Herfst aan zet... "Af l M. f Stormen, regen, hagel. Guur en koud geen oog meer voor de omgeving. Dat is doorgaans het beeld dat we hebben van de herfstmaanden. Tot nu toe valt de ellende gelukkig nog mee, behalve een paar (te) koude dagen is er geen vuiltje aan de lucht geweest. Wat wel in hoge en minder hoge hoogtes is te zien zijn vogels die hun teritorium verplaatsen naar elders. Veel vogels doen Zeeland nog even aan, of komen er zelfs overwinteren. Vogels die naar elders vliegen rusten soms even uit op Zeeuwse bo dem of zoeken beschutting voor een dutje in een toren, zoals hier in Westkapelle waar een voor ons leken onbekend vogelras meer dan modale aandacht had voor de vuurtoren. FOTO JAAP WOLTERBEEK Vrouw Sport Bijeenkomst Geloof Allerlei Lezing Cursus Natuur Politiek Jongeren DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG SNEL GEBOEKT MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 5 november 1997 FAAM/VLISSINGER 19 Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Do. 6 november t/m wo. 12 november. AAGTEKERKE: Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J.P.J. Voets, 15 uur: P.C. Hoek. Ge reformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Volle Evangeliege meente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE: Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG: Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: A. Hooijmeijer. Rooms Katholie ke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Zb. 10 uur: J. Lukasse (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Jacob Cats- straat 7. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: K.W. Kakes. Hervormde Gemeen te. Zo. 10 uur: P.A. den Braan ker, 14.30 uur: K.W. Kakes (beide diensten in de Geref. kerk). KLEVERSKERKE: Hervorm de Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.J. Köther-Mid- delhoek. KOUDEKERKE: Gerefor meerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: Noordam. Her vormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: Noordam (in de Geref. kerk). MELISKERKE: Gereformeer de Gemeente. Valkenburg straat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: Th. de Kok. Hervorm de Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG: Baha'i Ge meenschap Walcheren. Infor matie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Christengemeenschap. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Baptistenge meente. Kruitmolenlaan 70. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gere formeerde Gemeente Cen trum Middelburg. Ter Hooge- kerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: T. Postma. Gereformeer de Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Hof- pleinkerk. Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: P.H. Zaadstra. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P.J. Rebel. Nieuwe Kerk. Groenmarkt. Zo. 10 uur: C. Brakema. De Morgenster. Zo. 10 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: J. Bimmel. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: J.S. Koops. Oostkerk. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: H. van Ginkel. Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: P.F. Messelink, 16.30 uur: J.A. Roose. Ned. Gerefor meerde Kerk (gebouw Engel se Kerk). Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: Van den Heuvel. Pinkstergemeente Middel burg. Baarsjesstraat 43. Zo. 11.30 uur: Evangelisatie- dienst. Wo. 19.30 uur: Bijbel studie (Dam 6). Kerkgenoot schap der Zevendedags Ad ventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. C.J. Wee land. Leger des Heils. Hoog straat 20. Zo. 9.30 uur: bid stond, 10 uur: Knol. Evange lisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: J. Scheffers. Ver eniging van Vrijzinnige Her vormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk: Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: Za. 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wal- lonne). Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Evangelie gemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur. Je hovah's Getuigen Gemeente. Dauwendaelselaan 35. Mid- delburg-Reyershove: Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Middel burg-Centrum: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliege meente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Fran cais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOS- LAND: Hervormde Gemeen te. Zo. 9.30 uur: Schouwe- naar. OOSTKAPELLE: Gerefor meerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 17 uur: P.H. Zaads tra. