R illiilNliHnAltHHfHknnltH. k GEMEENTE MIDDELBURG Wij kinformatie op een rij Architectenspreekuur Aanvragen huursubsidie tot 1 december Meldpunt Schuldhulpverlening Meterkaartactie Aankomst Sint Onderzoek Borstkanker Rooien U kunt nog mee doen! Week 45 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Wijkbeheer Wijktafel Wijk Ondersteuning Punt (WOP) Wijkwethouders Wijkonderhoudsploegen Gebiedsagenten Woensdag 5 november1997 FAAM/VLISSINGER 5 Hel gemeentebestuur van Middelburg hecht veel waarde aan een goed con tact tussen gemeente en inwoners. En dat het contact niet beperkt hoeft te blijven tot het stadhuis, blijkt uit het actieve wijkbelcid van de gemeente. De inwoners krijgen de kans een actieve rol te spelen in het beleid. Zij ken nen hun buurt immers als geen ander en weten alles over het wel en wee van de eigen woonomgeving. Bij het wijkbeheer staat voorop dat wijkbewoners in beroepskrachten sa men activiteiten ondernemen om de woonwijk prettig en veilig te maken en te houden. Daar waar mogelijk beslissen de bewoners mee en soms helpen ze met de uitvoering. De bewoners weten immers als geen ander wat er zich afspeelt in hun wijk! In vijf gebieden zijn wijkbemiddelaars actief. Bij hen kunt u terecht met vragen, tips of suggesties over uw wijk. Indien mogelijk krijgt u direct een antwoord op uw vraag en anders wordt de juiste persoon ingeschakeld die u verder kan helpen. De wijktafel is een overleg tussen bewoners, gemeente en instellingen om de leefbaarheid van de verschillende wijken te verbeteren. Het gaat dan on der meer om het schoonhouden, de veiligheid en de verdraagzaamheid van een wijk. Op de wijktafel wordt, in grote lijnen, de situatie van uw wijk doorgesproken. Soms zijn de onderwerpen heel gedetailleerd maar meestal gaat het om meer complexe en uitgebreide situaties in de wijk. Het bijzon dere van de wijktafel is dat iedere buurtbewoner een wijktafel kan meema ken en zelf een onderwerp op de agenda kan zetten. Over alle kleine vragen over zaken die te maken hebben met de woon- en leefomgeving bij u in de onmiddellijke omgeving kunt u bij het WOP te recht. Samen met de wijkbemiddelaar kunt u bekijken wie er vervolgens actie onderneemt. Waar vindt u de WOP's: Rudolf van der Feen, WOP 't Zand, Stromenwijk, Griffioen, Breewijk (Middelburg West), Arnelaan 57, 4335 TB Middelburg, telefoon 0118- 641180. Geopend van 09.00-12.00 uur. Phons Bakx, WOP Magistraatwijk, Reijershove. Erasmuswijk (Middel burg Zuid). Zuiderbaken, Rentmeesterlaan 245. 4336 EL Middelburg, te lefoon 0118-6401 I IGeopend van ma. t/m vr. van 09.00-12.00 uur. Ella Looten, WOP Dauwendaele, en Nieuw en St. Joosland (Middelburg Oost). Ontmoetingscentrum Dauwendaele, Vrijlandstraat 51, 4337 EB Middelburg, telefoon 0118-613950. Geopend van 09.00-12.00 uur. Anja Scheepers, Gerda den Hartog, WOP Nw. Middelburg, St. Laurens, Klarenbeck en Centrum (Middelburg Noord), Zacharias Janssenstraat 15A. telefoon 01 18-640834. Geopend van 09.00-11.00 uur. Lieven Theune en Henk Barentsen (dinsdag), vera Barentsen en Jan Hel mons (woensdag). Jacques den Engelsman en Wim Vos (donderdag), Jo- han Walhout en Jaap Theune, WOP Amemuiden, Korenbloemlaan 3a. 4341 JD Amemuiden, telefoon 0118-603242. Geopend op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10.30-12.00 uur. Aan ieder gebied is een wethouder toegekend. Deze wethouder coördineert de ontwikkelingen die het gebied aangaan. Bovendien is hij of zij het aan spreekpunt voor de buurtbewoners. De wethouders houden iedere dinsdag van 16.30 tot 17.30 uur spreekuur. Via hel gemeentehuis kunt u een af spraak maken. Dauwendaele en Nw. en St. Joosland: wethouder de heer Slrous; Magistraatwijk, Reijershove, Erasmuswijk: wethouder mevrouw Van Dijk- Sturm; Stromenwijk, 't Zand, Griffioen, Breewijk: Wethouder de heer Brakman; Amemuiden: Burgemeester L.H.B. Spahr van der Hoek; Nw. Middelburg, St. Laurens, Klarenbeek en Centrum: wethouder de heer Bruinooge. Het wijkbeheer wordt gecoördineerd door Hans Vergeer, telefoon 0118- 634611, e-mail skw@zeelandnet.nl. Naast de wijkbemiddelaars functioneren er