Poes terug van minicruise Mm mm De Vlissingse kat Gijs is terug van een 'minicruise'. De Birmaanse raskat ont snapte anderhalve maand geleden uit het huis van zijn baasje Ferry Alfonso (foto) en verdween spoorloos. Een bemannings lid van De Walrus van Bergingsbedrijf Van den Akker vond hem terug in het ruim. Hier bracht Gijs zes weken door zonder eten of drinken. Gevaren heeft hij maar even: De Walrus vertrok in de week dat Gijs aanmonsterde voor een tocht over de Schelde. De overige vijf weken lag het schip afgemeerd aan de Piet Heinkade. Waarschijnlijk heeft Gijsje zich in leven kunnen houden door condens in het ruim op te likken. FOTO JAAP WOLTERBEEK Sport Allerlei Lezing Bijeenkomst Vrouwen Wijk Politiek DONDERDAG VRIJDAG SNEL GEBOEKT ZATERDAG DINSDAG ZONDAG MAANDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 19 november 1997 FAAM/VLISSINGER 17 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 20 november t/m wo. 26 november. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: G. Pennekamp. Wo. 19 uur: A.E. de Bruijn. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Visser. Wo. 9.30 uur: J.P.J. Voets, 15 uur: PC. Hoek. Gere formeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Volle Evangeliege meente 'Immanuer. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen op gave ontvangen. DOMBURG: Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll. Wo. 19 uur: M. van der Poll. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: P. Joosse. Wo. 19.30 uur: W.A. v.d. Berg. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P. Joosse (in de Geref. kerk). Wo. 19.30 uur: W.A. v.d. Berg (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE: Gereformeer de Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 19 uur: L.C.P. Deventer (beide dien sten in de Herv. kerk). Wo. 19 uur: P. Joosse (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 19 uur: L.C.P. Deventer (jeugddienst). Wo. 19 uur: P. Joosse. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.J. Köther-Middel- hoek. KOUDEKERKE: Gereformeer de Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: P.L. de Schipper. Hervorm de Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: De Jong. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gerefor meerde Kerk. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Wo. 19.30 uur: H.B. Graafland. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvan gen. MIDDELBURG: Baha'i Ge meenschap Walcheren. Infor matie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Baptistengemeente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Ge meente Centrum Middelburg. Ter Hoogekerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Wo. 9.30 en en 19 uur: J.J. Tanis, 14 uur: M. Ka rens. Christelijke Gereformeer de Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lan ge Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: dienst in Vlissingen. Gerefor meerde Gemeente in Neder land. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Hof- pleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: J.S. Koops. Wo. 9.30 en 19.30 uur: G.J. Smit. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Nieuwe Kerk. Groenmarkt. Zo. 10 uur: C. Brakema. De Morgenster. Zo. 10 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: W.A. v.d. Berg. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Wijkge- meente Geref. Bond (in de Ont- moetingskerk). Zo. 10 uur: J.C. Mesu, 17 uur: L. Wüllschleger. Wo. 10 en 19.30 uur: L. Wüllsch leger. Gereformeerde Kerk (Vrij- gemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: M. Bran- des. Wo. 19.30 uur: H. Mostert. Ned. Gereformeerde Kerk (ge bouw Engelse Kerk). Simpel huisstraat 10. Zo. 9.30 uur: G.J. Swarts. Pinkstergemeente Mid delburg. Baarsjesstraat 43. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie (Dam 6). Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lan ge Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.30 uur: bid stond, 10 uur: Van Riet. Evange lisch Lutherse Gemeente. Lut herse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Vereni ging van Vrijzinnige Hervorm den en Remonstranten. Koor kerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk: Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangelie gemeente 'De Wijngaard'. Kla- renbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Ra- faël gemeenschap Eleos. Ol menlaan 8. Zo. 9.30 uur. Jeho vah's Getuigen Gemeente. Dau- wendaelselaan 35. Middelburg- Reyershove: Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Middelburg-Cen trum: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwa- to. NIEUW EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE: Gereformeer de Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 17 uur: G.P.R. Pennekamp. Wo. 10 uur: G. Warner, 19.30 uur: J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Wo. 19 uur: A.C. den Hollander. Ge reformeerde Gemeente. Saron- kerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM: Hervormde Ge meente. Zo. 11 uur: P. Barment lo. SEROOSKERKE: Gereformeer de Kerk. Zo. 10 uur: geen opga ve ontvangen, 17 uur: G. War ner (in de Herv. kerk). Wo. 19 uur: A. Bruin. Hervormde Ge meente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin, 17 uur: G. Warner. Wo. 19 uur: A. Bruin (in de Ge ref. kerk). ST. LAURENS: Hervormde Ge meente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gerefor meerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 17 uur: D. Wester- neng. Wo. 19 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG: Kanaal straatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: F. Rinkema, 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Wo. 19.15 uur: P. Barmentlo. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1. Elk'e eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: G.J. v.d. Linde. Martinus- kerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Kanaalstraat 8. Vr. 20 uur: bid stond. Zo. 14.30 uur: A. Hof man. Kerkgenootschap der Ze vendedags Adventisten. Her vormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. J. Engelgeer. Ge- redja Kristen Maluku Selatan. M.A. v.d. Puttestraat. Zo. 13 uur: G. Keizer. VEERE: Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Wo. 19 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdom- weg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteel straat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Wo. 15 en 19.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijd- omweg 1. Zo. 9.30 uur: C. Rezel- man. Gereformeerde Kerk (Vrij gemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Wo. 19.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zendfnggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren. Koude- kerkseweg 88. Zo. 10 uur: L. Wüllschleger. Jehovah's Getui gen. Van Dishoeckstraat 534. Centrum: Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Souburg: Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Bossenburgh: Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Da gen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Wo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Dijkstra. Pinkster gemeente Vlissingen e.o. Vrijd- omweg 1. Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg I. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evange liegemeente 'Filadelfia'. Vrou wenstraat 5. Zo. 10 uur: samen komst. Het Apostolisch Genoot schap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Mor genster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Ka- tholieke Kerk Der Boede. Elke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: C. Si mons. Lieve Vrouwe Kerk. Sin gel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. II.15 uur. VROUWENPOLDER: Hervorm de Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: A.E. de Bruijn (beide SOW-diensten in de Geref. kerk). Wo. 19 uur: G. Pennekamp. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: A.E. de Bruijn. Wo. 19 uur: G. Pennekamp (SOW-dienst in de Herv. kerk). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Over weg. Wo. 19.30 uur: G.F. Over weg. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Brummelkamp, 19 uur: Murre (SOW-jongerendienst in 'Moria'). Wo. 19 uur: Spaans (in 'Moria'). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Wo. 19 uur: P. Boekesteijn. Strandrace - In Westkapelle wordt zaterdag 22 november de strandrace mountainbike-wed strijd gehouden. Het vijf kilome ter lange parcours voert de deel nemende bikers over het strand en de duinen tussen Westkapel le en Zoutelande. Alle catego rieën starten om 14 uur bij de radartoren in Westkapelle. Er wordt gereden in de catego rieën' 17 tot en met 34 jaar, 35 jaar en ouder, 12 tot en met 16 jaar en dames. Inschrijving is vooraf mogelijk bij sportzaal De Belling aan de Molenwal in Westkapelle. Walcheren. De lezing wordt ge houden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg en begint om 20 uur. Aquaria - De aquariumvereni ging De Purperkop uit Vlissin gen houdt 28 november een le zing over het houden van aqua ria. De lezing wordt gegeven door H. Custers in de zaal van de vereniging aan de Willem Rollofszlaan 2 in Vlissingen. De lezing begint om 19.30 uur. Gletsjerman - Op de grens van Italië