Nieuwe beuk voor de Balans De Middelburgse wethouder J. van Dijk-Sturm plantte vorige week een nieuwe beuk op de Balans in de provin ciehoofdstad. De beuk staat op de plaats waar twee jaar geleden een an dere rode beuk doodging als gevolg van een schimmelin fectie. De nieuwe ro de beuk krijgt extra veel zorg op de mar kante plaats in de binnenstad. Zo wordt hoogwaardi ge humus aange bracht. Een beluch- tingsdrainbuis zorgt ervoor dat er water of lucht bij de wor tels kan komen. De boom is verankerd in de grond. FOTO JAAP WOLTERBEEK Allerlei Gevonden Beurs Cursus/Onderwijs Cultuur Lezing Sport Bijeenkomst DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 3 december 1997 FAAM/VLISSINGER 21 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 4 december t/m wo. 10 december. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Volle Evangeliegemeente 'Im- manuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG: Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll. Rooms Katholie ke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. GRIJPSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: A.V. de Nooij, 14.30 uur: A.C. Verweij. Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. Kleij, 14.30 uur: A.C. Verweij (in de Geref. kerk). KLEVERSKERKE: Hervorm de Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: G. Grootjans. KOUDEKERKE: Gerefor meerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein I. Zo. 10 uur: Baart. MELISKERKE: Gereformeer de Gemeente. Valkenburg straat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: L.C. Manuputty. Her vormde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. MIDDELBURG: Baha'i Ge meenschap Walcheren. Infor matie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland II. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Baptistenge meente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: W. Koster. Gerefor meerde Gemeente Centrum Middelburg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst, 18.30 uur: J. Baay- ens. Christelijke Gereformeer de Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: A. Moussault. Gerefor meerde Gemeente in Neder land. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Hof- pleinkerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel, 17 uur: eredienst. Nieuwe Kerk. Groenmarkt. Zo. 10 uur: C. Brakema. De Mor genster. Zo. 10 uur: J.S. Koops, 19 uur: C. Kleij. Engel se Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: C. Brakema. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koor kerk. Zo. 10 uur: J. Sperna- Weiland. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings- kerk). Zo. 10 uur: L. Wüllschle- ger, 17 uur: H. van Ginkel. Ge reformeerde Kerk (Vrijge maakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: G.F. Overweg. Ned. Gere formeerde Kerk (gebouw En gelse Kerk). Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: H. Krabben dam. Pinkstergemeente Mid delburg. Baarsjesstraat 43. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie (Dam 6). Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ere dienst. Leger des Heils. Hoog straat 20. Zo. 10 uur: Zürhaar, 18.45 uur: welkomdienst (in de Morgenster). Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J. Sperna-Weiland. Rooms-Katholieke Kerk: Pet rus en Pauluskerk. Lombard straat 1. Zo. 10 uur. De Hoek steen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël ge meenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur. Jehovah's Ge tuigen Gemeente. Dauwenda- elselaan 35. Middelburg-Rey- ershove: Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Middelburg-Centrum: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Je an Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Jeroense. OOSTKAPELLE: Gerefor meerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: Q. v.d. Vrie, 17 uur: P.A. Trimpe. Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gere formeerde Gemeente. Saron- kerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM: Hervormde Ge meente. Zo. 11 uur: Jeroense. SEROOSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeen te. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Ge reformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 17 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG: Kanaal- straatkerk. Zo. 9.30 uur: L.P. Westhof. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 en 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: Leger des Heils. Marti- nuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Kanaalstraat 8. Vr. 20 uur: bidstond. Zo. 14.30 uur: R.G. Deug. Kerkgenoot schap der Zevendedags Ad ventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. Geredja Kristen Maluku Sela tan. M.A. v.d. Puttestraat. Zo. 10 uur: G. Keizer. VEERE: Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: J. Lukasse, 15.30 uur: J. van Veen (in Nw. Sanden- burg). VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Se amen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijd- omweg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Chris telijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: A.T. Moussault. Gereformeer de Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2. Zo. 9.30 uur: J.J.T. Doedens, 16.30 uur: J.A. Roose. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Wester- baan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexa nder Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. De Schaaps kooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Ter Ree- de. Zo. 19 uur: Ch. van Dam. Ziekenhuis Walcheren. Koude- kerkseweg 88. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Jehovah's Getuigen. Van Dishoeckstraat 534. Centrum: Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Souburg: Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Bossenburgh: Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen. Bad huisstraat 161. Zo. 10 uur. Ge reformeerde Gemeente. Mar- nixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: J.N. Bakker. Chris telijk Centrum Zeeland. Fara- dayweg 1. Zo. 10.30 uur: sa menkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Fi- ladelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Ge meente 'De Blinkende Mor genster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms- Katholieke Kerk Der Boede. El ke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: N. Köther-Middelhoek. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER: Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: Sinke, 17 uur: P. Melse (beide SOW-diensten in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: Sinke, 17 uur: P. Melse. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Over weg. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 17 uur: A.E. de Bruin (SOW-dienst in 'Bet hel'). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Jubileum - Zorgcentrum Ter Reede aan de Koudekerkseweg in Vlissingen bestaat veertig jaar. Rond dit jubileum worden de komende weken allerlei acti viteiten voor de bewoners ge houden. Niet alleen in Ter Ree de, maar ook in de twee andere zorgcentra die bij de stichting Huisvesting en verzorging voor ouderen Vlissingen horen wordt feest gevierd. De festiviteiten voor bewoners worden in febru ari 1998 afgesloten met een groot feest voor medewerkers. Veilig kind - De actie Veilig Kind wordt 10 december afge sloten met een witte ballonnen- mars. De actie - gestart door de Oost-Souburgse Candy Milia - richt zich tegen kinderporno en kindermishandeling. Tevens roe pen deelnemers op tot een be tere opvang van slachtoffers. Om 15.30 uur vertrekken de de monstranten van de Middel burgse Loskade naar de Nieuwe Kerk onder de Lange Jan. Hier worden ballonnen opgelaten en zo'n tienduizend handtekenin gen aangeboden aan vertegen woordigers van justitie, provin ciebestuur en de Raad van Ker ken. De manifestatie wordt ge houden in het kader van de In ternationale Dag van de Rech ten van de Mens, die op 10 de cember is. Leengeld - Boeken lenen bij een bibliotheek wordt volgend jaar duurder. Vanaf 1 januari wordt namelijk een kwartje per boek in rekening gebracht. Dat heeft te maken met de zoge naamde wettelijke leenrechtver goeding, die ten goede komt aan auteurs, illustratoren, ma kers van cd's en video's en uit gevers. De bibliotheek houdt zelf niets over aan het extra leengeld. Anjerfonds - Het Anjerfonds Zeeland heeft vorige week sub sidie toegekend aan vjjftien or ganisaties in Zeeland. In totaal gaat het om een bedrag van ƒ52.250,Zo kreeg het man doline orkest Con Amore een bedrag van bijna tweeduizend gulden voor de aanschaf van in strumenten. Wie