in de wijken wijkonderhouds ploegen. Deze ploegen voeren aanvullende werkzaamheden uit op het ter rein van onderhoud en groenbeheer. De coördinatie van de wijkonder houdsploegen is in handen van de dienst Stadsbeheer, tel. 675200. De gebiedsagent is regelmatig op het WOP te vinden en is ook via het Het wijkondersteuningspunt van Nieuw Middelburg Sint Laurens Klarenbeek Centrum aan het Van Epenpark. Foto: Anda van Riet WOP bereikbaar. De samenwerking is vooral gericht op het voorkomen van problemen. De gebiedsagent stimuleert de bevolking in het zelf oplossen van moeilijk heden. Dauwendaele en Nieuw en St. Joosland: Ben van Veelen; Magistraatwijk, Reijershove, Erasmuswijk: John de Koning; Stromenwijk, "t Zand, Griffioen, Breewijk en St. Laurens: Hans van der Werf; Amemuiden: Andrec de Visser; Nieuw Middelburg, Centrum Klarenbeek: Paul van Riel. U kunt als Middelburger uw bouw plannen gratis voorleggen aan een onafhankelijke architect. Het gaat hierbij niet alleen om verbouwplan nen, maar nadrukkelijk ook om nieuwbouw! De architect, de heer ir. L.M. de Putter uit Goes, houdt ongeveer om de veertien dagen spreekuur, van 16 tot 18 uur, bij de dienst Stadsont wikkeling, Stadsschuur 6. Voor het eerste uur (16 tot 17 uur) is het de bedoeling, dat u een af- "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op de ze dag. Menu van 10 november tol en mei 16 november maandag varkenslapje, prei, aardappelen dinsdag rundvlees, rode kool, aardappelen woensdag kipfilet, bloemkool, aardappelen donderdag zuurkool met worst vrijdag visfilet, mosterdsaus, gemengde groente, aardappelen zaterdag nassi goreng zondag wat de pot schaft spraak maakt (tel. 67 52 81). Het uur daarna (17 tot 18 uur) is er in loopspreekuur. Dan is een afspraak niet nodig. Dus heeft u plannen om, bijvoor beeld in Prooijenspark een woning te (laten) bouwen, en wilt u meer weten over de welstandseisen, duurzaam bouwen en de stede- bouwkundige randvoorwaarden, maak dan een afspraak voor het ar chitectenspreekuur. Naast nieuwbouwplannen kunt u natuurlijk ook uw verbouwplannen aan de architect voorleggen. Tevens kan, indien uw plan door de welstandscommissie is afgekeurd, Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren en wilgen langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed en uit dunning van groenvoorzieningen en een bbom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maaiveld, maxi maal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: 5 populieren aan de Schoutstraat Dunning en vervanging bonienbe stand in gemeentelijke groenvoor zieningen. In verband met het verbeteren van groeiomstandigheden of groen structuur is de gemeente voorne mens het bomenbestand langs de navolgende wegen uit te dunnen of te vervangen: Grevelingenstraat: 13 linden, 3 populieren en 1 lijster bes. Voor informatie kunt u terecht bij de heer H. ten Klooster van de afde ling Groenbeheer, 01 18-675312. een advies van de architect u mis schien helpen uw plan zodanig aan te passen, dat hel alsnog akkoord wordt bevonden. We willen u er echter nadrukkelijk op wijzen, dat een plan dat is be sproken tijdens het spreekuur niet automatisch door de welstands commissie zal worden goedge keurd. Er wordt echter naar ge streefd, de adviezen zo goed moge lijk op elkaar af te stemmen. Voor meer informatie over het ar chitectenspreekuur kunt u contact opnemen met de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwik keling (de heer Meulmèester. tel. 67 52 81). De zittingen in hel kader van het gemeentelijk architecten-spreekuur in 1997 zijn als volgt gepland: 12 en 26 november, 10 december. De zittingen duren van 16 tot 18 uur. In principe is het eerste uur van een zitting gereserveerd voor afspraken en is hel tweede uur vrij. De huursubsidiewetgeving is per 1 juli 1997 ingrijpend gewijzigd. Een van de belangrijkste wijzigingen is de invoering van een vermogen stoets. Niet alleen het vermogen van de aanvrager moet worden op gegeven maar ook dat van de part ner en alle medebewoners. Onder vermogen moet worden ver staan: tegoeden bij banken, auto, caravan, boot, onroerende