Nieuwe exposities in Vlissingen Barbershopkoren treden gezamenlijk op voor kerst Dubbel Goes Aquarellen in Rabobank Tweede cd voor Champagne Charlie Cultuurgoed van unieke waarde IIM MIDDEN ZEELAND Een vijfeneenhalve meter hoog houten skelet tussen autowrakken getiteld Het Gebaar no digt voorbijgangers aan het Vlissingse Bella- mypark uit een kijkje te nemen bij de expositie van beeldend kunstenaar Ronald van Dokkum. Deze tentoonstelling - met de welluidende naam She Loves Carrots Very Much - wordt zondag (23 november) geopend en is nog te bezichtigen tot 11 januari volgend jaar. De Goese bands Namedropper en Scalemodels treden zaterdag (29 november) op in De Piek in Vlissingen. Het dubbeloptreden begint rond 21 uur. De twee Vlissingse barbershopkoren Sea Sound Singers en Coastline Chorus geven 20 december een gezamenlijk concert in het Arse naaltheater in Vlis singen. Het dames koor Sea Sound Sin gers treedt deze avond voor het eerst op met nieu we dirigent Don Henken. Woensdag 26 november 1997 FAAM/VLISSINGER 9 Dezelfde dag wordt in de schilderij (ongeveer veertig in Oost-Souburgse Watertoren nog een expositie geopend door het Buro Beeldende Kunst Vlissingen. Hier soleren de vijf beeldende kunstenaars Marenne Weiten, Jeroen Bu- ser, Remco Boender, Ab van Hanegem en André Groothui zen. Deze tentoonstelling duurt tot 1 februari volgend jaar. De Middelburgse kunstenares Marenne Weiten heeft een aantal keramische werken geïnstalleerd in de Reinwater- kelder. In deze sterk atmosferi sche ruimte, met een patina op de wanden dat het resul taat is van jarenlange inwer king van het duinwater, komt haar werk bijzonder tot zijn recht. Klei, onttrokken aan de grond, gemodelleerd en ge bakken met een huid van glas, legt een relatie tussen de in dustriële ruimte en de sculp tuur. Collega Jeroen Buser is af komstig uit Breda. Hij maakte voor het project een ruimtelijk vierkante meter groot) in de twee kabinetten op het Entre sol van de Watertoren. De Arnhemmer Remco Boender exposeert op de eerste etage een installatie die de titel 'Un- till further Notice' draagt. In dit project, dat in verscheide ne verschijningsvormen in verschillende expositieruim ten wordt getoond, staat een uitspraak van Ludwig Wittgen stein: „De grenzen van mijn taal zijn de grenzen van mijn wereld". Kleine ruimten met video's, waar binnen leugens en onwaarheden centraal staan naast meer betonnen sculpturale' elementen, zijn ontleend aan de 'waarheidsta fels' van Wittgenstein en spe len een rol in deze installatie. Onderling zijn de elementen verbonden met pvc-buizen, die weer zijn voorzien van tek sten die als een soort commu nicatielijnen fungeren. Ab van Hanegem, van oor sprong een Vlissinger maar woonachtig in Amsterdam, 1 Een houten stellage tussen autowrakken moet bezoekers uitnodigen om naar binnen te gaan. toont op de tweede etage zijn meest recente schilderijen. Zijn voortborduren op de ge schiedenis van het schilder kunstig perspectief lijkt wat op de achtergrond te zijn geko men. De schilderijen danken hun visuele kwaliteit mede door een veelvoudige ge laagdheid die Van Hanegem weet te bewerkstelligen door een intelligent kleurgebruik en spitsvondige beeldelementen. André Groothuizen tenslotte exposeert op twee locaties die het hart van de vroegere Wa tertoren vormen: de leketage en het grote waterreservoir. Hij gebruikt getekende raster- vormen op grote vellen papier en neonlicht bij het door hem geïnitieerde project Raamlicht (Amersfoort 1997). Van een af stand is het de neonvorm- /tekst die 's nachts de aan dacht trekt. Maar bij beschou wing van korte afstand gaan de getekende vormen mee spelen in de compositie en schuiven twee beelden in el kaar tot een nieuw beeld. Zijn werk bevindt zich op het vlak van delen en samenvoegen. Voor de Watertoren maakte hij een speciaal werk als element in het reservoir. Het Utrechts Studenten Gregori aans Koor treedt zaterdag (29 no vember) op 5n de Middelburgse