Giro 999 - Provincie Zeeland Streekplan in uitvoering Geen huis, geen vrede m V SiuiidómodeóAem ffiuudóAuió, £££en mi wmvliet Spectaculaire collectie 1998 Commissies «Officiële Mededelingen wij repareren alle merken NAAIMACHINES VSOP CLASSIC CAR SERVICE op maandag 24 november om 20.00 uur (zaai open om 19.00 uur) Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 CJË Industrielawaai In september hebben Provinciale Staten (PS) het Streekplan Zeeland vastgesteld. En daarmee heeft de provincie zich opgeworpen als stimulator van ontwikkelingen en aanbieder van mogelijkheden daarvoor. Voorbeen was dat anders. Het streekplan was uitsluitend toetssteen voor bestemmingsplannen. Geen betutteling Milieu Vergunning Olaz Vergunning Hercules Middelburg SINGER - PFAFF - HUSQVARNA - ELNA Goes Opril Grote Markt 9 Tel. 0113-227982 LEWENSTEIN - PFAFF - ELNA - SINGER Help de vluchtelingen in Bosnië VSOP de vindplaats van informatie over erfelijkheid GtOENRlK De grootste bruidszaak van Zeeland laat ook de prijzen zien! Showmedewerkers zijn Bijleveld Herenmode, Van Boven Juwelier, Groenrijk Adriaanse, Focus Optiek MD Tevens grote bruidsmarkt. Toegangsprijs 15,00 (inclusief koffie, gebak en schuimwijn) I Aanstaande bruidjes kunnen op hun entreekaart een waardebon winnen ter waarde van 500,00 Standmedewerkers: FOCUS OPTIEK 1IIU Woensdag 19 november 1997 FAAM/VLISSINGER 11 Abdij Nieuws Maandag 24 november, aan vang 13.45 uur, vergadert de statencommissie voor Alge meen Bestuur. De bijeenkomst is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: aanpassing alge mene subsidieverordening; verbe teren toegankelijkheid provinciale gebouwen; vergadering aandeel houders Delta nutsbedrijven; 19e en 20e wijziging begroting provin cie 1997; 2e begroting provincie 1998; wijziging uitkerings- en pensioenverordening gedeputeer den en waterschapbestuurders; wijziging IPO verdeelsleutel, IP0- jaarplan en -begroting; provinciale herindeling Goeree-Overflakkee; Provincies van de toekomst; takendiscussie GS/VZG; Comité van de regio's; PSD-tarieven; uitbreiding formatie Decentrali satie verkeer en vervoer; maat regelen en financiering van het flankerend beleid PSD in het kader van de naderende ophef fing; bijdrage in 1998 en 1999 11 voor uitwerking van de rijksnota Milieu en economie; aanpassing verordening monumentensub sidies Zeeland; subsidie Breed Overleg Deltawateren 1997, 1998 en 1999; verordening op de waterkering Noord-Brabant 1997; meerjarensubsidie aan de Stichting Zeeuwse Schaapskudde; beleidsplan 1999 - 2001 en Jaar plan 1998 jeugdhulpverlening; afgeven beperkte provinciale garantie voor geldlening en kre diet in rekening-courant Stichting Zeeuws Biologisch Museum; voor bereiding agenda bestuur haven schap; brieven van GS over fiets/ voetveer Vlissingen-Breskens, bestuursovereenkomst De Ruit in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en over het tekort op de jaarrekening 1996 van het recreatieschap Veerse Meer. De agenda en de vergaderstuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Voor het nemen van maatregelen om het lawaai van industrie te saneren heeft de provincie geld beschikbaar. Bedrijven waarvan de provincie weet dat ze voor een bijdrage in aanmerking kunnen komen, krijgen hiervan automa tisch bericht. In de "Bijdragen uitvoeringskosten sanering industrielawaai" hebben Provinciale Staten omschreven aan welke criteria bedrijven moe ten voldoen om voor een bijdrage in aanmerking te komen. Programma's De geluidszonering rond bestaan de industrieterreinen is afgelopen zomer afgerond. In aansluiting op deze zonering zijn saneringspro gramma's vastgesteld. Het gaat om industrieterreinen waar de geluidsbelasting van woningen in de buurt hoger is dan 55 decibel. In de saneringsprogramma's staat onder meer vermeld welke maat regelen de bedrijven moeten nemen om het lawaai te vermin deren, welke woningen vervol gens dan nog geïsoleerd moeten worden-en welke geluidsbelasting na de sanering nog resteert rond het terrein. Het geld dat de provincie beschik baar heeft, is afkomstig van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhy giëne (VROM). VROM heeft als voorwaarde gesteld dat het geld uitsluitend mag worden besteed aan maatregelen die hun beslag krijgen voor 1 januari 2003. Wie meer wil weten kan contact opnemen met medewerkers van de provincie: mw. A. Scherbeijn, tel. 0118-631709, of dhr. B. Maring, tel. 0118 - 631953. Met het vaststellen van het streekplan hebben gemeenten meer vrijheid en verantwoor delijkheid gekregen om ruim telijke ontwikkelingen in hun gebied te sturen. De zorg voor het behoud van het landelijk