jiiiittiiil flltfiitfhtiiièmhlbikékM. ik GEMEENTE MIDDELBURG "Massastudie" St. Pieterstraat Markt op de Markt Nieuw plan buitengebied Midgard weer open V rij willigersmarkt Commissies Schuldhulp Tweede wijkagent centrum Geen grootschalige intensieve veehouderij Receptie voor omwonenden Week 49 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 fergin Rkin; uvv Zaterdag 6 december Wilt u meer weten over wat u in uw vrije tijd kunt doen? Kom dan zaterdagmorgen 6 december tussen 10.00 uur en 13.00 uur naar de Zeeuwse Bibliotheek. Het zal u verrassen wat u daar allemaal ziet aan mogelijkheden voor vrijwilligerswerk! Woensdag 3 december 1997 FAAM/VLISSINGER Groep Papilion", Muzikanten voor Muzikanten^duziekvereniging ONDA, Mid Zancyfera^groep DelO^^^^Moneelvereniging "Voo^^ burgs Muziekkorps BRonc ïenwe erkoqJ oor vrouv Foto: Johon Sinke. Het gebouw van dp voormalige Rijks-HBS aan de St. Pieterstraat is gedeeltelijk gesloopt en er wordt voor dit gebied een bouwplan voor bereid. Een van de eerste stappen is het maken van een zogenaamde "massastudie", een beeld van de bouwvolumes die in dit gebied pas sen. Het gaal daarbij om de bouw blokken van .seniorenappartementen en stadswoningen. Het is nog geen echt stedebouwkundig ontwerp. De voormalige stadsarchitect de heer ir. J. Snoey had het idee om een poort te maken en zo de uil de wederopbouwtijd daterende gevel "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag. Menu van 8 tol en met 14 december maandag stamppot zuurkool met rookworst dinsdag runderlapje, rode kool. krielaardap- pelen woensdag erwtensoep donderdag kalkoenrollade, wortelen, aardappelen Vrijdag visfilet, gemengde groenten, aardappelen zaterdag spaghetti bologncse zondag wat de pot schaft te behouden. Dit idee is gevolgd in de massasludie. Deze massastudie is, in opdracht van de gemeente, vervaardigd door dc Zweedse archi tect Erskine, die in Middelburg ook een masterplan voor het Molenwa ter heeft gemaakt en een plan voor het Hofje. De heer Erskine heeft veel ervaring met het invullen van binnenstedeslij ke won i ngbou wcor- poraties. Omwonenden hebben een bewoners vereniging opgericht in verband met de invulling van dit terrein. Deze bewonersvereniging "De Vijf Ringen", zal worden uit genodigd in overleg te treden met de gemeente over de massastudie. Nadat het bouwplan in zijn defini tieve vorm is ingediend wordt de planologische procedure tot be stemmingsplanaanpassing gestart. Het vigerend bestemmingsplan Be schermd Stadsgezicht geeft de be stemming Openbare en Bijzondere Doeleinden aan. Een bouwvergun ning ten behoeve van woningbouw kan dus niet zonder meer verleend worden. De massastudie zal maan dag 8 december 1997 aan de pers worden getoond en worden behan deld in dc raadscommissie Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Financiën (VROF) op 8 of 9 de cember 19.30 uur. Foto: R. Oreel. Eerder berichtten we dat de weekmarkt vanaf december tijdelijk verplaatst zou worden naar het Damplein. De werkzaamheden voor de herinrichting van de Markt kunnen echter pas in januari beginnen. De weekmarkten en de kerstmarkt zullen dus in december nog gewoon op de Markt wor den gehouden. De gemeenteraad moet eerst in de vergadering van 22 december formeel vastleggen dat deze herinrichting gedeeltelijk betaald gaat worden door de ondernemers, die er profijt van hebben. Dit gebeurt door een zogenaamde "baatbelasting". Op vrijdag 12 december houdt Open Jongerencentrum Midgard een receptie voor al le omwonenden om kennis te maken met de nieuwe huisves ting in het voormalige gebouw de Schakel aan de Bachten- steene. De buurtgenoten kunnen dan de nieuwe inrichting van het jongeren centrum bekijken waar de