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A. Spaans-Mole naar. Gereformeerde Ge meente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur. RITTHEM: Hervormde Ge meente. Zo. 10 uur: P. Bar- mentlo. SEROOSKERKE: Gerefor meerde Kerk. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 17 uur: B. de Haan. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin, 17 uur: B. de Haan (in de Geref. kerk). ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noord- weg 370. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 17 uur: G.P.R. Pen- nekamp. OOST-SOUBURG: Kanaal- straatkerk. Zo. 9.30 uur: G. Keizer. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19 uur: P. Lesnussa. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Donge- straat 1. Elke eerste en derde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: J. van Leer dam. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinksterge meenschap 'Shalom', Kanaal straat 8. Zo. 14.30 uur: R. Jor- ritsma. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. J. Engel- geer. VEERE: Samen-op-weg-kerk. Kleine Kerk, Kapellestraat. Zo. 10 uur: J. van Veen. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Se amen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinkster- kerk. Vrijdomweg 1. Zo. 11 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeer de Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Ge meente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: T. Postma. Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zen dinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Wester- baan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: C.J. Kleij. Zieken huis Walcheren. Koudekerk- seweg 88. Zo. 10 uur: F. Buys- se. Jehovah's Getuigen. Van Dishoeckstraat 534. Céntrum: Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Sou burg: Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Bossenburgh: Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Katten- berg. Leger des Heils. Dr. Sta- vermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Vader. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur. Christelijk Cen trum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evan geliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blin kende Morgenster'. Dr. Sta- vermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Elke vierde en vijfde zaterdag van de maand in gebouw De Poort 10.30 uur. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. 11.15 uur. VROUWENPOLDER: Her vormde Gemeente. Zo. 10 uur: G. Pennekamp, 17 uur: J.H. Kip (beide SOW-diensten in de Geref. kerk). Gerefor meerde Kerk. Fort de Haak- weg 14. Zo. 10 uur: G. Penne kamp, 17 uur: J.H. Kip. Gere formeerde Kerk (Vrijge maakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Over weg. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 17 uur: A.E. de Bruijn (SOW-dienst in 'Bet hel'). ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Plattelandsvrouwen - De af deling Westkapelle van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen viert 20 november haar vijftigjarig bestaan in West kapelle Herrijst. Het feest wordt gevierd met een buffet en mdzi- kale omlijsting van Engel Rein- houdt. De bond besteedt al een halve eeuw aandacht aan scho ling en vorming van vrouwen door middel van lezingen, cur sussen en ontspanning in de vorm van yoga en gymnastiek. een voorlichtingsbijeenkomst over patiëntenrecht. Sinds de in voering van de Wet op de Ge neeskundige Behandelingsover eenkomst heeft de patiënt meer rechten gekregen. De bijeen komst wordt gehouden in de aula van de Zeeuwse Biblio theek en begint om 19.30 uur. Driebanden - Biljartvereniging 't Raedthuys houdt 7, 8 en 9 no vember het Zeeuws kampioen schap driebanden klein in de sportkantine van Bar de Belt in Oost-Souburg. Mensen die de Zeeuwse driebandentop in actie willen zien kunnen van 7 no vember vanaf 19 uur en 8 en 9 november vanaf 13 uur komen kijken. Wandelen - De Zeeuwse Wandelsportbond sluit het wan delseizoen 8 november af met de traditionele sluitingstocht. Deelnemers