Statenvergadering COUPONSTA SPRIT Provincie Zeeland 2,50 LDMAN 3,95 vvwu YVY VERSE ZEEUWSE MOSSELEN IC. de Wolff citybloem Sluiting kantoren Zeeland TV «Officiële Mededelingen 4 MIDDELBURG time FAAM/VLISSINGER De provinciale kantoren zijn gesloten van 25 december 1997 tot 5 januari 1998. Verkeer en Vervoer Taxivervoer Diversen Jeugdzorg Zeeland Milieu Gedoogbeschikking Hercules B.V. Tegen inlevering coupon t/m 6/12/97 1 Kerststol ±500 gr. iw 4,95 Roomboteramandelbanketstaaf 5 broden, gratis gesneden BROOD EN BANKETBAKKERIJ KORTING op het reinigen van uw stoomgoed 20 ROOSJES bloemdecorateurs per 2 kilo slechts JOH.STEVENS BENJAMIN B.V. henk&ingrid vanderkooij Woensdag 3 december 1997 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Vrijdag 12 december vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil, kan een plekje zoeken op de publieke tribune in de statenzaal om de debatten of een deel ervan te volgen. De vergadering van PS begint om 10.00 uur. Vanaf half tien is de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg, toegankelijk. Als de vergadering is afgelopen heeft de Commissaris van de Koningin, de voorzitter van de Staten, maar liefst 27 keer een klap met de voorzittershamer ge geven ter bekrachtiging van een besluit van PS over voorstellen van Gedeputeerde Staten (GS), het dagelijks provincie bestuur. Milieu en economie De regering beschrijft in haar nota Milieu en Economie hoe ze een duurzame economische ontwik keling wil bereiken. Met andere woorden, hoe kunnen milieu en economie hand in hand gaan. Aan sluitend op deze rijksplannen wil len GS projecten steunen die daarin passen. De projecten wor den ter hand genomen als uitvoe ring van het provinciaal sociaal- economisch beleidsplan en van het jaarprogramma Ruimte, Milieu en Water. Verdere voorwaarden moeten GS nog uitdokteren. Wel willen GS al vast een half miljoen gulden beschikbaar hebben voor eventuele projecten. Het is de bedoeling de helft van het bedrag te besteden in 1998 en de andere helft in 1999. Het Zeeuws Biologische Museum (ZBM)heeft de afgelopen jaren fors geïnvesteerd. Om problemen op te lossen die niet waren voorzien, is de begroting Garantie voor ZBM. overschreden Om dat tekort op te vangen stellen GS voor garant te gaan staan voor een krediet op de rekening-courant van het museum tot een bedrag van 150 duizend gulden. Het museum moet dan wel jaarlijks vijftiendui zend gulden inlopen. Het rijk stoot taken af en gemeen ten en provincies krijgen er taken bij. Dat doet zich nu voor in de sector verkeer en vervoer. Berekend is dat er vier nieuwe banen bij de provincie moeten komen. Het rijk vergoedt de loon- en bij komende kosten ten bedrage van totaal ruim 4,5 ton. Het is aan de Staten hier al dan niet mee in te stemmen. Recreatie In het BOD, Breed Overleg Deltawateren, hebben zestien organisaties die met watersport hebben te maken hun krachten gebundeld. Dat is goed voor de afstemming van de belangenbe hartiging en voor overheden en andere organisaties is het handig voortaan te maken te hebben met één gesprekspartner. Om het BOD goed op poten te zetten, stellen GS voor drie jaar lang deze organisatie financieel te ondersteunen. Het eerste jaar met dertigduizend gulden, het tweede met twintig en het laatste jaar met tienduizend gulden. Daarna moeten de aangesloten organisaties het benodigde geld zelf op tafel leggen. Het recreatieschap Het Veerse Meer beheert het Veerse Meer en omliggende recreatieterreinen. Het schap is een samenwerkings verband van de gemeenten om dat meer en van de provincie. Hoe de bestuurders met elkaar optrekken, is geregeld in de zogeheten Gemeenschappelijke Regeling (GR). Een wijziging van de regeling is nodig omdat het platteland van Walcheren een ge meente is geworden en Arne- muiden is opgegaan in de ge meente Middelburg. GS maken van de gelegenheid