karakter is daarvan een be langrijk onderdeel. Actief en samen Tot nu toe was een streekplan eigenlijk af als het eenmaal door PS was vastgesteld; behalve dan af en toe een streekplanuitwer king. Nu is voor het eerst een uitvoeringsprogramma gekoppeld aan het streekplan. Ook is er geld uitgetrokken voor de uitvoering van ruimtelijk beleid. De actieve rol die de sector ruim telijke ordening daarmee krijgt toebedeeld, was al eerder merk baar in de zogeheten ge biedsgerichte projecten. De Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen-West zijn daarvan voorbeelden. In deze gebieden spelen meerdere soorten proble men die bovendien met elkaar zijn verstrengeld. Een echte oplossing voor het ene kan niet zonder dat het gevolgen heeft voor het andere. Dat maakt dat een bunde ling van krachten van verschillen de beleidsvelden bij de provincie en samenwerking met andere overheden, instanties en bedrijven noodzakelijk is om oplossingen mogelijk te maken. len dan op de ouderwetse manier naar bijvoorbeeld de cijfers per dorp te kijken. Als de structuurvisie door GS is goedgekeurd, zijn nieuwe ge meentelijke plannen die voort vloeien uit de structuurvisie, hamerstukken bij de provincie. Er is immers overeenstemming over de toekomstige ontwikkeling van het gebied. Milieutijdingen Het artikel over het streekplan is ontleend aan Milieutijdingen nr 44, een informatieblad over de nieuwste ontwikkelingen op het terrein van ruimte, natuur, milieu en water in de provincie. Andere onderwerpen die in dit nummer van Milieutijdingen staan, gaan over: beleidsplan grens overschrijdend krekengebied; een blik in de werkwereld van een natuur- en milieuconsulent onder het motto "Hard werken en sober leven"; Minder hinder in Kanaal zone; Archeologische monumen ten tellen mee; Toekomstbeeld voor Manteling; Ijsvogel en adder- tongvaren; Bijdragen uitvoerings kosten sanering industrielawaai; Tien miljoen kuub grondwater opgepompt in 1996. Het nummer besluit met een aantal korte berichten. Gratis Milieutijdingen is gratis verkrijg baar bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, tel. 0118 - 631400. Ook is het mogelijk gratis een abonne ment te nemen op het blad. Gebiedsgericht De gebiedsgerichte projecten zijn opgenomen in het uitvoeringspro gramma van het streekplan. Onder de 22 projecten zijn twee nieuwe gebiedsgerichte projec ten: herstructurering Walcheren en Veerse Meer. De herstructu rering Walcheren is vergelijkbaar met het project Schouwen-West: recreatie en natuur belemmeren elkaar in de smalle strook langs de kust. Voor het Veerse Meer geldt eigenlijk hetzelfde: het recreatieve aanbod is verouderd en er zijn knelpunten met de natuur. Gemeentelijke visies Twee andere projecten uit het streekplan hebben te maken met de grotere beleidsvrijheid die ge meenten krijgen vanuit het streek plan: een voor de plattelandsge meenten en een voor de stede lijke gebieden. Het is de bedoeling dat de platte landsgemeenten een zogeheten structuurvisie gaan opstellen. Daarin staat verwoord hoe de gemeenten de ruimte willen ge bruiken voor wonen, werken, ver keer en voorzieningen. Een der gelijke visie moet wel sporen met de grote lijnen die in het streek plan staan aangegeven. Zo heeft een gemeente in principe de vrij heid de woningen die per jaar mogen worden gebouwd, neer te zetten in een kern en niets in andere kernen. Als een gemeente daarvoor kiest moet het goed beargumenteerd staan in de structuurvisie. Hamerstuk of niet Een gemeente kan er voor kiezen geen structuurvisie op te stellen. Als ze dat doet, kan de provincie op haar beurt niet anders hande- Stel dat iemand van kindsafaan is voorgehouden niet te kunnen tuinieren. Die persoon is ervan overtuigd nooit 'groene vingers' te krijgen. En stel nu eens dat dezelfde persoon lekker zijn gang had mogen gaan in de mooie tuin van de ouders. Tien tegen één dat die persoon nu over een fraaie tuin zou beschikken. Conclusie: hem of haar is aangeleerd hulpeloos te zijn. Eigen initiatief Dat 'aangeleerd hulpeloos' zijn is nu precies wat maar al te vaak gebeurd met verstandelijk gehandicapten. In sociale werkplaatsen krijgen deze mensen vaak werk aangeboden met een duidelijk voorgeschreven methode en structuur. Om te voorkomen dat er, in de ogen van de buitenstaander, een zootje ontstaat. "Fout dus", zeggen onderzoekers van de universiteit van Groningen,"zo bevestig je iemand in hulpeloosheid die voor een groot deel is aangeleerd". Een beroep op vaardigheden gebeurd niet, laat staan dat iemand zelf gaat proberen hoe een probleem op te lossen. Vandaar dat de onderzoekers een model hebben ontwikkeld