kunnen kiezen tus sen routes van vijf, tien, vijftien of dertig kilometer lang. Startlo kaal is sporthal De Zandkuil aan de Middelburgse Breeweg, geo pend vanaf 10 uur. Tiendorpentoernooi - In sportzaal De Belling aan de Mo lenwal in Westkapelle houdt voetbalvereniging De Noorman nen in december en januari het jaarlijkse Tiendorpentoernooi. Vierentwintig Walcherse voet balteams strijden er om de ere plaatsen. De finale wordt zater dag 10 januari gespeeld. Sportcafé - Onder de naam Sportcafé 1997 wordt er vrijdag 14 november van 19.30 tot 22 uur in het clubhuis van korfbal vereniging Swift gediscussieerd over het thema 'Sport en me dia... kat en hond?'. Allereerst worden er inleiding verzorgd door directeur van de Zeeuwse Sportraad Ton Kienhuis, Richard Tannhauser van de PZC, Koen Mijnheer van Omroep Zeeland en Rob van den IJssel, luisteraar en lezer. Daarna wordt het pu bliek in de gelegenheid gesteld om met de twee journalisten in discussie te gaan. Overeenkomsten - In het ka der van de mozaïekweek in Mid delburg wordt in de Stromen- wijk/'t Zand in Middelburg een activiteit voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar gehou den. Woensdag 12 november van 14 tot 15.30 uur gaan de kinderen in het gebouw aan de Arnelaan 57 aan de slag met het thema overeenkomsten tussen verschillende culturen. Zo wor den er dieren gemaakt omdat dieren overal ter wereld in alle culturen voorkomen. Ook wor den overal koekjes gegeten, de kinderen kunnen raden uit welk land een bepaald koekje komt. Ook worden er koekjes uit ver schillende culturen gebakken. Patiëntenrecht - De afdeling Zeeland van de Koninklijke Ver eniging Homeopathie Nederland houdt maandag 10 november Evangelisatie - In de Her vormde kerk aan het Oranje plein in Oost-Souburg wordt dinsdag 11 november een evan gelisatie- en zangavond gehou- den. Het Marnixkoor uit Vlissin gen verleent medewerking en de meditatie wordt verzorgd door J.W.N. van Dooijeweert uit Tilburg. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Taizé-viering - In de Hervorm de kerk in Serooskerke wordt zondag 9 november om 17 uur een Taizé-viering gehouden. De ze Taizé-viering is een gebeds dienst waarin eenvoudige, mooie liederen gezongen wor den en waarin enkele schriftle zingen zijn. Er is geen preek, maar een stilte waarin kan wor den gebeden of nagedacht. De cantorij, enkele solisten en een aantal muzikanten werken mee aan deze dienst. Vanaf 16.30 uur is er een zangrepetitie met de gemeente gevolgd door de viering om 17 uur. Bloedtransfusie - Samen met het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst houdt de afdelipg Middelburg van het Nederlandse Rode Kruis dinsdag 11 november een bloed afname-avond. ledereen met een goede gezondheid tussen de achttien en zeventig jaar kan zich van 19 tot 21 uur in De Hoeksteen aan de Roozenburg laan in Middelburg aanmelden als bloeddonors. Minderhedenbeleid - Het minderhedenbeleid van de ge meente Vlissingen staat cen traal tijdens de discussieavond die woensdag 12 november vanaf 19.30 uur in het Arsenaal theater in Vlissingen wordt ge houden. De bijeenkomst wordt gehouden ter gelegenheid van het twaalfeneenhalfjarig be staan van de Adviescommissie Minderhedenbeleid van de ge meente Vlissingen. Op het pro gramma staan verschillende in leidingen van vertegenwoordi gers van de gemeente Vlissin gen, het Nederlands Centrum Buitenlanders en het onderwijs kundig bureau. Gehandicapten - Afgelopen vrijdag is in Goes het Stafbureau van de Stichting Zorg Lichame lijk Gehandicapten in gebruik ge nomen. Na de opening is het marktonderzoek 'toekomst van wonen en dagbesteding licha melijk gehandicapten' aangebo den aan gedeputeerde G.L.C.M. de Kok. Het marktonderzoek dient om inzicht te krijgen in aard en omvang van de behoef te aan dienstverlening aan men sen met een lichamelijke handi cap voor de periode 1998 tot 2010. Huursubsidie - De Nederland se Woonbond wil huurders erop wijzen dat de termijn om huur subsidie aan te vragen is ver lengd van 1 oktober tot 1 de cember. Het ministerie van VROM heeft hiertoe besloten mede naar aanleiding van eerde re berichten dat te veel mensen die wel recht hebben op de indi viduele huursubsidie hiervan toch geen gebruik maken. Met het verlengen van de aanvraag- termijn met twee maanden wil het