VAN DE Tijd voor de kinderen GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN llllliMlilill hllniull. k fOEMEENTE MIDDELBURG VEÉ* MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Met een baan èn kin deren, kom je regel matig handen te kort. Er gebeurt zo veel dat je soms niet weet waar je het eerst moet begin nen. Veel ouders zouden dan ook graag eens een tijdje minder werken. En dat kan. Als je even méér tijd en energie aan de kinderen wilt besteden, ga je met ouderschapsverlof. Dat is een in de wet vastgelegd recht waarop iedere werk nemer, man of vrouw, een beroep kan doen. Organisatie problemen Wennen Maandmenu November 35,00. Consomme chiffonade Julienne van kip en diversen slasoorten Gebakken kalfslever met spek, ui en appel of Victoriabaarsfilet met gebakken champignons en garnalen Chocoladebavarois inclusief een kopje koffie genieten van fiet mooiste stutqe Zeeland, op 50 meter van zee en strand! Woensdag 5 november 1997 FAAM/VLISSINGER 17 INFORMATIE OVERHEID BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - het bouwen van een serre aan het pand Stadhuisstraat 13 (het betreft hier een wijziging op een eerder verleende bouwvergun ning); - het bouwen van een woning met garage op het perceel J. Brasserstraat I 7; - het vergroten van een dakkapel op het perceel Prinsenlaan 4; - het bouwen van een fabrieksin- stallatie op het perceel Herculesweg 35; - het maken van een stoep met kelderluiken op het perceel Molenwater 31; - het uitbreiden van een woning op het perceel Langstraat 13; - het plaatsen van een tuinhuis je/berging op het perceel Kennedylaan I; - het bouwen van een schuur/ber ging op het perceel Nadorstweg 53; - het bouwen van een berging op het perceel Lionstraat 5; - het bouwen van een serre op het perceel Langevieleweg 75; - het verbouwen van het vm. PZC-kantoor tot een multifunc tionele boekhandel op het per ceel Markt 51. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 20 oktober tot en met 24 oktober 1997 zijn de vol gende vergunningen verleend en/of zijn met de volgende mel dingen ingestemd: - het verbouwen van de woning op het perceel Langeweg 20 te Nieuw- en Sint Joosland; - het plaatsen van een tuin- schuurtje op een perceel aan de Oosterse Lageweg (complex zuid I, tuinnummer 81); het plaatsen van een tuin- schuurtje op een perceel aan het Griffioenpad; het bouwen van een woning op het perceel C.W. Sturmstraat 8; het uitbreiden van een woning op het perceel Oranje Nassaustraat 46 te Arnemuiden; het bouwen van acht halfvrij- staande woningen op een per ceel aan de Hannie Schaftstraat; het verbouwen van een pand op het perceel Verwerijstraat 49; - het uitbreiden van een woonka mer van een nog te bouwen woning op een perceel aan de Breeweg; - het verbouwen van een woning op het perceel Kerksteeg 9. Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWPLAN - vrijstellingsprocedures Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een bouwplan is ontvangen die niet in overeenstemming is met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan (art 19 WRO) en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is (art 50, lid 5 WW). Het gaat om de eerste fase van het bouwen van woningen in het plan Veldzigt Zij willen positief beslissen op de aanvraag. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 5 van de Woningwet maakt dit mogelijk. Voordat zij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 7 november 1997 twee weken (dus tot en met 20 november 1997) ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen, aan de Vlissingsestraat 21. In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij hen indienen. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam/Vlissinger van van daag en op Maximaal Text pagina 830. OEMEENT •<ls E POSTBUS 1 TEL. 0118 -555 444 4370 AA KOUDEKERKE FAX 0118 -553 025 Openingstijden: Maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur De afdeling burgerzaken is iedere donderdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 19.00 uur De afdeling Sociale Zaken is alleen 's morgens geopend van 9.00 tot 12.00 uur VOORONTWERP BESTEMMINGSPLAN GEMEENTEHUIS Door de gemeenteraad is beslo ten het perceel aan de Roosjesweg te Domburg grenzend aan de toegangsweg naar het parkeerterrein aan te wijzen voor de bouw van het gemeentehuis van de gemeente Veere. Op een deel van dit perceel is nu een volkstuincomplex gevestigd. Een deel hiervan zal moeten wor den verplaatst, terwijl een ander deel agrarisch in gebruik is. Dit betekent dat de bestemming moet worden aangepast. Hiervoor is een nieuw bestemmingsplan gemaakt (bestemmingsplan gemeentehuis) wat in vooront werp gereed is. Dit voorontwerp is naar een aan tal instanties en organisaties voor commentaar gezonden. Daarnaast hebben wij een zoge naamd inspraak-besluit vastge steld. Dit besluit is genomen op grond van de Inspraakverordening genomen en regelt de wijze van inspraak over het voorontwerp. Wij hebben besloten inspraak te verlenen over alle in het plan opgenomen bestemmingen. Deze inspraak dient in principe schriftelijk plaats te vinden, maar als de wens daartoe te kennen wordt gegeven zal er ook een hoorzitting worden gehouden. Het voorontwerp-bestemmings plan ligt vanaf 5 november 1997 tot 9 december 1997 op 2 plaatsen voor iedereen tijdens openingstijden ter inzage bij Voorlichting, Dorpsplein 28 Koudekerke, en bij de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg la, Serooskerke Schriftelijke reacties op het voor ontwerp dan wel een wens om een hoorzitting dienen in deze periode aan ons te worden gericht Tenslotte wordt op het volgende gewezen: 1Over de aan te leggen weg tussen de Brouwerijweg en de Roosjeweg (die langs het gemeen tehuis zal lopen) zal -zodra het schetsontwerp daarvoor gereed is-een aparte inspraak-bijeen komst worden gehoeden. Deze weg is in het bestemmings plan Brouwerijweg opgenomen. Een tijdige bekendmaking hier over volgt. 2. Op grond van de Inspraakverordening bestaat een beklagrecht over het door ons vastgestelde inspraakbesluit. 3. Informatie over het vooront werp kan worden verkregen bij de Sector Grondgebied te Serooskerke. VRIJSTELLINGS PROCEDURE Wij maken bekend dat een aan vraag om bouwvergunning is inge diend voor het bouwen van een woning Spaier 3 te Zoutelande. Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruikmaking van de in het bestemmingsplan opgenomen mogelijkheid vrijstelling te verle nen. In verband hiermee ligt de bouw en situatietekening m.i.v. 6 november 1997 gedurende 4 weken voor iedereen tijdens ope ningstijden ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke. Gedurende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelij ke bedenkingen tegen het bouw plan bij ons in te dienen. BOUWISLOOP- AANVRAGEN. (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - bouw berging Noordhoek 13; Biggekerke - verbouw bakkeet/kippenhok/schuur Klaassesweg 2; Domburg - uitbreiden zomerwoning Schelpweg 18; - vergroten en veranderen woning Burg. van Teylingenpark 9; Grijpskerke - sloop landbouwschuur Poppendamseweg 6; Oostkapelle - uitbreiden woning Lantsheerstraat 16; - bouw kap op garage Orionstraat 21; - bouw berghok Brouwerijstraat 5; Veere - wijzigen kozijn Oudestraat 59- 61; Westkapelle - bouw kap op garage Casembrootstraat 43; Zoutelande - bouw woning Borné kavel 6 Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvragen om een bouw-lsloop- vergunning geen bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 13 weken). VERLEENDE (BOUW)VER- GUNNINGEN/MELDINGEN. In de periode 16 tlm 30 oktober 1997 zijn de volgende vergunnin gen verleend en/of is met de vol gende meldingen ingestemd: Grijpskerke - geheel vernieuwen woning Oostkapelseweg 7; - bouwen districtskantoor, stalling en zoutloods aid Loodholseweg; Koudekerke - bouw serre De Walestraat 47; Meliskerke - uitbreiden werktuigenberging Mariekerkseweg 8; Oostkapelle - bouw tuinhuis/garage Irislaan 17; Serooskerke - uitbreiden woning Noordweg 13; Vrouwenpolder - uitbreiden zomerhuis Breezand 26; Westkapelle - bouw drie garageboxen Koestraat 1/3; - in gebruik hebben discotheek Grindweg 6; Zoutelande - bouw twee bergingen Oranjeplein 22; - bouw serre Swalingestraat 56a; - uitbreiden woning Bosweg 28. Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen, gebruiksver gunningen en verleende vrijstellin gen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken. De termijn van het indienen van bezwaren vangt aan op de dag na verzending van de vergunning aan de aanvrager. Een bezwaarschrift moet schrifte lijk bij burgemeester en wethou ders van de gemeente Veere wor den ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover tijdens openings tijden mondeling informatie krij gen bij mevrouw LM. Louwerse, afdeling bouwen en wonen, Gapingseweg I a te Serooskerke telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 597635. COMMISSIEVERGADERING ALGEMENE BESTUURSZA KEN EN FINANCIEN De geplande vergadering van de Commissie Algemene Bestuurszaken en Financiën van woensdag 5 november 1997 gaat niet door. PARKEERVERBOD GEDEELTE ROOKSTRAAT WESTKAPELLE Wij hebben besloten tot het instellen van een parkeerverbod voor een gedeelte van de Rookstraat te Westkapelle ter hoogte van de woningen met de huisnummers 4 en 6. Deze maatregel is ingesteld om te waarborgen dat de brandweer te allen tijde met de brandweerauto kan uitrukken. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij ons college. Gedurende die termijn ligt het besluit voor iedereen tijdens ope ningstijden ter inzage bij Voorlichting Dorpsplein 28 te Koudekerke, Meliskerke, Dorpsstraat 3; Domburg, Markt I; Westkapelle, Markt 95 en Serooskerke, Gapingseweg I. Koudekerke, 5 november 1997 Burgemeester en wethouders van Veere m ALGEMENE BESCHOUWINGEN De gemeenteraad van Vlissingen behandelt de begroting van 1998 in een tweetal vergaderingen. Dinsdag 4 november vond de eer ste vergadering plaats. Vrijdag 7 november wordt de begrotingsbe handeling afgerond. De vergade ring begint om 10.00 uur. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: - het wijzigen van de voorgevel Suze Groeneweglaan 67 - het bouwen van een serre Zuiderzeestraat 10 - het bouwen van een garage Vlissingsestraat I 72 - het uitbreiden van de woning Joke Smitlaan 3 - het plaatsen van een dakkapel Paul Krugerstraat 290 - het bouwen van een berging boven het terras in het taluud Rosenburglaan 211 - het bouwen van een garage Johan Melchior Kemperstraat 32 - het bouwen van een berging Dijkstraat 59 - het bouwen van een opslag- en verwerkingsloods Europaweg Zuid 4 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE BESTEMMINGSPLAN: Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan (art. 18a en 19 WRO) en/of waarvoor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is (art 50, lid 5 WW). Het gaat om: bouwaanvragen (art. 19 WRO en/of art 50 lid 5 Woningwet): - bouwen van vier woningen Loudonstraat 40 tlm 46/hoek Piersonstraat; meldingen (art 18a WRO): - bouw van een garage J.M. Kemperstraat 32; Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en lof art 50 lid 5 van de Woningwet en art. 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (voor de meldingen) en art. I 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat wij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 6 november 1997 twee weken (dus tot en met 19 november 1997) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de tweede verdieping). In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het bouwen van een garage Vredehoflaan 7 - het bouwen van een woning Nico Engelschmanlaan 10 - het bouwen van een serre Chopinlaan I - het wijzigen van de achtergevel Kanariesprenk 345 - het uitbreiden van de garage Nieuwe Vlissingseweg 205 - het bouwen van een serre Sterkenburg 99 - het bouwen van een tuinhuisje Nieuwe Vlissingseweg 199 - het bouwen van een dakkapel Spaarnestraat 88 - het slopen van een schuur Zeewijksingel 90 - het aanbrengen