wil weten hoe 1 subsidie aangevraagd dient te worden bij het Anjerfonds kan contact opnemen met J. Bom: 0118-634 880. Record vismijn - De vismijn in Vlissingen haalt dit jaar de hoogste omzet die ooit is ge haald in Zeeland. Om dit te vie ren is er vrijdag 12 december een bijeenkomst in de vismijn, waar de namen van de schipper en handelaar die voor dit record hebben gezord bekend worden gemaakt. Deze bijeenkomst be gint om 9.30 uur. Schrijfavond - Amnesty Inter national houdt donderdag 18 de cember een schrijfavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Tijdens deze schrijfavon- den worden brieven geschreven naar autoriteiten met de bedoe ling om schendingen van de mensenrechten te voorkomen. De avond in de Zeeuwse Biblio theek begint om 19 uur. Ook niet-Amnestyleden zijn welkom. Vrijwilligersdag - Het SBI- Studiecentrum in Aardenburg houdt vrijdag 12 december een provinciale vrijwilligersdag. Di lemma's en vragen waar vrijwil ligers voor komen te staan wor den behandeld onder de vlag 'Vrijwilligerswerk; grenzeloos werk?' De dag wordt gehouden in De Elderschans in Aarden burg. Aanmelding: 0117 - 492 292. Sponsorkind - Het Internatio naal Christelijk Steunfonds is op zoek naar mensen die een kind in de sloppenbuurten van Manil la, Cambodja, Kenia of Oeganda financieel willen adopteren. Zo'n pleegouder betaalt 1,50 per dag om het sponsorkind een toekomst te geven. Daarnaast krijgen de pleegouders de mo gelijkheid persoonlijk contact op te bouwen. Inlichtingen: 035 - 6284 984. Polen - Kerstpakketten voor fa milie, vrienden of kennissen in Polen kunnen ook dit jaar weer verstuurd worden met één van de transporten die de Middel burgse Joke Sedee regelt. Pak ketten moeten goed verpakt zijn en mogen niet zwaarder zijn dan vijfentwintig kilo. De kosten zijn ƒ7,50 per pakket, plus een be drag van 2,50 per kilo. Inleve ren van pakketten kan donder dag 27 november aan de Sport- laan 18 in Middelburg. Ook 4 december kunnen - voor een tweede transport - nog pakket ten worden ingeleverd. Open ochtend - De Middel burgse Vrije School houdt woensdag 10 december een open ochtend in de kleuterklas. Tussen 9 en 11 uur kan ieder een de eigen methodiek van de Vrije School in de praktijk be zichtigen. Ook is er gelegenheid een kijkje te nemen in andere klassen. De Vrije School zit aan de Willem Arondeusstraat 59. Champagne - Op het politie bureau in Middelburg zijn van 1 tot en met 28 november de vol gende voorwerpen als gevon den aangegeven: een fopspeen, een zwarte kaartlezer, een zilve ren ring, een zilveren schakel armband, een gouden schakel armband, een giromaatpas, een rode zakagenda, een plastic tas met boeken, vijf leesboeken, een goudkleurige leesbril, een fles champagne met twee blik jes bier, een mobiele telefoon, een blauwe rugzak, bankbiljet ten, een eenassige aanhangwa gen, drie horloges, een wit/grij ze kat, een Nederlands rijbewijs, een gouden halsketting met hangertje in de vorm van de let ter V, diverse handschoenen, fietsen, sleutels en portemon nees, een OV-jaarkaart, twee rollen cadeaupapier, divers speelgoed, drie paraplu's, een blauwe cap, een bruine koffer, fietstassen, een geel overhemd, drie witte linnentassen, twee sjaals, een zilveren armband, vier mouwophouders, een rode muts, een grijze brillekoker, twee zwarte briletuis en een blauw kinderhorloge. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kan tooruren worden afgehaald op het politiebureau. De voorwer pen worden maximaal drie maanden bewaard. Kerstmarkt - De creatieve handwerkgroep van Bachten Poorte houdt donderdag 11 de cember een kerstmarkt. Van 10 tot 12 en van 14 toot 15.30 uur worden er kerstartikelen ver kocht vanuit de bovenzaal van Bachten Poorte in Oost-Sou burg. Wereldkerst - De wereldwin kel in de Oost-Souburgse Ka naalstraat houdt dinsdag 9 de cember van 10 tot 17 uur een kerstmarkt in eigen winkel. Naast medewerkers van de we reldwinkel zijn er ook mensen van Unicef, Amnesty Interna tional en de Hongarije Werk groep Souburg aanwezig. Ze verstrekken informatie over hun werk en verkopen kerstartike len, kaarten en kaarsen. Voor ie dere bezoeker is er bovendien koffie en een kerstkrans. Kwark - Theater Kwark brengt woensdag 3 december een hu moristische Sinterklaasvoorstel ling tijdens het Sinterklaasfeest van de Middelburgse wijkvereni- ging 