Geen klus te gek voor Smit Meubelmakerij De Trouwe Vriend erkend trimsalon FNV publiceert politieke wensen Keuze nieuwe Sloelijn: ver van m'n bed show Verschoore krijgt Kodak certificaat Als de drempels in je huis te hoog worden.. Net zwanger? Zeeuwse onderzoekers naar Antarctica Kijkdozenwedstrijd Paleografiewedstrijd Rijwielshop De Driehoek geeft prijzen weg Actie 'Doe Een Wens' Kerstmarkt Nieuwe Burg Kerstconcert JASZ Proefrit Audi A4 Arensman neemt Samec over Maar weinigen zijn in staat om van hun hobby hun werk te maken. Danny Smit (28) is één van die gelukkigen. Hij heeft nu al vier jaar zijn ei gen meubelmakerij in de Brakstraat in Middel burg. En hoewel de zaken heel goed gaan vindt hij dat niet het belangrijkste. „Ik probeer ge woon mooie dingen te maken voor een betaal bare prijs." Tafels Gekke klussen Foto Verschoore in Middelburg - kortgeleden verhuisd van het Geeregebied naar de Lange Delft - is bekroond met het Kodak Express Kwaliteitscertificaat. Kodak-vertegenwoordiger Joop Kuyvenhoven overhandigde vorige week het certificaat aan de Middelburgse bedrijfslei der van Verschoore, Francisca Boen. Ver schoore behaalde de hoogste score voor de prijs die een keer per kwartaal wordt toege kend aan de één uurs ontwikkelcentrale. Wet Voorzieningen Gehandicapten Trimsalon De Trouwe Vriend te Arnemuiden heeft op 3 december een erkenning ontvan gen van de Stichting DierBaar. De Trouwe Vriend behoort samen met het Aquariumhuis Friesland tot de eerste ondernemingen die een dergelijke erken ning in bezit heeft. De meeste politieke partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezing volgend jaar in Vlissingen hebben van de FNV op Walcheren een wensenlijst ontvangen. Tijdens het door de FNV georganiseerde debat in februari kunnen PvdA, CDA, VVD, RPCU, D66, Groen Links en de SP verduidelijken wat ze in petto hebben en of ze op dezelfde lijn zitten als de FNV. Woensdag 10 december 1997 f FAAM/VLISSINGER 15 De medewerkers Ad Huiskes, Tanja Moerdijk en Daniëla Lud van het Nederlands Instituut voor Oecologisch Onderzoek-, Centrum voor Estuariene en Mariene Oecologie (Nl- OO-CEMO) te Yerseke, gaan tussen kerst en de jaarwisseling naar de Zuidpool om de invloed van ultraviolette straling van de zon op de vegeta tie van de kust aldaar te meten. Sinds de laatste 25 jaar is de ozonlaag aange tast geraakt als gevolg van luchtvervuiling door gechloreerde fluorkoolwa- terstoffen (CFK's), die on der meer werden gebruikt als drijfgas in spuitbussen en in koelkasten. De ozon laag beschermt de aarde tegen schadelijke ultravio lette straling die wordt veroorzaakt door zonlicht. Een teveel aan ultraviolet te straling kan huidkan ker, maar ook verstoring van biologische processen bij planten veroorzaken. Het onderzoek zal plaats vinden in de omgeving van de Engelse onder- zoeksbasis Rothera. Om dat Nederland geen eigen onderzoeksbasis heeft op Antarctica werken de Zeeuwse onderzoekers nauw samen met de Bri tish Antarctic Survey, de Engelse organisatie voor poolonderzoek, die ook voor logistieke steun zal zorgen. Het NIOO-CEMO doet onderzoek naar bio logische processen in ri viermondingen en kust wateren. Het instituut is in 1992 ontstaan uit het voormalige Delta-instituut voor Hydrologisch onder zoek, dat tot taak had de biologische gevolgen van de Deltavverken te onder zoeken. De meerderheid van de komst eind september, bevolking die nauw be- Er werden 181 enquête- trokken is bij de Sloe- formulieren ingevuld lijn kiest voor een korte geretourneerd, nieuwe spoorlijn door De enquête en overige de Quarlespolder. De reacties vormden de ba- aansluiting komt dan sis voor de Reactienota. tussen Lewedorp en Ar- De korte aftakking door nemuiden. de Quarlespolder