. de opbouw van de houder Dit is heel moeilijk, laat de fabricage dus aan deskundigen over! DENK AAN JE OMGEVING! Bij vuurwerk moetje denken aan ouderen, kinderen, dieren enz. Dit is niet voor niets! Wist je dat de pijngrens bij men sen op 170 decibel ligt. Bij dieren is dit nog lager omdat zij beter kunnen horen. De klap van een rotje mag niet harder zijn dan 150 decibel, bij ons dus beneden de pijngrens, maar bij dieren ver over hun pijngrens heen. Bij een Strij ker komt het aantal decibels tot ongeveer 170. Dit is dus bijna gelijk aan de pijngrens. Strijkers zijn dan ook illegaal vuurwerk en zij zijn gevaarlijk. Bij een rotje kun je aan de lont zien wanneer die gaat knallen: bij een strijker kun je dit niet zien en hij kan plotseling in je hand klappen.... Op z'n minst heb je dan een vinger verspeeld en brandwonden. Strijkers zijn niet voor niets verboden! VERKNALD??? DOOK NAAR HALT!!! Wanneer je betrapt wordt op het te vroeg afsteken van vuurwerk, of als je te vroeg in het bezit bent van vuurwerk, kun je naar HALT verwezen worden. Halt staat voor HET ALTERNATIEF. Het alterna tief voor hei betalen van een boete, is een werkafdoening en een leermoment bij buro HALT. Je mag daar voor kiezen, of HALT met een werkafdoening en een leermoment, of het betalen van een boete. BOETE: 12 t/m 15-jarigen variërend van 50,- tot 125.-: 16 jaar en ouder variërend van 100,- tot 250,-. Afhanke lijk van wat je gedaan hebt; Wat je aan vuurwerk afgesto ken hebt; Wat je in je bezit hebt; En hoe oud je bent: WORDT DE BOETE BEPAALD DE REGELS OP EEN RIJ Je mag alleen maar op 29,30 en 31 december vuurwerk kopen. Je mag alleen maar op 31 december vanaf 10.00 uur tot I januari 02.00 uur vuurwerk afsteken. Je mag alleen erkend vuurwerk kopen, maar dan moet je wel 16 jaar of ouder zijn. Je mag geen illegaal vuurwerk hebben. Strijkers zijn verboden. Je mag niet zomaar met je zakkeb vol vuurwerk lopen. En natuurlijk mag je niet met vuurwerk naar mensen of dieren gooien, of andere gevaarli jke dingen met vuur werk doen. U moet het als volgt voorstellen: - de gemeente heeft hier richtlijnen en eisen voor opgesteld; - eerst wordt hel asbest verwijderd, volgens richtlijnen overheid door erkend bedrijf; - vervolgens worden de flats ge stript, de te gebruiken onderdelen worden verwijderd, - daarna wordt het casco afgebro ken. de onderdelen worden gede monteerd en uit elkaar getrok ken. Hieraan komen geen explo sieven of stootkogels aan te pas, i.v.m. gevaar omgeving: - het puin wordt daarna afgevoerd van de bouwplek. Hoe zien de nieuwe woningen er uit? Zoals oo'k op de "artist impression" te zien is komen er verschillende typen woningen. Langs de Westerscheldestraat is een wand gemaakt (was stedebouwkun- dige eis), seniorenappartementen in 4 lagen. De onderbouw loopt door op het ni veau van de straat, alle begane grond woningen hebben hier hun voordeur. Daarbij kun je 3 blokken onder scheiden: 1. een blok met koopappartemen ten: balkons en woonkamers aan de straat met uitzicht op een pleintje, gedeeltelijk beschutte galerij aan de tuinkant. 2. een blok met huurappartemen- ten: aan de straatzijde (westen, maar geen mooi uitzicht) een bijzondere galerij met beschutte balkonplekken eraan, aan de tuinkant franse balkons aan de woonkamers. 3. Het appartementenblok wordt tpv het pleintje voor de winkels afgemaakt met een rijtje bijzon dere woningen in 3 lagen, de casco- of woonwerkwoningen. Deze woonblokken worden ge metseld in baksteen in een mengsel dat aansluit op de rest van het plan. Parallel aan de Westerscheldestraat wordt een nieuwe woonstraat ge maakt met grondgebonden eenge zinswoningen. Achter de appartementen de types (C) met zadeldak: rijtjes van 10 woningen. Achter de woningen aan de Nw. Vlissingseweg grotere woningen met voortuin en lessenaarsdak (A en B), rijtjes van 4 of 5 woningen, aan de koppen steeds met garage (B). Aan het begin van de straat lx