't Zand en de sectie Wijk gericht Werk van de SKWM. Vanaf 15.30 uur kunnen kinde ren van vier tot en met twaalf jaar terecht in de Vergulde Baars aan de Middelburgse Baarsjes straat. Dans - Het Middelburgs Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming houdt van 8 tot en met 11 de cember open lessen bij de afde ling Dans. Kinderen (vanaf vier jaar) en volwassenen leren hier algemene dansvorming, klas siek, kinderfolklore, danscondi- tie, dansexpressie en jazz. Infor matie: 0118-634 711. Voorlichting OU - De Open Universiteit (OU) houdt maan dagavond 15 december een voorlichtingsbijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek. Hier ko men onderwerpen aan de orde die van belang zijn voor mensen die een studie aan de OU over wegen. Ook kunnen belangstel lenden kennis nemen van de studiemogelijkheden die het in stituut biedt. Zo beginnen in ja nuari 1998 kennismakingstrajec ten van de Wetenschappelijke diplomaprogramma's van de OU. Inschrijven voor één van de trajecten kan tussen 1 novem ber en 1 januari. Inschrijven voor een losse module is het hele jaar mogelijk. Het studiecen trum is gevestigd in de Zeeuw se Bibliotheek (tweede verdie ping) in Middelburg. Meer infor matie: 0118 - 654 286. Bahasa Melaju - De Molukse welzijnstichting Mae Uku begint in januari volgend jaar met twee cursussen bahasa Melaju (Mal- eise taal). Één is bedoeld voor mensen die Maleis willen leren spreken en schrijven, de anders is bestemd voor mensen die de taal al beheersen maar die de puntjes op de i willen zetten. In schrijving voor één van de cur sussen is mogelijk tot 5 decem ber. Inlichtingen: 0118 - 470 800 (J. Tahitu). Avonden - Het boek 'De Avon den' van Gerard Reve veroor zaakte bij verschijning een schok van herkenning bij de leeftijdsgenoten van de 23-jari- ge hoofdpersoon Frits van Eg- ters. De tien dagen uit zijn le ven, die in De Avonden worden beschreven, zijn leeg. De nach ten worden gevuld met zware dromen. Van het boek is niet al leen een film, maar ook een theatervoorstelling gemaakt. Dinsdag 16 december houdt to neelcriticus Willem Nijssen een voorbeschouwing voor de voor stelling in de Stadsschouwburg. Geïnteresseerden kunnen zich inschrijven op het bureau van de Zeeuwse Volksuniversiteit in Middelburg: 0118 - 634 800. Hier kunnen ook kaarten voor de voorstelling worden gereser veerd. het Paardensportspektakel In- door Zeeland in de Goese Zee landhallen. Vanaf 10 uur is er een op de verschillende handi caps afgestemd programma. Rond de middag overhandigt sportgedeputeerde L. Coppool- se een marathonwagen aan de organisatie van de provinciale paardensportactiviteiten voor gehandicapten. Deze derde pro motiedag wordt georganiseerd door de Stichting Promotie Paardrijden Gehandicapten in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad. Atletiek - Voor de twintigste keer alweer wordt zaterdag 13 december de Indoor Zeeland At letiek gehouden. De jubileum wedstrijd die om 9.25 uur door triatlete Irma Heeren geopend wordt, duurt tot 17.30 uur. On geveer vierhonderd atleten ver schijnen aan de start. In de mor genuren ligt de nadruk op jeugd van zeven tot twaalf jaar, de middaguren zijn gereserveerd voor B, C en D-junioren. De or ganisatie is in handen van de commissie Indoor Zeeland Atle tiek, waar alle Zeeuwse atletiek verenigingen bij aangesloten zijn. De Indoor Zeeland Atletiek wordt gehouden in de Goese Zeelandhallen. Dansen - André en Diana Zoe- tewij hebben vorige week zon dag de eerste prijs gehaald bij het standaard dansen van de NDO in Poeldijk (Zuid-Holland). Het stel komt uit in de eerste klas, maar staat op het punt te promoveren naar de Hoofdklas se. André en Diana Zoetewij ko men uit voor Janvier Dancemas- ters. Paardrijden - Alweer voor de derde keer wordt donderdag 23 december een promotiedag paardrijden voor mensen met een handicap gehouden. De promotiedag is opgenomen in IJsland - 'IJsland, land van vuur en ijs'. Dat is de titel van de thema-avond die 12 decem ber wordt gehouden in wijkcen trum Scheldebuurt in Vlissingen. Het echtpaar Müller uit Vlissin gen houdt die avond een dia-le zing met impressies van land schappen, wandeltochten, trek tochten en een gletscher tour met een snowscooter. Het echt paar weidt bovendien uit over wandelsportuitrusting, vulkaan gesteentes, literatuur, kaarten