n GEMEENTE MIDDELBURG Molenwater eerste fase Wat ligt er op de wijktafels Planning werken Noord weg «lllllVIlll Heeft u recht op huursubsidie? Raadslid vertrekt Schuttershofstraat Open huis brandweer Arnemuiden 4 Burgemeester bij vissers Arnemuiden Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen Nieuwe ombudsleden Info-avond Nieuwenhoven Ontruimingsoefening Verplaatsing weekmarkt Week 47 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. woont alleen jmtiïfXm woont niet alleen Nu ook gemeente-informatie op Maximaal Text vanaf pagina 830 Tafeltje Dekje Woensdag 19 november 1997 FAAM/VLISSINGER 5 MMÊM Aanvragen vóór l december. Formulieren verkrijgbaar bij de sectie Communicatie. (ook zonder kinderen) Uw leeftijd: Uw leeftijd: Uw lee 23 t/m 63 Jaar 64 of 65 Jaar 66 jaa ouder ©Kate twwprijs O Kale huurprijs Kale huurprijs per maand er,keieservice- kosien lussen i /330en/S?5 per maand enkele service kosten tussen ƒ330 en ƒ1085 pa maand* aik&oscnfóe- kosten tussen )Jé O Nee O Ja O Nee QJa Qjtóè Bruto jaar- inkomen '96 layer dan ƒ28.100 Ja O Nee Bruto jaar inkomen In '96 lager dan ƒ34800 ÖJa O Nee i Vermogen ep j ©Vermogen op 1 Januari '93 minder dan ƒ38.000 1 januari '98 minder dan ƒ38.000 ftjlto 1,'jr- inkontefiin'SS ;34 300 Ja ÖNse Vermogen ep minderfdan ƒ65.000 O Nee 'Kale huurprijs per maand enkele seivicc- tostert tussen ƒ330 en ƒ1085 Ja O Nee 0 Bruto jaar inkomen in '96: /30J700 Ja O Nee 0 Vermogen op 1 januari '98 minder dan ƒ65.000 O Ja O Nee Blnnon uw kolom drio koor JA aongokrutst? Do kans bostoat dat u voor huuraubsldlo In aanmorktng komt. Haal oon aanvraagformullor bij uw gomoonto. Leeftijd wan u én iedereen bij u in huls: 18 t/m 22 huis: 64 jaar of Jaar k. jonger Leeftijd van u dl een ot meer medebewoners: 65 jaar of ouder Kalè huurprijs O Kale huurprijs per j per maand maand enkele j enkele service- servicekosten tussen i kosten lussen ƒ330 en ƒ1085 ƒ330 en ƒ575 Ja O Nee Q Ja O Nee folate bruto jaarinkomen in '96 lager dén ƒ37.000 O Ja O Neo, 0 Totale vermógen op t januari '98 minder dan ƒ56.000 0 Totale bruto jaar inkomen in '96 lager dan ƒ46.200 Ó'Ja O Nee 0 Totale vermogen op 1 januari '98 minder dan ƒ56.000 Kate huurprijs per mpand enkele servicekosten tussen ƒ330 en ƒ1085 ija C^ee 0 Mensen van 66 jaar ot ouder brengen het grootste doet van t»t bruto jaarinkomen w. Hat bruto jaarinkomen tn '96 is léper dan ƒ40.200 ü-fe O Nee Ménsen jonger aan 66 jaar brengen hst grootste deel van fcekbruio jaarinkomen in. Het bruto jaarinkomen van '96 is Jager dan ƒ46.200 Ja ONeo ©TpteJe vermogen op 1 januari '98 minder dan ƒ90.000 Blnnon uw kolom drio koor JA aongokruist? Do kano bostoat dat u voor huursubsldlo In aanmorktng komt. Haol oon aanvraagformulier bl| uw gomoonto. )Ja O Nee Q Ja ONse Aan alle Middelburgers, Vorig jaar ben ik met veel voor keurstemmen in de gemeenteraad van Middelburg gekozen ais raads lid voor Groenlinks. Omdat mijn baan is uitgebreid, vind ik het niet verstandig om daarnaast ook nog gemeenteraadslid te zijn. Ik ben namelijk bang dal ik niet voldoende tijd over zal hebben om het gemeenteraadswerk goed te doen. Jaap Goetheer wordt mijn opvolger en ik heb er het volste vertrouwen in dat hij mij op een goede wijze zal vervangen. Ik wil alle kiezers die mij hun ver trouwen geschonken hebben in ie der geval hartelijk bedanken. Anneke lzeboud. Foto: Johan Sinke. