VAN DE m INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTE VLISSINGEN VEEH Woensdag 17 december 1997 FAAM/VLISSINGER 23 GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN I VEERE INFORMATIE OVERHEID GEMEEN T E POSTBUS 1 TEL. 0118 - 555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118-553 025 BOUWISLOOPAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge arti kel 41 Woningwet Aanvragen om bouw-lsloopvergun- ning zijn ingekomen voor: Domburg - het bouwen van een magazijn Ooststraat I; Oostkapelle - het uitbreiden van het café/restau rant Dorpsstraat 18; - het uitbreiden van een woning Rozenlaan 12; Vrouwenpolder - het bouwen van een berging Brouwershoofd 14. Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/'sloopver gunning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN In de periode 5 december t/m 11 december I997 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: Aagtekerke - het plaatsen van een schuurtje Reigersberg 7; Biggekerke - het bouwen van een afdak Tolweg 7-9; Domburg - het vergroten van een dakkapel Schuitvlotstraat 26; - het vergroten en veranderen van het ontmoetingscentrum Kanonweistraat 30; Koudekerke - het bouwen van een kantoor en werkplaats Karreveld IA; - het bouwen van een carport De Ruyterstraat 25; Oostkapelle - het vergroten van de garage Orionstraat 21; - het wijzigen van de gevelindeling Duinweg 48; - geheel slopen en bouwen van een zomerhuis Burgvliet 24; Veere - het bouwen van een berging Veerseweg 48; Vrouwenpolder - het uitbreiden van een zomerhuis Macquetshoofd 9; Westkapelle - het bouwen van een autobox 't Hout 12; Zoutelande - het bouwen van een garage Alk 6. Er is voor belanghebbenden een wet telijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en ver leende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzending van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van de gemeente Veere worden inge diend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge informa tie krijgen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling bouwen en wonen, sector Grondgebied, Gapingseweg la te Serooskerke op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur, telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. Bestemmingsplan Brouwerijweg Wij maken bekend dat het bij raadsbesluit van 3 juli I997 vastge stelde bestemmingsplan Brouwerijweg Domburg op 11 november I997 door Gedeputeerde Staten van Zeeland gedeeltelijk is goedgekeurd. Van dit plan, dat voorziet in de uit breiding van de woonfunctie van de kern Domburg, is goedkeuring ont houden aan de opname van een dubbelbestemming voor de bestaan de woning Brouwerijweg 32. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan vanaf vrijdag 19 december I997 tij dens de kantooruren gedurende 6 weken voor iedereen ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Informatie over de planvorming is verkrijgbaar bij de sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke. Beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Staten kan gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State worden inge steld. Dat geldt voor diegenen die hun zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar gemaakt hebben en vervol gens hun bedenkingen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland ingebracht hebben. Belanghebbenden, die kunnen aan tonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bij de gemeente raad hun zienswijze kenbaar te maken en/of hun bedenkingen bij Gedeputeerde Staten in te brengen, kunnen ook nog beroep aantekenen, ledereen kan tegen de onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten beroep instellen. Zij, die binnen de beroepstermijn beroep hebben ingesteld, kunnen een verzoek om voorlopige voorzie ning bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State indienen. Beroepschriften en/of verzoeken om voorlopige voorziening dienen te worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. WET MILIEUBEHEER Aanvraag en ontwerp-beschik- king oprichten van inrichting voor fokken en houden van paarden en pony's koudekerk- seweg 12 te Biggekerke. Wij maken bekend, gelet op de bepalingen van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Wet Milieubeheer, dat voor iedereen vanaf 19 december I997 geduren de vier weken op de afdeling Milieu, Gapingseweg I a te Serooskerke en bij de afdeling Voorlichting, Dorpsplein 28 te Koudekerke, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, en 's avonds na telefonische afspraak (0118-597616), ter inzage ligt de aanvraag om een oprichtingsvergun- ning ingediend door de heer A.J.H.M. Ideler voor de inrichting Koudekerkseweg 12 te Biggekerke (kadastraal bekend gemeente Veere kern Biggekerke sectie G nr. 874), alsmede