goederen etc. Peildatum voor de bepaling van het vermogen is 1 januari 1998. U moet dus een schatting maken. Let u er dus op dat u, uw partner en uw medebewoners elk het eigen formu lier ondertekent. De meeste huurders, die reeds huursubsidie ontvangen, hebben in middels van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer een voor gedrukt formulier "Vervolgaan- vraag huursubsidie" toegestuurd gekregen. Degenen die sinds kort of geen huursubsidie ontvangen, kun nen een formulier afhalen bij: het bureau huursubsidie van de afde ling sociale zaken, Simpelhuisstraat 1 in Middelburg. Het formulier dient door u, uw part ner en uw overige medebewoners volledig te worden ingevuld en on dertekend. Wanneer het formulier volledig is ingevuld en voorzien van bijlagen, kunt u het in een vol doende gefrankeerde envelop op sturen. Als u huurder bent van de woning bouwvereniging, moet u het formu lier sturen naar: Woningbouwver eniging Middelburg, Postbus 7120, 4330 GC Middelburg. Als u particulier huurt kunt u het opsturen naar: gemeente Middel burg. Postbus 570, 4330 AN Mid delburg. Als u vragen heeft over het invullen van het aanvraagformulier kunt u telefonisch contact opnemen met: de medewerkers van bureau huur subsidie, tel. 675667. Wat moet u opsturen of meenemen? - het aanvraagformulier huursubsi die voor het subsidiejaar 1 juli 1997-1 juli 1998; Het MeMpunt Schuldhulp verlening bestaat en half jaar. Na de start in febru ari 1997, heeft de eerste halfjaarlijkse evaluatie met de Gemeentelijke Kre dietbank Vlissingen en Middelburg plaatsgevon den. Uit cijfers blijkt dat inwoners uit de gemeenten Middelburg en Vlissingen volop gebruik maken van de diensten die het Meld punt aanbiedt. ïn het eer ste half jaar hebben zo'n 300 mensen zich aange meld, waarvan 200 in Vlis singen en IGÖ in Middel burg. Het "Meldpunt Schuldhulpverle ning" is er voor mensen die met problematische financiële schulden kampen. In Vlissingen en Middel burg is dit jaar hel Meldpunt Schuldhulpverlening gestart. Het SCHULPHVliPVERlCNINC Meldpunt valt onder het Algemeen Maatschappelijk Werk Walcheren. 1-Iet AMW Walcheren is een onder deel van de Thuiszorg Walcheren. Steeds meer mensen krijgen proble men met de besteding van hun in komen. Men loopt vast met vaak grote gevolgen voor de gezins- of leefsituatie. Door een huurachter stand kan men al uit huis worden gezet en komt men pas weer voor een andere woning in" aanmerking als er een goedlopende afbetalings regeling met de schuldeisers tot stand is gekomen. Meestal is er niet alleen sprake van huurschuld, maar van verscheidene schulden. In vergelijking met vroe ger neemt het aantal schuldeisers toe, evenals de hoogte van de schul den. De oorzaak van het "maken" van schulden is verschillend; wan neer je als kostwinner je baan ver liest en plots van een uitkering rond moet komen; financiële problemen na een scheiding; een uithuiszetting of bijvoorbeeld door arbeidsonge schiktheid. Het kan allemaal de oorzaak zijn van ernstige financiële problemen. Het hele uitgavenpatroon moet worden aangepast en daar ligt nu juist de moeilijkheid. Wat tot voorheen op Walcheren ont brak is een gezamenlijke aanpak van de problematiek van cliënten met schulden. In samenwerking met de gemeenten Vlissingen en Middelburg is onder Thuiszorg Walcheren het "Meldpunt Schuld hulpverlening" van stait gegaan. Wilt u meer weten over de werk wijze van het Meldpunt Schuld hulpverlening? Haalt u dan de folder "Schulden...? Doe er wat aan!" Bij Stichting Thuiszorg in de Breestraat te fyliddelburg. U kunt de folder ook telefonisch aanvragen op nummer 448844. De Goedheiligman arriveert in Mid delburg op zaterdag 15 november om 13.30 uur bij de gedenknaald aan de Punt/Rouaansekaai. Sint en Pieten gaan vervolgens in een fees telijke optocht via de route Beatrix- brug, Rotterdamsekaai, Dam, Dam plein. Korte Delft. Lange Delft naar het stadhuis aan de Markt. Daar worden Sinterklaas en zijn ge volg om ongeveer 14.10 uur ont vangen op het bordes en toegespro ken door de burgemeester .foto: Johan Sinke In Middelburg is een