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer Oil8-638570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag. Menu vcm 24 tol en met 30 november maandag gekruid gehakt, snijbonen, aardap pelen dinsdag stamppot boerenkool, rookworst woensdag gebraden varkensvlees, rode kool. appel, puree donderdag kalkoenragout, bloemkool, aardap pelen vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen, ge stampte aardappelen zaterdag nasi rames zondag wat de pol schaft Op 24 november 1997 begint de leerlingenploeg van de Stichting Praktijk opleidingen in de Grond-, weg- en waterbouw met de herbesmtingswerk zaamheden van de Schuttershofstraat, gedeelte Augustijnenstraat-Kromme- weele. Ook worden de oude rioolhuisaansluitingen en kolkieidingen van gresbuizen onder de rijbaan vernieuwd. Planning en omschrijving van de werkzaamheden: 24 november I997 begint de aannemer met het vernieuwen van de "gres" rioolhuisaansluitingen en kolkieidingen. 26 november 1997 begint de aannemer met de herbestratingswerken. Aan de inrichting van de straat wordt niets gewijzigd. Het rijcomfort voor de fietser wordt verbeterd door nieuwe stenen te gebruiken. De bestratings werkzaamheden zullen ongeveer drie weken duren. Op 19 december 1997 wordt de straat voor hel verkeer opengesteld. Afsluiting weg Voor de uilvoering van de werkzaamheden zal de straat voor het verkeer moeten worden afgesloten. Toegang tot uw woning zal te voet mogelijk blijven. Dc werkzaamheden zullen ongetwijfeld ongemak veroorzaken. Er wordt gestreefd het ongemak tol een minimum te beperken. Met het noe men van data is er van "werkbaar weer" uitgegaan. gebied zal blijven bestaan. De an dere openingen langs de Zuidsingel zullen via de aangelegde binnen plaatsen binnen de blokken zicht bieden op het park. De voorgestelde hertracering van de Molenwater- straat in oost-west richting zal een verbinding leggen tussen de noord kant van het park en de kleine triomfboog, liet omliggende groen en de Veersevest. Soorten woningen In liet geheel kunnen verschillende soorten woningen worden ge bouwd. variërend van 2 tot 6-ka- mer-woningen, de meeste wonin gen zullen vier-kamerwoningen zijn met een gemiddeld vloeropper vlak van 100-125 in'. De woningen langs Zuidsingel in locatie A, C. D en F zijn voornamelijk flats die voorzien zijn van een lift. Een aan tal van deze units in deze locaties die uitzicht bieden op liet park zul len terraswoningen zijn en maison nettes. De woningen in het noorde lijke deel van locatie F, evenals in H, J en K zijn voornamelijk terras woningen en masisonnettes. Komende weken worden in alle ge bieden van-Middelburg de wijkta fels gehouden. In telegramstijl gaat hei om de volgende bijeenkomsten: Wijktafel Dauwendaele maandag 24 november. Onthioe- tings Centrum Dauwendaele Wijktafel Zuid dinsdag 25 no vember. Wijkcentrum Het Zuider baken Wijktafel West woensdag 26 november. Kantoor SKWM, Arne- laan 57 Wijktafel Arnemuiden maandag 1 december. Dorpshuis de Arne, Arnemuiden Wijktafel Noord: dinsdag 2 de cember, van Cittershof, St. Laurens. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Als u gebruik wil maken van de mogelijkheid om een onderwerp op de agenda te plaatsen, dan verzoe ken wij u vriendelijk om vooraf contact op te nemen met de coördi nator van het wijkbeheer, de heer Vergeer. De wijktafels bespreken de algemene gang van zaken in uw wijk. Er wordt geprobeerd zo min mogelijk in te gaan op allerlei klei ne details. Deze details zijn echter vaak wel belangrijk voor u als be woner. Daarom kunt u met allerlei kleine zaken zoals snoeiwerk. zwerfvuil, losliggende tegels e.d. altijd terecht bij het WOP bij u in de buurt. Op het WOP zijn ook fol ders beschikbaar over de organisa tie van liet wijkbeheer. U kunt daar in de meeste gevallen onmiddellijk geholpen worden in het zoeken naai de oplossing voor uw probleem. Lukt een snelle oplossing niet, dan wordt u geholpen om in ieder geval de juiste weg te bewandelen. U kunt de WOP's op de volgende telefoonnummers vinden: WOP Dauwendaele: tel./fax 613950. Ontmoetingscentrum Dau wendaele, Vrijlandstraat. WOP Zuid: tel./fax 640111, fax 624698, Wijkcentrum hel Zuiderba ken, Rentmeesterlaan 245. WOP West: tel. 641180, fax 634355. Arnelaan 57. WOP Arnemuiden, tel/fax 603242, Korenbloemlaan 3A. Arnemuiden. WOP Noord: tel/fax 640834. Meer informatie over hel wijkbe heer Middelburg kunt u krijgen bij H. Vergeer, tel. 634611, fax 634355, Arnelaan 57. Van gemeentewege wordt in over leg met de aannemer alles in het werk gesteld de straatwerkzaamhe den, ondanks het oponthoud door niet kunnen leveren van straatste nen door de fabrikant, voor kerst mis te voltooien. Dit houdt concreet het volgende in: De leverantie wordt volgens mede deling van de fabrikant omstreeks 21 november hervat. De planning van de werken wordt dan: Gedeelte Schotelweg-Brigdamse- weg: 24 november beginnen met het straten van het nog ontbrekende rij baanvak tot 8 december. Gedeelte Brigdamme-Schotel- weg: Tussen 17 en 19 november beginnen met opbreken van de oude betonstenen in de rijbaan, daarna rabatten opbreken. Vervolgens wordt het wegcunet gegraven en de puinfundering aangebracht. Op 24 november wordt begonnen met het straten van de rabatstroken met parkeervakken tot 19 decem ber. Op 8 december wordt begonnen met hel straten van de rijbaan tot 19 december. Deze werkzaamheden vallen gedeeltelijk samen met het straten van de rabatstroken en par keervakken. Indien de steenleveran tie inderdaad 21 november plaats vindt en de weersomstandigheden blijven werkbaar dan is de planning haalbaar. In het aansluitende gedeelte Noord- weg (Vanaf Kerk tot Brigdamme) wordt de waterleiding vernieuwd. Deze werken starten op 8 december vanaf' de kant van de kerk. De lei ding wordt in het fietspad gelegd tot Brigdamme. In Brigdamme blijft dc leiding in de weg liggen. Deze werken worden door Delta Nutsbedrijven uitge voerd. Met Kerstmis zijn alle sleu ven dicht. Op initiatief van de wijktafel Arne muiden heeft de burgemeester van Middelburg, die trouwens ook wijk wethouder van Arnemuiden is, een bezoek gebracht aan de gemeen schap in Arnemuiden. Op woens dag 5 november was een bezoek aan de stad en omgeving georgani seerd. Uiteraard zijn in de kern een aantal karakteristieke plaatsen be zocht. Maar ook het buitengebied werd niet vergelen. Middels een strak tijdschema werden de Oranje plaat, de Witte Raaf en het Zilveren Schor bezocht. Uiteraard werd Kle- verskerke ook aangedaan. In dit prachtige dorp werd de kerk be zocht. Hel bezoek werd uiteindelijk afge rond met een informele receptie in het dorpshuis de Arne. Enkele tien tallen Arnemuidenaars hebben die gelegenheid aangegrepen om per soonlijk kennis te komen maken met de burgemeester. Zoals bekend bestaat de gemeen schap van Arnemuiden voor een be langrijk deel uit bewoners, die