Emma krijgt volledig verzorgd etentje Mim mxtmim >w De driejarige Emma Walhout uit Vlissin gen had zo'n mooie kleurplaat gemaakt dat ze in de prijzen viel bij pannekoeken- huis De Kabouterhut in Middelburg. Vorige week was ze uitgeno digd om de prijs, een volledig verzorgd etentje in De Kabou terhut, in ontvangst te nemen. En stomtoevallig was zwarte piet in het er kende Middelburgse pannekoekenhuis. Voor de fotograaf ging ze daarom even op de foto. De andere prijs winnaars waren niet aanwezig. De naam en faam van de Kabou terhut is kennelijk zo groot dat de overige prijswinnaars van bui ten de provincie ko men. FOTO JAAP WOLTERBEEK Gezondheid Allerlei Gevonden Cursus/Onderwijs Sport Jongeren Kerst Geloof Beurs DONDERDAG VRIJDAG SNEL GEBOEKT ZATERDAG ZONDAG MAANDAG" DINSDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 10 december 1997 FAAM/VLISSINGER 21 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 11 december t/m wo. 17 december. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Gerefor meerde Gemeente. Zo. 9.30 en 14 uur: dienst, 19 uur: R. Kattenberg. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.P.J. Voets, 15 uur: L.D. Bur ger. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: L.H. Bouw- kamp. Volle Evangeliege meente 'Immanuel'. West- dijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG: Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll. Rooms Katho lieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: C. Simons. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: C. Simons (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Jacob Cats- straat 7. Zo. 10 uur: P. Joos- se, 14.30 uur: W.A. van den Berg (in de Herv. kerk). Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 14.30 uur: W.A. van den Berg. KLEVERSKERKE: Hervorm de Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.J. Köther- Middelhoek. KOUDEKERKE: Gerefor meerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 en 19 uur: P.L. de Schipper (in de Herv. kerk) Hervormde Kerk. Dorpsplein I. Zo. 10 en 19 uur: P.L. de Schipper. MELISKERKE: Gerefor-' meerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zó. 10 uur: D.C. Cop- poolse. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG: Baha'i Ge meenschap Walcheren. Infor matie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland II. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Baptistenge meente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: C. Schrage. Gere formeerde Gemeente Cen trum Middelburg. Ter Hooge- kerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Hof- pleinkerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas, 17 uur: eredienst. Nieuwe Kerk. Groenmarkt. Za. 20 uur: jon- gerengebed. Zo. 10 uur: C. Brakema, 19 uur: zangdienst. De Morgenster. Zo. 10 uur: P. Paulus. Engelse Kerk. Sim- pelhuisstraat. Zo. 19.30 uur: dienst in de Nieuwe Kerk. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoe- tingskerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllschleger. Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: D.J. Zandber gen. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk). Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: Van den Heuvel. Pink stergemeente Middelburg. Baarsjesstraat 43. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie (Dam 6). Kerkgenootschap der Ze- vendedags Adventisten. Lan ge Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ere dienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.30 uur: bidstond, 10 uur: Bot. Evan gelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: H. Stam. Vereni ging van Vrijzinnige Her vormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk: Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wal- lonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Char- dard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeen schap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur. Jehovah's Ge tuigen Gemeente. Dauwen- daelselaan 35. Middelburg- Reyershove: Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Middelburg-Cen trum: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeen te Sion. Thomaskapel, Vrij landstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Fran cais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOS- LAND: Hervormde Gemeen te. Zo. 9.30 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE: Gerefor meerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: J.H. Kip. Hervormde Ge meente. Zo. 10 uur: geen op gave ontvangen. Gerefor meerde Gemeente. Saron- kerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM: Hervormde Ge meente. Zo. 11 uur: P. Bar mentlo. SEROOSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: PJ. v.d. Maas (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Bezemer, 17 uur: PJ. v.d. Maas. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noord- weg 370. Zo. 10 uur: G.J. v.d. Linde, 17 uur: P.L. de Schip per. OOST-SOUBURG: Kanaal- straatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: B. de Haan, 19 uur: A. Arendse. Bejaardente huis 'De Zoute Viever'. Don- gestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pink stergemeenschap 'Shalom', Kanaalstraat 8. Zo. 14.30 uur: B. Schot. Ma. 20 uur: bijbel kring. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. Geredja Kristen Maluku Selatan. M.A. v.d. Puttestraat. Zo. 13 uur: S. Waisapy. VEERE: Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: G.P.R. Penne- kamp. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Se amen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinkster- kerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zendingge meente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostoli sche Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogel- weg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: P. Joosse. Zieken huis Walcheren. Koudekerk- seweg 88. Zo. 10 uur: B. van Lamoen. Jehovah's Getui gen. Van Dishoeckstraat 534. Centrum: Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Souburg: Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Bossenburgh: Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuis straat 161. Zo. 10 uur. Gere formeerde Gemeente. Mar- nixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur. Pinksterge meente Vlissingen e.o. Vrijd omweg 1. Zo. 15 uur: B. Ha- negraaff. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evange liegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apost olisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katho- lieke Kerk Der Boede. Elke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: J. Engelgeer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER: Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 17 uur: ad- ventszangdienst. Gerefor meerde Kerk. Fort de Haak- weg 14. Zo. 10 uur: J. Lukas se, 17 uur: adventszang- dienst (beide SOW-diensten in de Herv. kerk). Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 17 uur: Van Leerdam (SOW-dienst in 'Bethel'). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boeke- steijn. L i A r Wat te meiden? Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Samen verder - De vereni ging voor CVA-gehandicapten en hun partners 'Samen Verder' houdt zaterdag 13 december een bijeenkomst in 't Gasthuis in Middelburg. Onderwerp van de middag is 'Omgaan met be perkingen'. Ergotherapeute Trees Lutgerink, logopediste An- ja van Daal en fysiotherapeut Rob Ostinga spreken vanaf 14 uur over dit onderwerp. Mijn Genoegen - De klipper Mijn Genoegen kan volgend voorjaar weer een echt zeilend schip zijn. In juni werden de zei len van de klipper door een plot selinge windvlaag onherstelbaar beschadigd. Om nieuwe zeilen aan te kunnen schaffen had de Vereniging Vrienden van de Mu seumhaven Zierikzee ruim een ton nodig. Dat geld is onlangs bij elkaar gebracht, met hulp van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Peertjes - Een weckfles peer tjes uit 1928 is de nieuwste aan winst van het Fruitteeltmuseum Kapelle. De peren zien eruit als of ze pas gisteren zijn inge maakt. De pot overleefde de tweede wereldoorlog en de hongerwinter dankzij de gopde zorg van voormalig eigenares mevrouw Roos uit Broek en Waterland. Na haar overlijden heeft de familie de peren over gedragen aan het museum. Jubilarissen - De Industrie bond FNV afdeling Middelburg huldigt donderdag 11 december haar jubilarissen. De feestelijke bijeenkomst vindt plaats in het Zuiderbaken aan de Rentmees terlaan in Middelburg-Zuid. Aan vang 20 uur. Poolse boom - De Stichting Zeeland helpt Polen woont don derdag 11 december de