Koorkerk. Het koor zingt daar de vespers voor de eerste advent- zondag. Ook andere Gregroriaan- se adventsgezangen staan op het programma. Het Utrechts Studenten Gregoriaans Koor (USGK) werd in 1969 opgericht om het Gregoriaans te bewaren als een cultuur goed van unieke waarde. Het koor bestaat uit vijfentwintig leden, hoofdzakelijk stu denten en oud-studenten van de universi teit van Utrecht. Jaarlijks verzorgt het USGK een uitvoe ring van de Donkere Metten in de Utrecht se Kathedraal. In Parijs was het koor gedurende zestien jaar verantwoordelijk voor de vieringen van de Goede Week en Pasen in de Saint German l'Auxerrios. Sinds 1991 wordt hetzelfde programma uitgevoerd in de Sint Thomaskerk in Praag. Ook verschijnt het koor regelmatig op Europese muziek festivals. Naast Gregoriaans brengt het koor ook andere oude lithurgische muziek, zoals bijvoorbeeld het Ambrosiaans. En het heeft een lange traditie in het uitvoeren van middeleeuwse lithurgische drama's als het Nederlands Paasspel van Egmond (geschreven in de twaalfde eeuw). Het Utrechts Studenten Gregoriaans Koor staat onder leiding van Jan Boogaarts, die schoolmuziek, orgel en koordirectie studeerde aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag. Aan de Rijksuniversiteit Utrecht studeerde hij muziekwetenschap en is Hij momen teel verbonden als wetenschappelijk me dewerker en docent. Het concert in de Middelburgse Koorkerk begint om 16 uur. De organisatie is in handen van de stichting voor oude mu ziek incanto. Namedropper is een akoe stisch spelend duo dat werd opgericht ter gelegenheid van een feest van 't Beest in Goes. Na een succesvol optreden besloot het tweetal door te gaan en werd zelfs tweede bij de wedstrijd Zeeuwse Belofte van de stichting Popmuziek Zeeland. In april dit jaar bracht Namedropper een de mo uit met vier eigen num mers. Live brengt de band ook covers. Dat het tweetal een bijzonder duo is bewees ze ook in de Amsterdamse Melk weg, waar meegedaan werd aan de Grote Prijs van Neder land voor singer/songwriters. Scalemodels is een Britpop/gi taarrockband die werd opge richt in 1995. Hun eerste try out vond overigens plaats in De Piek. Daar liet de band al zien dat ze over goed songmateriaal be schikken en daarnaast ook nog eens een goede act neer kon zetten. Er volgden optre dens in 't Beest en Brogum (Zierikzee) èn de band werd eerste bij de Zeeuwse Belofte. Hierdoor kon ook deze band meedoen aan de Grote Prijs van Nederland, waar de twee de prijs behaald werd. Begin oktober bracht Scalemodels een cd uit, dat tijdens het op treden in De Piek gepromoot wordt. ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuin dorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilde rijen, portretten en posters. Geopend na tel. af spraak 0118-603469. DOMBURG Apparthotel Bommeljé, Heren straat 24, Han Koster, schilderijen. GOES- Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kunste naars, diverse werken. Stadskantoor, Oostsingel 2, Elsa Westland; beeldhouwwerk. Joop Dam; tekeningen (t/m 28 novem ber). Galerie-Atelier De Kaai, Turfkade 7, Mariska Schilperoord, 'Droom vlucht' (t/m 1 december). Galerie Van den Berge, Wijn gaardstraat 3, Mare Nagtzaam, teke ningen. Safian Art Studio, Stikkerstraat 28, Ashot Safian, olieverfschilderij en. Geopend na telefonische af spraak 0113-232592. Lunchcafé Stadhuis, Grote Markt, Wil van Maanen-Hoppen- brouwers, aquarellen (t/m 30 no vember). Verpleeghuis Ter Valcke, Valcke- slotlaan 200, Riet van der Sluis, aquarellen van speelgoedberen. Stadskantoor, Oostsingel 2, leer lingen van Jaqueline van Trirum, di verse werken (vanaf 1 december). GRIJPSKERKE Imkerij Poppendamme, Poppen- damseweg 3, expositie: 'Appels en peren' en 'Winterplezier' (vanaf 1 december). KAMPERLAND Restaurant Papiilon, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, llona Schmit, naïeve schilderijen. Geopend za. van 14-17 uur. Atelier De Kattenbeker, Dorps straat 8-10, Jan Capello en Ireen Schmid, aquarellen. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlasmarkt 7-9, Maurice en Saskia Göth, teke ningen, aquarellen, gouaches en pastels. Eleanor Winters; kalligrafie quilt col lage. Marion Stoffels; kalligrafie. Galerie Dauvillier, L. Noordstraat 56, Gera Dauvillier, schilderijen, tel. 0118-629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Grootmede 66, tel. 0118-616323, staaltouwplastieken en staal- steenobjecten, geopend na tel. af spraak. Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieu we Kleverskerkseweg 17, Joke Ne- derhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Korendijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, ge mengde technieken. Hotel Arneville, Buitenruststraat 22, Ria Ruedisueli, beelden. Depot, 't Zanddorp 68, Margot Oomen, schilderijen en objecten. Galerie T', Turfkaai 25-27, Lidia Verschoor; grafiek, olieverf, acryl en gemengde techniek. Peter Krom hout; schilderijen. Yolanda Philip- pens; schilderijen. Café Goudwaard, Lange Noord straat 52, Hay Wijnhoven, lino's. De Vleeshal, Markt, Dora Garcia, 'Lifetime soundtrack'. Galerie Veurink, Vlissingsestraat 14, Bert Dorrestijn, schilderijen. Galerie Het Gouden Briefke, Gortstraat 32, Joop Houthuyzen, bronzen beelden. Metro S, Kuiperspoort 22, Harry Vandevliet. Rabobank, Lange Geere 3, Anne Breel; keramiek 'Planeten en aardse vormen'. Ilse van Loo-Remijn; schil derijen in acryl op doek (t/m 28 no vember). De Kapper, Korte Geere 10, Alexa nder Rodin, schilderijen. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, Riet Mooren; objectschilderijen. Marianne Klun- ne; objecten in diverse materialen. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen sedijk 7, 'Goes rond 1900', tentoon stelling van prentbriefkaarten en fo to's. Stichting Welzijn Ouderen, Mol straat 13, Cor van der Poel, aquarel len, olieverf en pentekeningen. Galerie Icon, Wagenaarstraat 16, 'Van alfabet tot zondagsschool', ver koopexpositie van kinderboeken, kindertijdschriften, schoolboekjes en oud speelgoed. Galerie De Vier Gemeten, Kous teensedijk 16, 'Veerse joffers gas ten'. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen sedijk 7, 'Daar is niet één die een zaam gaat als ik...', uit de nalaten schap van P.C. Boutens. Galerie Het Gouden Briefke, Gortstraat 32-34, Brenda Prins; hoe den, tassen en keramiek. Gerrie Bu- eters; handgeweven kleding. Ange- lique Heijligers; handbedrukte kle ding. Hanneke Paumen; sieraden en schalen. Betty de Groot-Lahnstein; keramiek. Ans Brughuis; zijden feestkleding (vanaf 2 december). Rabobank, Lange Geere 3, Aja Snelleman, aquarellen en pastelkrijt (vanaf 1 december). NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, tentoon stelling windenergie. Dagelijks geo pend van 10-17 uur. Delta Expo, Wafer', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Mammoeten terug in Zeeland'. Toeristisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4, Joke Plomp-Kroes, aquarellen 'Vakantie'. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, 'Naar de haaien', tentoonstelling. OOST-SOUBURG De Zoute Viever, Dongestraat 1, Martin en Elma Smit-van Wuijck- huijse; fotografie en poëzie. Ria Bar- ten; poppen. Geopend tijdens kan tooruren. Watertoren, Marenne Weiten; ke ramische werken. Jeroen Buser; ruimtelijk schilderij. Remco Boen der; installatie 'Until further notice'. Ab van Hanegem; schilderijen. André Groothuizen; installatie. SINT LAURENS Boerderijgalerie De Osseberg, Singelweg 11, Corrie Blaas; etsen en houtdrukken. Hansje den Hollan der; beelden (t/m 29 november). VEERE Stadhuis, Kerkstraat 7, 'Vondsten in Veere'. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks geopend van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbeldekkersveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische pro motie (beeld van Zeeland als vakan tieland). Kleine Galerie, Koudenhoek 32, Karin Starmans. Arsenaaltheater, Arsenaalplein 7, Ludmila Kalmaeva, tekeningen en grafiek. Galerie Hannelore Meijaard, Hendrikstraat 8, Lotti van der Gaag; tekeningen en gouaches. Corneille; sculpturen en zeefdrukken. Lidy Hoewaer; tapijten. Roger Raveel; li tho's. Picasso; tekeningen. Herman Brood; litho's en tekeningen (vanaf 30 november). Open Atelier, Baljuwstraat 20, Marcel Lucien Robbe, olieverfschil derijen 'Toscana' (t/m 30 novem ber). Bellamy 19, Bellamypark 19, Ro nald van Dokkum, installatie bin- nen-buiten 'She loves carrots very muchL WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks geopend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebolleweg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie De Hoekweide, Nazareth 4, Wim Vaarzon Morel, aquarellen en schilderijen (vanaf 29 novem ber). DONDERDAG 27 NOVEMBER Abdijplein, Middelburg; Beiaard concert, 12 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Northern Stage Newcastle, 'Animal farm', 20 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Syl via de Leur, 'Geluk? Wieso Glück?', 20.15 uur. VRIJDAG 28 NOVEMBER Concert- en Gehoorzaal, Mid delburg; Trio Bonne, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; Eric Schneider, Henk van Ulsen en Marleen Stoltz, 'De bezoeker', 20 uur. Wandelkerk, Middelburg; Cham pagne Charlie, Michael de Jong en Willem van Dullemen, 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Utrechtse School, 'House of bam boe', 20.15 uur. Podium 't Beest, Goes; Theater De Korre, 'Het luizengevecht', 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'De twee we zen', 20.30 uur ZA TER DA G 29 NOVEMBER Prins van Oranje, Goes; Stichting Dansz, 'Fighting chance', 20 uur. Heer Hendrikhuïs, 's-Heer Hend rikskinderen; Toneelvereniging Heer Hendrik, 'Gewoon te gek', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Kees de jon gen', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middelburg; David Arden, 20.30 uur. Minitheater, Middelburg; Het Middelburgs Theater, 'De twee we zen', 20.30 uur. Arsenaatheater, Vlissingen; Van Dik Hout, 21 uur. Razzmatazz, Oost-Souburg; Der- visia, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Namedrop per en Scalemodels, 22 uur. ZONDAG 30 NOVEMBER Muziekschool, Goes; Ensemble Tri Dali, 12 uur. Arsenaaltheater, Vlissingen; Muis Leeuw vieren Sinterklaas, 13 en 15 uur. Concert- en Gehoorzaal, Mid delburg; Het Vocaal Ensemble Cantare, Cantabile en Die Boose, 14.30 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Kees de jon gen', 15 uur. Prins van Oranje, Goes; Stichting Dansz, 'Fighting chance', 15.30 uur. DINSDAG 2 DECEMBER Grote Kerk, Goes; Carillonconcert door Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Midgard, Middelburg; Jamsessie, 20 uur. Stadsschouwburg, Middelburg; De Vliegende Panters, 'Sex', 20 uur. WOENSDAG 3 DECEMBER Ambachtscentrum, Goes; Pop pentheater Sim Bolus, 'Ei, ei dit ben jij', 14 uur. Prins van Oranje, Goes; Het In ternationaal Danstheater, 'Moeder India, dans van goden en mensen', 20 uur. DONDERDAG 27 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Hercules' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Alien 4' 20 uur. Grand Theater Goes, 'My Best Friends Wedding' 20 uur. 't Beest Goes, 'Nerolio' 20.30 uur. Schuttershofthèater Mid delburg, 'Fire' 20.30 uur. VRIJDAG 28 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Game' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Hercules' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Alien 4' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'My Best Friends Wedding' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Fire' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Ridicule' 19.30 uur. 'Nerolio' 22 uur. ZATERDAG 29 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 14 en 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Game' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Lost World' 14 uur. 'Her cules' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Contact' 14 uur. 