el ders op zee hun brood verdienen. Op de vroege ochtend van vrijdag 7 november werd de burgemeester verwclkomds door dhr. Marijs (zie foto) schipper-eigenaar van de Arm 22. Er volgde een uitermate interes sant en instructief bezoek aan de kotter. Voor de aanwezigen was dit een unieke kans om uitgebreid ken nis te maken met het bedrijfsonder deel, dat zo kenmerkend voor Arne muiden is. Een logisch gevolg was, dat na liet bezoek aan de kotter ook een bezoek aan de vismijn is ge bracht. Weliswaar Vlissings grond gebied, maar een belangrijk deel van de aanvoerders is afkomstig uit Arnemuiden. Na afloop van het be zoek bedankte de burgemeester met name de vissersbevolking. Hij was onder de indruk van de gastvrijheid en de wijze waarop hij is geïnfor meerd over deze tak van nijverheid. Speciaal dank aan de gastheer, die op uitnemende wijze deze kennis making mogelijk heeft gemaakt. Een betere en grondiger kennisma king met "zijn" wijk was bijna niet mogelijk! De burgemeester ver wacht komende jaren een intensie ve, maar ook betrokken relatie met Arnemuiden. Foto: Johan Sinke. Zoals u weet wordt voor het terrein Molenwater een bouwplan voorbe reid. Hiervoor is vorig jaar een raamwerk, een globaal toekomst- voorstel, opgesteld door architect Ralph Erskine. Dit is een plan in fasen, waarvan nu de eerste fase, het gedeelte van liet terrein waar de Streekschool stond, wordt vormgegeven. Voor dit laatste is een voorlopig ontwerp gemaakt door genoemde architect. Dit plan omvat 62 wonin gen, 48 appartementen en 14 een gezinswoningen, voor prijzen vanaf ongeveer drie ton. De appartemen ten zijn royaal, voorzien van een lift. Op 28 november wordt in het stad huis een samenwerkingsovereen komst getekend door liet gemeente bestuur en de betrokken bouwmaat schappijen Ballast Nedam en Dura- bouw. Vervolgens wordt een defini tief ontwerp opgesteld en een zoge naamde "Artikel 19-procedure" ge start. Dit is een procedure, nodig omdat het plan niet precies klopt met de bestaande bestemmingsplan. Hel bouwplan wordt dan twee we ken ter visie gelegd om de moge lijkheid te bieden bedenkingen in te dienen. Omwonenden worden bij dc start van deze procedure begin volgend jaar uitgenodigd voor een informa tiebijeenkomst. Wie belangstelling heeft voor de koop van een woning in dit project kan dat kenbaar maken aan Ballast Nedam, mevrouw Oron, telefoon 010-2921660. Het raamwerk en liet schelsplan eerste fase zijn in te zien bij de sec tie Communicatie. Planonderdelen Om u een idee te geven van dc voorstellen van de Zweedse archi tect volgen hieronder gedeeltes uit de tekst bij de schetsen. Een van de eisen die aan liet ont werp gesteld werden, was dat het gebied deels ontwikkeld zou wor den voor huisvesting. De ontwikke ling moet, qua vormgeving en schaal een harmonieus geheel vor men met de aangrenzende oude be bouwde kom en inspelen op de vraag van de plaatselijke huizen markt. Het is tevens de bedoeling dal een aantrekkelijk en ruim openbaar park deel uitmaakt van het gebied in zijn uiteindelijke vorm. Tot slot is de voorwaarde gesteld dal het gebied in fases zou kunnen worden ontwikkeld die in omvang en tijd overeenkomen met de perio de waarin de verschillende gebie den beschikbaar komen, met de ontwikkeling van de plaatselijke huizenmarkt en andere economi sche. technische en wettelijke voor waarden. De gebouwen langs de zuidkant van de Zuidsingel