over dracht van een 'Poolse' kerst boom in de Statenpassage van de Tweede Kamer bij. De stich ting is hiertoe uitgenodigd door kamervoorzitter Piet Bukman. De boom wordt door de ambas sadeur van Polen aangeboden en is een symbolische dankbe tuiging voor alle hulp uit Neder land tijdens de watersnood die afgelopen zomer een deel van Polen teisterde. Paul Krugerstraat - De werk zaamheden aan de Vlissingse Paul Krugerstraat en Prins Hendrikweg zijn onlangs afge rond. De vernieuwde Paul Kru gerstraat wordt donderdag 11 december om 15 uur geopend met een oude stoomwals. Aan sluitend is er een bijeenkomst in de wintertuin van het Theo van Doesburgcentrum. Impuls - De Zeeuwse Steun functie voor het Welzijnswerk Impuls gaat per 1 januari op in een nieuwe provinciale organi satie met de naam 'Scoop'. De verhuizing van werknemers vindt plaats in de derde week van januari. Dan is Scoop bereik baar op het adres Achter de Houttuinen 8, 4331 NJ in Mid delburg. Het nieuwe telefoon nummer is dan 0118 - 682 500. Duiven - De jaarlijkse duiven- tentoonstelling van de Vlissing se postduivenvereniging De Posthoorn wordt zaterdag 13 december gehouden. De ten toonstelling begint om 14.30 uur in het clublokaal aan de Iris laan 206 (bij de speeltuin) in Vlissingen. Blindegeleidestok - Op het Vlissingse politiebureau zijn van 7 november tot en met 1 de cember de volgende voorwer pen aangegeven: fietsen, sleu telbossen, portemonnees, een zilveren ,armband met medaille, autogereedschap, toiletartike len, een toilettas, pasfoto's, geld, een blindegeleidestok, drie horloges, een kat, een ko nijn, een halsketting en een ver sterker. Verloren spullen kunnen tijdens kantooruren worden af gehaald op het bureau. De ge vonden voorwerpen worden maximaal drie maanden be waard. Tuinornament - In de periode van 29 november tot en met 5 december zijn op het Middel burgse politiebureau de volgen de voorwerpen als gevonden aangegeven: een langspeel plaat, een shag etui met shag en vloei, een hond (spaniel), een rode kat, een zilveren halsket ting met drie hangertjes, een groene kinderparkajas, een blau we bromfiets, een paarse mountainbike, een groene he renfiets, een goudkleurige sleu tel, twee Axa-fietssleutels, een bruine sporttas met sportkle- ding, een tuinornament en een boek in cadeauverpakking van de ANWB. Bedrijfshulpverlening - Ie dere ondernemer moet vanaf 1 januari 1998 in het bezit zijn van het certificaat Elementaire Be drijfshulpverlening. Het Groen College Goes begint in januari met een korte praktische cursus op dit gebied. Aan de orde ko men onder meer het toepassen van levensreddende handelin gen, toepassing van hulp bij de meest voorkomende ongeval len, zelfhulp bij bijzondere onge vallen en ziekte op het werk, het opstellen van een ontrui mingsplan bij calamiteiten en het gebruiken van communica tiemiddelen. Inlichtingen: 0113 - 272 251. ZVU - De Zeeuwse Volksuni versiteit houdt vrijdag 9 januari een voorbeschouwing bij het to neelstuk 'The importance of be ing earnest' van Oscar Wilde. De voorbeschouwing is in de Stadsschouwburg in Middelburg en wordt gegeven door toneel criticus Willem Nijssen. Verder houdt de ZVU begin januari ken- nismakingsdagen voor de cur sussen Noors, Notuleren, Patchwork en Quilten (vervolg cursus) en Bridge. Meer infor matie: 0118 - 634 800. Afleren - Liever leren dan afle ren. Dat is de titel van de cursus die vanaf januari wordt gegeven door de Praktijk voor Gestalt en Psychosynthese in Middelburg. 15 december is er een voorlich tingsbijeenkomst over de cur sus. Deze begint om 20 uur aan de Breestraat 83 in Middelburg. om 20 uur begint het eigenlijke gebed. Tijdens de dienst wordt aansluiting gezocht bij diensten die plaatsvinden in het Franse stadje Taizé, waar jaarlijks tien duizenden jongeren samenko men om op zoek te gaan naar de kern van het geloof. centrum aan de Vlissingse Brou- wenaarstraat. Midgard - Het Middelburgse jongerencentrum Midgard is op nieuw verhuisd. Jongeren kun nen vanaf zaterdag 13 decem ber terecht in het gebouw De Schakel aan de Bachtensteene 14. Het gebouw wordt om 20 uur geopend door Paul van der Linden, directeur van de Stich ting Sociaal Kultureel Werk Mid delburg. Daarna is er een video presentatie van de drama workshop en een optreden van Eyeless. Disco-on-lce - In het Vlissing