iiilimii/kmHldiiiidllléviiélilblIiiiiMlt. ii GEMEENTE MIDDELBURG Parkeervergunningen nu aanvragen voor volgend jaar Feiten over vuurwerk Tweede Kamer erkent belang N57 Vliegveld: wat zijn de feiten? Nieuw raadslid m Commissies Rooivergunningen Verdeling gelden voor stadsvernieuwing Stadhouderslaan Vervallen oude alarmnummer Brandweer Middelburg Gesloten Chemocar Week 48 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Tafeltje Dekje uw Woensdag 26 november 1997 FAAM/VLISSIIMGER 5 •vW-5 »Y Per 1 januari a.s. zijn de parkeer- vergunningen-1997 niet meer gel dig. Aan alle houders van' een par- keervergunning 1997 is een aan vraagformulier gezonden voor een parkeervergunning-1998. Ook als u nog geen parkeervergunning had, kunt u die nu aanvragen voor 1998. Aanvraagformulieren kunnen wor den afgehaald en worden ingele verd bij de receptie van hel kan toorgebouw Vlissingsestraat 21 (postadres: dienst Stadsbeheer, postbus 680, 4330 AR Middelburg). Verleende parkeervergunningen worden tijdig aan de aanvragers toegezonden. De regels In het gedeelte van de binnenstad dat wordt begrensd door de vesten en hel Kanaal tot en met de lijn Dam-Damplein-St. Pietcrstraat-Ba- lans-Hofplein-Korte Noordstraat (gebied I) zijn alle "niet-betalen- parkeerplaatsen" gereserveerd voor vergunninghouders, oftewel "be langhebbenden". Voor gebied II (het overige gedeel- Wijktafel Arnemuiden organiseert een informatie-avond over het vliegveld Midden Zeeland. Deskun digen van Airport Zeeland B.V. en van de Rijksluchtvaartdienst ver zorgen een presentatie over plan nen, procedures, veiligheid, geluid enzovoorts. Er is gelegenheid voor het stellen van vragen. Deze avond is niet bedoeld als dis cussie-avond, maar zuiver informa tief. Heeft u vragen over deze onderwer pen dan bent u welkom op woens dag 3 december in dorpshuis De Arne in Arnemuiden om 20.00 uur. foto: Johan Sinke. De heer J. Goetheer zal voor Groen Links het raadslid mevrouw A. Ize- boud opvolgen. Zij neemt in een raadsvergadering van 22 december afscheid. Het adres van de heer Goetheer is Leliestraat 34, 4332 TL, telefoon 614032. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag. Menu van tol en met 7 december maandag vleesballetjes, witlof, aardappelpuree dinsdag hutspot met rundvlees woensdag zuurkool. Kasseier rib. aardappelen donderdag kipgehaktbal, savooijekool. aardap pelpuree vrijdag visfilet, erwten, wortelen, aardappelen zaterdag babi pangang zondag wat de pot schaft te van de binnenstad binnen de ves ten) geldt nog geen vergunning-par keren. Momenteel vindt een evalu atie plaats van het nieuwe parkeer systeem. Over eventuele invoering van ver gunning-parkeren in gebied II zal na de evaluatie, naar verwachting begin 1998, een besluit genomen worden. Voor informatie over ge bied II kunt u terecht bij de dienst Stadsontwikkeling, telefoon 675200. Alle regels voor betaald parkeren en voor parkeren voor vergunning houders gelden van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur en op koopavond tot 21.00 uur. Daarbuiten is alle parkeren vrij. VERGUNNINGEN Er zijn drie groepen parkeerders die in aanmerking komen voor ver schillende» soorten parkeervergun ningen. 1. Bewoners van de binnenstad. Zij kunnen drie soorten vergun ningen aanvragen, variërend in prijs van 75,- tot 375,- per jaar. 2. Bedrijven in de binnenstad. Zij kunnen twee soorten vergunnin gen aanvragen, variërend in prijs van 75,- tot 225,- per jaar. 3. Werkers in de binnenstad kun nen via hun werkgever een ver gunning aanvragen, die geldt voor bepaalde straten of pleinen in de stad. Deze vergunning kost 150,- per jaar. Bezoekers van de binnenstad mo gen alleen bij betaald-parkeerplaat sen staan: in de parkeerkelders, bij meters en automaten. BIJZONDERE VERGUNNINGEN Voor speciale doeleinden zijn bij zondere vergunningen verkrijgbaar: Sociaal bezoek Bewoners van de binnenstad in ge bied I kunnen voor hun bezoekers vooraf een vergunning kopen bij de receptie Vlissingsestraat 21. Deze kost 3,- per dag. Dagvergunning In bijzondere gevallen kan voor een bepaalde locatie een dagvergunning worden aangevraagd. Deze kost 10,- voor één dag, 6.-/dag voor daarop aansluitende dagen. Service-vergunning Bedrijven als aannemers en lood gieters en personen als artsen, wijk- verplegers, enzovoorts, kunnen een servicevergunning aanvragen, die geldig is in de hele binnenstad (ge bied 1) tijdens de uitvoering van werkzaamheden. Deze vergunning kost 525.