en Oostenrijk werd in september 1991 het lichaam ge vonden van een man uit het Ne- olithicum. Het lichaam bleek uit zonderlijk goed geconserveerd te zijn en wordt nu door archeo logen de vondst van de eeuw genoemd. Prof. W. Groenman van Waateringe van het Insti tuut voor pre- en protohistori- sche archeologie van de Univer siteit van Amsterdam houdt vrij dag 28 november om 19.30 uur een lezing over de gletsjerman in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De lezing wordt ge geven op uitnodiging van Zeeuwse afdeling van de Ar cheologische Werkgemeen schap voor Nederland. Chinese geneeskunde - In De Ruimte aan de Herengracht 54 in Middelburg wordt vrijdag 28 november een lezing over postural integration gehouden. De lezing wordt verzorgd door Abeeru Daansen op uitnodiging van de praktijk voor Chinese ge neeskunde. Postural Integration is een lichaamsgerichte therapie die er van uitgaat dat de mens een ondeelbare eenheid van li chaam en geest is. De therapie heeft als doel de lichaamshou ding en levenshouding te beïn vloeden. Namen - Naamkunde onder zoekt de herkomst van eigenna men van mensen, dorpen, hui zen, boerderijen en schepen. Voorzitter C. Bierens van de Ne derlandse Genealogische Ver eniging afdeling Zeeland geeft woensdag 26 november een le zing over Walcherse namen voor de Heemkundige Kring Trefpunt - Het dagactiviteiten centrum van de Stichting Emer- gis 't Trefpunt in Vlissingen is verhuisd. Sinds de opening was 't Trefpunt gevestigd in een ou de kleuterschool aan de Bak kersgang maar het was al vanaf het begin bedoeld als tijdelijke locatie. Sinds 27 oktober is 't Trefpunt gevestigd in het Cen trum voor Maatschappelijke Op vang aan de Minister Lelystraat 4 in Vlissingen. Ontruiming - In het Asielzoe kerscentrum Middelburg wordt zaterdag 22 november een ont ruimingsoefening gehouden. De oefening is bedoeld om mede werkers van het Rode Kruis te trainen in hun taak om te zorgen voor de opvang en verzorging van slachtoffers van bijvoor beeld een brand. De oefening wordt gehouden vanuit het te genoverliggende Calvijn Colle ge. Door vrijwilligers gespeelde asielzoekers worden van het Calvijn College verplaatst naar de sporthal De Kruitmolen. Handwerken - In de recreatie zaal van het Jacob Roggeveen huis aan de Noordsingel in Mid delburg wordt maandag 24 no vember vanaf 13.30 uur een verkoop gehouden van hand werken. De handwerkclub van het Roggeveenhuis houdt de verkoop speciaal met het oog op de komende feestdagen. Er is ook een verkoopstand aanwe zig van Terre des Hommes. Buitenland - AFS Interculture le programma's verzorgd projec ten waarbij jongeren van vijftien tot en met twintig jaar een jaar lang naar het buitenland gaan. AFS houdt woensdag 26 no vember een voorlichtingsbijeen komst vanaf 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Er zijn.dan ook studenten aanwezig die vertellen over hun ervaringen die ze via AFS in het buitenland hebben opgedaan. Computerclub - Vanaf 1 no vember zijn het HCC Bulletin board Fido-Zeeland en de redac tie BBS van 'Een Bitje Zeeuws' samengevoegd tot een nieuw bulletinboard systeem. Met de ze fusie komt het oude tele foonnummer van HCC-Fido Zee land te vervallen. Het nieuwe nummer is 0118-490345. Culinaire prijs - Kok Rinaldo Traas van de Jacob Roggeveen stichting heeft de eerste prijs gewonnen in dessert-wedstrijd van de firma Uniquisine. Traas won de wedstrijd met een cre atie van vanille, frambozen en chocolade. Aan de competitie deden zo'n negentig gerenom meerde horeca-koks mee. De prijs bestaat uit een culinaire week in Wenen. Brandwonden - De collecte die de Nederlandse Brandwon denstichting van 26 oktober tot en met 1 november in Oost- Souburg en Ritthem heeft ge houden heeft ruim vierendertig honderd gulden opgebracht. Het geld komt ten goede aan de brandwondenstichting. Kerkkoor - Het Middelburgs Hervormd kerkkoor heeft een nieuwe outfit aangeschaft. De leden van het koor zijn voortaan in kobaltblauwe toga's en kos tuums gehuld. De kleding is be taald door giftèn van verschillen de personen en instanties waar onder het Anjerfonds. Vogels - Vogelvereniging De Nachtegaal uit Domburg houdt samen met vier andere Zeeuw se verenigingen een regionale tentoonstelling. De tentoonstel ling wordt ingericht in ontmoe tingscentrum De Halve Maan in Oostkapelle. Van donderdag 20 tot en met zaterdag 22 novem ber is er een grote sortering ka naries, parkietachtigen en ande re tropische vogels te zien. Naast levende tropische vogels zijn er diverse opgezette in heemse vogels aanwezig uit de collectie van het Zeeuws Biolo gisch Museum. Tekeningen - Alle kinderen die