nieuwe ronde van het Bevolkingsonderzoek gestart naar Borstkanker. Alle vrouwen van 50 t/m 69 jaar worden uitgenodigd om röntgenfoto's van de borsten te laten maken. Het onderzoek vindt plaats in een verrijdbaar onderzoekscentrum. Dit staat tijdelijk op het Hof van Tan- ge. Meedoen aan het bevolkingsonderzoek is gratis. Het bevolkingsonderzoek Borstkanker wordt in alle Nederlandse gemeen ten gehouden. Het doel ervan is om kanker in een vroeg stadium op te spo ren. op röntgenfoto's kan namelijk een afwijking worden ontdekt die de vrouw zelf nog niet kan voeleg. Dan is vaak een minder ingrijpende behan deling mogelijk en de kans op genezing groter. Daarom is het belangrijk om aan het onderzoek mee te doen. Vrouwen van 50 t/m 69 krijgen een keer per twee jaar een uitnodiging om mee te doen. Zij krijgen een persoonlijk geadresseerde uitnodigingsbrief. Dal gaat per postcodegebied. In de brief staat hoe een afspraak gemaakt kan worden, of wordt meteen een datum en tijdstip voorgesteld. Voor meer informatie over het bevolkingsonderzoek kan men terecht bij de GGD Zeeland, op vrijdag van 9 tot 1 I uur, telefoon (01 13) 24 94 37. Foto: Johan Sinke. In de week van 20 oktober ontving u de nieuwe gemeentelijke meter- kaart voor gas/elektriciteit/water. Zo niet, bel de gemeente: (0118- 675242)! Dan krijgt u die kaart alsnog. Dan kunt u nog aanhaken bij de landelijke gas-bespaaractie "Zuinig Stoken", die op 2 november van start is gegaan. Neem aan het begin van de komende weken (-naar vas te keuze - zondagavond resp. maandagochtend) uw meterstanden op. Kijk elke week of u bespaarde! Vergelijk daartoe uw berekende werke lijke gasverbruik telkens met uw streefverbruik uit de stooktabel. In de 2e week bespaard? Neem op 9/11 (resp. 10/11) uw meterstanden op en doe dat op 16/11 (resp. 17/11) opnieuw. Dan kunt u ook uw weekverbruik over de tweede week. Vergelijk dal met uw streefverbruik voor de tweede week, dat u (vanaf 17/11) uit de stooktabel af kunt lezen. Kijk (opnieuw) of u heeft bespaard. De stooktabel voor weeknummer 46 vindt u, van 17/11 tot 23/11op NOS- TeleTekst. pagina 516, deelpagina Zeeland en op 19/11 in "De Scheldebo- de". Voor gas kunt u ook uw totale werkelijke verbruik dat getal met uw to tale streefverbruik (in kolom 5). dat u (steeds) als in de laatste kolom van de stooktabel vindt. Na invulling van de waarden voor de tweede week zijn de bovendien de situatie van de afgelopen week namelijk nog beter. Als ge heugensteuntje kunt u ook elke week iets opschrijven, bijv. aan welke tip u extra aandacht besteedde. Vragen over het invullen van de meterkaart? Vooral wanneer u begint met het invullen van de meterkaart, kunnen er daarover natuurlijk vragen bij u opkomen. Bel in dat geval even naar de ge meente (675242) voor een nadere toelichting. Foto: R. Oreel. - de namen, geboorte data en fiscale num mers van u, uw part ner en al uw medebe woners wanneer deze niet op het formulier vermeld staan; - een kopie van het be lastingbiljet 1996 van u, uw partner en me debewoners; - het geschat vermogen per 1 januari 1998 van u, uw partner en uw medebewoners. Voor uw partner en elke medebewoner moet een apart for mulier worden inge vuld en door henzelf worden ondertekend, wanneer zij boven de 18 jaar zijn. Voor medebewoners onder de 18 jaar moet de wette lijke vertegenwoordiger onderte kenen. Wat verder nog van belang is. Ten eerste: de op het aanvraagfor- Denkt u eraan het aanvraagformulier, huursubsidie vóór I december in le leveren foto: Johan Sinke muiier opgegeven personen, inclu sief eventuele onderhuurders en/of medebewoners, moeten op de peil datum (dit is 1 juli 1997) in het be volkingsregister staan ingeschreven op het adres waarvoor huursubsidie wordt aangevraagd. In de tweede plaats mogen op de peildatum op het adres waarvoor huursubsidie wordt aangevraagd in het bevolkingsregister geen andere personen staan ingeschreven dan op het formulier opgegeven. Uw aanvraagformulier moet bij de gemeente zijn ingediend vóór 1 de cember 1997 of binnen 3 maanden na de ingangsdatum van de huur.

de Faam | 1997 | | pagina 5