ministerie deze mensen als nog in de gelegenheid stellen een aanvraag in te dienen. Anjerfonds - Het bestuur van het Anjerfonds Zeeland heeft vorige week subsidies toege kend aan acht organisaties die op diverse plaatsen in Zeeland actief zijn. Zo heeft de biblio theek in Sint Laurens geld ge kregen voor de aanschaf van boekenrekken, uitgeverij Óe Koperen Tuin in Goes voor een publicatie over Joop Dam, de Stichting Concerten Het Zeeuws Orkest in Middelburg voor een vijfsnarige contrabas. Crea-doe - Met het oog op de naderende feestdagen houdt de Openbare Bibliotheek in Oost- Souburg donderdag 6 november een 'crea-doe-middag'. Er zijn dan demonstraties van kaarsen schilderen, pergamano, het ma ken van drie dimensionale kaar ten, kaarten borduren, embos sing, fimo-klei, kaarten maken van stofjes en kerststallen ma ken van stikkers. Er is ook een doe-tafel waar bezoekers zelf aan de slag kunnen. De demon straties duren van 14 tot 17 uur. Arnemuiden - Burgemeester L.H.B. Spahr van der Hoek van Middelburg brengt in zijn hoeda nigheid van wijkwethouder een werkbezoek aan Arnemuiden op woensdag 5 november van 15 tot 18 uur. Daarna is er van 19 tot 20 uur voor alle inwoners van Arnemuiden en Kleversker- ke gelegenheid om met de bur gemeester/wijkwethouder infor meel kennis te maken in de foy er van dorpshuis De Arne. Postkantoor - Het postkan toor aan de Vlissingse Aagje De kenstraat is maandag 10 no vember de hele dag gesloten. Er worden dan nieuwe balie computers geïnstalleerd om de dienstverlening te verbeteren. Het postkantoor is vanaf dins dag 11 november weer geo pend voor publiek. Tsjernobyl - De Stuurgroep Hulp Tsjernobylkinderen Vrou wenpolder is op zoek naar finan ciële middelen om een groep van dertig Russische kinderen in de maanden november en de cember naar Vrouwenpolder te krijgen. De kinderen uit het voormalige rampgebied kunnen dan op Walcheren op krachten komen. Het is aangetoond dat een verblijf buiten het besmette gebied de weerbaarheid van de kinderen aanmerkelijk ten goe de komt. De stuurgroep heeft een bankrekening geopend waar giften op kunnen worden gestort. Bankrekening nummer: 6415 11 744, ten name van L.RH.T. in Krimpen aan de Lek onder vermelding van werk groep Vrouwenpolder. Vlissingen 2010 - Samen met burgers, het bedrijfsleven en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties wil het gemeentebestuur van Vlissingen een 'Ontwikkelingsvi sie Vlissingen 2010' gaan vor men. De visie moet worden ont wikkeld middels verschillende debatten met alle betrokkenen. De leidraad voor die discussies vormt het Startdocument dat af gelopen vrijdag is gepresen teerd. Het document bestaat uit een algemeen deel waarin on dermeer de mogelijkheden van het Schelde-terrein, de wijken, de binnenstad, bestuurlijke ont wikkelingen op Walcheren en in Vlissingen, het imago en de identiteit van Vlissingen worden behandeld. Daarna worden de thema's wonen, werken, ver keer en vervoer en welzijn en zorg behandeld. Homeopathie - Klassiek ho- meopaat An van Schaik geeft in november iedere donderdag van 15 tot 17 uur informatie over homeopathie in het Vlis singse wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg. Mondziekten - Het gemeen tebestuur van Middelburg ont vangt vrijdag 7 november om 17.30 uur de Nederlandse Ver eniging voor Mondziekten en Kaakchirurgie. Het gezelschap wordt welkom geheten door lo co-burgemeester J.C. van Dijk- Sturm. De Nederlandse Vereni ging voor Mondziekten en Kaak chirurgie houdt haar jaarlijkse congres in Zeeland. Schrijvers - Twee Zeeuwse schrijvers zijn door de Openbare Bibliotheek van Goes uitgeno digd om een lezing te geven. Vrijdag 31 oktober was het de beurt aan Kees Slager, van wiens hand onlangs het boek 'Sakke de zee-ratte' is versche nen. Carolijn Visser spreekt vrij dag 7 november over haar reis ervaringen. Beide lezingen be ginnen om 20.15 uur, kaarten zijn verkrijgbaar bij de biblio theek en boekhandel De Kope ren Tuin. Wilhelmina - Koningin Wilhel- mina was de laatste Oranje en een klinkend slotakkoord van het oude geslacht. Ze was be kwaam, eigenzinnig, moedig, soms bot en bepaald geen ge makkelijke vrouw. De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt woens dag 12 november een lezing over 'het koningshuis na 1830, koningin Wilhelmina'. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 634800. Sterrenkunde - De Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt de ko mende winter een basiscursus sterrenkunde die bestaat uit een tiental lezingen over onderwer pen zoals de zon, aarde, maan, planeten en sterrenstelsels. Daarnaast wordt er in de cursus één avond besteed aan waarne mingen met behulp van telesco pen. De cursus wordt gegeven aan de Herengracht 52 in Mid delburg en begint woensdag 19 november om 20 uur. Inlichtin gen en/of aanmelding, tel. 0118- 634800. Architectuur - In het Middel burgs Instituut voor Kunstzinni ge Vorming (MlKV) wordt don derdag 30 oktober een les ver zorgd over 'Middeleeuwse kerk bouw: strijd tussen woord en beeld'. De les maakt onderdeel uit van de cursus architectuur beschouwing. De korte cursus bestaat uit tien lessen die alle maal over verschillende onder werpen gaan. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-634711 Wild - In de leskeuken van Toe ristisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle wordt zaterdag 15 november een cursus koken met wild gehouden. De kook- sessie wordt geleid door Corné Rasenberg, chef de cuisine van het Badhotel Domburg. De be reiding van verschillende ge rechten wordt door Rasenberg gedemonstreerd en daarna gaan de deelnemers zelf aan de slag. Op het menu staat onder meer een hertebout met vossebes- sensaus, kastanjepuree, pom poen en spruitjes. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 581507. Opvoeden - In zes lessen wordt in de Zeeuwse Volksuni versiteit in Middelburg de cur sus 'opvoeden: mogelijkheden en moeilijkheden' gegeven. Er wordt aandacht besteed aan voetangels en klemmen die voorkomen bij kinderen in de leeftijd van tien tot achttien jaar. De cursus wordt gehouden van 20 tot 21.30 uur en de eerste les vindt plaats op 18 november. Gregoriaans - Samen met de Zeeuwse Muziekschool begint de Zeeuwse Volksuniversiteit maandag 10 november een cur sus Gregoriaans. De cursus wordt gegeven op 10, 17 en 24 november van 20.30 tot 22 uur in de CSW aan de Elzenlaan in Middelburg. Tijdens de cursus komen de cursisten meer te weten van de historie en het oorspronkelijke gebruik van de ze 'muziektaal'. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118- 634800. Vegetarisch - Met de feestda gen in het verschiet organiseert Milieu Informatie Centrum Wal cheren een praktische cursus voor het samenstellen van ge zonde, smakelijke en milieuver antwoorde menu's zonder vlees. De cursus wordt gegeven in het MDGO-gebouw in Vlissin gen op donderdag 4, 11 en 18 december van 14 tot 16.30 uur. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0118-633419. Prunus - Kinderen en hun ou ders gaan met de afdeling Wal cheren van de Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Vereniging prunussen rooien in het waterwingebied tussen Domburg en Oostkapelle. Be langstellenden worden zaterdag 8 november om 9 uur verwacht bij de hoofdingang van het wa terwingebied naast camping Oranjezon. Voor de kinderen is het handig als ze een scherpe spade bij zich hebben. In de pauze is er warme chocolade melk en liefhebbers kunnen ook een rondleiding door het water wingebied krijgen. Om 12 uur is het programma afgelopen. D66 - Het regiobestuur van D 66 houdt zaterdag 8 november een regioraad in Hotel Arion in Vlissingen. De leden van de Re gioraad praten ondermeer over varkens in Zeeland, het ge meentelijk werkgelegenheids beleid en het natuurherstelplan Westerschelde. De Regioraad wordt van 10 tot 12 uur gehou den, na de lunch is er een ken nismaking met nieuwe leden. Drugs - In november besteedt het Jongeren Advies en Infor matie Bureau (JAIB) extra aan dacht aan het onderwerp drugs. Met name de smart drugs, smart products en eco drugs krijgen aandacht omdat er nogal wat misverstanden over deze producten bestaat. Het gaat hier veelal om geneesmiddelen die gebruikt wor.den voor het tegen gaan van dementie, vergeetach tigheid en epilepsie. De midde len hebben echter wel schadelij ke gevolgen voor de gezond heid van de gezonde gebruiker. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 13 tot 16 u.( tel. 625655. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetings middag voor 50 plussers, 14 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjes middag, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 13.15 u. Aldegonde Vlissingen, dansavond voor alleenstaanden, 20.30 u. Buurt huis De Schuur Oost-Souburg, prijsklaverjassen, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door E. Gittenberger, 'Geschiedenis van het con cept', 16.45 u. Café-pension De Goede Verwach ting Lewedorp, avondruilbeurs, 19.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bridge voor beginners, 15 u. Driewegenhof Middelburg, rom melmarkt, 12 u. Wemeldingse bos, ATB wedstrij den, inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0113- 622756 of 622526. De Zandput Serooskerke, zen- dingsmarkt, 10 u. Wijkgebouw De Vergulde Baars Middelburg, fancy fair, 10 u. Kegelbaan De Schel de Vlissingen, kegeltoernooi, 13.30 u. Gebouw Spaanse vereniging A. Coortelaan Vlissingen, folk lore en muziek, 19.30 u. Scholengemeenschap Scheldemond Vlissingen, opening Mozaïkstand met diverse sprekers, 14 u. 't Trefpunt Middel burg, thema-activiteit 'De plaats van buitenlanders in de Nederlandse samenleving', 16 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, sporten met lon- genfyseem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, sjoelen, 18.30 u. Bachten Reede Vlissingen, verkoop van diverse handwerken, 10 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, country line dansen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Speel tuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, tafelten nissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissin gen, sjoelclub, 14 u. *.Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmiddag voor 50 plussers, 14 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Oosterkerk Goes, najaarsvergadering en discussiemiddag van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, 13.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Zandput Serooskerke, lezing door Arend-Jan van der Horst 'Italiaanse tui nen', 20 u. Arsenaal Vlissingen, forum-avond 'Hoe kan een kleine gemeente groot zijn?', 19.30 u. HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 23 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Zondag tot 23 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: P. Crama, Hogeweg 107, tel. 413459. Zondag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. 465253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos- land, Arnemuiden, Gezond heidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 627664. Zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 461630. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 501271. Aagtekerke, Big ge kerke. Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: Van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag: W.J. de Haes, Duinenburg 9, Domburg, tel. 582304. Zondag: H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 615306. Patiënten tandartspraktijk P. Mal- land, Tobagolaan 6, Vlissingen: Za terdag en zondag voor spoedge vallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 18 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paau- wenburg, Dreesstraat 2a, tel. 470717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: Van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: Th. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 466548. Spreek uren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middel burg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapel le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op af spraak. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrij dagavond t/m zondagavond: M.J.M. van Loo, tel. 0113- 232953. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kin dermishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende oude ren en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandi capten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551 (dag en nacht). Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het ge zin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Stiching Provinciale Kraamzorg en Entadministratie Zeeland. 0113-249280. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, voor ge zinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, 06- 53863677. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 112, overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1997 | | pagina 19