GEMEENTE MIDDELBURG Stadsdebatten: vragen en conclusies Sectie Communicatie Spreekuur B en W Eén Walcheren: meer bestuurskracht Ombudscommissie Wijk Ondersteunings Punt Wethouder plant beuk terug Inkomstenverklaring Rooivergunningen Aanvragen huursubsidie Week 50 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Tafeltje Dekje uw Woensdag 10 december 1997 FAAM/VLISSINGER 5 Bomen bij nieuwe rotonde A58 Voor de niéuwe rotonde zijn bomen gerooid. Komen er nog bomen terug. Antwoord: De inrichting van dc rotonde is een zaak van het rijk want het gaat om een rijksweg. Bovendien zijn hier ook veiligheidsredenen mee gemoeid. De afdeling Groen- bebeer kan onderzoeken of vervangende beplanting op een andere plaats kan worden aangelegd. Kleverskcrkseweg Inwoners van Arnemuiden zijn blij niet de verbetering van de Kicverskerkseweg en de aanleg van het fietspad waaraan wordt gcwerli. -Geen antwoord nodig. Toekomst Zuiderbaken en Poortershove Volgens geruchten zou Zuiderbaken dicht gaan en/of beheerder Poortershove verdwij nen. - Antwoord: Zowel met Zuiderbaken als Poortershove zijn we veel te blij om die in ge vaar te brengen. Wel is cr sprake van dat de banenpoolbaan van de beheerder wordt om gezet in een Molkcrtbaan. De wijkwethouder mevrouw van Dijk komt hier in de wijkta- fel op terug. Aan onderhoudsplannen voor het Zuiderbaken wordt gewerkt. Groenbeheer: plantsoen wordt te weinig onderhouden (diverse plaatsen), er wordt "onkruid gezaaid" met overlast voor tuinen, rietkragen worden verwaarloosd. Ove rigens: de bloembakken die groenbeheer plaatst zien er prachtig uil, geweldig mooi! - Antwoord: Soms is eens in de zo veel jaar grof snoeien nodig voor het behoud van de struiken. Daarnaast hebben we gekozen voor een ecologische groenstructuur waar dat mogelijk is. De vegetatie mag op sómmige plaatsen z' n gang gaan, zo krijg je ook betere leefgebieden voor vogels, amfibieën, zoogdieren en insecten. Dat ziet er wel slordiger uit en daar hebben mensen moeite mee. net ais met de verspreiding van bet "onkruid". Het is goed om hier met de wijktafel/wijkbemiddelaar op terug te komen en ook de wijkon- derhoudsploegen kunnen in de toekomst hierbij ingeschakeld worden. Honden Honden moeten aangelijnd zijn. Dit gebeurt vaak niet. Waarom doet de politie er niets aan? Graag een beter hondenpoepbeleid. - Antwoord: In het verleden is een regeling opgesteld waaraan hondenbezitters zich moe ten houden. In de praktijk gebeurt dat veel te weinig. In de Faam zal het probleem zeer binnenkort weer eens aangekaart worden. De stadswachten kunnen mensen er ook op wijzen. Speeltuin 't Zand In de speeltuin voldoet zo'n tachtig procent van de speelwerktuigen niet aan de wettelij ke eisen. Als er een ongeluk gebeurt, is de gemeente verantwoordelijk. Er is een begro ting gemaakt en subsidie aangevraagd, niet gekregen. Vervolgens overleg in SOM. ook daar een aanvraag ingediend. Hieruit vloeide een "gunstige' beslissing voort: 4.000.- voor vier speeltuinen. Daar kun je niets mee. Graag nog een keer goed naar kijken. - Antwoord: Het probleem is bekend. Er is een inventarisatie gemaakt van de meest on veilige dingen, die worden nog dit jaar hersteld zodat ze aan de eisen voldoen. Wethou der Van Dijk zegt toe dat naar extra geld gezocht zal worden om de speeltuinen op te knappen. Aangezien het om een gigantisch bedrag gaat, wordt het hele project uitge smeerd over minimaal driejaar. In het speeitulnenóverleg zal een inventarisatie gemaakt worden van de zaken die op korte en op lange termijn aangepast moeten worden. Afgezaagde populieren Langs wandelpad aan de Europalaan zijn enige tijd geleden populieren omgezaagd. De stronken staan er echter nog steeds. Kan daar iets aan gedaan worden? -Antwoord: 'Afhankelijk van de soort boom en de bereikbaarheid van de stobbe worden deze al dan niet weggehaald. Indien het niet storend is voor het totaalbeeld blijven stob ben staan en rotten langzaam .weg. Dit