hebben, met uit zondering van de monumentale Lutherse kerk en zijn tegenhanger in de St. Jorisstraat, rustige en ver zorgde gevels met traditionele ma terialen en details. Aangezien de meeste van deze gebouwen in deze eeuw zijn gebouwd, constateren ze met de oudere en traditionelere ge bouwen in de directe omgeving die aan de straatzijde een verscheiden- In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: I esdoorn aan de Branderij molengang 1 wilg en 2 esdoorns in Toorenvliet Dunning en vervanging bomenbestand in gemeentelijke groenvoorzie ningen. In verband mei het verbeteren van groeiomstandigheden of groen structuur is de gemeente voornemens het bomenbestand langs de navolgen de wegen uil te dunnen of te vervangen: Obsidiaan; 4 essen. 3 populieren, 1 wilg en 5 esdoorns Torentrans; 29 metasequoias. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118-675312. De Ombudscommissie Middelburg heeft twee nieuwe leden. Dit zijn de he ren M.A. Mondeel en mr. R.C.R Rammeloo. De heer Mondeel werkte tot voor kort als voorlichter bij Hoechst Holland. Hij is benoemd als lid van de commissie. De heer Rammeloo, die als plaatsvervangend lid is benoemd, is rechter in de rechtbank Middelburg. De Ombudscommissie bestaat verder uit de heer mr. D.F. Vos (voorzitter) en mevrouw RA. Jasperse-Hoogerhei- de. U kunt de Ombudscommissie inschakelen, als u vindt dat dc gemeente Middelburg u niet op de juiste manier heeft behandeld. Bij de sectie Com municatie is een folder verkrijgbaar over het werk van de Ombudscommis sie. Informatie over deze commissie kunt u ook krijgen bij liet commissie secretariaat, telefoonnr. 675434. In Klarenbeek wordt voor het terrein van twee tuinbouwbedrijven bij de Nieuwenhovenseweg een bouwplan voorbereid. Over dit plan wordt een informatieavond voor omwonenden gehouden onder voorzitterschap van wethouder RuimtelijkeOrdening, de heer RM. Bruinooge op maandag 24 november 1997, om 19.30 uur Burgerzaal in het stadhuis. Het plan omvat de bouw van 60 woningen in jaren dertig stijl op grote ka vels, 400-1000 nr. Vrijstaande woningen en twee-onder-een-kapwonin- gen. verschillende typen. Prijsklasse van 365.000,- tot 675.000,-. Er ko men 3 volwaardige ontsluitingen: 2 via Nieuwenhovenseweg. 1 via verlen gen Generaal Eisenhowerlaan. Op zaterdag 22 november houden de afdelingen Middelburg en Arnemui den van het Nederlandse Rode Kruis in samenwerking met de gemeente Middelburg van 9.00 tot 11.00 uur een ontruimingsoefening van het Asiel zoekerscentrum Middelburg. De oefening is bedoeld om de medewerkers van liet Rode Kruis te trainen in hun taak om te zorgen voor de opvang en verzorging van slachtoffers van bijvoorbeeld een brand. Om onnodige onrust onder de bewoners van het asielzoekerscentrum te voorkomen zal liet asielzoekerscentrum niet daadwerkelijk worden ont ruimd. De oefening wordt gehouden vanuit het tegenoverliggende Calvijn College. Door vrijwilligers gespeelde "asielzoekers" worden van het Calvijn Colle ge verplaatst naar de sporthal De Kruitmolen. Met de herinrichting van de Markt wordt begin volgend jaar ccn start ge maakt. Om dit mogelijk te maken moeten in december al voorbereidende werkzaamheden uitgevoerd worden met name voor de nutsvoorzieningen, kabels en dergelijke. De donderdagse weekmarkt kan daarom vanaf 4 december niet meer op de Markt gehouden worden. Deze verhuist tijdelijk, tol ongeveer mei volgend