se Sportfondsenbad wordt vrij dag (12 december) voor het eerst een 'disco-on-ice' gehou den. Vanaf 19.30 uur draait d.j. Erwin de Jong platen. Ook licht en andere effecten horen bij de discoavond op het ijs. Het sport fondsenbad is van plan meer van deze avonden te houden als deze goed loopt. Vuurwerk - Wie te vroeg of il legaal vuurwerk afsteekt, loopt kans om gepakt te worden. Poli tie zal de betreffende jongere in de meeste gevallen doorverwij zen naar het Regionaal Halt Bu- ro Walcheren. Hier krijgen jeug dige delinquenten een werk- en een leermoment aangeboden. Het werkmoment kan maximaal uit negen uur (alternatieve straf) bestaan. Het leermoment is het bekijken van een videofilm en het beantwoorden van vragen erover. Kerkdienst - In de Middel burgse Wandelkerk is zaterdag 13 december een speciale kerk dienst voor jongeren. Vanaf 19.30 uur wordt er ingezongen, Tien dorpentoernooi - De Westkappelse voetbalvereni ging De Noormannen houdt vanaf zaterdag 13 december het Ten Dorpentoernooi voor F-pu- pillen. Wedstrijden worden ge speeld in sportzaal De Belling aan de Molenwal in Westkapel- le. Zaalvoetbal - Het eerste Zaal voetbaltoernooi Groot-Veere be gint zaterdag (13 december) in sporthal De Couburg in Koude- kerke en De Halve Maan in Oostkapelle. Aan het toernooi nemen teams mee van voetbal verenigingen uit Domburg, Kou- dekerke, Oostkappelle, Seroos- kerke, Veere, Westkapelle en Zoutelande. Clubkampioenschap - De christelijke- gymnastiekvereni ging Veldo uit Middelburg houdt zaterdag 13 december de jaar lijkse clubkampioenschappen voor leden vanaf tien jaar. De wedstrijden worden vanaf 10 uur gehouden in de gymzaal aan de Bachtensteene in Middel burg. Rond 15.30 uur is bekend wie de winnaar is. Jazzdans - De Koninklijke Ne derlandse Gymnastiek Bond, re gio Zeeland/Brabant, houdt za terdag 13 december een jazz- dans-acro-demo-dag. In een ge varieerd programma presente ren verenigingen 31 jazzdans- nummers en 10 acrogymnas- tieknummers. De demodag wordt vanaf 13 uur gehouden in de Baskensburgsporthal in Vlis singen. Indoormotocross - Voor de zesde keer wordt in de Goese Zeelandhallen een Grote Inter nationale Motocross gehouden. Vrijdag 23 januari wordt het Open Zeeuwse Kampioenschap verreden. Regionale toppers als Casper Ovaa, Marco Overweel en Willem Jaap Jansen verschij nen dan aan de start. Zaterdag 24 januari wordt het Internatio nale Open Nederlandse Kam pioenschap Indoormotocross gehouden. Hieraan neemt rege rend Nederlansds kampioen Pedro Tragter deel. De organisa tie is in handen van de Stichting Motorsport Zeeland. Kerstzang - In de Gerefor meerde Kerk in Vrouwenpolder wordt zaterdag 13 december een kerstzangavond gehouden. Het gereformeerd zangkoor Walcheren, het kinderkoor De Karekieten, Sandra Smit (boeije, cornet), Rianne Stelpstra (fluit) en Jan Wattel (orgel) verlenen muzikale medewerking. Domi nee G.F. Overweg verzorgt de opening en sluiting. Het pro gramma vermeldt koorzang, soli voor cornet en orgel en samen zang van bekende liederen voor advent en kerst. Samenzang - In de kerkzaal van wijkcentrum Open Hof in Vlissingen wordt dinsdag 16 de cember een kerstsamenzang gehouden. De samenwerkende kerken in Paauwenburg (Federa tieve Wijkgemeente Open Hof, de Hervormde Gemeente en de Emmanuel Parochie) treden voor de derde keer op deze ma nier naar buiten. Het program ma omvat naast samenzang ook een optreden van Ons Boere- goed en solozang van Nel van den Broeke-Lensen. Pastor Scheffers, voormalig industrie pastor in Zeeland, houdt een toespraak. Volkskerstzang - Het her vormd kerkkoor Soli Deo Gloria, jeugdkoor Jubilate en muziek vereniging Vlijt en Volharding werken zaterdag 20 december mee aan de traditionele volks kerstzang in de gereformeerde kerk in Oost-Souburg. De zang avond begint om 20 uur. Rozenkruis - J. van de Cam- men spreekt donderdag 11 de cember over 'Jezus Christus, Eeuwigheid in de tijd' voor de School van het Gouden Rozen kruis. Deze lezing begint om 20 uur in het Theo van Doesburg- Rommelmarkt - Tafeltennis vereniging 't Zand houdt zater dag 13 december haar jaarlijkse rommelmarkt in De Zandkuil in Middelburg. Te koop zijn boe ken, platen, elektrische appara tuur, keukengerei, klein meubi lair en andere curiosa. Zendingsmarkt - In de Kleine Kerk in Veere wordt zaterdag 13 december een zendingskerst markt gehouden. Van 10 tot 17 uur zijn er allerlei zelfgemaakte cadeau-artikelen, een kerstcafé, Max Havelaarproducten etc. Deelnemers zijn de Wereldwin kel uit Serooskerke, Vereniging Vrienden van Tnca, Derde We- reldgroep (Stichting Ontwikke lingssamenwerking Veere), ZWO-groep en Amnesty Inter national. Winter-kerstmarkt - De jaar lijkse Winter/Kerstmarkt op het Goese kerkplein van de H. Ma ria Magdalena wordt dit jaar zondag 14 december gehouden. Hier worden kerstkleden, deco raties, kerstkaarten en stallen en andere kerstartikelen ver kocht. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13 tot 16 u., tel. 625655. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetings middag voor 50 plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, klaverjas- club, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo voor 50-plussers, 14 u. Zeeuws Biolo gisch Museum Oostkapelle, lezing door Gerard van Zuylen, 'Vogels', 20 u. Stichting In- en Uitloop huis Vlissingen, kerstkaarten maken, 10 u. Grote Kerk Veere, kerstmarkt. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjes middag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 13.15 u. Stichting Welzijn Ou deren Middelburg, bingo-dansant, 14.30 u. Midgard Middelburg, openingsreceptie, 17 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, lezing 'IJs land, land van vuur en ijs', 19.30 u. Markt Middel burg, kerstmarkt, 11 u. Grote Kerk Veere, kerst markt. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bridge voor beginners, 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vliss ingen, buurtcontact, 15 u. Scholengemeenschap Nehalennia Middelburg, kerstviering voor ouderen vanaf 60 jaar, 14.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Station Mid delburg, vogelexcursie naar de inlagen van Schou wen, 10 u. Wijkcentrum De Schuur Oost-Sou burg, kerstdansant, 20.30 u. Markt Middelburg, kerstmarkt, 11 u. Grote Kerk Veere, kerstmarkt. Markt Middelburg, kerstmarkt, 11 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met lon- genfyseem. Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafelten nissen, 20 u. Stichting In- en Uitioophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50 plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Zeeuwse Bibli otheek Middelburg, lezing door Gerrit Krol over stijl, 20 u. Wijkcentrum De Schuur Oost-Souburg, samenkomst Women's Aglow, 9.45 u. Wijkcen trum De Zwaan Oost-Souburg, kerstbingo, 19.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50 plussers, 13.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, darten,, 19.30 u. Dienstencen trum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55- plussers, 19 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: M.A. de Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: L. v.d. Meer, Bellinkplein 1, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 412950. P>Zondag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. 465253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bern- hardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zondag tot 24 uur: J. Vis ser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: G. Rullens, Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurman straat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Za terdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Biggekerke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: R. Oosterhof, Gerbrandy- straat 176, Vlissingen, tel. 465326. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedge vallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -18 uur): Apotheek Ringeling, Lan ge Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-36, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: Th. Driehuis, Gerbranystraat 151, Vlis singen, tel.. 466548. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17- 18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapel le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op af spraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: M.J.M. van Loo, tel. 0113- 232953. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800- 0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicap ten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333. l

de Faam | 1997 | | pagina 21