is goedkoper en geeft algemeen minder proble men met opslag van wortels. De betreffende situatie zal nader bezien worden. Verzakking geluidswal Grootmede Zoals we al eerder gemeld hebben is de geluidswal langs Grootmede in de loop van de tijd zo verzakt dat we nu weer de auto's kunnen zien - Antwoord; Deze verzakking moet worden aangepakt, daar móet snel een plan voor ko men. Vuilniswagens Vuilniswagens zijn voor sommige straten te breed met als gevolgd dat stoepen kapot ge reden worden. Suggestie: materiaal aanpassen aan stad. - Antwoord: Het aanschaffen van andere vuilniswagens zou een zeer kostbare zaak zijn. De burger zou dat meteen in zijn portemonnee merken! Bij de aanleg van nieuwe straten en wegen wordt rekening gehouden met de breedte zodat service-verlenende diensten van de straat gebruik kunnen maken. Vuilnis Vuilnis levert in de zomer problemen op. De GFT-bakfcen zijn een bron voor ongedierte en ze stinken. Waarom hebben wij wel van die bakken en de mensen in de binnenstad niet? - Antwoord: het gesprek van afvalbakken is voortgekomen uit milieubewust denken. Wc moeten proberen te leven mei de nadelen van deze manier van huisvuil ophalen. In de binnenstad is gekozen voor vuilniszakken omdat de bewoners vaak geen tuin of balkon hebben en omdat de bakken daar heel 'onhandig kunnen zijn in gebruik. Op eigen inita- tief kan men in de binnenstad overigens wel een GFf-bak aanvragen. Bomen in Kerkstraat Wat heeft een inspraakavond voor Nieuw- en Sint Joosland voor zin als dc bewoners aangeven bij de Kerkstraat geen/kleine bomen te willen en er worden toch bomen ge plant van zes meter hoog, Zo hebben we straks helemaal geen licht. - Antwoord: De gemeente koos ervoor om toch bomen te planten. Het plan dat in de in spraak is geweest wijkt op essefttiële punten af van hetgeen in uitvoering gebracht wordt Het aanvankelijk geplande aantal bomen is gehalveerd. De boomsoort is aangepast. Gro te lindebomen zijn veranderd in relatief jkleine ex(pluimes). Ook de plaatsen van de bo men zi jn zo gekozen dat bewoners er zo min mogelijk hinder van hebben. Al met al is in spraak dus duidelijk zinvol gebleken. Huisvuil SVe willen van de zakken af. Komen er ook containers voor. Zo vroeg 's ochtends het huisvuil buiten zetten dat is voor veel mensen onhaalbaar. Vooral voor diegenen die bét doen voor oudere mensen. Die moeten dan veel te vroeg op pad. Mag dat niet 's avonds, dan hebben ze ook meer tijd om een praatje te maken. - Antwoord: Er komt een plan om zo veel mogeli jk het gebruik van huisvuiizakken terug te dringen. Voor bij hoogbouw wordt gedacht aan containers ondergronds. Over het vroe ge tijdstip: dat doet de gemeente niet om te plagen, maar in hel belang van de volksge- In september heeft het college van burgemeester en wethouders vijf gespreksavonden met inwoners belegd en in oktober heeft een ge- spreksavond plaatsgevonden met vertegenwoordigers van Middelburg se maatschappelijke groeperingen en belangengroepen. Het thema van de avonden was "Op welke wijze willen inwoners en groeperingen bij het gemeentelijk beleid betrokken worden". Tijdens de bijeenkomsten werd geanimeerd gesproken door collegeleden en in totaal zo'n 450 inwoners. Er kwamen veel vragen naar voren over het parkeerbeleid, onveilige verkeerssituaties, het groenbeleid en veiligheid Actiepuntcnlijslen De opmerkingen en vragen werden tijdens de bijeenkomsten verzameld en na een korte pauze per portefeuillehouder beantwoord. De opmerkingen, vragen en antwoorden zijn verwerkt in actiepuntenlijsten, die na elke bijeenkomst werden gemaakt en bij de sectie Communicatie kunnen worden opgehaald. De vragen die niet direct beantwoord konden worden, zijn doorgespeeld naar de betreffende dienst. De antwoorden hierop worden doorgegeven via de wijktafels. Dingen van alledag Tijdens de avonden bleek dat het van belang is om de primaire zaken voor elkaar te hebben. Het is belangrijk dat de straat er