de ontwerp-beschikking tot vergunningverlening. Het stuk ligt ter inzage tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Desgevraagd wordt er een mondelin ge toelichting gegeven op de voor noemde stukken. In de periode van 19 december I997 tot en met 16 januari 1998 kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen de aanvraag en de ontwerp beschikking schriftelijk door iedereen bij het college worden ingediend (Postbus I, 4370 AA Koudekerke). De persoonlijke gegevens van dege ne die schriftelijke bedenkingen heeft ingediend worden, indien daar om wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet tegelijkertijd met de bedenkingen worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 16 januari 1998 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Melding Besluit opslag vuurwerk milieubeheer Middelburgsestraat 60b Koudekerke Wij maken ingevolge artikel 8.41 lid 4 bekend dat een melding op grond van het Besluit opslag vuurwerk milieubeheer is ingediend voor de inrichting Middelburgsestraat 60b te Koudekerke. De melding betreft het oprichten van een inrichting voor het bewaren van vuurwerk. De melding en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf vrij dag 19 december 1997 tot en met vrijdag 16 januari 1998 tijdens kan tooruren voor een ieder ter inzage op de afdeling milieu, locatie Serooskerke, Gapingseweg I a en bij de afdeling voorlichting, locatie Koudekerke, Dorpsplein 28, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (met uitzondering van vrijdagmid dag) en ook 's avonds na afspraak (tel. 0118-597616). OPHALEN HUISVUIL/ GROFVUIL In verband met eerste en tweede kerstdag 1997 en nieuwjaarsdag 1998 zullen de routes voor het ophalen van het huisvuil en grof vuil worden gewijzigd. Eerste Kerstdag, donderdag 25 december: De route voor het ledigen van de duobakken in Gapinge, Grijpskerke, Meliskerke, Veere en Serooskerke buitengebied zal op zaterdag 27 december a.s. gereden worden. De route voor het ophalen van het grof vuil in Koudekerke, Biggekerke en Zoutelande zal op maandag 29 december a.s. gereden worden. Tweede Kerstdag, vrijdag 26 december: De route voor het ledigen van de duobakken in Westkapelle binnen de bebouwde kom zal zaterdag 27 december a.s. gereden wor den. De route voor het ledigen van de duobakken in Westkapelle buiten de bebouwde kom zal maandag 29 december a.s. gereden wor den. De route voor het ledigen van de duobakken in Aagtekerke zal maandag 29 december a.s. gereden worden. Nieuwjaarsdag, donderdag I januari: De route voor het ledigen van de duobakken in Gapinge, Grijpskerke, Meliskerke, Veere en Serooskerke buitengebied zal i.p.v. donderdag I januari op zater dag 3 januari a.s. gereden wor den. De route voor het ophalen van het grof vuil in de parken van Oostkapelle zal op woensdag 31 december a.s. gereden wor den. De route voor het ophalen van het grof vuil in Domburg, Oostkapelle en Westkapelle zal op maandag 5 januari a.s. gereden worden. Het kan zijn dat de ophaaldienst op bovengenoemde dagen op een vroe ger of later tijdstip dan normaal komt, zet uw duobak en grofvuil dus tijdig buiten. De ophaaldienst begint in de winter om 07.30 uur. Voor eventuele vragen kunt u, op werkdagen tussen 8.00 en 16.00 uur, contact opnemen met de infor matielijn. Telefoonnummer: 0118- 597697. Koudekerke, 17 december 1997 Burgemeester en wethouders van Veere Sluitingsuur Oudejaarsnacht De burgemeester van Veere maakt bekend dat het sluitingsuur voor de viering van Oud- en Nieuwjaar 1997/1998 voor (deelnemende) horecabedrijven is vastgesteld op 04.00 uur. Van deze regeling kunnen uitsluitend de horecabedrijven gebruikmaken die zich hiervoor bij de gemeente hebben gemeld. De horecabedrijven die wensen deel te nemen aan deze regeling kunnen zich schriftelijk of telefonisch mel den (0118- 565568). Achteraf zal een verrekening van de leges plaats vinden. m BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het bouwen van ondergrondse glascontainers De Visserstraat/Paauwenburgweg; A. Gogelweg ter hoogte van Lieftinckstraat; hoek Van Bossestraat/Dreesstraat; Hogeweg tussen Brouwerlaan en J. Vermeerlaan; Stenebeerl Hendrikstraat; Papegaaienburg winkelcentrum; Parklaan/Nieuwe Zuidbeekseweg; Padweg/Zeewijksingel; Wilgenstraat/Molenweg - het bouwen van ondergrondse vuilcontainers Walenburg; Wijenburg; Boetselaerenburg; Batenburg; Sterkenburg - het uitbreiden en verbouwen van de woning P.A. de Genestetlaan 4 - het wijzigen van de voorgevel Mendelssohnlaan 3 - het bouwen van 4 woningen Weststraat 3 t/m 9 - het bouwen van 68 woningen, een winkel en een jongerencentrum Bonedijkestraat Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist. N.B.: Het is mogelijk dat de tekenin gen waarop, bij een