afgelo pen maanden hard aan gewerkt is. Zij worden verwacht vanaf 17.00 uur. Op zaterdag 13 december houdt Midgard de eerste openings avond. De huisvesting van Midgard in De Schakel is een tijdelijke oplossing voor de periode tot in een definitie ve huisvesting van het jongerencen trum kan worden voorzien. Naar verwachting kan hiervoor in het jaar 2000 het gebouw van het zwembad Poelendaele worden ge bruikt. Naast het jongerencentrum wordt in De Schakel ook het kantoor van de Stichting Stadstoezicht gevestigd. De openingstijden van het jonge rencentrum zijn: dinsdag tot en met donderdag van 15.00 tot 18.00 uur en van 20.00 tot 23.00 uur: vrijdag en zaterdag van 15.00 tot 18.00 uur en van 20.00 tot 01.00 uur; zondag en maandag is het pand gesloten. In het pand zullen geen (pop)con- ccrten plaatsvinden. Er is ook geen ruimte voor oefenen de popmuzikanten. Voor de "popfunktie" van het jon gerencentrum wordt een andere op lossing gezocht. Op 22 december 1997 behandelt de gemeenteraad van Middelburg de nota vrijwilligerswerk. Met de nota heeft de gemeente de bedoe ling de inzet van vrijwilligers te stimuleren en de maatschappelijke betrokkenheid te verhogen. Het is de bedoeling om dit jaar voor het eerst het vrijwilligerswerk extra onder de aandacht te brengen. Aanleiding hiervoor is de Internationale Vrijwilligersdag op 7 de cember 1997. Omdat deze dag op een zondag valt is besloten een manifestatie te orga niseren op zatersag 6 december 1997. In de Zeeuwse Bibliotheek aan dc Kous teen.sed ijk in Middelburg wordt een grote informatiemarkt gehouden. Dc markt wordt op speciale wijze geopend door wethouder Van Dijk- Sturm. Tijdens de markt presenteert een groot aantal organisaties die vrijwilligers inzetten, zichzelf en hun vrijwilligers. De markt wordt gehouden tussen 10.00 en 13.00 uur. Bewoners van het Asielzoekerscentrum verzorgen "hapjes" die traditioneel zijn in hun land van herkomst, zoals Iran, Angola. Tazjikistan. Zaïre, Ar menië. Somalië of Sri Lanka. Om 10.30 uur toont het Zeeuws orkest (het pupillenorkest van Arduin) zijn kunnen met een fantastisch optreden. Tol slot zijn de vrijwillige brandweer en de jeugdbrandweer met hun mate rieel aanwezig in- en bij de "bieb". U bent mede namens de deelnemende organisaties hartelijk uitgenodigd de activiteiten op 6 december 1997 te bezoeken. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Financiën, maandag 8 en dinsdag 9 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw C.E. Vermast, telefoon 675289. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): bouwplan Nieuwenho- ven, St. Pieterstraat, kavel Maisbaai, tweede Marap, voorbereidingsbeslui- ten, aangevuld bekostigingsbesluit De Hooge Platen, exploitatie Stromen- wijk I, subsidieverordening Stadsvernieuwing 1995. notitie kleurgebruik. Commissie Welzijn, Personeelszaken en Milieu, woensdag 10 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531 Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): vrijwilligersnota, secun daire grondstoffen en duurzaam bouwen. Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur, donderdag 11 december om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675304. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): toelichting tracé N57. accommodatiebeleid SKW.M. herinrichting generaal Hakewell Smithlaan e.o., verkoop tafeltennisgëbouw Korenbloemlaan Arnemuiden. Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur, maandag 15 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531. Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken dinsdag 16 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het .stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Communicatie en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecre- taris. Aanvullingen of wijzigingen in de onderwerpen zullen worden vermeld op Maximaal Text vanaf pagina 830. De gemeenteraad vergadert op maandag 22 december om 19.30 uur. In zijn vergadering van 17 novem ber 1997 heeft de raad het bestem mingsplan "Buitengebied" gewij zigd vastgesteld. Dit plan komt' in de plaats van het ruim 20 jaar oude bestemmingsplan met dezelfde naam. Een nieuw plan is noodzake lijk, omdat het oude bestemmings plan wat betreft beleidskader en be stem mi ngsregeling sterk verouderd en onvoldoende toegesneden was op de actuele ontwikkelingen en ruimtelijke vraagstukken in het lan delijke gebied. De gronden die tot 1 januari 1997 tot de gemeente Veere behoorden en die nd aanpassing van de ge meentegrenzen aan het Middelburg se grondgebied werden toegevoegd, alsmede het buitengebied van de voormalige gemeente Arnemuiden, zijn buiten het nieuwe bestem mingsplan gelaten. Voor deze ge bieden is al een vrij recent bestem mingsplan van kracht. De ruimtelijke problematiek van het buitengebied wordt steeds inge wikkelder. Vooral in de landbouw doen zich ingrijpende structurele veranderingen voor: intensivering, omschakeling (bijvoorbeeld van ak kerbouw naar vollegrondstuin- bouw), schaalvergroting (via ruil verkaveling), functie-menging (ne veninkomsten via niet-agrarische bedrijfsvoering) en functie-veran- dering (vrijkomende agrarische be bouwing). Deze dynamiek binnen de agrarische sector heeft gevolgen voor andere belangrijke functies in het buitengebied, met name voor landschap, natuur en milieu. Van de in het plan opgenomen be stemmingen is de bestemming "Ag rarische doeleinden (A)" veruit de belangrijkste. In deze bestemming is een onderscheid aangebracht door middel van 29 sub-beslem mingen: A agrarische doeleinden zonder subbestemming; Al agrarische doeleinden tevens landschappelijke en/of cultuur historische waarden: An agrarische deoleinden tevens landschappelijke, natuur en/of cultuurhistorische waarden; Ar agrarische doeleinden tevens randzone. Agrarische ontwikkelingen Over de ontwikkeling van agrari sche bedrijven kan opgemerkt wor den dat binnen alle sub-bestemmin gen uitbreiding van de bedrijfsbe- bouwing mogelijk is lot het maxi mum van het bebou wings vlak (1 ha.). Via een in het plan opgenomen wijzigingsbevoegdheid is in bepaal de gevallen een verruiming moge lijk tot maximum 1,5 ha. Als neventak is binnen alle subbe- stemmingen intensieve veehouderij toegestaan tot maximaal 1000 m' bedrijfsbebouwing. Een in het ont- werp-bestemniingsplan bij alle sub- bestemmingen genomen vrijstel lingsbevoegdheid tot maximaal 2000 trf werd door de raad ge schrapt. De mogelijkheid voor be drijven om binnen de sub-bestem- mingen A en Al om te schakelen naar 5000 m' intensieve veehoude rij is eveneens geschrapt. De raad heeft dus duidelijk nee gezegd te gen grootschalige intensieve vee houderij. Glastuinbouw is als neventak bin nen de sub-bestemming A toege staan tol 2000 nr' en binnen de an dere sub-bestemmingen tot 1000 ml Intensieve tuinbouw in gebouwen is binnen alle sub-bestemmingen mo- gelijk lot 1000 m'. Binnen geen der genoemde sub-be stemmingen kan een bestaand agra risch bedrijf omschakelen naar glastuinbouw. Nieuwvestiging van agrarische be drijven is binnen de sub-bestem mingen A, Al en An uitsluitend mogelijk voor grondgebonden be drijven die vanwege sanering elders of in het kader van de ruilverkave ling gedwongen worden zich elders te vestigen. Binnen de Al-bestem ming is nieuwvestiging niet toege staan in open, nagenoeg onbe bouwd gebied; binnen de An-be- stemming niet in broedgebieden van weidevogels en in gebieden