vrijstaand huis, soort "portierswo ning", waarmee de maat van het te genoverliggende blok wordt opge pakt. Aan het eind van de woonstraat zijn 2 blokjes gedraaid naar de Maas straat. Ze begrenzen zo het gebied en sluiten in materiaalgebruik aan op de woningen aan de Wester scheldestraat. Ze bestaan uit een variant op type C met 3e laag met dakterrassen op het zuiden, ter om- pensatie van tuinen op het noorden. Dwars op de hoofdontsluiting door snijden twee brede voetpaden het plan. - Via poorten in de appartementen- blokken komen ze uit op de Wes terscheldestraat - Aan het andere uiteinde liggen de entrees van 2 woningen. Ook de entrees van de kopwoningen van type C liggen aan dit dwars straatje. - Deze paden, "lopers", krijgen veel aandacht in de uitwerking: in de bijzondere bestrating wor den eilandjes uitgespaard, bijv. een zitplekje, een vak met speel- attributen, kleine boompjes, zie referentiebeelden. Ze lopen door over de woonstraat en vormen zo op een natuurlijke manier ver keersdrempels. Er komt een stevige wand aan de Westerscheldestraat, die samen met de bomen ervoor kan zorgen dat deze straat op termijn een mooie allee wordt. Hier dus een grotere maat aan de rand van dit nieuwe buurtje. Een lichte, groene woonstraat met parkeren netjes opgelost ach ter plantenbakken en lussen bo men. Licht door kleur steen op onderste lagen, groen door voor tuinen, bomen en plantenbakken. Aan de inrichting van de straten wordt veel zorg gegeven: - De woonstraat moet een rustige, groene straat worden. Daarom hebben de woningen aan de oost kant voortuinen gekregen, rechtstreeks aan de straat. In deze strook kunnen voor de ga- Met ingang van I januari 1998 zal de gemeente Middelburg nieuwe uniforme openingstijden invoeren. Alle gemeentelijke kantoren (Dien sten Middelen, Stadsontwikkeling, Stadsbeheer en Maatschappelijke Zaken en het Gemeente-Archief) zullen op maandag tot en met vrij dag geopend zijn van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op de donderdag zal eveneens een aantal gemeentelijke organisatie onderdelen 's avonds zijn geopend van 18.00 tot 20.00 uur. Dit geldt voor het gemeentearchief, de afde ling Sociale Zaken en de sectie Burgerzaken, Bouwen en Wonen en Communicatie, evenals de sectie rages auto's geparkeerd wor den, wat de parkeerdruk op de straat vermindert. - In dit gebied zal een 30 km zo ne ingesteld worden. - Ook de Westerscheldestraat zal op een dergelijke manier herin gericht worden. Hier zijn boom soorten gedacht, die tot een forse maat uit kunnen groeien, zodat deze straat een mooie allee kan worden. Verkoopprocedure Hoge Platen De verkoop zal gefaseerd plaatsvin den door Orisant Makelaardij. De le fase bestaat uit 42 eengezinswo ningen. De verkoop van de overige woningen en de appartementen in fase 2 zullen in mei 1998 starten. De voorverkoop start begin 2e week december 1997. De verkoopbrochures zullen dan gereed zijn en aan alle inschrijvers worden verstuurd. Middels een bij gevoegd inschrijfformulier kan men zijn of haar voorkeur voor een be paald kavelnummer aangeven. Aan de hand van deze inschrijfformulie ren zal dan de volgorde bepaald worden waarin de verkoop c.q. in formatiegesprekken plaats zullen vinden. Hoe wordt de volgorde bepaald? - Diegene die (ex-)huurder zijn van het te slopen complex aan de Westerscheldestraat en Maas straat hebben de le keus, mits zij zich hebben ingeschreven. - Alle overige inschrijvers hebben vervolgens de mogelijkheid tot kopen alvorens de vrije verkoop van start gaat. - Bij meerdere kandidaten voor één kavelnummer zal er met in- achtname van het bovenstaande geloot worden via de notaris. - De geplande start van de officiële verkoop is 16 januari 1998 Korte algemene informatie: Nieuwbouw in een betaalbare prijs klasse! - Indicatie prijzen appartementen: vanaf 195.000,- (prijspeil 1997) - Indicatie prijzen eengezinswo ningen: vanaf ƒ220.000,- (prijs peil 