jaar, naar het Damplein. Meer informatie volgt, ook over de lokatie van de zaterdagmarkt. Zaterdag 29 november 1997 van 10.00 tot 12.00 uur houdt de brand weer van Arnemuiden Open Huis in de brandweerkazerne aan de Arne- straat. Belangstellenden kunnen hel nieuwe blusvoertuig van brandweer Arnemuiden bekijken. Tevens kan het overige brandweermateriecl en materiaal worden bezichtigd. Een ieder is van harte welkom Foto: Johan Sinke. Iieid aan geveltypen laten zien. Het is de bedoeling dat de nieuwe gebouwen in het Molcnwatergebied op eenzelfde manier duidelijk ma ken dat zij in een andere tijd zijn gebouwd. De traditionele architec tonische stijl moet niet worden geï miteerd. noch moet in architecto nisch opzicht een duidelijk contrast worden gecreëerd. Daarentegen zal qua ontwerp, materiaal, kleuren, maten en omvang gezocht worden naar een harmonieuze mix met de architectuur in de omliggende ge bieden. De Zuidsingel, de belangrijkste toe gangsroute naar het te ontwikkelen gebied, is bedoeld voor het lokale verkeer. De bestaande bomen langs de noordkant blijven behouden. De gevels van de nieuw te bouwen hui zen achter het scherm van bomen, krijgen een onregelmatig patroon dat contrasteert met de doorgaande lijn van de bestaande gevels aan de zuidkant. Voor de Lutherse kerk wordt een groot plein aangelegd als as van Bree naar dc Lutherse kerk- laan. Vlakbij het kruispunt tussen St. Jorisstraat en Zuidsingel wordt een kleiner plein gemaakt op de steeg ten westen van het huidige Miniatuur Walcheren en de uitbie ding richting het park bij liet water bij Noordvest. Het gehele pand van pleinen en stegen, dat uitkomt op het park, is openbaar. In dit deel van het plangebied vindt bebou wing plaats van het westen tot in het oosten tussen het waterreservoir en het bestaande park. Dit deel, ge bied B. C en deel van F, omvat de grond waar reeds op gebouwd is of wordt. Het bestaat uit 6 U-vormige blokken variërend van omvang en vorm, die uitkomen op het park. De binnenplaatsen tussen de blokken zijn deels privé als semi-privé. De militaire kazernes in liet zuid westen in gebied A worden waar schijnlijk gesloopt en vervangen door huizen die kleiner zijn in om vang en meer gevarieerd en infor meler dan de bestaande gebouwen. Er zullen twee, eveneens U-vormi ge blokken worden gebouwd die uitkomen op twee aaneengesloten binnenplaatsen. Kleine zuilengale rijen verbinden de binnenplaatsen en de straten. Het bestaande park in het oosten, het gebied dat nu door Miniatuur Walcheren in beslag wordt genomen, vormt samen met het- park een aaneensluitend groen gebied. Het vergrote openbare park zal ook een nieuwe vijver of een klein meer bevatten dat, via een nieuw smal kanaal, verbonden wordt met liet bestaande ten westen van de Korte Noordstraat. De mo gelijkheid het huidige waterreser voir te ontsluiten en op te^nemen in het nieuwe waterpatroon wordt nog onderzocht. Zichtlijnen Het aanbrengen van zichtlijnen is noodzakelijk om een verbinding te leggen tussen groenstroken en be bouwd gebied. Het plein voor de Lutherse kerk zal een verbinding vormen tussen de Bree en het westelijk deel van het park. De huidige wandelroute langs de westkant van Miniatuur Walche ren zal worden verlengd en via de zuilengalerij op het driehoekige plein zicht bieden op de groen strook langs de Noordvest. De Koe poortlaan langs de oostkant van liet

de Faam | 1997 | | pagina 5