positieve beslis sing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN: In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: - het bouwen van een dakkapel Middelburgsestraat 69 - het uitbreiden van een magazijn Kanaalstraat 53 - het uitbreiden van de woning Spaarnestraat 79 - het bouwen van een garage Zuiderzeestraat 20 - het uitbreiden van de woning Oosterbaan 20 - het bouwen van ,een berging Zandweg 41 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging ontwerpbesluiten Wij maken bekend, dat aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer zijn ingediend door: 1. V.O.F. de Zeebaars voor een ver gunning wegens het oprichten en in werking hebben van een vis handel aan de Eerste Binnenhavenweg nr 18 (loods 3) te Vlissingen. 2. Gebr. van Schaik voor een inrich ting voor de opslag en verkoop van vis en het stallen van ver koopwagens aan de Eerste Binnenhavenweg nr 14 (loods I) te Vlissingen. 3. Cinema Groep een vergunning wegens het oprichten en in wer king hebben van een bioscoop met horecafunctie aan de Spuikomweg I/Kenau Hasselaarstraat te Vlissingen. Aan de vergunningen zullen voor schriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De aanvragen, de ontwerpbesluiten en bijbehorende stukken liggen van 18 december 1997 tot en met 14 januari 1998 ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kunnen de stukken ook op woensdagavond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien worden, telefoon 0118-487204. In bovenge noemde periode kan een ieder Schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen de ontwerpbesluiten. Wanneer u daar een schriftelijk verzoek toe indient, gelijk met uw bedenkingen, worden uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor monde linge inbreng of gedachtenwisseling kunt u contact opnemen met de sectie Milieu. Alleen wanneer u tijdig bedenkingen hebt ingebracht tegen een ontwerp besluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) bezwa ren in te brengen, of de besluitvor ming straks afwijkt van het voorne men. KINDEROPVANG Ingevolge artikel 6 van de Verordening kinderopvang Vlissingen 1990 maken wij bekend dat vergun ning hebben aangevraagd tot het openstellen en houden van een kin derdagverblijf: mevr. A. Risseeuw, Groenewoud 89 in het pand Badhuisstraat 88 en 90. mevr. J.A. Mijnlieff-Vinke, Nicolaas Beetslaan 15 in de ruimte van de voormalige huisartsenpraktijk op hetzelfde adres. De aanvraag tot het nemen van het hier bedoelde besluit met de daarop betrekking hebbende stukken liggen voor belanghebbenden tot 15 janu ari 1998 ter inzage bij de sectie WVC in het stadhuis. Belanghebbenden kunnen gedurende de gehele termijn van terinzageleg ging hun zienswijze over de aan vraag schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Eventuele bezwaren kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert in het openbaar op donderdag 18 decem ber 1997 om 19.30 uur in het stad huis. De agenda en de voorstellen liggen ter inzage in het stadhuis (stafbureau Communicatie) en in de gemeentelijke wijkwinkels (voor Souburg/Ritthem: in de bibliotheek van Oost-Souburg; voor Paauwenburg: in wijkcentrum 'Open Hof; voor Groot Lammerenburg: in wijkcentrum 'Groot Lammerenburg'; voor het Middengebied: op Hogeweg 88 en voor het Centrum: in de Stadsmonitor (Wolstraat 75). SLUITING STADHUIS GEMEENTE VLISSINGEN Het stadhuis is gesloten van donder dag 25 december 1997 tot maan dag 5 januari 1998. Er is echter wel beperkte dienstverlening. Raadpleeg hiervoor de huis-aan-huis te verspreiden brief, de gemeentelij ke pagina 'In den blauw geruiten kiel' in De Faam/Vlissinger of Maximaal teletekst pagina 811. Vlissingen, 17 december 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' in de Faam/Vlissinger' van van daag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. UITVOERINGSBESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING MIDDEL BURG 1997 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op 9 december 1997 op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 drie uitvoeringsbesluiten hebben geno men. Dit zijn de volgende besluiten: Aanwijzing gebied waarbin nen het op wegen verboden is alcoholhoudende drank te nut tigen of aangebroken flessen blikjes e.d. met alcoholhouden de drank bij zich te hebben (art. 2.4.8. APV Middelburg 1997). Het gehele grondgebied van de gemeente Middelburg is aangewe zen. Stellen van nadere regelen voor het gebruik van knalappa- ratuur (art. 4.1.3.2 APV Middelburg 1997). De volgende regelen zijn vastgesteld: A. I. het gebruik van knalappara- tuur binnen een afstand van 250 meter van de bebouwde kom is verboden; 2. tussen 20.00 en 07.00 uur is het gebruik van knalappara- tuur verboden; 3. de knalapparatuur dient op zodanige