1997) - Er komen 5 verschillende types eengezinswoningen: rijtjes en ge schakeld. - In totaal 74 eengezinswoningen en 40 koopappartementen. - Indicatie oplevering le fase: de cember 1998 - Indicatie oplevering 2e fase: eind 1999. Interne en Juridische Zaken van de dienst Stadsbeheer. De balie van de sectie Communica tie zal tevens dienst doen als balie voor de afdeling Sociale Zaken. Eerder berichtten wij dat de ope ningstijden reeds in oktober 1997 ingevoerd zouden worden. Om lo gistieke redenen (beveiliging, be reikbaarheid enzoyoorts) werd de invoering van uniforme openingstij den verplaatst naar 1 januari 1998. Het college van burgemeester en wethouders hoopt dat de gelijklui dende openingstijden bijdragen tot een betere gemeentelijke dienstver lening. In het in het najaar van 1996 ver schenen SGBO-rapport (SGBO is Onlangs zijn de werkzaamheden gestart voor de bouw van het Rijks archief Zeeland aan het Hofplein. In verband hiermee zijn ten behoe ve van het bouwverkeer de volgen de tijdelijke verkeersmaatregelen getroffen: 1. voor het bouwverkeer is een uit zondering gemaakt op het een- Op woensdag 24 en woensdag 31 december zijn de gemeentelijke kantoren vanaf 15.30 uur gesloten. Behalve uiteraard op Eerste en Tweede Kerstdag en Nieuwjaarsdag zijn ook op vrijdag 2 januari van wege een collectieve ADV de ge- het Onderzoeks en Adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten) "Poorters over ge meente en bestuur" staat onder an dere vermeld dat de inwoners van Middelburg onbekend zijn met de gemeentelijke openingstijden. Daarom heeft het college gemeend dat de dienstverlening aan de inwo ners van Middelburg in de periode tussen nu en de ingebruikname van het nieuwe stadskantoor door mid del van aanpassing en uniformering van de openingstijden verder zou moeten worden verbeterd. Hel uniformeren van de openings tijden geschiedt, door middel van inroosteren, "budgettair neutraal". De noodzakelijke aanpassingen ten richtingsverkeer in de Lange Noordstraat en op het Hofplein; 2. de parkeervakken aan de weste lijke zijde van de Lange Noord- meentekantoren de gehele dag ge sloten. gevolge van de gewijzigde ope ningstijden worden door de ge meentelijke diensten uit eigen bud getten bekostigd. Er is namelijk geen financiële ruimte aanwezig om de formatie in het kader van de gewijzigde openingstijden uil te breiden. Alleen voor de sectie Burgerzaken worden afwijkende openingstijden gehanteerd. Deze sectie zal dage lijks geopend zijn van 08.00 tot 13.00 uur en op de donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Ruimere openingstijden van deze sectie lei den tot een uitbreiding van de for matie, hetgeen het college om fi nanciële redenen niet verantwoord acht. straat zijn verwijderd, waarbij tevens een parkeerverbod is in gesteld. Deze verkeersmaatregelen zullen van kracht zijn tot en met 30 mei 1998, of zoveel langer als noodza kelijk dan wel zoveel korter als mo gelijk is. Op 5 januari zijn er interne nieuw jaarsbijeenkomsten. Daarom zijn de kantoren aan de Helm. Stadhuis straat en Simpelhuisstraat die dag pas na 10.00 uur open en aan de Vlissingsestraat sluiten de deuren deze maandag om 15.30 uur. Met ingang van I januari 1998 zal het oude alarmnummer van brand weer Middelburg met het telefoon- hummer 614444 komen te verval len. Bij noodgevallen, alarm, ongeval: Algemeen alarmnummer112 Centrale Post Ambulancevervoer414444 Centrale Post Brandmelding414444 Politie (regionale meldkamer)633333 Miïieuklachtentelefoon412323 Wijziging openingstijden studiezaal gemeentearchief Vanaf 5 januari 1998 is de studie zaal van het gemeentearchief (Stad- huisstraat 2. Middelburg) geopend van maandag tol en met vrijdag 08.