wordt Een minderheid kiest door 116 inzenders als voor een nieuwe lijn, beste genoemd en het parallel aan de Sloeweg. tracé parallel aan de Opvallend is dat de be- Sloeweg 53 keer. Overi- trokken bewoners allen gens wisselen de voor- kozen voor een tracé keursalternatieven per dat ver van hun huis dorp. De betrokkenen verwijderd ligt, een kiezen voor het tracé soort 'ver van m'n bed dat op de grootste af- show'. stand ligt van hun Dat is de uitkomst van woonplaats, een enquête en andere De inzenders hadden reacties uit een verken- ook vragen. Die zijn in ningsstudie over de toe- de Reactienota opgeno- komst van de Sloelijn. men en er is aan ant- Rijkswaterstaat heeft woord op gegeven. Per- alle reacties weergege- sonen die een nieuw al- ven in een Reactienota. ternatief opgaven krij- Het goederenvervoer - gen bezoek van Rijks- zo meldt Rijkswater- waterstaat, staat - zal de komende Met de Reactienota - die jaren verder toenemen, te bestellen is op num- Bewoners in de buurt mer 0118-686 446 - is van het industrieterrein de verkenningsfase af weten dat. Zo'n drie- gesloten. In het voorjaar honderd bezoekers trok van 1998 volgt de Start- de informatiebijeen- notitie. EEN KLEINE MOEITE VOOR ZO'N GROOT GELUK Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 0800-022 80 70. of je informatrice: Mevr. P. Minnaar tel. 0118-61 15 47 Mevr. L. de Jong tel. 0113-22 08 90 Imkerij Poppendamme aan de Poppendamseweg te Grijpsker- ke houdt op 29 en 30 december een kijkdozenwedstrijd. leder een die zich hiervoor nog niet te oud voelt kan meedoen. De thema's zijn bijen, beren, kerst en winter. Inzendingen zijn nog welkom tot 29 december. Daarnaast wordt er deze maand nog een Christmas Fair gehouden, waarbij een kijkdoos van 2 meter te zien is, die gemaakt is door Freek Peeters. De fair is nog te bezichtigen tot 24 december. Inlichtingen: Imkerij Poppendam me 0118-616966. In de raadzaal van het Middelburgse stadhuis wordt op zater dag 13 december de eerste Zeeuwse paleografiewedstrijd ge houden. Er hebben zich 31 deelnemers aangemeld voor deze door de Stichting Regionale geschiedschrijving georganiseerde competitie. De deelnemers krijgen een uur de tijd om oude teksten of tekst gedeelten te ontcijferen. Hierna zal de jury bekendmaken wie de beste Zeeuwse oud-schrift lezer is. De aanleiding tot de wed strijd is het verschijnen van het boek 'Werken met Zeeuwse bronnen. Tekst en uitleg bij het lezen van archiefstukken. Aan dit boek hebben vrijwel alle Zeeuwse archiefdiensten meegewerkt. De officiële presentatie van het boek gebeurt op 17 december in het kader van een studiemiddag in de filmzaal van de Provincie Zeeland (Abdij-complex). Daar zullen tevens de prijzen van de eerste Zeeuwse paleografiewedstrijd worden uitgereikt. Inlich tingen 0118-638920. De opening van Rijwielshop De Driehoek in Serooskerke had vorige week nog een feestelijk staartje. Maar liefst vier prijswin naars huldigde eigenaar Stefan Walhout. Grootste prijswinnaar was F. Willebroordse uit Serooskerke. Hij won een fiets omdat hij met het aantal van 1150 het dichtst bij het aantal spaak nippels zat die Walhout bij de opening in een bak had gelegd. Voor de jeugd had Stefan Walhout van de splinternieuwe rij wielshop een kleurwedstrijd georganiseerd. De zesjarige Ryan de Bruijn uit Vrouwenpolder (links op de foto), de elfjarige Ma- riska Louwersse (midden) en de zesjarige Andrea Maljaars ont vingen voor hun creatie in kleur een Bruijnzeel kleurpotloden- set. Rijwielshop De Driehoek werd 17 oktober geopend. FOTO JAAP WOLTER BE EK Vrijwilligers van de 'Doe Een Wens' Stichting Nederland ver kopen van woensdag 10 tot en met zaterdag 13 december kar tonnen sterren voor in de kerstboom. De