mooi bij ligt, dat de groenvoorziening net jes wordt uitgevoerd en de vuilniszakken op tijd worden opgehaald. Het is dus zaak dat de gemeente zorgt dat die zaken op orde zijn. De din gen van alledag blijken voor de inwoners van groot belang. Waar werd zoal over gesproken? Inwoners zien Middelburg achteruit gaan ten opzichte van Vlissingen en Goes. Veel bedrijven vertrekken uit Middelburg, er is geen ziekenhuis, Middelburg heeft haar centrumfunctie verloren, dc stad is onbereikbaar voor mensen van buitenaf, de jeugd besteedt haar vrije tijd elders, enzo voorts. Het is de inwoners niet duidelijk dat en hoe de gemeente het tij pro beert te keren. Aan wijktafels en wijkbeheer wordt veel aandacht besteed op de gemeen telijke informatiepagina. Sinds kort zijn er ook folders verkrijgbaar. Toch is het fenomeen "wijktafèl" nog ovoldoende bekend. Inwoners willen meer betrokken worden bij het beleid. Het blijkt dat inwo ners vinden dat zij riteer inspraak in plannen behoren te hebben. Ze willen al in een zeer vroeg stadium meepraten. Liefst nog voor er een plan op tafel ligt. Met nanre als hel om de directe woonomgeving gaat wil len de inwoners zo volledig mogelijk bij de ontwikkelingen betrokken wor den. Er zijn veel opmerkingen gemaakt over het jeugdbeleid. De inwoners zou den graag zien dat er hangplekken voor jongeren gerealiseerd worden in de wijken. Ook zou men graag zien dat er meer vrijetijdsbestedingen voor jongeren komen. Met het jeugddebat heeft de gemeente een start gemaakt voor een nieuw jeugdbeleid. Dit moet nog concreter worden gemaakt. Inwoners worden niet altijd goed voorgelicht over wat er bij hen in de straat te gebeuren staal. Tijdens de avonden bleek dat de voorlichting op sommige punten stroef verloopt. Mei name klachten over het niet voorgelicht worden over afsluiten of op breken van straten. Zeker de direct betrokkenen moeten over een dergelij ke situatie vroegtijdig ingelicht worden. Op elke avond kwamen er een of twee klachten over onbeantwoorde brie ven, men ontving dus ook geen ontvangstbevestiging. Intern is daar bij de gemeente nog eens nadrukkelijk op gewezen. Voor veel inwoners zijn de inspraakprocedures ondoorzichtig. Velen we ten niet wanneer ze kunnen inspreken, hoe ze dat kunnen doen en wat de verdere procedure is. Bij de gemeente wordt naar aanleiding van deze opmerking een folder sa mengesteld met daarin een overzichtelijke opsomming van inspraakmoge lijkheden. Stadsdebatten hprhaald Binnen een jaar wil de gemeente opnieuw stadsdebatten organiseren met een duidelijk thema. Tijdens die avonden zal verslag gedaan moeten worden van wat er gebeurd is met de opmerkingen van de vorige bijeenkomsten. Belangrijk is dat er dan resultaten getoond moeten worden. Gedane toezeg gingen moeten zijn uitgevoerd. Bloemlezing Op deze pagina vindt u een bloemlezing van de gestelde vragen en de ant woorden. De complete vragenlijsten kunt u bij sectie Communicatie opha len. Dienst Middelen Dienst Maatschappelijke Zaken Dienst Dienst Stadsbeheer Interne Zaken Alg. Bestuurs zaken financiële Zaken Personeel/ Organisatie/ Informatie Sociale Zaken Weizijn en Onderwijs Ondersteuning Economische Ontwikkelingen en Grondzaken Nieuwe Werken en Verkeer Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Milieuzaken Ondersteuning Groenbeheer Stadsreiniging Eigendomsbeheer Accommodaties Ondersteuning Zoekt u de weg binnen de gemeente, dan bestaan daarvoor verschillende "wegwijzers": de informatiegids "Thuis in Middelburg", de sectie Commu nicatie (voor de gegevens zie rechtsboven) en de folder "Gemeentelijke Wegwijzer" verkrijgbaar bij Communicatie. Er bestaan daarnaast ook mogelijkheden voor het maken van opmerkingen. Het spreekuur van burgemeester en wethouders bijvoorbeeld en vooral: de wijkbemiddelaar en vergaderingen van de wijktafèl. Voor klachten is er de Ombudscommissie. Hiernaast staan de gegevens. Over alle kleine vragen over zaken die te maken hebben