gebruik aan te kondigen dat ze bezig zijn met een herijking van de taken van de provincie, onder meer minder directe uitvoering, en dat dat op termijn aanleiding kan zijn uit het recreatieschap te stappen. Welzijn In het plan jeugdhulpverlening proberen GS onder andere meer lijn te brengen in vraag naar hulp en aanbod daarvan. Ook is het de bedoeling meer aan te sluiten op het lokale aanbod. Het beste is natuurlijk hulp te voorkomen; vandaar dat projecten die dat wil len bereiken prioriteit krijgen. Als PS akkoord gaan verandert de verordening monumentensubsi dies. GS stellen dat het verlenen van een monumentensubsidie door de provincie geen invloed had op besluiten te gaan restau reren. Vandaar dat het dagelijks provinciebestuur er voor kiest het geld voortaan in te zetten op on derhoud; juist om dure restaura ties te voorkomen. Het rijk schrijft voor dat de pro vincie er voor moet zorgen dat er een zogeheten regiovisie voor de zorg moet komen. Daarin moet staan hoe vraag en aanbod van zorg op elkaar aansluiten. Ook moet er sprake zijn van samen hang. De provincie stelt een der gelijke visie niet alleen op maar samen met de andere betrokken partijen: zorgvragers, zorgaanbie ders, zorgverzekeraars en ge meenten. GS stellen voor eerst Veiligheid. een algemeen kader aan te geven dat PS vaststellen. De vijf partijen gaan vervolgens aan de hand van het algemene kader deelnota's opstellen. Als een deelnota vol doende aansluit op het algemene kader en als de partijen tot over eenstemming zijn gekomen, dan gaat dat als advies naar de minis ter. Als de partijen er onderling niet uitkomen, hakken PS de knoop door om toch een advies te kunnen uitbrengen aan de minister. PS sturen dan ook de opvattingen van de andere partij en mee. Goeree-Overflakkee De procedure voor herindeling voor overheveling van Goeree - Overflakkee naar Zeeland is door de staatssecretaris van binnen landse zaken opnieuw in gang gezet. De staatssecretaris wil opnieuw graag weten hoe de provincie denkt over die indeling. Omdat er geen nieuwe argumen ten zijn sinds 1995 stellen GS voor, net als eerder, Goeree-Over flakkee in te delen bij Zeeland gezien onder meer de grote over eenkomst tussen de eilanden en het gegeven dat het 'nieuwe ge bied' wellicht meer in de melk te brokkelen krijgt bij Zeeland dan bij Zuid-Holland. Verder wijzen GS op de dreigende isolatie van dat eiland ten opzichte van provincie hoofdstad Den Haag bij de vor ming van de stadsprovincie Rotterdam. Schapen en dammen De kuddes van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde zijn door het grazen van de schapen belangrijk voor de natuurbescher ming en voor het landschap. En behalve dat zijn ze, nog afgezien van festiviteiten als schaapscheer dersfeesten, van belang voor de recreant. Alles bij elkaar voldoen de redenen voor GS de jaarlijkse subsidie aan de stichting ten be drage van ruim dertigduizend gulden voort te zetten. De stich ting gebruikt het geld voor het betalen van de salarissen van de twee herders. Om het beheer van de 'interpro vinciale dammen en dijken' tussen Zeeland en Brabant goed te rege len is het nodig de Verordening op de waterkering van Brabant aan te passen. Een klein deel van Zeeland, bij het Markiezaat, valt onder de werking van die verorde ning. Wegen en vervoer De provincie kan de komende vijf jaar jaarlijks 7,6 miljoen gulden besteden aan infrastructuur (wegen en vervoer). In het meer jarenprogramma infrastructuur geven GS aan hoe ze het geld denken te verdelen over elf projecten. Veel geld is gemoeid met de aanpak van het project Duurzaam veilig verkeer West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De komen de drie jaar gaat het om investe ringen van respectievelijk 3,2 min, 4,9 min, en 5,8 min gulden. De Ruit om Axel vergt de komende vier jaar een investering van 1 min gulden. Verdeeld over