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur. Op donderdagavond is de stu diezaal geopend van 18.00-20.00 uur. Beperkte dienstverlening tijdens- de donderdagavondopenstelling Op donderdagavond kunt u voor al gemene informatie op de studiezaal terecht, inclusief het raadplegen van de microfiches. Archiefstukken en andere bescheiden die uit het de pot gehaald moeten worden, kunt u tot uiterlijk donderdag 12.00 uur aanvragen bij de studiez.aalmede- werker (telefoon 0118-675459). De stukken liggen dan 's avonds voor u gereed op de studiezaal. Donderdagavonds worden dus geen stukken uit het depot ge haald. Bovendien is het donder- dagavonds niet mogelijk fotoko pieën te laten maken. Foto: Won ing bouw verenig i ng. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het be zorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 29 december tol en met 4 januari maandag gekruide gehaktschijf, savooie kool, aardappelpuree dinsdag varkenslapje, tuinbonen, aard appelen woensdag runderlapje, rode kool. aardap pelen donderdag blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten, rijst vrijdag visfilet in milde mosterdsaus, gemengde groenten, aardappe len zaterdag bami goreng met kipsateh zondag wat de pot schaft Deze week verschuift het ophalen van de GFT-bakken. In de donderdagwijken worden ze al een dag eerder opgehaald op woens dag 24 december. In de vrijdagwijken worden ze later opgehaald op maandag 29 december. In de eerste week van het nieuwe jaar worden in de donderdagwijken de huisvuilzakken pas op vrijdag 2 januari opgehaald. Arnemuiden De "grof-vuil-route". die in Arnemuiden normaal op donderdag wordt ge reden verschuift vanwege de Kerst naar maandag 29 december. Kerstbomen In de week van 5 tot 9 januari kunt u uw oude kerstboom naast de GFT- bakken zetten, dan wordt hij opgehaald. De kerstboom laten versnipperen kan ook. Op woensdag 7 januari: in Sint-Laurcns bij de Gereformeerde Kerk aan de Noordweg van 15.30 tot 15.45 uur; bij het wijkcentrum aan de Van Citterstraat van 16.00 lol 16.15 uur: en in Zuid op het speelterrein op de hoek van de Spinhuisweg van 16.45 lot 17.15 uur. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbo men. kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m. boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 8 elzen aan de R Boddaertstraat 1 veldesdoorn aan de Scisweg 5 abelen aan de Sloedam 2 populieren en 1 wilg aan de Nassaulaan 30 bomen te rooien en 35 bomen te verplanten op de bouwlocatie "Veld- zigt". Tekening ter inzage op de Vlissingsestraat 21 bij de afdeling Groenbeheer. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118-675312. Op grond Van het Besluit Rijkssubsidiëring Restauratie Monumenten 1997 (BRRM 1997) kan een eigenaar van een rijksmonument subsidie krijgen voor het herstel of restauratie van het casco (gevels, daken, balklagen) van zijn monumentale pand. Voordat subsidie kan worden verstrekt moet de ge meenteraad een restauratie-uitvoeringsprogramma vaststellen. Op dit mo ment wordt een restauratie-uitvoeringsprogramma voor de jaren 1998-2003 opgesteld. Een aantal monumenten is daarvoor reeds aangemeld. Om een inzicht te krijgen in de restauratieplannen en een indicatie in de kosten die daarmee gemoeid zijn, vragen wij alle eigenaren die plannen hebben om de komende tien jaar hun monument te restaureren, nu een schriftelijke voor aanmelding te doen bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsont wikkeling, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. De termijn van aanmelding sluit op 16 januari 1998. Aangemelde plannen zullen afhankelijk van aard en prioriteit worden opgenomen in een voorstelling van een restauratie-uit voeringsprogramma aan de gemeenteraad. Een aanmelding biedt overigens geen absolute garantie op rijkssubsidie, omdat de rijkssubsidiemogelijkhe den niet onbeperkt zijn. Informatie over het BRRM 1997 en over het res tauratie-uitvoeringsprogramma kan worden verkregen bij de heer J.A. Rooze. tel. 675282, werkzaam bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling. Foto: Wint Rientens.

de Faam | 1997 | | pagina 11