vrijwilligers staan bij alle vestigingen van Intratuin. Met de opbrengst wordt de aller liefste wens van kinderen die aan een levensbedreigende ziekte lijden vervuld. Klanten kunnen een wens op de ster schrijven, die vervolgens in een enorme kerstboom zullen worden opgehangen. Ook be drijven kunnen meedoen met de actie, waarbij hun visitekaartje in één van de kerstbomen komt te hangen. De officiële opening van de actieweek gebeurt door presentator Rob Verlinden van het programma 'Eigen huis tuin'. Ondernemers op de Nieuwe Burg hebben voor volgende week een heel eigen Kerstmarkt georganiseerd. Van Donderdag 18 tot en met zaterdag 20 december wordt de hele straat in kerstsfeer gebracht. Elke ondernemer heeft dan bijvoorbeeld een blokhut voor de deur en er is een kinderboerderij. De New Orleans Swing Band van Willy Aelvoet speelt op za terdag 20 decmber op het jaarlijkse jazz-kerstconcert in Hotel Arneville in Middelburg. Het optreden zal vooraf worden ge gaan door een uitgekiend diner. Het evenement wordt georganiseerd door Jazz Activiteiten Stichting Zeeland (JASZ). Willy Aelvoet's New Orleans Swing band speelt uiteraard in de traditionele New Orleans Jazz-stijl, waarbij het musiceren rechtstreeks uit het hart komt en de par tituren thuis kunnen worden gelaten. Stilzitten is niet mogelijk bij deze band, zo beloven de organisatoren. Tijdens het uitge breide diner zorgt het Rainbow Trio voor de muzikale omlijs ting. Belangstellenden voor deze 'complete avond uit' moeten snel reserveren, want het aantal inschrijvingen is boven ver wachting. Een onafhankelijke, professionele jury van autojournalisten, wagenparkbeheerders en vertegenwoordigers van leasebedrij ven verleende de Audi A4 in juni dit jaar de titel 'Zakenauto van het Jaar 1997'. De prestigieuze verkiezing inspireerde importeur Pon's Automobielhandel tot een uitgebreide proefritten-cam pagne. Die moet met name de zakelijk rijder attent maken op de kwaliteiten van de Audi A4. En dat zijn er nogal wat, want de Audi A4 werd in het juryrap port geroemd om zijn vooruitstrevende technische kwaliteiten en de uitstraling van de auto. Met name het belang van de die seltechniek voor de zakelijke markt werd onderstreept. De af trap voor de campagne bestond uit een opvallende advertentie waarin het handvat van een attaché-koffer en de portiergreep van de Audi A4 naadloos in elkaar overgaan. Deze advertentie werd na de vakantieperiode paginagroot geplaatst in de lande lijke dagbladen. Aansluitend ontvingen geselecteerde rijders en wagenparkbe heerders een opvallende mailing waarin Audi de mogelijkheid tot een zakelijke proefrit presenteert. Geïnteresseerden kunnen met één telefoontje een proefrit re serveren. Op gewenste datum en tijd wordt door Audi een A4 bij het op gegeven zakenadres afgeleverd. Op een vooraf overeengeko men tijdstip wordt de wagen daar ook weer opgehaald. Het proefrittenplan voor de Zakenauto van het Jaar loopt nog tot eind december. De Goese bedrijven Arensman Machines Services BV en Samec BV Goes, beide gespecialiseerd in grondverzetmachines en landbouwapparaten, gaan samen verder onder de naam Arensman Machinepark BV. Het oude 'Arensman'-bedrijf bestreek reeds de gehele regio Zuid-West-Nederland, maar de overname van Samec betekent volgens directeur Arensman een enorme vooruitgang in de ser vice. Om de klanten kennis te laten maken met het nieuwe be drijf houdt Arensman Machinepark bv een decembershow, op 10, 11 en 12 december van 14.00 tot 21.00 uur en op 13 decem ber van 10.00 tot 16.00 uur. Fransisca Boen ontvang het Kodak Express Kwaliteitscertificaat uit handen van Joop Kuyvenho- ven, vertegenwoordiger van Kodak. Na zijn opleiding aan het Hout en Meubileringscollege in Rotterdam