wijze opgesteld en gebruikt te worden, dat geluidsoverlast voor derden zoveel mogelijk wordt voorko men. De aanwijzingen van de dienst Stadsontwikkeling die nen hierbij in acht te worden genomen; 4. de onderlinge afstand tussen twee knalapparaten dient minimaal 250 meter te bedragen; 5. de opgestelde apparatuur dient van de woonbebouwing af gericht te zijn; B. Ivan het gestelde onder A. sub I, 2 en 4 kan op grond van bijzondere omstandigheden door hun college vrijstelling worden verleend; 2. aan deze vrijstelling kunnen voorschriften worden verbon den. Voorwaarden m.b.t. het ver branden van maaisel, riet en andere plantenresten afkomstig van het onderhoud van sloot kanten en watergangen (art. 4.2.6.2 APV Middelburg 1997). De volgende voorwaarden zijn vast gesteld: 1. De voorgenomen verbranding dient ten minste I uur van te voren te worden gemeld bij de alarmcentrale van de Regionale Brandweer Zeeland. 2. De verantwoordelijke stoker dient tijdens de verbranding voortdu rend aanwezig te zijn en zorg te dragen voor een goed brandend vuur, zodat zomin mogelijk rookontwikkeling plaatsvindt 3. De verbranding mag niet plaats vinden in de periode tussen 16.00 uur en 09.00 uur. 4. Zo spoedig mogelijk, doch uiter lijk binnen 48 uur na de verbran ding, dienen as en verbrandings resten, voor zover afkomstig van met iepziekte of bacterievuur aangetast hout, zoveel mogelijk van de bodem te worden verwij derd. Het is niet toegestaan as en verbrandingsresten in de bodem te verwerken, te begraven of op de bodem te verspreiden. Deze besluiten treden in de plaats van de onder de oude APV vastge stelde uitvoeringsbesluiten en treden in werking op 20 december 1997. De uitvoeringsbesluiten liggen voor een ieder ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging kennisgeving verandering inrichting artikel 8.19 Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op 3 december 1997 is ingekomen de kennisgeving van Schipper Kriekaard Staalbouw B.V. te Middelburg voor de wijziging van de inrichting, gele gen aan de Kleverskerkseweg 69 te Middelburg, voor welke inrichting eerder een milieuvergunning is ver leend. Ten aanzien van de verande ring wordt redelijkerwijs aangeno men dat deze geen gevolgen heeft voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu. De wijzigingen betreffen onder meer de verplaatsing van de machinale werkplaats. De kennisgeving en alle relevante stukken liggen van 18 december 1997 tot I januari 1998 elke werk dag tijdens kantooruren en op don derdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op don derdagavond dient van tevoren tele fonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd, tel. nr. (0118) 67 52 41. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging beschikkingen Beschikkingen Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer hebben verleend aan: 1. Elmirou Metaalservice B.V. te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor het uit voeren van laswerkzaamheden. De inrichting is geprojecteerd aan de Voltaweg (ong.) te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 480; 2. De heer J.C. Mol te Middelburg voor het uitbreiden van de inrich ting gelegen aan de Wilgenhoekweg 38 te Middel burg, kadastraal bekend gemeen te Middelburg, sectie T, nrs. 1746 en 1747. Inzage De beschikkingen en alle relevante stukken liggen tot 15 januari 1998 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afde ling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op don derdagavond dient van te voren tele fonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd tel. nr. (0118) 67 52 41. Desgewenst wordt er door de afde ling Milieuzaken een mondelinge toelichting gegeven op de voornoem de stukken. Beroep Van 18 december 1997 tot 29 januari 1998 kan beroep worden ingesteld door degenen die beden kingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, de advi seurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit, alsmede belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voor lopige voorziening. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van deze afdeling. Informatie Nadere informatie over de beroeps procedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Milieuzaken verkregen worden. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging ontwerp-beschikking Aanvraag en ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat bij hen een aanvraag om vergunning in het kader van de Wet milieubeheer is ingediend door de heer L. Petiet te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor de opslag en verkoop van vuurwerk. De inrichting is gele gen op het perceel aan de Korte Noordstraat 53 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie L nr. 4064. Inzage De aanvraag, de ontwerp-beschik king, die gericht is op vergunningver lening onder voorwaarden en andere relevante stukken liggen vanaf heden elke werkdag tijdens kantoor uren en op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van te voren telefonisch bij de afde ling Milieuzaken te worden aange vraagd (tel. 67 52 41). Desgevraagd wordt er door de afde ling Milieuzaken een mondelinge toelichting gegeven op de voornoem de stukken. Bedenkingen In de periode van 18 december 1997 tot 15 januari 1998 kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking schriftelijk door een ieder bij het college worden ingediend. Indien behoefte bestaat aan een gedachtewisseling over de ontwerp-beschikking kan daarom telefonisch worden verzocht. Tijdens deze bijeenkomst, waarbij de aan vrager in de gelegenheid wordt gesteld aanwezig te zijn, kunnen mondeling bedenkingen worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degene die bedenkingen heeft ingediend worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL Ten behoeve van het bouwverkeer voor het Rijksarchief Zeeland aan het Hofplein te Middelburg, worden de volgende tijdelijke verkeersmaat regelen getroffen: 1. het eenrichtingsverkeer in de Lange Noordstraat en op het Hofplein wordt opgeheven; 2. de parkeervakken aan de weste lijke zijde van de Lange Noordstraat worden verwijderd, waarna daar een parkeerverbod wordt ingesteld. Deze maatregelen zullen van kracht zijn tot en met 30 mei 1998, of zoveel langer als noodzakelijk dan wel zoveel korter als mogelijk. Het volledige verkeersbesluit ligt van 18 december 1997 toten met 28 januari 1998 ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit, kunt u ingevolge de bepalin gen van de Algemene wet bestuurs recht binnen zes weken na de dag van bekendmaking van dit besluit bij ons bezwaar maken door het indie nen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift moet onderte kend zijn en ten minste bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; d. de gronden van het bezwaar. Indien u bij ons een bezwaarschrift hebt ingediend, kunt u tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg verzoeken een voorlopi ge voorziening te treffen, als u meent dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Het verzoek hiertoe moet worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een derge lijk verzoek wordt griffierecht gehe ven; dit bedraagt 210,- voor natuurlijke personen en 420,- voor andere dan natuurlijke personen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een voorportaal op het perceel Akkerlaan 51; - het uitbreiden van de woning op het perceel Oosterscheldestraat 146; - het bouwen van een garage op het perceel Achter de Kerk 22 A te Nieuw- en Sint Joosland; - het bouwen van een berging op het perceel Europalaan 31; - het uitbreiden van de woning op het perceel Kuipers Rietbergkwartier 23. Eventuele bezwaren tegen bouwaan vragen kunnen pas worden inge diend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning v/ordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van I tot en met 5 december 1997 zijn de volgende vergunningen verleend en/of is met de volgende meldingen ingestemd: - het het uitbreiden van een stal ling- en opslagruimte op het per ceel Braakmanstraat 19a; - het plaatsen van een regionale milieustraat op een perceel aan de Waldammeweg; - het verbouwen van het pand op het perceel Markt 51; - het bouwen van een fabrieksin- stallatie op het perceel Herculesweg 35; - het verlenen van toestemming voor het bouwen in afwijking van een reeds verleende vergunning voor het bouwen van 14 wonin gen in het Prooijenspark; - het verlenen van toestemming voor het gewijzigd uitvoeren van de verbouw/uitbreiding van de woning op het perceel Noordweg 457; - het bouwen van een carport op het perceel Noordweg 424; - het plaatsen van een kap op garages op het perceel Burgemeester Lantsheerweg 5; - het plaatsen van een dakkapel op het perceel Noordweg 314; - het bouwen van een schuur/stal ling op het perceel Nadorstweg 73; - het bouwen van een hangar op het perceel Calandweg 4; - het verbouwen van een woning/aterlier op het perceel Schuitvlotstraat 24 A; - het uitbreiden van de woning op het perceel Oosterscheldestraat 146; - het bouwen van een portaal op het perceel Akkerlaan 51; - het bouwen van een tuinhuisje op het perceel J. Brasserstraat 24. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. KANTOREN GESLOTEN Het gemeentelijk personeel viert met elkaar een eindejaarsbijeen- komst op vrijdag 19 december De gemeentelijke kantoren zijn die dag vanaf 14.30 uur gesloten. Zie voor andere gemeentelijke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van vandaag en op Maximaal Text pagina 830.

de Faam | 1997 | | pagina 9