een of meerdere gaat het vervolgens om de aanpak van de corridors Midden-Zeelandroute en Kanaal zone en gebiedsgerichte projec ten in de Zak van Zuid Beveland, op Tholen, Walcheren en Schouwen-West. Over de tarieven van de veerdien sten is in 1995 al afgesproken dat die jaarlijks zouden stijgen met gemiddeld 5%. De afspraak van destijds wordt bekrachtigd en verder stellen GS voor het voet gangerstarief te verhogen van een gulden naar 1,5 gulden. Wat GS betreffen krijgen de me dewerkers van de PSD te maken met wijzigingen in het personeels beleid. De voorstellen bevatten onder meer de invulling van de 36-urige werkweek, inkomens garanties bij bevorderingen, verruiming van de mogelijkheden voor studie en de voorbereiding van arbeidsbemiddeling tegen de tijd dat de schepen uit de vaart gaan als gevolg van de opening van de tunnel. Vervolgens buigen PS zich over het ondernemingsplan tot 2000 van Deltan, een aanpassing van de algemene subsidieverordening en aanpassingen in de uitkerings- en pensioenverordeningen water schapsbestuurders en gedepu teerden. De provincie is van plan voor haar gebouwen gebruik te maken van groene stroom. Daarover wil ze met Deltan afspraken maken. Overstappen op groene stroom maakt de energierekening van de provincie zestigduizend gulden hoger. Tot slot nemen de Statenleden besluiten over een garantieverkla ring voor het groenfonds, een wijziging in de gemeenschappelijke regeling van het IPO (Inter Provin ciaal Overleg) en drie wijzigingen in de begroting van de provincie, de 19e en 20e voor 1997 en de 2e voor 1998. De agenda voor de Statenverga dering en de stukken die daarbij horen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Vrijdag 5 december zijn de kantoren van de provincie gesloten vanaf 15.30 uur. Woensdag 17 december is het informatiecentrum van de provincie 's middags gesloten. Rondom Kerst en Nieuwjaar zijn de kantoren van de provincie gesloten van woensdag 24 december 16.00 uur tot maandag 5 januari. Het televisieprogramma van Omroep Zeeland is vanaf maandag 1 december via de ether te ontvangen. Om dat te bewerkstelligen was het nodig de zendtoren in Goes aan te passen. De toren zendt uit via kanaal 54 in de UHF-band (Frequentie 735,25 Mhz). Televisiebezitters met een buiten antenne kunnen over het alge meen gebruik maken van hun be staande antenne. Mocht dat niet lukken dan is het nodig advies te vragen bij een erkende installateur. Eerder al kon televisiekijkend Zeeland dat op de kabel was aan gesloten de programma's van Omroep Zeeland TV volgen. Nu de Nozema de werkzaamheden aan de zender Goes heeft afgerond kan iedereen dat. Voor het bekos tigen van de publieke omroep (Nederland 1, 2, 3 en Omroep Zeeland), hebben Provinciale Staten op grond van de Omroep wet een provinciale opslag, tien gulden, op de omroepbijdrage moeten vaststellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vergunningen voor taxi vervoer binnen en vanuit de pro vincie Zeeland gewijzigd. De tenaamstelling van J. Steen- land te Dreischor is gewijzigd in Firma J. Steenland, Slotstraat 17, Dreischor. De tenaamstelling van Autover- huur- en Autobedrijf van Daalen B.V. is gewijzigd in Auto verhuur- en Taxibedrijf van Daalen B.V., Hofstraat 25a, Oud-Vossemeer. De tenaamstelling van K.L.A.M. de Smet te Vogelwaarde is gewijzigd in Taxibedrijf C. de Smet, Bossestraat 82, Vogel waarde. De tenaamstelling van G. Cap- pendijk en Zoon B.V. te Hulst is gewijzigd in Taxicentrale O.Z.V. B.V., Absdaalseweg 58, Hulst. Taxicentrale O.Z.V. B.V. te Hulst mag 7 auto's extra inzet ten; 3 auto's uiterlijk tot einde schooljaar 1999/2000, 3 auto's uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 en 1 auto tot 1 juni 1998 (was ten hoogste 8 auto's). Taxibedrijf de Koster B.V. te Colijnsplaat mag 3 auto's extra inzetten; 2 auto's uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 