ging Smit werken als restaurateur bij Antiekhan del De Pagter. Al snel bleek dat dat eigenlijk niet was wat hij wilde. „Het werk was wel leuk en ik heb het er altijd naar mijn zin gehad. Maar ik zocht meer variatie. Daarom ben ik voor mezelf begonnen. Als je voor een baas werkt ben je of verkoper, of teke naar, of je maakt het produkt. Ik ben nu verkoper, tekenaar en maker ineen." Smit erkent veel geluk te heb ben gehad. Hij kon in één keer de loods aan de Brakstraat en de benodigde machines hu ren. De zaken gaan zo goed dat hij inmiddels zijn eigen machines heeft. Tevens heeft hij één werkne mer in vaste dienst. Maar tij dens drukke tijden wordt er gewerkt met een variabel aan tal stagiaires en uitzendkrach ten. Smit en zijn collega's maken alles behalve stoelen, omdat dat volgens hem commercieel niet haalbaar is. „Het maken van tafels vormt tweederde van onze omzet. Daarnaast maken we veel voor horeca gelegenheden. Momenteel zijn we druk bezig met het meubilair en bars voor het binnenkort te openen grand- café aan de markt in Middel burg. Ook voor café De Tropen hebben we de inrich ting verzorgd." De meubelmakerij levert ook op bestelling aan een winkel in Middelburg en een in Rot terdam. „Maar mensen kun nen ook gewoon even binnen lopen met hun ideeën", aldus Smit. „Dan werken we het plan van A tot Z uit. Wanneer het nodig is zorgen we zelfs voor de stoffering." Volgens Smit is dat ook de grote kracht van zijn bedrijfje. c Danny Smit bij een van zijn bijzondere creaties, een houten gordijn. FOTO JAAP WOLTERBEEK „Het geeft een stuk meer waarde om iets op maat te maken. De klant kan het pre cies zo krijgen als hij wil. En in tegenstelling tot wat veel mensen denken is het niet duurder dan in de winkel. Dat komt omdat wij niet met een duur winkelpand zitten. Ver der hoeven we ook geen voor raad te houden. Alles wat ge maakt wordt, wordt gelijk ver kocht." Voor grotere projecten is de loods aan de Brakstraat eigen lijk te klein geworden. Smit denkt dat hij daarom op den duur wel moet verhuizen naar iets groters. „Maar", bena drukt hij, „het is niet de be doeling dat we een groot inte- rieurbedrijf worden. Het moet allemaal wel overzichtelijk blijven. Doordat we zo klein zijn, kunnen we flexibel wer ken. Bij ons maakt het niet uit of je een tafel van tachtig cen timeter lengte wil, of een van tachtig en een halve centime ter. Ons motto is eigenlijk: U vraagt wij draaien. En dat va rieert van antiekrestauratie tot het fabriceren van super high tech meubelen." Smit heeft al heel wat gekke klussen geklaard. „Ik moest een keer een grote wand ma ken met vier deuren erin. Maar van die deuren mocht je niets zien. Zelfs geen schar- niertje." Ook heeft hij voor een klant een hele camper in gericht. Van een meubel met een gootsteentje erin tot de installatie van een gasfornuis en een wc. Smit werkt dus niet alleen met hout, maar met alle materialen. Zelf vindt Smit grote dingen het leukst om aan te werken. „Zo'n gro te bar; daarbij zie je echt een meubelstuk onder je handen groeien. Een kastje voor een televisie is ook wel leuk, maar daar zit zoveel prutswerk aan. Maar als je na een maand de bouw van een groot stuk hebt afgerond, is het wel eens lek ker om aan iets kleins en over zichtelijks te beginnen. Smit zou nog wel eens al zijn cre ativiteit willen botvieren op de hele inrichting van een hore cagelegenheid of een winkel. „Dat begint dan bij de vloer en eindigt bij de verlichting van het plafond. In Vlissingen hebben we dat een keertje mogen doen met café De Cockpit. Dat was toch wel heel leuk om te doen." Volgens bedrijfsleider Boen is het reuze leuk dat het certifi caat net na de heropening aan de Lange Delft werd toege kend. „Het bevalt hier