-/jaar. Marktkooplieden Voor marktkooplieden is een spe ciale vergunning verkrijgbaar, gel dig op de dag van de warenmarkt en/of zaterdagmarkt voor een be paalde locatie. Deze vergunning kost 92,-/jaar. INFORMATIE: Bij de dienst Stadsbeheer en bij de sectie Communicatie is een nieuw, ingekleurd kaartje met de verschil lende parkeergebieden verkrijgbaar. Voor informatie over de parkeerver gunningen kunt u terecht bij de dienst Stadsbeheer, Vlissingsestraat 21, telefoon 675305 of 675310. foto: L. de Meester. Met ingang van 1 januari 1998 zal het oude alarmnum mer van brandweer Middelburg met het telefoonnum mer 6144444 komen te vervallen Bij noodgevallen, alarm, ongeval; Algemeen alarmnummer 112 Centrale Post Ambulancevervoer 414444 Centrale Post Brandmelding 414444 Politie (regionale meldkamer) 633333 Milieuklachtentelefoon 412323 WAT IS VUURWERK: Vuurwerk behoort tot de groep van explosieve stoffen zoals munitie en springstof. Vuurwerk ontploft ge makkelijk, door wrijving. Het kan daarom zelfs in je broekzak ont ploffen. De samenstelling van vuur werk moet zodanig zijn dal er geen gevaar kan ontstaan. In de fabriek wordt zorgvuldig be paald: a. de soort en hoeveelheid van de lading b. het juiste zwaartepunt c. de lengte en de afbrandsnelheid van de lont d. de opbouw van de houder Dit is heel moeilijk, laat de fabrica ge dus aan deskundigen over! DENK AAN JE OMGEVING! Bij vuurwerk moet je denken aan ouderen, kinderen, dieren enz. Dit is niet voor niets! Wist je dat de pijngrens bij mensen op 170 deci bel ligt. Bij dieren is dit nog lager omdat zij beter kunnen horen. De klap van een rotje mag niet hader zijn dan 150 decibel, bij ons dus beneden de prijsgrens, maar bij die ren ver over hun pijngrens heen. Bij een Strijker komt het aantal de cibels tot ongeveer 170. Dit is dus bijna gelijk aan de pijngrens. Strij kers zijn dan ook illegaal vuurwerk en zij zijn gevaarlijk. Bij een rotje kun je aan de lont zien wanneer die gaat knallen; bij een strijker kun je dit niet zien en hij kan plotseling in je hand klappen.... Op z'n minst heb je dan een vinger verspeeld en brandwonden. Strij kers zijn niet voor niets verboden! VERKNALD??? DOOR NAAR HALT!!! Wanneer je betrapt wordt op het te vroeg afsteken van vuurwerk, of als je te vroeg in het bezit bent van vuurwerk, kun je naar HALT ver wezen worden. Halt staat voor HET ALTERNATIEF. Het alternatief voor het betalen van een boete, is een werkafdoening en een leermo ment bij buro HALT. Je mag daar voor kiezen, of HALT met een werkafdoening en een leermoment, of het betalen van een boete. BOETE: 12 t/m 15-jarigen varië rend van 50,- tot 125,-. 16 jaar en ouder variërend van 100,- tot/250.-. Afhankelijk van wat je gedaan hebt; Wat je aan vuurwerk afgesto ken hebt; Wat je in je bezit hebt; En hoe oudje bent; WORDT DE BOETE BEPAALD De regels op een rij Je mag alleen maar op 29, 30 en 31 december vuurwerk kopen. Je mag alleen maar op 31 decern- Op vrijdag 5 december zijn de ge meentelijke kantoren gesloten van af 16.00 uur. ber vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur vuurwerk afsteken. Je mag alleen erkend vuurwerk kopen, maar dan moet je wel 16 jaar of ouder zijn. Je mag geen illegaal vuurwerk hebben. Strijekers zijn verboden. Je mag niet zomaar met je zak ken vol vuurwerk lopen. En natuurlijk mag je niet met vuurwerk naar mensen of dieren gooien, of andere gevaarlijke dingen met vuurwerk doen. In de maand december zal de che mocar niet rijden. Heeft u klein chemisch afval, be waart u het tot de twee eerste we ken van januari, dan doet de che mokar weer de haltes aan. U kunt het op werkdagen ook afge ven bij de Stadsreiniging aan de Oude Veerseweg, geopend van* maandag tot en met vrijdag van 7.30 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Bezoekers van de stad mogen parkeren overal waar meters en automaten staan én natuurlijk in de parkeerkelders. Foto: Johan Sinke. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Financiën, dinsdag 9 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw C.E. Vermaat, telefoon 675289. Commissie Welzijn, Personeelszaken en Milieu, woensdag 10 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531 Commissie Onderwijs, Sport en infrastructuur, donderdag 11 december om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675304. Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur, maandag 15 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531 Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 16 december om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Communicatie en bij de commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiese cretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 22 december om 19.30 uur. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m. boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 5 populieren aan de Adriaan Lauwereyszstraat I wilg aan de Walcherseweg I meidoom aan de Prinsenlaan 14 platanen aan de Sir Winston Churchilllaan 2 platanen, 3 essen. 1 wilg en 1 populier aan de Generaal Hakewill- Smithiaan Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118-675312. Burgemeester en wethouders van Middelburg willen de gemeenteraad voorstellen het verdeelbesluit van het Stadsvernieuwingsfonds voor het jaar 1998 vast te stellen. Voor stadsvernieuwingsactiviteiten van natuurlijke of rechtspersonen wordt voorgesteld een bedrag van 1.023.000,- te bestemmen voor: restauratie monumenten 405.000,- onderhoud monumenten 44.000,- woningverbetering/krotopruiming 419.000,- stimuleren wonen in de binnenstad 89.000,- verhuis- en herinrichtingskosten 66.000,- Het raadsvoorstel ligt met ingang van 26 november 1997 gedurende 14 da gen ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwik keling, Vlissingsestraat 21, Middelburg. Binnen de gestelde termijn kun nen natuurlijke en rechtspersonen die in de gemeente Middelburg een be lang hebben, alsmede ingezetenen van de gemeente, daarover schriftelijk opmerkingen maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61. 4330 AB Middelburg. Op maandag 24 november 1997 is firma de Jonge uit Middelburg begon nen met de herstratingswerkzaamheden van de tweede fase van de Stad houderslaan tussen Prinsenhove en de Schoutstraat. Vanaf de hoofdriolering in de straat tot op de erfscheiding worden de riool- huisaansluitingen en trottoirkolkaansluitingen van gresbuizen vervangen door PVC buizen. De straatindeling van uw gedeelte Stadhouderslaan verandert in feite wei nig. Onder de bestrating wordt een puinfundering aangebracht. De straat zal voor doorgaand verkeer worden afgesloten. De straat wordt in twee gedeeltes opgebroken voor de riolerings- en herstraatwerken. Begon nen zal worden ter hoogte van Stadhouderslaan 15 richting Schoutstraat. Het ligt in de verwachting dat de werken op 19 december 1997 gereed zul len zijn. Nadere technische informatie over de plannen kunt u verkrijgen bij de dienst Stadsbesheer, de heerC. Mouthaan (0118-675391). Maandag 17 november behandelde de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat het Meerjarenprogramma infrastructuur en transport (MIT) 1998-2002. Bij deze behandeling kwam ook de door Minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat voorgestelde vertraging van de aanleg van de N57 aan de orde. Bijna elke kamerfractie benadrukte hel belang van de N57, en stelde dat uitstel een zeer slechte zaak zou zijn. Over de N57 werden 2 moties ingediend. De eerste motie, van Verbugt (VVD) en Van Heemst (Pv dA) luidt als volgt: "De Ka mer, gehoord de beraadsla ging, constaterend, dat de aanleg van de A50 (Eindho- ven-Oss) en de N57 (Mid delburg-Veersedam) ver traagd is; voorts constate rend, dat de voorgestelde planning niet overeenkomt met eerder gemaakte be stuurlijke afspraken; van mening, dat deze afspraken moeten worden nagekomen; verzoekt de regering een ge deelte van de FES-gelden te gebruiken om de vertraging in de aanleg van de A50 en de N57 ongedaan te maken. De tweede motie, van Stel lingwerf (RPF), Van den Berg (SGP) en Schutte (GPV) heeft de volgende in houd: Kamer, gehoord de beraadslaging, overwegen de, dat: - de uitvoering van de aan leg van Rijksweg N57 is vertraagd tot na het jaar 2002; - dat hiermee de uitvoering van het VINEX-accoord en de reconstructie plannen van het stationsgebied in Middelburg in gevaar komen; verzoekt de regering deze vertraging ongedaan te maken, waarbij in ie der geval op zo kort mogelijke termijn het gedeelte Nieuw- en St. Joos- land tot aan de alternatieve noordelijke ontsluitingsroute kan worden aangelegd". In haar reactie ontraadde Minister Jorritsma beide moties niet, wat bij mo ties over andere onderwerpen wel het geval was. De moties over de N57 worden binnenkort in de Tweede Kamer in stemming gebracht. Legende 1 Veldzlgt 2 StattonsgebIed 3 Veerse Poort 4 uitbreiding Romsburg 5 Industrieterrein Romsburg 6.7.8 Industrieterrein Arnesteln I en II 9 Mortterepol der 10 Alternatieve noordelijk ontsIuItIngsroute De route van de N57 en de verschillende gebieden, waarvoor de N57 van direct belang is.

de Faam | 1997 | | pagina 5