Alhambra in mythologische sferen Als vervoer een probleem geworden is. Collecte Sport Bijeenkomst Cursus/Onderwijs Allerlei Vrouw Beurs Lezing Politiek Wet Voorzieningen Gehandicapten TOAATSCHAPPELIJKE **9 ZORG 4T WALCHEREN DONDERDAG VRIJDAG SNEL GEBOEKT ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 26 november 1997 FAAM/VLISSINGER 21 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Viissingen Do. 27 november t/m wo. 3 december. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: P.A. den Braanker. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.P.J. Voets, 15 uur: A. Beider. Ge reformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Volle Evangeliege meente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG: Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: J. de Visser, 19 uur: zangdienst. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: P.J. de Buck. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P.J. de Buck (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Jacob Cats- straat 7. Zo. 10 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: A.E. de Bruijn (in de Herv. kerk). Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: A.E. de Bruijn. KLEVERSKERKE: Hervorm de Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. van Veen. KOUDEKERKE: Gerefor meerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: H. van Schaik (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: H. van Schaik. MELISKERKE: Gereformeer de Gemeente. Valkenburg straat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: C.J. Kleij, 19 uur: zangdienst. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG: Baha'i Ge meenschap Walcheren. Infor matie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo.10 uur: dienst. Baptistenge meente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gere formeerde Gemeente Cen trum Middelburg. Ter Hooge- kerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: G.J.N. Moens, 14 uur: lees- dienst. Christelijke Gerefor meerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Ge meente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gerefor meerde Gemeente in Neder land. Westerkerk, Armeni- aans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: A.C. Verweij. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 17 uur: ad ventsviering. Nieuwe Kerk. Groenmarkt. Zo. 10 uur: G.J. Smit. De Morgenster. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Engel se Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: G.J. SiViit. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: J.M. de Jong. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings- kerk). Zo. 10 en 17 uur: W.J. Gorissen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Ned. Gereformeer de Kerk (gebouw Engelse Kerk). Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur. Pinkstergemeen te Middelburg. Baarsjesstraat 43. Zo. 11.30 uur: Evangelisa- tiedienst. Wo. 19.30 uur: Bij belstudie (Dam 6). Kerkge nootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noord straat 62. Za. 10 uur: bijbel studie; 11 uur: eredienst. A.E. Dingjan. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 'lO uur: Smeenk. Evangelisch Luther se Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Pasma-v.d. Berg. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: J.M. de Jong. Rooms-Katholieke Kerk: Pet rus en Pauluskerk. Lombard straat 1. Zo. 10 uur. De Hoek steen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliege meente 'De Wijngaard'. Kla- renbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Ra- faël gemeenschap Eleos. Ol menlaan 8. Zo. 9.30 uur. Je hovah's Getuigen Gemeente. Dauwendaelselaan 35. Mid- delburg-Reyershove: Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Middel burg-Centrum: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliege meente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Fran cais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOS- LAND: Hervormde Gemeen te. Zo. 9.30 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE: Gerefor meerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: zangdienst (in de Herv. kerk). Hervormde Ge meente. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM: Hervormde Ge meente. Zo. 11 uur: P. Bar mentlo. SEROOSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Her vormde Gemeente. Noord- weg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noord- weg 370. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 17 uur: A.P. Spaa. OOST-SOUBURG: Kanaal- straatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: C.J. Bezemer, 19 uur: zangdienst. Bejaardente huis 'De Zoute Viever'. Don- gestraat 1. Elke eerste en der de zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: J. v.d. Wal. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinksterge meenschap 'Shalom', Kanaal straat 8. Vr. 20 uur: H. Swart. Zo. 14.30 uur: J. Kars. Kerk genootschap der Zevende dags Adventisten. Hervorm de Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bij belstudie. A.E. Dingjan. Ge- redja Kristen Maluku Selatan. M.A. v.d. Puttestraat. Zo. 17 uur: S. Sahertian-Samallo. VEERE: Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Se amen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinkster- kerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeer de Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: J. van der Wal, 16.30 uur: M.J. Oosting. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: R. Harmsen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lan- noystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zendingge meente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostoli sche Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogel- weg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: P. Bakker. Zieken huis Walcheren. Koudekerk- seweg 88. Zo. 10 uur: C. van Rosmalen. Jehovah's Getui gen. Van Dishoeckstraat 534. Centrum: Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Souburg: Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Bossenburgh: Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuis straat 161. Zo. 10 uur. Gere formeerde Gemeente. Mar- nixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16 uur: R. Katten- berg. Leger des Heils. Dr. Sta- vermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker. Pinkstergemeente Viissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur. Christelijk Cen trum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evan geliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blin kende Morgenster'. Dr. Sta- vermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Elke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: E. de Schip per. Lieve Vrouwe Kerk. Sin gel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER: Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: P.H. Zaadstra. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: P.H. Zaadstra (SOW-dien- sten in de Herv. kerk). Gere formeerde Kerk (Vrijge maakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Over weg. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 17 uur: Sinte- Maartensdijk. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: N. Peterse. Het Vlissingse bioscoopcom plex Alhambra is helemaal in de sfeer van zijn hoofdfilm Hercules gebracht. Deze film draait om het leven van het Griekse mythologiefiguur Hercules, mensgeworden zoon van Zeus. Het is ook de 35e avondvullende anima- tiefim uit de Disney-studio's en net zoals Alladin, en de Klokkenluider van de Notre Dame uitgekiend voor de feestdagen in de bioscopen gebracht. Alhambra had ook weer een voorpremière in petto. Vorige week dinsdag zat het bomvol in de cinema die deze zomer verdwijnt en waarvoor een ultra modern complex wordt gebouwd in Viissingen. Bedrijven hadden voor extra geld kaartjes ge kocht voor hun personeel die - gehuld in een door Alham bra beschikbaar gesteld pas send mythologisch tenue - een oergezellige avond met alles er op en er aan kreeg voorgeschoteld. De op brengst van de voorpremière was andermaal voor de fondswerving van de Kiwa- nisclub Middelburg-Walche- ren. Die serviceclub bezorgt nu het geld bij de kinderafde ling var> het ziekenhuis Wal cheren, die er muurschilde ringen laat maken. burg. Aanmelding: 0117 - 492 292. Diabetes - De collecte die het Diabetes Fonds Nederland be gin deze maand hield in Middel burg, Sint Lauren en Nieuw en Sint Joosland, heeft een bedrag opgebracht van 13.194. Dit geld is bedoeld voor weten schappelijk onderzoek rond sui kerziekte en complicaties die hierdoor kunnen ontstaan. oud-cursisten, waarin de the ma's verzoening en spiritualiteit aan de orde komen. Prof. dr. C. den Heijer spreekt in het kader van 'verzoening' woensdag 3 december om 19.30 uur in de Goese Oosterkerk over zijn re cent verschenen boek. Er is ge legenheid om vragen te stellen. Sponsorkind - Het Internatio naal Christelijk Steunfonds is op zoek naar mensen die een kind in de sloppenbuurten van Mani la, Cambodja, Kenia of Oeganda financieel willen adopteren. Zo'n