'Alien 4' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'My Best Friends Wedding' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Marvin's Room' 19.30 uur. 'Ridicule' 22 uur. ZONDAG 30 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 14 en 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Game' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Lost World' 14 uur. 'Her cules' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Contact' 14 uur. 'Alien 4' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'My Best Friends Wedding' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Mavin's Room' 20.30 uur. MAANDAG 1 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Hercules' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Alien 4' 20 uur. Grand Theater Goes, 'My Best Friends Wedding' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Ridicule' 20.30 uur. DINSDAG 2 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Game' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Hercules' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Alien 4' 20 uur. Grand Theater Goes, 'My Best Friends Wedding' 20 uur. 't Beest Goes, 'Bound' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Ridicule' 20.30 uur. WOENSDAG 3 DECEMBER Alhambra I Vlissingen, 'The Peacemaker' 14 en 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'The Game' 20 uur. Alhambra' III Vlissingen, 'The Lost World' 14 uur. 'Her cules' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Contact' 14 uur. 'Alien 4' 20 uur. Grand Theater Goes, 'My Best Friends Wedding' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Marvin's Room' 20.30 uur. ZATERDAG 29 NOVEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Hercules' 14 uur Grand Theater Goes, 'Her cules' 14 uur. ZONDAG 30 NOVEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Hercules' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Her cules' 14 uur. WOENSDAG 3 DECEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Hercules' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Her cules' 14 uur. Bloemen, maar ook beren en landschappen vormen belangrijke onderwerpen in het werk van Aja Snelleman. Zij exposeert de hele maand december in de Rabobank in Middelburg. Snelleman begon met schilderen na haar pensionering in 1987. Haar voorliefde gaat uit naar het aquarelleren, alhoewel zij zich sinds korte tijd ook bezighoudt met pastelkrijt. Snelleman exposeerde eerder in Sassenheim en bij de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg. Champagne Charlie. FOTO HUIB KOEL De Sea Sound Singers tre den voor het eerst op met nieuwe dirigent Don Henken. Het programma bestaat uit twee gedeelten. Zo wordt vóór de pauze voor namelijk het gebruikelijke re pertoire ten gehore gebracht. Na de pauze wordt een speci aal kerstrepertoire sfeervol vertolkt en geeft de slagwerk- Champagne Charlie pre senteert vrijdag (28 no vember) zijn tweede cd, getiteld 'Round 'n Round', in de Wandelkerk in Mid delburg. De hoofdstedelij ke vijfmansformatie brengt op de digitale schijf hoofdzakelijk eigen werk, geïnspireerd door traditio nele Amerikaanse blues en aanverwante muziekstij len. Net als voorganger 'Live in Razzmatazz' is 'Round 'n Round' opgenomen in eigen beheer. De cd zal daarom voornamelijk te koop zijn bij optredens van Champagne Charlie. Naast het Middel burgs vijftal zijn ook twee gastoptredens te beluisteren van Michael de Jong en Wil lem van Dullemen. De cd presentatie in de Wan delkerk begint rond 19.30 uur. groep EMM uit Kruiningen een verrassend optreden. De opbrengst van het concert wordt gebruikt voor het vijf tienjarig bestaan van de ko ren, die ter gelegenheid van hun jubileum een werkbezoek willen brengen aan de Engel se Nationale Conventie in Har rogate. Deze staat bekend als het summum op Europees barbershop-gebied. Het optreden in het Arsenaal theater begint om 20 uur.

de Faam | 1997 | | pagina 9