met de woon- en leefomgeving bij u in de onmiddellijke omgeving kunt u bij het WOP te recht. Samen met de wijkbemiddelaar kunt u bekijken wie er vervolgens actie onderneemt. Waar vindt u de WOP's: WOP West 't Zand, Stromenwijk, Griffioen, Breewijk). Arnelaan 57, 4335 TB Middel burg. telefoon 0118-641180. fax 634355; WOP Zuid (Magistraatwijk, Reijershove, Erasmuswijk), Zuiderbaken, Rentmeesterlaan 245, 4336 EL Middelburg, telefoon 0118-640111 WOP Oost (Dauwendaele en Nieuw en St. Joosland). Ontmoetingscentrum Dauwendae- le. Vrijlandstraat 51, 4337 EB Middelburg, faxen telefoon 0118-613950. WOP Noord (Nw. Middelburg, St. Laurens, Klarenbeek en Centrum), Zacharias Jans- sestraat 15A, telefoon en fax 0118-640834. WOP Arnemuiden Korenbloem laan 3a. 4341 JD Arnemuiden. telefoon en lax 0118-603242. Elke dinsdag houden de wethouders en de burgemeester een uuw vrij van 16.30 tot 17.30 uur voor de Middelburgers die hen willen spreken. Tijdens het spreekuur kunnen allerlei zaken aan de orde komen. Het is echter niet de bedoeling dat het spreekuur officiële bezwaar- en beroepsprocedure ver vangt. Een afspraak voor het spreekuur kan worden gemaakt B>voor de wethouders via telefoon 675431 fax 675580; voor de burgemeester via telefoon 675780 fax 651239. /.oudheid en liet aanzicht van de buurt. Zakken die ;s nachts buiten staan worden openge reten door katten en ratten en zo ontstaat zwerfvuil. De gemeente realiseert zich wel dat het moeilijk is. misschien speelt het probleem minder bij gebruik van containers. In ieder geval zal aan de medewerkers van de Stadsreiniging gevraagd worden niet eerder dan om half acht 's ochtends de straat in te rijden. Molenplein, parkeerplaats vrachtwagens Al jaren geleden (brief 1993) hebben bewoners van de Oude Vlissingseweg gevraagd om maatregelen tegen het parkeren van vrachtwagens op het plein voor de molen. Het lijkt wel een industrieterrein. Er is veel overlast van lawaai en stank van de vrachtwagens. De Oude Vlissingseweg is prachtig opgeknapt, het trillen is nu verdwenen, alle lof daarvoor. Maar nu het Molenplein nog. Kan er geen woning op gebouwd worden. - Antwoord: Vrachtwagens horen inderdaad niet thuis op het Molenplein, die horen bij de bedrijven zelf. Als gemeente kunnen we er iets aan doen door het terrein ongeschikt te maken voor de vrachtwagens en door contact op te nemen met de bedrijven en samen roet hert andere faciliteiten te regelen. Veiligheid fietspaden Schroei)rug naar zuid/Tnrenweg/naar Nieuw- en Sint Joosland Deze fietspaden zijn erg slecht, onder andere door boomwortels zitten er gevaarlijke kie ren tussen de tegels. - Antwoord: Het onderhoud van fietspaden is inderdaad de zorg van de gemeente, daar moet een onderhoudsplan voor worden gemaakt. Dit geldt niet voor het fietspad naar Nieuw en Sint Joosland, dat K niet van de gemeente, maai we kunnen daarin wel bemid delen. Voor een deel heeft het ook met de kwaliteit van de ondergrond te maken. Beschoeiing. Er is ooit geid gereserveerd voor de aanleg van een beschoeiing. Wanneer begint de ge meente daaraan. Antwoord: De gemeente Arnemuiden heeft een krediet van 220,000,- beschikbaar ge steld, voor een natuurvriendelijke oever van het oude gal. Of liet krediet voldoende is zal nog moeten blijken. Op 1 nov '96 is aan Gromroij opdracht gegeven voor het maken van een bestek met tekeningen, l.v.m. beheersbaarheid van het waterpeil en omdat R.W.S. ook mede eigenaar van het oude gat is. zijn besprekingen gestart. Deze besprekingen zijn erg langdradig geworden en moeizaam verlopen. Later is het Waterschap zich ook met de zaak gaan bemoeien in het kader van waterbe heersing. Momenteel is het concept bestek met tekening en begroting door Grontmij in gediend.. Door gemeente Middelburg, afd. NW. en V. moeten dit bestek en deze begroting nog worden gecontroleerd, Als blijkt dat alles goed is kan tot definitief bestek met tekening Worden overgegaan en kan daarna het werk