pleegouder betaalt 1,50 per dag om het sponsorkind een toekomst te geven. Daarnaast krijgen de pleegouders de mo gelijkheid persoonlijk contact op te bouwen. Inlichtingen: 035 - 6284 984. Leger des Heils - Het Leger des Heils houdt van 24 novem ber tot en met 6 december haar jaarlijkse kerstcollecte. Heilsol daten gaan dan niet alleen deur aan deur om te collecteren, maar staan ook regelmatig met de kerstpot op straat. De op brengst is bestemd voor activi teiten in de donkere maand voor kerst. Overleden kind - De zelfhulp organisatie Ouders van een overleden kind houdt zaterdag 29 november een contactmid dag in De Tiende in Goes (Beet- hovenlaan 10 a). Ouders die een kind hebben verloren kunnen hier kennis maken met elkaar en de zelfhulporganisatie. Na een korte inleiding is er gele genheid om met andere ouders en grootouders te praten over de eigen ervaringen bij en na het overlijden van het kind. Schrijfavond - Amnesty Inter national houdt donderdag 18 de cember een schrijfavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Tijdens deze schrijfavon- den worden brieven geschreven naar autoriteiten met de bedoe ling om schendingen van dé mensenrechten te voorkomen. De avond in de Zeeuwse Biblio theek begint om 19 uur. Ook niet-Amnestyleden zijn welkom. Bahasa Melaju - De Molukse welzijnstichting Mae Uku begint in januari volgend jaar met twee cursussen bahasa Melaju (Mal- eise taal). Één is bedoeld voor mensen die Maleis willen leren spreken en schrijven, de anders is bestemd voor mensen die de taal al beheersen maar die de puntjes op de i willen zetten. In schrijving voor één van de cur sussen is mogelijk tot 5 decem ber. Inlichtingen: 0118 - 470 800 (J. Tahitu). Theologische vorming - De Nederlands hervormd kerk, de gereformeerde kerk en de rooms-katholieke kerken hou den jaarlijks gezamenlijk de cur sus Theologische en Pastorale Vorming. Dit jaar is er daarnaast ook een vervolgcursus voor Paardrijden - Alweer voor de derde keer wordt donderdag 23 december een promotiedag paardrijden voor mensen met een handicap gehouden. De promotiedag is opgenomen in het Paardensportspektakel In- door Zeeland in de Goese Zee landhallen. Vanaf 10 uur is er een op de verschillende handi caps afgestemd programma. Rond de middag overhandigt sportgedeputeerde L. Coppool- se een marathonwagen aan de organisatie van de provinciale paardensportactiviteiten voor gehandicapten. Deze derde pro motiedag wordt georganiseerd door de Stichting Promotie Paardrijden Gehandicapten in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad. Wintertocht - De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt zater dag 29 november de eerste van een reeks van vier wintertoch- ten. Deze wandeling (met af standen van vijf, tien en vijftien kilometer) wordt gehouden in Ovezande. Er wordt tussen 11 en 13 uur gestart vanuit restau rant/bar/dancing R2. De volgen de wintertochten zijn in Wester- schouwen (3 januari), Goes (24 januari) en Zoutelande (21 febru ari). Nicolaascross - Atletiek- en duursportvereniging Dynamica houdt zaterdag 29 november haar jaarlijkse Sint Nicolaascross bij Kasteel Westhove tussen Domburg en Oostkapelle. De wedstrijden, die meetellen voor de Zeeuwse cross competitie, beginnen om 12 uur met de af standen voor pupillen en junio ren. Vanaf 13 uur lopen de A-ju nioren, senioren en veteranen. Rond 15 uur begint de prestatie loop, over maximaal vier ronden van elk 2500 meter. Kleedgele genheid en secretariaat is bij het kasteel. Vrijwilligersdag - Het SBI- Studiecentrum in Aardenburg houdt vrijdag 12 december een provinciale vrijwilligersdag. Di lemma's en vragen waar vrijwil ligers voor komen te staan wor den behandeld onder de vlag 'Vrijwilligerswerk; grenzeloos werk?' De dag wordt gehouden in De Elderschans in Aarden- Amnesty International - De werkgroepen van Amnesty In ternational uit Middelburg en Viissingen staan zaterdag in de binnenstad met een uitgebreid assortiment kerstkaarten en kaarsen. De werkgroep Viissin gen staat van 12 tot 17 uur met een stand in de Lange Zelke. De Middelburgse werkgroep is tus sen 10 en 16 uur te vinden in de Lange Delft. Record vismijn - De vismijn in Viissingen haalt dit jaar de hoogste omzet die ooit is ge haald in Zeeland. Om dit te vie ren is er vrijdag 12 december een bijeenkomst in de vismijn, waar de namen van de schipper en handelaar die voor dit record hebben gezorgd bekend wor den gemaakt. Deze bijeenkomst begint om 9.30 uur. Wijkagent - In het gebied Middelburg-Centrum, Nieuw Middelburg en Klarenbeek is sinds een paar