en 1 auto tot 1 juni 1998 (was ten hoogste 3 auto's). W.J. Faasse te Westkapelle mag 1 auto extra inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 (was ten hoogste 5 auto's). Firma J. Steenland te Drei schor mag 1 auto extra inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 (was ten hoogste 2 auto's). C.L. de Jonge te Poortvliet mag 1 auto extra inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 (was ten hoogste 7 auto's). Taxi J. van Haaften te Sint Maartensdijk mag 1 auto extra inzetten uiterlijk tot einde school jaar 1997/1998 (was ten hoogste 8 auto's). Taxi-centrale (Zeeland) Ter- neuzen B.V. te Terneuzen mag 1 auto extra inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 (was ten hoogste 20 auto's). Autoverhuur- en Taxibedrijf van Daalen B.V. te Oud-Vosse- meer heeft uitbreiding gekregen met 1 auto voor onbepaalde tijd (was ten hoogste 2 auto's). E.A.F. Vandevelde-Picavet te Nieuw-Namen heeft uitbreiding gekregen met 1 auto voor onbe paalde tijd (was ten hoogste 1 auto). De besluiten liggen van 3 decem ber 1997 t/m 14 januari 1998 ter inzage bij Directie infrast ructuur en vervoer, Abdij 6, Kamer C003, Middelburg (tij dens kantooruren). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Het voorontwerp Regiovisie Jeugdzorg Zeeland 1998- 2001 ligt van 5 december 1997 tot 17 januari 1998 ter inzage in het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, Middelburg, werk dagen 9.30-12.30 uur en 13.30- 16.30 uur. De Regiovisie Jeugdzorg Zeeland 1998-2001 is een beleidsdocu ment voor de jeugdhulpverlening, de geestelijke gezondheidszorg voor jeugdigen en de jeugdbe scherming in Zeeland. Het is een visie met een actieprogramma ter verbetering van de jeugdzorg. Centraal hierin staan de afstem ming tussen de jeugdzorg en het lokaal jeugdbeleid van de Zeeuwse gemeenten en de verbe tering van de toegang tot de jeugdzorg. Dit voorontwerp is vastgesteld door de Stuurgroep Regiovisie Jeugdzorg Zeeland 1998-2001, waarin vertegenwoordigd de finan ciers en uitvoerders van jeugd zorg. Een ieder kan tot 17 januari 1998 schriftelijk op de inhoud van het voorontwerp reageren bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 6001,4330 LA Middel burg. Gedeputeerde Staten zullen de reacties doorsturen naar de Stuurgroep Regiovisie Jeugdzorg Zeeland. Deze zal de reacties betrekken bij het opstellen van een ontwerp van de Regiovisie Jeugdzorg Zeeland 1998-2001. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben voor de productie van 4 extra batches Precursor 40 in 1997 een gedoogbeschikking ver leend aan Hercules B.V. Het verzoek en de beschikking lig gen van 5 december 1997 tot en met 23 januari 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.J. Mondeel (0118-631958). Belanghebbenden kunnen tot en met 23 januari 1998 tegen de beschikking een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165,4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlo pige voorziening vragen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. (met zuiver amandelspijs) per 100 gr.AöfT 2,95 (wit, bruin volkoren gy g-** (min. 1 dag van tevoren bestellen) I éL y DU NIEUWE BURG 21 Tegen inlevering van deze coupon: Geldig t/m 31/12 1997 max. 1 coupon per klant ook elders bij onze depots w stomerij Sr wasserij Gortstraat 44a I Middelburg tel (01 18) 639164 fax (01 18) 650385 openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.30 tot 18.00 uur zaterdag 9.00 tot 12.30 uur Tegen inlevering coupon: nu voor wolstraat 89 - vlissingen - tel. 0118-414757 geerepassage 14 - middelburg - tel. 0118-612323 trends in huis en tuin VVi vil yyVl /lAl Donderdag 4 december op de Markt in Middelburg per 2 kilo géén 8,50, maar tegen inlevering coupon ZEEVISHANDEL t V .LH<, sieraden horloges design wolstraat 193 vlissingen 0118 417377

de Faam | 1997 | | pagina 23