worden aanbesteed. Jodengang De Joodse begraafplaats wordt opgeknapt. Kan cr ook gekeken worden naar de situatie inde Jodengang (straatverlichting)? - Antwoord: Wethouder zal het probleem doorgeven aan de betreffende dienst en er zal overleg worden met Delta Nutsbedrijven. De openbare verlichting van de Jodengang wordt in 1998 vernieuwd. Gelijktijdig wordt het verliehtingsnivcau bekeken. Parkeerkaart In de buuri van de Meestoof zijn zo'n 200 parkeerplaatsen voor bewoners. Bewoners kunnen een parkeerkaart i 75,- kopen. Deze kaart is gebonden aan een bepaald kente ken. Voorstel: kaart niet langer verbinden aan kenteken maar aan een adres zodat ook be zoekers laart kunnen gebruiken. - Antwoord: Op de parkcerkaarten voor bewoners worden kentekens vermeld. Dit houdt verband met de controle op het rechtmatige gebruik door de bewoners van dc binnenstad. Het vermelden van persoonlijke gegevens op de kaart -in plaats van een kenteken- is uit een oogpunt van privacy en diefstalpreventie ongewenst. Voor sociaal bezoek in de be- ianghebbendengenbieden bestaat de mogelijkheid van een dagvergunning (kraskaart), die door de bewoners van de binnenstad kan worden aangeschaft. Plaveisel Koepoortlaan Deze spreker raadt het college aan om eens over Koepoortlaan en hei Molenwater te fiet sen zodat de gevaarlijke situatie met eigen ogen gezien kan worden. - Antwoord: Er wodft onderzocht tot hoever de wortels van de bomen langs de Koepoort- laan groeien en hoe dik het wortelpakket is. daarna kan bekeken worden wat. met be houd van de bomen, aan de bestrating van de Koepoortlaan gedaan kan worden. Momen teel heeft opvullen van de gaten roet zand en weer dichtstraten weinig zin omdat binnen dc kortste keren de verzakking weer terug is. Er wordt naar gestreefd om een goed plan voor de Koepoortlaan op te stellen en de straat in de herütratingsplanning op te nemen. Groenvoorziening Meestoofgebied Groenvoorziening is mooi aangelegd maar wordt zeker de laatste paar maanden niet goed onderhouden. Waar ligt dat aan'1 - Antwoord: De groenaanleg tussen de appartementengebouwen is kleinschalig van opzet en is erg arbeidsintensief. In de beplantingen treden in toenemende mate hardnekkige onkruiden op. Mede naar aanleiding van klachten uit deze omgeving is er een aantal ke ren extra onderhoud uitgevoerd. Voor enkele lokaties is het plan opgepakt om de beplan tingen deels te vervangen ("winter 1997/98) om het zo beter hcheerbaar te maken. Door de inrichting van het gebied, waarbij openbaar groen tot aan de gevel of het terras van de bewoners doorloopt, blijft het echter moeilijk een verzorgingsniveau te realiseren. Bereikbaarheid nieuwe zwembad Plannen voor het nieuwe zwembad zijn prachtig, maar hoe moeten ouderen en kinderen er komen? Afhankelijk zijn van de fiets is een bezwaar. - Antwoord: Er zal nadrukkelijk gekeken worden naar mogelijkheden om het mobiliteits probleem op te lossen. Het openbaar Vervoer zal hier ook een rol in moeten spelen. Als mogelijkheid wordt geopperd de leeftijd voor het schoolzwemmen met een paar jaar te vervroegen. Bewegwijzering zwembad Voor mensen die van buiten Middelburg komen is het zwembad moeilijk te vinden. Kan hier iets aan gedaan worden? - Antwoord: Hel is bekend dat de bewegwijzering naar het zwembad niet voldoet. De be drijfsleider van het zwembad wordt daar regelmatig door bezoekers van buiten Middel burg (verenigingsbezoekers) en toeristen op aangesproken. Het probleem is niet eenvou dig op te lossen. De verwijzing naar het zwembad kan verbeterd worden door het plaat sen van duidelijke verwijsbordjes bij de toegangswegen, waardoor het eenvoudig is om het zwembad te vinden. Dan dient zich echter het probleem aan dat de bezoekers naar het zwembad rijden en moeten constateren dat daar geen parkeerruimte aanwezig is. Dit betekent dat de bezoekers wanneer zij bij het zwembad arriveren een duidelijke verwij zing moeten krijgen (ook weer door middel van een duidelijk verwijsbord) naar de par keergarages en/of andere openbare parkeergelegenbeden. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu van 15 tot en met 21 december 1997 maandag rundérgehaktballen, crèmespinazie, aardappelen dinsdag varkensvlees in fijne saus met ap pelstukjes, rode kool. aardappelpu ree woensdag runderlapje in rode wijnsaus, bloemkool, broccoli, aardappelen donderdag stamppot van boerenkool mei rook worst vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen, ge stampte aardappelen zaterdag nasi rames zondag wat de pot schaft Foto: D.J. Gjeltema. De fractievoorzitters van'de Middel burgse coalitiepartijen (PvdA, CDA en VVD) liebben de herindeling van Walcheren opnieuw aan de orde ge steld tijdens een bezoek van staats secretaris mevrouw A.G.M. Van de Vondervoort van Binnenlandse Za ken aan Zeeland op 1 december. De fractievoorzitters hebben haar ge vraagd de herindeling van Walche ren weer op de politieke agenda te plaatsen. De fractievoorzitters zijn namelijk van mening dat het een ge miste kans is geweest dat bij de re- centelijke herindeling per I januari 1997 dc mogelijkheid niet is benut van Walcheren één gemeente te ma ken. Sinds enkele jaren vormen de gemeente Vlissingen en Middelburg een stadsgewest. Dat betekent dat er voortdurend overleg nodig is om tol een goede afstemming van het be leid te komen. Onnodig veel energie gaat verloren aan het bereiken van consensus op diverse beleidsterrei nen. Dit vertraagt een snelle en bre de (sociaal-economische) ontwikke ling van het stadsgewest en Walche ren, Het bevorderen van voldoende bestuurskracht is van groot belang om de slag naar de naaste en de ver dere toekomst le kunnen halen. Wal cheren heeft immers voldoende po tenties in zich om als zelfstandige en volwaardige gemeente te kunnen functioneren. De Ombudscommissie is onafhankelijk en behandelt klachten over ge meentelijke organen of diensten. Als u ontevreden bent over de manier waarop ambtenaren, gemeentebestuurders of gemeentelijke instanties zich tegenover u gedragen, kunt u bij de Ombudscommissie terecht. Het postadres is: Postbus 1 13. 4330 AC Middelburg. Het secretariaat is bereikbaar op telefoonnummer 0118-675434. December is altijd een drukke tijd en dat geldt ook voor de uitkeringsadmi- nistratie van de sociale dienst. Die afdeling streeft ernaar om uw uitkering over de maand december op de gebruikelijke tijd op uw bank of giroreke ning bij te schrijven. Om dit te kunnen verwezenlijken zenden wij u het in komstenbriefje toe rond 12 december a.s. Wij verzoeken u het formulier dinsdag 16 december in te leveren. Mensen die er ook een loonstrook bij moeten leveren verzoeken wij pas na ontvangst van de loonstrook het brief je per omgaande in te leveren. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m. boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 3 abelen, 2 essen. 8 beuken aan de Elzen- en Beukenlaan 8 esdoorns aan de Lange Noordstraat 1 wilg aan de Boudaenlaan Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer. 0118-675312. De termijn voor het aanvragen van huursubsidie is nogmaals verlengd. Dit betekent dat aanvragen voor huursubsidie tot 1 januari 1998 kunnen wor den ingediend. Formulieren zijn verkrijgbaar bij Sociale Zaken aan de Simpelhuisstraat en bij de sectie Communicatie. Foto: Johan Sinke. Op donderdag 27 november heeft wethouder mevrouw J.C. van Dijk-Sturm van onder meer Milieuzaken en Groenbeheer een twintigjarige rode beuk geplant op de Balans. De beuk staat op de plek waar enkele jaren geleden een andere rode beuk is doodgegaan als gevolg van een schimmeiinfectie. Op deze markante plaats in de Middelburgse binnenstad zal de nieuwge- plarite rode beuk extra veel zorg krijgen: er wordt hoogwaardige humus aangebracht en een beluchtihgsdrainbuis geeft de gelegenheid om lucht en zo nodig water toe te voegen. De boom wordt verankerd in de grond.

de Faam | 1997 | | pagina 5