van een luifel- constructie Aagje Dekenstraat 18 - het aanbrengen van een naams- aanduiding Aagje Dekenstraat 18 - het bouwen van een serre Rembrandtlaan 7 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. MONUMENTENWET 1988 Aanwijzing jonge bouwkunst De staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW) heeft door middel van zijn besluiten van 17 oktober 1997 een aantal panden en objecten aangewezen als beschermde monumenten. Deze objecten en panden zijn gerealiseerd tussen 1850 en 1940 en worden tot de jonge bouwkunst gerekend. De objecten en panden zijn: Vlissingen Watertoren Badhuisstraat 187, villa Ophir Badhuisstraat 1861188, fontein Bellamypark tegenover nr. 48, winkel met bovenwoning Bellamypark 54, kunst- en cultuurcentrum 'Theo van Doesburg' Brouwenaarstraat 2, complex woningen Verkuijl Quakkelaarstraat, Callenfelsstraat, Nicolaes Honighstraat, Lammenstraat, Van de Swalmestraat, Van Hoorn van Burghstraat, kantoorgebouw Glacisstraat 165, v.m. timmerfa briek Glacisstraatl Koningsweg, hofje/woningen Hobeinstraat 13- 29, villa Julianalaan 11, woning Koudekerkseweg 100, woning Koudekerkseweg 102, woningen Nieuwstraat 214-216, winkel en bovenwoning St Jacobsstraat 26, woning Smalle Kade 5/Beursstraat 4. Oost-Souburg Draaibrug over Kanaal door Walcheren aan de Spoorstraat/Kanaalstraat, villa Kanaalstraat 70, watertoren Vlissingsestraat 239. De besluiten van de staatssecre taris van OCW stemmen, met uitzondering van de aanwijzing van de v.m. timmerfabriek aan de Glacisstraat/Koningsweg, over een met het raadsbesluit van 20 juni 1995. Met ingang van heden liggen de besluiten ter inzage in de hal van de sector Stadsontwikkeling, 2e verdieping van het stadhuis. Tot I december 1997 kan een belanghebbende tegen één of meer aanwijzingsbe sluiten bezwaar maken bij de staatssecreatris van OCW. Voor informatie over de aanwijzingsbe sluiten en over het maken van bezwaar kan contact worden opgenomen met de heer CM. Luteijn, tel. 487319. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art. 4.5.2. van de Algemene Plaatselijke Verordening Vlissingen) is ontvan gen van: dhr. J.H.J. Sluysmans, Aalbersestraat 15, Vlissingen, voor het verwijderen van twee coniferen en een lijsterbes. We zijn voornemens deze ver gunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvragen kunt u verkrijgen bij de sector Beheer, sectie Beplantingen, Vredehoflaan 50, telefoon 487372. Vlissingen, 5 november 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeen telijke informatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' in de Faam/Vlissinger' van vandaag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. Sinds deze zomer geldt een andere, verbeterde regeling van het ouderschapsverlof. Nieuw is bijvoorbeeld dat zij nu ook geldt voor men sen met een kleine deeltijd baan, van minder dan twin tig uur per week. Het verbe terde verlof is bovendien flexibeler: je stemt het af op je eigen behoeften en om standigheden. Een andere vooruitgang ten opzichte van de oude situatie is de verhoging van de leeftijdsr grens. Vroeger gold het recht op verlof alleen voor de verzorging van kinderen tot vier jaar, nu tot acht. Va ders, moeders en verzor gers kunnen per kind één keer met verlof. Iedere ouder met een baan kan een poosje minder - of zelfs helemaal niet - wer ken. Net na afloop van het zwangerschapsverlof, bij voorbeeld. Of in een periode dat een kind een beetje meer aan dacht nodig heeft; ais het voor het eerst naar school gaat, of na een verhuizing. Waarom en wanneer je ver lof opneemt, dat bepaal je zelf. De werkgever is altijd verplicht het verlof toe te kennen. Maar hij hoeft over de vrije uren geen salaris te betalen. Voor iedere werknemer geldt dat hij een half jaar lang vrijaf krijgt over de helft van de gebruikelijke arbeidstijd. Iemand die nor maal 36 uur per week werkt, krijgt dus achttien uur. Wie doorgaans zestien uur per week werkt, krijgt acht uur vrij. Je bespreekt met de werkgever hoe