met verspreide vegetatiekundige waarden. Binnen de Ar-bestemming is nieuwvestiging niet mogelijk. Niet-agrarische ontwikkelingen Kamperen bij de boer/kleinschalig kamperen is binnen alle sub-be stemmingen toegestaan, mits deze activiteit gekoppeld wordt aan een agrarische functie. Behalve bij bedrijfsbeëindiging en via een wijzigingsbevoegdheid zijn nieuwe burgerwoningen binnen alle sub-bestemmingen niet toegestaan. Dit geldt ook voor de vestiging van nieuwe niet-agrarische bedrijven en semi-agrarische bedrijven (behalve in de Ar-bestemming) in het buiten gebied. Het plan biedt wel moge lijkheden voor omschakeling. Voor overige niet-agrarische ont wikkelingen bieden de subbestem- mingen A. Al en An geen moge lijkheden. De Ar-bestemming biedt meerdere mogelijkheden. De raad nam een motie aan waarin liet college van burgemeester en wethouders verzocht wordt detail- handelsvestigingen binnen de be stemming Ar te betrekken bij hel onderzoek naar perifere detailhan del. Tijdens de tervisielegging van hel ontwerp-bestemmingsplan hebben 22 instanties/personen zienswijzen ten aanzien van het ontwerp-plan kenbaar gemaakt. Deze zienswijzen zijn door de raad deels gegrond, deels ongegrond verklaard. Het ge wijzigd vastgestelde bestemmings plan "Buitengebied" wordt binnen kort voor een ieder ter inzage ge legd. Van dze terinzage legging wordt mededeling gedaan in de Staads- courant, de PZC en in de Faam/Vlissinger. Tevens zal hierbij gewezen worden op de mogelijk heid tot het indienen van bedenkin gen bij het college van Gedeputeer de Staten van Zeeland. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer J.F.Th.M. Beek- wilder van de sectie ruimtelijke or dening, lel. 67 52 78. Foto: Anda van Riet Steeds meer mensen krijgen proble men met de besteding van hun in komen. Mensen lopen vast met vaak grote gevolgen voor de ge- zins- of leefsituatie. De Gemeente en het Maatschap pelijk Werk Verschillende instanties houden zich bezig met schuldhulpverle ning. In de steden Vlissingen en Middel burg is gekozen voor een gezamen lijke aanpak van de Gemeentelijke Kredietbank (GKB) en het Alge meen Maatschappelijk Werk (AMW). Dit betekent dat niet al leen een oplossing wordt gezocht In het gebied Middelburg-centrum, Nieuw Middelburg en Karenbeek is se dert enkele weken een tweede wijkagent werkzaam. Het is mevrouw C. van Burgeler. In het genoemde gebied werkte sedert de reorganisatie de heer RN.L. van Riel reeds als wijkagent. Beiden verrichten hun werkzaamheden vanuit het politiebureau Achter de Houttuinen 10, telefoon 0118-688000. Het aanstellen van een tweede wijkagent heeft te maken met ontwikkelin gen binnen de politie Walcheren naar meer wijkgericht werken. voor de financiële kant van de schulden maar dal er ook wordt ge keken naar de oorzaak waardoor problematische financiële schulden zijn ontstaan. De werkwijze De GKB bekijkt hoe de financiële schulden kunnen worden aange pakt. het AMW kijkt naar de ach tergrond van het ontstaan en naai de instandhouding van de schulden. De doelstelling van het Meldpunt is te voorkomen dat cliënten weer te rugvallen in het maken van nieuwe schulden. De Meldpunt-medewerker legt noodverbanden voor de duur van de aanvraagprocedure, houdt een inta ke met de cliënt en draagt zorg voor de bewaking van dc daarop volgen de hulpverleningstraject van GKB en AMW. Wilt u meer weten over het Meld punt Schuldhulpverlening en haar werkwijze? Haal de folder "Schulden...? Doe er wat aan!" Bij de sectie Communicatie van de Stichting Thuiszorg in de Breestraat te Middelburg. U kunt de folder ook telefonisch aanvra gen op nummer 448844. Zeeuwse Bibliotheek Kousteertsedijk 7, Middelburg

de Faam | 1997 | | pagina 5