dat uitgaat van het eigen initiatief van de medewerkers. In de praktijk blijkt dan dat veel werknemers meer kunnen dan de man of vrouw zelf en leidinggevenden in de werkplaats dachten. Voor leidinggevenden betekent dit wel een cultuuromslag. Geen opdrachten meer geven, maar alternatieven bieden. Zeg maar 'helpen met de handen op de rug'. Werkplaatsen Walcheren willen hun leidinggeven graag trainen in de nieuwe manier van leiding geven. Maar behalve de kosten .van trainingen, leidt dat in eerste instantie ook tot productieverlies. GS zijn bereid de gevraagde subsidie van 100.000,= te verstrekken voor dit project. De provinciale kantoren zijn gesloten van 25 december 1997 tot 5 januari 1998. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan het Openbaar Lichaam Afvalstoffen-verwijdering Midden- en Noord-Zeeland (OLAZ) te Goes een vergunning Wet milieubeheer verleend voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting, bestemd voor het gescheiden in ontvangst nemen en tijdelijk opslaan van huishoudelijke en daarmede ver gelijkbare bedrijfsafvalstoffen afkomstig uit Midden-en Noord- Zeeland (milieustraat). De inrichting is gelegen aan de Waldammeweg, ongenummerd (bedrijventerrein Arnestein) te Middelburg, kad. bekend gemeen te Middelburg, sectie M, nr. 494 (ged.). De vergunning en overige stukken liggen van 20 november 1997 tot en met 9 januari 1998 (met uit zondering van de periode 25 de cember 1997 tot en met 2 januari 1998) ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren en in gemeentehuis Middelburg, werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000, tst.241) op don derdagavond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht naar aanlei ding van de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning kunnen tot en met 12 januari 1998 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 13 janu ari 1998 van kracht, tenzij over eenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouw vergunning nog niet is verleend. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot J. Provoost (tel. 0118-631769). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Hercules B.V., Hercu- lesweg 35 te Middelburg een ver gunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het ver anderen van de inrichting (chemi sche industrie voor de fabricage van koolwaterstofharsen en che misch gemodificeerde natuurhar- sen). Het betreft het installeren van voorzieningen voor de opslag en het gebruik van gasvormig BF3 in het HCR-proces. De verande ring betreft tevens het installeren van twee Aggreko koelaggrega- ten. De vergunning ligt van 20 novem ber 1997 tot en met 7 januari 1998 ter inzage bij Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Daarnaast liggen de stukken ter inzage in gemeentehuis Middel burg, dienst stadsontwikke ling, afd. Milieuzaken, werkda gen van 8-12 en 13-16 uur en (na tel. afspraak 0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Het gemeentehuis is gesloten op 25 en 26 december 1997 en op 1 en 2 januari 1998. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen tot en met 8 januari 1998 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 9 januari 1998 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage geleg de stukken kunt u zich wenden tot mw. L. Wijgman (tel. 0118- 631984). naaicentruxn. Stichting Vluchteling, Den Haag Vredehofstraat 31, 3761 HA Soest ERFO-lijn: (035) 6028555 http://humgen.med.ruu.nl/vsop Bank 65.75.15.540 - Giro 34.34.38 risico's voor en tijdens de zwangerschap, en prenatale diagnostiek erfelijke en/of aangeboren aandoeningen erfelijkheidsvoorlichting verwijsadressen ADRIAANSE Voor al uw bruidsboeketten Oude Vlissingseweg 68 Middelburg 0118-613413 Arnesteinweg 39, Middelburg Tel./Fax 0118-612281 SiuUdóAuió, £££eri Brouwerijstraat 9, 4501 CM Oostburg, tel. 0117-454861 Danssportcentrum Voltaweg 3 - 5 4382 NG Vlissingen 0118 - 490445 /j \nV JL Classic Car Service, Drukkerij van den Dool, Bakkerij Martin Poppe, Fotografie Jan Alewijnse, Joety Schoonheidssalon, Adviesbureau Karelse, Danssportcentrum Good Times, Hotel Arneville en Felicitas. Wij leveren: modieuze brillen zonnebrillen zoals Ray Ban, Killer Loop. e.a., met en zonder sterkte. sportzonnebrillen, met en zonder sterkte duikglazen op sterkte en gehard, voor leder type duikmasker verrekijkers, microscopen en loepen weerinstrumenten Nieuwe Burg 9, Middelburg, tel. 0118-625310 Vrijlandstraat 37, Middelburg, tel. 0118-624079 Walstraat 90 4381 GE Vlissingen Tel. 0118-413635 fax 0118-413116 Voor het Veerse Meer staat een gebiedsgericht project op stapel.

de Faam | 1997 | | pagina 11