een tekening voor Sinter klaas willen maken kunnen hun werkstukken opsturen naar de Goedheiligman. De Sint heeft sinds 1 november een tijdelijk adres in Nederland. Als er een postzegels van een gulden los in de envelop wordt bijgevoegd schrijft de kindervriend persoon lijk een briefje terug. Het adres van Sinterklaas is: Sint Nicolaas- hof, 5670 NA Nuenen. meente Vlissingen wil wonin gen gaan bouwen aan het Koop mansvoetpad in Oost-Souburg. Het volledige voorontwerp van het bestemmingsplan Koop mansvoetpad ligt ter inzage in de hal van de sector Stadsont wikkeling op de tweede verdie ping van het stadhuis. Tot 12 december kan schriftelijk gere ageerd worden op het vooront werp van het bestemmingsplan. Adoptie - De FIOM Zeeland houdt samen met de Werk groep Adoptie Nazorg Zeeland het project 'verbonden door ad optie'. Vrijdag 28 november wordt in de Zeeuwse Biblio theek een thema-avond gehou den over geadopteerden. Er wordt dan ondermeer een fo rumdiscussie gehouden en de videofilm Spiros gaat in premie- re. De film gaat over een in Griekenland geboren man die in Nederland is opgegroeid. De thema-avond wordt gehouden van 19.30 tot 22.30 uur. Vertelaevend - In het ge bouw De Stenge in Heinkens- zand wordt zaterdag 29 noveiïv ber een 'vertelaevend' gehou den. De Bevelandse verhalen vertellers Jopie Minnaard, Izaak Kwekkeboom, Bertus Limonard, Adrie Quaack en Toon Martens vertellen de meest boeiende, spannende of grappige verhalen in hun eigen dialect. De avond wordt gepresenteerd door En gel Reinhoudt en de muzikale omlijsting wordt verzorgd door het Westkapels Kwartet. De vertelaevend begint om 20 uur en de zaal is vanaf 19.30 uur ge opend. Christmas fair - Tijdens de Christman Fair die van 2 tot en met 24 december in Poppen- damme wordt gehouden is het mogelijk om deel te nemen aan een aantal workshops. Op dins dag en donderdagmiddag ver zorgt Ans Kloet 'kransen en gui- landes' en voor kinderen is er op woensdag en zaterdag een workshop 'werken met bijen was'. Opgeven kan bij Imkerij Poppendamme, tel. 0118- 616966. Stenge in Heinkenszand. Informatiedag - In de Ter Hoogekerk aan de Willem Teel- linckstraat in Middelburg wordt zaterdag 29 november een ver koop- en informatiedag gehou den. Er zijn dan een aantal orga nisaties aanwezig die betrokken zijn bij ontwikkelingssamenwer king. De bijeenkomst begint om 10 uur en duurt tot 16 uur. De opbrengst van de verkoop is be stemd voor diverse ontwikke lingsprojecten. Zeeuws - De Dorpsvereniging Koudekerke houdt zaterdag 22 november een Zeeuwse avond in het verenigingsgebouw De Couburg in Koudekerke. Het programma wordt verzorgd door 'Ons Boeregoed'. Voor de pau ze staan er korenzang en een klederdrachtshow op het pro gramma en na de pauze wordt het toneelstuk 'Liefde in 't oen- derkot' opgevoerd. De Zeeuwse avond begint om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19 uur. Kaar ten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij mevrouw Ardonne, Kleiweg 28 in Koudekerke. Euro - Vanaf 1 januari 2002 be talen wij onze dagelijkse bood schappen niet meer in guldens maar in Euro's. Het Platform Zeeuwse Vrouwenraad houdt dinsdag 25 november een the ma-bijeenkomst met als onder werp 'één munt in Europa; goed voor Zeeland'. Europarlements lid Johanna Boogerd-Quaak heeft toegezegd bij de bijeen komst aanwezig te zijn. De zaal gaat open om 9.15 uur en de Euro staat van 9.45 tot 11 uur centraal. Van 11 tot 12 uur wordt de huishoudelijke verga dering van het platform gehou den. Koopmansvoetpad - De ge- Beveland - De Stichting de Zak van Zuid-Beveland houdt donderdag 27 november een thema-avond over cultuur in de Zak van Zuid-Beveland. Er wor den dan inleidingen gehouden over verdedigingswerken in de zak, historische boerderijen en een forumdiscussie over wat er nog meer gedaan kan worden met de subsidie voor cultuurhis torische waarden in de Zak van Zuid-Beveland. De thema-avond wordt gehouden van 19.30 tot 22.15 uur in het gebouw De Middelburg - De sectie wijk beheer van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg heeft een folder uitgegeven over de zogenaamde 'spekche- ques'. De gemeente Middel burg geeft de cheques aan be woners die geheel op eigen ini tiatief iets doen waar de wijk beter van wordt. In de folder worden voorbeelden gegeven als het schoonhouden van een stukje groen of op eigen gele genheid een buurtkrantje uitge ven. De spekcheques hebben een waarde die varieert van tweehonderdvijftig tot maximaal drieduizend gulden. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitke- ring van 13 tot 16 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ont moetingsmiddag voor 50 plussers, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door A. Wessels, 'Heeft het christelijk geloof nog toe komst in Europa?', 19.45 u. Kadaster Middel burg, bijeekomst agrarische vrouwen, 9 u. Ar senaaltheater Vlissingen, politiek café: parkeer beleid in Vlissingen, 19.30 u. Alhambratheater Vlissingen, lezing door Hanneke van Veen en Rob van Eeden, 'Zuinigheid met stijl', 19.30 u. Mie Mee Vlissingen, lezing door Gerard Geuze, 'Natuurhistorische verkenningen in het grens gebied van Oostenrijk (Tirol) en Italië (Dolomie ten)', 20 u. Het Bolwerk Vlissingen, bingo, 20 u. Danssportcentrum Good-Tïmes Vlissingen, bingo, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, bijeenkomst 'Veranderingen in de ouderenzorg', 13.45 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelle tjesmiddag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.15 u. Zeeuwse Bi bliotheek Middelburg, lezing door E. Gittenber ger, 'Selectie en adoptie', 16.45 u. Hotel Ter minus Goes, bijeenkomst Hartezorg vereniging voor- en nazorg bij hartziekten, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Wijkcentrum De Schuur Oost-Souburg, kinder disco, 19.30 u. u. Bachten Reede Vlissingen, bijeenkomst voor 50-plussers, 'Wat is er veranderd met me dicijnen en het ziekenfonds?', 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bridge voor beginners, 15 u. Café 't Koffiehuis West kapelle, bazaar, 15 u. Partycentrum De Kaas boer Biggekerke, dansavond, 20.30 u. Voor malige mts Vlissingen, ontspanningsmiddag voor zieken, gehandicapten en ouderen, 13.30 u. Clubhuis Zeeland Sport Vlissingen, Sint Ni- colaas wandeltocht, diverse afstanden, vertrek vanaf 10 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, snuffelmarkt, 9 u. Brug Oost-Souburg, intocht Sint Nicolaas, 13 u. Clubgebouw VTV Vlissin gen, bingo en loterij, 20 u. Multi Colour Mid delburg, kerstkaarten maken, 10 u. Wijkcen trum De Schuur Oost-Souburg, bingo, 20 u. De Vroone Kapelle, contactdag van de Vereni ging Spierziekten Nederland, 10.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koppel- klaverjassen, 10.30 u. Kapel van Sint Maarten Hoogelande, lezing door Albert Veltkamp, 'In het kielzog van Willem Barentz', 14.30 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met longenfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Verzorgingstehuis Swerfrust Middel burg, verkoop van handegemaakte artikelen, 14 Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vliss ingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderba ken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ont moetingsmiddag voor 50 plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door Leen de Broekert, 'Franz Schubert', 20 u. Zaal Middendorp Zou telande, dorpsraadvergadering, 20 u. Braserie Karolingenburcht Oost-Souburg, disco-avond voor verstandelijk gehandicapten, 19.30 u. De Golfbaan Vlissingen, prijsklaverjassen, 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, soosmiddag voor 50 plussers, 13.30 u.* Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plus- sers, 19 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door C.M. Bierens, 'Walcherse (voorna men', 20 u. Heren sociëteit De Vergenoeging Middelburg, lezing door S.A.G. Piras, 'Sardinië, eiland in de Middellandse Zee', 20 u. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: PF. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder af spraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderen- laan 12, tel. 413933. Zondag tot 24 uur: B.M. Thiadens, Zuider- baan 23, tel. 464633. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: Waarnemend arts, Roozenburglaan 20, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Za terdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: PK. Noorlander, Middelburgs estraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J.W.A. v.d. Heijden, Turf- kaai 1, Middelburg, tel. 612738. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedge vallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-36, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: AL Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11 -12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka pelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op af spraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: L.H. Moseman, tel. 0113-649663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kin dermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende oude ren en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandi capten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 17