je de vrije uren precies over de week verdeelt. Wat het nieuwe ouder schapsverlof aantrekkelijk maakt, is dat het zo flexibel is. Het mag namelijk ook korter of juist langer duren dan zes maanden. Als de werkgever daarmee akkoord gaat, kun je er bij voorbeeld voor kiezen om minder uren verlof per week op te nemen. Maar dan uitgesmeerd over een langere periode dan een half jaar. Of je kiest ervoor om het totaal aantal uren in één keer te gebruiken. Dan neem je het verlof op in een kortere periode. Het is dus mogelijk om direct na het zwangerschapsverlof nog eens drie maanden ou derschapsverlof op te ne men. Minister A. Melkert van So ciale Zaken is blij dat de nieuwe wet is ingevoerd. Hij vindt het belangrijk dat er meer aandacht komt voor de 'organisatieproble men' van werkende ouders. De zorg voor huishouden en gezin is vaak lastig te combineren met een baan. Door het opnemen van ou derschapsverlof kunnen ou ders hun taak in ieder geval tijdelijk een beetje verlich ten, zegt hij. De nieuwe wet is vooral be langrijk voor mensen zon der CAO, en voor mensen die vallen onder een CAO waar ouderschapsverlof niet in is geregeld. De wet bepaalt in de mees te gevallen het minimum. Daarop kan iedere werkne mer zich beroepen. Uitge breider ouderschapsverlof dan in de wet staat mag. Het is nog niet eens zo lang geleden dat een vrouw stopte met werken zodra er een kind kwam. Dat is stukken minder' ge worden. Vaak is het gewoon nodig dat ouders samen het gezinsinkomen verdienen. En veel moeders vinden het prettig om te blijven wer ken, al is het maar partti me. Corinne van Noorloos (30), directiesecretaresse uit Werkendam, is zo'n vrouw. "Een fulltime carrière als huisvrouw? Nee, dat ligt me niet." Toch nam Corinne ontslag. Ze kwam niet in aanmerking voor ouder schapsverlof. Haar zoon is ruim drie maanden geleden geboren - voordat de nieu we wet in werking trad. En Corinne had een parttime baan van twintig uur per week - voigens de oude re gels te weinig om in aan merking te komen voor ou derschapsverlof. Na afloop van haar zwan gerschapsverlof tdacht Co rinne dus wee'r gewoon voor 20 uur per week aan de slag te gaan. Peter ging naar een kinder dagverblijf. Ze hield het een week vol. "Ik vond het gewoon te moeilijk. Om zes uur op, dan met een huilende baby van net elf weken naar de crèche. Het was afschuwelijk. Als ik nog eens drie maanden ver lof had kunnen opnemen, was het waarschijnlijk beter gegaan. Peter zat net in een lastige periode, daar had hij dan rustig doorheen kun nen groeien." Onder de huidige omstan digheden had Corinne recht gehad op in totaal 260 vrije uren. Daarmee had ze nog eens dertien weken aan haar zwangerschapsverlof kunnen plakken. Waar schijnlijk net genoeg om langzaam te wennen aan haar rol als werkende moe der. Peter zou dan pas met zes maanden naar de crèche zijn gegaan. Of zelfs pas met negen maanden, als haar man John ook nog eens van zijn recht op ou derschapsverlof gebruik had gemaakt. Corinne vindt het jammer dat ze naast het net viste. "Als ik mijn baby nu nog moest krijgen, had ik geen ontslag genomen". Ze raadt iedereen aan zich goed over de mogelijkhe den te laten informeren. "Ik wist bijvoorbeeld niet dat er een betere regeling aan kwam. Nu hoorde ik pas achteraf dat ook ik, als parttimer, tot aan Peters achtste jaar met verlof had kunnen gaan. Er zat maar één week tussen mijn ontslag en de nieuwe wet. Die had ik eventueel nog wel kunnen overbruggen." In de brochure 'Tijd voor Ar beid en Zorg: Ouderschaps verlof' van het ministerie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid staat alles wat u moet weten over het nieu we ouderschapsverlof. Over hoe de omvang van het ver lof precies wordt berekend, bijvoorbeeld. En hoe u uw verlof moet aanvragen. U kunt de brochure bestellen via de Postbus 51-infolijn, tel. 0800-8051 (gratis) op werkdagen te bereiken van 9.00 - 21.00 uur. PATRIJZENLAAN 1 - KAMPERLAND - TEL 0113-371466 FAX 0113-371481

de Faam | 1997 | | pagina 17