weken een tweede wijkagent actief. C. van Burgeier verricht, net als collega P. van Riel, haar werkzaamhe den vanuit het politiebureau Achter de Houttuinen 10. Het aanstellen van de tweede wijk agent heeft te maken met het meer wijkgericht gaan werken van de politie Walcheren. Met de aanstelling van Van Burgeier komt het aantal wijkagenten op Walcheren op vijftien. Polen - Kerstpakketten voor fa milie, vrienden of kennissen in Polen kunnen ook dit jaar weer verstuurd worden met één van de transporten die de Middel burgse Joke Sedee regelt. Pak ketten moeten goed verpakt zijn en mogen niet zwaarder zijn dan vijfentwintig kilo. De kosten zijn 7,50 per pakket, plus een be drag van 2,50 per kilo. Inleve ren van pakketten kan donder dag 27 november aan de Sport- laan 18 in Middelburg. Ook 4 december kunnen - voor een tweede transport - nog pakket ten worden ingeleverd. Omroep Zeeland - De televi sieuitzendingen van Omroep Zeeland zijn vanaf maandag 1 december niet langer uitsluitend via de kabel te ontvangen, maar ook via de ether. De nieuwe zender Goes zendt dan uit via kanaal 54 in de UHF-band (fre quentie 735,25 mhz). Televisie- bezitters met een eigen buiten antenne zouden zonder proble men het programma van Om roep Zeeland moeten kunnen ontvangen. Unicefwinkel - Het regionaal Unicef-comité Walcheren heeft ook dit jaar weer een winkel in gericht van waaruit leuke en grappige kerstkaarten en ca deaus worden verkocht. Nog tot 31 december is deze winkel te bezoeken in de Scherminkel- straat 28 in Viissingen. De zaak is dagelijks geopend van 10 tot 17.30 uur. Uitmuntend - De christelijke muziekvereniging Luctor et Emergo uit Zoutelande haalde vorig weekend de eerste prijs in de afdeling Uitmuntendheid op het KNF-concours in Loon op Zand. Brassband Excelsior uit Kloetingen behaalde de eerste prijs in de afdeling Vaandel. haken van moeders die eigenlijk willen blijven werken, lang uit stel van de keuze voor kinderen en toenemende (on)vrijwillige kinderloosheid bij de generatie geboren na 1970. Het gezinsde bat, dat om 19.30 uur begint in Hotel Terminus in Goes, gaat in op deze problematiek. Ouders in verschillende situaties reage ren uit hun eigen praktijk om de discussie op gang te brengen. Zusterschap - Buro voor Vrou wenhulpverlening Artemis houdt vrijdag 28 november op nieuw een Artemeeting. Deze laatste aflevering van de cyclus over zusterschap - onder leiding van Yvonne Wagenaar en Je- anette Poorter - begint om 15.30 uur in Artemis, Koude- kerkseweg 133 in Middelburg. Najaarsmarkt - De Wereld winkel Westkapelle en de Stich ting Roos houden zaterdag 29 november een najaarsmarkt in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Markt in Westkapelle. Deze markt duurt van 10 tot 16 uur. Behalve nieuwe en tweede hands boeken worden ook kerstartikelen, handgemaakte kaarten, Unicef kaarten en ge schenken en producten uit de derde wereld verkocht. Bevrijdingsbeweging - Jaap Looise van 'Repos Ailleurs' houdt 3 december de lezing 'De bevrijdingsbeweging van 1572' voor de Oudheidskamer Alde- gonde. Hij doet dit vanaf 20 uur in het Bolwerk in Viissingen. Gezinsdebat - Het Emancipa tiebureau Zeeland houdt 1 de cember een gezinsdebat over het onderwerp 'Kiezen of com bineren'. De combinatie van be taald werk en zorgtaken is, zo stelt het bureau, in Nederland een lastige opgave. Ongewens te gevolgen hiervan zijn het af- Viissingen - De Vlissingse ge meenteraad vergadert donder dag 27 november in het Vlis singse stadhuis. De raadsleden evalueren hierin de sluitingstij den van de Vlissingse horeca. Om gebleken overlast te beper ken ligt er een voorstel waarin eigenaars van cafés en nacht voorzieningen 's nachts alleen mensen uit hun zaak mogen la ten gaan. Ook behandelt de raad het bestemmingsplan voor de Bonedijkestraat. Op de plaats van de vroegere Johan- neskerk zouden 68 woningen, een supermarkt en een vervan gende lokatie voor de Walk Inn gebouwd worden. De raadsver gadering begint om 19.30 uur. PvdA - De Vlissingse afdeling van de Partij van de Arbeid heeft vorige week haar verkie zingsprogramma en kandidaten lijst voor de gemeenteraadsver kiezingen van volgend jaar be kend gemaakt. Lijstaanvoerder is Cees de Keijzer, die op dit moment wethouder is in de ge meente. Samen met Henk de Haas is hij ook de beoogde wet houder voor een volgende pe riode. De nummer drie op de lijst - Ellie Walrave - wordt waar schijnlijk PvdA-fractievoorzitter in de nieuwe samenstelling van de gemeenteraad. Het verkie zingsprogramma van de PvdA is getiteld 'Werken aan zorg, zor gen voor werk'. Zondagmiddag - Het COC Midden-Zeeland houdt vanaf 30 november een zondagmiddag salon voor oudere homoseksu elen. Deelnemers kunnen hier leeftijdsgenoten of vrienden van vroeger ontmoeten. De salon wordt gehouden in COC-café Goudwaard in de Lange Noord straat in Middelburg. De salon is geopend van 15 tot 17.30 uur. Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13 tot 16 u., tel. 625655. Wijkcentrum Schel- debuurt Viissingen, klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburgcentrum Viissingen, ontmoetings middag voor 50 plussers, 14 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, lezing door A. Wessels, 'Wie ontvoert de ziel van Europa?', 19.45 u. De Aqua marijn Veere, lezing over gemmologie, opgave tel. 634800. Stichting In- en Uitloophuis Viissingen, spelletjes middag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Viissin gen, klaverjassen, 13.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door E. Gittenberger, 'Evolutie biologie in een pseudo experimentele context', 16.45 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door W. Groenman-van Waateringe, 'De gletsjer mummie en het belang van de vondst voor de ar cheologie', 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, video van de toneelvoorstelling Spiros en fo rumdiscussie 'Verbonden door adoptie', 19.30 u. Kantine VC Viissingen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Viissingen, bridge voor beginners, 15 u. Motel Goes, bijeenkomst van de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging, 11 u. Brandweerkazerne Viissingen, rommelmarkt, 9 u. Buurthuis Aldegonde Viissingen, prijsklaverjassen, 20 u. Sporthal Baskenburg Viissingen, sporten met lon- genfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijk centrum Scheldebuurt Viissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Viissingen, sjoelen, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Viissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Viissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Viissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Viissingen, tafelten nissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Viissin gen, sjoelclub, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Viissingen, ontmoetingsmiddag voor 50 plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Rehoboth Oost-Souburg, Sint Nicolaasmiddag voor ouderen en het Westkappels kwartet, 14 u. Wijkcentrum Open Hof Viissingen, soosmiddag voor 50 plussers, 13.30 u.* Dienstencentrum Oude ren Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Clubhuis Willen is Kunnen Viissingen, wandel morgen voor 50-plussers, 9 u. Wijkcentrum De Schuur Oost-Souburg, sinterklaasmiddag, 14 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: L. v.d. Meer, Bellinkplein 7, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Viissingen: Zaterdag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosenburglaan 7, tel. 465253. Zondag tot 24 uur: E. Kant, Sa ba laan 3, tel. 471017. Vi sites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 601340. Zondag tot 24 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Rit- them, tel. 461630. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 571234. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: B. Bouwen- se, Valkenisseweg 42, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: D.P. Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 635787. Zondag: R.J. Arratoon, Badhuisstraat 45, Viissingen, tel. 414643. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Viissingen: Zaterdag en zondag voor spoed gevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 612134. Viissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -'17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Viissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Viissingen, tel. 410910. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelder- weg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: M. C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kin dermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en ge handicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende oude ren en gehandicapten, Viissin gen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandi capten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Viissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraam zorg en Entadministratie Zee land. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assisten tie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 21