namelijk pri ma. We zitten nu veel meer in een winkelstraat. Bovendien konden we door de grootte van het pand ons assortiment enorm uitbreiden. Naast een groot assortiment camera's hebben we ook verrekijkers en nagenoeg alle artikelen van Sony. Daarnaast hebben we er twee verkopers bij gekre gen", zegt Fransisca Boen. Het uitgereikte certificaat krijgt een ereplaats in de nieu we zaak. „We sturen dagelijks monsters op van onze che mie, zeg maar de ontwikke- lingsbaden. Met de uitslagen van de monsters weten we of de kwaliteit van onze chemie goed is. Ook worden er steekproeven genomen van de kwaliteit van onze foto's. Op die manier waken we samen met Kodak over de kwaliteit van de foto's uit de één-uurs ontwikkelcen trale. Voor ons zijn alleen de allerbeste grondstoffen goed genoeg". Voor informatie, bel (0118) 684000 ihaatschappeujke ffj maandag t/m vrijdag ZORG j». van 8.30 tot 9.30 uur en walcheren v3p ,330 t0t 4 30 Het betekent dat de zaak vol doet aan de door de stichting gestelde (hoge) eisen wat be treft huisvesting van de dieren en de zorg voor hun gezond heid. Van de eigenaar van een door de Stichting Dierbaar erkende trimsalon wordt verwacht dat hij of zij een vakdiploma of een door de overheid erkend vergelijkbaar niveau van des kundigheid bezit. De klant moet verder onder meer goed worden voorge licht, het trimgereedschap dient van goede kwaliteit te zijn en te voldoen aan de ei sen op het gebied van hygië ne, de trim- en andere verzor gingsschema's dienen te zijn vastgelegd en er dient een modellenboek aanwezig te zijn. Trimsalon De Trouwe Vriend voldoet aan alle eisen en daarom had eigenares me vrouw M.A. Zuidijk-Hage op 3 december de eer om de er kenning te mogen ontvangen, uit handen van prof. J. Bouw, bestuurslid van de Stichting DierBaar. De erkenningsregeling is een initiatief vaa de branche-orga nisatie DIBEVO, belangenbe hartiger van de aangesloten dierenspeciaalzaken en is in nauwe samenwerking met de ministeries van Economische Zaken en Landbouw, Natuur beheer en Visserij tot stand gekomen. De Stichting DierBaar heeft de steun van de landelijke Die renbescherming en de Ko ninklijke Nederlandse Maat schappij voor Diergeneeskun de. De Stichting DierBaar staat, om haar objectiviteit te kun nen waarborgen, wel onaf hankelijk ten opzichte van de branche-organisatie DIBEVO. Mevrouw M.A. Zuidijk-Hage voldoet aan de eisen voor een erkend trimsalon. FOTO JAAP WOLTERBEEK De afdeling Walcheren van de FNV hamert met name op de sociale armoede binnen de gemeente Vlissingen. Verder staat de bouw van senioren woningen hoog op de ver langlijst en is racismebestrij ding een belangrijk item. Or ganisaties die discrimineren - aldus de FNV - dienen uitge sloten te worden van elke vorm van subsidie. Ook kunst en cultuur wordt genoemd. „Een stad als Vlissingen kan niet leven op water en brood, er dient sprake te zijn van een veelzijdig aanbod tegen be taalbare tarieven", omschrijft de afdeling Walcheren van de federatie wat cryptisch haar wens. Aan de rand van de stad wenst de FNV gratis parkeren, waarbij openbaar vervoer van en naar de stad goed geregeld moet worden. En om klasse- verschil in het onderwijs te voorkomen dient de gemeen te er voor te zorgen dat onder wijs voor iedereen toeganke lijk en betaalbaar blijft. Wat de werkgelegenheid be treft heeft de FNV twee pijlen op haar boog. Het toerisme moet worden geactiveerd met elkweervoorzieningen waarbij het hoofdstuk werkgelegen heid een belangrijke rol speelt en mensen die werk krijgen moet een contract worden aangeboden. De politici van de partijen die de wensen lijst hebben ont vangen spreken daarover in een openbaar debat op 24 fe bruari volgend jaar.

de Faam | 1997 | | pagina 15