etc. De thema-avond begint rond 19.30 uur in de Verkuijl Quakkelaarstraat 95 in Vlissin gen. Proefproces - De ouderen bond Anbo is op zoek naar ze ventig-plussers die mee willen werken aan het proefprpces rij bewijskeuring zeventig-plus sers. De bond zoekt mannen en vrouwen die een rijbewijs heb ben dat verlengd moet worden. Zij moeten volgens de wet eerst verplicht een medische keuring ondergaan. De Anbo en De Om budsman vinden dit leeftijdsdis criminatie en willen via een kort geding dat de rechter daar een stokje voor steekt. Deze organi saties ondersteunen de senio ren die mee willen werken en nemen daarnaast ook de kosten voor hun rekening. Kandidaten kunnen zich tot 15 december schriftelijk melden bij de afde ling Juridische Zaken van de An bo: postbus 18003, 3501 CA in Utrecht. Ze dienen zich wel te realiseren dat zij tijdens de proefprocedure geen auto kun nen rijden en dat gevraagd wordt of kandidaten ook mee in de publiciteit treden. Karolingisch - De vereniging Vrienden van de Karolingische Burg houdt donderdag 11 de cember een bijeenkomst in wijkcentrum De Zwaan in Oost- Souburg. Deze staat in het te ken van het vijfjarig bestaan van de vereniging. Twee inleiders nemen de burg en zijn omge ving onder de loop. Zo gaat his toricus prof. P.A. Henderikx in op de vraag hoe het verleden van de burg geactualiseerd kan worden. Wethouder L.C. Poppe- de Looff richt zich op de waarde van de burg met het oog op cul tuur en welzijn. De bijeenkomst begint om 20 uur. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13 tot 16 u., tel. 625655. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetings middag voor 50 plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, klaverjasclub, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjes middag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 13.15 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, praat- en dansavond voor alleenstaan den, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bridge voor beginners, 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, buurtcontact, 15 u. Wijkcentrum De Spin- ne Goes, dans- en ontmoetingsavond voor alleen staanden, 21.30 u. Sporthal Baskensburg Vlissingen, sporten met longenfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafelten nissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50 plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Zeeuwse Bibli otheek Middelburg, lezing door N.L. Prak, 'Waar ook de kiezer...', 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50 plussers, 13.30 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, darten, 19.30 u. Dienstencen trum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55- plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, kinderbingo, 4 t/m 9 jaar, 14 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: J.M.G. Roebroecken en E.R. van Russen Groen, Leliënstraat 2, tel. 412225. Zondag tot 24 uur: F. Bronzwaer, Badhuisstraat 31, tel. 412525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Zon dag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaal straat 70, Oost-Souburg, tel. 461212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Seroosker ke, tel. 591212. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: G.H.P.J. Miljoen, Eem- straat 3, Oost-Souburg, tel. 461530. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoed gevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 635565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Vrijdag en zaterdag: H. Hament, tel. 471140. Zondag: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jon ge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 460860. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka- pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: H. Evers-Klingen, tel. 502142. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kin dermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en ge- handicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende oude ren en gehandicapten, Vlissin gen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandi capten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraam zorg en Entadministratie Zee land. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assisten tie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 31